Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-03-05, 14:05   #181
okej01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 246
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Byłam i w końcu przepisał mi Aknenormin Do pielęgnacji twarzy Cetaphil HD, Dawka 20mg rano i 20mg wieczorem/ważę prawie 60kg. Kolejna wizyta za dwa tygodnie. W końcu z Wami
okej01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-05, 14:32   #182
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez teqili Pokaż wiadomość
Chodziło mi właśnie o żel Nie mogę jakoś sie chyba przekonać do tego Pharmacerisa ponownie, ja nakladałam na niego puder matujący transparentny sypki i bez efektów tzn efekt był tylko na godz a pózniej masakra wiec boje sie znów go kupować właśnie myślałam o jakimś aptecznym, ale z tego typu mialam tylko Pharmacerisa wiec nie mam doświadczenia.
dlatego powtarzam po raz enty SKROBIA ZIEMNIACZANA a ne puder sklepowy na bazie talku.
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-05, 17:46   #183
okej01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 246
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Mam pytanie co do cetaphilu. Jeśli któraś z was go używa, możecie napisać jak? Myjecie twarz i to jakoś wsmarowujecie.. czy jak?
Jutro pierwsza tabletka. A Aknenormin u mnie po 130zł. ech, będzie kiepsko
okej01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-05, 17:55   #184
6962ee0b3adcbc2617b598bd1f25bcc17ef659a8_65822eb548399
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 290
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

hmmm a tańsze zamienniki? albo interentowe apteki? w dozie.pl jest po 110zł, no wiesz zawsze 20złotych taniej
6962ee0b3adcbc2617b598bd1f25bcc17ef659a8_65822eb548399 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-05, 18:23   #185
merlin93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 6
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

okej01 ja mam emulsje do mycia z cetaphilu.. najpierw namaczam twarz a potem myje ja cetaphilem tak jak mydłem i na koniec spłukuje
merlin93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-05, 18:26   #186
okej01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 246
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

snafu chyba znalazłam doz w mieście w którym chodzę do LO i pewnie tam zahaczę następnym razem. Bo teraz tylko w jednej aptece aknenormin był w ogóle na składzie. A mi zależało, żeby zacząć go brać od jutra a nie od poniedziałku. Tyyyyle czekałam A to opakowanie starczy tylko na 15 dni.
Jakich używacie pomadek, bo muszę coś zakupić? Mam alantan i na pewno będę się nim smarować na noc. Ale w szkole alantanem już raczej nie : D
okej01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-05, 18:36   #187
merlin93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 6
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

co prawda wzielam dzisiaj dopiero 3 tabletke Akne ale chcialam was zapytac czy ta skora z twarzy to wam sie bardzo łuszczy czy tylko tak delikatnie? bo jak wczesniej smarowalam sie róznymi maściami które zawieraly alkohol to okropnie mi ta skóra schodziła.. czasami nawet nie moglam nałożyc pudru teraz tez tak bede miała? :/
merlin93 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-05, 20:54   #188
Karlitooo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 82
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

taaak, bedzie masakra, skora bedzie płatami zlazic ze skory,

wyrazy wspolczucia dla ciebie

to jest dopiero poczatek, im dalej tym gorzej, bedzie masakra ogolnie
Karlitooo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-05, 20:57   #189
6962ee0b3adcbc2617b598bd1f25bcc17ef659a8_65822eb548399
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 290
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

okej01 ja ci powiem, że kupuje akne w miejscowości gdzie mam lekarza, bo w mojej niby tez dozy są, ale dużo drożej, mało tego ta miejcowość gdzie mój derm przymuje ma też kilka dozów i tylko w jednym jest tanio, reszta to pożal się boże... drożyzna jak diabli. Niby jedna "firma" a ceny różne... trzeba naprawdę szukać, bo po co przepłacać.

---------- Dopisano o 21:57 ---------- Poprzedni post napisano o 21:55 ----------

Karlitooo nie strasz, bo dobrze wiesz, że wszystko zależy od organizmu aczkolwiek może tak być i może być ciężko skoro już przy maściach narzekałaś-merlin93. trzymajcie się!
6962ee0b3adcbc2617b598bd1f25bcc17ef659a8_65822eb548399 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-05, 21:04   #190
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez teqili Pokaż wiadomość
Ja przy 6 dniu kuracji mam już wysuszoną skórę w okolicy ust, a twarz tzn środkowa jej część zaczerwieniona podrazniona używam kremu nawilżającego ale tylko gdy zmyje makijaż poniewaz jesli nałożę pod podkła to zarza się świecę nie wiem co zrobić by złagodzić skórę dodam, że dostałam dawke 40mg/70kg czyli 20mg rano i wieczorem 20mg. Zastanawiam sie nad tym czy nie jest to poprostu za wysoka dawka jak na początek i stad te objawy.
Od początku kuracji mam dawkę 40mg/58 kg Zjadłam tak już 8,5 opakowań
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-05, 21:48   #191
teqili
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: WWA
Wiadomości: 75
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez aktogimka Pokaż wiadomość
Od początku kuracji mam dawkę 40mg/58 kg Zjadłam tak już 8,5 opakowań
To mnie uspokiłaś
teqili jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-06, 09:10   #192
okej01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 246
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Bierzecie tabletki zawsze o tej samej porze, z zegarkiem w ręku? Czy jednego dnia zdarza Wam się np o 9, a innego o 11;30?
okej01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-06, 09:19   #193
maadziulek91
Zadomowienie
 
Avatar maadziulek91
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 974
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez okej01 Pokaż wiadomość
Bierzecie tabletki zawsze o tej samej porze, z zegarkiem w ręku? Czy jednego dnia zdarza Wam się np o 9, a innego o 11;30?
Ja biore róznie, w dzień kiedy mam wziąć jedna tabletke to raczej przy obiedzie bo tam zawsze więcej tłuszczu znajde niż w sniadaniu.
a jak mam wziąć dwie tabletki to jedna na obiad a druga pod wieczór ale nie biore tego z zegarkiem w ręku.

aha i chciałam zapytać, ostatnio tu chyba olkie napisała że nie uzywać kosmetyków które mają w składzie jakieś oleje, a ja w swoim kremie nivea soft mam olejek jojoba, to źle? zapycha? uzywam od kilku dni dopiero i tak mnie genialnie nawilża że nie wiem czy te nowe krostki na twarzy to przez niego czy po prostu wysyp trwa ;p
__________________
Tran + pokrzywa + cynk + siemię lniane

Edytowane przez maadziulek91
Czas edycji: 2010-03-06 o 09:30
maadziulek91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-06, 09:50   #194
okej01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 246
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Pierwsza tabletka połknięta. : D
Mam jeszcze jedno pytanie. Dostałam cetaphil, okej. Ale naprawdę myjecie nim twarz? A nie myjecie czymś wcześniej.. i później wsmarowujecie? Jeśli myjecie czymś przed nim, to czym?
okej01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-06, 10:28   #195
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez maadziulek91 Pokaż wiadomość

aha i chciałam zapytać, ostatnio tu chyba olkie napisała że nie uzywać kosmetyków które mają w składzie jakieś oleje, a ja w swoim kremie nivea soft mam olejek jojoba, to źle? zapycha? uzywam od kilku dni dopiero i tak mnie genialnie nawilża że nie wiem czy te nowe krostki na twarzy to przez niego czy po prostu wysyp trwa ;p
trzeba czytac dokladniej. pisalam o OLEJU MINERALNYM i ALKOHOLU. tak czy tak nivea soft moze wiecej szkody robic niz pozytku na uwrazliwionej cerze bo ma alkohol w skladzie z tego co sie orientuje dosc wysoko lepiej zainwestowac w cos aptecznego a nie drogeryjnego co zazwyczaj jak juz to jest produkowane po pierwsze po kosztach tanio i z byle czego ( no olej mineralny tani doraznie poprawia SAM WYGLAD a tak naprawdze na dluzsza mete szkodzi i pogarsza cere)po 2 stawia sie w tych kosmetykach czescien ja zapach lub opakowanie niz na porzadny sklad.

a tak naprawde w aptece sa rownie tanie i o niebo lepsze kosmetyki


a po kuracji mozna wrocic do soft

---------- Dopisano o 10:28 ---------- Poprzedni post napisano o 10:18 ----------

a tu wam troche pocytuje byscie uwierzyly i uwierzyli w moje slowa


olej mineralny-paraffinum liqidum- parafina ciekla

". Z jednej strony parafina chroni skórę przed wysychaniem, z drugiej jednak tworzy tak szczelną izolację, że zatrzymuje wymianę materii, uniemożliwia oddychanie, absorbowanie składników czynnych z kosmetyków i leków, hamuje wydzielanie i wydalanie produktów przemiany materii. Wciskając się w pory (w tym ujścia gruczołów łojowych) i ujścia gruczołów ekrynowych oraz apokrynowych uniemożliwia swobodne wydalanie łoju i potu. Parafina uniemożliwia także wnikanie wody do skóry, np. podczas zabiegów nawilżających, lub podczas bryzy, w łaźni. W kosmetologii mówi się, że parafina powoduje całkowitą okluzję, czyli odcięcie skóry od środowiska zewnętrznego Parafina jest lepka, łatwo przylega do skóry, trudno ją zmyć ze skóry, bowiem węglowodory są mało reaktywne chemicznie i bardzo stabilne..."

"Nie ma w niej składników odżywczych. Kurz, cząstki pudru, różu, tuszu itd. łatwo przylegają do powłoki parafinowej. Parafina zmieszana z tymi składnikami, np. kurzem i pudrem wciska się w pory powodując zaczopowanie ujść gruczołów. Blokując swobodne usuwanie łoju powoduje zaczopowanie gruczołów łojowych i powstawanie zaskórników. Jest to naturalne, wiadome i pewne. Trudno w ogóle dyskutować nad tym procesem. Nie trzeba do tego skomplikowanych badań. Wymieszajcie parafinę z pudrem i posmarujcie nią twarz. Będzie wygładzona, pory zamknięte (fluidy zawierają parafinę właśnie dlatego). Dlaczego skóra po pudrze staje się gładka, fajnie pokryta? Bo zatkaniu ulegają rozszerzone pory, wypełnieniu drobne wgłębienia. Do tego barwnik. Nawet jeśli pory nie są rozszerzone, to i tak stosowanie kosmetyków z parafiną spowoduje w rezultacie ich wypełnienie i rozszerzenie. Nie bez powodu przysłowiowe „stare pudernice” lepiej nie oglądać bez makijażu. Nadmierne stosowanie kosmetyków z tlenkiem tytanu, tlenkiem cynku, związkami glinu, parafiną, barwnikami naniesionymi na minerały, powoduje w rezultacie nienaturalne rozszerzenie porów, zakłóca procesy wymiany gazowej i materii między skórą a środowiskiem zewnętrznym. Inne składniki powodują dodatkowo rozszerzenie naczyń krwionośnych, zakłócenie rogowacenia naskórka, podrażnienie i wypryski, krostki. Po eksperymencie mieszania parafiny z pudrem, spróbujcie zmyć ją z twarzy. Jest to trudne, zapewniam Was o tym. Spirytus nie rozpuszcza parafiny. Woda oczywiście też nie. Trzeba sporo mydła"\

"Parafina odcinając dopływ tlenu z otoczenia sprzyja rozwojowi bakterii beztlenowych w skórze. Wiadome jest dla wszystkich, ze bakterie trądzikotwórcze Propionibacterium acnes są beztlenowcami. Możemy więc powiedzieć, ze parafina im sprzyja. Stąd nawet maści antybiotykowe sporządzone na parafinie lub wazelinie nie działają w przypadku trądziku, zapalenia mieszków włosowych, łojotokowego zapalenia skóry. Pod ich wpływem dochodzi nawet do pogorszenia stanu. Dlaczego? Dlatego, że uniemożliwiają wnikanie antybiotyku w skórę, upośledzają oddychanie"


i jeszcze troche was postrasze

Mineral oil, Petrolatum, Paraffin Oil, Paraffinum liquidum
Olej mineralny, parafina, olej parafinowy

Produkty destylacji ropy naftowej.

Nie wchłaniają się z jelit i skóry. Zatykają pory, absorbują kurz i bakterie. Hamują wymianę gazową i metaboliczną w skórze. Uniemożliwiają swobodne wypływanie łoju na powierzchnię skóry. Stwarzają beztlenowe warunki w skórze sprzyjające rozwojowi bakterii beztlenowych wywołujących trądzik. Inicjują tworzenie zaskórników, utrudnia regenerację skóry. Przyśpieszają procesy starzenia. Powodują kumulację toksycznych metabolitów w skórze. Są powszechnie stosowane przy produkcji kosmetyków, bowiem są tanie i łatwo dostępne. Parafiny rozpuszczają większość składników kosmetycznych, stanowią też typowy wypełniacz zwiększający objętość kosmetyku w opakowaniu. Nawet najcudowniejsze składniki rozpuszczone w parafinach nie przenikają do skóry pozostając na jej powierzchni.
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-06, 10:53   #196
party_girl7
Zakorzenienie
 
Avatar party_girl7
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 385
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez olkie Pokaż wiadomość
dlatego powtarzam po raz enty SKROBIA ZIEMNIACZANA a ne puder sklepowy na bazie talku.
ale czy to nie sprawia ze skora wyglada jescze bladziej niz zwykle?? bo juz jestem prawie jak trup, ze skrobia beda mnie odsylali do zakladu pogrzebowego heh..
Cytat:
Napisane przez okej01 Pokaż wiadomość
Mam pytanie co do cetaphilu. Jeśli któraś z was go używa, możecie napisać jak? Myjecie twarz i to jakoś wsmarowujecie.. czy jak?
Jutro pierwsza tabletka. A Aknenormin u mnie po 130zł. ech, będzie kiepsko
ja kupuje tretinex w doz, przez neta zamawiam i kosztuje 82zl 20mg

Cytat:
Napisane przez merlin93 Pokaż wiadomość
co prawda wzielam dzisiaj dopiero 3 tabletke Akne ale chcialam was zapytac czy ta skora z twarzy to wam sie bardzo łuszczy czy tylko tak delikatnie? bo jak wczesniej smarowalam sie róznymi maściami które zawieraly alkohol to okropnie mi ta skóra schodziła.. czasami nawet nie moglam nałożyc pudru teraz tez tak bede miała? :/
mnie sie luszczy baaardzo, nic na nia nie dziala... nie potrafie na siebie patrzec i mam nawyk zrywania tych odchodzacych płatów, a to jeszcze pogarsza sprawe jak wiadomo, ale próbuje sie oduczyc choc to najtrudniejsze ze wszystkiego jak dla mnie.

dzis biore ostatnia tabletke pierwszego opakowania i wczoraj mialam wizyte u dermy. Jestem ZAŁAMANA!! mam bardzo wysoki cholesterol i jesli bedzie nadal rósł(za 2 tyg wracam z kolejnymi wynikami krwi) to bede musiała przerwać kuracje(( i wtedy cała kasa na to leczenie w błoto, a efektów brak(... i to juz bedzie koniec, bo izo to mój ostatni ratunek na trądzik, mam juz dość..
znacie jakies domowe sposoby na obnizenie cholesterolu?? jakies herbatki do picia ponoć są? kupuje jakis benecol w pon.
__________________
20.02.2014 24.07.2017
nasze szczęście 24.09.15r.
party_girl7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-06, 10:57   #197
maadziulek91
Zadomowienie
 
Avatar maadziulek91
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 974
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

a taka byłam zadowolona z tej maści cynkowej
patrze teraz na skład i pierwsze co widze ?
- petrolatum hahahaha.
odstawiam, dzis umyłam twarz płynem ziaja, później tonik ziaja z tymiankiem i lukrecją i nic. sobota bez nawilżania, niech troche posuszy tą cere przez pierwsze pół godziny nie mogłam ust otworzyć, taka była spięta skóra.. nie wiem czy dobrze robie, ale teraz już jest ok.

---------- Dopisano o 11:57 ---------- Poprzedni post napisano o 11:54 ----------

Cytat:
Napisane przez party_girl7 Pokaż wiadomość

dzis biore ostatnia tabletke pierwszego opakowania i wczoraj mialam wizyte u dermy. Jestem ZAŁAMANA!! mam bardzo wysoki cholesterol i jesli bedzie nadal rósł(za 2 tyg wracam z kolejnymi wynikami krwi) to bede musiała przerwać kuracje(( i wtedy cała kasa na to leczenie w błoto, a efektów brak(... i to juz bedzie koniec, bo izo to mój ostatni ratunek na trądzik, mam juz dość..
znacie jakies domowe sposoby na obnizenie cholesterolu?? jakies herbatki do picia ponoć są? kupuje jakis benecol w pon.
picie zielonej herbaty ponoć obniża cholesterol
__________________
Tran + pokrzywa + cynk + siemię lniane
maadziulek91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-06, 11:16   #198
party_girl7
Zakorzenienie
 
Avatar party_girl7
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 385
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez maadziulek91 Pokaż wiadomość
a taka byłam zadowolona z tej maści cynkowej
patrze teraz na skład i pierwsze co widze ?
- petrolatum hahahaha.
odstawiam, dzis umyłam twarz płynem ziaja, później tonik ziaja z tymiankiem i lukrecją i nic. sobota bez nawilżania, niech troche posuszy tą cere przez pierwsze pół godziny nie mogłam ust otworzyć, taka była spięta skóra.. nie wiem czy dobrze robie, ale teraz już jest ok.

---------- Dopisano o 11:57 ---------- Poprzedni post napisano o 11:54 ----------



picie zielonej herbaty ponoć obniża cholesterol
no to chyba nie u mnie, bo pije ze 3szklanki dziennie;//
__________________
20.02.2014 24.07.2017
nasze szczęście 24.09.15r.
party_girl7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-06, 11:34   #199
okej01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 246
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...Zel-myjacy.htm

myślicie, że nadaje się do mycia twarzy przy aknenorminie?
okej01 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-06, 11:56   #200
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez party_girl7 Pokaż wiadomość
dzis biore ostatnia tabletke pierwszego opakowania i wczoraj mialam wizyte u dermy. Jestem ZAŁAMANA!! mam bardzo wysoki cholesterol i jesli bedzie nadal rósł(za 2 tyg wracam z kolejnymi wynikami krwi) to bede musiała przerwać kuracje(( i wtedy cała kasa na to leczenie w błoto, a efektów brak(... i to juz bedzie koniec, bo izo to mój ostatni ratunek na trądzik, mam juz dość..
znacie jakies domowe sposoby na obnizenie cholesterolu?? jakies herbatki do picia ponoć są? kupuje jakis benecol w pon.
Jak duży masz ten cholesterol?

Osobiście polecam Benecol, Benecol i jeszcze raz Benecol
Zaczęłam go używać po pierwszych badaniach w czasie kuracji - cholesterol nie skoczył mi wysoko, ale był blisko górnej granicy, więc w obawie przed zmniejszeniem dawki kupiłam to smarowidło Pierwsze badania (po 4 tygodniach Benecolowania, bez zmiany dotychczasowej diety) były rewelacyjne - cholesterol niższy niż przed kuracją, derma zrobiła coś na wzór tej emotki '' i mnie pochwaliła

Regularnie kupuję Benecol (koszt ok. 15-16 zł/miesiąc), smaruję nim pieczywo i o cholesterol się nie martwię Popijam też czerwoną herbatę (robiłam to też przed kuracją, lubię ją ), co pewnie w jakiś sposób ma wpływ na wyniki moich badań.

Kup Benecol, używaj go jak normalnego masła/margaryny i nie martw się, będzie dopsz!

---------- Dopisano o 12:56 ---------- Poprzedni post napisano o 12:54 ----------

Cytat:
Napisane przez okej01 Pokaż wiadomość
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...Zel-myjacy.htm

myślicie, że nadaje się do mycia twarzy przy aknenorminie?
Ja bym jednak zainwestowała w coś do skóry suchej i wrażliwej Może teraz jeszcze nie odczuwasz skutków ubocznych, ale gwarantuję Ci, że 1-2 tygodnie będziesz sucha.
Ziaja Med ma w swojej ofercie też kosmetyki nawilżające, ale nie wiem czy mają żel Sama używam Dermoklaru, w zapasie mam AA Help


Teraz kończą mi się kremy nawilżające (Humektan jest prawie pusty, Atoperal skończę w najbliższym tygodniu), będę musiała poszperać w KWC i znaleźć coś dobrej jakości w niewielkiej cenie.
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!


Edytowane przez aktogimka
Czas edycji: 2010-03-06 o 12:03
aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-06, 12:02   #201
okej01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 246
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Szukam własnie jakiegoś toniku/żelu do mycia twarzy, który ie byłby drogi. Ale dobry Może pomóżcie?
okej01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-06, 12:06   #202
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez okej01 Pokaż wiadomość
Szukam własnie jakiegoś toniku/żelu do mycia twarzy, który ie byłby drogi. Ale dobry Może pomóżcie?
Za Dermoklar płaciłam 25 zł, mam go od sierpnia i myślę, że starczy mi do końca miesiąca, co świadczy o jego świetnej wydajności
Za AA Help zapłaciłam w promocji 11,50 zł
Żaden z nich mnie nie podrażnia, nie wysusza. Raczej nie będę szukała innych żeli do mycia buzi
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!


Edytowane przez aktogimka
Czas edycji: 2010-03-06 o 12:15
aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-06, 15:49   #203
Jully
Raczkowanie
 
Avatar Jully
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 454
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez party_girl7 Pokaż wiadomość
dzis biore ostatnia tabletke pierwszego opakowania i wczoraj mialam wizyte u dermy. Jestem ZAŁAMANA!! mam bardzo wysoki cholesterol i jesli bedzie nadal rósł(za 2 tyg wracam z kolejnymi wynikami krwi) to bede musiała przerwać kuracje(( i wtedy cała kasa na to leczenie w błoto, a efektów brak(... i to juz bedzie koniec, bo izo to mój ostatni ratunek na trądzik, mam juz dość..
znacie jakies domowe sposoby na obnizenie cholesterolu?? jakies herbatki do picia ponoć są? kupuje jakis benecol w pon.
Też mam problem z cholesterolem Benecol jest dobry, poza tym biorę tabletki z kwasami omega 3, jest bardzo duży wybór takich środków w aptekach. Z domowych sposobów to:
- otręby owsiane, płatki owsiane
- jabłka
- herbata
- cebula, czosnek
- tłuste ryby takie jak makrela, łosoś
Wyrzucić z diety musisz:
- żółtka jajek
- żółty ser
- tłusty nabiał
- naleśniki, placuszki i wszelkiego rodzaju ciasteczka
- smażone potrawy
Mi po miesiący takiej diety mocno spadł cholesterol i trójglicerydy

Dzisiaj 2 dzień wzięłam większą dawkę (40 mg a wczesniej miałam 30), nie czuję żadnej różnicy. Wczoraj rano obudziłam sie z wysypką na wierzchu dłoni, ale na szczęście nie swędziała i już schodzi

Nareszcie zrobiłam zdjęcia moich postępów w kuracji ale nie chcą się zaladować bo mają zły format, a jeszcze nie odkryłam jak go zmienić. Jeśli ktoś wie to proszę o pomoc
Jully jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-06, 16:15   #204
okej01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 246
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Jully, a jaki to format? Może coś pomogę.

Kurcze, mimo wszystko kuszą mnie te toniki ziaji. Chociażby te dwa:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...-do-twarzy.htm
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...latki-rozy.htm

Toniki które mają dobre opinie i w dodatku paaaachną. A po specyfikach z Iwostinu strasznie brakuje mi jakiegoś zapachu na buźce.

Albo chociaż ten?:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-3...yszczajace.htm

Muszę mieć jakieś coś do demakijażu. Jak już umyję buzię, zamierzam nakładać na to cetaphil. Proszę o rady Wieczorem druga tabletka po 20mg, a w poniedziałek chciałabym zakupić sobie coś czym będę mogła buźkę myć. Iwostin do skóry trądzikowej odstawiam.
okej01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-06, 16:21   #205
Jully
Raczkowanie
 
Avatar Jully
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 454
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

moje zdjecia maja format bmp, a z tego co widzę takiego nie da się załączyć
Jully jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-06, 16:24   #206
okej01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 246
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Napisz na PW, skoro tak.

Edytowane przez okej01
Czas edycji: 2010-03-06 o 18:11
okej01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-06, 17:52   #207
Jully
Raczkowanie
 
Avatar Jully
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 454
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

niestety, ale jestem nienowoczesna i nie posiadam gg poproszę brata i jak sie uda to jutro te zdjęcia wrzucę
Jully jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-06, 18:26   #208
Jully
Raczkowanie
 
Avatar Jully
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 454
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

chyba sobie z tym poradziłam okej01 dzięki za dobre chęci

1,2 - przed kuracją
3,4 - po miesiącu z flashem
5,6 - bez flesha
Jully jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-06, 18:27   #209
okej01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 246
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Naprawdę taka różnica po miesiącu?! : D
okej01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-07, 09:43   #210
maadziulek91
Zadomowienie
 
Avatar maadziulek91
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 974
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Załącznik 2926365

Załącznik 2926366

a to mój stan cery na dzień dzisiejszy. po półtora miesiąca kuracji stwierdzam, że przed rozpoczęciem była identyczna a może nawet lepsza. no nic, czekam dalej na rezultaty.
__________________
Tran + pokrzywa + cynk + siemię lniane
maadziulek91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:09.