Pytanie do prawnika (policjanta) :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-11-20, 23:01   #1
eressea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 56
GG do eressea

Pytanie do prawnika (policjanta) :)


Może na te forum zagląda jakaś osoba znająca się na prawie? Bo mam pytanie: czy jak policja przychodzi do domu z nakazem rewizji z prokuratury, to mam prawo odmówić wpuszczenia do domu? Z tego co wiem, jak jest nakaz sądowy, to muszę wpuścić panów policjantów , a jak jest w przypadku nakazu z prokuratury?
Będe wdzieczna za odpowiedz na to niecodzienne pytanie.
eressea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-20, 23:12   #2
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Re: Pytanie do prawnika (policjanta) :)

Czyżbyś była z Zielonej Góry??
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-21, 08:55   #3
eressea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 56
GG do eressea
Re: Pytanie do prawnika (policjanta) :)

Nie z Zielonej ale blisko Z Gorzowa. A znasz odpowiedz na moje pytanie ?
eressea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-21, 09:12   #4
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: Pytanie do prawnika (policjanta) :)

witam
a w zielonej gorze tez sie dzieja takie rzeczy u mnie byli nie dawno z nakazem przeszukania.
musisz wpuścic do domu inaczej oskarżą cie o utrudnianie postępowania wiąże sie to z karą piniężną.
tak słyszałam jak jest prawda nie wiem .ale poniewaz nie mam nic na sumieniu to wpuścilam.

Rzabba a cos słyszałaś o nalotach? w jakiej sprawie?
w gorzowie tez działa policja równie sprawnie?
pzdr.
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-21, 09:27   #5
mauricel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 287
Re: Pytanie do prawnika (policjanta) :)

no właśnie !!! kaaza !!! i nie tylko - u nas zrobili sito osiedlowe a w dodatku rekwirują dyski i to prawda - musisz ich wpuścić w przypadku nakazu prokuratury . Straszne - nam odłączyli sieć osiedlową gdzie ściągaliśmy pliki z muzyką , filmy a teraz doczepiają się do kaazy ja nie wierzyłam dopóty u mojego kolegi nie zrobili małej rewizji z zapytaniem o legalność jego Windowsa w komputerze . Pozostawię to wszystko bez komentarza ale to prawda . Do tej pory jak ściągałam z kaazy byłam spokojna ale teraz trochę mnie wystraszyli .

Przepraszam że za bardzo nie na temat ale jeżeli mają nakaz - lepiej wpuść
mauricel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-21, 09:30   #6
mauricel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 287
Re: Pytanie do prawnika (policjanta) :)

chciałam jeszcze dodać że myslałam że będą się czepiać osób które rozpowszechniają kopiowane programy - niestety zaczęli czepiać się dosłownie wszystkiego nawet osób które ściągały pliki na własny użytek tak jak w przypadku tegoż nieszczęsnego Windowsa XP mego kolegi .Panowie kazali pokazać licencję
mauricel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-21, 09:40   #7
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: Pytanie do prawnika (policjanta) :)

witam
u mnie byli ze wzgledu na nielegalne oprogramowanie ,mam wszytsko na legalu wiec pan sie zdziwil bo zawsze wynosza kompa a tu nic.
mam kolege ktory jest policjantem i filmy ktore rekwirują biora sobie do domu i oglądaja
gdziekolwiek by nie weszli to zawsze znajda cos do czego moga sie przyczepić poniewaz musza wyrobi norme zatrzymań czepieaja sie wszytskiego.a w tej sprawie najłatwiej bo nielegalne oprogramowanie i filmy,muza są w każdym domu.
pzdr.
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-11-21, 09:40   #8
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: Pytanie do prawnika (policjanta) :)

witam
u mnie byli ze wzgledu na nielegalne oprogramowanie ,mam wszytsko na legalu wiec pan sie zdziwil bo zawsze wynosza kompa a tu nic.
mam kolege ktory jest policjantem i filmy ktore rekwirują biora sobie do domu i oglądaja
gdziekolwiek by nie weszli to zawsze znajda cos do czego moga sie przyczepić poniewaz musza wyrobi norme zatrzymań czepieaja sie wszytskiego.a w tej sprawie najłatwiej bo nielegalne oprogramowanie i filmy,muza są w każdym domu.
pzdr.
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-21, 09:48   #9
mauricel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 287
Re: Pytanie do prawnika (policjanta) :)

dokładnie jest tak jak piszesz , Paula Sczerze mówiąc ja uważam to za absurd bo jak sprawdzą wszystkich , to każdy coś ma na sumieniu w moim bloku - no i jeszcze straszą karą dwóch lat pozbawienia wolności ale to chyba odnosi się do bardziej zawodowych ,, piratów '' ? W każdym razie trochę z oporami wchodzę na kaaze i na razie nic nie ściągam - nie mamy tak rozbudowanego systemu do walki z przestępczością komputerową jak w Stanach ale nadgorliwość panów policjantów trochę mnie ogłuszyła , nie powiem

pozdrawiam
mauricel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-21, 09:54   #10
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: Pytanie do prawnika (policjanta) :)

mauricel napisał(a):
> chciałam jeszcze dodać że myslałam że będą się czepiać osób które rozpowszechniają kopiowane programy - niestety zaczęli czepiać się dosłownie wszystkiego nawet osób które ściągały pliki na własny użytek tak jak w przypadku tegoż nieszczęsnego Windowsa XP mego kolegi .Panowie kazali pokazać licencję

ściąganie na własny użytek to też piractwo!

artysta wydaje płytę i płyty leżą w sklepach, bo każdy ściąga najnowszy album z Kazaa tylko na własny użytek..
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-21, 10:05   #11
ravw
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1
GG do ravw
Re: Pytanie do prawnika (policjanta) :)

Ja na kompku mam linux'a, mam cale oprogramowanie na licencji gpl,
kiedys glosno bylo na temat linux'a w firmach. Mam takie pytanie czy
dajmy na to ze otwieram firme instaluje sobie linux'a nastepnie jakis
program ksiegowy rowniez pod ten system (wszystkie na licencji GPL)
US sie nie przyczepi? Ja szczerze w to watpie.
ravw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-11-21, 10:09   #12
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: Pytanie do prawnika (policjanta) :)

a propos mojej powyższej wypowiedzi - jak to jest od strony prawnej w chwili obecnej [chodzi mi o prawo polskie]?

jeszcze parę lat temu czytałam, że kopiowanie na własny użytek wg. polskiego prawa jest legalne [zresztą wkleję co czytałam] - teraz już chyba nie skoro policja robi naloty na prywatne mieszkania [jakie są kary? tylko [aż] odebranie nielegalnych rzeczy?]

1 lutego 2000
[...]Dlatego zadaliśmy kilka podchwytliwych pytań Marcinowi Marucie, radcy prawnemu z Firmy Prawnej Kuczek i Maruta w Krakowie.

[...] tenże pan Marcin mówi: Co ciekawe jednak, polskie prawo przewiduje, że możemy na własny użytek korzystać z utworów już rozpowszechnionych bez zgody twórcy. Nie popełnicie zatem przestępstwa, ściągając muzykę z Internetu i słuchając jej później do woli. Możecie nawet zaprosić przyjaciół i zrobić małą imprezkę - wciąż nie będziecie wykraczać poza granice prawa. No chyba, że odkręcicie regulator głośności na maksimum i sąsiedzi wezwą policję... ale za mp3 was nie zamkną.
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-21, 10:30   #13
mauricel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 287
Re: Pytanie do prawnika (policjanta) :)

no właśnie dokładnie o to mi chodziło o rozgraniczenie rozpowszechniania i domowego użytku / i to piractwo i to / ilu ludzi na świecie z tego korzysta
mauricel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-21, 11:16   #14
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: Pytanie do prawnika (policjanta) :)

artysta wydaje płytę i płyty leżą w sklepach, bo każdy ściąga najnowszy album z Kazaa tylko na własny użytek


tak zgadza sie ale wszytsko kręci się dookoła kasy .ile kosztuje wyprodukowanie płyty?
a ile kosztuje płyta w sklepie?
gdyby ceny spadły to i klientów by pewnie przybyło.
ja nie mogę sobie pozwolic na buty za 2 tys a zona wisniewskiego owszem ,a czy moja praca jest mniej wartosciowa od jego ,nie sądze
pzdr.
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-21, 11:26   #15
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: Pytanie do prawnika (policjanta) :)

paula78 napisał(a):

> tak zgadza sie ale wszytsko kręci się dookoła kasy .ile kosztuje wyprodukowanie płyty?
> a ile kosztuje płyta w sklepie?
> gdyby ceny spadły to i klientów by pewnie przybyło.
> ja nie mogę sobie pozwolic na buty za 2 tys a zona wisniewskiego owszem ,a czy moja praca jest mniej wartosciowa od jego ,nie sądze

jak dla mnie to zupełnie różne problemy..

równie dobrze nie stać mnie na najnowsze Audi a żonę mojego szefa tak - czy to usprawiedliwia moją kradzież wozu sąsiada?

wiem, że płyty są za drogie.. mnie też nie stać na to, żeby kupić sobie wszystkie płyty i filmy, które lubię - niemniej zdaję sobie sprawę z tego, że nie kupując płyty a ściągając ją z Kazaa czy Osioła dokonuję przestępstwa i niestety usprawiedliwienie, że pracuję ciężej a mam mniej i dlatego to co robię jest uczciwie/właściwe/nie ma w tym nic złego - to tylko oszukiwanie samego siebie..
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-21, 11:45   #16
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Re: Pytanie do prawnika (policjanta) :)

Zresztą nie mam ochoty robić u siebie w pokoju miejsca dla nowego zbiorowiska kurzu - stosu płyt

Wolałabym otworzyć odpowiedni plik i włączyć muzykę, niż ciągle zmieniać płyty, bo mam np. akurat ochotę posłuchać po jednej piosence z każdej płyty
Niestety, cywilizacja idzie do przodu i nasze życie staje się coraz bardziej "wirtualne", a tym samym w wielu przypadkach wygodniejsze. A człowiek z natury dąży do wygody

Gdyby np. wprowadzono jakieś opłaty za ściąganie plików z netu, to i tak wybrałabym ściąganie, a nie kupowanie płyt

Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-21, 11:48   #17
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: Pytanie do prawnika (policjanta) :)

witam
nie uwazam zeby sciągnięcie muzy było kradzieża skoro ktos ją udostępnia za darmo.
ja nie chodze do empiku i nie kradne płyt.
to jest jak z łapówkami jak ktos nie da to ten drugi nie wezmie.
najgorsze jest to ,że sami policjanci tez z tego korzystają i nie są przeszukiwani.
państwo w panstwie.
pzdr.
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-21, 12:24   #18
Duszołap
Raczkowanie
 
Avatar Duszołap
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 66
Re: Pytanie do prawnika (policjanta) :)

<font color=blue>W którymś z ostatnich numerów "Dlaczego" był artykuł o mp3. Piszą, że planują pobierać kaskę za każdą ściągniętą rzecz. Wspominali coś o 1 zł za mp3...
Nawet jeśli mp3 będą płatne, to i tak będzie to tańsze, niż kupienie płyty.
poczekamy, zobaczymy...</font color>
Duszołap jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-21, 14:51   #19
Dorixx
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 1 423
Re: Pytanie do prawnika (policjanta) :)

Powinnaś wpuśćić. Jak nie otworzysz mogą uznac że masz coś do ukrycia i wejdą razem z drzwiami.Oprócz tego postawią Ci zarzut o utrudnianie śledztwa. Np. jeżeli mogą ulec zatarciu lub ukryciu ślady przestępstwa to myślę, że policja ma prawo wejścia do mieszkania nawet na podstawie legitymacji służbowej.


Art. 219. § 1. W celu wykrycia lub zatrzymania albo przymusowego doprowadzenia osoby podejrzanej, a także w celu znalezienia rzeczy mogących stanowić dowód w sprawie lub podlegających zajęciu w postępowaniu karnym, można dokonać przeszukania pomieszczeń i innych miejsc, jeżeli istnieją uzasadnione podstawy do przypuszczenia, że osoba podejrzana lub wymienione rzeczy tam się znajdują.

Art. 220. § 1. Przeszukania może dokonać prokurator albo na polecenie sądu lub prokuratora Policja, a w wypadkach wskazanych w ustawie - także inny organ.

§ 2. Postanowienie sądu lub prokuratora należy okazać osobie, u której przeszukanie ma być przeprowadzone

§ 3. W wypadkach nie cierpiących zwłoki, jeżeli postanowienie sądu lub prokuratora nie mogło zostać wydane, organ dokonujący przeszukania okazuje nakaz kierownika swojej jednostki lub legitymację służbową, a następnie zwraca się niezwłocznie do sądu lub prokuratora o zatwierdzenie przeszukania. Postanowienie sądu lub prokuratora w przedmiocie zatwierdzenia należy doręczyć osobie, u której dokonano przeszukania, w terminie 7 dni od daty czynności na zgłoszone do protokołu żądanie tej osoby. O prawie zgłoszenia żądania należy ją pouczyć.

Art. 221. § 1. Przeszukania zamieszkałych pomieszczeń można dokonać w porze nocnej tylko w wypadkach nie cierpiących zwłoki; za porę nocną uważa się czas od godziny 22 do godziny 6.



I jeszcze do Pauli-przestań mierzyć wszystkich policjantów tą samą linijką- to jest bardzo żałosne.To, że Twój kolega jest jaki jest nie pozwala Ci jeszcze rzucać cienia na resztę niebieskich.
__________________
Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne tam gdzie chcą....
Dorixx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-11-21, 15:05   #20
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: Pytanie do prawnika (policjanta) :)

paula78 napisał(a):
> witam
> nie uwazam zeby sciągnięcie muzy było kradzieża skoro ktos ją udostępnia za darmo.

ktoś? na pewno nie twórca! też pirat!

> ja nie chodze do empiku i nie kradne płyt.

Paulo, nie tylko używanie bez zgody rzeczy materialnych jest kradzieżą.. Ty nie uważasz, że to kradzież - prawo mówi inaczej. Ciekawe co by było, gdybyś to Ty napisała piosenki, nagrała płytę [inwestycja w sprzęt, studio nagraniowe] - i chciałabyś, aby inwestycja się zwróciła, chciałabyś czerpać zysk ze swojego talentu a ktoś bez Twojej zgody zamieściłby ją w internecie a ktoś jeszcze inny wytłumaczył, że to nie jest kradzież, bo ktoś zamieścił płytę w internecie.
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-21, 15:32   #21
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: Pytanie do prawnika (policjanta) :)

Ciekawym o co chodzi z Zieloną Górą polecam lekturę:

http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbc...1160049&Ref=AR
http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbc...1180048&Ref=AR

__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-21, 15:50   #22
eressea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 56
GG do eressea
Re: Pytanie do prawnika (policjanta) :)

Oj mój wątek sie rozrósł U mnie w Gorzowie juz w zeszłym roku robili naloty (ale ja wtedy nie miałam komputera). Dzisiaj byłam w sklepie w którym kupiłam komputer i powiedzieli mi, ze policja nie brała od nich adresów klientów, ale....... sprawdzają klientów dostawcy internetowego w moim miescie. Oczywiscie to także moj dostawca internetu
Zatem komputer przeszedł czystke , nie ma juz na nim muzyki, filmów, microsoft office. Troche mi tego szkoda, no ale cóż nie chce aby mi zabrali komputer.
eressea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-22, 09:22   #23
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: Pytanie do prawnika (policjanta) :)/do Dorixx

witam
proszę cie nie próbuj mi wciskac kitu że policjanci to straznicy prawapolicjant tez człowiek (?)nie znam osoby która nie korzystałabym z internetu m.in. dla sciągania filmów czy muzy.
jeśli jednak jest taka osoba to chyba tylko dlatego ,że nie wie jak się obsługuje np. Kazę.
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-22, 09:22   #24
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: Pytanie do prawnika (policjanta) :)/do Dorixx

witam
proszę cie nie próbuj mi wciskac kitu że policjanci to straznicy prawapolicjant tez człowiek (?)nie znam osoby która nie korzystałabym z internetu m.in. dla sciągania filmów czy muzy.
jeśli jednak jest taka osoba to chyba tylko dlatego ,że nie wie jak się obsługuje np. Kazę.
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-23, 08:15   #25
Dorixx
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 1 423
Re: Pytanie do prawnika (policjanta) :)/do Dorixx

Na szczęscie Twój tok myślenia to marginalny wyjątek. To tak jak byś napisała, że każda kobieta która wie co to zdradza-zdradza
__________________
Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne tam gdzie chcą....
Dorixx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-23, 13:49   #26
superka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 738
Re: Pytanie do prawnika (policjanta) :)

A wyobraźcie sobie taką sytuację: aby dostać zaliczenie, trzeba wyknać projekt w programie, który kosztuje 10000$. Tylko i wyłącznie w tym programie. Uczelnia ma jedną licencję. Dla jednego profesora. A wszyscy studenci są zmuszeni korzystać z tego programu w domu, bo inaczej nie da rady. I jak to się ma do grzmienia tych wszystkich autorytetów na temat nielegalnego wykorzystywania oprogramowania w domu? Hmm?
superka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-23, 15:14   #27
Mgiełka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 782
GG do Mgiełka
Re: Pytanie do prawnika (policjanta) :)

Superko, na moich studiach podyplomowych mieliśmy też wykonać pracę w Photoshopie, który kosztuje niemało. Ale rozwiązane to było tak, że dostaliśmy wersje próbne (30-dniowe bodajże) programu i na nich pracowaliśmy w domu. A prace na programach, do których nie było wersji próbnych (np. Macromedia Director 8) wykonywaliśmy na zajęciach. W domu przygotowywaliśmy pomysł, część teoretyczną, a potem już "implementowaliśmy" to na zajęciach. Nie mówię, że to najlepsze rozwiązanie, ale da się chronić prawa autorskie. A licencja była na szkołę, a nie na wykładowcę - licencje "szkolne" są tańsze, niż te "profesjonalne".
Mgiełka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-23, 17:17   #28
superka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 738
Re: Pytanie do prawnika (policjanta) :)

Mgiełko, może nie dokładnie się wyraziłam:
- my nie mamy zajęć z tym programem
- nawet gdyby były, to musiałyby być codziennie i być zupełnie temu poświęcone (naszym zadaniom)
- nie ma wersji próbnych dostępnych zwykłym śmiertelnikom nie posiadającym kasy na zakup całości
- nawet gdyby były - to niczego by nie rozwiązało, bo korzystamy z programu pratkycznie całe studia

nie ma lewara niestety.
superka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-24, 08:54   #29
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: Pytanie do prawnika (policjanta) :)

Jeszcze jeden głos w dyskusji "Herosi czy zbrodniarze" artykuł o piratach na interii
http://nt.interia.pl/news?inf=447283

__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:22.