Mata chłodzącą do samochodu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-19, 14:31   #1
olcia 810
Wtajemniczenie
 
Avatar olcia 810
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 632

Mata chłodzącą do samochodu


.. no właśnie czy miał ktoś z was styczność z tym produktem? Niestety w moim samochodzie nie ma klimatyzacji, a lato sie małymi kroczkami zbliża
Każdy wie jak sie jeździ bez klimy i szukam na to rady. Znalazłam dwie przykładowe propozycje. No właśnie, czy to w ogóle chłodzi, czy tak zwany pic na wodę ?

http://www.allegro.pl/item926774482_..._12v_1szt.html - wersja tańsza

http://www.azsklep.pl/samochodowa-ma...iem-p-47.html- wersja nieco droższa.

Która wybrać i czy w ogóle? Czy znacie jakieś inne sposoby oprócz opuszczonych szyb ?

Pozdrawiam.
olcia 810 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-06, 22:38   #2
sauer
Wtajemniczenie
 
Avatar sauer
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 042
GG do sauer
Dot.: Mata chłodzącą do samochodu

Podbijam temat bo sama jestem ciekawa :P i też nie mam klimy
__________________
.hate it or love it


sauer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-07, 08:18   #3
olcia 810
Wtajemniczenie
 
Avatar olcia 810
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 632
Dot.: Mata chłodzącą do samochodu

No to czekamy razem
olcia 810 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-16, 14:07   #4
efa23
Raczkowanie
 
Avatar efa23
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 71
GG do efa23 Send a message via Skype™ to efa23
Dot.: Mata chłodzącą do samochodu

Ja osobiście odradzam stosowania tego typu urządzeń. Tak samo chłodzące jak i ogrzewane mogą mieć negatywny wpływ na organizm. Nawet klimatyzacja, źle dobrana i źle ustawiona, może nam zaszkodzić. Ta mata chłodząca bezpośrednio ochładza nasze ciało, przez które może przepływać zimne powietrze - a potem choroba stawów. Nie wiem jak inwazyjnie to urządzenie odnosi się do ciała - może jest baaaardzo małe chłodzenie, wręcz niewyczuwalne jednoznacznie... Radzę przemyśleć zanim się zainwestuje ponad 200zł.

BTW: Jeśli chodzi o klimatyzacje najkorzystniej jest ustawić nawiew na szybę, a nie bezpośrednio na ciało. Sprawdzone przez specjalistów i przeze mnie, oczywiście.

---------- Dopisano o 15:07 ---------- Poprzedni post napisano o 15:02 ----------

Cytat:
Napisane przez olcia 810 Pokaż wiadomość
Czy znacie jakieś inne sposoby oprócz opuszczonych szyb ?
Innego sposobu nie znam ale jeśli już musisz, to odsuń szubę od strony masażera lub z tyły. Nie polecam odsuwania szyby bezpośrednio przy kierowcy, gdyż może to spowodować chorobę zwaną "przewianiem" (proszę wybaczyć nieznajomość fachowego słownictwa medycznego)
__________________
W związku...
PrawoJazdy

Ewa
efa23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-16, 18:25   #5
olcia 810
Wtajemniczenie
 
Avatar olcia 810
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 632
Dot.: Mata chłodzącą do samochodu

Cytat:
Napisane przez efa23 Pokaż wiadomość
Ja osobiście odradzam stosowania tego typu urządzeń. Tak samo chłodzące jak i ogrzewane mogą mieć negatywny wpływ na organizm. Nawet klimatyzacja, źle dobrana i źle ustawiona, może nam zaszkodzić. Ta mata chłodząca bezpośrednio ochładza nasze ciało, przez które może przepływać zimne powietrze - a potem choroba stawów. Nie wiem jak inwazyjnie to urządzenie odnosi się do ciała - może jest baaaardzo małe chłodzenie, wręcz niewyczuwalne jednoznacznie... Radzę przemyśleć zanim się zainwestuje ponad 200zł.

BTW: Jeśli chodzi o klimatyzacje najkorzystniej jest ustawić nawiew na szybę, a nie bezpośrednio na ciało. Sprawdzone przez specjalistów i przeze mnie, oczywiście.

---------- Dopisano o 15:07 ---------- Poprzedni post napisano o 15:02 ----------



Innego sposobu nie znam ale jeśli już musisz, to odsuń szubę od strony masażera lub z tyły. Nie polecam odsuwania szyby bezpośrednio przy kierowcy, gdyż może to spowodować chorobę zwaną "przewianiem" (proszę wybaczyć nieznajomość fachowego słownictwa medycznego)
Ja jeżdże codziennie jednak ok pół godzinki dziennie. Więc nie jest to dużo także myśle, że mata nie miałaby szans wpłynąć negatywnie na mój organizm. Co innego jeśli ktoś używałby jej przez kilka godzin dziennie.
Chodziło mi raczej o to czy ta mata cokolwiek daje
olcia 810 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-17, 07:44   #6
efa23
Raczkowanie
 
Avatar efa23
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 71
GG do efa23 Send a message via Skype™ to efa23
Dot.: Mata chłodzącą do samochodu

Gdybym ja miala jeździć poł godziny dziennie to nawet bym się nie zastanawiała nad kupnem - szkoda pieniędzy

Cytat:
Więc nie jest to dużo także myśle, że mata nie miałaby szans wpłynąć negatywnie na mój organizm.
Miałaby wpływ, lub nie - to zależy od organizmu. Ale Tobie oczywiście życzę mnóstwo zdrowia!! Z matą jak i bez niej.
Pochwal się wrażeniami po zakupie i po przetestowaniu
__________________
W związku...
PrawoJazdy

Ewa
efa23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:25.