sprzedaż na allegro legalnie i wszystko o niej pomóżcie - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-09, 08:28   #91
kama19
Raczkowanie
 
Avatar kama19
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 201
Dot.: sprzedaż na allegro legalnie i wszystko o niej pomóżcie

Ja tez chciałabym sie dowiedziec ile wynosiłyby wszystkie składki i ubezpieczenia gdybym założyła działalność gospodarczą będąc jednocześnie zatrudniona na umowie o prace na 1/2 etatu?
kama19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-09, 08:35   #92
kycia1
Wtajemniczenie
 
Avatar kycia1
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Z łóżeczka ;)
Wiadomości: 2 845
Dot.: sprzedaż na allegro legalnie i wszystko o niej pomóżcie

Za chwile powinnam miec odpowiedz , napisalam maila do znajomej, a ona pracuje w biurze rachunkowym (jest wlascicielka). Tez mnie to interesuje bardzo jak ton jest ze składkami bedac juz zatrudnionym.
__________________
Wybrałam pielęgnację ciała z marką Braun
kycia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-09, 09:03   #93
madziczek
Zadomowienie
 
Avatar madziczek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 028
Dot.: sprzedaż na allegro legalnie i wszystko o niej pomóżcie

Witam,
z tego co ja się orientuję, to osoba, która ma odprowadzane składki w tytułu umowy o pracę a jej dochód jest wyższy niż min. wynagrodzenie w danym roku czyli od 1-01-2009 r. - 1 276 zł (nie ma znaczenia to na jaką część etatu jesteś zatrudniona tylko wysokość zarobku), z tytułu prowadzenia własnej działalności opłaca tylko ubezpieczenie zdrowotne.
Jeżeli wynagrodzenie jest niższe to trzeba z tytułu działalności opłacić też składki na ub. społeczne.

Edytowane przez madziczek
Czas edycji: 2009-06-09 o 09:04 Powód: dopisek
madziczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-09, 11:31   #94
moniska22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 7
Dot.: sprzedaż na allegro legalnie i wszystko o niej pomóżcie

A jak jestem na wychowawczym i nie otrzymuję pieniędzy to jak to się ma do dochodu? PZU opłacam sobie sama-niecałe 50zł, bo jak się jest na wych. to firma nie płaci. To w takim razie co jeszcze musiałabym płacic?Sory za takie upierdliwe pytanka ale Wy tu tyle wiecie a ja taka zielona jestem....
moniska22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-09, 13:35   #95
imago84
Wtajemniczenie
 
Avatar imago84
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiadomości: 2 473
Dot.: sprzedaż na allegro legalnie i wszystko o niej pomóżcie

A czy działanie które opisze niżej jest legalne?

Za miesiąc planuje wyjazd do Turcji, na bazarach (zwłaszcza w katakumbach w Stambule) planuje zakup paru rzeczy, może po kilka sztuk z jednego rodzaju. Czy moge je bez problemu wystawić na allegro? Czy coś mnie ograniczy-chodzi mi przede wszystkim o ciuchy. Mam konto na all ale narazie tylko kupowałam
__________________
tlumaczenia-nowysacz
imago84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-09, 14:01   #96
kycia1
Wtajemniczenie
 
Avatar kycia1
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Z łóżeczka ;)
Wiadomości: 2 845
Dot.: sprzedaż na allegro legalnie i wszystko o niej pomóżcie

Podejrzewam ze sprzedaz kilku rzeczy-takich samych bedzie uznane normalnie za handel. Jesli bys sprzedawla pojednyczne ubrania to wowczas zawsze mozesz powiedziec- ze kupilas, ale jednak Ci nie pasuje i sprzedajesz, albo, że dostalas od kogos w prezencie kilka ubran , ale nie pasuja. Moja rada jest taka- pojedyncze ubrania mozna fizycznie, jesli juz kilka takich samych to lepiej legalnie zeby poźniej nie płakac.
__________________
Wybrałam pielęgnację ciała z marką Braun
kycia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-09, 17:59   #97
Dog-Rose
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kisiajowo :)
Wiadomości: 999
Dot.: sprzedaż na allegro legalnie i wszystko o niej pomóżcie

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
dog rose ja mysle ze towar trzeba kupowac jak sie juz ma dzialalność , ja ostatnio sie pytalam dostawcy torebek damskich i mi mówil ze najpierw musze miec firme zeby z nim handlowac , o zezwoleniach do odziezy nic nie sŁyszaŁam ,
Dzięki
Dog-Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-10, 09:33   #98
madziczek
Zadomowienie
 
Avatar madziczek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 028
Dot.: sprzedaż na allegro legalnie i wszystko o niej pomóżcie

moniska22 - ja niestety na tą chwilę nie jestem Ci w stanie pomóc.
Nie miałam jeszcze takiej sytuacji.
Teraz wchodza jakieś zmiany (ustawa z dn. 24 kwietnia 2009 r. o zmianie ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz ustawy - Prawo bankowe: Dz.U. nr 71, poz. 609) ma to wejsć w życie od 1.09.2009 r. i dotyczy własnie przedsiębiorczych mam na urlopie macierzyńskim i wychowawczym.
Sprawa ogólnie jest pogmatwana i z tego co poczytałam to najczęściej dziewczyny które są na urlopie wychowawczym zawieszały działalność.

Edytowane przez madziczek
Czas edycji: 2009-06-10 o 09:37
madziczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-10, 10:10   #99
kycia1
Wtajemniczenie
 
Avatar kycia1
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Z łóżeczka ;)
Wiadomości: 2 845
Dot.: sprzedaż na allegro legalnie i wszystko o niej pomóżcie

Dostalam taka informacje z biura rachunkowego :

Rozpoczynasz teraz działalność gospodarczą- jeśli przez 2 lata nie będziesz świadczyć usług na rzecz byłego lub obecnego Pracodawcy, to możesz przez te 2 lata płacić niski ZUS, tj. obecnie ok. 340 zł m-cznie. Warunkiem skorzystania z tej ulgi jest nie prowadzenie działalności gospodarczej w ciągu ostatnich 5 lat.

Jeśli dalej będziesz zatrudniona w pełnym etacie, to z działalności gospodarczej płacisz tylko składkę na ubezp. zdrowotne 224,24 zl.
__________________
Wybrałam pielęgnację ciała z marką Braun
kycia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-10, 10:22   #100
kama19
Raczkowanie
 
Avatar kama19
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 201
Dot.: sprzedaż na allegro legalnie i wszystko o niej pomóżcie

kycia1 dzięki serdeczne za informacje!dokładanie to chciałąm wiedziec!pozdrowionka
kama19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-02, 12:12   #101
foczildka
Raczkowanie
 
Avatar foczildka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: torun
Wiadomości: 64
GG do foczildka
Dot.: sprzedaż na allegro legalnie i wszystko o niej pomóżcie

Witam Was serdecznie

Bardzo sie ciesze ze trafilam na ten watek bo widze że macie dużą wiedzę w tej kwestii... mam mnóstwo konkretnych pytań i liczę że może znajdziecie trochę czasu aby cierpliwie wytłumaczyc mi różne kwestie po jestem totalnie zielona.

cała sytuacja wygląda następująco:
obecnie pracuję na umowę o pracę i to się niezmieni
jestem samotną matka, i tak też się rozliczam, z dzieckiem
widzę że jest spory potencjał w sprzedaży uzywanych ubranek dziecięcych na allegro bo mam też w tym spore doświadczenie - regularnie co jakiś czas wyprzedaję wszystko po moim synku

chcę rozpocząć swoją działalność gospodarczą i zająć się sprzedaża ubranek na trochę większą skalę, nie tylko po moim dziecku...no i chcę robić wszystko legalnie

wiem że są 3 sposoby rozliczania: VAT, ryczałt i zasadu ogólne...
myślę że VAT odpada, nie chcę się bawić w kasę fiskalną rownież...
rozmawiałam wstępnie z biurem rachunkowym ale chyba źle trafiłam bo nic mi nie chciała babka wytłumaczyc...
którą opcję wybrać?
wiem że będę płacić ZUS-ubezpieczenie zdrowotne 200ilestam zł

towar będę kupować w sklepach z odzieżą używana, raczej na sztuki ale również na wagę... niestety w sklepach tych nie zawsze jest kasa fisklana co się równa brakowi paragonu na zakup...może w niektórych doproszę się faktury na moją firme...zobaczymy
inne koszty jakie mi przychodzą do głowy ewentualnie to podłączenie do internetu na firmę, chociąz mogę mieć na siebie
no i ewentualnie opłacanie biura rachunkowego jeśli dużo będzie tych całych papierków i pracy

teraz pytanie:
jaki procent podatku muszę zapłacić?
od dochodu czy od przychodu?

slyszałam też że w pierwszym roku nie mogę przekroczyć 20tysiecy PLN bo będę musiała przejsc na kase...ale o to się nie martwię bo mysle że miesięcznie sprzedam za ok 2000zl, moze 3000zl.

a więc co sugerujecie?
na co powinnam zwrócic uwage?
o czym pamiętac?

czy to prawda że cała ta działalnosc to pikuś ??
jedynie chodzi o spisywanie sprzedamych ubranek w pliku excelowskim i po sprawie...hehe jakoś mi się nie wydaje...

za wszelkie rady, porady i sugestie ogromnie dziękuję
foczildka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-02, 14:51   #102
Kinia3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 3
Dot.: sprzedaż na allegro legalnie i wszystko o niej pomóżcie

z takasą fiskalna to nie tak, ze jak nie chcesz je mieć to nie musisz, prędzej czy pózniej i tak będziesz musiała ja kupić, ja jestem na zasadach ogólnych tj KPiR, podatku nie płacę bo wszystko wliczam w koszty ( a mam ich sporo - rachunki z allegro faktury za ciuchy, koperty itp )

---------- Dopisano o 15:51 ---------- Poprzedni post napisano o 15:50 ----------

jeżeli chcesz to robic legalnie to musisz posiadac dowód zakupu na odzież
Kinia3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-01, 10:07   #103
lilak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 48
Dot.: sprzedaż na allegro legalnie i wszystko o niej pomóżcie

Witam.
A buuu! Mam kasę fiskalna "Elzab mini", właśnie skończył się papier podczas drukowania raportu miesięcznego, zmieniałam na nowy, wszystko jest prawidłowo, na swoim miejscu, a jedna strona mi nie drukuje (ta rolka, co powinna być dla mnie). Próbuję i nic! Co mam teraz zrobić? Sobota. Serwis zamknięty. Powinnam zamknąć wszystkie aukcje Allegro? No... brak słów...Ciągle pod górkę...
lilak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-03, 11:11   #104
enii
Wtajemniczenie
 
Avatar enii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Seoul,Kr
Wiadomości: 2 051
Dot.: sprzedaż na allegro legalnie i wszystko o niej pomóżcie

Jeju chcesz zluzyta rolke wyrzucic ..........
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=v7WON...eature=related


22.08.2012 Seoul, Kr (one way ticket)
enii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-03, 11:21   #105
lilak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 48
Dot.: sprzedaż na allegro legalnie i wszystko o niej pomóżcie

A skąd! Kto mówi o wyrzucaniu rolki? Jeszcze głowy nie straciłam!
Chodziło mi o to, że podobno przy awarii kasy fiskalnej należy zakończyć aukcje na Allegro; podobno nie wolno mi nic sprzedac bez sprawnej kasy.
Właśnie wróciłam z serwisu. Już wszystko gra, problem rozwiązany.
Ufff.
lilak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-04, 08:36   #106
karinaaa
Zadomowienie
 
Avatar karinaaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Augustów
Wiadomości: 1 260
Dot.: sprzedaż na allegro legalnie i wszystko o niej pomóżcie

Przeczytalam cały watek i dowiedziałam sie kilku ciekawych rzeczy na temat sprzedaży ,jednak mam takie pytanie ,może ktos będzie umiał odpowiedzieć jak to jest w przypadku ,kiedy towar jest kupowany za granica na organizowanych wyprzedażach ale u ludzi prywatnych .Sa wyprzedawane uzywane rzeczy i na to nie dostane paragonu i wtedy jak sytuacja wygląda ,gdybym chciała taki towar sprzedawac legalnie?
karinaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-04, 20:32   #107
marticia
Zakorzenienie
 
Avatar marticia
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 3 045
Dot.: sprzedaż na allegro legalnie i wszystko o niej pomóżcie

Mam pytanie, czy ktos orientuje sie jak wyglada sytuacja podatkowa, jesli firma zarejestrowana jest za graniaca? czy istnieje obowiazek placenia podatku w Polsce, tj. zarejestowania dzialalnosci w Polsce? czy faktury moga byc wystawiane w j.angielskim?
marticia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-15, 15:39   #108
aureola0025
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4
Dot.: sprzedaż na allegro legalnie i wszystko o niej pomóżcie

witam mam wiele pytań i nie ukrywam , ze potrzebuje szybkiej rady , wiec jesli tylko ktos by mógł i zna przepisy , błagam o pomoc

sytuacja

chce założyć firmę [ sprzedawać na bazarach i targach towar ] i sprzedawać na Allegro legalnie

towar - buty , bluzki , odzież , swetry z Turcji [ nie orginalna , nie markowa ]

co z cłem , podatkiem itp. ???
czy skóra warta jest wyprawki??
czy warto??
jak to ugryźć ??

mam rodzine w Turcji , która by mi pomogła

z góry dziekuje
aureola0025 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-04, 15:32   #109
niktona
Przyczajenie
 
Avatar niktona
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 26
Dot.: sprzedaż na allegro legalnie i wszystko o niej pomóżcie

Hej
Ja też zakładam własną działalność i mam takie pytanie - chcę sprowadzać rzeczy z krajów UE, czy trzeba wypełniać jakieś formularze? czy musi być to jakoś udokumentowane?? jeśli tak to gdzie mam się z tym udać ?
__________________
Odcieli Aniolom skrzydla....bo dawaly wolnosc....
Obdarli je z szat...gdyz za piekne byly...
Obrzucili je blotem....bo biala skore mialy....
Teraz stoja ranne...
nagie...
brudne...
lecz nadal jakze doskonale....
niktona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-24, 12:57   #110
kolanka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 279
Dot.: sprzedaż na allegro legalnie i wszystko o niej pomóżcie

Cytat:
Napisane przez aureola0025 Pokaż wiadomość
witam mam wiele pytań i nie ukrywam , ze potrzebuje szybkiej rady , wiec jesli tylko ktos by mógł i zna przepisy , błagam o pomoc

sytuacja

chce założyć firmę [ sprzedawać na bazarach i targach towar ] i sprzedawać na Allegro legalnie

towar - buty , bluzki , odzież , swetry z Turcji [ nie orginalna , nie markowa ]

co z cłem , podatkiem itp. ???
czy skóra warta jest wyprawki??
czy warto??
jak to ugryźć ??

mam rodzine w Turcji , która by mi pomogła

z góry dziekuje
Witam, zastanawiam sie właśnie z meżem nad rozpoczęciem takiej samej działalności, ale nie chcemy sprowadzć nic z zagranicy. Tylko polskie produkty. Oboje pracujemy na etacie i chcielibyśmy sobie tylko dorobic. Dopiero zaczynam czytać o załozeniu własnej działalnosci. Cieszę sie, ze Was znalazłam i mogę troche poczytać.
kolanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-25, 14:58   #111
Nadeel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 413
Dot.: sprzedaż na allegro legalnie i wszystko o niej pomóżcie

trzeba miec obowiązkowo kasę fiskalną jak chce sie prowadzic legalnie sprzedawać rzeczy na allegro, jak sie założy działalność ? nie można tego w księdze robić? Na targu mało kto ma kase fiskalna, czy u fryzjerów itd.
Nadeel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-25, 15:31   #112
Dog-Rose
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kisiajowo :)
Wiadomości: 999
Dot.: sprzedaż na allegro legalnie i wszystko o niej pomóżcie

Cytat:
Napisane przez Nadeel Pokaż wiadomość
trzeba miec obowiązkowo kasę fiskalną jak chce sie prowadzic legalnie sprzedawać rzeczy na allegro, jak sie założy działalność ? nie można tego w księdze robić? Na targu mało kto ma kase fiskalna, czy u fryzjerów itd.
Z tego co pamiętam obowiązek używania kasy fiskalnej zaczyna się od przekroczenia sprzedaży detalicznej ponad 20 000zł.
Dog-Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-25, 15:49   #113
AneczkaBee
Raczkowanie
 
Avatar AneczkaBee
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 274
Dot.: sprzedaż na allegro legalnie i wszystko o niej pomóżcie

Dokladnie tak, od 20000 pln zaczyna sie obowiazek uzywania kasy fiskalnej ; D
AneczkaBee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-29, 13:36   #114
jax
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1
Dot.: sprzedaż na allegro legalnie i wszystko o niej pomóżcie

Witam,
Mam nadzieje ze ktos zyczliwy rozwieje moje watpliwosci mam pytanie dotyczace ryczałtu a konkretnie chodzi mi o date ksiegowania (jestem na ryczałcie,bez vat-u, kasy fiskalnej tylko wystawiam na koniec dnia dzienne zestawienie sprzedazy nieudokumentowanej ) i co wazne ze sprzedaz prowadzona jest wysylkowo czyli istnieja dwie formy zapłaty tzn
przedpłata -platnosc z gory; pobranie -płatne przy odbiorze
czy za date powstanie przychodu przy tej formie opodatkowania ksieguje
1. date wpłuwu naleznosc na konto
1. date wysyłki (wydania towaru)

(nadmieniem ze przy platnosci z gory , towar wysylam nie zawsze w tym samym dniu np na drugi dzien ,a jesli to wekend doopiero na trzeci , a co jesli wystawię r-k uproszczony to z jaka datą go wystawiam i z jaka go zaksiegowac ?
I jeszcze jedno pytanko na ile ksieguje koszt wysyłki jesli cene wysyłki nie mam wliczona w cene towaru czy tez na
3% hmm?
Moze ktos z was prowadz taka sama działalnosc handlowa wysylkowa z ta sama forma opodatkowania i jest w stanie mi pomoc . Z gory WIELKIE DZIEKI
jax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-28, 14:59   #115
Haneczka
Raczkowanie
 
Avatar Haneczka
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 146
Dot.: sprzedaż na allegro legalnie i wszystko o niej pomóżcie

Witam wszystkich!!!Bardzo proszę o wyjaśnienie( tak po "chłopsku" drukowanymi) następujących kwestii:

1.Chcę zająć się sprzedażą na allegro własnoręcznie robionej biżuterii,jakie warunki muszę spełnić,żeby nie mieć problemu z Urzędem Skarbowym? Dodam,że nie mam działalności gospodarczej,a wystawiane przedmioty będą raczej tanie (w przedziale cenowym 3-10zł) i nie przewiduję z tej sprzedaży dużych zysków,raczej będzie to sposób "dorobienia" niż zarobienia.

2.czy jest jakiś limit dochodu po przekroczeniu którego trzeba się rozliczać czy nie ma nic takiego?

3.W jaki sposób mam się rozliczać i w jakim czasie(terminie) tzn.czy np.co miesiąc(mogę w tym czasie nic nie sprzedać) czy raz na rok w zeznaniu PIT? Jeśli tak to jaki pit powinnam złożyć(nie pracuję zawodowo).

Z góry bardzo dziękuję za wyjaśnienia!!!
Haneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-29, 14:08   #116
lilak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 48
Dot.: sprzedaż na allegro legalnie i wszystko o niej pomóżcie

Hej. Jak dla mnie, to zdaje się, że zgodnie z prawem musisz założyć działalność gospodarczą (firmę) i ponosić wszelkie koszta z tym związane, niezależnie od tego czy spodziewasz się dużych czy małych zysków.
Ale może się mylę. Pozdrawiam. lilak
lilak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-29, 16:15   #117
Dog-Rose
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kisiajowo :)
Wiadomości: 999
Dot.: sprzedaż na allegro legalnie i wszystko o niej pomóżcie

Cytat:
Napisane przez lilak Pokaż wiadomość
Hej. Jak dla mnie, to zdaje się, że zgodnie z prawem musisz założyć działalność gospodarczą (firmę) i ponosić wszelkie koszta z tym związane, niezależnie od tego czy spodziewasz się dużych czy małych zysków.
Ale może się mylę. Pozdrawiam. lilak
No właśnie, z tego co wiem tak to właśnie wygląda
Dog-Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-29, 18:12   #118
Haneczka
Raczkowanie
 
Avatar Haneczka
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 146
Dot.: sprzedaż na allegro legalnie i wszystko o niej pomóżcie

Dzięki za odpowiedzi! Tyle,że całkowicie to nieopłacalne będzie!!!zarobię np.100zł na miesiąc a opłaty DG wiadomo ile wyniosą. Szkoda,że nie ma jakiegoś podatku od sprzedaży czy coś koło tego,żeby można było sobie legalnie parę groszy dorobić.
Haneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-29, 18:19   #119
kycia1
Wtajemniczenie
 
Avatar kycia1
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Z łóżeczka ;)
Wiadomości: 2 845
Dot.: sprzedaż na allegro legalnie i wszystko o niej pomóżcie

Cytat:
Napisane przez Haneczka Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedzi! Tyle,że całkowicie to nieopłacalne będzie!!!zarobię np.100zł na miesiąc a opłaty DG wiadomo ile wyniosą. Szkoda,że nie ma jakiegoś podatku od sprzedaży czy coś koło tego,żeby można było sobie legalnie parę groszy dorobić.
A czy nie jest przypadkiem tak, ze bodajze 3000 zł to kwota wolna od podatku i jesli tyle w danym roku zarobisz to nie musisz rozliczac? Musisz poczekac chyba na odzew Ksiegowej Wizazanki
__________________
Wybrałam pielęgnację ciała z marką Braun
kycia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-30, 17:46   #120
Haneczka
Raczkowanie
 
Avatar Haneczka
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 146
Dot.: sprzedaż na allegro legalnie i wszystko o niej pomóżcie

Cytat:
Napisane przez kycia1 Pokaż wiadomość
A czy nie jest przypadkiem tak, ze bodajze 3000 zł to kwota wolna od podatku i jesli tyle w danym roku zarobisz to nie musisz rozliczac? Musisz poczekac chyba na odzew Ksiegowej Wizazanki
Fajnie by było!!!nie spodziewam się większych zysków
Haneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:54.