Pomocy! Ratunku! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-24, 10:48   #1
amistad.k.m.s
Zakorzenienie
 
Avatar amistad.k.m.s
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 827
Exclamation

Pomocy! Ratunku!


Moja rozpacz sięgnęła już zenitu… Poszukuję balsamu do ciała, który będzie naprawdę bardzo dobrze nawilżał, nie będzie kosztował majątku i NIE BĘDZIE ZATYKAŁ MI PORÓW! Przeglądałam już (chyba, bo całkowitej pewności nie można mieć nigdy )wszystkie wątki dotyczące balsamów, ale nie znalazłam rozwiązania.

Moja skóra lubi bardzo się zapychać, zarówno na twarzy jak i szyi, dekolcie, plecach i ramionach do tego jest bardzo, bardzo delikatna i bardzo jasna. W tej chwili do twarzy i szyi używam kremu L’oreala solar expertise – testuje czy nie zapycha. Ale do ciała nie wiem czego mam używać. Codziennie nakładam Brevoxyl na wszystkie problematyczne partie ciała (a mimo to mnie zapycha) wiem, że powinnam go odstawić przynajmniej na jakiś czas, ale jeśli to zrobię to będę konkurencją dla wulkanu Etna. Choć czasami w chwilach zwątpienia (co się ostatnio często zdarza) zaczynam podejrzewać, że nawet Brevoxyl mnie zapycha. Wszystkie składniki, które podejrzewam, że są przyczyną mojej tragedii są w każdym balsami jaki znam. Jedyny balsam, który dobrze współpracuje z Brevoxylem i minimalnie zapycha pory(bo bez niego to tragedia) to Oriflame, Silk, Body Lotion http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=7889

Może teraz napisze, czego już stosowałam, a się nie sprawdziło z różnych powodów (jak sobie jeszcze coś przypomnę to dopiszę):
• Wszystkie balsamy Avonu (które używałam oczywiście) zapychają mnie, albo zapychają i nie nawilżają
• Dax Cosmetkics i osławiony Karmel, bardzo słabo nawilżał, ale nie pamiętam czy zapychał
• Dove słabo nawilża więc musiałam zrezygnować
• Garniera używałam tylko dwóch produktów w takiej pomarańczowej butelce (nic z nowych serii) dobrze nawilżały, ale zapychały --> zastanawiam się czy nie wypróbować czerwonego Garniera, ale drżę na samą myśl, że znowu się nie sprawdzi i nie będę miała co z nim zrobić, a wydam pieniądze
• Balsamy Hean zapychają
• J&J zapychają
• Kolastyna jak wyżej
• Nivea bardzo dobrze nawilża, ale też bardzo zapycha szczególnie balsam z lotosem i ryżem
• Oceanic z malinami, pięknie pachnie dobrze nawilża, ale to nie to (innych nie stosowałam)
• Oriflame poza tym jednym, który już wymieniłam zapycha, a stosowałam wszystkie kremy i balsamy
• PharmaCF zapycha
• Ziaja, która byłą moją nadzieją – zapycha

Wiem, że są to indywidualne preferencje skóry, ale może jakieś sugestie, albo może ktoś już przeszedł taką gehennę i znalazł ten jedyny balsam, który nawilża, ale nie zapycha.

Bardzo ładnie proszę o pomoc

Zrozpaczona,
Ami
amistad.k.m.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 10:53   #2
Akszeinga
Zadomowienie
 
Avatar Akszeinga
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 764
Dot.: Pomocy! Ratunku!

A używałaś może oliwki dla dzieci J&J? Ja też mam problemy z zapychaniem na całym ciele a szczególnie na plecach. Studiuję kosmetologię i przez 2 lata miałam ćwiczenia z fizjoterapii a na nich masaże na tłustych oliwkach. Moje plecy były usłane WULKANAMI. Męczyłam się z tym strasznie długo.
Koleżanka mi poleciła oliwki J&J. Od razu pomyślałam że zapchają mnie jak poprzednie używane do masażu ale spróbowałam. Nakładam oliwkę ma mokre ciała i masuję, nie wycieram tylko pozostawiam do wyschnięcia. I mam super gładką skórę bez pryszczy. Może i Ty spróbujesz
Akszeinga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 11:07   #3
adzia2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 341
Dot.: Pomocy! Ratunku!

Bardzo dobrze nawilża balsam Garniera formuła kanadyjska, ten czerwony, ale nie wiem, czy zapycha, bo ja nie mam takiego problemu. Jeśli chodzi o oliwkę, to nawilża rewelacyjnie, stosowana na mokre ciało, teraz używam J&J w żelu i efekt jest o wiele lepszy niż po balsamach.
adzia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 11:09   #4
amistad.k.m.s
Zakorzenienie
 
Avatar amistad.k.m.s
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 827
Dot.: Pomocy! Ratunku!

Niestety ta oliwka też się nie sprawdziła. Moje zapychanie raczej polega na powstawaniu zaskórników, wielkie krosty odkąd skończyłam 20 lat rzadko się pojawiają.
Ale dziękuję za pomoc

Zastanawiam się też nad balsamem Garniera, Intensywna pielęgnacja, Skóra muśnięta słońcem http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...s&itemid=13773
W recenzjach nikt nie napisał, że zapycha…
amistad.k.m.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 11:30   #5
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Pomocy! Ratunku!

Cytat:
Napisane przez amistad.k.m.s
Niestety ta oliwka też się nie sprawdziła. Moje zapychanie raczej polega na powstawaniu zaskórników, wielkie krosty odkąd skończyłam 20 lat rzadko się pojawiają.
Ale dziękuję za pomoc

Zastanawiam się też nad balsamem Garniera, Intensywna pielęgnacja, Skóra muśnięta słońcem http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...s&itemid=13773
W recenzjach nikt nie napisał, że zapycha…
Amistad, myślę, żer trzeba zacząć od zidentyfikowania skłądnika, który Cię tak niemiłosiernie zapycha. Ta się akurat składa, że sama mam/ miałam kilka balsamów z tych co wymieniłaś i patrząć pobierznie [!!] na skłądy to co się powtarza to: gliceryna, capric/caprylic trigliceryde, parafinum liquidum, masło shea itd, to nie wszystkie!! Problem w tym, że nie znam balsamu, który by nie zawierał czegokolowik z tej listy, bo właśnie te same składniki są jednocześnie silnie nawilżające. O balsami gareniera się nie wypowiem póki co bo 2) nie użwałam i nie znam składu; 2) link który podałaś u mnie nie działą

ZXdecydowanie odradzam wszelkie balsamy "zimowe", np formułę kanadyjską garniera. Balsam jest cudowny, ale dla skór suchych, łuszczących się, bo może zapychać...
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 11:33   #6
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Pomocy! Ratunku!

Amistad, znalazłam coś co powinno CIę zainteresować!!!!! Stara jestem i pamięć już nie domaga, ale w koncu mnie oswieciło.
Chodzi mi o balsam SVR Topialyse. Lekki, nietłusty, a nawilża bajecznie!!!

Skłąd wklepei później, teraz lece na uniwerek!
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 11:40   #7
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: Pomocy! Ratunku!

mój nr 1 to SVR Xeraline - z moją skórą współpracuje idealnie - a tez nie wszystko toleruję. Obecnie "męczę" Vichy lipidiose 1 - nie jestem specjalnie zadowolona jednak SVR-ka lepsza,
do Topialyse kilka razy startowałam...ale nie wiem czy akurat dla mnie nie będzie za cięzki ?
marianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-24, 11:44   #8
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: Pomocy! Ratunku!

To chyba ten - http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...s&itemid=11622
Sama się zaciekawiłam, mimo, że aż takich skłonności do zapychania na ciele nie mam, co innego na twarzy - tam to wszystko prawie zapycha Patrząc po składzie faktycznie wydaje się lekki, bez parafinki. Przyjrzałam się też temu balsamowi Ori, o którym pisałaś, że zapycha Cię minimalnie - ma parafinę w składzie, ale nie ma np gliceryny czy masła shea - może to te składniki są dla Twojej skóry takie szkodliwe pod względem zapychania właśnie? Pewnie potem wypowiedzą się na ten temat ekspertki, ja jestem dopiero początkująca
Edit: Xerialine 500 znam i też bardzo lubię, tylko nie zawsze mnie stać Tyle że z nim jest ta sama sytuacja - ma glicerynkę i masło shea między iinnymi, więc najpierw Amistad musi sprawdzić, którego z tych składników unikać, choć nie wiem jak to zrobić w przypadku gliceryny Masło shea 100% można chyba kupić (zdaje się Home Institut coś takiego produkuje), ale wiem, jaki to ból, kupić i odłożyć kolejny kosmetyk na półkę, bo znów zapchał Zrobiłabym Ci, Ami, próbkę, ale niestety nie posiadam specyfiku...
Aha, tu Xerialine: http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...s&itemid=10505
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 11:53   #9
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: Pomocy! Ratunku!

ja pisałam o tym:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...s&itemid=10505

wprawdzie ma w składzie polyakrylamide...ale mimo tego skład jeszcze prostrzy...
w KWC jest jeszcze stare opakowanie...nie wiem czy jak wprowadzili nowe opakowania to czy też w składzie nagrzebali?
marianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 11:55   #10
moniga
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 538
Dot.: Pomocy! Ratunku!

Ja mam podobny problem - kurpus podatny na zapychanie, a nóżki raczej suche. Rozwiązanie, które ja stosuję to niestety 2 balsamy, a właściwie nawet czasami 3, bo na pupkę idzie jeszcze coś innego ze wzgledów ujedrniających I jeżeli chodzi o korpus, to świetnie sprawdzają się balsamy z kwasami, jak choćby ten http://www.sklep.eris.pl/produkt.php?id=453. Poza tym był tu gdzies na biochemii jeszcze wątek o balsamach do ciała, właśnie z kwasami. Poszukaj. Innym rozwiązaniem może być przecieranie skóry kwasami AHA, np. tym produktem, http://www.esentia.pl/servlet/SNFPro...58b34cbc078b87, a po godzinie jeszcze czymś nawilżającym o prostym składzie Same kwasy AHA mają zresztą też działanie nawilżające.
moniga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 12:21   #11
_mina_
Raczkowanie
 
Avatar _mina_
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 169
Dot.: Pomocy! Ratunku!

A moze lepiej oleje na ciało?Moze byc z winogron albo moreli, avokado, z nasion dzikiej rozy itd. Raczej nie jojoba bo ten jest posadzny o zatykanie.
__________________
Im wyższy poziom rozwiju, tym rzadziej się śmiejemy, a częściej uśmiechamy.
"Trud istnienia" K.Dąbrowski


Kramik:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...31#post3489631
Torby:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=148476
_mina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-24, 12:21   #12
Medżi_86
Raczkowanie
 
Avatar Medżi_86
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 435
Dot.: Pomocy! Ratunku!

Kiedys kupilam balsam z Bielendy wyszczuplajacy hibiskus i papaja i wogole okazal sie wielka pomylka z tym wyszczuplaniem.Ale za to świetnie nawilza!Tylko nie wiem czy zatyka pory...
__________________
"Ja wiem, że lepiej byłoby nie czuć nic,
albo cofnąć czas (...)"





Medżi_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 12:51   #13
amistad.k.m.s
Zakorzenienie
 
Avatar amistad.k.m.s
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 827
Dot.: Pomocy! Ratunku!

Cytat:
Napisane przez L_V
Amistad, myślę, żer trzeba zacząć od zidentyfikowania skłądnika, który Cię tak niemiłosiernie zapycha. Ta się akurat składa, że sama mam/ miałam kilka balsamów z tych co wymieniłaś i patrząć pobierznie [!!] na skłądy to co się powtarza to: gliceryna, capric/caprylic trigliceryde, parafinum liquidum, masło shea itd, to nie wszystkie!! Problem w tym, że nie znam balsamu, który by nie zawierał czegokolowik z tej listy, bo właśnie te same składniki są jednocześnie silnie nawilżające. O balsami gareniera się nie wypowiem póki co bo 2) nie użwałam i nie znam składu; 2) link który podałaś u mnie nie działą

ZXdecydowanie odradzam wszelkie balsamy "zimowe", np formułę kanadyjską garniera. Balsam jest cudowny, ale dla skór suchych, łuszczących się, bo może zapychać...
Niestety podejrzewam, że wszystkie te składniki, które wymieniłaś mnie zapychają Mam nawet je na karteczce napisane i zawsze jak idę po balsam to sprawdzam składy i wracam do domu z niczym... i zostaje przy Ori i Brevoxylu.
Skład Garniera, Intensywna pielęgnacja, Skóra muśnięta słońcem, Nawilżające mleczko do ciała.

Skład: Aqua/Water, Cyclopentasiloxane, C12-15 Alkyl Benzoate, Glycerin, Stearyl Alcohol, Sorbitol, Glyceryl Stearate, Ceteareth-15, Dihydroxyacetone, Peg-100 Stearate, Dimehicone, Tocopheryl Linalool, Propylparaben, Isobutylparaben, Farnesol, Bisabolol, Methylparaben, BHT, Butylparaben, Citronellol, Citral, Parfum/Fragrance (F.I.L C24997/1)



Jak będę tylko w Warszawie i będę miała chwile czasu to pochodzę po aptekach i poproszę o próbki tych balsamów SVR, bo u mnie w małym miasteczku próbki są niedostępne

Moniga właśnie się zastanawiałam nad tym balsamem Erisa, ale przeczytałam, że nie nawilża najlepiej, więc z niego zrezygnowałam. Ale może spróbuję jak będzie w aptece

_mina_ a możesz napisać coś więcej o tych olejach?


Dziękuję za rady i iskierkę nadziei

Edytowane przez amistad.k.m.s
Czas edycji: 2006-05-25 o 09:58
amistad.k.m.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 19:15   #14
_mina_
Raczkowanie
 
Avatar _mina_
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 169
Dot.: Pomocy! Ratunku!

Te oleje stosuje sie jak oliwke zdaje sie.Sama nie uzywalam ale dziewczyny zachwalaly bardzo. Mysle ze taki olej nie powinin zatykac porow(tzn mam nadzieje ze Ci pomoze).Zostawiasz na skorze do wyschniecia i juzMoze nie oliwa z oliwem ale np z pestek wingro i inne ktore opisalam.
__________________
Im wyższy poziom rozwiju, tym rzadziej się śmiejemy, a częściej uśmiechamy.
"Trud istnienia" K.Dąbrowski


Kramik:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...31#post3489631
Torby:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=148476
_mina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-25, 09:09   #15
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: Pomocy! Ratunku!

Tak mi przyszło do głowy teraz
A co z balsamami Fitomedu? Jakie one mają składy?
marianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-25, 09:45   #16
amistad.k.m.s
Zakorzenienie
 
Avatar amistad.k.m.s
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 827
Dot.: Pomocy! Ratunku!

Cytat:
Napisane przez _mina_
Te oleje stosuje sie jak oliwke zdaje sie.Sama nie uzywalam ale dziewczyny zachwalaly bardzo. Mysle ze taki olej nie powinin zatykac porow(tzn mam nadzieje ze Ci pomoze).Zostawiasz na skorze do wyschniecia i juzMoze nie oliwa z oliwem ale np z pestek wingro i inne ktore opisalam.
Dziękuję za radę poszukam w archiuwum

Cytat:
Napisane przez marianna
Tak mi przyszło do głowy teraz
A co z balsamami Fitomedu? Jakie one mają składy?
A wiesz nawet ostatnio, gdy zamawiałam sobie szampon do włosów tej firmy to zwróciłam na to uwagę. Niestety w swoim składzie mają: mineral oil, capril/caprylic trigycerde itd., więc dałam sobie spokój... za dużo mam balsamów
Tu jest skład ziłowego balsamu do ciała, lukrecja gładka firmy Fitomed jakby ktoś był zainteresowany

Skład: aqua, herbal extract, soya lecithine, octyl stearate, mineral oil, capril/caprylic trigycerde, dicapryl ether, isopropyl mirystate, carbomer, trilaureth-4-phospate, tocopheryl acetate, d-panthenol, acrylates, fragrance, triclosan, me-, et-, bu-parbens, sodium hydroxide
amistad.k.m.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-25, 11:18   #17
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: Pomocy! Ratunku!

Cytat:
Napisane przez amistad.k.m.s
Dziękuję za radę poszukam w archiuwum



A wiesz nawet ostatnio, gdy zamawiałam sobie szampon do włosów tej firmy to zwróciłam na to uwagę. Niestety w swoim składzie mają: mineral oil, capril/caprylic trigycerde itd., więc dałam sobie spokój... za dużo mam balsamów
Tu jest skład ziłowego balsamu do ciała, lukrecja gładka firmy Fitomed jakby ktoś był zainteresowany

Skład: aqua, herbal extract, soya lecithine, octyl stearate, mineral oil, capril/caprylic trigycerde, dicapryl ether, isopropyl mirystate, carbomer, trilaureth-4-phospate, tocopheryl acetate, d-panthenol, acrylates, fragrance, triclosan, me-, et-, bu-parbens, sodium hydroxide
ach..no to klapa
że też wszędzie te trójglicerydy muszą ładować
chociaż ja ostatnio zauważyłam, że chyba mi krzywdy nie robią
marianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-25, 15:37   #18
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Pomocy! Ratunku!

Cytat:
Napisane przez marianna
że też wszędzie te trójglicerydy muszą ładować
chociaż ja ostatnio zauważyłam, że chyba mi krzywdy nie robią
a ja zaczynam podejrzewać, że chyba mi robią na twarzy nigdy nic takiego nie zauważyłam, ale do ciała używam teraz balsamu Ori, który ma je jakoś na początku składu i 2 "wulkany" mi się na ciele pojawiły, chociaż rzadko miewam takie problemy. nie wiem, czy to przypadek, zobaczę z czasem.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-25, 19:30   #19
agniese79
Rozeznanie
 
Avatar agniese79
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 881
Dot.: Pomocy! Ratunku!

Przychylam się do dziewczyn proponujących naturalne oleje. Polecam przepisy na stronce http://www.luskiewnik.gower.pl/PRYSZCZE2002.htm

A tu podam kilka balsamów do ciała do zrobienia samemu:
Balsam przeciwtrądzikowy po kąpieli
Olej winogronowy - 100 ml
Linomag płyn lub krem (maść) - 1 opakowanie, albo olej lniany - 2-4 łyżki
Olejek sandałowy, lemongrasowy, patchulowy, geraniowy lub lawendowy - 5 kropli
Składniki wymieszać. Wcierać w skórę całego ciała. Działa ochronnie, odżywczo i przeciwzapalnie.


Krem do smarowania skóry po kąpieli i krem na dzień
Maść Bepanthen lub maść allantoinowa - 1 opakowanie 30 g
Olejek melisowy lub cedrowy - 5 kropli
Tormentiol - 1/2 tubki
Krem oliwkowy Ziaja lub krem masło kakaowe Ziaja - 1 opakowanie
Maść arnikowa - 1/2 opakowania 25 g
Pasta cynkowa - 1/2 opakowania 20 g
Składniki wymieszać na jednolitą mase. Wcierać w skórę po kąpieli oraz jako codzienny krem do twarzy (ochronny i przeciwzapalny, antyseptyczny).
Krem chroni przed promieniami UV.
Jeśli skóra po kąpieli silnie wysycha, do kremu trzeba dodać płyn Linomag (1 łyżka) lub olej lniany (1 łyżka). Krem posiada właściwości przeciwtrądzikowe.


Mikstura ochronna dla skóry trądzikowej
Olej winogronowy - 50 ml
Olejek herbaciany lub melisowy - 3 ml
Krem oliwkowy Ziaja lub maść nagietkowa - 50 ml (maść 50 g)
Pasta cynkowa - 1 opak. 20 g
Pastę cynkową rozpuścić podgrzewając w pojemniku lub miseczce umieszczonej w gorącej wodzie. Dodać krem oliwkowy (maść nagietkową), następnie olejek eteryczny i olej winogronowy, wymieszać.
Preparat wcierać w ciało po kąpieli. Działa antyseptycznie, ochronnie (tlenek cynku to naturalny filtr UV), odżywczo i przeciwzapalnie

Balsam do smarowania ciała po kąpieli
Krem Nivea - 2 opakowania 50 ml
Maść nagietkowa - 1 tubka
Pasta cynkowa - 1 opakowanie 20 g
Olejek cedrowy lub sandałowy - 5 kropli
Linomag - płyn - 2 łyżki
SP. Pastę cynkową i maść nagietkową rozpuścić w ceramicznej miseczce trzymajac nad ciepłą wodą, mieszając dodawać krem Nivea lub inny krem nawilżający w podanej ilości, potem dodać Linomag i olejek eteryczny, wymieszać.
Preparatem można smarować takze cienko twarz w celu ochrony przed wysychaniem. Tlenek cynku zatrzymuje UV i lekko złuszcza naskórek. Równoczęsnie zapobiega wysychaniu i działa nawlżajaco oraz lekko natłuszczająco i przeciwzapalnie.

Płyn natłuszczający przeciwtrądzikowy
Olejek wiesiołkowy w płynie, olejek migdałowy lub olej winogronowy - 100 ml
Płyn linomag (Ziołolek)- 2 łyżki
Maść propolisowa 7% (Barć) - 1/2 opakowania 30 g
Olejek sanadałowcowy, grejpfrutowy, tatarakowy lub lawendowy - 1 ml
SP. Składniki wymieszać bardzo starannie. Wcierać w całe ciało po kąpieli.



Może akurat Ci pomoże ja też stosowałam jeden z tych przepisów i było super. Pozdrawiam
agniese79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-25, 22:35   #20
amistad.k.m.s
Zakorzenienie
 
Avatar amistad.k.m.s
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 827
Dot.: Pomocy! Ratunku!

Dziękuję za przepisy
Wolałabym jednak już preparaty przygotowane, a poza tym 3 przepisy zawierają kremy, które niestety nie służą mojej skórze
Jedynie płyn natłuszczający wygląda zachęcająco, bo nie zawiera kremów... może specjalistki od składników się wypowiedzą

A czy ktoś może wie co zawiera w sobie olejek migdałowy? Przeglądam internet i tylko jest opis jego właściwości. Powiem szczerze, że przyjemnie byłoby smarować się takim olejkiem i pachnieć jak ciastko
amistad.k.m.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-25, 22:58   #21
amistad.k.m.s
Zakorzenienie
 
Avatar amistad.k.m.s
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 827
Dot.: Pomocy! Ratunku!

Już znalazłam sama
http://www.wizaz.pl/images/oleje_ros...o=migdaly#opis
amistad.k.m.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:41.