Prosze o rady... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-13, 14:22   #1
enda____
Rozeznanie
 
Avatar enda____
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 883
Unhappy

Prosze o rady...


Witam..
znalazlam sie w pewnej sytuacji i nie wiem co teraz robic... sprawa wyglada tak...

wykladalam towar z pewnej firmy W w sklepie Y. Pare razy w tygodniu.
Jednak firma X nie wyplacala mi pieniedzy lecz dostawalam je od innej Firmy ( K ) wynajetej przez nia. Umowe z firma K mialam do 18.04.
do dzisiaj nie dostalam pieniedzy za ostatni miesiac, nie jest to duza kwota, ale sie przyda..

dzwonilam 2 razy w tamtym tygodniu do Firmy K, z pytaniem czemu nie dostalam pieniedzy za ostatni mc..Kobieta z ktora rozmawialam, powiedziala ze sie dowie i odezwie. Oczywiscie zero odzewu!
dzisiaj zadzownilam 3 raz. Powiedziala, ze juz wszystko sie dowiedziala i ponoc nie dostalam kasy bo dostala ja inna osoba, ktora tam przychodzila wykladac towar w ostatnim miesiacu i zglosil ja przedstawiciel firmy W!

to nie jest prawda bo rozmawialam jeszcze przedstawicielem w zeszlym tyg o nowej ekspozycjii w sklepie i nic nie wspomnial o tym.
Sama tez widzialam, ze nikt tam nie przychodzil oprocz mnie!!

poprosilam ta kobiete z firmy K o numer do jej szefa, powiedziala, ze musi go najpierw spytac i wysle mi wizytowke jak sie zgodzi. Wyslala.

zadzownilam, nie odbieral. Napisalam mu esa o tresci: Widze ze juz wie Pan kto dzwoni. Po 1 to mam umowe do 18.04 i za ostatni mc nie dostalam pieniedzy. Po 2 wykonalam swoja prace. Po 3 zadna inna osoba nie przychodzila do sklepu Y wykladac towar tej firmy wiec to KLAMSTWO i tej sprawy tak nie zostawie!

Odpisal: "Powodzenia w dalszej karierze i niech sie pani nie da zrobic w jajo...A no i jeszcze jedno...- pomylka.

dziewczyny ...co robic?
__________________
"Prawdziwy przyjaciel to podwójne szczęście, prawdziwy przyjaciel to połowa cierpień"

... hmm

Edytowane przez enda____
Czas edycji: 2010-05-13 o 14:25 Powód: literówki
enda____ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-13, 14:29   #2
red high heels
Rozeznanie
 
Avatar red high heels
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 613
Dot.: Prosze o rady...

Jeśli masz umowę na piśmie, to skoro telefony nie poskutkowały, to wyślij wezwanie do zapłaty. O treści mniej więcej takiej: Wzywam Państwa do zapłaty kwoty ... tytułem należności wynikającej z umowy nr ... z dnia ..., w terminie do dnia ..., pod rygorem podjęcia dalszych czynności, w tym skierowania sprawy na drogę sądową.
Ważne jest jaka to była umowa, co jest w niej dokładnie zapisane, czy ktoś potwierdził na jakimś kwicie wykonanie pracy itd. Warto dbać o takie szczegóły.
red high heels jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-13, 14:39   #3
enda____
Rozeznanie
 
Avatar enda____
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 883
Dot.: Prosze o rady...

Cytat:
Napisane przez red high heels Pokaż wiadomość
Jeśli masz umowę na piśmie, to skoro telefony nie poskutkowały, to wyślij wezwanie do zapłaty. O treści mniej więcej takiej: Wzywam Państwa do zapłaty kwoty ... tytułem należności wynikającej z umowy nr ... z dnia ..., w terminie do dnia ..., pod rygorem podjęcia dalszych czynności, w tym skierowania sprawy na drogę sądową.
Ważne jest jaka to była umowa, co jest w niej dokładnie zapisane, czy ktoś potwierdził na jakimś kwicie wykonanie pracy itd. Warto dbać o takie szczegóły.
dziekuje za pomoc, juz biore sie za pisanie. Mam umowe na pismie, ale nie mam zadnych kwitów potwierdzajacyh wykonywanie pracy, bo takie cos nie funkcjonowalo u nas. Mialam cotygodniowy kontakt z przedstawicielem na sklepie i z nim ustnie omawialismy szczegoly tego co mialam zrobic. Poza tym ja pracuje na etat w tym sklepie a to wykladanie towaru Firmy W to tylko takie dorabianie.

w umowie pisze cos takiego: jakiekolwiek zmiany w niniejszej umowie moga byc dokonane tylko w formie pisemnej pod rygorem niewaznosci. Strony nie moga powolywac sie na ustalenia pozaumowne.

Czyli jak Ci z firmy K powiedzieili, ze za mnie dostala kase inna osoba, ktora zglosil przedstawieciel to to chyba jest pozaumowne...?

nie wiem moze pisze glupoty, ale nie bardzo sie orientuje w prawie...
__________________
"Prawdziwy przyjaciel to podwójne szczęście, prawdziwy przyjaciel to połowa cierpień"

... hmm
enda____ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-13, 14:45   #4
red high heels
Rozeznanie
 
Avatar red high heels
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 613
Dot.: Prosze o rady...

Nie piszesz głupot, masz prawo się nie orientować w takich kwestiach.
To że oni mówią, że pieniądze dostał ktoś inny nie musi Cię w ogóle obchodzić. Umowa wiąże K i Ciebie, Ty pracę wykonałaś, oni nie zapłacili. Nie mają potwierdzenia, że ze swojego zobowiązania (czyli zapłaty wynagrodzenia) się wywiązali.
Możesz dodać w wezwaniu, że zgodnie z umową wynagrodzenie miało być płatne w terminie do dnia ..., a do dnia dzisiejszego nie otrzymałaś zapłaty.
red high heels jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-13, 14:50   #5
enda____
Rozeznanie
 
Avatar enda____
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 883
Dot.: Prosze o rady...

Cytat:
Napisane przez red high heels Pokaż wiadomość
Nie piszesz głupot, masz prawo się nie orientować w takich kwestiach.
To że oni mówią, że pieniądze dostał ktoś inny nie musi Cię w ogóle obchodzić. Umowa wiąże K i Ciebie, Ty pracę wykonałaś, oni nie zapłacili. Nie mają potwierdzenia, że ze swojego zobowiązania (czyli zapłaty wynagrodzenia) się wywiązali.
Możesz dodać w wezwaniu, że zgodnie z umową wynagrodzenie miało być płatne w terminie do dnia ..., a do dnia dzisiejszego nie otrzymałaś zapłaty.
a moge w tym wezwaniu tez zacytowac ten fragment z umowy ze zmiany w umowie mogą być dokonywane tylko w formie pisemnej...? bo skoro niby ktos inny mial przychodzic za mnie i wykladac to ja nie zostalam o tym w ogole powiadomiona..?
__________________
"Prawdziwy przyjaciel to podwójne szczęście, prawdziwy przyjaciel to połowa cierpień"

... hmm
enda____ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-13, 14:53   #6
red high heels
Rozeznanie
 
Avatar red high heels
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 613
Dot.: Prosze o rady...

To nawet nie jest zmiana umowy, bo gdyby pracę miał wykonywać ktoś inny a nie Ty, to Tobie umowę powinni wypowiedzieć.
red high heels jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-13, 14:57   #7
enda____
Rozeznanie
 
Avatar enda____
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 883
Dot.: Prosze o rady...

Bardzo Ci dziekuje za pomoc, jutro wysylam polecony z wezwaniem do zaplaty. Jak to sie dalej potoczy, takze tu napisze.

pozdrawiam
__________________
"Prawdziwy przyjaciel to podwójne szczęście, prawdziwy przyjaciel to połowa cierpień"

... hmm
enda____ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-13, 15:59   #8
red high heels
Rozeznanie
 
Avatar red high heels
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 613
Dot.: Prosze o rady...

Nie ma sprawy, powiedzmy że tego rodzaju tematy nie są mi obce
Powodzenia.
red high heels jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-13, 17:39   #9
kycia1
Wtajemniczenie
 
Avatar kycia1
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Z łóżeczka ;)
Wiadomości: 2 845
Dot.: Prosze o rady...

Widzę, że odpowiedz uzyskałasa ja od siebie dorzuce , ze przez taka pomylkę smsowa moja znajoma poznala swojego przyszlego meza ( z drugiego konca Polski hihi)
__________________
Wybrałam pielęgnację ciała z marką Braun
kycia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-13, 22:55   #10
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Prosze o rady...

Cytat:
Napisane przez enda____ Pokaż wiadomość
Bardzo Ci dziekuje za pomoc, jutro wysylam polecony z wezwaniem do zaplaty. Jak to sie dalej potoczy, takze tu napisze.

pozdrawiam
Wyślij polecony za potwierdzeniem odbioru. Będziesz miała kwity do sądu pracy, jakby co, który takie sprawy załatwia w 5 minut.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:04.