Efekty biegania - Strona 85 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-11, 23:29   #2521
97063297b7b35b4a21bd582d93800b2e45dfbb59_6372d6b265f10
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 891
Dot.: Dla miłośników BIEGANIA :)

Ja biegam od jakiegoś czasu. W zimie na bieżni w domu robiłam po ok 15-20 min, potem miałam dłuższą przerwę, a teraz biegam co dwa-trzy dni po 6 km, oczywiście z przerwami na marsz i na dłuższy odpoczynek w połowie trasy. Chcę wyrobić wytrzymałość na maraton lub półmaraton, chociaż o tym dłuższym na razie nie marzę, bo mam 17 lat i mogłabym się przećwiczyć. We wszystkim pomaga mi tato, wuefista, a przy okazji aktywny biegacz ;] W czerwcu jedziemy na jego 5 maraton. To dzięki niemu mam motywację ;]

Oczywiście kolejny cel to walka z cellulitem. Dokładam do tego jogę dla rozciągnięcia i brzuszki, żeby mieć płaski brzuch.

Co o tym myślicie?

Ps. Wagi nie chcę zrzucać, BMI pokazuje, że nawet mam za mało. Wolę rzeźbić sylwetkę, ale bez mordowania się i wyczerpujących treningów.
97063297b7b35b4a21bd582d93800b2e45dfbb59_6372d6b265f10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-12, 09:27   #2522
wiolqn
Zakorzenienie
 
Avatar wiolqn
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 3 185
GG do wiolqn
Dot.: Dla miłośników BIEGANIA :)

Cytat:
Napisane przez Stokrotka1990 Pokaż wiadomość
Dziękuję za informację bardzo szczegółowo opracowany plan. Mam tylko jeszcze takie głupie pytanie: jeżeli jestem w stanie biec dłużej niż np. te 60s i nie muszę tyle maszerować to i tak będzie lepiej jeżeli z niego skorzystam? Czy to po prostu chodzi o te proporcje czasowe: bieg-marsz?
na tym planie widac jak stopniowo zwiekszac dystans i czas. nie musisz zaczynac od pierwszego tygodnia, mozesz od tego ktory bardziej odpowiada twojej kondycji.
na stronie bieganie.pl i runnersworld.co.uk znajdziesz duzo planow treningowych ktore moga ci sie przydac.

[1=97063297b7b35b4a21bd582 d93800b2e45dfbb59_6372d6b 265f10;19234544] Chcę wyrobić wytrzymałość na maraton lub półmaraton, chociaż o tym dłuższym na razie nie marzę, bo mam 17 lat i mogłabym się przećwiczyć. We wszystkim pomaga mi tato, wuefista, a przy okazji aktywny biegacz ;] W czerwcu jedziemy na jego 5 maraton. To dzięki niemu mam motywację ;]

Oczywiście kolejny cel to walka z cellulitem. Dokładam do tego jogę dla rozciągnięcia i brzuszki, żeby mieć płaski brzuch.
[/QUOTE]
jezeli chcesz przygotowac sie do pol maratonu to staraj sie jeden dzien w tygodniu, najlepiej w weekend zrobic dlugie powolne biegi i zwiekszac dystans co tydzien. Zadaniem tego treningu jest przygotowanie ciala do dlugiego wysilku a zwlaszza przyzwyczajenie umyslu. Nalezy biec bardzo powoli, taki truchcik by byc w stanie rozmawiac z druga osoba. Tu nie chodzi o szybkosc ale o pokonanie calego dystansu.

na celulit najlepsze jest ograniczenie bialego pieczywa, cukru, prostych weglowodanow, masaze szorstka rekawica i przysiady.
__________________
There is a place. Like no place on Earth. A land full of wonder, mystery, and danger! Some say to survive it: You need to be as mad as a hatter. Which luckily I am

Brykanie czyli to co Tygryski lubia najbardziej

Kuchnia Tygryska
wiolqn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-12, 09:50   #2523
Ćwirka
ćwir ćwir
 
Avatar Ćwirka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 10 483
Dot.: Dla miłośników BIEGANIA :)

Witam Was

Przyszłam z pytaniem

Trzy tygodnie temu zaczęłam biegać wg 10tygodniowego planu dla początkujących. Są to marszo-biegi, z tygodnia na tydzień wydłuża się czas biegu a skraca marsz. Wygląda to tak:
1tydz: 5 x 2' bieg/4' marsz
2tydz: 5 x 3' bieg/3' marsz
3tydz: 4 x 5' bieg/2,5' marsz

itd.

No i mam problem. Podczas biegu bardzo bolą mnie nogi- mięśnie z boku odcinka kostka-kolano i łydki. Czuję, że nogi są takie ciężkie, spięte, mięśnie sztywne. Wydolnościowo daję radę, ale zaciskam zęby z powodu bólu nóg.

Czym to może być spowodowane i co z tym zrobić?

Czy powodem mogą być zwykłe buty, w których teraz biegam? Co prawda są to sportowe Reeboki, ale takie na ulicę, nie do biegania. Profesjonalne buty dopiero do mnie lecą z USA, będę je mieć najwcześniej w przyszłym tygodniu.

A może powodem jest nadwaga? Co prawda nie jakaś straszna, do 100kg nie dobijam, ale jednak to już nadwaga.

Może mam po prostu za słabe nogi? Jakieś ćwiczenia? Co radzicie?
__________________
Moje książki na wymianę: KLIK!
Ćwirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-12, 15:41   #2524
aada0
Rozeznanie
 
Avatar aada0
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 978
Dot.: Dla miłośników BIEGANIA :)

Wczoraj zaliczone 30 minut i dzisiaj też zamierzam Ładna pogoda się robi, cieplutko u Was też
?
__________________
Pierwszy cel :

ZOBACZYĆ 5 NA POCZĄTKU!

aada0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-12, 19:16   #2525
97063297b7b35b4a21bd582d93800b2e45dfbb59_6372d6b265f10
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 891
Dot.: Dla miłośników BIEGANIA :)

No więc dziewczyny, 5,8 km biegiem zaliczone (razem z 2 przerwami na marsz - 6km) czysty czas biegu 35 min ;]

Ćwirka!
Powodów jest kilka, a na dodatek nakładają się one na siebie. Po pierwsze mając nadwagę i nieodpowiednie buty obciążasz i naciągasz mięśnie łydki.

Kolejną sprawą jest to, że rozpoczęłaś trenować bieganie i mięśnie są nie wyćwiczone. Możliwe, że potem przyjdzie czas na kolana, a następnie na biodra.

Póki nie przyjdą Ci buty jedynym wyjściem są chyba maści na bolące mięśnie i masowanie. Możesz także obniżyć czas treningu, aby nie przeciążyć lub nie naderwać mięśnia.

Jakby nie było - 3 tygodnie to dużo. Gratuluję wytrwałości ;] Będzie dobrze, zobaczysz. Dasz radę!

Edytowane przez 97063297b7b35b4a21bd582d93800b2e45dfbb59_6372d6b265f10
Czas edycji: 2010-05-12 o 19:24
97063297b7b35b4a21bd582d93800b2e45dfbb59_6372d6b265f10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-12, 21:39   #2526
czepiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 223
Dot.: Dla miłośników BIEGANIA :)

Cytat:
Napisane przez Ćwirka Pokaż wiadomość
Witam Was

Przyszłam z pytaniem

Trzy tygodnie temu zaczęłam biegać wg 10tygodniowego planu dla początkujących. Są to marszo-biegi, z tygodnia na tydzień wydłuża się czas biegu a skraca marsz. Wygląda to tak:
1tydz: 5 x 2' bieg/4' marsz
2tydz: 5 x 3' bieg/3' marsz
3tydz: 4 x 5' bieg/2,5' marsz

itd.

No i mam problem. Podczas biegu bardzo bolą mnie nogi- mięśnie z boku odcinka kostka-kolano i łydki. Czuję, że nogi są takie ciężkie, spięte, mięśnie sztywne. Wydolnościowo daję radę, ale zaciskam zęby z powodu bólu nóg.

Czym to może być spowodowane i co z tym zrobić?

Czy powodem mogą być zwykłe buty, w których teraz biegam? Co prawda są to sportowe Reeboki, ale takie na ulicę, nie do biegania. Profesjonalne buty dopiero do mnie lecą z USA, będę je mieć najwcześniej w przyszłym tygodniu.

A może powodem jest nadwaga? Co prawda nie jakaś straszna, do 100kg nie dobijam, ale jednak to już nadwaga.

Może mam po prostu za słabe nogi? Jakieś ćwiczenia? Co radzicie?
Nie biegaj z bólem
Na łydki porządne rozciąganie (np. dobre ćwiczenia wg dra Marszałka na bieganiu.pl http://bieganie.pl/?cat=25&id=481&show=1), koniecznie po, wskazane przed.
Edit: źle to napisałam, przed niekoniecznie cały zestaw Marszałka, bez przesady, zwykła rozgrzewka i delikatne rozciąganie powinna wystarczyć.

Z bólem nie pomogę, może to być efekt naciągniętej łydki, nadmiernej pronacji, słabych mięśni, jakiegoś napięcia w paśmie. Na kostkę lód, mrożonki, coldpacki (polecam kupić, przydadzą się nie raz), ale przez szmatkę, nie na gołą skórę.

Lub zasada RICE: Rest, Ice, Compression, Elevation - odpoczynek, lód, ucisk, uniesienie

Gdy ból przejdzie pomyśl o ćwiczeniach siłowych, to np. dobry zestaw trening w warunkach domowych dla początkujących (google)

Gdy dostaniesz buty i nie będzie bólu, spróbuj lekko potruchtać.

Z nadwagą, nie otyłością, można lekko truchtać
(ja byłam głupia i truchtałam przy 85 kg/160 cm, nie rób tak, po 2 miesiącach wyłączenie na miesiąc przez piszczele).

Trzymam kciuki za powrót
__________________
panta rhei

Edytowane przez czepiak
Czas edycji: 2010-05-12 o 22:51 Powód: dopisek
czepiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-12, 21:50   #2527
Wenila
Wtajemniczenie
 
Avatar Wenila
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: to tu to tam z północy na południe
Wiadomości: 2 927
Dot.: Dla miłośników BIEGANIA :)

wczoraj wybrałam się do parku pobiegać. W ciągu dnia dostałam dosyć niemiłą wiadomość i trzeba było jakoś odreagować, ale niestety cosik mnie w okolicach serca bolało, że z biegania nici
__________________
tkwiąc w depresji!!
Wenila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-13, 15:21   #2528
aada0
Rozeznanie
 
Avatar aada0
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 978
Dot.: Dla miłośników BIEGANIA :)

Ja wczoraj ok.40 min, nie wiem dziś jak będzie bo znowu mnie jakieś przeziębienie złapało :/
__________________
Pierwszy cel :

ZOBACZYĆ 5 NA POCZĄTKU!

aada0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-15, 18:40   #2529
Ararauna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 204
Jakie efekty codziennego biegania?

Hej dziewczyny, od jakichś dwóch tygodni regularnie codziennie biegam ok.3 km Robię to właściwie dla dobrej kondycji, ale jakie są poza tym największe dobrodziejstwa z biegania jeśli chodzi o modelowanie sylwetki? Mięśnie nóg się rozrastają, czy wręcz przeciwnie - chudną? I czy ma to wpływ na wygląd reszty ciała?
Ararauna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-16, 09:40   #2530
to ja magda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 327
Dot.: Jakie efekty codziennego biegania?

Biegam w miarę regularnie co drugi dzień od początku kwietnia. Początkowo byly to marszo - biegi, obecnie przebiegam około 7 km. Stracilam nieco w obwodach, najwięcej w biodrach - 5 cm, co mnie bardzo zaskoczylo, bo kilkumiesięczne ćwiczenie na silowni takich efektów nie przynioslo. Zmniejszył się cellulit. No i niesamowicie poprawiła mi się cera. Ma ładny kolor, jest znacznie jędrniejsza.
to ja magda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-16, 09:51   #2531
Aniol po tuningu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 55
GG do Aniol po tuningu
Dot.: Jakie efekty codziennego biegania?

Hej
Ja osobiście nie lubię biegać, ale uwielbiam stan ducha i ciała po bieganiu- dlatego staram się codziennie biegać
Czuję się przez to lżejsza, ale myślę, że tą lekkość też widać z czasem na zewnątrz. Bałam się właśnie czy się oby nie powiększają mięśnie łydek chociażby- ale podobno nie, o ile nie narzuca się dużej intensywności jak np. bieganie pod górę.

Pzdr
Aniol po tuningu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-16, 11:51   #2532
annan_
Zadomowienie
 
Avatar annan_
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 238
Dot.: Jakie efekty codziennego biegania?

są co najmniej dwa duże czynne wątki o bieganiu, więc po co kolejny?
annan_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-16, 18:13   #2533
Paula_M
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 487
Dot.: Ile Można Schudnąć Dzięki Bieganiu?

I jak z waszym bieganiem?
__________________
Życie nie pyta Cię, czy dasz radę.[/SIZE][/FONT]
Paula_M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-16, 18:20   #2534
Paula_M
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 487
Dot.: Jakie efekty codziennego biegania?

Cytat:
Napisane przez Ararauna Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, od jakichś dwóch tygodni regularnie codziennie biegam ok.3 km Robię to właściwie dla dobrej kondycji, ale jakie są poza tym największe dobrodziejstwa z biegania jeśli chodzi o modelowanie sylwetki? Mięśnie nóg się rozrastają, czy wręcz przeciwnie - chudną? I czy ma to wpływ na wygląd reszty ciała?
Szczupleją uda, biodra i brzuch. Codzienny bieg nie jest wskazany, zwłaszcza, jeśli wcześniej nie biegałaś zbyt dużo. Poza tym wkrótce możesz się zniechęcić. A mięśnie będą się tworzyć przy większym wysiłku. I co do biegu, ogólnie, to nie tylko dystans jest ważny, ale też czas i sposób biegu


Cytat:
Napisane przez to ja magda Pokaż wiadomość
Biegam w miarę regularnie co drugi dzień od początku kwietnia. Początkowo byly to marszo - biegi, obecnie przebiegam około 7 km. Stracilam nieco w obwodach, najwięcej w biodrach - 5 cm, co mnie bardzo zaskoczylo, bo kilkumiesięczne ćwiczenie na silowni takich efektów nie przynioslo. Zmniejszył się cellulit. No i niesamowicie poprawiła mi się cera. Ma ładny kolor, jest znacznie jędrniejsza.
Aż chce się biegać, co?

Cytat:
Napisane przez Aniol po tuningu Pokaż wiadomość
Hej
Ja osobiście nie lubię biegać, ale uwielbiam stan ducha i ciała po bieganiu- dlatego staram się codziennie biegać
Czuję się przez to lżejsza, ale myślę, że tą lekkość też widać z czasem na zewnątrz. Bałam się właśnie czy się oby nie powiększają mięśnie łydek chociażby- ale podobno nie, o ile nie narzuca się dużej intensywności jak np. bieganie pod górę.

Pzdr
Mogłabyś pisać czarną czcionką A łydki Ci się nie powiększą, póki nie będziesz ich obciążać, właśnie m.in. przez bieganie pod górę, ale bieg pod górkę nei zawsze równa się mięśniom łydek Biegnąc z górki też można się ich nabawić

Cytat:
Napisane przez annan_ Pokaż wiadomość
są co najmniej dwa duże czynne wątki o bieganiu, więc po co kolejny?
Dokładnie. Choć czasem na niektórych człowiek nie otrzymuje odpowiedzi.
__________________
Życie nie pyta Cię, czy dasz radę.[/SIZE][/FONT]
Paula_M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-16, 18:27   #2535
biegaczka87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2
Dot.: Jakie efekty codziennego biegania?

Czepiacie sie nie wiem po co nie zawsze od razu mozna znalezc wszystko...ja biegam regularnie od ok 2 lat, przez ostatnie pol roku mozna powiedziec ze wyczynowo, sylwetka zmienia sie niesamowicie mniej wiecej u mnie wygladalo to tak:
przez pierwsze miesiace biegania (od razu zaczelam biegac codziennie ok 45-60 min) po prostu sie chudnie i zaczyna byc widoczna rzezba nog-chuda i b.ladna, nogi stopniowo szczegolnei uda zmieniaja ksztalt szczegolnie jak siadasz to zauwazysz roznice, rece, brzuch, piersi wszystko chudnie, na rekach ladnie bedzie widac wszystkie sciegna, zarysuja sie delikatnie nawet jak ich nie cwiczycz..generalnei sylwetka zmienia sie na sportowa,..mi jeszce pokazaly sie zyly na rekach, nogach ale to pewnie dlatgo ze jestem dosc zylasta, jak dodasz do tego jeszcze troche innych cwiczen to bez problemu uzyskasz rzezbe rak, nog, brzucha...taka, ktorej naprawde inni beda zazdroscic = warunek: biegac czesto (5,6 raz na tydzien), urozmaicac treningi, 1 w tyg robic b. dlugi trening i inne cwiczenia...
kobiety spedzaja godziny na silpownizeby schudnac i miec wyrzezbione delikatnie miesnie a to mozna osiagnac po prostu bieganiem i podstawowymi ogolnorozwojowymi cwiczeniami
zalet jest oczywiscie jeszcze duzo wiecej,

polecam bieganie kazdemu!
najpierw bedzie sie chcialo zmienic sylwetke, stracic pare kilo...potem robic coraz wiecej km, polmaraton, maraton..

---------- Dopisano o 18:27 ---------- Poprzedni post napisano o 18:24 ----------

ano i zapomnialam o lydkach ktore rowniez beda wyrzezbione...oczywiscie sa rozne drobneminusy biegania, z ktorymi rowniez trzeba sie liczyc, ale przy odpowiednim sprzecie, racjonalnym treningu, samozapraciu bedzie tylko dobrze
biegaczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-16, 18:35   #2536
Paula_M
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 487
Dot.: Jakie efekty codziennego biegania?

Cytat:
Napisane przez biegaczka87 Pokaż wiadomość
Czepiacie sie nie wiem po co nie zawsze od razu mozna znalezc wszystko...ja biegam regularnie od ok 2 lat, przez ostatnie pol roku mozna powiedziec ze wyczynowo, sylwetka zmienia sie niesamowicie mniej wiecej u mnie wygladalo to tak:
przez pierwsze miesiace biegania (od razu zaczelam biegac codziennie ok 45-60 min) po prostu sie chudnie i zaczyna byc widoczna rzezba nog-chuda i b.ladna, nogi stopniowo szczegolnei uda zmieniaja ksztalt szczegolnie jak siadasz to zauwazysz roznice, rece, brzuch, piersi wszystko chudnie, na rekach ladnie bedzie widac wszystkie sciegna, zarysuja sie delikatnie nawet jak ich nie cwiczycz..generalnei sylwetka zmienia sie na sportowa,..mi jeszce pokazaly sie zyly na rekach, nogach ale to pewnie dlatgo ze jestem dosc zylasta, jak dodasz do tego jeszcze troche innych cwiczen to bez problemu uzyskasz rzezbe rak, nog, brzucha...taka, ktorej naprawde inni beda zazdroscic = warunek: biegac czesto (5,6 raz na tydzien), urozmaicac treningi, 1 w tyg robic b. dlugi trening i inne cwiczenia...
kobiety spedzaja godziny na silpownizeby schudnac i miec wyrzezbione delikatnie miesnie a to mozna osiagnac po prostu bieganiem i podstawowymi ogolnorozwojowymi cwiczeniami
zalet jest oczywiscie jeszcze duzo wiecej,

polecam bieganie kazdemu!
najpierw bedzie sie chcialo zmienic sylwetke, stracic pare kilo...potem robic coraz wiecej km, polmaraton, maraton..

---------- Dopisano o 18:27 ---------- Poprzedni post napisano o 18:24 ----------

ano i zapomnialam o lydkach ktore rowniez beda wyrzezbione...oczywiscie sa rozne drobneminusy biegania, z ktorymi rowniez trzeba sie liczyc, ale przy odpowiednim sprzecie, racjonalnym treningu, samozapraciu bedzie tylko dobrze
A raczej 'czepiasz', bo ja uwzględniłam to, iż nie zawsze znajduje się odp
Dokładnie. Bieg to jeden z najlepszych sposobów na chudnięcie i rzeźbę ciała Do tego inne aeroby i cud, miód i malina
__________________
Życie nie pyta Cię, czy dasz radę.[/SIZE][/FONT]
Paula_M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-16, 22:47   #2537
biegaczka87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2
Dot.: Jakie efekty codziennego biegania?

W sumie napisze tez o minusie, ktory w sumie uwazam za najwiekszy (pomijajac sporadyczne naciagniecie achillesa czy bol kolana przy za krotniej rozgrzewce np)
Generalnie u mnie standardem sa odciski na duzych palcach, non stop sa, usychaja, odpadaja, powstaja nowe i tak praktycznie caly czas, zebym nei wiem jak profesjonalne buty zalozyla. No i efekt tego jest taki ze nie mam czucia na opuszkach duzych palcow u nog Ale mozna z tym zyc zapewniam :-D
biegaczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-19, 11:49   #2538
MagdaMalaMi
Raczkowanie
 
Avatar MagdaMalaMi
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 50
Dot.: Dla miłośników BIEGANIA :)

zauwazylam, ze bieganie jest najlepsze na ujedrnienie mojej pupy i ud. Zmian na brzuchu nie zauwazylam. Jednak 6-stka Wejdera jest najlepsza!!! Łydek nie obserwowalam... bo jednak pupa i uda so najbardziej narazone w moim przypadku na tluszczyk i brak jedrnosci. Ciekawy jest rowniez zbawienny wplyw na moje ramiona. Też niezle wygladaja.
MagdaMalaMi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-19, 12:22   #2539
annan_
Zadomowienie
 
Avatar annan_
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 238
Dot.: Dla miłośników BIEGANIA :)

Cytat:
Napisane przez MagdaMalaMi Pokaż wiadomość
zauwazylam, ze bieganie jest najlepsze na ujedrnienie mojej pupy i ud. Zmian na brzuchu nie zauwazylam. Jednak 6-stka Wejdera jest najlepsza!!! Łydek nie obserwowalam... bo jednak pupa i uda so najbardziej narazone w moim przypadku na tluszczyk i brak jedrnosci. Ciekawy jest rowniez zbawienny wplyw na moje ramiona. Też niezle wygladaja.
przy naprawdę długich biegach robi się też brzuch, konkretnie górne mięśnie brzucha, bo one stabilizują tułów przed kręceniem się na boki. Z tego też powodu wyrabioają się ramiona - bo to ich praca zapobiega utracie równowagi.

co do pupy, to mogę powiedzieć, że słabo pracuje przy długich wolnych wybieganiach, dużo lepiej zaś robią jej szybkie przebieżki - a to z prostego powodu: bieg długi charakteryzuje się niskim podnoszeniem nogi, więc głównymi sprawcami ruchu są mięśnie czoworgłowe uda.
__________________


Runners, Yeah We're Different:
http://chayden.net/Runs/Adidas/
annan_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-20, 09:19   #2540
annan_
Zadomowienie
 
Avatar annan_
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 238
Dot.: Dla miłośników BIEGANIA :)

Cytat:
Napisane przez bborowka Pokaż wiadomość
I tak i nie Szybkie przebieżki nie wpływają na smukłość mięśni, raczej na ich masywność. Stąd sprinterzy przypominają kulturystów, a długodystasowcy są szczupli jak szczypiory

Bieganie na dłuższych dystansach jest też dobrym treningiem cardio - pozwala spalić tłuszcz ze wszystkich części ciała. Co do ćwiczeń na pośladki, znacznie lepszym rozwiązaniem są moim zdaniem łyżworolki
przebieżki to element treningu długodystansowców budujący wydolność, a nie mięśnie. Pracują wtedy pośladki, bo krok z techniki ograniczonej zmienia się na technikę klasyczną, a w niej bardzo pracują mięśnie pośladkowe. Zaś sprinterzy są napakowani, bo ćwiczą na siłowni. Długodystansowcy robią wszystko, by spalić nadmiar mięśni i zbić masę bo minimum, dlatego są szczupli.
__________________


Runners, Yeah We're Different:
http://chayden.net/Runs/Adidas/

Edytowane przez annan_
Czas edycji: 2010-05-20 o 09:21
annan_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-20, 16:03   #2541
Paula_M
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 487
Dot.: Dla miłośników BIEGANIA :)

Przepraszam, ze ni stąd ni zowąd się wtrącam, może już ktoś o tym mówił ale piszę do was z pytaniem: Jakie poleciłybyście buty do biegania po twardych nawierzchniach? Oczywiście nie chciałabym zbyt dużo pieniędzy na nie wydawać, tak do 250zł. Zależy mi również, aby dobrze trzymały staw - z powodu asfaltu, po którym spory kawałek biegnę. Spodobał mi się model ASICS GT 2140 tylko te po przecenie kosztują 300zł... Jestem raczej osobą neutralną, ewentualnie lekki pronator. Byłabymw dzięczna za pomoc.
__________________
Życie nie pyta Cię, czy dasz radę.[/SIZE][/FONT]
Paula_M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-20, 16:30   #2542
czepiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 223
Dot.: Dla miłośników BIEGANIA :)

Cytat:
Napisane przez Paula_M Pokaż wiadomość
Przepraszam, ze ni stąd ni zowąd się wtrącam, może już ktoś o tym mówił ale piszę do was z pytaniem: Jakie poleciłybyście buty do biegania po twardych nawierzchniach? Oczywiście nie chciałabym zbyt dużo pieniędzy na nie wydawać, tak do 250zł. Zależy mi również, aby dobrze trzymały staw - z powodu asfaltu, po którym spory kawałek biegnę. Spodobał mi się model ASICS GT 2140 tylko te po przecenie kosztują 300zł... Jestem raczej osobą neutralną, ewentualnie lekki pronator. Byłabymw dzięczna za pomoc.
Nie jestem pewna, czy one nie są dla co najmniej średnich pronatorów, za mocna amortyzacja nie jest też wskazana. Jeżeli nie masz nadwagi, nie pronujesz bardzo mocno, osobiście odpuściłabym i szukałabym czegoś mniej wspierającego.

Te buty są chyba najbardziej dyskusyjnym modelem asics'ów, mają wiele bardzo skrajnych opinii, często są narzekania na przecieranie.
Przeczytaj proszę to:
(nie chodzi mi o opinie o sklepie)
http://bieganie.pl/forum/viewtopic.p...ics+gt&start=0

(i polecam wyszukiwarkę)

Ale lojalnie uprzedzam, że są też opinie zgoła odmienne.

GT 2140 to model ubiegłoroczny, nowy to GT 2150. Stary był w maju na przecenie w decathlonie za 149 zł.

Pomyśl np. o asics gel 1150, a może coś z innej firmy?
Niektórym asicsy w ogóle "nie leżą", osobiście chwalę sobie NB.

Edit: trzymanie w stawie to nie kwestia amortyzacji, wspierania, Evy, a raczej trzymania kostki w bucie, czyli but nie może być za szeroki w części pięta-kostka (nie wiem, jak logiczniej to wyjaśnić), problematyczne zwłaszcza jak masz rozmiar 40 i możesz wpaść w początek męskiej rozmiarówki. 41,5 męskie jest szersze niż 41,5 damskie. Buty oczywiście kupujesz większe niż masz stopę.
Takie sznurowanie jest fajne i daje stabilniejszą kostkę:

http://www.youtube.com/watch?v=q4foc...eature=related

ewentualnie zwykłe przeciągnięcie przez ostatnią dziurkę
__________________
panta rhei

Edytowane przez czepiak
Czas edycji: 2010-05-20 o 16:39 Powód: dopisek
czepiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-20, 16:44   #2543
Paula_M
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 487
Dot.: Dla miłośników BIEGANIA :)

Cytat:
Napisane przez czepiak Pokaż wiadomość
Nie jestem pewna, czy one nie są dla co najmniej średnich pronatorów, za mocna amortyzacja nie jest też wskazana. Jeżeli nie masz nadwagi, nie pronujesz bardzo mocno, osobiście odpuściłabym i szukałabym czegoś mniej wspierającego.

Te buty są chyba najbardziej dyskusyjnym modelem asics'ów, mają wiele bardzo skrajnych opinii, często są narzekania na przecieranie.
Przeczytaj proszę to:
(nie chodzi mi o opinie o sklepie)
http://bieganie.pl/forum/viewtopic.p...ics+gt&start=0

(i polecam wyszukiwarkę)

Ale lojalnie uprzedzam, że są też opinie zgoła odmienne.

GT 2140 to model ubiegłoroczny, nowy to GT 2150. Stary był w maju na przecenie w decathlonie za 149 zł.

Pomyśl np. o asics gel 1150, a może coś z innej firmy?
Niektórym asicsy w ogóle "nie leżą", osobiście chwalę sobie NB.

Edit: trzymanie w stawie to nie kwestia amortyzacji, wspierania, Evy, a raczej trzymania kostki w bucie, czyli but nie może być za szeroki w części pięta-kostka (nie wiem, jak logiczniej to wyjaśnić), problematyczne zwłaszcza jak masz rozmiar 40 i możesz wpaść w początek męskiej rozmiarówki. 41,5 męskie jest szersze niż 41,5 damskie. Buty oczywiście kupujesz większe niż masz stopę.
Takie sznurowanie jest fajne i daje stabilniejszą kostkę:

http://www.youtube.com/watch?v=q4foc...eature=related

ewentualnie zwykłe przeciągnięcie przez ostatnią dziurkę
Przeglądałam wyszukiwarkę i bieganie.pl. Dziękuję za odpowiedź, a te asics gel 1150 to z tego co widzę to niecałe 400zł a wolałabym tyle nie płacić, ponieważ nie biegam aż tak dużo.
A z New Balance to które byś poleciła?
__________________
Życie nie pyta Cię, czy dasz radę.[/SIZE][/FONT]
Paula_M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-20, 16:46   #2544
sweetgirl1986
Przyczajenie
 
Avatar sweetgirl1986
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 22
Dot.: Dla miłośników BIEGANIA :)

zastanawiam się czy bieganie na bieżni albo elipterze jest tak samo skuteczne jak takie normalne bieganie... bo w końcu to jest na świeżym powietrzu a bieżnia w siłowni gdzie nie zawsze to świeże powietrze jest
sweetgirl1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-20, 16:47   #2545
Paula_M
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 487
Dot.: Dla miłośników BIEGANIA :)

Sznurowanie rzeczywiście solidnie wygląda
__________________
Życie nie pyta Cię, czy dasz radę.[/SIZE][/FONT]
Paula_M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-20, 17:13   #2546
annan_
Zadomowienie
 
Avatar annan_
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 238
Dot.: Dla miłośników BIEGANIA :)

Cytat:
Napisane przez sweetgirl1986 Pokaż wiadomość
zastanawiam się czy bieganie na bieżni albo elipterze jest tak samo skuteczne jak takie normalne bieganie... bo w końcu to jest na świeżym powietrzu a bieżnia w siłowni gdzie nie zawsze to świeże powietrze jest
nie chodzi o świeże powietrze, ale o to, że powietrze niemal nigdy nie stoi (po prostu: jest wiatr; boczny, w plecy, w twarz). Ponadto całą powierzchnią ciała musisz pokonać opór tego powietrza. Po drugie, biegając w terenie nigdy nie ma takiej sytuacji, że droga jest idealnie płaska (brak jakichkolwiek spadków i wzniesień), a pokonywanie nierówności i podbiegów powoduje zwiększenie wysiłku. Do tego ewentualne schody, kałuże, krawężniki i cała masa innych przeszkód, których istnienia i pokonywania sobie nie uświadamiamy, a które zwiększają wysiłek.
__________________


Runners, Yeah We're Different:
http://chayden.net/Runs/Adidas/
annan_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-20, 17:29   #2547
czepiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 223
Dot.: Dla miłośników BIEGANIA :)

Cytat:
Napisane przez Paula_M Pokaż wiadomość
Przeglądałam wyszukiwarkę i bieganie.pl. Dziękuję za odpowiedź, a te asics gel 1150 to z tego co widzę to niecałe 400zł a wolałabym tyle nie płacić, ponieważ nie biegam aż tak dużo.
A z New Balance to które byś poleciła?
Nie wiem jaki masz cennik pod ręką, ale jeśli to przegląd butów biegowych czy coś w tym stylu, to te ceny nie są aktualne, tak jak z tymi gt2140.
Jeżeli 1150 to nowy model, spróbuj upolować 1140 na przecenach, wyprzedażach, dodatkowo na ascisy w deca są bardzo często promocje.

Nie polecę ci konkretnych, bo nie znam Twoich stóp, 1000 razy lepiej doradzą Ci w sklepie, zwłaszcza jeśli trafisz na kogoś, kto biega i potrafi ocenić Twoje nogi, czy też za pomocą bieżni, badania biomechanicznego itd. Asics robi teraz takie, nie wiem, czy są jeszcze miejsca, jest info na głownej stronie biegania (ale to w wawie).

Z NB mam mr 749 est, męskie
w poprzednim numerze biegania był przegląd hitów wśród butów biegowych, tak btw, ale nie ma tego na ich stronie www

---------- Dopisano o 18:29 ---------- Poprzedni post napisano o 18:21 ----------

asics gel 1150 - wg biegania 379 zł

Cytat:
Napisane przez Paula_M Pokaż wiadomość
Sznurowanie rzeczywiście solidnie wygląda
sama zaraz tak zasznuruję na jutro, bo mam wrażenie niestabilnej kostki (jest lepiej po przeciągnięciu przez ostatnią dziurkę), a to też wygląda ciekawie
__________________
panta rhei

Edytowane przez czepiak
Czas edycji: 2010-05-20 o 17:25 Powód: dopisek
czepiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-20, 18:16   #2548
aramat
Raczkowanie
 
Avatar aramat
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Erytrea
Wiadomości: 115
Dot.: Dla miłośników BIEGANIA :)

Kocham biegać To częśc mojego życia. Co dzień rano o 4 50 wstaje i idę biegać Nie wyobrażam sobie dnia bez biegu. Za mną jeden maraton. Mam w planach kolejny. Oby się udało.
aramat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-21, 18:43   #2549
Paula_M
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 487
Dot.: Dla miłośników BIEGANIA :)

Cytat:
Napisane przez czepiak Pokaż wiadomość
Nie wiem jaki masz cennik pod ręką, ale jeśli to przegląd butów biegowych czy coś w tym stylu, to te ceny nie są aktualne, tak jak z tymi gt2140.
Jeżeli 1150 to nowy model, spróbuj upolować 1140 na przecenach, wyprzedażach, dodatkowo na ascisy w deca są bardzo często promocje.

Nie polecę ci konkretnych, bo nie znam Twoich stóp, 1000 razy lepiej doradzą Ci w sklepie, zwłaszcza jeśli trafisz na kogoś, kto biega i potrafi ocenić Twoje nogi, czy też za pomocą bieżni, badania biomechanicznego itd. Asics robi teraz takie, nie wiem, czy są jeszcze miejsca, jest info na głownej stronie biegania (ale to w wawie).

Z NB mam mr 749 est, męskie
w poprzednim numerze biegania był przegląd hitów wśród butów biegowych, tak btw, ale nie ma tego na ich stronie www

---------- Dopisano o 18:29 ---------- Poprzedni post napisano o 18:21 ----------

asics gel 1150 - wg biegania 379 zł



sama zaraz tak zasznuruję na jutro, bo mam wrażenie niestabilnej kostki (jest lepiej po przeciągnięciu przez ostatnią dziurkę), a to też wygląda ciekawie
Dziękuję za odpowiedź co do poradzenia się w sklepie - problem taki, że brak sklepów z takim asortymentem. W jednym 3 pary butów do biegania w innym 2... Dlatego szukam cały czas czegoś w internecie, choć szczerze mówiąc, wolałabym przymierzyć
Zaraz zerknę jeszcze raz na ten filmik i pójde zasznurować swoje adidasy, w których na razie biegam, bo przed 21 idę trochę pobiegać
__________________
Życie nie pyta Cię, czy dasz radę.[/SIZE][/FONT]
Paula_M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-21, 21:20   #2550
czepiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 223
Dot.: Dla miłośników BIEGANIA :)

Cytat:
Napisane przez Paula_M Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź co do poradzenia się w sklepie - problem taki, że brak sklepów z takim asortymentem. W jednym 3 pary butów do biegania w innym 2... Dlatego szukam cały czas czegoś w internecie, choć szczerze mówiąc, wolałabym przymierzyć
Zaraz zerknę jeszcze raz na ten filmik i pójde zasznurować swoje adidasy, w których na razie biegam, bo przed 21 idę trochę pobiegać
Zazdraszczam
Wczoraj zrobiłam sobie coś z Achillesem na Insanity (bo nie mogę jeszcze porządnie biegać po problemie z piętą), myślałam, że ćwicząc I. zrobię jakieś porządne cardio, a tu Byłam naprawdę ślepa i głupia, że w ogóle się za to zabrałam, boję się kontuzji, bo boję się, że nie uda mi przebiec M. jesienią.
Znowu chłodzenie, smarowanie mam nadzieję, że to tylko coś przeciążeniowego

Uważaj na siebie, ostatnio po tych deszczach kończyłam biegać o 21.30, było już ciemno, a dość ślisko na błocie (w lesie oczywiście)

Miałam podobny problem, raz z określeniem stopy, dwa ze sklepami. Wymyśliłam, że zmierzę jakiś model z konkretnej firmy i taki rozmiar będę kupować przez sieć (innego, biegowego modelu), w końcu jednak kupiłam te NB, z mierzeniem, ale bez żadnej fachowej porady.

Gorąco namawiam Cię na wycieczkę do najbliższego większego miasta, dziś jestem pewna, że buty wcześniej bym mierzyła i wolałabym żeby ktoś ocenił moje stopy. Potem kupiła je np. przez sieć lub w outlecie.
Nie musi to być najnowszy model, byleby był dopasowany do stopy.

Jeszcze jedna pomocna strona http://www.shoeguide.co.uk/
__________________
panta rhei
czepiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-01 11:20:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:57.