Turcja - Strona 92 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-05-27, 14:51   #2731
Claris
Zakorzenienie
 
Avatar Claris
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 9 668
Dot.: Turcja

Cytat:
Napisane przez KrzysiekTrojmiasto Pokaż wiadomość

byłbym ostrożny wybierając 3* w Turcji, szczególnie że ma to by pobytowa impreza.
Biorąc 4* np. Blue Star czy Aqua Plaza zmieścisz się w 5000 zł, chyba że liczysz na jakiegoś wyjątkowego "lasta" wtedy pozostaje czekac
A to dlaczego? Ja byłam 2 razy w 3* hotelach i zawsze byłam zadowolona
Claris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-27, 14:57   #2732
JennyAniolek
Zakorzenienie
 
Avatar JennyAniolek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 21 726
Dot.: Turcja

Cytat:
Napisane przez KrzysiekTrojmiasto Pokaż wiadomość
byłbym ostrożny wybierając 3* w Turcji, szczególnie że ma to by pobytowa impreza.
zależy na jaki hotel się trafi

my 2 lata temu byliśmy w Turcji w hotelu 3* i bylo wszystko ok. Jedzienie dobre i duzo, klimatyzacja w pokoju sprawna i pokoj ok - przeciez nie siedzisz przez calu urlop w pokoju, moznaby sie troche przyczepic do lazienki, ale nie bylo tak zle
__________________
My / "Tak" / Ślub

Wiktor - 28.05.2013
Lilka & Emilka - 16.05.2015
Antoś - 12.02.2017
JennyAniolek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-28, 10:23   #2733
KrzysiekTrojmiasto
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 36
Dot.: Turcja

owszem nie ma problemu, można jechac do hotelu 3*, jeżeli ktoś jest nastawiony na zwiedzanie to tym bardziej hotel 3*. Natomiast lepiej pobuszowac w sieci i mozna znalezc dosc dobre hotele 4* w zblizonej cenie do 3*. Ja osobiscie jeżeli chodzi o Egipt i Turcję nie schodzę poniżej 4*.
Tak jak pisałem wcześniej co do wcześniej wymienionych hoteli wybrałbym Kleopatrę. Ale wiadomo że wybór nie należy do mnie
KrzysiekTrojmiasto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-29, 10:04   #2734
Milutkaiwa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1
Dot.: Turcja

Cytat:
Napisane przez czaszka_ Pokaż wiadomość
a czy ktoras z Was byla kiedys w Turcji przez biuro podróży travelandia/steja? Bo mają fajne oferty...tylko nie moge za bardzo znalesc opini
byłam 4 lata temu w Turcji, a w zeszłym roku w Egipcie, polecam Traveliada. Jak jechaliśmy do turcji sama wybrałam hotel, a jak do Egiptu to oni mi doradzili i byłam zadowolona. Bylismy na wczasach z mężem i synkiem w tym roku ceny są niskie i podjelismy decyzje czekania na lasty mam nadzieje, ze we wrzesniu beda takie jak teraz
Milutkaiwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-29, 16:42   #2735
elficzeq
Zadomowienie
 
Avatar elficzeq
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 1 350
GG do elficzeq Send a message via Skype™ to elficzeq
Dot.: Turcja

ale sie naczytałam ja sie wybieram 05.07 lipca do Alanya
__________________
I znów zmierzch.. kolejny dzień dobiegł końca. Choćby nie wiem jaki był piękny, jego miejsce zajmie noc.


elficzeq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-29, 18:29   #2736
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: Turcja

Cytat:
Napisane przez elficzeq Pokaż wiadomość
ale sie naczytałam ja sie wybieram 05.07 lipca do Alanya
do jakiego hotelu jedziesz?
gsk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-29, 18:31   #2737
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Turcja

Cytat:
Napisane przez KrzysiekTrojmiasto Pokaż wiadomość
owszem nie ma problemu, można jechac do hotelu 3*, jeżeli ktoś jest nastawiony na zwiedzanie to tym bardziej hotel 3*. Natomiast lepiej pobuszowac w sieci i mozna znalezc dosc dobre hotele 4* w zblizonej cenie do 3*. Ja osobiscie jeżeli chodzi o Egipt i Turcję nie schodzę poniżej 4*.
Tak jak pisałem wcześniej co do wcześniej wymienionych hoteli wybrałbym Kleopatrę. Ale wiadomo że wybór nie należy do mnie
Ja uwazam, ze w Turcji sa slabe hotele 4*, dlatego lepiej wybierac te 4,5 i 5*. Chyba, ze jedzie sie zwiedzac ten kraj, to wtedy chyba nie zalezy nam na hotelu. Ja zawsze zwracam uwage na hotel, bo spedzam w nim sporo czasu. Turcja niestety mnie bardzo zawiodla, byl to last - nigdy wiecej, bo nawet nie mialam czasu sprawdzic opinii na temat tego hotelu, a cena byla tak niska, ze bez zastanowienia wzielam. Byl to hotel 4*.
pumas jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-30, 14:40   #2738
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: Turcja

wiem że to sprawa indywidualna, i każdy to przechodzi inaczej ale jak u Was podczas pobytu w Turcji było z dolegliwościami żołądkowymi?
po ilu mniej więcej dniach organizm się uspokaja?
gsk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-30, 14:40   #2739
elficzeq
Zadomowienie
 
Avatar elficzeq
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 1 350
GG do elficzeq Send a message via Skype™ to elficzeq
Dot.: Turcja

Cytat:
Napisane przez gsk Pokaż wiadomość
do jakiego hotelu jedziesz?
Do Aurory
__________________
I znów zmierzch.. kolejny dzień dobiegł końca. Choćby nie wiem jaki był piękny, jego miejsce zajmie noc.


elficzeq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-30, 15:02   #2740
Alla65
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9
Dot.: Turcja

Cytat:
Napisane przez gsk Pokaż wiadomość
wiem że to sprawa indywidualna, i każdy to przechodzi inaczej ale jak u Was podczas pobytu w Turcji było z dolegliwościami żołądkowymi?
po ilu mniej więcej dniach organizm się uspokaja?
Tak to sprawa indywidualna,ale jak masz problemy żołądkowe w Polsce to będą i w Turcji.To nie prawda,że "zemsta sułtana"czai się na każdego za rogiem.A jak już jest to trwa 2-3 dni i zwykle pierwszego dnia ma się obrzydzenie na jakiekolwiek jedzenie.Żaden węgiel,no-spa,kropelki itp nie pomogą.Jak już to tylko czysta wódeczka.
Alla65 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-30, 15:17   #2741
elficzeq
Zadomowienie
 
Avatar elficzeq
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 1 350
GG do elficzeq Send a message via Skype™ to elficzeq
Dot.: Turcja

A mam pytanie! Czy możecie podać gdzie najlepiej zjeść np kolację i jakie są ceny produktów żywnościowych w sklepach? Np chleba "ichsiejszego" i innych np jogurtu czy wody mineralnej?
__________________
I znów zmierzch.. kolejny dzień dobiegł końca. Choćby nie wiem jaki był piękny, jego miejsce zajmie noc.


elficzeq jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-30, 18:28   #2742
Alla65
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9
Dot.: Turcja

Cytat:
Napisane przez elficzeq Pokaż wiadomość
A mam pytanie! Czy możecie podać gdzie najlepiej zjeść np kolację i jakie są ceny produktów żywnościowych w sklepach? Np chleba "ichsiejszego" i innych np jogurtu czy wody mineralnej?
Przy każdej ulicy jest restauracja.Można zjeść hamburgera w McDonald's albo adana kebap czy kumpir w ich barze.Ceny produktów żywnościowych są porównywalne do polskich,najdroższe są alkohole a zwłaszcza wódka.
Alla65 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-30, 19:42   #2743
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Turcja

Cytat:
Napisane przez gsk Pokaż wiadomość
wiem że to sprawa indywidualna, i każdy to przechodzi inaczej ale jak u Was podczas pobytu w Turcji było z dolegliwościami żołądkowymi?
po ilu mniej więcej dniach organizm się uspokaja?
Nie ma na to reguly, tak, jak i w Egipcie.
Trzymaj sie podstawowych zasad - myj rece, unikaj surowych warzyw i owocow, jedz potrawy smazone lub grillowane, unikaj ciast a glownie smietany i roznego rodzaju mas, nie pij wody z kranu, nawet usta plucz woda mineralna. Na pewno bedzie dobrze. Ja jestem dosc wrazliwa i ani w Egipcie, ani w Turcji mnie nie dopadla zemsta, az sie dziwie, ale stosowalam sie do w.w. zasad i cieszylam sie fajnym pobytem spedzonym na plazy, a nie w toalecie
pumas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-30, 22:45   #2744
kabira
Raczkowanie
 
Avatar kabira
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 280
GG do kabira
Dot.: Turcja

A ja wam powiem tyle. W Polsce jak coś zjem za duzo to zaraz móje wnętrze o tym informuje a w Turcji jadłam wszystko jak popadnie od dnia pierwszego, płukałam wodą z kranu czasmi nawet piłam z kranu, jadłam nie umyte zerwane prosto z drzewa owoce i nic mi nie było


Co do produktów to chleb około 1TL, woda mineralna taka mała 0,50-1tl. W zaleznosci w sumei gdzie a ktos pytał o alkohol słynna Istanblue butelka 20tl to około 4ozl
kabira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-31, 07:38   #2745
sabati
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 26
Dot.: Turcja

Witam ja do Turcji lecę pierwszy raz.Lecimy 2 sierpnia na dwa tyg na Wybrzeże Likijskie

do Calis lecimy z dwojką dzieci z 2 letnią córeczką i 10-letnim synem jestem bardzo podekscytowana nie możemy sie już doczekać lecimy do 3+ hotelu Taurus czytałam opinie na temat tego hotelu są różne mam nadzieje,że bedziemy zadowoleni. Mam pytanie czy był ktoś w tym hotelu?Pozdrawiam gorąco i życzę wszystkim miłego wypoczynku
__________________
Samotna wśród ludzi którzy myślą:"Ona nigdy nie jest sama"
sabati jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-31, 08:18   #2746
sybillla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 112
Dot.: Turcja

moja kloleżanka była w zeszłym roku i polecała mi go - czysty hotel ze smacznym jedzeniem jak za cenę jaką płaciła SUEPR była zadwowolona

ja sama się nad nim zastanawiałam
ale jednak wybrałam grecje
udanego urlopu...
sybillla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-31, 08:33   #2747
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: Turcja

Eh to postaram się chamować z rzarciem żeby go od razu nie zwrócić ale z moim apetytem ciężko będzie tym bardziej że w Turcji podobno takie dobre jest
gsk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-31, 11:34   #2748
sabati
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 26
Dot.: Turcja

[QUOTE=sybillla;19686279]moja kloleżanka była w zeszłym roku i polecała mi go - czysty hotel ze smacznym jedzeniem jak za cenę jaką płaciła SUEPR była zadwowolona

Dzieki
__________________
Samotna wśród ludzi którzy myślą:"Ona nigdy nie jest sama"
sabati jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-31, 12:01   #2749
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: Turcja

Żarcie, jak żarci, myślę, że nie ma co się specjalnie hamować. Grunt, żeby ich wody nieprzegotowanej nie pić i generalnie jedzenia niepodawanego obróbce termicznej [np. tatara , chociaż nie zagłębiałam się w to, co oni tam jedzą ].
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje



Edytowane przez layla_lbn
Czas edycji: 2010-05-31 o 12:05
layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-31, 17:02   #2750
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: Turcja

a ja dziś przeczytałam że ten drugi, większy wulkan jest gotowy do wybuchnięcia, tylko nie wiadomo kiedy wybuchnie
ale mogliby kurde już w biurze się na to przygotować i zorganizować na zapas żeby zamiast samolotem to autokarem jechać. nawet jakby to miało zająć i 2 dni to musze tam być!
gsk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-31, 17:16   #2751
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: Turcja

Jeździłam autokarem do Hiszpanii, Włoch i jeszcze kilku państw. Ale to było 10-12 lat temu, odkąd "przesiadłam się" na samolot, stwierdzam, ze nigdy więcej nigdzie autokarem [tym bardziej, że moja ostatnia podróż trwała 4 dni, bo zepsuł się autokar i z 12h musieliśmy czekać na nowy], już wolałabym zrezygnować niż znowu taką mękę przechodzić [już nie te lata ].

Mam nadzieję, że jednak nie wybuchnie, a jak tak, to, ze wtedy kiedy ja będę na wakacjach i BP opłaci dłuższy pobyt
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje



Edytowane przez layla_lbn
Czas edycji: 2010-05-31 o 17:18
layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-31, 18:14   #2752
Siaasiaa
Raczkowanie
 
Avatar Siaasiaa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wieluń
Wiadomości: 101
GG do Siaasiaa
Dot.: Turcja

Witam Mam do was kilka pytań
1. Był ktoś z biurem podróży Rainbowtours?
2. Czy targować można się tylko na bazarach?
3. Był ktoś w hotelu Kleopatra Savk w Alanyi?

Pozdrawiam
__________________
***

Na złocistej fajerce
spalę różową różę
czarne pióreczko kurze
i jedno ludzkie serce.
Siaasiaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-31, 21:06   #2753
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Turcja

Ja tez kiedys jezdzilam autokarami, ale odkad przesiadlam sie na samolot, to juz pewnie nie wybiore sie busem, bo to straszna meka.

Znam polecam, fajne biuro.
Mozna sie targowac tez w innych sklepach, ale oni niechetnie schodza z ceny.
pumas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-31, 21:48   #2754
elficzeq
Zadomowienie
 
Avatar elficzeq
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 1 350
GG do elficzeq Send a message via Skype™ to elficzeq
Dot.: Turcja

Cytat:
Napisane przez gsk Pokaż wiadomość
a ja dziś przeczytałam że ten drugi, większy wulkan jest gotowy do wybuchnięcia, tylko nie wiadomo kiedy wybuchnie
ale mogliby kurde już w biurze się na to przygotować i zorganizować na zapas żeby zamiast samolotem to autokarem jechać. nawet jakby to miało zająć i 2 dni to musze tam być!
No nie żartuj sobie, to mnie nastraszyłaś teraz...
__________________
I znów zmierzch.. kolejny dzień dobiegł końca. Choćby nie wiem jaki był piękny, jego miejsce zajmie noc.


elficzeq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-31, 23:51   #2755
agaaaaaaaa
Raczkowanie
 
Avatar agaaaaaaaa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 46
Dot.: Turcja

kurcze, tak czytam to wszytsko i aż zatęskniłam za Turcją w zeszłym roku byłam w Alanyi, w tym roku też mnie korci, żeby pojechać- chociaż na tydzień Czy któraś z was mogłaby powiedzieć co jest lepsze bodrum czy alanya? różnia się w ogóle czymś te miasta?
agaaaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-01, 10:34   #2756
Allanyaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 63
GG do Allanyaaa
Dot.: Turcja

Też słyszałam o tym wulkanie, że ma wybuchnąć jesienią a ja lecę do Turcji 17.09, więc bardzo się o to boję bo od kilku miesięcy nie mogę doczekać się tej wycieczki a transfer autokarem nie wchodzi w grę
__________________
Allanyaaa
Allanyaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-01, 15:12   #2757
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: Turcja

kurde ja się aż dzisiaj obudziłam po 5 przez te myśli o wulkanie
ja mam o tyle do pupy że mój tż nie może sobie przełożyć urlopu i jakby wybuchł to wycieczke na inny termin przełożą i pewnie pojadą rodzice za nas. Ale musze być dobrej myśli i nie dać się zwariować
Właśnie rozpoczynam zakupy
gsk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-02, 11:27   #2758
elficzeq
Zadomowienie
 
Avatar elficzeq
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 1 350
GG do elficzeq Send a message via Skype™ to elficzeq
Dot.: Turcja

Mam pytanie odnośnie wejścia do wody. Czy jest skaliste?Czy powinnam zabrać ze sobą odpowiednie buty aby nie poranić sobie stóp?
__________________
I znów zmierzch.. kolejny dzień dobiegł końca. Choćby nie wiem jaki był piękny, jego miejsce zajmie noc.


elficzeq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-02, 14:21   #2759
moniczorek
Podróżniczka
 
Avatar moniczorek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 826
Dot.: Turcja

Dzis wrocilam....bylo cudownie mam takiego dola, ze musialam do tego szarego kraju wrocic az mi lzy ciekna ! Nie wiem kiedy sie przestawie!

Hotel Santana w Mahmutlar...nie znalazłam zadnego minusa...no moze na poczatku byla nim plaza, ale jakos potem juz o tym nie myslalam...bo w hotelu przy plazy 3 baseny wiec to nie problem.Kapiel w morzu ... a potem na lezak na basen. Jedzonko super, hotel i obsluga tez ( mimo tego , ze pracuja po 15 godzin to zawsze mili i usmiechnieci) , super ludzie w animacji...poznalam setki wspanialych osob...mentalnosci Turków jest jaka jest...a ja jako blondynka przekonalam sie jeszcze bardziej ale taka adoracja mi sie bardzo podobala, nie narzekalam....bo byla raczej mila, bardzo rzadko nachalna. Turcy sa mili i kontaktowi

Ehhh juz teknie i moze wyskocze jeszcze w pazdzierniku zazdroszcze tym, ktorzy maja to jeszcze przed soba!
moniczorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-02, 14:38   #2760
agaaaaaaaa
Raczkowanie
 
Avatar agaaaaaaaa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 46
Dot.: Turcja

hmmm... uważam, że specjalne buty będą zbędne owszem czasem zdarzają się kamienie, ale są i miejsca bez nich, a nawet troche jest to nie przeszkadza zbytnio
agaaaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:42.