Nasze codzienne jadłospisy, część XI - Strona 92 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-06-05, 11:13   #2731
znikajac
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 5 172
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Cytat:
Napisane przez Mirusiaa Pokaż wiadomość
Dziękuję!

Szczerze mówiąc też mam ochotę na czereśnie! Ale jeszcze są drogie (przynajmniej u mnie kosztują 12zł ;O ), więc poczekam jeszcze troszkę, aż stanieją..
Co do gyrosa: ta przyprawa jest pyszna.! <3 Ja obtaczam w niej pierś z kurczaka i gotuję w wodzie lub na parze. <3 Za to moja mama smaży piersi kurczaka obtoczone w gyrosie i robi sałatkę warstwową (a nazywa się: "sałatka gyros") Tak więc polecam.

Dziękuję jeszcze raz i pozdrawiam.
ja ostatnio widziałam za ponad 20 zł ale wczoraj jak jechałam samochodem to widziałam stali z owocami, ale tylko truskawyyy były, jakby czereśnie były to bym się nie pohamowała i kupiła ;p
Oo, to kupię następnym razem, bo aktualnie kupiłam jakąś przyprawę do kurczaka

Cytat:
Napisane przez monikkad Pokaż wiadomość
A ja dzisiaj zjadłam niewiele, bo po wczorajszym obżarstwie z okazji urodzin mojego faceta (kilka kawałków sernika na zimno, kawałek sernika wiedeńskiego, paczka chipsów paprykowych na pół z moim menem, niezliczona ilość czekoladowych ciastek, rurek i czekolady + normalne śniadanie, obiad i kolacja) jestem tak pełna, że normalnie będę pościć chyba z tydzień (nie no nie będę oczywiście, ale naprawdę się fest przejadłam - to się chyba nazywa kompulsywne jedzenie) to nie jest kompulsywne jedzenie raczej, przecież nie jesz tak codziennie... zresztą problem kompulsów siedzi raczej w głowie, jeżeli u Ciebie jest podobnie to zapraszamy na kz

U (chyba...)

I. płatki owsiane, kukurydziane, fitness, pestki dyni, pestki słonecznika, rodzynki, żurawina, siemie lniane + mleko 1,5%; szklanka soku pomarańczowego świeżo wyciskanego (wstałam koło 11, więc brak drugiego śniadania) ładnie o ile dodatki spore

II. miseczka zupy ogórkowej mam nadzieję, że zabielana i z ziemniakami

III. 6 truskawek, trzy plasterki arbuza, jogurt 7zbóż truskawkowy a to co..? liczysz truskawki? daj spokój. orzechy dodaj.

IV. grahamka, masło, chudy twaróg, rzodkiewka, szczypiorek no tu moze byc

Hmm, chyba jednak wcale tak mało nie wyszło z tego, co teraz tak patrzę...
chyba jednak nie
Cytat:
Napisane przez Sherrie Pokaż wiadomość
ladnie bylo no ale dlaczego ser tali ło brzydki? pisała wcześniej, że taki jej smakuje i nie obchodzi ją to, że jest niskotłuszczowy


ogolnie jest ok ale jak chudniesz to moze dodawaj wiecj slodyczy, orzechow, masla???
może chudłam od beznadziejnego jadłospisu przez ostatnie dni
a loda zjadłam dzisiaj
jak będę teraz chudnąć to pododaję wszystkiego;D




moje P- 0,5 kg wiecej (prosze o ocene): gratuuulacje

1. placek (jajko, musli, rozne orzechy, rodzynki, zurawina, maslo, czekolada do smaaarowania) - spora porcja i to baardzo super a ja nigdy takiego placka nie jadłam, dobry?

2. zlozona kanapka: chleb zytni, warkocz z łososia, maslo, majonez, pomidor, keczup,serek topiony, czekoladka z cherry, i pasek czekolady bardzo ładnie

3. kurczak 5 smakow, ryz, salatka pikantna z ogorkow, chilli i cebuli, poweratewisniowy pyyyyyyyycha

4. 3 rafaello,2 ferrero roscher,jogurt brzoskwiniowy z kawalkami owocow nieeebo

5. 2 kromy chleba z maslem, mielonka, pomidorem, wiesniak 200g, 4 korniszony mhm

po: lycha czekolady do smarowania

+ 3x gainer na mleku
ładnie i tak na luzie tylko może owoce dodaj takie świeże bo ich braak
__________________
NIE MA MNIE TU!

znikajac jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-05, 12:54   #2732
aanika
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 529
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Cytat:
Napisane przez kika171 Pokaż wiadomość
3 śniadanie może wypadnie a wpadnie jakiś podw hmm? zawsze możesz zjeśc wtedy jakiś jogo/homo z orzeszkami żeby o nnkta zadbac. Ale jeśli nie masz problemów z @, wagę masz prawidłową to ok
skoro chcesz wymodelowac sylwetkę to tak jak pisałaś- cwiczenia, nie musisz katowac się jakimiś dietami. Wiadomo, że jeżeli myślisz o jakimś poważnym treningu wtedy musisz zadbac o odpowiednie posiłki okołotreningowe, ale na Dietetyce jest już o nich wątek


wbrew pozorom używanie masła nie jest oczywiste bo sporo dziewczyn go nie używa ale dobrze, że u Ciebie to norma.
2 ziemniaczki to też mało, nie uważasz? no chyba, że to odmiana jakiegoś mamuta
serek z warzywkami jak najbardziej ok, możesz też jeśc tunaka tak jak pisałam i dodac warzywka/nnkt
Dziękuję za porady
Mam lat, ważę ok. 48 kg (nie wiem dokładnie, dawno się nie ważyłam) przy wzroście 154 cm. Pewnie lepiej czułabym się z jakimś jednym kilogramem mniej, tak smuklej .
Na podwieczorek raczej nie ma co liczyć, nie jestem głodna po obiedzie do 20. Gdybym jadła obiad wcześniej, to owszem, ale na tygodniu nie jest to możliwe. Ewentualnie teraz mogę sobie pojeść trochę truskawek po obiedzie, ale to tak jakby jako deser
Wiesz, dziwnie to wygląda, jak ja wżeram dwie kanapki w szkole, podczas gdy inni potrafią nie jeść nic przez 6-7 lekcji w szkole. Ja bym tak nie mogła, zresztą to niezdrowo.
Jeśli chodzi o kolacje, może być serek wiejski z warzywami, serek homo z owocami suszonymi/świeżymi albo orzechami, jajecznica, kanapka z serem i warzywkami? Tylko takie mi przychodzą do głowy . Niestety tuńczyka nie tknę, nie smakuje mi. Problem w tym, że niewiele rzeczy mi smakuje.
A co do ziemniaków, to tyle mi wystarcza, nie lubię się opychać na siłę.

Edytowane przez aanika
Czas edycji: 2010-07-07 o 09:41
aanika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-05, 13:09   #2733
mircia14
Zakorzenienie
 
Avatar mircia14
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk ;)
Wiadomości: 8 817
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Cytat:
Napisane przez aanika Pokaż wiadomość
Dziękuję za porady
Mam 16 lat, ważę ok. 48 kg (nie wiem dokładnie, dawno się nie ważyłam) przy wzroście 154 cm. Pewnie lepiej czułabym się z jakimś jednym kilogramem mniej, tak smuklej .
Na podwieczorek raczej nie ma co liczyć, nie jestem głodna po obiedzie do 20. Gdybym jadła obiad wcześniej, to owszem, ale na tygodniu nie jest to możliwe. Ewentualnie teraz mogę sobie pojeść trochę truskawek po obiedzie, ale to tak jakby jako deser
Wiesz, dziwnie to wygląda, jak ja wżeram dwie kanapki w szkole, podczas gdy inni potrafią nie jeść nic przez 6-7 lekcji w szkole. Ja bym tak nie mogła, zresztą to niezdrowo.
Jeśli chodzi o kolacje, może być serek wiejski z warzywami, serek homo z owocami suszonymi/świeżymi albo orzechami, jajecznica, kanapka z serem i warzywkami? Tylko takie mi przychodzą do głowy . Niestety tuńczyka nie tknę, nie smakuje mi. Problem w tym, że niewiele rzeczy mi smakuje.
A co do ziemniaków, to tyle mi wystarcza, nie lubię się opychać na siłę.
A dlaczego serek ma się rozwalić w torbie ? Możesz wziąć go do pojemnika na jedzenie + łyżeczkę. Możesz wziąć sałatkę i zjeść do niej kromkę chleba, albo trochę orzeszków w małym pojemniku.

Moje R (niby wychodzę z diety, ale to nadal R - 1700kcal)
I bułka sojowa (300kcal ) - jedna połówka z dżemem truskawkowym, druga z porzeczkowym + 150g serka homo naturalnego ; herbatka
II schab chudy z ziemniakami + duuużo surówy z kapusty włoskiej, jabłka, ogórków kiszonych z oliwą
III budyń dukana (mleko, pół żółtka, otręby, aromat) z wrzuconą odrobiną orzeszków arachidowych
IV placki owsiane (40g płatków, jajko, trochę otr. pszennych) posmarowane serkiem homo z polędwicą i pomidorkiem ; herbata
basen
zaraz po: jabłko
V placuszki tuńczykowe (prawie całe 2 jajka - pół żółtka w budyniu , 100g tuńczyka wsw, otręby, przyprawy)

Edytowane przez mircia14
Czas edycji: 2010-06-05 o 13:16
mircia14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-05, 13:14   #2734
Neja22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 82
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Przepraszam za ota, ale chcem bardzo podziękować Dekas i Znikając-ej, za odpowiedzenie mi na pytanie odnośnie płtków
Kupię jednak chyba tradycyjne Nesquiki, bo skoro lepsze to po co płacić za te Duo jeszcze 3zł więcej...
Neja22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-05, 13:25   #2735
sansimila
Raczkowanie
 
Avatar sansimila
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 328
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

R
śniadanie: placuszki z płatków owsianych (jak zawsze ;P)
(lekkie ćwiczenia na kręgosłup)
2 śniadanie: kilka kawałków śledzia, cebula, kromka chlena pełnoziarnistego
obiad: wątróbka indycza, szpinak, kasza gryczana
(rower)
kolacja: zgapię pomysł placuszków z tuńczyka
przed snem: biały chudy ser
__________________
„Jeśli się nie obudzisz, nigdy nie będziesz wiedzieć, o czym śniłeś.” (Yogananda)

Edytowane przez sansimila
Czas edycji: 2010-06-05 o 13:27
sansimila jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-05, 14:10   #2736
liquefy
Wtajemniczenie
 
Avatar liquefy
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 726
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Cytat:
Napisane przez sansimila Pokaż wiadomość
R
śniadanie: placuszki z płatków owsianych (jak zawsze ;P) ok, ale przydałby sie jakiś owoc albo sałatka
(lekkie ćwiczenia na kręgosłup)
2 śniadanie: kilka kawałków śledzia, cebula, kromka chlena pełnoziarnistego co do śledzi to nie jestem przekonana, ale chyba nie zaszkodzi raz na jakis czas
obiad: wątróbka indycza, szpinak, kasza gryczana
(rower) pycha, od dawna mam ochotę na wątróbke. mega zdrowy obiad
kolacja: zgapię pomysł placuszków z tuńczyka też muszę zgapić, bo fajny pomysł
przed snem: biały chudy ser
strasznie mało warzyw no i nie widze nnkt. a poza tym to ok

Moje U (dziś bez żadnego treningu, opalanie na balkonie )

śniadanie: placek owsiany (7 łyżek płatków, 2 jajka, kiwi)
IIśniadanie: szklanka makaronu z mąki duruum, 2 białka jajek+miseczka truskawek (ubiłam pianę z jajek i podsmażyłam z truskawkami i słodzikiem na teflonie, wyszedł taki mus jakby :-P)
obiad: wielka micha sałatki (dużo warzyw, 150g piersi z kurczaka, pół szklanki makaronu, łyżka musztardy dijon)
kolacja: serek wiejski+duża garść orzechów+słonecznik łuskany+kalarepka i rzodkiewka
__________________
Tonight
We are young
So let’s set the world on fire
We can burn brighter than the sun
liquefy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-05, 14:32   #2737
RudaAga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 27
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Witam! Mam pytanie. Możliwe ,że zadaje go w złym miejscu,więc z góry przepraszam, ale nie wiem gdzie mogłabym indziej to napisać, a jestem zalogowana dopiero od niedawna ;-)
Mianowicie : Ile kcal powinna przyjmować osoba,która skończyła dietę i teraz jest w fazie UTRWALANIA WAGI ?
RudaAga jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-05, 14:37   #2738
paulina.t11
Zadomowienie
 
Avatar paulina.t11
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 956
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

U

1. 220ml mleka 0.5%; 6 łyżek mieszanki (siemię lniane, otręby pszenne, jęczminne, owsiane, pestki dyni, zarodki pszenne), 3 orzechy włoskie, łyżka żurawiny

2. Jogurt naturalny (135g), banan

3. Mała bułka z ziarnami + 2 plastry polędwicy z indyka, grahamka + salami

4. Talerz brokułów, dwie ryby
jabłko
hula-hop 40 min
5. Ok. 70g serka wiejskiego lekkiego (3%), pomidor, 3 kromki chleba razowego

Proszę o ocenę

P.S. Jeszcze mam pytanie: po godzinie od posiłku już coś bym zjadła, ale staram się jeść co 3 godziny. Czy to normalne?
__________________
25.11.08r - 8.06.2010 - APARAT góra i dół

wątek wymiankowy

Edytowane przez paulina.t11
Czas edycji: 2010-06-05 o 16:08 Powód: dopisek
paulina.t11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-05, 14:48   #2739
Black Cat
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 188
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

U pt: jestem chora.

10.30 Sn. owsianka (5łyżek płatków, 2łyżki otrab śliwkowych,
garść: laskowych, rodzynek, 2łyżeczki cukru + 250 ml. mleka2%);
espresso
herbata z cytryną,
Teraflu, 2x rutinoscorbin, 2x strepsill
14.00 Obiad: 2 filety z Tilapii (pieczona w ziołach), pół woreczka ryżu brązowego,
duzo szpinaku
Deser: kindermaxi
herbata z cytryną
2x tymianek i podbiał
17.30 Podwieczorek: drożdżowa bułka z kruszonką
posamrowana konfiturą wiśniową, kinerbeno, kawa z mlekiem 2%
20.30 Kolacja: serek wiejski+ papryka

ok 2l wody niegazowanej.
Black Cat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-05, 15:14   #2740
monikkad
Wtajemniczenie
 
Avatar monikkad
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 104
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

U

I. płatki owsiane, kukurydziane, fitness, pestki dyni, pestki słonecznika, rodzynki, żurawina, siemie lniane, dziś dodałam jeszcze suszone jagody + mleko 1,5% (a porcja jest duża, czuję się mega pełna po tym codziennie rano)

II. truskawki zmiksowane z jogurtem naturalnym

III. filet z kurczaka, ryż, sos hawajski mojej roboty (cebula, ananas, marchewka, papryka, pomidor, przyprawy ziołowe, mleko 1,5%, woda)

IV. trochę arbuza, garść mieszanki bakaliowej (orzechy laskowe, migdały, słonecznik, suszona wiśnia, żurawina, rodzynki)

V. planuję to, co wczoraj, czyli grahamka, masło, chudy twaróg, rzodkiewka, szczypior, może dodam jeszcze cebulkę z pomidorkiem

Znikajac - ogórkowa oczywiście była zabielana i z ziemniakami.

Proszę o ocenę. Wydaje mi się, że jest i białko, i nnkt, i warzywa, i owoce...
monikkad jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-05, 15:16   #2741
sansimila
Raczkowanie
 
Avatar sansimila
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 328
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Cytat:
Napisane przez liquefy Pokaż wiadomość
strasznie mało warzyw no i nie widze nnkt. a poza tym to ok
dzieki bardzo za ocene starte jablko mam w plackach owsianych sledzie uwielbiam hehe i myslalam, ze sa w nim nnkt
a warzyw faktycznie jakos malo, dodam pomidora do plackow z tunczyka
__________________
„Jeśli się nie obudzisz, nigdy nie będziesz wiedzieć, o czym śniłeś.” (Yogananda)
sansimila jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-05, 15:18   #2742
cerveza
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 584
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Cytat:
Napisane przez RudaAga Pokaż wiadomość
Witam! Mam pytanie. Możliwe ,że zadaje go w złym miejscu,więc z góry przepraszam, ale nie wiem gdzie mogłabym indziej to napisać, a jestem zalogowana dopiero od niedawna ;-)
Mianowicie : Ile kcal powinna przyjmować osoba,która skończyła dietę i teraz jest w fazie UTRWALANIA WAGI ?
Żeby uniknąć jojo, dodawaj co tydzień po 100 kcal (zaczynając od tej wartości, którą spożywałaś na diecie), aż dojdziesz do swojego normalnego zapotrzebowania kalorycznego. I tak już do końca życia, pamiętając, że z wiekiem metabolizm zwalnia
cerveza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-05, 15:26   #2743
bessens
Raczkowanie
 
Avatar bessens
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 495
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Moje dzisiejsze R.

-I- owsianka (4ł pł owsianych, 2ł otrębów żytnich, 1 ł siemienia lnianego, półtorej łyżki ziaren dyni łuskanej, sześć orzechów laskowych), kromka chleba żytniego z twarogiem chudym

40 min stepper

-II- 2 kromki chleba żytniego plus twaróg chudy pomieszany z odrobiną kefiru i z wkrojoną mandarynką; jabłko

-III- sałatka z kurczakiem (jakieś 2 śliwki suszone małe, sałata, pomidor, 1 orzech włoski, kurczak, sos vinegrette) kromka chleba żytniego

-IV- omlet (2 jajka, serek wiejski, papryka żółta i czerwona)

ćwiczenia ok 45 min

-V- tuńczyk (pół puszki wsw), kromka chleba żytniego

Jestem bliska załamania się już wyjaśniam dlaczego: waga w tamten piątek pokazała 61,9 kg a dziś...62,3 kg! wyglądam na szczuplejszą, bardziej wyraźnie czuję kości biodrowe, luz w spodniach itp...nie rozumiem jadłospisy mam takie jak te które tu zamieszczam, naprawdę nie "grzeszę", najwyzej co 2-3 dni zjem 3 owoce a nie 2....
__________________
enter the ninja- dietkuję, fitnessuję...walczę
bessens jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-05, 15:29   #2744
liquefy
Wtajemniczenie
 
Avatar liquefy
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 726
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Cytat:
Napisane przez sansimila Pokaż wiadomość
dzieki bardzo za ocene starte jablko mam w plackach owsianych sledzie uwielbiam hehe i myslalam, ze sa w nim nnkt
a warzyw faktycznie jakos malo, dodam pomidora do plackow z tunczyka
no tak, zapomniałam o tłuszczach w śledziu to pisz co do czego dodajesz, bo trudno ocenić jak trzeba sie domyślać co jest w tych plackach

pomyśl o tym, żeby troche więcej było tych warzyw. jeden pomidor i szpinak na caly dzien to troszkę mało.
__________________
Tonight
We are young
So let’s set the world on fire
We can burn brighter than the sun
liquefy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-05, 15:32   #2745
kika171
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 908
GG do kika171
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Cytat:
Napisane przez Black Cat Pokaż wiadomość
U pt: jestem chora. biedactwo, a na dworq taka ładna pogoda

10.30 Sn. owsianka (5łyżek płatków, 2łyżki otrab śliwkowych,
garść: laskowych, rodzynek, 2łyżeczki cukru + 250 ml. mleka2%);
espresso
herbata z cytryną,
Teraflu, 2x rutinoscorbin, 2x strepsill ulala jaki zestaw wspomagaczy śn okej ale szkoda, że owocka nie było żadnego
14.00 Obiad: 2 filety z Tilapii (pieczona w ziołach), pół woreczka ryżu brązowego,
duzo szpinaku fajnie
Deser: kindermaxi
herbata z cytryną
2x tymianek i podbiał o matko kochana
17.30 Podwieczorek: drożdżowa bułka z kruszonką
posamrowana konfiturą wiśniową, kinerbeno, kawa z mlekiem 2% kakao! mleczko! kawa fuj!
20.30 Kolacja: serek wiejski+ papryka Kotuś jak masz gorączkę to nie jedz nabiału-podobno się go wtedy nie jada mam nadzieję, że serka sporo było bo tak Rkowo...

ok 2l wody niegazowanej.
...ale jak na chorobę to ładnie

Cytat:
Napisane przez paulina.t11 Pokaż wiadomość
1. 220ml mleka 0.5%; 6 łyżek mieszanki (siemię lniane, otręby pszenne, jęczminne, owsiane, pestki dyni, zarodki pszenne), 3 orzechy włoskie, łyżka żurawiny

2. Jogurt naturalny (135g), banan

3. Mała bułka z ziarnami + 2 plastry polędwicy z indyka, grahamka + salami

4. Talerz brokułów, dwie ryby
jabłko
hula-hop 40 min
5. Ok. 70g serka wiejskiego lekkiego (3%), pomidor, 3 kromki chleba razowego

Proszę o ocenę

P.S. Jeszcze mam pytanie: po godzinie od posiłku już coś bym zjadła, ale staram się jeść co 3 godziny. Czy to normalne?
R/U/P?

Cytat:
Napisane przez RudaAga Pokaż wiadomość
Witam! Mam pytanie. Możliwe ,że zadaje go w złym miejscu,więc z góry przepraszam, ale nie wiem gdzie mogłabym indziej to napisać, a jestem zalogowana dopiero od niedawna ;-)
Mianowicie : Ile kcal powinna przyjmować osoba,która skończyła dietę i teraz jest w fazie UTRWALANIA WAGI ?
Chyba UTRZYMANIA
Zalezy jak wyglądała Twoja dieta, ile teraz jesz kalorii, jak długo trwała, czy już masz za sobą etap wychodzenia czyli stopniowego dodawania kalorii, ile masz lat itp...poza tym każdy jest inny, ale ogólnie utrzymanie ~2000 kalorii.

Cytat:
Napisane przez liquefy Pokaż wiadomość
strasznie mało warzyw no i nie widze nnkt. a poza tym to ok

Moje U (dziś bez żadnego treningu, opalanie na balkonie ) no to zazdrościmy balkonu

śniadanie: placek owsiany (7 łyżek płatków, 2 jajka, kiwi) ok, ale ja proponowałabym jakieś mleczko/kakao-byłoby super
IIśniadanie: szklanka makaronu z mąki duruum, 2 białka jajek+miseczka truskawek (ubiłam pianę z jajek i podsmażyłam z truskawkami i słodzikiem na teflonie, wyszedł taki mus jakby :-P) nie używasz cukru? szklanka po/przed ugotowaniem? truskawki zmiksowałaś czy całe dałaś?
obiad: wielka micha sałatki (dużo warzyw, 150g piersi z kurczaka, pół szklanki makaronu, łyżka musztardy dijon) ok
kolacja: serek wiejski+duża garść orzechów+słonecznik łuskany+kalarepka i rzodkiewka ładnie, czyżby na co dzień R?
Jw

Cytat:
Napisane przez mircia14 Pokaż wiadomość
A dlaczego serek ma się rozwalić w torbie ? Możesz wziąć go do pojemnika na jedzenie + łyżeczkę. Możesz wziąć sałatkę i zjeść do niej kromkę chleba, albo trochę orzeszków w małym pojemniku.

Moje R (niby wychodzę z diety, ale to nadal R - 1700kcal) tzn chudniesz nadal tak?

I bułka sojowa (300kcal ) - jedna połówka z dżemem truskawkowym, druga z porzeczkowym + 150g serka homo naturalnego ; herbatka a masełko jakieś hmm? poza tym ok
II schab chudy z ziemniakami + duuużo surówy z kapusty włoskiej, jabłka, ogórków kiszonych z oliwą smaaaacznie
III budyń dukana (mleko, pół żółtka, otręby, aromat) z wrzuconą odrobiną orzeszków arachidowych jak porcja spora to ok
IV placki owsiane (40g płatków, jajko, trochę otr. pszennych) posmarowane serkiem homo z polędwicą i pomidorkiem ; herbata
basen ciekawie brzmi
zaraz po: jabłko
V placuszki tuńczykowe (prawie całe 2 jajka - pół żółtka w budyniu , 100g tuńczyka wsw, otręby, przyprawy) ja bym żółtka na pół nie podzieliła ładnie ładnie
nie mogę Cię zbytnio chwalic noooo pomyślą, że łagodna jestem

Cytat:
Napisane przez Sherrie Pokaż wiadomość
Kikuś- jest w miare w sumie juz jest 6,5 kg na +
4- w samochodzie- zarlam co bylo
ooo no to super!gratulu ję i 3mam kciuki za dalsze kg
aajjj no to fajnie, że w ogóle coś wpadło
__________________
Książki-15

A6w- ...27-28-29-30-31-32-33-34-35-36-37-38-39-40-41-42

"Zapytałam dziecko niosące świeczkę:
- Skąd pochodzi to światło?
Chłopczyk natychmiast ją zdmuchnął.
- Powiedz mi, dokąd teraz odeszło - odparł. - Wtedy ja powiem ci, skąd pochodzi.
JC"
kika171 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-05, 16:06   #2746
paulina.t11
Zadomowienie
 
Avatar paulina.t11
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 956
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Kika, przepraszam, pisałam to 3 razy, bo internet mi się wyłączał i zapomniałam dopisać. U
__________________
25.11.08r - 8.06.2010 - APARAT góra i dół

wątek wymiankowy
paulina.t11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-05, 16:19   #2747
liquefy
Wtajemniczenie
 
Avatar liquefy
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 726
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Cytat:
Napisane przez bessens Pokaż wiadomość
Moje dzisiejsze R.

-I- owsianka (4ł pł owsianych, 2ł otrębów żytnich, 1 ł siemienia lnianego, półtorej łyżki ziaren dyni łuskanej, sześć orzechów laskowych), kromka chleba żytniego z twarogiem chudym

40 min stepper

-II- 2 kromki chleba żytniego plus twaróg chudy pomieszany z odrobiną kefiru i z wkrojoną mandarynką; jabłko

-III- sałatka z kurczakiem (jakieś 2 śliwki suszone małe, sałata, pomidor, 1 orzech włoski, kurczak, sos vinegrette) kromka chleba żytniego

-IV- omlet (2 jajka, serek wiejski, papryka żółta i czerwona)

ćwiczenia ok 45 min

-V- tuńczyk (pół puszki wsw), kromka chleba żytniego

Jestem bliska załamania się już wyjaśniam dlaczego: waga w tamten piątek pokazała 61,9 kg a dziś...62,3 kg! wyglądam na szczuplejszą, bardziej wyraźnie czuję kości biodrowe, luz w spodniach itp...nie rozumiem jadłospisy mam takie jak te które tu zamieszczam, naprawdę nie "grzeszę", najwyzej co 2-3 dni zjem 3 owoce a nie 2....
takie wahania wagi to nic dziwnego, lepiej mierz obwody

Cytat:
Napisane przez kika171 Pokaż wiadomość
...ale jak na chorobę to ładnie



R/U/P?



Chyba UTRZYMANIA
Zalezy jak wyglądała Twoja dieta, ile teraz jesz kalorii, jak długo trwała, czy już masz za sobą etap wychodzenia czyli stopniowego dodawania kalorii, ile masz lat itp...poza tym każdy jest inny, ale ogólnie utrzymanie ~2000 kalorii.



Jw



nie mogę Cię zbytnio chwalic noooo pomyślą, że łagodna jestem



ooo no to super!gratulu ję i 3mam kciuki za dalsze kg
aajjj no to fajnie, że w ogóle coś wpadło
dzieki za ocene do śniadania zawsze pije kawę, nie lubie mleka ani kakao cukru nie używam. pomimo tego, że nie wiadomo jak naprawde słodzik wpływa na zdrowie, to i tak uważam, że jest lepszy niż zwykły cukier. a truskawki rozgniotłam widelcem, ale w sumie mogłam zmiksować, nastepnym razem tak zrobie

dzieki jeszcze raz
__________________
Tonight
We are young
So let’s set the world on fire
We can burn brighter than the sun
liquefy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-05, 16:32   #2748
mircia14
Zakorzenienie
 
Avatar mircia14
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk ;)
Wiadomości: 8 817
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Cytat:
Napisane przez kika171 Pokaż wiadomość


nie mogę Cię zbytnio chwalic noooo pomyślą, że łagodna jestem
No a nie
Masło z dżemem mi nie smakuje, ale ogóle zaczynam je wprowadzać zamiast serka homo na chleb.
Czy chudnę nie wiem, ważenie za tydzień, podejrzewam, że jeszcze tak, bo jak przez całą dietę nie liczyłam kalorii (a teraz liczę) to wychodzi mi że regularnie jadłam 1700-1800 kcal A myślałam, że ok. 1500
No ale jeszcze kg nie zaszkodzi a potem dojdę do 2000 i przestaję liczyć
Dziękuję i pozdrawiam
mircia14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-05, 16:34   #2749
kika171
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 908
GG do kika171
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Cytat:
Napisane przez monikkad Pokaż wiadomość
U

I. płatki owsiane, kukurydziane, fitness, pestki dyni, pestki słonecznika, rodzynki, żurawina, siemie lniane, dziś dodałam jeszcze suszone jagody + mleko 1,5% (a porcja jest duża, czuję się mega pełna po tym codziennie rano) okkkkk, ładnie i smacznie mleczko może 2% tylko hmm?

II. truskawki zmiksowane z jogurtem naturalnym nie wiem czego ile, ale jeśli sporo to ok chociaż owoce w zasadzie to nie posiłek, mogły wpaśc jakieś dodatki ale sezon truskawkowy więc niech będzie

III. filet z kurczaka, ryż, sos hawajski mojej roboty (cebula, ananas, marchewka, papryka, pomidor, przyprawy ziołowe, mleko 1,5%, woda) jeśli porcja spora-ładnie i smacznie

IV. trochę arbuza, garść mieszanki bakaliowej (orzechy laskowe, migdały, słonecznik, suszona wiśnia, żurawina, rodzynki) znowu owoce? dobrze, że mieszanka jest

V. planuję to, co wczoraj, czyli grahamka, masło, chudy twaróg, rzodkiewka, szczypior, może dodam jeszcze cebulkę z pomidorkiem twaróg musi byc "aż" chudy?

Znikajac - ogórkowa oczywiście była zabielana i z ziemniakami.

Proszę o ocenę. Wydaje mi się, że jest i białko, i nnkt, i warzywa, i owoce...
...i ok, ale owoce =/= posiłek

Cytat:
Napisane przez paulina.t11 Pokaż wiadomość
U

1. 220ml mleka 0.5%; 6 łyżek mieszanki (siemię lniane, otręby pszenne, jęczminne, owsiane, pestki dyni, zarodki pszenne), 3 orzechy włoskie, łyżka żurawiny mleko daj chociaż 2% bo 0,5 to woda ;]

2. Jogurt naturalny (135g), banan ehh no niby nie sam owoc jak u koleżanki wyżej bo i jogo macie, ale tak mi się skromnie wydaje

3. Mała bułka z ziarnami + 2 plastry polędwicy z indyka, grahamka + salami masełko jest? warzywka są?

4. Talerz brokułów, dwie ryby jakie? porcja jak? węgle?
jabłko
hula-hop 40 min
5. Ok. 70g serka wiejskiego lekkiego (3%), pomidor, 3 kromki chleba razowego mało serka, może jakieś dodatki na te kanapki?
czemu lekki?

Proszę o ocenę

P.S. Jeszcze mam pytanie: po godzinie od posiłku już coś bym zjadła, ale staram się jeść co 3 godziny. Czy to normalne?
jw
normalne bo posiłki nie są widocznie zbyt duże.

i nie masz za co przeprasac
__________________
Książki-15

A6w- ...27-28-29-30-31-32-33-34-35-36-37-38-39-40-41-42

"Zapytałam dziecko niosące świeczkę:
- Skąd pochodzi to światło?
Chłopczyk natychmiast ją zdmuchnął.
- Powiedz mi, dokąd teraz odeszło - odparł. - Wtedy ja powiem ci, skąd pochodzi.
JC"
kika171 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-05, 16:50   #2750
paulina.t11
Zadomowienie
 
Avatar paulina.t11
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 956
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Dzięki bardzo za ocenę!

Myślałam, że należy unikać tłuszczów zwierzęcych, dlatego mleko i wieśniak "light".
Na to drugie śniadanie nie mam za bardzo czasu-przerwa w szkole tylko 5min
Moja mama się śmieje, że teraz "lepiej mnie ubierać, niż żywić", bo tyle jem (wcześniej w ogóle nie byłam głodna). Czyli mogę jeść jeszcze więcej bez przytycia?
__________________
25.11.08r - 8.06.2010 - APARAT góra i dół

wątek wymiankowy
paulina.t11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-05, 16:57   #2751
monikkad
Wtajemniczenie
 
Avatar monikkad
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 104
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Ja też dziękuję za ocenę. W domu kupują zawsze mleko 1,5 %, więc ja się tak w sumie podczepiam pod nich, nie kupuję już sobie osobnego mleka. A co do tego, że owoce nie są posiłkiem to dodałam do nich raz jogurt, raz bakalie, więc z jogurtem lub bakaliami to już chyba są posiłkiem, tak mnie się jak dotąd wydawało :P A twaróg zawsze jem chudy, najbardziej mi smakuje. Gdzieś kiedyś mi się obiło o uszy, że ponoć więcej białka jest właśnie w chudym niż w półtłustym lub tłustym, ale ile w tym prawdy to nie wiem :P
monikkad jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-05, 17:24   #2752
Juno123
Rozeznanie
 
Avatar Juno123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 596
GG do Juno123
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

U
1.wiesniak z rzodkiewką i oliwkami
Buła razowa 100 g z szynką, pomidorem, ogórem + jajo

2. Granola czeko (3 garsci) z jogurtem

kawa z mlekiem
1 gałka lodów tiramisu i jogurt

3. Wołowinka z makaronem pełnoziarnistym w sosie ppmidorowym + oliwki, bazylia i troche mozzarelli

sałatka z pomidora, sałaty lodowej, papryki i ogóra polane jogurtem naturalnym i ziołami

kit kat

4. (impreza nie miałam możliwosci jedzenia) kilka kieliszków wina
__________________


No i jest 56 kg/171 tylko 2kg do wagi idealnej

"Ooo Muszu Ty geniuszu"

我爱你 M




Juno123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-05, 17:42   #2753
znikajac
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 5 172
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Cytat:
Napisane przez Juno123 Pokaż wiadomość
U
1.wiesniak z rzodkiewką i oliwkami oliwkożerca
Buła razowa 100 g z szynką, pomidorem, ogórem + jajo pięknie

2. Granola czeko (3 garsci) z jogurtem

kawa z mlekiem
1 gałka lodów tiramisu i jogurt 2 mogły być chociaż;p

3. Wołowinka z makaronem pełnoziarnistym w sosie ppmidorowym + oliwki, bazylia i troche mozzarelli jak porcja duża to slicznie

sałatka z pomidora, sałaty lodowej, papryki i ogóra polane jogurtem naturalnym i ziołami

kit kat

4. (impreza nie miałam możliwosci jedzenia) kilka kieliszków wina no niech będzie, że Ci wierzę
z założenia P:

późne IŚ: biiiig grahamka (na moje oko +100g XD) z serem żółtym&ketchupem, masłem&pomidorem; gruszka

Big Milk toffi , 2 miseczki chipsów paprykowych (z nałogiem ciężko zerwać); zielona herbata

O: micha zupy ogórkowej zabielanej śmietaną 18% i ziemniakamiii - pierwszy raz mamie niedobra wyszła ;p

D: garść fistaszków; kawa z mlekiem
P[miało być na poprawę humoru ale coś mi to nie pomogło ;c]: lód śmietankowy jakiś w wafelku ale bez wafelka bo ja nie lubić coś ok. 200 ml posypany duuużą garścią ziemnych i z paskiem czekolady mlecznej

K: biig grahamka taka jak na śniadanie 1 połowa z masłem i pomidorem, 2 z masłem, ogórkiem gruntowym <3 i rzodkiewkami

po:
2 kostki mlecznej z orzechami, anatol na mleku słodzony;p
i jakieś małe wyrzuty sumienia, ale powoli się oddalają

w ciągu dnia gumy do żucia miętowe iii jakieś 3 litry wody niegazowanej a jeszcze piję kolejną butelkę, suszy mnie
__________________
NIE MA MNIE TU!

znikajac jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-05, 18:05   #2754
Martine in Wonderland
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: kraina czarów...?
Wiadomości: 34
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Cytat:
Napisane przez Juno123 Pokaż wiadomość
U
1.wiesniak z rzodkiewką i oliwkami
Buła razowa 100 g z szynką, pomidorem, ogórem + jajo smacznie, szkoda, że nie ma owocka żadnego. i mam nadzieję, że bułka z masłem, co?

2. Granola czeko (3 garsci) z jogurtem

kawa z mlekiem
1 gałka lodów tiramisu i jogurt słodziutko

3. Wołowinka z makaronem pełnoziarnistym w sosie ppmidorowym + oliwki, bazylia i troche mozzarelli ładnie.

sałatka z pomidora, sałaty lodowej, papryki i ogóra polane jogurtem naturalnym i ziołami

kit kat

4. (impreza nie miałam możliwosci jedzenia) kilka kieliszków wina to niedobrze, kurrrrrczę.
smacznie jesz, szkoda tylko, że nie masz ostatniego posiłku no i nnkt się nie dopatrzyłam, ale jeśli było to przepraszam, bo mogłam się nie dopatrzeć

Cytat:
Napisane przez znikajac Pokaż wiadomość
z założenia P: czemu z założenia? waga stoi?

późne IŚ: biiiig grahamka (na moje oko +100g XD) z serem żółtym&ketchupem, masłem&pomidorem; gruszka masło - super

Big Milk toffi , 2 miseczki chipsów paprykowych (z nałogiem ciężko zerwać); zielona herbata

O: micha zupy ogórkowej zabielanej śmietaną 18% i ziemniakamiii - pierwszy raz mamie niedobra wyszła ;p tutEj maaaało.

D: garść fistaszków; kawa z mlekiem
P[miało być na poprawę humoru ale coś mi to nie pomogło ;c]: lód śmietankowy jakiś w wafelku ale bez wafelka bo ja nie lubić coś ok. 200 ml posypany duuużą garścią ziemnych i z paskiem czekolady mlecznej pysznie ojaaa, wafelki pyszne są przecież

K: biig grahamka taka jak na śniadanie 1 połowa z masłem i pomidorem, 2 z masłem, ogórkiem gruntowym <3 i rzodkiewkami

po:
2 kostki mlecznej z orzechami, anatol na mleku słodzony;p
i jakieś małe wyrzuty sumienia, ale powoli się oddalają

w ciągu dnia gumy do żucia miętowe iii jakieś 3 litry wody niegazowanej a jeszcze piję kolejną butelkę, suszy mnie
__________________
...she moves in her own way ♪♪
Martine in Wonderland jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-05, 18:08   #2755
jelonk
Rozeznanie
 
Avatar jelonk
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 572
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Cytat:
Napisane przez znikajac Pokaż wiadomość
z założenia P:

późne IŚ: biiiig grahamka (na moje oko +100g XD) z serem żółtym&ketchupem, masłem&pomidorem; gruszka jak byłam mała, zawsze w wakacje jadłam bułki z masłem i pomidorem

Big Milk toffi , 2 miseczki chipsów paprykowych (z nałogiem ciężko zerwać); zielona herbata ach, jak niezdrowo ale smacznie

O: micha zupy ogórkowej zabielanej śmietaną 18% i ziemniakamiii - pierwszy raz mamie niedobra wyszła ;p szkoda, że drugiego dania nie było

D: garść fistaszków; kawa z mlekiem fajnie
P[miało być na poprawę humoru ale coś mi to nie pomogło ;c]: lód śmietankowy jakiś w wafelku ale bez wafelka bo ja nie lubić coś ok. 200 ml posypany duuużą garścią ziemnych i z paskiem czekolady mlecznej pycha! szkoda, że nie pomogło, a czemu humor zły?

K: biig grahamka taka jak na śniadanie 1 połowa z masłem i pomidorem, 2 z masłem, ogórkiem gruntowym <3 i rzodkiewkami na grahamkę by się przydał jakiś twarożek/wędlina

po:
2 kostki mlecznej z orzechami, anatol na mleku słodzony;p
i jakieś małe wyrzuty sumienia, ale powoli się oddalają wyrzuty precz stąd!!! głowa do góry

w ciągu dnia gumy do żucia miętowe iii jakieś 3 litry wody niegazowanej a jeszcze piję kolejną butelkę, suszy mnie
Ładnie, bardzo smacznie. Ale nie widzę mięsa, nie jadasz?
jelonk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-05, 18:10   #2756
malenka17
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 034
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Moje U:

Ś: fitella bananowo-czeko z ok 250ml mleka 2%
espresso

IIŚ: pół ogromnej buły razowej ze swojską szynką, pomidorem,ogórkiem posypana bazylią
jabłko, kawa z mlekiem

Przekąska: pasek bueno, pasek czeko

O: 100g duszonej wołowiny z warzywami (marchew,seler,pietrucha, koper,pieczarki) + łycha ryżu + mizeria z jogurtem naturalnym i koperkiem

Deser: gałka loda toffi

Podwieczorek : wafel ryżowy posmarowany masłem orzechowym, mango

K: omlet z jednego jajka na teflonie + ok 75g homo natu z truskawkami

W ciągu dnia, litr wody, sporo mięty.


Oj dzisiaj chyba przegięcie, jestem full!
__________________
Czujesz jak tu pachnie? Tak wygląda chyba raj..



63-61-59-57-55-53-52-50
malenka17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-05, 18:19   #2757
znikajac
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 5 172
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI


Martine in Wonderland,
nie wiem czy waga stoi, bo nie ważyłam się jeszcze, ale sądzę, że to możliwe. Się okaże Dziękuję za ocenę

Cytat:
Napisane przez jelonk Pokaż wiadomość
Ładnie, bardzo smacznie. Ale nie widzę mięsa, nie jadasz?
powody złego humoru opisane na kz,

Jem tylko drób, bo byłam przez jakiś czas laktoowowegetarianką, ale psychiatra stwierdził, że powinnam jeść 1-2 w tyg. mięso więc zdecydowałam się na drób, bo jedzenie wieprzowiny mi się nie uśmiecha (ze względu na to z czego jest robiona...). Dzisiaj akurat nie było jakoś tak ochoty nie miałam.
Dziękuję za ocenkę
__________________
NIE MA MNIE TU!

znikajac jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-05, 18:24   #2758
Juno123
Rozeznanie
 
Avatar Juno123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 596
GG do Juno123
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Cytat:
Napisane przez Martine in Wonderland Pokaż wiadomość
smacznie jesz, szkoda tylko, że nie masz ostatniego posiłku no i nnkt się nie dopatrzyłam, ale jeśli było to przepraszam, bo mogłam się nie dopatrzeć

O ile się nie myle to w oliwkach jest nnkt. Zazwyczaj staram się w jesc słonecznik codziennie, ale wczoraj nie miałam możliwosc
Dzieki za ocenę
__________________


No i jest 56 kg/171 tylko 2kg do wagi idealnej

"Ooo Muszu Ty geniuszu"

我爱你 M




Juno123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-05, 19:28   #2759
kika171
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 908
GG do kika171
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Cytat:
Napisane przez malenka17 Pokaż wiadomość
Moje U:

Ś: fitella bananowo-czeko z ok 250ml mleka 2%
espresso ta fitella to chyba jakiś nałóg bo już kilka razy Ci o nią trułam" uparciuchu

IIŚ: pół ogromnej buły razowej ze swojską szynką, pomidorem,ogórkiem posypana bazylią
jabłko, kawa z mlekiem szkoda, że tylko 1/2 bo zapewne zostało +/- 50gram ale oksssss

Przekąska: pasek bueno, pasek czeko mhm

O: 100g duszonej wołowiny z warzywami (marchew,seler,pietrucha, koper,pieczarki) + łycha ryżu + mizeria z jogurtem naturalnym i koperkiem skromnie z ryżem, poza tym smacznie

Deser: gałka loda toffi loooody

Podwieczorek : wafel ryżowy posmarowany masłem orzechowym, mango tylko 1 wafel? (wafle są fuj)

K: omlet z jednego jajka na teflonie + ok 75g homo natu z truskawkami
ale jakieś mleko/mąka było?
mam nadzieję, że truskawek nie żałowałaś

W ciągu dnia, litr wody, sporo mięty.


Oj dzisiaj chyba przegięcie, jestem full!
js Ci dam przegięciemożesz czuc się pełna po truskawkach- ja np tak mam

Cytat:
Napisane przez znikajac Pokaż wiadomość
z założenia P:
z założenia za każde "nie P" będą baciki od Kiki
późne IŚ: biiiig grahamka (na moje oko +100g XD) z serem żółtym&ketchupem, masłem&pomidorem; gruszka ładnie

Big Milk toffi , 2 miseczki chipsów paprykowych (z nałogiem ciężko zerwać); zielona herbata słodycze kosztem 2 śn, ale ok

O: micha zupy ogórkowej zabielanej śmietaną 18% i ziemniakamiii - pierwszy raz mamie niedobra wyszła ;p tylko jej tego nie mów

D: garść fistaszków; kawa z mlekiem
P[miało być na poprawę humoru ale coś mi to nie pomogło ;c]: lód śmietankowy jakiś w wafelku ale bez wafelka bo ja nie lubić coś ok. 200 ml posypany duuużą garścią ziemnych i z paskiem czekolady mlecznej no ok jak pocieszacz to niech będzie fajnie, że orzeszki były

K: biig grahamka taka jak na śniadanie 1 połowa z masłem i pomidorem, 2 z masłem, ogórkiem gruntowym <3 i rzodkiewkami same warzywka-rozumiem, że taka zachciewajka

po: 2 kostki mlecznej z orzechami, anatol na mleku słodzony;p
i jakieś małe wyrzuty sumienia, ale powoli się oddalają ok a na wyrzuty

w ciągu dnia gumy do żucia miętowe iii jakieś 3 litry wody niegazowanej a jeszcze piję kolejną butelkę, suszy mnie
jw

Cytat:
Napisane przez Juno123 Pokaż wiadomość
U
1.wiesniak z rzodkiewką i oliwkami
Buła razowa 100 g z szynką, pomidorem, ogórem + jajo miłooo

2. Granola czeko (3 garsci) z jogurtem jeśli jogo jakiś spory to może byc chociaż przydałby się owocek

kawa z mlekiem
1 gałka lodów tiramisu i jogurt mhm

3. Wołowinka z makaronem pełnoziarnistym w sosie ppmidorowym + oliwki, bazylia i troche mozzarelli brzmi pyysznie

sałatka z pomidora, sałaty lodowej, papryki i ogóra polane jogurtem naturalnym i ziołami ok

kit kat jaki?

4. (impreza nie miałam możliwosci jedzenia) kilka kieliszków wina nie suszy dzisiaj?
Cytat:
Napisane przez monikkad Pokaż wiadomość
Ja też dziękuję za ocenę. W domu kupują zawsze mleko 1,5 %, więc ja się tak w sumie podczepiam pod nich, nie kupuję już sobie osobnego mleka. A co do tego, że owoce nie są posiłkiem to dodałam do nich raz jogurt, raz bakalie, więc z jogurtem lub bakaliami to już chyba są posiłkiem, tak mnie się jak dotąd wydawało :P A twaróg zawsze jem chudy, najbardziej mi smakuje. Gdzieś kiedyś mi się obiło o uszy, że ponoć więcej białka jest właśnie w chudym niż w półtłustym lub tłustym, ale ile w tym prawdy to nie wiem :P
tak tylko zastanawiałam się ile tego jogo było bo gdyby jakieś 50 gram to stanowczo za mało a potem pisałam, że dobrze, że są bakalie

Cytat:
Napisane przez paulina.t11 Pokaż wiadomość
Dzięki bardzo za ocenę!

Myślałam, że należy unikać tłuszczów zwierzęcych, dlatego mleko i wieśniak "light".
Na to drugie śniadanie nie mam za bardzo czasu-przerwa w szkole tylko 5min
Moja mama się śmieje, że teraz "lepiej mnie ubierać, niż żywić", bo tyle jem (wcześniej w ogóle nie byłam głodna). Czyli mogę jeść jeszcze więcej bez przytycia?
a wagę masz prawidłową?
możesz jeśc więcej i obserwowac organizm-jeśli nie będziesz tyła to nie widzę przeciwwskazań
a co do krótkiej przerwy to zawsze jest nadzieja, że nauczyciel się spóźni

Cytat:
Napisane przez Juno123 Pokaż wiadomość
O ile się nie myle to w oliwkach jest nnkt. Zazwyczaj staram się w jesc słonecznik codziennie, ale wczoraj nie miałam możliwosc
Dzieki za ocenę
nie mylisz się
__________________
Książki-15

A6w- ...27-28-29-30-31-32-33-34-35-36-37-38-39-40-41-42

"Zapytałam dziecko niosące świeczkę:
- Skąd pochodzi to światło?
Chłopczyk natychmiast ją zdmuchnął.
- Powiedz mi, dokąd teraz odeszło - odparł. - Wtedy ja powiem ci, skąd pochodzi.
JC"
kika171 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-05, 20:19   #2760
aanika
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 529
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Powinno być U, ale coś chyba dzisiaj zbyt skromnie:
Śniadanie (9.00) - sałatka tak jakby grecka - feta, pomidor, ogórek, szczypiorek, oliwki (fuj, wygrzebane ), jakiś sos sałatkowy, 3 kromki chleba razowego + masło oczywiście
II śniadanie (11.00) - miseczka truskawek
Obiad (14.00) - 2 naleśniki z serem polane musem truskawkowym (truskawy zmiksowane ze śmietaną i cukrem)
--45 minut pływania--
Podwieczorek (17.00) - banan
Kolacja (20.30) - 2 tosty (4 kromki chleba tostowego) z serem żółtym, piersią z indyka, pomidorem i ogórkiem, polane keczupem

Chyba powinnam dodać coś do owoców, tylko co?
aanika jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:04.