jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-02, 00:12   #301
640153e4df0157aa7c295487ff8c20c42fd57238_65c176d09c1ac
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 981
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

Z tych czterech kierunków najgorszym wydaje mi się ochrona środowiska - o nim była już mowa w tym wątku. Geodezja - no niby najlepsza z wymienionych, ale mam wrażenie, że teraz wielu maturzystów wybiera geodezję (bo to jeden z najłatwiejszych kierunków inżynierskich, a przecież inżynierów nam trzeba ) i za kilka lat będzie geodetów po dziurki w nosie.
Co do gp i geografii - geografia to moje niespełnione marzenie - w zasadzie bardziej niż o geografii marzę o byciu meteorologiem albo pracy na lotnisku, no ale A jestem na I roku gospodarki właśnie Nie powiedziałabym, że warto w to celować, a opinie o pracy po tym kierunku słyszałam wręcz odwrotne - nie ma co robić. Z tym, że trzeba też odróżnić lic. od inż. W wielkim skrócie - po lic. praca typu raczej urzędowego, po inż - biura architektoniczne, coś takiego. Z tym że jak mówię - upraszczam. Wiele dają podyplomówki, np. z zarządzania nieruchomościami czy z wyceny, a te można robić po lic. i po inż. Ja chciałabym zajmować sie rewitalizacją, projektowaniem, zielenią, także do takiej pracy podyplomówka nie jest mi potrzebna, a na studiach lic. nie nauczyłabym się paru przydatnych kwestii, jakie mam w planie studiów inż. Szerze mówiąc - gp wybrałam zupełnie przypadkowo, na początku strasznie żałowałam, ale w trakcie zobaczyłam, że to całkiem ciekawe studia, interdyscyplinarne, no i jednak znalazłam na nich coś dla siebie W sumie napisałam Ci więcej o samych studiach niż o pracy po, ale na mojej uczelni nie ma jeszcze absolwentów tego kierunku - są inżynierowie, w tym roku ruszył pierwszy rok magisterki. Znam trzy dziewczyny z tego roku - jedna pracuje w biurze architektonicznym, dwie chcą się zajmować nieruchomościami i zbieraja pieniądze na podyplomowe

Edytowane przez 640153e4df0157aa7c295487ff8c20c42fd57238_65c176d09c1ac
Czas edycji: 2010-06-02 o 00:14
640153e4df0157aa7c295487ff8c20c42fd57238_65c176d09c1ac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-02, 01:40   #302
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

[1=640153e4df0157aa7c29548 7ff8c20c42fd57238_65c176d 09c1ac;19732491]Z tych czterech kierunków najgorszym wydaje mi się ochrona środowiska - o nim była już mowa w tym wątku. Geodezja - no niby najlepsza z wymienionych, ale mam wrażenie, że teraz wielu maturzystów wybiera geodezję (bo to jeden z najłatwiejszych kierunków inżynierskich, a przecież inżynierów nam trzeba ) i za kilka lat będzie geodetów po dziurki w nosie.
Co do gp i geografii - geografia to moje niespełnione marzenie - w zasadzie bardziej niż o geografii marzę o byciu meteorologiem albo pracy na lotnisku, no ale A jestem na I roku gospodarki właśnie Nie powiedziałabym, że warto w to celować, a opinie o pracy po tym kierunku słyszałam wręcz odwrotne - nie ma co robić. Z tym, że trzeba też odróżnić lic. od inż. W wielkim skrócie - po lic. praca typu raczej urzędowego, po inż - biura architektoniczne, coś takiego. Z tym że jak mówię - upraszczam. Wiele dają podyplomówki, np. z zarządzania nieruchomościami czy z wyceny, a te można robić po lic. i po inż. Ja chciałabym zajmować sie rewitalizacją, projektowaniem, zielenią, także do takiej pracy podyplomówka nie jest mi potrzebna, a na studiach lic. nie nauczyłabym się paru przydatnych kwestii, jakie mam w planie studiów inż. Szerze mówiąc - gp wybrałam zupełnie przypadkowo, na początku strasznie żałowałam, ale w trakcie zobaczyłam, że to całkiem ciekawe studia, interdyscyplinarne, no i jednak znalazłam na nich coś dla siebie W sumie napisałam Ci więcej o samych studiach niż o pracy po, ale na mojej uczelni nie ma jeszcze absolwentów tego kierunku - są inżynierowie, w tym roku ruszył pierwszy rok magisterki. Znam trzy dziewczyny z tego roku - jedna pracuje w biurze architektonicznym, dwie chcą się zajmować nieruchomościami i zbieraja pieniądze na podyplomowe[/QUOTE]


dzieki za wypowiedz duzo mi dala

a powiesz może coś o projektach (bo ich się boję), czy jest ciężko? może na priv bo nie chce innego tematu w wątku wprowadzać... na geografi jest specjalizacja "gospodarka przestrzenna" nie wiem co lepsze, ale myślę że jednak kierunek gospodarka przestrzenna na uniwersytecie przyrodniczmym bo ma się inżyniera....
slyszalam wieleee dobrego, naprawde dlatego chce isc, ale wszystko opinie ludzi ktorzy nie mieli jednak stycznosci z tym kierunkiem (wlasnie duzo miejsc pracy i przede wszytskim bardzo duze zarobki)





może wie ktos cos dokladnie na temat geografi na Uniwersytecie Wroclawskim, czy jest sens? czy warto? i o tej geodezji może coś więcej, żebym nie popelnila bledu?
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-02, 13:17   #303
maharet1092
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 7 907
GG do maharet1092
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

Ja studiowałam ochronę środowiska na Przyrodniczym we Wrocławiu i nie polecam.Studia fajne ale pracy nie ma.Gospodarka przestrzenna jest z tego najlepsza,ale trzeba mieć trochę zdolności plastycznych.Co do geografii to przygotuj się na bycie nauczycielem,bo o taką pracę najłatwiej po tym kierynku.
maharet1092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-02, 15:10   #304
640153e4df0157aa7c295487ff8c20c42fd57238_65c176d09c1ac
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 981
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

Muszę zaprotestować Na wstępie na gp nie są potrzebna żadne zdolności plastyczne. Nikt z nas nie chodził na kurs rysunku (no, chyba że ktoś startował na architekturę i się nie dostał). Rysunku nauczyliśmy się już na studiach, zajęcia prowadzili wykładowcy z wydziału architektury. W grupie był chłopak, który za nic nie mógł pojąć perspektywy, ale w końcu jakoś mu poszło. A to głównie właśnie dzięki naszej pani od ćwiczeń, która wszystko tłumaczyła nam bardzo łopatologicznie Myślę, że na innych uczelniach jest w miare podobnie, więc nie ma się co denerwować brakiem umiejętności trzymania ołówka i deski w rękach
640153e4df0157aa7c295487ff8c20c42fd57238_65c176d09c1ac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-02, 15:58   #305
maharet1092
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 7 907
GG do maharet1092
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

Tzn moja koleżanka studiowała to i miała sporo rysowania więc ti jest przydatne,ale może nie aż tak bardzo konieczne.
maharet1092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-02, 17:47   #306
studi
Zakorzenienie
 
Avatar studi
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: żółty domek
Wiadomości: 9 336
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

Ja skńczyłam Inżynierię Środowiska na UP we Wrocławiu i z tych wszytskich kierunków które wymieniłaś wybrałabym geodezję, bo to naprawdę dobry i prestiżowy kierunek, praca jest, juz na studiach można sobie dorabiac, są także ogłoszenia koło dziekanatu w sprawie pracy. Trochę ciezko jest na pierwszym roku z matmą, ale da się ją kaoś przeżyć, poza tym prace można wykonywac zarówno w terenie jak i w biurze co moim zadaniem jest sporym plusem
__________________
65-64-63-62-61-60-59-58-57-56-55
studi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-02, 19:26   #307
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

Cytat:
Napisane przez maharet1092 Pokaż wiadomość
Ja studiowałam ochronę środowiska na Przyrodniczym we Wrocławiu i nie polecam.Studia fajne ale pracy nie ma.Gospodarka przestrzenna jest z tego najlepsza,ale trzeba mieć trochę zdolności plastycznych.Co do geografii to przygotuj się na bycie nauczycielem,bo o taką pracę najłatwiej po tym kierynku.
mam kilku znajomych po ochronie srodowiska po przyrodniczym we wroclawiu
wsumie twierdza że praca jest, jednak tylko dla facetow...

[1=640153e4df0157aa7c29548 7ff8c20c42fd57238_65c176d 09c1ac;19742690]Muszę zaprotestować Na wstępie na gp nie są potrzebna żadne zdolności plastyczne. Nikt z nas nie chodził na kurs rysunku (no, chyba że ktoś startował na architekturę i się nie dostał). Rysunku nauczyliśmy się już na studiach, zajęcia prowadzili wykładowcy z wydziału architektury. W grupie był chłopak, który za nic nie mógł pojąć perspektywy, ale w końcu jakoś mu poszło. A to głównie właśnie dzięki naszej pani od ćwiczeń, która wszystko tłumaczyła nam bardzo łopatologicznie Myślę, że na innych uczelniach jest w miare podobnie, więc nie ma się co denerwować brakiem umiejętności trzymania ołówka i deski w rękach [/QUOTE]

mam nadzieję licze na to że nie trzeba, bo ja nie mam zdolnosci niestety
dzieki za priv, odpisze jak wejde dluzej na komputer



nie chce rysowania, skladam na kierunek ktory mi sie nie widzi, bo nie lubie tego ale coz zrobic, chyba tak trzeba juz sie z tym męcze

Cytat:
Napisane przez studi Pokaż wiadomość
Ja skńczyłam Inżynierię Środowiska na UP we Wrocławiu i z tych wszytskich kierunków które wymieniłaś wybrałabym geodezję, bo to naprawdę dobry i prestiżowy kierunek, praca jest, juz na studiach można sobie dorabiac, są także ogłoszenia koło dziekanatu w sprawie pracy. Trochę ciezko jest na pierwszym roku z matmą, ale da się ją kaoś przeżyć, poza tym prace można wykonywac zarówno w terenie jak i w biurze co moim zadaniem jest sporym plusem
zachęciłaś mnie geodezja ale popatrzylam na rekrutacje język polski, język obcy, i matematyka lub fizyka. Moj blad;/ myslalam że z dodatkowych geografia. Chyba nie mam szans bo z tych przedmiotow tylko j.polski zdawalam na rozszerzonym, reszta na podstawie
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne

Edytowane przez inc0rrect
Czas edycji: 2010-06-02 o 19:29
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-02, 19:33   #308
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

Jakby co to na AGH biorą z geografią.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-02, 19:58   #309
asiulek19
Zakorzenienie
 
Avatar asiulek19
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 5 666
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

A zootechnika? bo takie kierunki nie są poruszane weterynaria?
__________________
Uśmiechnij się...Jutro możesz nie mieć zębów


Edytowane przez asiulek19
Czas edycji: 2010-06-02 o 19:59
asiulek19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-03, 08:49   #310
studi
Zakorzenienie
 
Avatar studi
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: żółty domek
Wiadomości: 9 336
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

Cytat:
Napisane przez asiulek19 Pokaż wiadomość
A zootechnika? bo takie kierunki nie są poruszane weterynaria?
Nie wiem czy przy zdawanej rozszerzeonej geografii jest szansa na weterynarię?
__________________
65-64-63-62-61-60-59-58-57-56-55
studi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-03, 11:46   #311
asiulek19
Zakorzenienie
 
Avatar asiulek19
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 5 666
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

Ale mi chodzi o to czy opłaca się studiować zootechnikę czy jest po tym kierunku praca dla kobiet? ja nie cierpię geografii i raczej nie będę jej zdawać
__________________
Uśmiechnij się...Jutro możesz nie mieć zębów

asiulek19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-03, 17:12   #312
reggaegirl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 18
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

Cytat:
Napisane przez Ata77 Pokaż wiadomość
o skazywaniu na bezrobocie to bynajmniej bym nie chciała mówić,ale na podstawie danych z ostatnich lat największy odestek rejestrujących sie w UP i bezrobotnych przez długi,długi czas, to odsetek absolwentów:
- pedagogika (i wszystkie "wariacje " na tym kierunku, może z wyjątkiem oligofrenopedagogiki)
-marketing i zarządzanie (hit lat 90-tych...)
-turystyka
-polonistyka
-bibliotekarstwo

W cenie:
-kierunki techniczne
-matematyka,fizyka
-psychologia (a jakże...)


Mam pewne pytanie. Czy według Was zupełnie nie opłaca się iść na Marketing i Zarządzanie? Jakby nie patrzeć trochę ofert pracy jest. Proszę o pomoc, ponieważ cały czas byłam pewna, że chcę na to iść.
reggaegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-03, 17:16   #313
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

Tak, według mnie zupełnie się nie opłaca. Ale jeśli to twoje marzenie, to czemu nie.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-03, 20:32   #314
klada
Zakorzenienie
 
Avatar klada
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 16 740
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

Czy warto pójść do technikum żywienia i gospodarstwa domowego? Czy jest popyt na ten zawód?
__________________
Języki!
Angielski B1/B2
Francuski A1
Hiszpański A1


Włosomaniaczka


klada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-03, 21:05   #315
studi
Zakorzenienie
 
Avatar studi
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: żółty domek
Wiadomości: 9 336
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

Cytat:
Napisane przez asiulek19 Pokaż wiadomość
Ale mi chodzi o to czy opłaca się studiować zootechnikę czy jest po tym kierunku praca dla kobiet? ja nie cierpię geografii i raczej nie będę jej zdawać
nie zrozumiałam o co chodziA więc tak z dwojga kierunków wybrałabym weterynarię, zawsze można otworzyć własny gabinet, a ludzi i tak bedzie ze zwierzakami zawsze przybywać, nie wiem jak jest z zootechniką, ale wydaje mi się,że pracy trzeba szukać w gospodarstwach agroturystycznych lub zoo-ale mogę się mylić
__________________
65-64-63-62-61-60-59-58-57-56-55
studi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-03, 21:10   #316
asiulek19
Zakorzenienie
 
Avatar asiulek19
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 5 666
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

Dzięki za odp ale weterynaria jest trudna prawda? a jakie są jeszcze kierunki przyrodnicze związane ze zwierzątkami?
__________________
Uśmiechnij się...Jutro możesz nie mieć zębów

asiulek19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-04, 08:35   #317
studi
Zakorzenienie
 
Avatar studi
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: żółty domek
Wiadomości: 9 336
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

Cytat:
Napisane przez asiulek19 Pokaż wiadomość
Dzięki za odp ale weterynaria jest trudna prawda? a jakie są jeszcze kierunki przyrodnicze związane ze zwierzątkami?
Miałam koleżanki na weterynarii, napewno jest łacina, i anatomia, praktyczne zajęcia odbywają się też w prosektorium-więc jeśli jesteś wrażliwa to sobie odpuść...W tamtym roku było bardzo dużo chętnych na weterynarię, ale mówię tu o UP we Wrocławiu, nie wiem gdzie będziesz składała papiery?
__________________
65-64-63-62-61-60-59-58-57-56-55
studi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-04, 11:00   #318
asiulek19
Zakorzenienie
 
Avatar asiulek19
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 5 666
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

Ja dopiero jestem w I klasie tech i staram się już o tym myśleć z czego z zdać mature
__________________
Uśmiechnij się...Jutro możesz nie mieć zębów

asiulek19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-06, 13:37   #319
Ragana_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 258
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

Ja wybrałam się na Cywilizację basenu M. Śródziemnego. Kierunek okazał się wyglądać zupełnie inaczej niż zapowiadano (jestem właśnie pierwszym rocznikiem kończącym te studia na uczelni X), tak więc może zrobię karierę w Tesco W każdym razie odradzam serdecznie
__________________
The shallow voice of the wind cries between these ebony wings
The shallow cries of the wind sing a swansong for mankind
Ragana_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-07, 19:36   #320
Ewakuacja69
Rozeznanie
 
Avatar Ewakuacja69
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 664
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

Cytat:
Napisane przez studi Pokaż wiadomość
Miałam koleżanki na weterynarii, napewno jest łacina, i anatomia, praktyczne zajęcia odbywają się też w prosektorium-więc jeśli jesteś wrażliwa to sobie odpuść...W tamtym roku było bardzo dużo chętnych na weterynarię, ale mówię tu o UP we Wrocławiu, nie wiem gdzie będziesz składała papiery?
pierwszy rok, mniej wiecej podobnie na kazdej uczelni - anatomia prawidlowa, biologia, biologia komorki, histologia, chemia, biofizyka, biochemia, genetyka, technologia informacyjna, biostatystyka i met. dokumentacji, historia weterynarii i deontologia... we wrocku jeszcze np. etyka i filozofia...

na wete zawsze jest sporo chetnych, przynajmniej 7 osob na miejsce.
inny kierunek, po ktorym masz kontakt ze zwierzetami to np. zootechnika, ale tam masz ukierunkowanie na hodowle zwierzat, a nie leczenie.
__________________
tyle rzeczy do sfotografowania, a tak mało czasu...

-15kg!
Ewakuacja69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-08, 14:07   #321
reggaegirl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 18
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Tak, według mnie zupełnie się nie opłaca. Ale jeśli to twoje marzenie, to czemu nie.
a jak jest potem z pracą? teoretycznie oferty pracy są, ale mówicie, że bezrobocie duże...
reggaegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-08, 19:27   #322
klada
Zakorzenienie
 
Avatar klada
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 16 740
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

Cytat:
Napisane przez klada Pokaż wiadomość
Czy warto pójść do technikum żywienia i gospodarstwa domowego? Czy jest popyt na ten zawód?
ponawiam
__________________
Języki!
Angielski B1/B2
Francuski A1
Hiszpański A1


Włosomaniaczka


klada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-09, 13:01   #323
titina
Zakorzenienie
 
Avatar titina
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4 399
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

Cytat:
Napisane przez reggaegirl Pokaż wiadomość
a jak jest potem z pracą? teoretycznie oferty pracy są, ale mówicie, że bezrobocie duże...

Skończyłam zarządzanie i mogę powiedzieć z własnego doświadczenia że dzięki temu jestem często zapraszana na rozmowy do pracy w biurze (na różnych stanowiskach). Bardzo często widzę ogłoszenia że szukają do biura po zarządzaniu, administracji lub ekonomii więc jeśli chciałabyś tego typu pracę to droga stoi otworem.
__________________



I spent my whole childhood wishing I was older. Now I'm older, it sucks.


titina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-09, 18:14   #324
enlevé
Rozeznanie
 
Avatar enlevé
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ww
Wiadomości: 613
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

a co sadzicie o bezpieczeństwie narodowym?
ojoj, ile sie tu zlego naczytałam o administracji a tez rozwazam ten kierunek bądź równie skrytykowane stosunki miedzynarodowe (a przyznam te najbardziej pokrywają sie z moimi zainteresowaniami)
__________________
life is brutal and full of zasadzkas



enlevé jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-13, 20:30   #325
xTomsxSweetxPussycatx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Racibórz.
Wiadomości: 242
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

Witam
zastanawiam się nad językami stosowanymi na UŚ (angielski i francuski),bądź lingwistyką stosowaną na UW (ten sam miks). Do głowy przyszły mi jeszcze stosunki międzynarodowe na UJ (mimo,że bardzo tutaj je skrytykowaliście) i europeistyka.Jesteście w stanie mi cokolwiek podpowiedzieć? Czy znajde pracę po studiach gwarantujących mi biegłą znajomość angielskiego i francuskiego,czy może lepiej wybrać coś innego?
__________________

xTomsxSweetxPussycatx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-13, 20:42   #326
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

Cytat:
Napisane przez xTomsxSweetxPussycatx Pokaż wiadomość
Witam
zastanawiam się nad językami stosowanymi na UŚ (angielski i francuski),bądź lingwistyką stosowaną na UW (ten sam miks). Do głowy przyszły mi jeszcze stosunki międzynarodowe na UJ (mimo,że bardzo tutaj je skrytykowaliście) i europeistyka.Jesteście w stanie mi cokolwiek podpowiedzieć? Czy znajde pracę po studiach gwarantujących mi biegłą znajomość angielskiego i francuskiego,czy może lepiej wybrać coś innego?
ja bym postawiła na jezyki, a stosunki czy europeistykę bym sobie odpusciła


Dlaczego? Po studiach zwiazanych z jezykami TEZ możesz robić to co po stosunkach - czyli wszystko. A jezyki jednak trochę ukierunkowują i dają całkiem inne możliosci.
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-13, 21:03   #327
xTomsxSweetxPussycatx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Racibórz.
Wiadomości: 242
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

Dziekuję! Czyli tak,jak myślałam. Teraz nie wiem,na co się zdecydować-słyszałam wyjątkowo niepochlebne opinie na temat lingwistyki na UW-ma ktoś z was może studiujących znajomych? Podobno wymagają niemożliwego. Dlatego zastanawiam się nad UŚ do którego mam o wiele bliżej i podobno drugi najlepszy wydział filologiczny w PL,szczególnie jesli chodzi o rzeczy związane z angielskim.Jedyny dylemat-poszłabym tam totalnie bez moich znajomych..niby głupie ale prawdziwe.


z góry dziekuję za wszystkie odpowiedzi.
__________________

xTomsxSweetxPussycatx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-13, 21:20   #328
Magdalena Setkowicz
Przyczajenie
 
Avatar Magdalena Setkowicz
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 18
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

Jaki kierunek skazuje na bezrobocie? Powiedź mi, autorko tematu, jaki nie skazuje? W tym kraju po ŻADNYM kierunku, nawet informatyka, robotyka, nie dają pewności pracy w zawodzie. W naszym kraju nie szanuje się, ani pracodawców/przedsiębiorców, ani osób, które poświęciły większość swojego życia na kształcenie.

Nawet po wymienionej tu filozofii można sobie ułożyć życie, znam takich ludzi. Wystarczy chcieć.
__________________

Magdalena Setkowicz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-13, 21:20   #329
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

Cytat:
Napisane przez xTomsxSweetxPussycatx Pokaż wiadomość
Jedyny dylemat-poszłabym tam totalnie bez moich znajomych..niby głupie ale prawdziwe.
Według mnie to jest jeden z argumentów "za".
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-13, 21:22   #330
xTomsxSweetxPussycatx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Racibórz.
Wiadomości: 242
Dot.: jaki kierunek studiów skazuje na bezrobocie

Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Według mnie to jest jeden z argumentów "za".
W sensie odcięcie się od starych znajomości,poznanie nowych ludzi i w ten sposób kształtowanie swojej osobowości,czy jak?? ;DDDD
__________________

xTomsxSweetxPussycatx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:58.