nadzerka + ginekolog w Krakowie - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-09-13, 09:49   #31
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: ja tez

witam
ja miałam usuwaną nadrżerkę po porodzie 3 lata temu metoda zamrażania bo póżniej przez tydzien chodziłam z podpaskami .nie mialam zadnych tabletek wczesnie zapisanych ani tez po usunięciu,nie zapłaciłam za to ani grosza i do dnia dzisiejszego jest wsytsko ok.zeron nawrotów(odpukać),zabieg nie był przyjemny ale nie bolało.
poszukiwania lekarza który spełni nasze wsytskie oczekiwania jest bardzo trudne ja znalazłam .
pozdrawiam
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-13, 10:04   #32
maja21
Raczkowanie
 
Avatar maja21
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 39
Re: ja tez

... trwałe deformacje powierzchni szyjki oraz głębokie zmiany jej struktury w formie zbliznowaceń, zarośnięcia kanału szyjki lub jej ujścia zewnętrznego. Nie zawsze są widoczne w badaniu ginekologicznym, często za to powodują trudności w ewakuacji krwi miesiączkowej (jakże częste są bolesne miesiączki po zabiegu elektrokoagulacji!) lub komplikacje porodowe.
To fragmebt ze strony http://stabil.umcs.lublin.pl/~osteorad/44.htm
W tym roku mialam praktyki na ginekologii i byl tam fantastyczny ginekolog,od ktorego dowiedzialam sie kilku rzeczy,dlatego polegam tez na jego opini.tak sobie mysle ze nawet jesli po takim zabiegu gojenie jest dluzsze to nie znaczy ze dana metoda jest gorsza.reagowanie organizmu na takie rzeczy to sprawa indiwidualna.Najwazniejsz e by dany zabieg mial jak najmniej skutkow ubocznych.Pozdrawiam.
maja21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-13, 11:44   #33
koko
Zakorzenienie
 
Avatar koko
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 3 637
GG do koko
Re: nadzerka + ginekolog w Krakowie?/tylko nie wypalanie

moja lekarka robi koagulację laserową.kosztuje to u niej 200 zł i trwa 3 sekundy(tak mi powiedziała, że dokładnie tyle ).jest to zabieg zupełnie bezbolesny.to chyba najnowocześniejsza metoda.
koko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-13, 11:57   #34
Dorixx
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 1 423
Re: ja tez

Niestety Maju, ale jako osoba , która przeszła ten zabieg nie mogę zgodzic sie z wszystkim , co jest podane w tym artykule, do którego link podałaś
np "pacjentka zdecydowana na zabieg elektrokoagulacji musi więc z góry założyc że jej wrażenia z zabiegu będą raczej nie przyjemne" bzdura wg mnie z takim podejściem, to chyba żadnego zabiegu bym nie zrobiła


maja napisał(a):
> ... trwałe deformacje powierzchni szyjki oraz głębokie zmiany jej struktury w formie zbliznowaceń, zarośnięcia kanału szyjki lub jej ujścia zewnętrznego. Nie zawsze są widoczne w badaniu ginekologicznym, często za to powodują trudności w ewakuacji krwi miesiączkowej (jakże częste są bolesne miesiączki po zabiegu elektrokoagulacji!) lub komplikacje porodowe.
> To fragmebt ze strony http://stabil.umcs.lublin.pl/~osteorad/44.htm

Tak Maju, ale zapomniałaś dopisać, że to skutki użycia <>b> zbyt wysokiego napięcia[/b] a to nie pozostaje bez znaczenia, gdyż większość lekarzy jednak rozważnie (mam nadzieje)wykorzystuje sprzęt i używa odpowiedniego napiecia a nie tak jak jest tam napisane, "ustawione raz na zawsze".
__________________
Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne tam gdzie chcą....
Dorixx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-13, 13:26   #35
maja21
Raczkowanie
 
Avatar maja21
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 39
Re: ja tez

Ciesze sie ze Twoj zabieg przebiegl pomyslnie i nie mialas zadnych komplikacji.Ale sa i takie kobiety co mialy.I to jest fakt ktoremu nie da sie zaprzeczyc.Pewnie,ze kazdy zabieg teoretycznie moze wiazac sie z komplikacjami,ale gdybym ja miala wybierac to zrobilabym ten nowoczesniejszy i bardziej bezpieczny.Pozdrawiam.
maja21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-13, 15:28   #36
rolniczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 43
GG do rolniczka
Re: nadzerka + ginekolog w Krakowie?/tylko nie wypalanie

ja chodzę do ginekologa (publicznego) który stwierdził "no, nadżerka jest" i nic w tym kierunku nie robi, nic go to nie obchodzi żeby ją leczyć. Pewnie zaraz zacząłby działać gdybym poszła do niego prywatnie. Zamierzam pójść do prywatnego lekarza na smarowanie kwasem, może to pomoże.
rolniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-13, 15:40   #37
joannea
Zadomowienie
 
Avatar joannea
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 1 694
Re: nadzerka + ginekolog w Krakowie?/tylko nie wypalanie

Przy naprawdę niewielkiej nadżerce część lakarzy nie widzi potrzeby jej usuwania (tak ich zresztą uczyli), szczególnie u kobiet, które nie miały dzieci.
Nie jest to jednak jeszcze najgorsze: słyszałam, o lekarzach, ktorzy stwierdzają u pacjentki nadżerkę, aplikuja odpowiedni (drogi) zabieg, i żyją długo i szczęśliwie - pacjentka też, uszczuplona o kilkaset złotch i nadżerkę, której NIE MIAŁA. Cóż, nadżerka jest praktycznie bezobjawowa... Dowiedziąłm się o tym przypadkiem, próbując ustalić, jak to jest, że w znanym mi przypadku jeden lekarz stwierdził nadżerkę, której pacjentka nie usunęła wtedy; natomiast kilka miesięcy później drugi ginekolog nie mógł się niczego, żadnej nadżerki dopatrzeć
joannea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-09-13, 23:38   #38
Aniutek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 18
Re: nadzerka + ginekolog w Krakowie?/tylko nie wypalanie

Czesc Maja
Przeczytalam i sie przerazilam i wiem tylko, ze ja juz nie chce zadnego wypalania i w zyciu sie na to nie zgodze. Okropne to zbyt wysokie napiecie i swad palonego ciala.
I jeszcze wzmianka o wyrazie twarzy pacjentki.
Nawet jesli autor troche przesadzil, to teraz mam juz tak negatywny stosunek do tej metody, ze w ogole nie wchodzi to w gre.
A nie wiesz moze, czy znane sa przyczyny powstawania nadzerki i czy mozna temu jakos zapobiec? Wydaje mi sie, ze nie ale chcialam zasiegnac opinii eksperta .
Trzymaj sie cieplo, pozdrawiam!
Ania
maja napisał(a):
> Aniutek napisał(a):
> > Hej to znowu ja
> > dziekuje za tak szeroki odzew
> > No to troche mam teraz metlik w glowie.
>
> Polecam Ci te strone http://stabil.umcs.lublin.pl/~osteorad/44.htm
Aniutek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-13, 23:58   #39
Aniutek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 18
Re: nadzerka + ginekolog w Krakowie?/tylko nie wypalanie

To rzeczywiscie dobrze trafilas. Ja zawsze place 60zl za wizyte, kiedys zrobil mi USG dodatkowo i jak wychodzilam, to musialam jeszcze doplacic 40, a mialam tylko 60 przy sobie (a jak powiedzial podczas badania, ze zrobi mi jeszcze USG kontrolnie to glupia i naiwna MYSLALAM, ze to w ramach wizyty). Na szczescie bylam wtedy z chlopakiem i on mial jakies pieniadze.
Niektore kolezanki mowily, ze dostaja od lekarzy za darmo pigulki, ktore akurat biora - mnie ta przyjemnosc jakos nigdy nie spotkala. Slyszalam tez, ze niektorzy lekarze mowia, ze po sama recepte mozna wpasc bez umaWIANIA SIE I ZA DARMO, ale jakos ja nie mam do takich szczescia.
Chociaz moja przyjaciolka zgubila kiedys recepte na pigulki na pol roku (zanim jeszcze wykupila pierwsze opakowanie) i kilka dni po wizycie poszla do swojej (regularnie i od dawna odwiedzanej) lekarki po druga recepte i musiala znowu zaplacic, a gdy niesmialo zaprotestowala, pani stwierdzila, ze w koncu przychodzi co pol roku, wiec nic jej sie nie stanie jak jeszcze raz zaplaci, bo w skali roku to i tak malo wydaje na ginekoploga.
A co do publicznej sluzby zdrowia, to jak bylam na 1. roku studiow poszlam do ginekologa do przychodni studenckiej i pomijajac juz to, ze trzeba wstac o 5.30, zeby przed siodma zajac kolejke i sie zarejestrowac, a potem siedziec w poczekalni do ok.10 - 11, zeby wreszcie zostac przyjeta, to do gabinetu stale wchodzily jakies pielegniarki/lekarki (?), fotel stal na srodku, wiec czulam sie jak na wystawie, a pani doktor rzucila komentarz "no faktycznie ciasno w tej dziurce", a potem jeszcze krecila nosem, jak poprosilam o wypisanie pigulek. Byla to moja pierwsza wizyta u ginekologa, ale od tamtego czasu chodze juz tylko prywatnie.
A to niestety kosztuje .
Aniutek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-14, 00:10   #40
maja21
Raczkowanie
 
Avatar maja21
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 39
Re: nadzerka + ginekolog w Krakowie?/tylko nie wypalanie

Czesc,mam nadzieje ze nie boisz sie innych metod!Nadzerka jest ubytkiem prawidlowego nablonka pokrywajacego tarcze szyjki macicy,zamiast niego wystepuje inny(taki co pokrywa jame macicy).Jest to widoczne jako czerwona ranka.U malych dziewczynek ta tarcza pokryta jest takim nablonkiem jak cala jama macicy i w trakcie dojrzewania ten nablonek jest zastepowany.Jesli nie dojdzie do calkowitego zastapienia to powstaje nadzerka(tzw.wrodzona).Po rod lub jakis zmiany zapalne sa tez przyczyna jej powstawania.Dlatego trzeba dbac i szybko leczyc wszelkie uplawy i tym podobne.Pozdrawiam i zycze znalezienia dobrego ginekologa.
maja21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-14, 11:32   #41
maja21
Raczkowanie
 
Avatar maja21
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 39
Re: nadzerka + ginekolog w Krakowie?/tylko nie wypalanie

Lekarze sa wtedy mili kiedy maja z tego pieniadze.Sa wyjatki tylko ciezko znalezc.Ja tez chodze prywatnie i w ramach wizyty(90 zl)pan doktor robi mi tez USG,jesli widzi taka potrzebe.Kiedys bylam u babki prywatnie i jak uslyszala ze studiuje medycyne to to goraco mnie zapraszala zebym przychodzila do niej za darmo do szpitala,gdyz student medycyny to nie powinien placic(swoja droga czym rozni sie od innych?). Byla niesamowicie mila i kompetentna.Umowilam sie z nia na USG w szpitalu za tydzien.Poszlam a pani doktor oczywiscie nie pamietala mnie(trudno sie dziwic ,ma duzo pacjentow) i potraktowala mnie jak "normalnego"pacjenta. I nie byla juz mila.Co wiecej byla wrecz odpychajaca,z wielka trudnoscia przyszlo jej powiedzenie"no nic tutaj nie widze"Wiecej do niej nie poszlam.
maja21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-09-14, 11:41   #42
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Re: nadzerka + ginekolog w Krakowie?/tylko nie wypalanie

No niestety spotkać dobrego lekarza nawet za pieniadze to też sztuka Chodziłam prywatnie do kilku. U jednego czułam się jak intruz, u drugiegi każada wizyta trwała maksymalnie 15 minut itd. W końcu znalazłam Panią doktor z której jestem zadowolona. Wypisuje recepty bez kupowania wizyty i w ogóle jest cierpliwa, zawsze wszystko wytłumaczy i to tak, jak tłumaczy sie laikowi a nie koledze po fachu. Jestem na razie z niej bardzo zadowolona
Ale ten problem dotyczy nie tylko lekarzy ginekologów, ale i okulistów, dermatologów i stomatologów. Ja jak już w końcu znajdę lekarza, z którego jestem zadowolona to "trzymam się go pazurami"
Miłego poszukiwania, byle nie długiego
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-25, 12:28   #43
smykolciowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1
Re: nadzerka + ginekolog w Krakowie?/tylko nie wypalanie

czesc ja sie chcialam spytac czym grozi nie leczenie nadzerki??prosze odpisz
smykolciowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-25, 13:08   #44
katka.c
Rozeznanie
 
Avatar katka.c
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: francja
Wiadomości: 748
GG do katka.c
Re: nadzerka + ginekolog w Krakowie

Witaj,znam świetnego ginekologa, którym zaraziła mnie najpierw moja Mama, a póżniej ja swoje kumpele.
Jest to niesamowicie kompetentna, a przy tym miła pani.
Przyjmóje prywatnie lub w szpitalu
katka.c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-25, 14:56   #45
enua
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 124
Re: nadzerka + ginekolog w Krakowie

spróbuj Solcogynem - czyli przeżeganie kwasem..dwie ampułki kosztują ok. 80zł..małoinwazyjny zero komplikacji myślę że warto zaryzykować..dopiero jeśli tą metodą nie uda się zlikwidować nadżerki raczej krioterapia po której blizny są elastyczne nie jak w przypadku wypalania które źle wykonane może grozić powikłaniami w trakcie porodu, problemami z zajściem w ciążę etc.
enua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-25, 19:59   #46
Ami
Zakorzenienie
 
Avatar Ami
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 844
Re: nadzerka + ginekolog w Krakowie

Ja miałam dwa lata temu leczoną nadżerkę. Byłam u dwóch lekarzy. Pierwszy stwierdził, że jest tak duża, że nie da się jej wyleczyć inaczej niż przez zamrażanie bądź wypalanie. Zabrzmiało strasznie. No i te koszty... Stwierdziłam, że przejdę się jeszcze do kogoś innego. W ten sposób trafiłam na super lekarkę. Skończyło się na leczeniu kwasem- chyba właśnie Solcogynem. Pamiętam, że były tam dwie ampułki i kosztowało coś ponad 80 zł. Na moje leczenie została zużyta jedna, drugą za pośrednictwem lekarki odsprzedałam kolejnej "potrzebującej" więc właściwie kosztowało mnie to 40 zł.
Ale u mnie było to kilka zabiegów rozłożonych na coś koło 2 miesięcy chyba. Za pierwszym razem bolało strasznie- najgorzej po powrocie do domu. Za drugim już byłam mądrzejsza i wzięłam sobie przed zabiegiem proszki przeciw bólowe. Już mniej bolało. A kolejnych zabiegów w ogóle nie czułam.
Ale ja jestem bardzo nadwrażliwa na ból, więc Aniutku nie sugeruj się tym za bardzo.
W każdym razie i tak jestem zadowolona, że nie musiałam się wypalaniu poddawać- ta nazwa..brrr
Ami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-28, 18:13   #47
enua
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 124
Re: nadzerka + ginekolog w Krakowie

Ami nie strasz..już w trakcie nakładania leku można poczuć coś na kształt bólu miesięczkowego..nie należy to do najprzyjemniejszych odczuć ale też i nie do tych najgorszych
enua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-28, 20:02   #48
Ami
Zakorzenienie
 
Avatar Ami
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 844
Re: nadzerka + ginekolog w Krakowie

enua napisał(a):
> Ami nie strasz..już w trakcie nakładania leku można poczuć coś na kształt bólu miesięczkowego..nie należy to do najprzyjemniejszych odczuć ale też i nie do tych najgorszych

Wiesz, kwestia odczuwania bólu jest bardzo subiektywna. Ja jestem bardzo nadwrażliwa o czym przekonałam się już nie raz.
Poza tym to czy boli zależy też od stopnia "zaawansowania" nadżerki. Zdaję sobie sprawę, że niektórzy mogą nawet nie odczuć tego zabiegu. Tylko mówię jakie ja doświadczenia miałam. Ale jakbym miała wybierać to i tak wolałabym to przypalanie kwasem niż zamrażanie itp.
Ami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-30, 09:05   #49
Malenka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 501
GG do Malenka
Re: nadzerka + ginekolog w Krakowie

przypalanie kwasem nie boli jest nieprzyjemne, ale jak najbardziej do przezycia
Malenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-05-24, 17:56   #50
CUTIE
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 8
Dot.: nadzerka + ginekolog w Krakowie

jesli chodzi o ginekologa to polecam dr GACHA przyjmuje prywatnie na centrum e w hucie. wizyta kosztuje 50 zlotych. gabinet jest czysciusienki - mozna powiedziec luksusowy - i zaopatrzony w bardzo dobry sprzet. pan doktor ma naprawde olbrzymia wiedze i jest bardzo kompetentny. zostal nagrodzony przez twoj styl jako "lekarz przyjazny kobiecie". jedynym minusem jest fakt ze przyjmuje on tak duzo pacjentek, ze zawsze jest przynajmniej godzinny poslizg. pozdrawiam
CUTIE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-02, 08:52   #51
Madziunia69
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2
Dot.: nadzerka + ginekolog w Krakowie

Witam
Ja mam takie pytanie:
Moze ktoras z was wie, gdzie w Krakowie mozna wykonac zabieg wymrazania nadzerki na kase chorych? Lekarz mi proponowal zabieg wypalania u siebie w prywatnym gabinecie, ale nie chce wypalania poniewaz jak tu powyzej piszecie ze przed porodem to wymrazanie jest wskazane. Pozatym chcialabym tez aby zbadal mnie inny lekarz potwierdzajac moja nadzerke, bo bywaja i przypadki kiedy kobieta jej nie ma a lekarz w prywatnym zabiegu oferuje zabieg.
bardzo bede wdzieczna za pomoc. Jesli zadna nie wie gdzie mozna zrobic za darmo taki zabieg to prosilabym chociaz o koszt i adres jakies prywatnej przychodni.
Pozdrawiam
Madziunia69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-27, 13:04   #52
magdax78
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: KRK
Wiadomości: 29
Dot.: nadzerka + ginekolog w Krakowie

moze komus sie przyda info...Dluga 38 nzoz kraków srodmiescie - mozna bez problemu wymrozic nadzerke. na nfz. Nie ma juz przyjec na wizyty ginekolog na nfz ale zabiegi w tym wymrazanie sa mozliwe (na to maja wciaz punkty) Mialam wymrazana dzisiaj.
magdax78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-27 14:04:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:23.