mamy z Niemiec - Strona 150 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-29, 20:58   #4471
pam26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Saarland
Wiadomości: 110
GG do pam26
Dot.: mamy z Niemiec

Z jezykiem angielskim wcale nie jest tak zle dlatego ze wiekszosc niemcow uczyla sie w szkole i naprawde zna go spora czesc.
A ja ci proponuje wziasc slownik i nauczyc sie jak brzmia zwroty typu przyj,skurcze,boli czy nawet slowa dziekuje i prosze chociaz podstawy i juz leci latwiej .
Niemiecki nie jest taki trudny jak nam sie wydaje .
__________________
Zycie jest takie piekne ,tylko ludzie zyc nie umieja.
pam26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-31, 13:04   #4472
Partymix
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 487
Dot.: mamy z Niemiec

Cytat:
Napisane przez Mustique Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny/!

ja mam wózek czerwony.... marki Graco... lubię te firmę w mojej rodzinie sie sprawdziły....


a powiedzcie mi dziewczyny, jak to jest z językiem na porodówce. przyznam sie że ja niemickiego ani trochę.. z akrtko tutaj jestem i nigdy niemiałam z tym jęzorem styczności.

choć do porodu będzie mi towarzyszyć ciotka (niemka) ale co potem, jak zostanę na odziale sama??? dogadam sie po angielsku??? czy będzie problem... ?
kochana nic sie nie martw ja tez z jezykiem sobie radze tak sobie kali jesc kali spać hihihi ale po angilesku spoko sie dogadasz nie ma problemu . Niemcy angileskiego sie ucza w szkołach wiec znają. Poza tym w szpitalach czesto jest presonel co zan rosyjski zblizony do polskiego. dasz rade ja tez mam pietra ale damy rade nie bedzie tak zle. Slownik pod poduszką i bedzie ok
Partymix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-04, 20:25   #4473
pam26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Saarland
Wiadomości: 110
GG do pam26
Dot.: mamy z Niemiec

Cytat:
Napisane przez Partymix Pokaż wiadomość
kochana nic sie nie martw ja tez z jezykiem sobie radze tak sobie kali jesc kali spać hihihi ale po angilesku spoko sie dogadasz nie ma problemu . Niemcy angileskiego sie ucza w szkołach wiec znają. Poza tym w szpitalach czesto jest presonel co zan rosyjski zblizony do polskiego. dasz rade ja tez mam pietra ale damy rade nie bedzie tak zle. Slownik pod poduszką i bedzie ok


Bardzo madrze napisane i oczywiscie podpisuje sie!
__________________
Zycie jest takie piekne ,tylko ludzie zyc nie umieja.
pam26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-20, 18:03   #4474
Agnieszka100
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 53
Dot.: mamy z Niemiec

Witam serdecznie wszystkie mamusie w niemczech!!
Pisze tutaj poniewaz mam do was pytanie.Chodzi mi czy nalezy mi sie jakakolwiek pomoc od panstwa gdy zajde w ciaze??moja sytuacja wglada tak: mieszkam w niemczech z mezem od 3 lat (maz od 19) maz pracuje ja nie dorabiam sobie tylko tak na 200 euro miesiecznie.maz ma tez obywatelstwo niemieckie.Chcielibysmy miec dziecko ja juz szukam dobrej pracy od prawie poltora roku wczesniej nie szukalam bo chodzilam na kurs jezykowy ale wiadomo z ta praca tutaj jest ciezko.Prosze piszcie i poradzcie mi co powinnam zrobic czy wstrzymac sie z ciaza i poczekan na dobra prace czy juz teraz dzialac w sumie maz jest zdania zeby poczekac ale ja juz tak bardzo chce miec dziecko ze juz nie moge czekac jestem tu takze zameldowana na bezrobociu ....
Agnieszka100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-20, 18:56   #4475
raspberry69
Zakorzenienie
 
Avatar raspberry69
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 3 456
Dot.: mamy z Niemiec

Cytat:
Napisane przez karenina19 Pokaż wiadomość
Hej dziewczynki

co do wozka to nie pomoge, bo my mamy Inglesine z gondola i fotelikiem a sparecorwke Chicco...
Dla mnie najwazniejsze jest, zeby gondola byla duza - 80 cm, fotelik, zeby rozkladal sie do pozycji lezacej a spacerowka, zeby byla lekka - nasza ma 5 kg i zwrotna, oparcie sie rozkladalo, no i zeby miala kosz na zakupy.

Jezyk na porodowce....hmm...zalezy od tego gdzie bedziesz, bo w wiekszosci szpitali pracuja tez obcokrajowcy...u mnie np. na oddziale byly dwie polozne z polski... Co prawda nie przypadly mi do gustu i mialam niemke, ale w razie czego to byly.....
Z angielskim jest w De dosc kiepsko z tego, co zauwazylam....a nie mozesz pojechac do szpitala, w ktorym bedziesz rodzila i sie na spokojnie wszystkiego wypytac?


No i

Wszystkiego naaaaaaaaaaaaaajlepszego dla
Laurki !!!!

Duzo zdrowka,
milosci i
usmiechu na slicznej buzce!!



Kamilko teraz zauwarzylam dziekujemy za pamiec niebawem sie odezwe na PW
__________________
raspberry69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-20, 19:56   #4476
Hela28
Raczkowanie
 
Avatar Hela28
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Daleko nad jeziorem
Wiadomości: 240
Dot.: mamy z Niemiec

Agnieszka 100 !!!!

Decyzje o ciazy pozostawiam wam rodzicom
Pomoc od panstwa jesli chodzi o mamy niepracujace tj. 300 euro erziehungsgeld przez rok lub polowa z tego przez dwa lata i kindergeld ok.200euro - bardzo dlugo tak jak dziecko sie uczy
Hela28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-25, 23:14   #4477
pam26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Saarland
Wiadomości: 110
GG do pam26
Dot.: mamy z Niemiec

Dziewczyny niewiem jak stoi u was ta sprawa ale u mnie wyglada to tak -moja mala miala 3 mc zapisalam ja juz do przedszkola takiego niedaleko domu i do ktorego ja chcialam wiec polecam szybciej pomyslec o tym nie zaszkodzi zapisac wczesniej.To nic nie szkodzi ze jest malutka dzidzia.
i jeszcze jedno pytanie
ktora z mam leciala samolotem z Niemiec do Pl? interesuje mnie jedzonko dla dziecka co jest dopuszczalne!
__________________
Zycie jest takie piekne ,tylko ludzie zyc nie umieja.
pam26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-26, 07:02   #4478
karenina19
Zakorzenienie
 
Avatar karenina19
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Niedersachsen
Wiadomości: 6 905
Send a message via Skype™ to karenina19
Dot.: mamy z Niemiec

Cytat:
Napisane przez pam26 Pokaż wiadomość
Dziewczyny niewiem jak stoi u was ta sprawa ale u mnie wyglada to tak -moja mala miala 3 mc zapisalam ja juz do przedszkola takiego niedaleko domu i do ktorego ja chcialam wiec polecam szybciej pomyslec o tym nie zaszkodzi zapisac wczesniej.To nic nie szkodzi ze jest malutka dzidzia.
i jeszcze jedno pytanie
ktora z mam leciala samolotem z Niemiec do Pl? interesuje mnie jedzonko dla dziecka co jest dopuszczalne!

Pewnie, ze nic nie szkodzi...
A malutka to chyba do zlobka zapisalas a nie do przedszkola...

Moj bedzie chodzil jak skonczy 3 latka, kolo nas jest taka fajna Elterninitiative
__________________
>> I nga wa o mua << Timszel...
"The world is getting so hypersensitive. Soon I won´t be able to make fun of mysel without offending someone"

karenina19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-27, 09:05   #4479
pam26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Saarland
Wiadomości: 110
GG do pam26
Dot.: mamy z Niemiec

Tak tak oczywiscie w wieku 3 latek zacznie chodzic.
__________________
Zycie jest takie piekne ,tylko ludzie zyc nie umieja.
pam26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-27, 11:47   #4480
Hela28
Raczkowanie
 
Avatar Hela28
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Daleko nad jeziorem
Wiadomości: 240
Dot.: mamy z Niemiec

Ja tez juz zapisalam malego do przedszkola , bodajze jak mial 8 msc, zacznie chodzic jak skonczy 3 latka.

A co do podrozy samolotem to ja jak lecialam to zabralam normalnie sloiczki - owoce,deserki(zeby nie trzeba bylo podgrzewac]kazdy zapakowalam w specjalny woreczek - takie z plastikowymi zasuwkami,
twoja dzidzia mala , takze chyba tylko mleczko ci zostalo , podroz nie trwa dlugo takze radzilabym miec przygotowane mleko , najlepiej zeby bylo cieple - zebys nie miala problemow z podgrzaniem na lotnisku , i daj dziecku przed wylotem , a potem miej tez w malutkiej butelce wode lub herbatke , bo w czasie startu zalecaja dac dziecku cos do picia zeby sie uszka nie zatykaly.
Hela28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-28, 23:21   #4481
pam26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Saarland
Wiadomości: 110
GG do pam26
Dot.: mamy z Niemiec

Dziekuje Helciu za wskazowki!
jakos bede musiala to zorganizowac ale najwyzej jesli nie bede mogla czegos zabrac to zawsze maz moze do domu wziasc.I po problemie.
__________________
Zycie jest takie piekne ,tylko ludzie zyc nie umieja.
pam26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-24, 19:43   #4482
Xenia
Rozeznanie
 
Avatar Xenia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 740
Dot.: mamy z Niemiec

Czesc. Ale zaniedbalam ten watek :/

Ja tez zapisalam mojego synka do przedszkola.
We wrzesniu idzie do gruby Krabbelmäuschen a bedzie miec 2 lata.
Normalnie juz dzis by poszedl ale nie ma miejsc w grupie.

Czekam na to jak na zbawienie , bo jest dzieckiem b. aktywnym i daje mi codzien taki wycisk , ze szok.
Robimy to przede wszystkim dlatego bo bardzo lubi dzieci i kazde napotkane zaczepia do zabawy.
Zobaczymy , jak bedzie sie mu podobac to zostanie , jak nie to pobedze dalej w domu.
Xenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-27, 22:36   #4483
pam26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Saarland
Wiadomości: 110
GG do pam26
Dot.: mamy z Niemiec

Oj moja mala tez zaczelac chodzic ale tak chodzi jakby miala motorek w pupci nie jestem w stanie nawet obiadu dobrego ugotowac.hi hi
__________________
Zycie jest takie piekne ,tylko ludzie zyc nie umieja.
pam26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-30, 20:38   #4484
Zuzina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Hagen a.T.W.
Wiadomości: 4
Dot.: mamy z Niemiec

Czesc!!!! Mam na imie Agnieszka, jestem mama 2,5 letniej Zuzi!!! Od 6 lat mieszkamy w Niemczech,okolice Osnabrück!!! Bardzo chetnie poznalabym kogos z tych okolic lub popisala z kims kto ma wieksze doswiadczenie w sprawach "urzedow niemieckich" niz ja. Goraco pozdrawiam Aga Hagen aTW

---------- Dopisano o 21:38 ---------- Poprzedni post napisano o 21:37 ----------

zapomnialam napisac,ze na zwuyklych miedzyludzkich znajomosciach tez mi bardzo zalezy. Buziole Aga
Zuzina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-03, 22:53   #4485
pam26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Saarland
Wiadomości: 110
GG do pam26
Dot.: mamy z Niemiec

Hej Agusia!
witaj kochana serdecznie!
__________________
Zycie jest takie piekne ,tylko ludzie zyc nie umieja.
pam26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-06, 20:40   #4486
Zuzina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Hagen a.T.W.
Wiadomości: 4
Dot.: mamy z Niemiec

Witam!!!!
Mam do Was male pytanko. Ostatnio dostalam pismo dotyczace badania U7A. Czy ktoras z mam ma juz jakies doswiadczenie z tym czyms ?????? Martwie sie,bo Zuzka dopiero od sierpnia zaczyna chodzic do przedszkola i nie wiem czy to badanie nie sprawdza czasem znajomosci jezyka. Buziaki Aga
Zuzina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-07, 12:08   #4487
Hela28
Raczkowanie
 
Avatar Hela28
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Daleko nad jeziorem
Wiadomości: 240
Dot.: mamy z Niemiec

Wiesz co z tego co slyszalam to nie polega to na znajomosci jezyka - moja kumpela byla na tym bilansie - maly nie zna niemieckiego , bo dopiero teraz od maja zaczal dopiero do przedszkola chodzic - i wszystkie polecenia mu tlumaczyla na jezyk polski , takze raczej o znajomosc jezyka nie chodzi.pozdrawiam
Hela28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-08, 13:34   #4488
Kasia 130284
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3
Dot.: mamy z Niemiec

Witam.Ja też mieszkam w Niemczech od 5 lat okolice Wuppertalu.Jeszcze nie mama ale się staramy o dziecko.
Kasia 130284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 11:09   #4489
Partymix
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 487
Dot.: mamy z Niemiec

hejka ja jestem świeżo upieczona mamusia 2 tyg Dorianka . mieszkam niedaleko Osnabrucka tzn około 100 km az tak blisko nie jest ale godzinka i jestem Niestety o tym badaniu niesłyszałam .
Partymix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-09, 19:32   #4490
Zuzina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Hagen a.T.W.
Wiadomości: 4
Dot.: mamy z Niemiec

o jak fajnie, ze jest ktos z moich okolic!!!!! Gratuluje swieza mamusiu i zycze duzo duzo zdrowka A gdzie dokladnie mieszkasz?? Pozdrawiam
Zuzina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-10, 11:29   #4491
Mustique
Lena
 
Avatar Mustique
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 12 229
Dot.: mamy z Niemiec

cześć dziewczyny!

długo mnie nie było na wąteczku; ale już nie miszkam w Niemczech- wróciłam do Polski- i jakoś tak zatraciłam sie w mojej slicznej, małej córeczce!!!

witam nowe mamusie... !!!
__________________
Mała, Wredna, Bezczelna..
ale jakże zadowolona z siebie!
Mustique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-10, 19:58   #4492
Partymix
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 487
Dot.: mamy z Niemiec

hej ja mieszkam w meppen . dziewczyny moj mały dostał steuernumer czy cos w związku z tym musze robic czy porostu go mam i tyle ?
Partymix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-11, 19:49   #4493
Hela28
Raczkowanie
 
Avatar Hela28
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Daleko nad jeziorem
Wiadomości: 240
Dot.: mamy z Niemiec

Wiesz co o ile dobrze pamietam to poprostu musisz go miec w dokumentach i tyle!!!
pozdrawiam
Hela28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-09, 15:56   #4494
Patrycja_1708
Zadomowienie
 
Avatar Patrycja_1708
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 347
Dot.: mamy z Niemiec

Witam wszystkie mamy z Niemiec. Mam nadzieje że mi pomożecie. Mieszkam od niedawna w DE i za pare miesiecy mam termin porodu. Chciałabym sie dowiedzieć jak to wszystko tutaj wygląda z porodem: formalnosciami, ze szpitalem i z łatwością dogadania sie z lekarzem czy położną bo nie znam dobrzee niemieckiego.
Patrycja_1708 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-10, 16:49   #4495
Hela28
Raczkowanie
 
Avatar Hela28
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Daleko nad jeziorem
Wiadomości: 240
Dot.: mamy z Niemiec

Cytat:
Napisane przez Patrycja_1708 Pokaż wiadomość
Witam wszystkie mamy z Niemiec. Mam nadzieje że mi pomożecie. Mieszkam od niedawna w DE i za pare miesiecy mam termin porodu. Chciałabym sie dowiedzieć jak to wszystko tutaj wygląda z porodem: formalnosciami, ze szpitalem i z łatwością dogadania sie z lekarzem czy położną bo nie znam dobrzee niemieckiego.

witam!!!!!

A tak wogole z jakiej czesci Niemiec klikasz?
Ja tez bylam w podobnej sytuacji - przyjechalam do Niemiec w lipcu , a w grudniu rodzilam- w szpitalu opieka jest super , porod wspominam bardzo milo - znieczulenie na zyczenie , porod w wodzie tez - jesli chodzi o dogadanie sie to raczej nie ma problemu jak ja czegos nie zrozumialam to powtorzyli jeszcze raz , i tak jakos poszlo

ale masz jeszcze troche czasu zeby pooznac podstawowe zwroty przydatne przy porodzie. Jak masz wiecej pytan to pisz smialo - mozesz tez na priva. pozdrawiam
Hela28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-10, 20:19   #4496
pam26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Saarland
Wiadomości: 110
GG do pam26
Dot.: mamy z Niemiec

Ja wspominam sam porod i opieke wspaniale a z zalatwianiem dokumentow tez niema problemow.
__________________
Zycie jest takie piekne ,tylko ludzie zyc nie umieja.
pam26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-23, 20:14   #4497
emigra
Zakorzenienie
 
Avatar emigra
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Nordrhein Westfalen
Wiadomości: 9 332
Dot.: mamy z Niemiec

Chyba dobrze trafilam
Witam Was, emigrantki
Mozna sie przylaczyc?


Mam prawie 22 lata, od dwoch miesiecy jestem szczesliwa mezatka i planujemy z mezem w przyszlym roku (druga polowa raczej) powiekszyc nasza mini rodzinke Maz mieszka w Niemczech od wielu wielu lat (jest miedzy nami spora dosyc roznica wieku, bo 14 lat) ja mieszkam z Nim tu od ponad roku
Z moim jezykiem jest srednio tak naprawde, bo bardzo malo mowie, choc rozumiem prawie wszystko boje sie ze jak zajde w ciaze to nie dam sobie rady.... Jezykowo tez. Zawsze to jakos ciezej zrozumiec w obcym jezyku fachowe zwroty, a niektorzy lekarze maja taka wymowe ze mam przerazenie w oczach Aczkolwiek mam jeszcze sporo czasu by posiasc te wiedze Prawdopodobnie we wrzesniu teraz zaczne prace jako Nageldesignerin (jak to ladnie brzmi ) w salonie u Polki licze przede wszystkim na poprawe wymowy i kontakt z ludzmi - po roku siedzenia w domu az rwe sie do ludzi!!

Mam kilka znajomych, jedna kolezanka ma malego, 1.5 prawie rocznego synka, ale jakos ona nigdy nie potrafi wytlumaczyc na czym rzecz polega np w kwestii badan jakie nalezy zrobic przed rozpoczeciem staran o bobo, albo jakie badania potem robia w ciazy, jak to sie nazywa po niemiecku, czy jest potrzebne, po tem jak sie wybiera szpital i polozna, dziecko czy sie zapisuje do jakiejs przychodni rodzinnej czy gdzie i takie tam. Licze na to ze z czasem dowiem sie tego tutaj i moj strach przed macierzynstwem w Niemczech choc troche sie zmniejszy. Bardzo chcemy dziecka, oboje. Choc z mezem mamy za soba pelno rozmow, klotni i sprzeczek z tego powodu

Ale sie rozpisalam .... teraz pewnie boicie sie takiej gaduly


Pozdrawiam Was serdecznie!



PS mieszkam w Köln, jest ktos z okolicy?
__________________
Julia Wiktoria
07.03.2012, 20:35
3270g, 47 cm
emigra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-24, 23:05   #4498
pam26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Saarland
Wiadomości: 110
GG do pam26
Dot.: mamy z Niemiec

Hej Emigra!
czytajac twoj post stwierdzilam ze mamy duzo wspolnego!
moge cie w jednym uspokoic pragnac dzidzi nic ci nie stanie na drodze a szpitale w De sa superowe oczywiscie jak i opieka.
__________________
Zycie jest takie piekne ,tylko ludzie zyc nie umieja.
pam26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-25, 07:35   #4499
emigra
Zakorzenienie
 
Avatar emigra
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Nordrhein Westfalen
Wiadomości: 9 332
Dot.: mamy z Niemiec

Hej Pam26 mam taka nadzieje
__________________
Julia Wiktoria
07.03.2012, 20:35
3270g, 47 cm

Edytowane przez emigra
Czas edycji: 2010-08-25 o 07:41
emigra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-10, 13:21   #4500
almare
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: MS/NRW
Wiadomości: 9
Dot.: mamy z Niemiec

witam wszystkie mamy

ja jestem mama Maxa (14m-cy) i mieszkamy w Münster, NRW
almare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-17 17:59:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:41.