Choroba Hashimoto - zbiorczy - Strona 30 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-07-12, 21:20   #871
princessmadzia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 163
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Dzięki Dziewczyny
Sprawdziłam skład swojego przyspieszacza do opalania i ma N-Acetyl-L-Tyrosine. Chociaż muszę Wam powiedzieć, że również mi bardzo ciężko się opalić, a karnację mam jasną, ale ten mój przyspieszacz lekko mnie zabrązowił. Myślicie, stosowanie go (posiada tyrozynę) ma jakiś wpływ na Hashi ??
Pozdrawiam
__________________
Magicznie ZAKOCHANA
princessmadzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-12, 21:54   #872
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomości: 7 083
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

princessmadzia mysle, ze takie kosmetyki z tyroksyna maja wplyw na chora juz tarczyce, jeszcze jakies 10 dni temu ogladalam w tv wypowiedz jakiegos b.znanego profesora endokrynologa, ktory wlasnie wspominal aby przy chorobach tarczycy uwazac na sklad tyroksyny w kosmetykach i nawet przy Hasi nie przebywac zbyt dlugo nad morzem, lepsze sa dla nas gory (kurcze ja to tez sobie wybralam, bo mieszkam nad morzem, ale to przypadek tak sprawil), ja na Twoim miejscu bym nie uzywala zbyt dlugo, choc mysle ze jak pare razy sie posmarujesz to nic sie nie stanie, bo chyba Twoja tarczyca nie jest jakos mega wyniszczona
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow

Edytowane przez principessina
Czas edycji: 2010-07-12 o 21:55
principessina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-13, 10:15   #873
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

A to dziwne, bo zawsze mi doradzano raczej jod i morze... mówię o endokrynologach. Ja się zresztą nad morzem fenomenalnie czuję.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-13, 12:20   #874
Hela30
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 10
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Witam przeglądałam wasze wpisy ,powiedzcie czy któraś z was ma problemy ze stawami i kręgosłupem kręci mnie w kolanach i biodrze muszę schudnąc 20 kilo i czy to prawda ze przy chaszi jest zwiększone ryzyko osteoporozy ,bo zastanawiam się czy te stawy mogą boleć od tego czy zza dużej wagi?Ja leczę się już dwa lata na Chaszi i dalej lekarz mi nie zaleca zajścia w ciąże mówi ze to za szybko bo hormon musi być unormowany a u mnie jest raz 3,8 lub 4,2 . dwa lata próbowałam zajść to i nie wychodziło poszłam do ginekologa bo mam jedno dziecko, skierowal mnie na tsh wyszło 6,8.Tak zaczeło sie leczenie
Hela30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-13, 12:28   #875
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Hela30 Pokaż wiadomość
Witam przeglądałam wasze wpisy ,powiedzcie czy któraś z was ma problemy ze stawami i kręgosłupem kręci mnie w kolanach i biodrze muszę schudnąc 20 kilo i czy to prawda ze przy chaszi jest zwiększone ryzyko osteoporozy ,bo zastanawiam się czy te stawy mogą boleć od tego czy zza dużej wagi?Ja leczę się już dwa lata na Chaszi i dalej lekarz mi nie zaleca zajścia w ciąże mówi ze to za szybko bo hormon musi być unormowany a u mnie jest raz 3,8 lub 4,2 . dwa lata próbowałam zajść to i nie wychodziło poszłam do ginekologa bo mam jedno dziecko, skierowal mnie na tsh wyszło 6,8.Tak zaczeło sie leczenie
Ja mam problemy ze stawami dość spore. Z kręgosłupem też ale to akurat dlatego, że jest potwornie krzywy.

Co do zajścia w ciąże to podobno najlepiej jak TSH jest w okolicach 1,5 lub mniej. Mi tez lekarze odradzali starania gdy miałam za duże TSH ponieważ wtedy jest większe prawdopodobieństwo poronienia. Nam już minęło 2,5 roku odkąd się zaczęliśmy starać.
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-13, 17:29   #876
princessmadzia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 163
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

principessina Też doszłam do takiego wniosku, że jak się troszkę posmaruję to nic mi nie będzie. A co do mojej tarczycy to zniszczona jest w wieku 20 lat mam tarczyce, 8 letniego dziecka niestety :/ Idę do endo w piątek to się wypytam o te kosmetyki

ukrycior Mój endo jak się dowiedział, że jadę nad morze zrobił mi dodatkowe badania, żeby sprawdzić czy mogę przebywać nad nim rano, bo wtedy jest największe stężenie jodu i właśnie od nich zależy czy zalecane będą poranne spacerki rano czy też nie.

Dziewczyny orientujecie się może czy jak mam TSH 2,2 to endo zwiększy mi dawkę z 25 na 50 ? Co o tym sądzicie ?
Pozdrawiam
__________________
Magicznie ZAKOCHANA
princessmadzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-13, 21:08   #877
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomości: 7 083
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

princessmadzia z tego co sie orientuje to przy hasi nie ejst zalecnay jod, nawet lekarka kazala unikac rybek i jesc tylko te tluste, jak makrela, tunczyk i losos. Ja mieszkam nad morzem, ale wiem ze to morza polnoce, w tym Baltyk maja duze stezenie jodu i bromu, te poludniowe o wiele mniej, nawet jak sie idzie na spacer to nie czuc w powietrzu tak jak nad Baltykiem specyficznego zapachu (nie wiem czy jest zrozumiale co mam na mysli). Skoro Ty masz problemy z tarczyca juz od dziecinstwa to moze jednak nie uzywalabym tego przyspieszacza A tsh ponad 2 to nie jest wysokie

Hela30 ja nie tyle jak narazie mam problemy ze stawami, ale cholercia mam juz osteoporoze, mam dosc spore problemy z kregoslupem (kazdy lekarz mi mowi, ze bede miec problemy podczas ciazy), a robilam jakies 2 lata temu przeswietlenie no i w krzyzu sa zaczatki osteporozy, co to bedzie za 20 lat chyba bede w rozsypce hehe
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-13, 21:12   #878
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez principessina Pokaż wiadomość
princessmadzia z tego co sie orientuje to przy hasi nie ejst zalecnay jod, nawet lekarka kazala unikac rybek i jesc tylko te tluste, jak makrela, tunczyk i losos. Ja mieszkam nad morzem, ale wiem ze to morza polnoce, w tym Baltyk maja duze stezenie jodu i bromu, te poludniowe o wiele mniej, nawet jak sie idzie na spacer to nie czuc w powietrzu tak jak nad Baltykiem specyficznego zapachu (nie wiem czy jest zrozumiale co mam na mysli). Skoro Ty masz problemy z tarczyca juz od dziecinstwa to moze jednak nie uzywalabym tego przyspieszacza A tsh ponad 2 to nie jest wysokie

Hela30 ja nie tyle jak narazie mam problemy ze stawami, ale cholercia mam juz osteoporoze, mam dosc spore problemy z kregoslupem (kazdy lekarz mi mowi, ze bede miec problemy podczas ciazy), a robilam jakies 2 lata temu przeswietlenie no i w krzyzu sa zaczatki osteporozy, co to bedzie za 20 lat chyba bede w rozsypce hehe
Nie załamuj mnie. Ryby to jedyne mięso jakie jadam.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-14, 08:09   #879
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ukrycior Pokaż wiadomość
Nie załamuj mnie. Ryby to jedyne mięso jakie jadam.
Ukrycior mojej mamie lekarz powiedział całkiem co innego - dużo jodu - najlepiej na każde wakacje jeździć nad morze i jeść dużo ryb - o u nas akurat nie jest problemem bo mój tata jest zapalonym wędkarzem i w tygodniu co najmniej 3 razy jest na rybach
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-14, 10:12   #880
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

No bo na chłopski rozum - to co łykamy w tablecie to sole jodu przecież. Mój endo też zachęcał do ryb, że zdrowe, obniżają cholesterol, generalnie dobrze wpływają na dietkę...
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-14, 12:07   #881
princessmadzia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 163
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Widzicie Dziewczyny, a mój endo mówi, że te wyjazdy nad morze to zależne są od wyników badań
O swojej tarczycy dowiedziałam się w kwietniu tego roku, że jest już wyniszczona, do poziomu tarczycy 8 letniego dziecka. Początkowo TSH miałam 5,2 teraz biorę ten Euthyrox i mam 2,2, a tak czytam Wasze wypowiedzi i poniżej 1 to chyba idealne, tak ?
__________________
Magicznie ZAKOCHANA
princessmadzia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-14, 13:26   #882
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomości: 7 083
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

A mi endo nawet kazal uwazac na witaminy zawierajace jod, znaczy wybierac te ktore nie maja jako skladnika wlasnie jodu, jod jest zalecany przy chorobach tarczycy, ale nie przy hasi, tylko przy niedoczynnosci lub nadczynnosci, a hasi to ani to ani tamto, najgorsza z chorob tarczycy...zreszta najlepiej radzic sie specjalisty, ja lekarzem nie jestem i nie chcialabym wprowadzac tutaj w blad:9

Princessmadzia TSH ponizej 1 to chyba troche malo, musi bys tak ok. 1,5
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-14, 13:33   #883
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez principessina Pokaż wiadomość
A mi endo nawet kazal uwazac na witaminy zawierajace jod, znaczy wybierac te ktore nie maja jako skladnika wlasnie jodu, jod jest zalecany przy chorobach tarczycy, ale nie przy hasi, tylko przy niedoczynnosci lub nadczynnosci, a hasi to ani to ani tamto, najgorsza z chorob tarczycy...zreszta najlepiej radzic sie specjalisty, ja lekarzem nie jestem i nie chcialabym wprowadzac tutaj w blad:9

Princessmadzia TSH ponizej 1 to chyba troche malo, musi bys tak ok. 1,5
Principessina nie mało
Idealnie. 1,5 może być maksymalnie.
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-14, 13:39   #884
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

odnośnie poronien przy wysokiem tsh, czy tylko o poronienia chodzi czy o jakieś wady rozwojowe płodu??

odnośnie jodu- ma to wogole jakiś wpływ jeśli przyczyną niedoczynności nie jest brak jodu? przeciez o ile wiem każdy pierwiastek organizm przyjmuje tyle ile potrzebuje, nadmiary go nie zbawiaja, a akurat jod jest potrzebny w sladowych ilosciach i trudno aby byly niedobory
u mnie przyczyną jest przebyte zapalenie w przeszlosci (nie mam choroby immonulogicznej) wiec jakos nie mogę powiazac jak ten jod moze mnie zbawic, może ktoś mi wytlumaczy?
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-14, 13:39   #885
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomości: 7 083
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

a to przepraszam, bo tak wszedzie slysze o tym 1,5 i tak myslalam ze ma byc
a jeszcze co do tego jodu to tez nie kazala uzywac soli jodowanej, wiecie co jak bede miec chwile wieczorem to az poczytam o tym....bo zescie rozbudzily we mnie niepewnosc
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-14, 13:45   #886
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Dziewczyny, przecież w PL jest obowiązek jodowania soli...
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-14, 13:49   #887
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ukrycior Pokaż wiadomość
Dziewczyny, przecież w PL jest obowiązek jodowania soli...
No właśnie

A z tymi wadami to nie wiem, pewnie tez zależy od organizmu.
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-14, 13:53   #888
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Niedobór tyroksyny (czyli niedoczynność) kiedy zachodzi się w ciążę może skutkować mongolizmem, wadami układu nerwowego, przy Hashi dochodzą poronienia. Ale oczywiście mam na myśli nieleczoną lub niewykrytą chorobę lub drastyczny skok TSH w ciąży. Dlatego dobrze jest obniżyć jego poziom i często kontrolować, by te wady wykluczyć.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-14, 13:55   #889
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomości: 7 083
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Jak to to nie ma w sklepach soli niejodowanej, cos dzwine mi sie wydaje...
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-14, 13:59   #890
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Ustawowo jodowana jest.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-14, 14:43   #891
vilya
Zadomowienie
 
Avatar vilya
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 214
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

można kupić niejodowaną sól np http://e-zdrowie.abc24.pl/default.as...629&pro=132336
vilya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-14, 14:49   #892
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez vilya Pokaż wiadomość
Może i można, ale to dziwne, bo sól spożywcza podlega w Polsce jodowaniu (ustawowo, jak pisałam). Natomiast jaki sens ma zdobywanie niejodowanej soli wobec faktu, że w półproduktach i potrawach będziemy miały jodowaną?
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-14, 16:47   #893
katharina101
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 13
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

ja już nic nie wiem...
czy potrzebny jod czy nie... gdzieś nawet czytałam, że właśnie brak jodu jest jedną z możliwych przyczyn wystepowania chorób tarczycy...

może nawet tu:

http://www.endokrynologia.net/

polecam ten serwis.
Wydaje się być bardzo rzeczowy i wyjaśniający wiele rzeczy....
Choć jak dla mnie za dużo info naraz...
nie mogę tego spamiętać.... i się gubię... no cóż...lekarzem nie jestem...
katharina101 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-14, 18:49   #894
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Czesc dziewczyny, dolaczam do waszego watku. Rozpoznano u mnie niedawno Hashimoto, a jeszcze teraz mi doszly wyniki hormonow plciowych - FSH troche za wysokie i swiadczace juz o zmniejszonej rezerwie jajnikowej oraz niedomoga lutealna. Ciekawe, kiedy sie doczekamy dzidzi

Cytat:
Napisane przez katharina101 Pokaż wiadomość
ja już nic nie wiem...
czy potrzebny jod czy nie... gdzieś nawet czytałam, że właśnie brak jodu jest jedną z możliwych przyczyn wystepowania chorób tarczycy...

może nawet tu:

http://www.endokrynologia.net/

polecam ten serwis.
Wydaje się być bardzo rzeczowy i wyjaśniający wiele rzeczy....
Choć jak dla mnie za dużo info naraz...
nie mogę tego spamiętać.... i się gubię... no cóż...lekarzem nie jestem...
Jodu w hashim sie zdecydowanie unika. Jego nadmiar jest nawet uwazany za jedna z przyczyn powstawania choroby. Zaleca sie go natomiast w zwyklej niedoczynnosci tarczycy, bo jego niedobor powoduje powstanie wola.

Edytowane przez rocki
Czas edycji: 2011-08-09 o 09:26
rocki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-14, 21:42   #895
princessmadzia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 163
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Dziewczyny, popytam jeszcze w piątek mojego endo o ten jod i Wam napiszę co powiedział
__________________
Magicznie ZAKOCHANA
princessmadzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-16, 10:51   #896
princessmadzia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 163
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Lekarz powiedział mi, że w związku z tym, że moje badania są dobre, mogę spokojnie jechać nad morze i wdychać sobie powietrze z bryzą, dodał również, że będzie wtedy mniejsze zapotrzebowanie na lek w tabletkach.
A co do kosmetyków z tyrozyną zapomniałam się zapytać, ale wydaje mi się, że przecież tam musi być naprawdę mała dawka tego hormonu, bo przecież inaczej nikt im by tego nie dopuścił do obrotu, więc smaruję się z umiarem ale dalej.

Mam do Was takie pytanie, szybko się opalacie czy to raczej proces długotrwały ??
Pozdrawiam
__________________
Magicznie ZAKOCHANA
princessmadzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-16, 10:55   #897
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez princessmadzia Pokaż wiadomość
Lekarz powiedział mi, że w związku z tym, że moje badania są dobre, mogę spokojnie jechać nad morze i wdychać sobie powietrze z bryzą, dodał również, że będzie wtedy mniejsze zapotrzebowanie na lek w tabletkach.
A co do kosmetyków z tyrozyną zapomniałam się zapytać, ale wydaje mi się, że przecież tam musi być naprawdę mała dawka tego hormonu, bo przecież inaczej nikt im by tego nie dopuścił do obrotu, więc smaruję się z umiarem ale dalej.

Mam do Was takie pytanie, szybko się opalacie czy to raczej proces długotrwały ??
Pozdrawiam
Ja się nie opalam w ogóle.
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-16, 11:09   #898
princessmadzia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 163
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

W ogóle znaczy, że nie wychodzisz na słońce się opalać czy, że próbujesz się opalać ale nic z tego nie wychodzi ??
__________________
Magicznie ZAKOCHANA
princessmadzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-16, 11:43   #899
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

To znaczy, że mogę godzinami siedzieć na słońcu a i tak jestem biała jak ściana.
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-16, 11:44   #900
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7 112
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez mezaga Pokaż wiadomość
To znaczy, że mogę godzinami siedzieć na słońcu a i tak jestem biała jak ściana.
to ja mam tak samo
a czy są jakieś przeciwskazania doopalania przy Hashi? chyba nie?
__________________
Silence, silence and fire
They call me, they make me desire
Everlasting desire in me ...


!!! NAKARM PIESA !!!
agison jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:50.