Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 - Strona 27 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-07-22, 21:24   #781
jo@n@
Zakorzenienie
 
Avatar jo@n@
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 496
GG do jo@n@
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

Kaszel się wyleczył. Odkasłuje jedynie jak mu katar spłynie bo katar nadal jest. Niech już te zęby mu wylezą bo zwariujemy. Z jedzeniem masakra. No i te kupy luźne. Do tego upały, że z domu nie ma po co wychodzić

Dla zainteresowanych w Biedronce jest ciastolina w różnych zestawach po 14,99. http://www.biedronka.pl/cms/img/u/Ga...a_1/big/09.jpg
I będzie od 29 lipca tablica http://www.biedronka.pl/cms/img/u/Ga...a_1/big/30.jpg
__________________

If you're out on the road
Feeling lonely and so cold
All you have to do is call my name
And I'll be there on the next train

jo@n@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-22, 21:43   #782
anya_krk
Zakorzenienie
 
Avatar anya_krk
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 265
GG do anya_krk Wyślij wiadomość przez MSN do anya_krk
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

Cytat:
Napisane przez jo@n@ Pokaż wiadomość
Kaszel się wyleczył. Odkasłuje jedynie jak mu katar spłynie bo katar nadal jest. Niech już te zęby mu wylezą bo zwariujemy. Z jedzeniem masakra. No i te kupy luźne. Do tego upały, że z domu nie ma po co wychodzić

Dla zainteresowanych w Biedronce jest ciastolina w różnych zestawach po 14,99. http://www.biedronka.pl/cms/img/u/Ga...a_1/big/09.jpg
I będzie od 29 lipca tablica http://www.biedronka.pl/cms/img/u/Ga...a_1/big/30.jpg
dla Bartaska!
ciastolina - w sam raz dla mojego smakosza
ale tablica fajna
__________________
Live long and prosper
anya_krk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-22, 21:52   #783
Tun1a
Wtajemniczenie
 
Avatar Tun1a
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pałuki / Poznań
Wiadomości: 2 949
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

Cytat:
Napisane przez anya_krk Pokaż wiadomość
dla Bartaska!
ciastolina - w sam raz dla mojego smakosza
ale tablica fajna
i mojego
Co może jeść - nie chce, czego nie może to zaraz se do buzi wtyka....

Jo@si@ żeby w końcu zęby powychodziły
__________________
Oleńka
Na dwa domy
Tun1a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-22, 22:00   #784
jo@n@
Zakorzenienie
 
Avatar jo@n@
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 496
GG do jo@n@
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

Co do wpychania do paszczy to Bartek dorwał na podwórku kawałek chleba, takiego z deka po przejściach wyrzuconego dla gołębi przez kogoś. I co? Gryza wziął i jeszcze mniam mniam powiedział
__________________

If you're out on the road
Feeling lonely and so cold
All you have to do is call my name
And I'll be there on the next train

jo@n@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-23, 07:48   #785
cassie24
Zadomowienie
 
Avatar cassie24
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 1 144
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

cassie24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-23, 07:52   #786
dzikazaba
Raczkowanie
 
Avatar dzikazaba
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 342
GG do dzikazaba
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

Dzien dobry

Od rana boli mnie glowa, tzn. od 3-4... Cassie wiem co czujesz . Chyba polasze sie na jakiegos przeciwbola, choc nie lubie ich brac.
Jutro ide na zakupy. Maly zostaje z T a ja bede szalec

Mam pytanie do mam, ktore podaja mleko krowie-jakie kupujecie?
Piotrek "wypial"sie na modyfikowane i za bardzo nie wiem jakie podawac. Pije w zasadzie kazde jakie kupie, ale wolalabym sie dowiedziec jakie Wy dajecie. Ja kupywalam 2 % ale gdzies wyczytalam,ze powinno sie dawac tlusciejsze mleko i teraz sama nie wiem. No i czy podajecie do tego jakies witaminy
Chcialam zapytac w przychodni ale masza pediatra jest na urlopie.
__________________
Piotruś 26.o4.2009
dzikazaba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-23, 09:43   #787
cassie24
Zadomowienie
 
Avatar cassie24
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 1 144
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

dzikazaba ja poraz kolejy wstałam z bólem głowy to jest jakiś koszmar
W zasadzie Xavier nie pije mleka, jedynie w płatkach na śniadanie, nie chce, nie wypije i koniec. Do płatków podaję 3,5% ale wg mnie to i tak za mało tłuste mleko bo modyfikowane jest o wiele tłuściejsze. Witamin też nie podaję, jedynie to co jest w naturalnych owocach, warzywach. Mam vibomil ale zapominam o nim :/

Jak to jest możliwe że boli mnie ząb który był już 2 razy leczony? Łącznie z antybiotykiem w zębie? Normalnie zwariować można. Myślałam że po leczeniu antybiotykiem już żadne rewelacje mnie nie spotkają a tu dopa blada

Oglądałam tę ciastolinę w Biedronce. Tania jest i niedroga. Obawiam się jednak że po czasie jak ciasto się wyrobi będzie miała zbyt rzadką konsystencję i nie będzie się chciała z rączek odklejać zostawiając ślady.
Kevinkowi kupiliśmy z Disneya ciastolinę i po jakiś 2 miesiącach zabawy ciastolina się popsuła i nie pomaga chłodzenie w lodówce.

Za to jest tam jeszcze zestaw dużych klocków straż pożarna, koparka, farma i coś tam jeszcze było. Mogę powiedzieć rewelacja. Kevinkowi kupiliśmy straż pożarną i obaj chłopcy mają frajdę że szok. Duże klocki, mały tego nie połknie i przede wszystkim super zabawa za 16,99zł
cassie24 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-23, 10:55   #788
anya_krk
Zakorzenienie
 
Avatar anya_krk
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 265
GG do anya_krk Wyślij wiadomość przez MSN do anya_krk
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

hello dziewczeta (odgapiam od Cassie)
Cytat:
Napisane przez jo@n@ Pokaż wiadomość
Co do wpychania do paszczy to Bartek dorwał na podwórku kawałek chleba, takiego z deka po przejściach wyrzuconego dla gołębi przez kogoś. I co? Gryza wziął i jeszcze mniam mniam powiedział

Cytat:
Napisane przez cassie24 Pokaż wiadomość
Oglądałam tę ciastolinę w Biedronce. Tania jest i niedroga. Obawiam się jednak że po czasie jak ciasto się wyrobi będzie miała zbyt rzadką konsystencję i nie będzie się chciała z rączek odklejać zostawiając ślady.
Kevinkowi kupiliśmy z Disneya ciastolinę i po jakiś 2 miesiącach zabawy ciastolina się popsuła i nie pomaga chłodzenie w lodówce.

Za to jest tam jeszcze zestaw dużych klocków straż pożarna, koparka, farma i coś tam jeszcze było. Mogę powiedzieć rewelacja. Kevinkowi kupiliśmy straż pożarną i obaj chłopcy mają frajdę że szok. Duże klocki, mały tego nie połknie i przede wszystkim super zabawa za 16,99zł


Jutro jedziemy na wioske a ma podobno padac mozg mi sie rozplynął. Nie mam weny do pisania. Ide pograć na fb
__________________
Live long and prosper
anya_krk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-23, 10:57   #789
alkamor
Zakorzenienie
 
Avatar alkamor
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Sk-ce
Wiadomości: 12 413
GG do alkamor
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

Cytat:
Napisane przez buziaczekk Pokaż wiadomość
Cassie i alkamor zastanawialyscie sie ostatnio czemu na koncie Direct z ING pobieraja prowizje 5 zl a wczesniej 2 zl....bylam dzis w banku zalatwic pare spraw to o to zapytalam bo tez mi juz biora 5 zl....okazalo sie ze to jest prowizja za karte do bankomatu ale ta prowizja nie bedzie pobierana jesli zaplaci sie karta w sklepach w ciagu miesiaca 100 zl, moze to byc jednorazowa platnosc ale nie musi, wazne ze w ciagu miesiaca nazbiera sie 100 zl i wtedy tej prowizji nie ma, ja kurna o tym wiedzialam ale mi zupelnie to z glowy wylecialo i nie skojarzylam ze raz mi ta prowizje biora a raz nie, bo jeden m-c karta zaplace a w innym m-c nie place
I zmienilam sobie przy okazji karte do bankomatu zeby mi wyrobili ja z nowym nazwiskiem bo jeszcze mialam ze starym
ja też wiedziałam jak otwierałam konto to mi koleś powiedział

Cytat:
Napisane przez cassie24 Pokaż wiadomość
buziak wiedziałam o tym od początku
Opłatę podnieśli tylko dlatego że teraz wszystkie bankomaty w PL obojętnie jakiego banku są bezpłatne czyli bez prowizji przy wybieraniu
ale moim zdaniem to i tak się bardziej opłaca.U mnie np. na osiedlu o ile to można tak nazwać to zadupie jest tylko jeden bankomat i to PKO więc za każdym razem jak wybieraliśmy kasę była prowizja.

Cytat:
Napisane przez jo@n@ Pokaż wiadomość
Dla zainteresowanych w Biedronce jest ciastolina w różnych zestawach po 14,99. http://www.biedronka.pl/cms/img/u/Ga...a_1/big/09.jpg
I będzie od 29 lipca tablica http://www.biedronka.pl/cms/img/u/Ga...a_1/big/30.jpg
Ciastolina to u nas odpada bo by wszystkie ściany wymazał
ta tablica fajna, widziałam w gazetce i niedroga ale jak zawsze pod koniec miesiąca dają jak juz kasy nie mam na urodziny kupiliśmy TŻta chrześniakowi i mu się podobało.Tyle, że zapłaciliśmy 35 zł. Niby można nieraz dostać tańsze ale moja siostra miała i się szybko popsuła ta tania.

Cytat:
Napisane przez jo@n@ Pokaż wiadomość
Co do wpychania do paszczy to Bartek dorwał na podwórku kawałek chleba, takiego z deka po przejściach wyrzuconego dla gołębi przez kogoś. I co? Gryza wziął i jeszcze mniam mniam powiedział


Cytat:
Napisane przez dzikazaba Pokaż wiadomość
Mam pytanie do mam, ktore podaja mleko krowie-jakie kupujecie?
Piotrek "wypial"sie na modyfikowane i za bardzo nie wiem jakie podawac. Pije w zasadzie kazde jakie kupie, ale wolalabym sie dowiedziec jakie Wy dajecie. Ja kupywalam 2 % ale gdzies wyczytalam,ze powinno sie dawac tlusciejsze mleko i teraz sama nie wiem. No i czy podajecie do tego jakies witaminy
Chcialam zapytac w przychodni ale masza pediatra jest na urlopie.
Ja daję 1,5%-2% bo sama takie piję i już się przyzwyczaiłam ale właśnie nie wiem czy nie zacząć kupować 3,2% witamin żadnych nie daję

Cytat:
Napisane przez cassie24 Pokaż wiadomość
Oglądałam tę ciastolinę w Biedronce. Tania jest i niedroga. Obawiam się jednak że po czasie jak ciasto się wyrobi będzie miała zbyt rzadką konsystencję i nie będzie się chciała z rączek odklejać zostawiając ślady.
Kevinkowi kupiliśmy z Disneya ciastolinę i po jakiś 2 miesiącach zabawy ciastolina się popsuła i nie pomaga chłodzenie w lodówce.
Moja siostra (tzn siostra w moim imieniu) kupowała młodej w tesco taką "made in tesco" i jest OK podobno bo ja się nie znam

hello
__________________
Kuba

Maja
alkamor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-23, 11:18   #790
mati393
Rozeznanie
 
Avatar mati393
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 684
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

Dzien dobry,

alkamor, cassie, dzikazaba- kto jeszcze daje krowie mleczko ??

Mikolaj kocha modyfikowane i nie chce mleka krowiego .

Liczylyscie moze kiedys ile wydajecie miesiecznie na dziecko?? Kolezanka ma faceta ktory placi alimnety w wysokosci 250 zl i twierdzi, ze to za duzo (dziecko ma juz 7 lat).Uwaza, ze dziecko o wiele mniej "kosztuje" miesiecznie.

buziak- a Ty wiesz kto mieszka w Twoim brzuchalu?? No i kupujesz juz cos dla dziecka?? Ja kupuje ubranka (czesc rzeczy mialam pozyczonyc i teraz mi brakuje).
mati393 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-23, 11:33   #791
zanka205
Zakorzenienie
 
Avatar zanka205
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 12 864
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

ja daję krowie
2% bo też takie piję, ale skoro niby tłuściejsze lepsze to chyba będę kupowała 3,2%
__________________


"Dzieci są kotwicami, które trzymają matkę przy życiu"

zanka205 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-23, 11:35   #792
dzikazaba
Raczkowanie
 
Avatar dzikazaba
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 342
GG do dzikazaba
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

Cytat:
Napisane przez mati393 Pokaż wiadomość
Dzien dobry,

alkamor, cassie, dzikazaba- kto jeszcze daje krowie mleczko ??

Mikolaj kocha modyfikowane i nie chce mleka krowiego .

Liczylyscie moze kiedys ile wydajecie miesiecznie na dziecko?? Kolezanka ma faceta ktory placi alimnety w wysokosci 250 zl i twierdzi, ze to za duzo (dziecko ma juz 7 lat).Uwaza, ze dziecko o wiele mniej "kosztuje" miesiecznie.

buziak- a Ty wiesz kto mieszka w Twoim brzuchalu?? No i kupujesz juz cos dla dziecka?? Ja kupuje ubranka (czesc rzeczy mialam pozyczonyc i teraz mi brakuje).
kiedys liczylam i wyszlo ok 300 zl ale liczylam same jedzenie i pieluchy. dodac ubranka, kosmetyki itp to wyjdzie wiecej. 250 smiech! mysle ze na takie dziecko trzeba placic ok 500 zl.
Z tego co wiem to alimenty moga miec wysokosc nawet 2/3 pensji rodzica. Musialabym siostry dopytac, jest prawnikiem i sie troche zna .
__________________
Piotruś 26.o4.2009
dzikazaba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-23, 11:46   #793
alkamor
Zakorzenienie
 
Avatar alkamor
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Sk-ce
Wiadomości: 12 413
GG do alkamor
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

mati - nigdy nie liczyłam bo to aż strach ale 250 zł i mówi, że za dużo co za palant jak umiał "zrobić" dzieciaka to niech teraz płaci myślę, że dzikazaba ma rację, że jedzenie itd to ok ale ciuchy....czy jak 7 latek to szkoła teraz i pełno wydatków. Co to za tatuś
__________________
Kuba

Maja
alkamor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-23, 11:48   #794
anya_krk
Zakorzenienie
 
Avatar anya_krk
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 265
GG do anya_krk Wyślij wiadomość przez MSN do anya_krk
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

Cytat:
Napisane przez mati393 Pokaż wiadomość
Liczylyscie moze kiedys ile wydajecie miesiecznie na dziecko?? Kolezanka ma faceta ktory placi alimnety w wysokosci 250 zl i twierdzi, ze to za duzo (dziecko ma juz 7 lat).Uwaza, ze dziecko o wiele mniej "kosztuje" miesiecznie.
nie liczyłam, na pewno więcej niż 250.
__________________
Live long and prosper
anya_krk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-23, 12:12   #795
cassie24
Zadomowienie
 
Avatar cassie24
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 1 144
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

Wiecie co te alimenty mnie śmieszą, jak jeszcze pracowałam w sądzie jako protokolantka to pamiętam jak dziś gdy na rozprawie Pani Sędzia pouczała że minimum alimentów miesięcznie to jest 20 zł a normalnie gdy rodzic pracuje 2/3 pensji ok 300-350zł wzwyż ale to już zależy ile rodzic zarabia.

Robię łazanki która ma smaka to zapraszam

Ta ciastolina jest super ale dla dziecka 2lata> i to pod opięką rodzica/opiekuna bo dziecko pozostawione same sobie z ciastoliną potrafi czynić cuda (wiem z autopsji ).

---------- Dopisano o 13:12 ---------- Poprzedni post napisano o 13:11 ----------

Acha zapomniałam napisać dziecko małe na modyfikowanym czyli mleko+pampersy+ubrania+bu ty+chusteczki mokre+jedzenie to ponad 400zł miesięcznie skromnie 300zł. Maluch chodzący do szkoły/przedszkola kosztuje lekko ponad 500zł miesięcznie.
cassie24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-23, 13:13   #796
gosiunia22
Zadomowienie
 
Avatar gosiunia22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 697
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

Witajcie
Piszę dopiero teraz, bo zaraz po wizycie z Ninką u ortopedy się pakowqłam i wybyliśmy na urlop. Obiecałam, że napiszę co i jak, więc opowiem w kilku zdaniach.
Pierwszy lekarz: Nina ma zdrowe stopy, ma cały dzień chodzić boso i ćwiczyć nogi. Broń boże w bucikach, bo stopa nie pracuje!
Drugi lekarz: Nogi ma płasko-koślawe, drugi stopień skrzywienia, kości sie deformują, jak tak dalej pójdzie dziecko czeka operacja! Cały dzień ma chodzić w usztywnionych bucikach i być rehabilitowana.
Trzeci lekarz: Nina ma lekko koślawe stopy, ale wszystkie dzieci w jej wieku mają tendencję do koślawości i ni jest to stan chorobowy. Ma bardzo elastyczne stawy, więc trzeba usztywnic stópki bucikami, zeby jej nie "leciały" i dużo z nią chodzić. Ma zadatki na sportowca, gimnastyczke, proszę dziecko ukierunkować w tę stronę.

Więc posłuchalismy trzeciego lekarza, bo mówił najsensowniej. Poza tym nawet mu nie powiedzieliśmy, że Nina śpi w szpagacie i sam wykumał co i jak ze stawami, poza tym jako jedyny lekarz obejrzał buciki Ninki.

A więc dużo z nią chodzimy. Szczęśliwie dostaliśmy sie do tego doktora o 20.00 dzień przed wyjazdem na Mazury, chociaż zapisy były dopiero na wrzesień! Urlop super się udał, było gorąco, słonecznie, Ninka pływała w jeziorze i nie chciała wychodzić A, no i ostatnio zbudowała swoje pierwsze zdanie, które brzmiało "Kok am am", czyli kot je (bo jadł )

A ja zabrałam się za dietę, bo... w dniu porodu ważyłam 4 kilo mniej niż teraz.. załamka :/
__________________
"Piękno zaczyna się tam, gdzie kończy się banał, to jest - zaczyna się od deformacji"

Andre Lhote


Nina, Nina, Nina...
gosiunia22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-23, 13:24   #797
alkamor
Zakorzenienie
 
Avatar alkamor
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Sk-ce
Wiadomości: 12 413
GG do alkamor
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

gosiunia - co lekarz to gada co innego...ehhh....ale też mi się wydaje, że to chyba najbardziej sensowna opinia. A jeżeli wzbudził Twoje zaufanie to tym bardziej a gdzie byliście na urlopie ??
__________________
Kuba

Maja
alkamor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-23, 13:39   #798
gosiunia22
Zadomowienie
 
Avatar gosiunia22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 697
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

Byliśmy na wsi na Mazurach, w okolicach Morąga (śliczne miasteczko). W ogóle kocham Mazury i tamtejszą architekturę. Szkoda, że w Warszawie nie jest tak ładnie ;(
__________________
"Piękno zaczyna się tam, gdzie kończy się banał, to jest - zaczyna się od deformacji"

Andre Lhote


Nina, Nina, Nina...
gosiunia22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-23, 14:00   #799
dzikazaba
Raczkowanie
 
Avatar dzikazaba
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 342
GG do dzikazaba
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

Cytat:
Napisane przez gosiunia22 Pokaż wiadomość
Witajcie
Piszę dopiero teraz, bo zaraz po wizycie z Ninką u ortopedy się pakowqłam i wybyliśmy na urlop. Obiecałam, że napiszę co i jak, więc opowiem w kilku zdaniach.
Pierwszy lekarz: Nina ma zdrowe stopy, ma cały dzień chodzić boso i ćwiczyć nogi. Broń boże w bucikach, bo stopa nie pracuje!
Drugi lekarz: Nogi ma płasko-koślawe, drugi stopień skrzywienia, kości sie deformują, jak tak dalej pójdzie dziecko czeka operacja! Cały dzień ma chodzić w usztywnionych bucikach i być rehabilitowana.
Trzeci lekarz: Nina ma lekko koślawe stopy, ale wszystkie dzieci w jej wieku mają tendencję do koślawości i ni jest to stan chorobowy. Ma bardzo elastyczne stawy, więc trzeba usztywnic stópki bucikami, zeby jej nie "leciały" i dużo z nią chodzić. Ma zadatki na sportowca, gimnastyczke, proszę dziecko ukierunkować w tę stronę.

Więc posłuchalismy trzeciego lekarza, bo mówił najsensowniej. Poza tym nawet mu nie powiedzieliśmy, że Nina śpi w szpagacie i sam wykumał co i jak ze stawami, poza tym jako jedyny lekarz obejrzał buciki Ninki
zwariowac mozna
__________________
Piotruś 26.o4.2009

Edytowane przez dzikazaba
Czas edycji: 2010-07-23 o 14:01
dzikazaba jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-23, 14:28   #800
cassie24
Zadomowienie
 
Avatar cassie24
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 1 144
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

gosiunia mam nadzieję że to właściwa diagnoza... coś wiem o lekarrzach i badaniach, jak to przez 3 lata mnie zwodzili że starszy syn nie ma przepukliny tylko "ma taką naturę" że ma wystający pępek - skończyło się operacją.
Wypadku na Mazury zazdraszczam

Dziewczyny tak się zastanawiam czy nie podciąć Xavierowi włosków, tylko jedno mnie powstrzymuje... czy jak je podetnę to logi znowu będą albo się wyprostują te włoski?
Kurde nie wiem bo starszak miał od zawsze proste i nie miałam takich dylematów.
cassie24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-23, 14:34   #801
alkamor
Zakorzenienie
 
Avatar alkamor
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Sk-ce
Wiadomości: 12 413
GG do alkamor
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

cassie - tego Ci chyba nikt nie powie.Ja obcinam od dawna bo zwyczajnie nie lubię u chłopców długich włosków ale każdy lubi jak uważa
__________________
Kuba

Maja
alkamor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-23, 15:21   #802
buziaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar buziaczekk
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 284
GG do buziaczekk
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

Cytat:
Napisane przez mati393 Pokaż wiadomość
Dzien dobry,

alkamor, cassie, dzikazaba- kto jeszcze daje krowie mleczko ??

Mikolaj kocha modyfikowane i nie chce mleka krowiego .

Liczylyscie moze kiedys ile wydajecie miesiecznie na dziecko?? Kolezanka ma faceta ktory placi alimnety w wysokosci 250 zl i twierdzi, ze to za duzo (dziecko ma juz 7 lat).Uwaza, ze dziecko o wiele mniej "kosztuje" miesiecznie.

buziak- a Ty wiesz kto mieszka w Twoim brzuchalu?? No i kupujesz juz cos dla dziecka?? Ja kupuje ubranka (czesc rzeczy mialam pozyczonyc i teraz mi brakuje).

Ja daje modyfikowane, krowiego jeszcze nigdy nie dalam i narazie nie zamierzam dawac....moze jak skonczy 2 lata to wtedy zaczne dawac na zmiane z modyfikowanym przez jakis krotki czas....
Witaminy daje codziennie Cebionmulti bo owocow Dawid je malo (nie specjalnie chce jesc) ale przynajmniej pije soki owocowe z Bobofruta.

Bylam w Carrefourze i kupilismy 5 dwupakow mleka czyli 10 paczek wiec na jakies moze 2 m-ce (?) zapas jest


Nie wiem jeszcze kto mieszka....ale mam ogromna nadzieje ze dowiem sie tego w poniedzialek bo ide na usg polowkowe 3d (strasznie sie nie moge tego doczekac)
Dzis dzidziol ma jakis aktywny dzien, bo "urzeduje" od rana i to dosc mocno jak na moje czucie...
Ubranka mam od Dawida (nic nie pozyczalam od nikogo) narazie nic nie kupuje wsumie....kupilam jedynie 1 spiochy w Biedronce i w lumpeksie bluzke z dl rekawem i bluze dresowa takie malutkie bo mi sie podobaly
Jesli bedzie dziewczynka to mam obiecane ubranka od 2 osob a jesli bedzie chlopak to ubranka juz mam...wiec narazie nic nie kupuje, moze pozniej jakies pare rzeczy

Ciastolina odpada dla wieku naszych dzieci.....ale tablica mi sie podoba i jak nie zapomne to sie po nia przejade

Co do wlosow to ja mysle ze jesli ma po kims wlosy dziecko krecone bo raczej krecic sie beda...mnie sie u chlopcow (malych dzieci) podobaja przydlugawe wlosy ale tylko jak sa krecone...myslalam o podcieciu wlosow Dawidowi ale mama mi zabronila bo mu super sie kreca loki i ma zadkie jeszcze wlosy wiec doszlismy do wniosku ze narazie zostawimy, podetniemy tylko grzywke

Ja juz mam dosyc tych upalow, okropnie mnie mecza, poce sie, slaba jestem, w glowie mi sie kreci i trzese sie cala od srodka i mi sie chce juz tymi upalami a dokladnie duchota! niedawno przeszla u nas ogromna ulewa i burza....ale super powietrze sie zrobilo! Trwalo 15 minut i upal, duchota, slonce wrocilo spowrotem jutro podobno ma byc 19 stopni a dzis jest ponad 31

Edytowane przez buziaczekk
Czas edycji: 2010-07-23 o 15:32
buziaczekk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-23, 16:40   #803
joasia2512
Rozeznanie
 
Avatar joasia2512
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 538
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

Dzień dobry!
U nas dziś 19 stopni a rano lało strasznie ale przynajmniej "jest czym oddychać".

Filip strasznie marudny zęby które przebiły sie miesiąc temu teraz na dobre wychodzą i jest masakra. Nic nie je po za mlekiem i jest nie do wytrzymania, dobrze ze chodzę do pracy bo bym z nim chyba cały dzień nie dała rady.

Filip pije krowie mleko tzn. dodaje do płatków i kakaa, gdzieś kiedyś wyczytałam że powinno być jak najbardziej tłuste więc daje mu 3,2%.

Gosiunia jestem pod wrażeniem spania w szpagacie, bo Filip co najwyżej śpi "na żabę".
__________________
Filip 10 kwiecień 2009r godz. 4:44

"Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się - ze wszystkich sił - tego, czego pragnie."

Paulo Coelho
joasia2512 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-23, 18:15   #804
cassie24
Zadomowienie
 
Avatar cassie24
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 1 144
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

U Nas zbierało się na sporą burzę i deszcz, pogrzmiało i lało gdzieś daleko u Nas nawet kropla nie spadła, duchota okropna.

Zrobiłam wielki gar łazanek, robiąc je myślałam że to obiad na 2-3 dni, pomyliłam się tak Nam smakowały że została mi mini porcja na kolację

Sprzedałam wszystko na wyspie i ją zablokowałam, mam nadzieję że już więcej jej nie odblokuję.
Wciągnęłam się w Tresure Isle ale ta gra ma to do siebie że nie można w nią grać 24h na dobę

Edytowane przez cassie24
Czas edycji: 2010-07-23 o 18:16
cassie24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-23, 18:21   #805
jo@n@
Zakorzenienie
 
Avatar jo@n@
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 496
GG do jo@n@
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

Cassie zagraj w Country Life, tam wszystko obskakujesz w chwilę ( a nie wiem czemu nie mogę Cię zaprosić, poblokowane masz czy jak?)

Więcej napiszę jak naczelną marudę województwa spać położę
__________________

If you're out on the road
Feeling lonely and so cold
All you have to do is call my name
And I'll be there on the next train

jo@n@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-23, 18:56   #806
cassie24
Zadomowienie
 
Avatar cassie24
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 1 144
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

Cytat:
Napisane przez jo@n@ Pokaż wiadomość
Cassie zagraj w Country Life, tam wszystko obskakujesz w chwilę ( a nie wiem czemu nie mogę Cię zaprosić, poblokowane masz czy jak?)

Więcej napiszę jak naczelną marudę województwa spać położę


Tak mam poblokowane gry.
cassie24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-23, 19:01   #807
alkamor
Zakorzenienie
 
Avatar alkamor
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Sk-ce
Wiadomości: 12 413
GG do alkamor
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

cassie - widzę bronisz się przed uzależnieniem
__________________
Kuba

Maja
alkamor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-23, 19:39   #808
cassie24
Zadomowienie
 
Avatar cassie24
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 1 144
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

Cytat:
Napisane przez alkamor Pokaż wiadomość
cassie - widzę bronisz się przed uzależnieniem
Staram się jak mogę

---------- Dopisano o 20:39 ---------- Poprzedni post napisano o 20:24 ----------

Dziewczyny dodajcie mnie do sąsiadów na Treasure Isle
cassie24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-23, 19:51   #809
anya_krk
Zakorzenienie
 
Avatar anya_krk
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 265
GG do anya_krk Wyślij wiadomość przez MSN do anya_krk
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

Cytat:
Napisane przez cassie24 Pokaż wiadomość
Staram się jak mogę

---------- Dopisano o 20:39 ---------- Poprzedni post napisano o 20:24 ----------

Dziewczyny dodajcie mnie do sąsiadów na Treasure Isle
niezle polaczenie postow
__________________
Live long and prosper
anya_krk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-23, 20:48   #810
jo@n@
Zakorzenienie
 
Avatar jo@n@
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 496
GG do jo@n@
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

Cytat:
Napisane przez cassie24 Pokaż wiadomość
Staram się jak mogę

---------- Dopisano o 20:39 ---------- Poprzedni post napisano o 20:24 ----------

Dziewczyny dodajcie mnie do sąsiadów na Treasure Isle
Zaakceptowałam ale Cię nie mam wśród sąsiadów
__________________

If you're out on the road
Feeling lonely and so cold
All you have to do is call my name
And I'll be there on the next train

jo@n@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:09.