Samoligaturujący aparat ortodontyczny - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-22, 23:56   #91
michachacha
Wtajemniczenie
 
Avatar michachacha
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 660
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

W porządku się czułam i byłam zadowolona, że wreszcie koniec
Moja koleżanka np jak jej zdjęli to się popłakała i powiedziała że ma teraz zęby jak koń, ale z czasem zaczęły jej się podobać(choć jak dla mnie od początku zdjęcia były cudowne)
Ja żadnego dziwnego uczucia w sobie nie miałam.
Podobały mi się i już

Próbowałam zamieścić foty, ale coś się nie dało:/
Muszę chyba zmniejszyć rozmiar.
Wkrótce będą
michachacha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-23, 07:29   #92
anry
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 28
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Cytat:
Napisane przez michachacha Pokaż wiadomość
W porządku się czułam i byłam zadowolona, że wreszcie koniec
Moja koleżanka np jak jej zdjęli to się popłakała i powiedziała że ma teraz zęby jak koń, ale z czasem zaczęły jej się podobać(choć jak dla mnie od początku zdjęcia były cudowne)
Ja żadnego dziwnego uczucia w sobie nie miałam.
Podobały mi się i już

Próbowałam zamieścić foty, ale coś się nie dało:/
Muszę chyba zmniejszyć rozmiar.
Wkrótce będą


Czasami ortodonci na siłę wysuwają górną i dolną szczękę (tzn. zęby) do przodu i wtedy to rzeczywiście wygląda jak szczęka od konia;] Nie mowie, ze w tym przypadku musiało tak być, ale czasami tak bywa...
anry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-23, 11:26   #93
Lousie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 305
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

no właśnie, zdjęcia koniecznie !!

---------- Dopisano o 12:26 ---------- Poprzedni post napisano o 12:24 ----------

Cytat:
Napisane przez michachacha Pokaż wiadomość
Próbowałam zamieścić foty, ale coś się nie dało:/
Muszę chyba zmniejszyć rozmiar.
Wkrótce będą
czekam!
__________________

Aparatka

góra: 8.05.2010
dół: po dwóch miesiącach
~
Lousie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-23, 19:18   #94
Alice in Wonderland
Wtajemniczenie
 
Avatar Alice in Wonderland
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 093
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

To super! kuuuurde fajnie juz takie proste a planujesz wybielac, czy odpowiada kolorek? i czekamy na foto
__________________
23.12.2014
23.04.2016

Edytowane przez Alice in Wonderland
Czas edycji: 2010-07-23 o 19:20
Alice in Wonderland jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-25, 16:55   #95
karton
Zakorzenienie
 
Avatar karton
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 028
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Dziewczyny, mam do Was pytanie

W czwartek zakładam Damona, podczas wcześniejszych konsultacji ortodonta nic nie mówił by zrobić np piaskowanie przed przyjściem 29.07.
Moja dentystka (która sama miała niedawno zdejmowany aparat i to u słynnego w Poznaniu dr Aidi), powiedziała, że mam przyjść na piaskowanie przed wizytą u ortodonty. dodatkowo chce mam malutką próchnicę - niby niegroźną ale jak założę to nie będzie do niej dostępu - między jedynkami a dwójkami na górze. Chce mi ją usunąć.

Czy podczas zakładania aparatu ortodonta robi piaskowanie, czyszczenie z kamienia? Bo teraz nie wiem już sama
__________________
instagram: @uttterly
karton jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-25, 17:05   #96
michachacha
Wtajemniczenie
 
Avatar michachacha
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 660
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Ja miała robione piaskowanie przed zakładaniem aparatu(chyba 2 dni przed). Powinien ci to zrobić koniecznie! Ale nie uchroni cię to przed próchnicą. Żeby zakładać aparat powinnaś mieć zdrowe zęby tuż po leczeniu stomatologicznym a piaskowanie nie wyleczy próchnicy nawet małej nie do tego celu służy.
michachacha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-25, 17:09   #97
karton
Zakorzenienie
 
Avatar karton
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 028
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Nie, nie. Zęby mam zdrowe. Jedyny ubytek to malutki zaczątek próchnicy właśnie między jedynkami i dwójkami, teoretycznie można by ją na razie zostawić ale z drugiej strony - jak się coś zacznie dziać nie daj Bóg to nie bardzo będzie się to dało ruszyć z aparatem. Więc to mi zrobi.
Piaskowanie osobno - nie w celu leczenia, tylko oczyszczenia.

Nie wiem po prostu czy ortodonta przed samym założeniem robi piaskowanie czy trzeba się udać osobno.
__________________
instagram: @uttterly
karton jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-25, 17:13   #98
michachacha
Wtajemniczenie
 
Avatar michachacha
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 660
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

To ubytek czy próchnica? bo to zupełnie dwie inne rzeczy.
Jak jest próchnica to koniecznie trzeba to wyleczyć.

A piaskowanie jak napisałam być musi! Możliwe że masz je w cenie zakładania aparatu dlatego nic nie mówił orto. Ja np musiałam płacić osobno i byłam o tym poinformowana. Miałam robione przed założeniem.
michachacha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-25, 17:18   #99
karton
Zakorzenienie
 
Avatar karton
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 028
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Cytat:
Napisane przez michachacha Pokaż wiadomość
To ubytek czy próchnica? bo to zupełnie dwie inne rzeczy.
Jak jest próchnica to koniecznie trzeba to wyleczyć.

A piaskowanie jak napisałam być musi! Możliwe że masz je w cenie zakładania aparatu dlatego nic nie mówił orto. Ja np musiałam płacić osobno i byłam o tym poinformowana. Miałam robione przed założeniem.
próchnica i to załatwię jutro albo we wtorek na pewno

co do piaskowania może jutro zadzwonię do orto - zapytam czy mam iść teraz czy może jest w cenie zakładania aparatu.
dzięki
__________________
instagram: @uttterly
karton jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-25, 18:04   #100
Lousie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 305
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

ja nie miałam piaskowania wcale.
i mało kto je miał przed zakładaniem
to jest kwestia indywidualna, chyba że orto Ci o tym wspomniał sam.
__________________

Aparatka

góra: 8.05.2010
dół: po dwóch miesiącach
~
Lousie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-26, 11:15   #101
Alice in Wonderland
Wtajemniczenie
 
Avatar Alice in Wonderland
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 093
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Emm dokladnie, ja tez nie mialam piaskowania i malo kto ma robione - serio, najwazniejsze aby miec wyleczone wszystkie zabki, bo potem moze byc ciezki dostap, albo zaden, aby wyleczyc

a Tobie ortodonta kazal, czy stomatolog? bo jak stomatolog to bym nie szła, a jak orto, to bym sie jeszcze raz zapyatla czy to konieczne

ja nawet slyszalam, ze nie powinno sie robic taki rzeczy, bo potem jest slaba przyczepnosc zamków? ale nie wiem, kojarze cos z watku o rotodoncji, ale czy na pewno - nie wiem
__________________
23.12.2014
23.04.2016

Edytowane przez Alice in Wonderland
Czas edycji: 2010-07-26 o 11:18
Alice in Wonderland jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-26, 11:54   #102
Lousie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 305
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

nie, to nie jest kwestia przyczepności, tylko każda taka ingerencja osłabia szkliwo, a zęby uzbrojone w aparat i tak już są biedne i wrażliwe.
__________________

Aparatka

góra: 8.05.2010
dół: po dwóch miesiącach
~
Lousie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-26, 12:56   #103
karton
Zakorzenienie
 
Avatar karton
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 028
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Hej, dzwoniłam do ortodontki. Powiedziałam, że moja pani stomatolog (która sama nosiła aparat nie tak dawno temu swoją drogą) powiedziała mi, że przed założeniem aparatu mam przyjść to zrobi mi piaskowanie.

Asystentka (tak mi się wydaje) krzyknęła ze zgrozą "nieeee! proszę nic nie robić!" żadnego fluorowania, piaskowania i innych. Mówiła właśnie tak jak Alice, o jakiś reakcjach, że zamki się mogą odklejać. Że mieli już kilku pacjentów tak załatwionych i biegali co tydzień blablabla.
I, że "uffffff... jak dobrze, że Pani zadzwoniła".

Stwierdziła, że stomatolodzy bzdury wygadują I, że naciągają. To raczej tej mojej nie dotyczy, jesteśmy prawie w przyjacielskich stosunkach - naciąganie to ostatnia rzecz jaką robi, wszelkie poprawki, wypadające plomby nawet po długim czasie - za darmo. Moja mama, która notorycznie ułamuje jedynkę (nawyki - np otwierania różnych rzeczy zębami ) - ma robiony co drugi zabieg doklejania gratis :P

Tym fluorowaniem to się trochę przestraszyłam. 2 miesiące temu kupiłam sobie pastę elmex i ją stosuje raz w tygodniu.
mam nadzieję, że to nie jest szkodliwe dla przyszłego aparatu
pocieszam się, że w opisie piszą, że zaleca się w leczeniu ortodontycznym by przeciwdziałać ewentualnej próchnicy...
__________________
instagram: @uttterly
karton jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-26, 13:49   #104
michachacha
Wtajemniczenie
 
Avatar michachacha
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 660
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

no nie wiem. miałam robione piaskowanie przed założeniem aparatu i jakoś to nie wpłynęło na przyczepność i stan moich zębów. Piaskowanie ma oczyszczać z osadu wiec nie jest to jakiś zbytnio obciążający zabieg dla zębów, wręcz przeciwnie przygotowuje je do poważniejszych typu wybielanie czy właśnie zakładanie aparatu.
michachacha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-26, 13:55   #105
karton
Zakorzenienie
 
Avatar karton
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 028
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Wiem, miałam już raz robione. I mimo tego co powiedziała, to wiele osób miało robione, ortodonci to zalecali.

Ale ona nie, nie będę się kłócić. Zwłaszcza, że ma b. dobrą renomę w Poznaniu, ciężko się do niej dostać itp. Może wie co mówi
__________________
instagram: @uttterly
karton jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-26, 16:35   #106
Alice in Wonderland
Wtajemniczenie
 
Avatar Alice in Wonderland
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 093
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Ja sie nie bawilam, ani osoby ktore znam i maja paraty w takie sprawy, a orto tez nic nie mowila. Widocznie rozne szkoly.

A własnie, swoja droga zastanawialam sie ostatnio jak wplywaja na zamki plyny do plukania, ostatnio kupilam ten mocny listerin - wow konkretny ciezko mi sie przyzwyczaic, ale lubie taki power - tylko wlasnie po pierwszym wyplukaniu zastanowilam sie czy nie wchodzi w jakas reakcje - zapytam sie orto na poczatku sierpnia, bo mam wizyte
__________________
23.12.2014
23.04.2016
Alice in Wonderland jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-26, 17:41   #107
bartek1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 40
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

No bez jaj, nie wierzę żeby jakiś płyn do płukania mógł wchodzić w reakcje z aparatem, który jest wykonany z najlepszych materiałów

Nawet gdzieś wyczytałem, że wręcz zaleca się płukanie tymi płynami zwłaszcza gdy nosi się aparat. Ale spytać oczywiście nie zaszkodzi
bartek1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-26, 18:07   #108
Alice in Wonderland
Wtajemniczenie
 
Avatar Alice in Wonderland
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 093
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

taka mysl wpadla do glowy zapytam dla swietego spokoju, a zamek raz odczepil mi sie jak cos jadlam, wiec ten klej to nie jakis "super glu", ale na poczatku mialam poprostu pecha, zgryz byl tak iz dolne 6 i 7 stykaly sie z gornmi w tak sposob, iz wybijaly wlasnie zamki, szczegolnie po lewej /na tych 6i7/ i 3raz chodzilam... aaaaaaale NIE zapeszajac od 3 miechow nie bylo alarmu czyli juz sie zmienil uklad szczeki uff
__________________
23.12.2014
23.04.2016
Alice in Wonderland jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-29, 15:03   #109
karton
Zakorzenienie
 
Avatar karton
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 028
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

no i mam aparat
póki co mi się podoba, myślałam, że będzie gorzej a praktycznie go nie widać
mam sporej wielkości zęby więc malutkie zamki Damona Q wyglądają na nich jak biżuteria <no może przesadzam>
najpierw stwierdziłam "eee... ładnie! podoba mi się!" a potem "ale czekaj, go nawet za bardzo nie widać jak mówię, buuu... "

dodatkowo na piątce prawej i czwórce lewej górnej mam podwyższenie (taka zielona "plomba", która ma domykać tam zgryz).
dół i pierwsza kontrola za 8 tygodni, 20 września.

dodatkowo orto kombinuje by mi coś zaczepić pod podniebieniem, myśli o jakimś łańcuszku czy czymkolwiek by ciekawski język siedział tam a nie między zębami
__________________
instagram: @uttterly

Edytowane przez karton
Czas edycji: 2010-07-29 o 15:04
karton jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-29, 18:39   #110
Alice in Wonderland
Wtajemniczenie
 
Avatar Alice in Wonderland
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 093
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

FOTKI!

nie taki diabel straszny mi jak zalozono, to dziwnie bylo z ustami tzn. czulam od wewnatrz i tak smiesznie a teraz juz przyzwyczajona

na razie pewnie Cie nie bola?
ale poczekaj, aczkolwiek to kwestia indywidualna, jednak tak jak farciarsko udalo mi sie jeszcze "po" zjesc obiadek, tak juz wieczorem, gdy z ciekawosci wlozylam pycha solonego paluszka aaauuuuuu .... najbardziej to chyba jedynki napierdzielaly ibabeczka pocieszyla, ze 2tygodnie i bedzie okay, i tak jadlam papki, sam chlebek bez skorki, sam serek, sama szyneczke... a to jeszcze na uczelnie sie chodzilo teraz wakacje to lepiej
__________________
23.12.2014
23.04.2016
Alice in Wonderland jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-30, 09:06   #111
michachacha
Wtajemniczenie
 
Avatar michachacha
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 660
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Cytat:
Napisane przez karton Pokaż wiadomość
dodatkowo orto kombinuje by mi coś zaczepić pod podniebieniem, myśli o jakimś łańcuszku czy czymkolwiek by ciekawski język siedział tam a nie między zębami
Ja miałam przerzut podniebienny. Masakra! Przez miesiąc sepleniłam, wbijało mi się to w język i starsznie mnie bolał. Zakładali mi to 2 razy. Módl się żebyś tego nie miała.
michachacha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-30, 11:56   #112
Lousie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 305
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

przy pierwszym druciku w Damonie Q raczej nie boli, bo to minimalna w ogole sila..
ale czekamy na fotki, ja też jestem ciekawa, bo mam taki sam aparat
__________________

Aparatka

góra: 8.05.2010
dół: po dwóch miesiącach
~
Lousie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-01, 13:18   #113
Alice in Wonderland
Wtajemniczenie
 
Avatar Alice in Wonderland
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 093
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Lousie to zalezy od zabków, wady ja w sumie za kazdym razem ciesze sie jak boli, bo wiem ze dziala, ale za pierwszym razem, pomocniczka orto, powiedziala abym sie w razie czego nie martwila, czy tez stresowala, ze moze bolec i po 1-2 tygodniu przyzwyczaja sie, teraz z reszta tez wiem, dlaczego tak jedynki bolaly, nie widzialam tego, ale byly krzywe! tak w bok lol, no fotkach zauwazylam, ja najbardziej widzialam krzywego kła, a tu prszoe teraz wszystko wychodzi na to, na co sie nie zwracalo uwagi

gdy bylam na pierwszej wizycie i jak zalozyla nowy drucik, to odrazu czulam jak ciagnie, oczywiscie chwilowo musialam szamac delikatniejsze rzeczy, po kilku dniach minelo, a teraz czekam na druga wizyte 13go sierpnia!!! yeeee yeeee!!!


karton, a jak u Ciebie?
__________________
23.12.2014
23.04.2016

Edytowane przez Alice in Wonderland
Czas edycji: 2010-08-01 o 13:21
Alice in Wonderland jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-01, 15:08   #114
karton
Zakorzenienie
 
Avatar karton
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 028
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Cytat:
Napisane przez michachacha Pokaż wiadomość
Ja miałam przerzut podniebienny. Masakra! Przez miesiąc sepleniłam, wbijało mi się to w język i starsznie mnie bolał. Zakładali mi to 2 razy. Módl się żebyś tego nie miała.
ok, w takim razie się modlę o_O

Cytat:
Napisane przez Alice in Wonderland Pokaż wiadomość
FOTKI!

nie taki diabel straszny mi jak zalozono, to dziwnie bylo z ustami tzn. czulam od wewnatrz i tak smiesznie a teraz juz przyzwyczajona

na razie pewnie Cie nie bola?
ale poczekaj, aczkolwiek to kwestia indywidualna, jednak tak jak farciarsko udalo mi sie jeszcze "po" zjesc obiadek, tak juz wieczorem, gdy z ciekawosci wlozylam pycha solonego paluszka aaauuuuuu .... najbardziej to chyba jedynki napierdzielaly ibabeczka pocieszyla, ze 2tygodnie i bedzie okay, i tak jadlam papki, sam chlebek bez skorki, sam serek, sama szyneczke... a to jeszcze na uczelnie sie chodzilo teraz wakacje to lepiej
Cytat:
Napisane przez Lousie Pokaż wiadomość
przy pierwszym druciku w Damonie Q raczej nie boli, bo to minimalna w ogole sila..
ale czekamy na fotki, ja też jestem ciekawa, bo mam taki sam aparat
wklejam jedną fotkę, najbardziej na zdjęciu w oczy rzuca się dorobiony róg jedynki, który się zaczyna ścierać

cały zgryz dostępny tu:
http://www.wizaz.pl/forum/album.php?...ictureid=60583
mała masakra

co do bólu to nie jest tak źle, gryźć nie gryzę, raczej mamlam albo ssę - mus jabłkowy, zupa, owsianka (zjadłam dwa razy i już nigdy więcej, włazi dosłownie wszędzie, nawet irygatorem musiałam poprawiać ).
zęby nie tyle bolą co są hmmm "pod napięciem" i czuję jakbym była po mocnym znieczuleniu, bez władzy w zębach. myślę, że to może być zasługa tego całego podwyższenia

mycie doprowadza mnie szewskiej pasji. i już dostaję na łeb bo widzę wszędzie jakieś zwapnienia, ubytki, osady i cholera wie co jeszcze.
chyba muszę zakupić końcówkę orto do elektrycznej bo w przeciwnym razie w ogóle przestanę jeść by nie musieć ich myć przez 10minut
__________________
instagram: @uttterly
karton jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-01, 20:33   #115
Alice in Wonderland
Wtajemniczenie
 
Avatar Alice in Wonderland
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 093
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Siuper, jest fajnie
leczenie powinno pojsc szybko, bo nie masz az tak krzywych w łuku, trzymam kciuki

z myciem to ja tez mialam mega szał na poczatku teraz starndardowo rano i wieczorem, w ciagu dnia jesli jest mozliwosc, np. gdy jestem na "wyjsciowym", to plukanka do ust, ale zazwyczaj radze sobie wyplukujac resztki jakims plynem, co do szczoteczki polecam koncowke orto do elektrycznej, meeeega roznica i w konuc poczulam, ze sa czyste, szczegolnie zamki!
__________________
23.12.2014
23.04.2016
Alice in Wonderland jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-01, 20:40   #116
karton
Zakorzenienie
 
Avatar karton
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 028
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

skoro tak mówisz...

co do szczoteczki - nie wiem czy nie będę się bała, że mi zamki poodpadają od tych wibracji
używałam elektrycznej przez jakiś czas - ale zamiast przykładać to uparcie robiłam nią kółka i trochę zaczęły mi się dziąsła odsłaniać

tak czy siak kupię ją, właśnie pytałam na wątku Aparatek - nie wiesz czy może w rossmanie są końcówki do szczoteczek oral b?
__________________
instagram: @uttterly
karton jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-03, 10:32   #117
adaa89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

pare dni temu zalozylam aparat kosmetyczne na gore, za kilka dni jade na wakacje do chorwacji i oczywiscie zeby zmniejszyc koszta kupilam mnostwo zupek chinskich, goracych kubkow, kisieli itp. Teraz jednak naczytalam sie ze moje ligaturki moga zmienic kolor;/ wizyte mam za prawie dwa miesiace... Napiszcie co ja moge tam jesc??? I czy rzeczywiscie te zupki sa takie strasze.... ?? I jeszcze jak to wyglada jezeli chodzi i piwo i kolorowe drinki typu sobieski???
Ale sie zalatwilam na same wakacje....
adaa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-03, 11:25   #118
Alice in Wonderland
Wtajemniczenie
 
Avatar Alice in Wonderland
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 093
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Cytat:
Napisane przez karton Pokaż wiadomość
skoro tak mówisz...

co do szczoteczki - nie wiem czy nie będę się bała, że mi zamki poodpadają od tych wibracji
używałam elektrycznej przez jakiś czas - ale zamiast przykładać to uparcie robiłam nią kółka i trochę zaczęły mi się dziąsła odsłaniać

tak czy siak kupię ją, właśnie pytałam na wątku Aparatek - nie wiesz czy może w rossmanie są końcówki do szczoteczek oral b?
Jak juz to specjalna przeznaczona do aparatow orto., pomocniczka mojej ortodotnki gdymnie informowalam, jak myc, dbac itp. to powiedziala, ze owszem mozna, ale ze specjalna koncowka i powiem Ci ze racja, bo ta standardowa koncowka to jednak inaczej dziala, delikatnie na poczatku stosowalam, bo mialam chyba kilka tyg. do wymiany i jak zmienilam to odrazu byla roznica! nie ma sie co bac, teraz nawet mocno przyciskam, a od dolu to wkladam w ten obszar pod drucikiem, jak i od gory i bez problemu zamki, szczerze polecam, przetestowane

aaa i np. z tej apteki ---> http://www.*******/apteka/p649-Oral-...ontyczne_1_szt

na pewno masz w okolicy, sprawdz, na stronie www maja kazde apteki, a dodatkowo jest tak smiesznie, iz jak zamowisz przez neta i odbierzesz w aptece /bezlplatny odbior/ to jest taniej moze nie az mega, zalezy na czym, ale jednak, warto spr inne leki/kosmetyki itd.

---------- Dopisano o 12:23 ---------- Poprzedni post napisano o 12:20 ----------

ojej nie wiem dlaczego, jakis nowy regulamin? ale zagwiazdkowalo link

chodzi o apteke "dbam o zdrowie"
wystarczy ze w wyszukiwarke wpiszesz -> doz
a szcoteczka to -> oral b ortho

---------- Dopisano o 12:25 ---------- Poprzedni post napisano o 12:23 ----------

Cytat:
Napisane przez adaa89 Pokaż wiadomość
pare dni temu zalozylam aparat kosmetyczne na gore, za kilka dni jade na wakacje do chorwacji i oczywiscie zeby zmniejszyc koszta kupilam mnostwo zupek chinskich, goracych kubkow, kisieli itp. Teraz jednak naczytalam sie ze moje ligaturki moga zmienic kolor;/ wizyte mam za prawie dwa miesiace... Napiszcie co ja moge tam jesc??? I czy rzeczywiscie te zupki sa takie strasze.... ?? I jeszcze jak to wyglada jezeli chodzi i piwo i kolorowe drinki typu sobieski???
Ale sie zalatwilam na same wakacje....
hmmm nie wiem jak to jest z ligaturkami, bowiem na tym watku ich nie mamy w naszych aparatach, ale z tego co mi woadomo, jak sie ma przezroczyste, to nalezy uwazac, bowiem sie odbarwiaja
__________________
23.12.2014
23.04.2016

Edytowane przez Alice in Wonderland
Czas edycji: 2010-08-03 o 11:22
Alice in Wonderland jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-03, 11:27   #119
karton
Zakorzenienie
 
Avatar karton
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 028
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Cytat:
Napisane przez Alice in Wonderland Pokaż wiadomość
Jak juz to specjalna przeznaczona do aparatow orto., pomocniczka mojej ortodotnki gdymnie informowalam, jak myc, dbac itp. to powiedziala, ze owszem mozna, ale ze specjalna koncowka i powiem Ci ze racja, bo ta standardowa koncowka to jednak inaczej dziala, delikatnie na poczatku stosowalam, bo mialam chyba kilka tyg. do wymiany i jak zmienilam to odrazu byla roznica! nie ma sie co bac, teraz nawet mocno przyciskam, a od dolu to wkladam w ten obszar pod drucikiem, jak i od gory i bez problemu zamki, szczerze polecam, przetestowane

aaa i np. z tej apteki ---> http://www.*******/apteka/p649-Oral-...ontyczne_1_szt

na pewno masz w okolicy, sprawdz, na stronie www maja kazde apteki, a dodatkowo jest tak smiesznie, iz jak zamowisz przez neta i odbierzesz w aptece /bezlplatny odbior/ to jest taniej moze nie az mega, zalezy na czym, ale jednak, warto spr inne leki/kosmetyki itd.

---------- Dopisano o 12:23 ---------- Poprzedni post napisano o 12:20 ----------

ojej nie wiem dlaczego, jakis nowy regulamin? ale zagwiazdkowalo link

chodzi o apteke "dbam o zdrowie"
wystarczy ze w wyszukiwarke wpiszesz -> doz
a szcoteczka to -? oral b ortho
ok, dziękuję Alice

widzisz, np dziewczyny z forum "normalnych" aparatek pisały żeby kupić normalną końcówkę, tą ogrągłą
ja może spróbuję z tą orto, tak jak piszesz

zaraz Cię poproszę na pw o link do tej apteki bo wizaż nie wyświetla obcych linków

---------- Dopisano o 12:27 ---------- Poprzedni post napisano o 12:26 ----------

Cytat:
Napisane przez Alice in Wonderland Pokaż wiadomość
chodzi o apteke "dbam o zdrowie"
wystarczy ze w wyszukiwarke wpiszesz -> doz
a szcoteczka to -> oral b ortho

już patrzę
__________________
instagram: @uttterly
karton jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 09:18   #120
michachacha
Wtajemniczenie
 
Avatar michachacha
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 660
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Zamieszczam obiecane zdjęcia
michachacha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-02-14 12:41:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:29.