Studia o spec. Nauczycielskiej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-11, 12:57   #1
Truskawa1948
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 18

Studia o spec. Nauczycielskiej


co myślicie o studiach nauczycielskich?? Chodzi mi o geografie i przyrodę nauczycielska
Truskawa1948 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-11, 13:06   #2
Rarita
Wtajemniczenie
 
Avatar Rarita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 675
Dot.: Studia o spec. Nauczycielskiej

A konkretniej to o co chodzi? Studia jak studia, można po nich być nauczycielem, jeśli komuś to odpowiada to gratuluję wyboru i życzę powodzenia
A co do geografii to żona mojego kuzyna skończyła, ale pracę cholernie ciężko znaleźć bez znajomości, więc pracuje na razie w jakimś biurze podróży i ciągle roznosi CV po szkołach
Rarita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-11, 13:14   #3
Truskawa1948
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 18
Dot.: Studia o spec. Nauczycielskiej

No wlasnie ja chcialabym byc nauczycielka z tego wzgledu że lubie gografie i mysle ze jako nauczyciel dałabym sobie rade a konkretnie chce uczyc przyrody w szkole podstawowej przynajmniej na początek..Dostałam sie na Uł na własnie taka specjalność, ale co do pracy to mysłałam ze raczej nie powinno byc problemu ze znalezieniem...no ale różnie to bywa...
Truskawa1948 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-11, 13:25   #4
Rarita
Wtajemniczenie
 
Avatar Rarita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 675
Dot.: Studia o spec. Nauczycielskiej

Cytat:
Napisane przez Truskawa1948 Pokaż wiadomość
No wlasnie ja chcialabym byc nauczycielka z tego wzgledu że lubie gografie i mysle ze jako nauczyciel dałabym sobie rade a konkretnie chce uczyc przyrody w szkole podstawowej przynajmniej na początek..Dostałam sie na Uł na własnie taka specjalność, ale co do pracy to mysłałam ze raczej nie powinno byc problemu ze znalezieniem...no ale różnie to bywa...
W dzisiejszych czasach po każdym kierunku mogą być problemy z pracą, zależy to od tego co się robi w trakcie studiów na pewno jeśli będziesz się udzielała w wolontariacie, robiła praktyki, staże to będzie o wiele łatwiej znaleźć pracę, tym bardziej, że nauczycieli geografii czy przyrody jest jednak mniej niż np absolwentów pedagogiki, ale nie nastawiaj się, że od razu po studiach znajdziesz pacę bez problemów i wysiłku, bo jednak same studia to niewiele
Rarita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-11, 13:45   #5
Truskawa1948
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 18
Dot.: Studia o spec. Nauczycielskiej

A czy to prawda ze po licencjacie studiów geografia i przyroda nauczycielska (uł) mozna pracowac w szkolach niższych szczeblów? (podstawówka i gimnazjum?) oczywiscie w niepełnym wymiarze godzin, i za mniejsze pieniadze? Bo spotykam sie z róznymi opiniami na ten temat...?
Truskawa1948 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-11, 14:11   #6
paulinag24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 159
Dot.: Studia o spec. Nauczycielskiej

Po licencjacie możesz pracować zarówno w sp.gimnazjum i szkole średniej.
Pieniądze są faktycznie niższe, bo nie masz tytułu magistra, ale jak uda się to możesz w pełnym wymiarze. Choć po geografii może być ciężko, bo mało godzin.Jednak dojdzie przyroda, więc łatwiej o cały etat.
paulinag24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-11, 14:33   #7
Truskawa1948
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 18
Dot.: Studia o spec. Nauczycielskiej

O wiec to jednak prawda, mam nadzieje tylko ciekawa jestem czy po dziennych studiach tylko z praktykami załape sie gdziekolwiek..bo magistra chce zaocznie robic i pracowac sobie w szkole jendoczesnie
Truskawa1948 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-11, 14:37   #8
fossa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: na prawo od wisły
Wiadomości: 1 876
Dot.: Studia o spec. Nauczycielskiej

Cytat:
Napisane przez paulinag24 Pokaż wiadomość
Po licencjacie możesz pracować zarówno w sp.gimnazjum i szkole średniej.
Pieniądze są faktycznie niższe, bo nie masz tytułu magistra, ale jak uda się to możesz w pełnym wymiarze. Choć po geografii może być ciężko, bo mało godzin.Jednak dojdzie przyroda, więc łatwiej o cały etat.

Nie wiem jak w przypadku geografii, ale faktycznie po licencjacie np. z filologii mozna pracowac tylko do gimnazjum (i nizej).
fossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-11, 17:49   #9
paulinag24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 159
Dot.: Studia o spec. Nauczycielskiej

Ale po filologii polskiej?mam znajomych po filologii angielskiej, którzy pracowali w szkole średniej. ja sama jestem nauczycielem i zaczynałam pracę z licencjatem w gimnazjum. Jednak w szkole średniej też bym mogła.
paulinag24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-12, 10:13   #10
Truskawa1948
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 18
Dot.: Studia o spec. Nauczycielskiej

o no to super a jakie masz zarobki po licencjacie??
Truskawa1948 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-12, 12:42   #11
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: Studia o spec. Nauczycielskiej

Cytat:
Napisane przez paulinag24 Pokaż wiadomość
Po licencjacie możesz pracować zarówno w sp.gimnazjum i szkole średniej.
Pieniądze są faktycznie niższe, bo nie masz tytułu magistra, ale jak uda się to możesz w pełnym wymiarze. Choć po geografii może być ciężko, bo mało godzin.Jednak dojdzie przyroda, więc łatwiej o cały etat.
W szkole sredniej po licencjacie absolutnie nie.
A jesli chodzi o pieniadze, to roznica miedzy licencjatem z przygotowaniem pedagogicznym a magistrem nie jest taka duza, ok.200zl na reke, a doswiadczenie zawodowe juz jest.
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-12, 13:52   #12
Truskawa1948
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 18
Dot.: Studia o spec. Nauczycielskiej

tzn jakie zarobki masz na mysli tak konkretniej?
Truskawa1948 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-12, 15:27   #13
fossa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: na prawo od wisły
Wiadomości: 1 876
Dot.: Studia o spec. Nauczycielskiej

Cytat:
Napisane przez paulinag24 Pokaż wiadomość
Ale po filologii polskiej?mam znajomych po filologii angielskiej, którzy pracowali w szkole średniej. ja sama jestem nauczycielem i zaczynałam pracę z licencjatem w gimnazjum. Jednak w szkole średniej też bym mogła.
W sredniej na bank nie moglabys pracowac z licencjatem z filologii ang
Chyba ze w ciagu roku cos sie zmienilo. Ale watpie

Tez mysle ze autorka watku z licencjatem z geografii nie bedzie mogla pracowac w sredniej. Nie wprowadzajcie dziewczyny w blad.

Edytowane przez fossa
Czas edycji: 2010-08-12 o 15:33
fossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-12, 15:52   #14
Truskawa1948
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 18
Dot.: Studia o spec. Nauczycielskiej

własnie dla mnie to troche dziwne ze po licencjacie i az tyle mozna, takto po co komu magister? ktoś wybiera sie na studia o specjalizacji nauczycielskiej?? nie koniecznie geografia jak tak to gdzie

---------- Dopisano o 16:52 ---------- Poprzedni post napisano o 16:38 ----------

O i jeszcze mam jedno pytanie do Was..jak myslicie czy przeniesienie ze studiów dziennych na zaoczne to nie problem??
Truskawa1948 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-12, 18:34   #15
mmadzik
Zadomowienie
 
Avatar mmadzik
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: warsaw
Wiadomości: 1 345
GG do mmadzik
Dot.: Studia o spec. Nauczycielskiej

ja mam do wyboru specjalizacje kulturoznawcza nauczycielska i edytorska na fil polskiej...
tej nauczycielskiej napewno nie wybiore nie cierpie dzieci;-)
z dziennych na zaoczne to zaden problem , gorzej z zaocznych na dzienne...
placisz to ich malo co obchodzi oni na tym zarabiaja
__________________
TURYSTKA
mmadzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-13, 15:03   #16
Truskawa1948
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 18
Dot.: Studia o spec. Nauczycielskiej

A orientuje sie ktos ile wynosi(czas trwania, wynagrodzenie) taki staż nauczycielski po licencjacie? o ile jest cos takiego..
Truskawa1948 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-13, 15:37   #17
Ankalime
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z jaskini
Wiadomości: 1 807
Dot.: Studia o spec. Nauczycielskiej

Cytat:
Napisane przez Truskawa1948 Pokaż wiadomość
A orientuje sie ktos ile wynosi(czas trwania, wynagrodzenie) taki staż nauczycielski po licencjacie? o ile jest cos takiego..
pytasz non stop o zarobki, rozumiem, wazna sprawa. ale jest juz na wizazu watek dla nauczycielek, na podforum "businesswoman". na pewno tam wiecej osob udzieli Ci szczegolowych informacji co do zarobkow.

co do specjalnosci nauczycielskich, jak nie czuje sie powolania i jest sie nastawionym na kase to nawet bym nie probowala.

p.s moj historyk z liceum (wg mnie podobnie godzinowo wypada jak geografia), uczyl w 3 gimnazjach, 1 liceum i zrobil doktorat i wyklada jeszcze na uniwersytecie. jak sam mi kiedys powiedzial "pasja, pasja, ale do garnka tez trzeba cos wlozyc".
Ankalime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-16, 20:28   #18
Miriam19
Raczkowanie
 
Avatar Miriam19
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 389
GG do Miriam19
Dot.: Studia o spec. Nauczycielskiej

Hej, ja wybieram się na studia o specjalizacji nauczycielskiej, z tym że na filologię angielską (+hiszpański). Miałam do wyboru jeszcze 2 inne specjalizacje, ale po kilkunastu długich dniach intensywnych rozmyślań wybrałam nauczycielską tylko że jak na razie nie ograniczam swoich planów tylko do uczenia w szkole, wydaje mi się że po takiej specjalizacji można też tłumaczyć, zdawać egzamin na tp, pracować w różnych korporacjach, firmach. Szkoła to jest taki pewnik, uczyć można po takiej specjalizacji na pewno, a reszta (tak mi się wydaje) zależy od kreatywności, szczęścia i pomysłu na siebie
A czy któraś z Was orientuje się może, czy po licencjacie można uczyć w szkołach językowych?(np.Empik, itp.). Wiem że na pewno można uczyć w podstawówkach i gimnazjach, a co do szkół językowych nie mogę znaleźć informacji.
__________________
"For me music and my life are all about style"
Miles Davis
Miriam19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-16, 20:46   #19
5e39f43c776cd63a5691dbeeeb4c12a7b21f7a21_63e19482c3766
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 726
Dot.: Studia o spec. Nauczycielskiej

Nawet w trakcie licencjatu można uczyć w szkołach językowych, tam nie ma odgórnie wymagań. Jak jesteś niezła, to możesz pracować już od drugiego / trzeciego roku studiów, nawet bez papierka.

Wiadomo, po licencjacie przyjmują chętniej niż przed, a po magistrze to już w ogóle. Wiele osób łączy studia II stopnia (dzienne) z pracą w szkole językowej.

Ja wybieram się na filologię germańską (+ hiszpański), również specjalność nauczycielska, dwuprzedmiotowa.

Edytowane przez 5e39f43c776cd63a5691dbeeeb4c12a7b21f7a21_63e19482c3766
Czas edycji: 2010-08-16 o 20:49
5e39f43c776cd63a5691dbeeeb4c12a7b21f7a21_63e19482c3766 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:20.