Nasze codzienne jadłospisy, część XII - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-08-18, 20:41   #601
plizie
Rozeznanie
 
Avatar plizie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 813
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

bo chcę pierwszy raz w życiu poczuć się szczuplej ..
teraz jestem w fazie - kurcze .. jeszcze średnio to wygląda

a jak na razie idzie świetnie ! zrzuciłam już 4 kg

---------- Dopisano o 21:41 ---------- Poprzedni post napisano o 21:39 ----------

Cytat:
Napisane przez Annie1441 Pokaż wiadomość
ja rozumiem magdalene bo to fajnie zabrzmiało: hmm no ja jestem wyższa, ważę mniej i jestem gruba ale to zalezy od czlowieka przecież
dokładnie !
plizie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-18, 21:20   #602
Dekas
Wtajemniczenie
 
Avatar Dekas
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 651
GG do Dekas
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

P
utro ię ażę

1. eee olimp na mleku
wieśniak 7% z cukrem, połową owoc&płatki malinowym i malinami
inka na mleku

2.lilastarsy maxi
maliny
olimp na gęsto, kilka biszkoptów do tego

soku dużo jabłko mięta

3.kokardy z oliwą, mozarellą i pomidorami sama robiłam
ogórki w musztardzie
mamba truskawkowa, grzesiek megaaa

4.maliny maczane w homo naturalnym z cukrem waniliowym
kawałek arbuza
flipsy toffi i olimp

5.dorsz wędzony, pomidory, buła dyniowa z masłem, szczypior, śledz w oleju po meksykańsku, koreczek jakiś, wino malinowe
jakaś padlina w galarecie
i nie pamiętam co


szumi w głowie miii

kikaaaa

mało dzisiaj
__________________
Mówienie ludziom „nie” jest wspaniałą rzeczą, jest to część przebudzenia. I zrozum, to nie jest egoizm. Egoizmem jest wymaganie od innych, by żyli życiem, które akurat tobie wydaje się najwłaściwsze. To jest egoizm. Żyć swoim życiem nie jest egoizmem.

Anthony de Mello


kocham Cię życie!
Dekas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-18, 21:38   #603
Tula0
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 329
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

W sprawie klinka już wyjaśniam:
Kika, to był twaróg z piątnicy, taki w kształcie trójkąta, ale u mnie w domu mówimy na to klinek. Po prostu zagalopowałam się i napisałam "gwarą" niezrozumiałą dla wszystkich.
__________________

Byle do przodu
Byle do wiosny
Będziemy piękni jak dawniej,
Będziemy działać sprawniej


Tula0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-18, 21:46   #604
Kornelek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 14
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Znikajac, dzięki za ocenę. Na razie trudno jest się przełamywać po jedzeniu 200 kcal na dzień, jak dotychczas, ale powoli do przodu. A waga & wzrost 43/168. Hmm i okresu brak od coś około trzech lat.
Kornelek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-18, 21:50   #605
znikajac
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 5 172
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez Tula0 Pokaż wiadomość
W sprawie klinka już wyjaśniam:
Kika, to był twaróg z piątnicy, taki w kształcie trójkąta, ale u mnie w domu mówimy na to klinek. Po prostu zagalopowałam się i napisałam "gwarą" niezrozumiałą dla wszystkich.
a ja już myślałam że to to http://pl.wikipedia.org/wiki/Klinek
haha

---------- Dopisano o 22:50 ---------- Poprzedni post napisano o 22:49 ----------

Cytat:
Napisane przez Kornelek Pokaż wiadomość
Znikajac, dzięki za ocenę. Na razie trudno jest się przełamywać po jedzeniu 200 kcal na dzień, jak dotychczas, ale powoli do przodu. A waga & wzrost 43/168. Hmm i okresu brak od coś około trzech lat.
do przodu na PRZYTYCIE mam nadzieję? bardzo długo nie masz okresu, bardzo
__________________
NIE MA MNIE TU!

znikajac jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-18, 21:53   #606
Kornelek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 14
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez znikajac Pokaż wiadomość

do przodu na PRZYTYCIE mam nadzieję? bardzo długo nie masz okresu, bardzo
ehmm, no niby by się przydało.
Kornelek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-18, 22:08   #607
Dekas
Wtajemniczenie
 
Avatar Dekas
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 651
GG do Dekas
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez Kornelek Pokaż wiadomość
ehmm, no niby by się przydało.
nie chcę się wymądrzać, ale Twój staz w ED ładnie Ci utrudni to W.
wcale nie masz zamiaru tyć
ratować się...
__________________
Mówienie ludziom „nie” jest wspaniałą rzeczą, jest to część przebudzenia. I zrozum, to nie jest egoizm. Egoizmem jest wymaganie od innych, by żyli życiem, które akurat tobie wydaje się najwłaściwsze. To jest egoizm. Żyć swoim życiem nie jest egoizmem.

Anthony de Mello


kocham Cię życie!
Dekas jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-18, 22:17   #608
Kornelek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 14
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez Dekas Pokaż wiadomość
nie chcę się wymądrzać, ale Twój staz w ED ładnie Ci utrudni to W.
wcale nie masz zamiaru tyć
ratować się...

Wiem, że mój staż jest dość długi i z wagą, psychiką w tym czasie działy się już naprawdę różne rzeczy. Mój organizm jest bardzo wyniszczony, co potwierdzają wyniki badań i łagodnie mówiąc złe samopoczucie. A ratować się, mimo wszystko chcę. Choć gdyby nie antydepresanty i wsparcie rodziny, nie ukrywam, przekreśliłabym się już dawno...
Kornelek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-18, 22:20   #609
slyvvia
Raczkowanie
 
Avatar slyvvia
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 360
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Pisałyście o tych tłuszczach, więc postanowiłam ułożyć sobie jadłospis na jutro z większą ich ilością. Jeczcze mogę pozmieniać, więc sugestie mile widziane.
Oto moje jutrzejsze Utrzymanie i walka o okres:
I
8 łyżek domowej mieszanki musli (tradycyjne z biedronki, płatki owsiane, jęczmienne i ryżowe, otręby pszenne, owsiane i żytnie, rodzynki, suszone morele i żurawina, orzechy laskowe i nerkowca, wiórki kokosowe, płatki migdałów, pestki dyni, nasiona słonecznika) z mlekiem 1,5% i bananem
II
sałatka (sałata lodowa, ogórek, pestki słonecznika, kurczak na oliwie) i dwa tosty graham z masłem na zagrychę
III
pizza domowej roboty (na oliwie xp) z pomidorami, świeżą bazylią, szynką, i żółtym serem
deser: tarta marchewka z jabłkiem, rządek mlecznej czekolady
IV
pół kostki twarogu półtłustego (mama taki kupuje, więc zawsze jest w lodówce) z śmietaną (nie pamiętam kiedy ostatnio jadłam coś ze śmietaną ) i cukrem, miseczka borówek
V
omlet z dwóch jajek (L) z papryką i szczypiorkiem, 2 kromki razowca (ze słonecznikiem) z masłem
__________________
zapraszam:
poranne inspiracje
slyvvia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 06:50   #610
Kahve19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 414
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez Magdalena0603 Pokaż wiadomość
170cm/ 65 kg


za dużo ważę???
Nie za duzo,cos Ty,waga super do wzrostu
Tak tylko spytałam,bo masz fajne luzne jadło ktore bardzo mi sie podoba i sama chciałabym tak jeść.
Przepraszam,jesli Cie uraziłam

---------- Dopisano o 07:50 ---------- Poprzedni post napisano o 07:46 ----------

Cytat:
Napisane przez plizie Pokaż wiadomość
ja ważę 64 kg. przy 173 wzr. i staram się zrzucać ...
mim zdaniem bardzo dużo ważę ,ale to zależy od człowieka
chcę zejść do 58 kg...
Ty chyba nie wiesz co to jest bardzo duża waga
__________________
Pain is temporary, pride is forever.




Kahve19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 07:03   #611
sysunia 85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 77
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

R na jutro (postnie, bo piątek):
Śniadanie:
owsianka z połowy szklanki płatków i szklanki mleka, może parę orzechów dorzucę, jabłko
II śniadanie:
2platstry twarogu, do tego ogórek,
Obiad:
pół woreczka kaszy jęczmiennej, kawałek ryby ugotowanej w ziołach, surówka z marchewki,
Podwieczorek:
2 jajka na twardo i pomidor
Kolacja:
sałatka z pomidora i serka wiejskiego.
Proszę o podsumowanie i korektę
__________________
"Kocham olewkę sławię, sławię jej imię.."
sysunia 85 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-19, 08:12   #612
3mw
Raczkowanie
 
Avatar 3mw
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 389
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Moje wczorajsze Uuu:

Śniadanie: jajecznica z 1 jajka, kromka słonecznikowego razowego chleba, łyżka keczupu, pomidor, pół szklanki płatków kukurydzianych corn flakes, pół szklanki maślanki truskawkowej, kawa Nescafe waniliowa

II śniadanie: 2 śliwki (tylko tyle ze względu na to że wcześnie miałam obiad)

Obiad: dwa ziemniaki + sporo gotowanej kapusty z sosem pomidorowym

Kolacja: pół ciemnej bułki z ziarnami, serek wiejski 200g+dwie łyżki dżemu truskawkowego


I dzisiejsze planowane:

Śniadanie: bułka z ziarnami, troche masła, dwa plastry faszerowanego kurczaka, pół pomidora, jabłko

II śniadanie: jogurt o smaku owoców leśnych "ale owoc" Danona 250g, pół szklanki musli crunchy (sante), brzoskwinia

Obiad: miska leczo, dwie kromki razowego chleba (ewentualnie chleb zastąpie makaronem)

Kolacja: kilka placków z cukinii, kakao lub kawa
3mw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 08:38   #613
ekstradyska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 440
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Znikając
znalazłam cos jeszcze na temat "picia wody", który był poruszany na tym forum ostatnio :
zbyt duże ilości wody moga zaszkodzić, gdyż prowadzą do wypłukiwania elektrolitów, co paradoksalnie zwiększa pragnienie. Jesli nie mozesz go zaspokoić, doprowadza to do odwodnienia.
w normalnych warunkach (nie upałach, nie przy ćwiczeniach np itp) nie powinno sie pić wiecej niż 2 litry wody, pamietając że z jedzenia (normalna dieta nie głowdówka) dostarczamy także ok 1 litr wody (najwięcej w owocach, warzywach jogurtach itp)
oczywiście nie mówie o wszystkich, każdy ma inne zapotrzebowanie, co zapene zalezy tez od masy ciała, ilosci spozywanych kalorii, ogółem diety (np na białkowej pije sie wiecej ponoć), ćwiczeniach, chorobach itp i klimatu oczywiście.

czyli być może przez to że tak duzo piłaś to paradoksalnie sie odwodniłas i stąd to ciagłe pragnienie (?)
ekstradyska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 09:04   #614
kika171
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 908
GG do kika171
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez 3mw Pokaż wiadomość
Moje wczorajsze Uuu:

Śniadanie: jajecznica z 1 jajka, kromka słonecznikowego razowego chleba, łyżka keczupu, pomidor, pół szklanki płatków kukurydzianych corn flakes, pół szklanki maślanki truskawkowej, kawa Nescafe waniliowa hmm dania z 1 jaja to bym jajecznicą nie nazwała, ale niech Ci będzie. Bardzo połówkujesz na tę kanapkę coś by się przydało, a tej maślanki może jednak cala szkl?

II śniadanie: 2 śliwki (tylko tyle ze względu na to że wcześnie miałam obiad) ...

Obiad: dwa ziemniaki + sporo gotowanej kapusty z sosem pomidorowym nie za dużo? baaaaaardzo "dietetycznie"
i podw brak

Kolacja: pół ciemnej bułki z ziarnami, serek wiejski 200g+dwie łyżki dżemu truskawkowego dawaj całą bułkę bo mały obiad, a 3 posiłki


I dzisiejsze planowane:

Śniadanie: bułka z ziarnami, troche masła, dwa plastry faszerowanego kurczaka, pół pomidora, jabłko jak bułka spora to ok, pomidora daj całego

II śniadanie: jogurt o smaku owoców leśnych "ale owoc" Danona 250g, pół szklanki musli crunchy (sante), brzoskwinia ok

Obiad: miska leczo, dwie kromki razowego chleba (ewentualnie chleb zastąpie makaronem) niech będzie-nie jadasz miesa do obiadu?

Kolacja: kilka placków z cukinii, kakao lub kawa może czymś je polejesz? no i placki to rozumiem, że mąka, jajo, mleko jakieś tak?
o tłuszczach to zapomniałaś całkowicie chyba.
Pierwszy jadłospis mi się nie podoba, 2 lepszy, ale bez szału.

Cytat:
Napisane przez slyvvia Pokaż wiadomość
Pisałyście o tych tłuszczach, więc postanowiłam ułożyć sobie jadłospis na jutro z większą ich ilością. Jeczcze mogę pozmieniać, więc sugestie mile widziane.
Oto moje jutrzejsze Utrzymanie i walka o okres:
I
8 łyżek domowej mieszanki musli (tradycyjne z biedronki, płatki owsiane, jęczmienne i ryżowe, otręby pszenne, owsiane i żytnie, rodzynki, suszone morele i żurawina, orzechy laskowe i nerkowca, wiórki kokosowe, płatki migdałów, pestki dyni, nasiona słonecznika) z mlekiem 1,5% i bananem ok, widzę,że sporo tu tych "wspomagaczy" wiec ładnie
II
sałatka (sałata lodowa, ogórek, pestki słonecznika, kurczak na oliwie) i dwa tosty graham z masłem na zagrychę mhm, całość też możesz skropić oliwą
III
pizza domowej roboty (na oliwie xp) z pomidorami, świeżą bazylią, szynką, i żółtym serem ok
deser: tarta marchewka z jabłkiem, rządek mlecznej czekolady
IV
pół kostki twarogu półtłustego (mama taki kupuje, więc zawsze jest w lodówce) z śmietaną (nie pamiętam kiedy ostatnio jadłam coś ze śmietaną ) i cukrem, miseczka borówek możesz sypnać to jakimis pestkami
V
omlet z dwóch jajek (L) z papryką i szczypiorkiem, 2 kromki razowca (ze słonecznikiem) z masłem ładnie
jw

Cytat:
Napisane przez Dekas Pokaż wiadomość
P
utro ię ażę

jedz Olcia jedz bo literki zjadasz

1. eee olimp na mleku
wieśniak 7% z cukrem, połową owoc&płatki malinowym i malinami
inka na mleku nie wiem co to jest
ja jakaś nieuświadomiona ostatnio jestem chyba

2.lilastarsy maxi
maliny
olimp na gęsto, kilka biszkoptów do tego

soku dużo jabłko mięta nnkt jakieś? bułka?

3.kokardy z oliwą, mozarellą i pomidorami sama robiłam
ogórki w musztardzie
mamba truskawkowa, grzesiek megaaa okkkkkkk

4.maliny maczane w homo naturalnym z cukrem waniliowym
kawałek arbuza
flipsy toffi i olimp jesteś nałogowym pożeraczem malin

5.dorsz wędzony, pomidory, buła dyniowa z masłem, szczypior, śledz w oleju po meksykańsku, koreczek jakiś, wino malinowe
jakaś padlina w galarecie
i nie pamiętam co no ja się nie dziwie, że po winie nie pamiętasz co jeszcze było


szumi w głowie miii "otwieram wino ze swoją dziewczyną..."

kikaaaa -->chcesz coś ode mnie? i czy to jest związane z tym na co masz ochote?

mało dzisiaj przyznam, że brakuje mi pieczywa w 1-ej połowie dnia, nooo jakichś konkretów
ale będzie dziś lepiej

Cytat:
Napisane przez Tula0 Pokaż wiadomość
W sprawie klinka już wyjaśniam:
Kika, to był twaróg z piątnicy, taki w kształcie trójkąta, ale u mnie w domu mówimy na to klinek. Po prostu zagalopowałam się i napisałam "gwarą" niezrozumiałą dla wszystkich.
i wszystko jasne na prszyszłość zapamiętam

Cytat:
Napisane przez znikajac Pokaż wiadomość
a ja już myślałam że to to http://pl.wikipedia.org/wiki/Klinek
haha
__________________
Książki-15

A6w- ...27-28-29-30-31-32-33-34-35-36-37-38-39-40-41-42

"Zapytałam dziecko niosące świeczkę:
- Skąd pochodzi to światło?
Chłopczyk natychmiast ją zdmuchnął.
- Powiedz mi, dokąd teraz odeszło - odparł. - Wtedy ja powiem ci, skąd pochodzi.
JC"
kika171 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 09:36   #615
Kalakiria
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 745
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez sysunia 85 Pokaż wiadomość
R na jutro (postnie, bo piątek):
Śniadanie:
owsianka z połowy szklanki płatków i szklanki mleka, może parę orzechów dorzucę, jabłko orzechy koniecznie, zwłaszcza że nie używasz w ogóle oliwy (a powinnaś ), ogólnie ok, moglabyś dorzucić troszkę serka, żeby było więcej białka. Nie bój się obfitego śniadania
II śniadanie:
2platstry twarogu, do tego ogórek mało, chlebek by nie zaszkodził
Obiad:
pół woreczka kaszy jęczmiennej, kawałek ryby ugotowanej w ziołach, surówka z marchewki, ok
Podwieczorek:
2 jajka na twardo i pomidor ok, ale monotonnie trochę, nie bój się innych warzyw
Kolacja:
sałatka z pomidora i serka wiejskiego. jeśli cały serek to ok, ale jeszcze tłuszcz by się przydał
Proszę o podsumowanie i korektę
j.w.
Kalakiria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 09:39   #616
znikajac
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 5 172
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez slyvvia Pokaż wiadomość
Pisałyście o tych tłuszczach, więc postanowiłam ułożyć sobie jadłospis na jutro z większą ich ilością. Jeczcze mogę pozmieniać, więc sugestie mile widziane.
Oto moje jutrzejsze Utrzymanie i walka o okres:
I
8 łyżek domowej mieszanki musli (tradycyjne z biedronki, płatki owsiane, jęczmienne i ryżowe, otręby pszenne, owsiane i żytnie, rodzynki, suszone morele i żurawina, orzechy laskowe i nerkowca, wiórki kokosowe, płatki migdałów, pestki dyni, nasiona słonecznika) z mlekiem 1,5% i bananem
II
sałatka (sałata lodowa, ogórek, pestki słonecznika, kurczak na oliwie) i dwa tosty graham z masłem na zagrychę
III
pizza domowej roboty (na oliwie xp) z pomidorami, świeżą bazylią, szynką, i żółtym serem
deser: tarta marchewka z jabłkiem, rządek mlecznej czekolady
IV
pół kostki twarogu półtłustego (mama taki kupuje, więc zawsze jest w lodówce) z śmietaną (nie pamiętam kiedy ostatnio jadłam coś ze śmietaną ) i cukrem, miseczka borówek
V
omlet z dwóch jajek (L) z papryką i szczypiorkiem, 2 kromki razowca (ze słonecznikiem) z masłem
super!

Cytat:
Napisane przez kika171 Pokaż wiadomość


Cytat:
Napisane przez ekstradyska Pokaż wiadomość
Znikając
znalazłam cos jeszcze na temat "picia wody", który był poruszany na tym forum ostatnio :
zbyt duże ilości wody moga zaszkodzić, gdyż prowadzą do wypłukiwania elektrolitów, co paradoksalnie zwiększa pragnienie. Jesli nie mozesz go zaspokoić, doprowadza to do odwodnienia.
w normalnych warunkach (nie upałach, nie przy ćwiczeniach np itp) nie powinno sie pić wiecej niż 2 litry wody, pamietając że z jedzenia (normalna dieta nie głowdówka) dostarczamy także ok 1 litr wody (najwięcej w owocach, warzywach jogurtach itp)
oczywiście nie mówie o wszystkich, każdy ma inne zapotrzebowanie, co zapene zalezy tez od masy ciała, ilosci spozywanych kalorii, ogółem diety (np na białkowej pije sie wiecej ponoć), ćwiczeniach, chorobach itp i klimatu oczywiście.

czyli być może przez to że tak duzo piłaś to paradoksalnie sie odwodniłas i stąd to ciagłe pragnienie (?)
dzieki za info hm. aktualnie zaczęłam mniej pić, w ciągu dnia wypiję 1,5-2 l, ale strasznie suszy mnie wieczorem i wtedy wypijam jeszcze z 1,5 tak czy owak na badania i tak idę więc jakby coś było nie tak to się dowiem.
__________________
NIE MA MNIE TU!

znikajac jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 10:50   #617
Izaczka
Raczkowanie
 
Avatar Izaczka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 364
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

p 44/1,62

1. pancakes z kremem bananowym x2/musem malinowym/musem borówkowym x2/dżemem truskawkowo-waniliowym
3 gałki u Grycana; pistacjowe, biała czekolada, jogurtowe

2. bułka z masłem&serem&papryką&pomi dorem
kilka ciastek maślanych domowych, pasek milki

3. zupa cytrynowa z ryzem bialym
ziemniaki, kotlet drobiowy w ksztalcie serca w panierce i z oliwa, mizeria

big milk
4. fistaszki 200gr
Vitello straciatella

5. bagietka z masłem ziolowym, warzywa w sosie pikantnym

dokonczylam milke z nadzieja, ze poprawi mi humor tylko się zmarnowała
__________________
29.07.2010
to juz 3 lata


staruch ze mnie,

Edytowane przez Izaczka
Czas edycji: 2010-08-19 o 10:53
Izaczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 11:14   #618
finula
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

R:
Śniadanie: 5 placuszków otrębowych z cynamonem (otręby owsiane, jajko, jogurt naturalny, cynamon) + duża szklanka koktajlu z mrożonych truskawek z mlekiem 0.5%, jogurtem nat., garścią suszonej żurawiny i odrobiną cukru

(po dwóch godzinach od śniadanka ćwiczenia)

Obiad: pół woreczka brązowego ryżu, dewolaj (niestety smażony) z piersi kurczaka z pieczarkami i cebulą, dużo surówki z białej kapusty, zielona herbata

Podwieczorek: mały jogurt naturalny i 3 duże ogórki gruntowne

Kolacja: Sałatka z tuńczyka w sosie własnym, jajek na twardo i serka wiejskiego, zielona herbata

+ dużo wody

I co sądzicie, Wizażanki? Proszę o ocenę i poprawę
finula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 11:29   #619
inwersjaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 82
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Witam. Od pewnego czasu obserwuję biernie <pora to w końcu zmienić> wizażowe wątki na dietetyce i widzę, że pomagacie tu sobie wzajemnie i przy tym doradzacie wielu dziewczynom borykającym się z problem podobnym do mojego. Kilka miesięcy temu zdiagnozowano u mnie anoreksję, od tego czasu chodzę na psychoterapię, staram się walczyć o siebie i wyjść na prostą, choć nie ukrywam, że to niezwykle trudne i nierzadko brakuje mi wiary w powodzenie. Jak mówi moja lekarka, podobno „zawróciłam” jeszcze w dość „bezpiecznym” momencie <tak, wiem, to słowo brzmi tu mocno ironicznie, ale jakoś trudno znaleźć mi teraz odpowiedni zamiennik> , kiedy powodzenie jest jak najbardziej możliwe – tej myśli staram się trzymać To tyle tytułem chyba i tak zbyt obszernego wstępu
Mam 20 lat, 173 cm i ważę 42,4 kg. Okresu brak od 6 miesięcy. Od pewnego czasu staram się zwiększać ilość spożywanego jedzenia. W moim odczuciu jem już dość dużo, co jednak nierzadko jest przyczyną złości na samą siebie, wyrzutów sumienia itd. Mniejsza z tym. Poczyniłam pewne kroki do przodu – zaczęłam jeść codziennie chleb, przekonują się do jajek, zwiększam ilość pokarmu, a przy tym mam praktycznie nieustanną ochotę na słodycze Zdaję sobie jednak sprawę z tego, że jeszcze wiele pracy przede mną – nadal unikam tłuszczów, nie spożywam smażonego mięsa, odmawiam sobie wielu rzeczy.
Wiem, że muszę przytyć, ale panicznie się tego boję. Boję się, że wszystko wymknie mi się spod kontroli i doprowadzę się do stanu, w którym najzwyczajniej nie będę ogarniać tego, co dzieje się z moim organizmem… Chciałabym znaleźć sposób, by wyzbyć się tego strachu, bo zdaję sobie sprawę z tego, iż w dużej mierze jest on po prostu irracjonalny. Nie mam pojęcia jednak, jak to zrobić, jak stopniowo przekonać się do tych wszystkich „zakazanych” rzeczy, wprowadzić je w swoim menu, wyzbyć się lęku przed jedzeniem, a przede wszystkim przed przytyciem… Będę niesamowicie wdzięczna za wszelką pomoc, rady i przejawy zrozumienia

To moje przykładowe jadłospisy z ostatnich dwóch dni:

I
Śniadanie: owsianka z jabłkiem (3 łyżki płatków owsianych, łyżka otrębów pszennych, 3 łyżki płatków Fitella, pół szklanki mleka 1,5%, 1 całe jabłko, łyżeczka cynamonu)
II śn.: duże jabłko, 2 „gryzy” ogórka małosolnego, mała gruszka
Obiad: 3 łyżki ryżu brązowego (po ugotowaniu), 2 niezbyt duże kawałki fileta z mintaja zapiekanego w piekarniku ze sporą ilością warzyw (pieczarki, pomidor, papryka, fasola czerwona itd.)
Podwieczorek: 2 paski Milki orzechowej, 1 kulka Ferrero Rocher
Kolacja: 2 podpiekane w opiekaczu kromki chleba razowego z domowym twarożkiem (ser biały, odrobina śmietany, sól, starta rzodkiewka itp.) i przyprawą Fit up!

II (tu już chyba całkiem sporo)
Śniadanie: owsianka z jagodami (3 łyżki płatków owsianych, łyżka otrębów pszennych, 3 łyżki płatków Fitella, szklanka jagód, 1 cały jogurt Jogobella light o smaku jagodowym)
II śn.: jabłko, 6 herbatników (2 kokosowe i 4 korzenne), 2 kostki Milki orzechowej, 1 landrynka truskawkowa z kwaśnym nadzieniem
Obiad: 1 cały brokuł gotowany, jajko sadzone na połowie łyżeczki margaryny Rama, 3 łyżki ryżu brązowego po ugotowaniu
Podwieczorek: Duże jabłko
Kolacja: 1 kawałek keksa , 2 kromki chleba podpiekane w opiekaczu (1. z 2 łyżkami serka wiejskiego lekkiego 3%, przyprawą Fit up i sporą ilością drobno pokrojonej świeżej papryki czerwonej, 2. z plastrem wędliny, 2 plasterkami pomidora i przyprawą), do tego 2 małe ogórki małosolne

I jak to wygląda? Ogólnie wydaje mi się, że jem sporo. Spektakularnych efektów moich działań jednak brak. Z pewną zazdrością patrzę na jadłospisy dziewczyn usiłujących przytyć, odnoszę jednak przy tym wrażenie, że dla mnie byłoby to zbyt dużo... Czuję się zagubiona i nie potrafię do końca odnaleźć się w aktualnej sytuacji, dlatego proszę o rady, ocenę, o cokolwiek…

PS: Mocno przesadziłam z długością postu, ale mam nadzieję, że zostanie mi to wybaczone
PS2: Trochę więcej o mnie, tak na wszelki wypadek… https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=459323
inwersjaaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-19, 11:33   #620
carmel_
Rozeznanie
 
Avatar carmel_
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 704
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Nie jesz sporo. Śniadania są bardzo małe, a owoce i słodycze nie są posiłkiem - mogą być ewentualnie dodatkiem lub małą przekąska. Na pewno z czasem się przełamiesz i zaczniesz jeść więcej. Tyjesz na tym, czy jeszcze nie?
__________________
mój blog******
fanpage
carmel_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 11:41   #621
inwersjaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 82
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez carmel_ Pokaż wiadomość
Nie jesz sporo. Śniadania są bardzo małe, a owoce i słodycze nie są posiłkiem - mogą być ewentualnie dodatkiem lub małą przekąska. Na pewno z czasem się przełamiesz i zaczniesz jeść więcej. Tyjesz na tym, czy jeszcze nie?
Z tyciem raczej ciężko, z tygodnia na tydzień w sumie nadal nieznacznie tracę na wadze bądź po prostu ją utrzymuję. Ostatnio "przybyło" mi w ciągu kilku dni 30 dag, ale nie wiem, czy mogę zaliczyć to do pierwszych sukcesów, czy jest to raczej zwykłe wahanie, być może wywołane faktem rozpoczęcia przyjmowania leków hormonalnych. Zweryfikuję to we wtorek, bo we wtorki zazwyczaj się ważę

Co do śniadań, to te owsianki objętościowo są naprawdę spore. Nie mieszczą się w zwykłej miseczce, tylko w salaterce i długo czuję się po nich nasycona;p
inwersjaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 12:19   #622
3mw
Raczkowanie
 
Avatar 3mw
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 389
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Kika171 dzięki za ocenke
zdaje sobie sprawe z tego że "połówkuje" ale chyba za bardzo boje sie przytycia i to dlatego;/ postaram sie nastepnym razem.
Co do mięsa to przez 2 lata nie jadlam go w ogóle i gdyby nie upartość mojego TŻ dalej by tak było... No ale narazie jestem na etapie oswajania sie z miesem, wiec dlatego tak rzadko gosci w moim jadlospisie.
3mw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 15:02   #623
Ainnel
Zadomowienie
 
Avatar Ainnel
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 631
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

utrzymanie
po ed, 164cm, 52kg, okres wrócił.
ś: 4 łyżki płatków owsianych, 1 łyżka otrąb pszennych, garść rodzynek, łyżka miodu, zalane szklanką mleka 2%.
IIś: garść orzechów laskowych, Danio waniliowy 150g, szklanka galaretki owocowej
o: gotowana pierś z kurczaka faszerowana papryką i cebulką, na wierzch pół plasterka żółtego sera
deser: nektarynka
p: marchewka, kanapka z dżemem niskosłodzonym
2 piwa na ognisku
k: omlet z dwóch jajek z ketchupem.
__________________
some days I'm still fighting to walk towards the light



Ainnel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 15:23   #624
carmen4400
Zadomowienie
 
Avatar carmen4400
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: m.in Poznań
Wiadomości: 1 879
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez Ainnel Pokaż wiadomość
utrzymanie
po ed, 164cm, 52kg, okres wrócił. super że wrócił
ś: 4 łyżki płatków owsianych, 1 łyżka otrąb pszennych, garść rodzynek, łyżka miodu, zalane szklanką mleka 2%.ja bym dała więcej płatków, ale skoro Ci wystarcza to ok
IIś: garść orzechów laskowych, Danio waniliowy 150g, szklanka galaretki owocowej ok
o: gotowana pierś z kurczaka faszerowana papryką i cebulką, na wierzch pół plasterka żółtego seramalutko coś, a jakieś ziemniaczki, ryż czy coś w tym stylu? i zupka?
deser: nektarynka
p: marchewka, kanapka z dżemem niskosłodzonym mogły być 2 kanapki, mam nadzieję że posmarowane masełkiem?
2 piwa na ognisku ognisko bez kiełbaski i chlebka pieczonego?
k: omlet z dwóch jajek z ketchupem. ok
jw
__________________
carmen4400 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 15:49   #625
kika171
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 908
GG do kika171
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez inwersjaaa Pokaż wiadomość

To moje przykładowe jadłospisy z ostatnich dwóch dni:

I
Śniadanie: owsianka z jabłkiem (3 łyżki płatków owsianych, łyżka otrębów pszennych, 3 łyżki płatków Fitella, pół szklanki mleka 1,5%, 1 całe jabłko, łyżeczka cynamonu) hmm piszesz, że Twoje owsianki są "duże", ale niestety to tylko Twoje odczucie po niejedzeniu. Teraz każda, nawet mała porcja będzie dla Ciebie spora. Uwierz, że tak naprawdę nie ma tutaj mega porcji. Nie masz okresu. Proponuję dodać tutaj jakieś nnkt.
II śn.: duże jabłko, 2 „gryzy” ogórka małosolnego, mała gruszka nie zastępujemy posiłków owocami, możesz je zjeść jako dodatek. Wiem, że się przełamujesz, ale możesz zjeść jakiś jogo+ wkroić owoc i ponownie zalecam nnkt bądź jakąś kanapkę z masłem, wędliną, warzywami...
Obiad: 3 łyżki ryżu brązowego (po ugotowaniu), 2 niezbyt duże kawałki fileta z mintaja zapiekanego w piekarniku ze sporą ilością warzyw (pieczarki, pomidor, papryka, fasola czerwona itd.) ryżu mało, filet z piekarnika=bardzo dietetycznie, a Tobie potrzebne są tłuszcze i przytycie.
Podwieczorek: 2 paski Milki orzechowej, 1 kulka Ferrero Rocher To możemy potraktować jako deser, a na podw jakieś konkrety
Kolacja: 2 podpiekane w opiekaczu kromki chleba razowego z domowym twarożkiem (ser biały, odrobina śmietany, sól, starta rzodkiewka itp.) i przyprawą Fit up! masło? i wiecej warzywek

II (tu już chyba całkiem sporo)
Śniadanie: owsianka z jagodami (3 łyżki płatków owsianych, łyżka otrębów pszennych, 3 łyżki płatków Fitella, szklanka jagód, 1 cały jogurt Jogobella light o smaku jagodowym) light out, wlej spory kubek normalnego jogo i dorzuć jakieś orzechy/migdały/pestki
II śn.: jabłko, 6 herbatników (2 kokosowe i 4 korzenne), 2 kostki Milki orzechowej, 1 landrynka truskawkowa z kwaśnym nadzieniem +jakaś kanapka
Obiad: 1 cały brokuł gotowany, jajko sadzone na połowie łyżeczki margaryny Rama, 3 łyżki ryżu brązowego po ugotowaniu boisz się tłuszczów, a w Twoim przypadku to jest wręcz grzech bo sa one niezbędne abyś odzyskała okres. Zapychasz się warzywami, fakt, że są zdrowe nie oznacza, że najlepsze. Ty potrzebujesz białka w postaci mięsa, tłuszczów aby odbudować zniszczony organizm
Podwieczorek: Duże jabłko owoc to nie posilek
Kolacja: 1 kawałek keksa , 2 kromki chleba podpiekane w opiekaczu (1. z 2 łyżkami serka wiejskiego lekkiego 3%, przyprawą Fit up i sporą ilością drobno pokrojonej świeżej papryki czerwonej, 2. z plastrem wędliny, 2 plasterkami pomidora i przyprawą), do tego 2 małe ogórki małosolne lekki wywalamy, bierz ten min 5%, masło daj

I jak to wygląda? Ogólnie wydaje mi się, że jem sporo. Spektakularnych efektów moich działań jednak brak. Z pewną zazdrością patrzę na jadłospisy dziewczyn usiłujących przytyć, odnoszę jednak przy tym wrażenie, że dla mnie byłoby to zbyt dużo... Czuję się zagubiona i nie potrafię do końca odnaleźć się w aktualnej sytuacji, dlatego proszę o rady, ocenę, o cokolwiek… uwierz, że kazda tak miała na początku, każdej dziewczynie było ciężko się przełamać i trudno wyobrazić, że może tyle jeść. Skoro zawsze byłaś szczuplutka to nie przytyjesz tyle, ze tego nie zahamujesz. Nie masz @-warto o niego zawalczyć. Fajnie, że masz świadomość swoich poczynań, błędów, ale nadal boisz się pewnych produktów, jadasz "lajty", a to jest bleeee. Zdrowe tłuszcze i jeszcze raz tłuszcze. Masz wrażenie, że sporo jesz, ale to tylko Twoje wyobrażenie o tym bo tak jak nap wcześniej po niejedzeniu i diecie każda porcja będzie Ci się wydawała wręcz ogromna.
Nie widzisz efektów- to chyba o czymś świadczy?
Ratuj metabolizm póki nie jest do końca rozwalony! Kazdy dzień zwłoki działa na Twoją niekorzyść.

PS: Mocno przesadziłam z długością postu, ale mam nadzieję, że zostanie mi to wybaczone
PS2: Trochę więcej o mnie, tak na wszelki wypadek… https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=459323

Cytat:
Napisane przez Izaczka Pokaż wiadomość
p 44/1,62

1. pancakes z kremem bananowym x2/musem malinowym/musem borówkowym x2/dżemem truskawkowo-waniliowym
3 gałki u Grycana; pistacjowe, biała czekolada, jogurtowe pysznie

2. bułka z masłem&serem&papryką&pomi dorem
kilka ciastek maślanych domowych, pasek milki ładnie

3. zupa cytrynowa z ryzem bialym
ziemniaki, kotlet drobiowy w ksztalcie serca w panierce i z oliwa, mizeria ulala ktoś wyznał Ci miłość?smacznie

big milk
4. fistaszki 200gr
Vitello straciatella mhm ok

5. bagietka z masłem ziolowym, warzywa w sosie pikantnym ok

dokonczylam milke z nadzieja, ze poprawi mi humor tylko się zmarnowała
jw, ogólnie ładnie, ale to raczej dla Ciebie będzie U

Cytat:
Napisane przez Ainnel Pokaż wiadomość
utrzymanie
po ed, 164cm, 52kg, okres wrócił. grauluję
ś: 4 łyżki płatków owsianych, 1 łyżka otrąb pszennych, garść rodzynek, łyżka miodu, zalane szklanką mleka 2%. ok chociaż pokusiłabym się o więcej płatków lub swieży owoc
IIś: garść orzechów laskowych, Danio waniliowy 150g, szklanka galaretki owocowej fajnie ( a dlaczego jesz galaretkę?)
o: gotowana pierś z kurczaka faszerowana papryką i cebulką, na wierzch pół plasterka żółtego sera brutalnie powiem, że Twoje obiady są biedne bo brakuje węgli
deser: nektarynka
p: marchewka, kanapka z dżemem niskosłodzonym
2 piwa na ognisku to podciągam pod podw więc kalorycznie ok
k: omlet z dwóch jajek z ketchupem. warzywka? jakaś mąka/mleko byly?
jw
__________________
Książki-15

A6w- ...27-28-29-30-31-32-33-34-35-36-37-38-39-40-41-42

"Zapytałam dziecko niosące świeczkę:
- Skąd pochodzi to światło?
Chłopczyk natychmiast ją zdmuchnął.
- Powiedz mi, dokąd teraz odeszło - odparł. - Wtedy ja powiem ci, skąd pochodzi.
JC"

Edytowane przez kika171
Czas edycji: 2010-08-19 o 17:56 Powód: byk ;]
kika171 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 16:17   #626
mil33nka
Rozeznanie
 
Avatar mil33nka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zam.
Wiadomości: 640
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII


P


śn : 3 pancakes z bitą śmietaną, posypane orzechami herbatka malinowa, grahamka z grubą warstwą masła , polędwicą sopocką, sałatą, papryką i ogórkiem
2 śn: jajecznica z dwóch jajek ze szczypiorkiem szynką i kurkami, kromka razowca, banan.
obiad : 200 gram makaronu świderki z przenicy durum z sosem pomidorowym, pałka z kurczaka, sałatka (200 gr) , 450 ( ! ) ml lodów Manhatann http://www.opinie.senior.pl/zdjecia/...-60655-big.jpg
deser:rogal z czekoladą, garść suszonej żurawiny.
podwieczorek: tosty z szynką, serem żółtym i ketchupem, magnum almond( uzaleznienie ;p )
kolacja: serek homo waniliowy, makrela wedzona


jak ?
__________________
wymiankowo
mil33nka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 16:21   #627
inwersjaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 82
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

kika171 , dziękuję za zainteresowanie i rady. Postaram się z nimi jakoś oswoić i stopniowo zmieniać swoje jadłospisy, jednak całkowita zmiana z dnia na dzień wszystkiego na „wzorowe” jest w moim odczuciu na razie niemożliwa, choć wiem, że za wszelką cenę muszę dążyć do poprawy swojego stanu i odmiany aktualnej sytuacji.
Co do zastępowania posiłków owocami, to jest tak, że wiem, że powinnam zjeść coś o danej porze, a ponieważ nie odczuwam akurat głodu, to zjadam jakieś zamienniki, które mogą stanowić niezbyt obciążającą mnie przegryzkę, tak bym miała „miejsce” na kolejny posiłek.
Tłuszczów faktycznie obawiam się chyba ze wszystkiego najbardziej i jakoś nie potrafię się przełamać, bo przez długi czas funkcjonowały one w mojej świadomości po prostu jako zbędne dodatki i kalorie. Teraz wiem, że takie myślenie było po prostu chore, ale nadal trudno mi ostatecznie się z tym zmierzyć… Mam nadzieję, że w najbliższym czasie jakoś się z tym uporam
inwersjaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 16:29   #628
Ainnel
Zadomowienie
 
Avatar Ainnel
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 631
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez carmen4400 Pokaż wiadomość
malutko coś, a jakieś ziemniaczki, ryż czy coś w tym stylu? i zupka?
mogły być 2 kanapki, mam nadzieję że posmarowane masełkiem?
ognisko bez kiełbaski i chlebka pieczonego?
kiedy obiad robi mama, to jem też i ziemniaki, ale ostatnio sama sobie muszę gotować i zwyczajnie mi się nie chce.
tak, tak - z masełkiem.
grunt, że piwo jest. (nie powiem ile mam lat )

Cytat:
fajnie ( a dlaczego jesz galaretkę?)
podobno żelatyna dobrze wpływa na stawy (mam strasznie zniszczone jak na swój wiek ) i na włosy. ;]
Cytat:
warzywka? jakaś mąka/mleko byly?
to utrzymanie na dzisiaj, więc dopiero będzie - z mlekiem, nie dodaję mąki. a o warzywie pomyślę.
__________________
some days I'm still fighting to walk towards the light



Ainnel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 16:40   #629
slyvvia
Raczkowanie
 
Avatar slyvvia
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 360
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

165cm, 50kg, 16lat
Moje dzisiejsze Utrzymanie i walka o @ (wyszło trochę inaczej niż w planach, więc proszę o ocenę):
I
8 łyżek domowej mieszanki musli (tradycyjne z biedronki, płatki owsiane, jęczmienne i ryżowe, otręby pszenne, owsiane i żytnie, rodzynki, suszone morele i żurawina, orzechy laskowe i nerkowca, wiórki kokosowe, płatki migdałów, pestki dyni, nasiona słonecznika) z mlekiem 1,5% i bananem
II
sałatka (sałata lodowa, ogórek, pestki słonecznika, indyk na oliwie) i na zagrychę 2 tosty graham z masłem
przed obiadem: kilka śliwek
III
pizza domowej roboty (sama piekłam, więc na oliwie xp) z pomidorami, pieczarkami, świeżą bazylią, szynką, żółtym serem i ketchupem
deser: jabłko, 2 pierniczki alpejskie z marmoladą
IV
brzoskwinia z orzechami nerkowca, pół kostki twarogu półtłustego z śmietaną (12%) i cukrem
V
omlet z dwóch jajek z papryką i szczypiorkiem, 2 kromki razowca (ze słonecznikiem) z masłem


i plan na jutro (proszę o sugestie ):

I
pancakes na maślance z jabłkami, bitą śmietaną i posypane orzechami nerkowca
II
2 kromki chleba razowego (ze słonecznikiem) z masłem, serkiem wiejskim, ogórkiem i szczypiorkiem
III
duży filet z morszczuka pieczony w folii (z oliwą, sokiem z cytryny i przyprawami), surówka (marchewka, sałata lodowa, pietruszka, oliwa), pół woreczka brązowego ryżu
deser: banan, orzechy laskowe, małe prince polo
IV
pół kostki twarogu z śmietaną i cukrem, truskawki z wiórkami kokosowymi
V
jajecznica z dwóch jajek, 2 kromki chleba razowego (ze słonecznikiem) z masłem, pomidorem i papryką (tu mogą być inne warzywa, bo nie wiem jakie będą w domu)
__________________
zapraszam:
poranne inspiracje

Edytowane przez slyvvia
Czas edycji: 2010-08-19 o 17:04
slyvvia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 17:20   #630
znikajac
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 5 172
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez slyvvia Pokaż wiadomość
165cm, 50kg, 16lat
Moje dzisiejsze Utrzymanie i walka o @ (wyszło trochę inaczej niż w planach, więc proszę o ocenę):
I
8 łyżek domowej mieszanki musli (tradycyjne z biedronki, płatki owsiane, jęczmienne i ryżowe, otręby pszenne, owsiane i żytnie, rodzynki, suszone morele i żurawina, orzechy laskowe i nerkowca, wiórki kokosowe, płatki migdałów, pestki dyni, nasiona słonecznika) z mlekiem 1,5% i bananem
II
sałatka (sałata lodowa, ogórek, pestki słonecznika, indyk na oliwie) i na zagrychę 2 tosty graham z masłem
przed obiadem: kilka śliwek
III
pizza domowej roboty (sama piekłam, więc na oliwie xp) z pomidorami, pieczarkami, świeżą bazylią, szynką, żółtym serem i ketchupem
deser: jabłko, 2 pierniczki alpejskie z marmoladą
IV
brzoskwinia z orzechami nerkowca, pół kostki twarogu półtłustego z śmietaną (12%) i cukrem
V
omlet z dwóch jajek z papryką i szczypiorkiem, 2 kromki razowca (ze słonecznikiem) z masłem


i plan na jutro (proszę o sugestie ):

I
pancakes na maślance z jabłkami, bitą śmietaną i posypane orzechami nerkowca
II
2 kromki chleba razowego (ze słonecznikiem) z masłem, serkiem wiejskim, ogórkiem i szczypiorkiem
III
duży filet z morszczuka pieczony w folii (z oliwą, sokiem z cytryny i przyprawami), surówka (marchewka, sałata lodowa, pietruszka, oliwa), pół woreczka brązowego ryżu
deser: banan, orzechy laskowe, małe prince polo
IV
pół kostki twarogu z śmietaną i cukrem, truskawki z wiórkami kokosowymi
V
jajecznica z dwóch jajek, 2 kromki chleba razowego (ze słonecznikiem) z masłem, pomidorem i papryką (tu mogą być inne warzywa, bo nie wiem jakie będą w domu)
Obydwa jadłospisy super, widać, że zależy Ci na tym okresie organizm się odwdzięczy

Cytat:
Napisane przez mil33nka Pokaż wiadomość

P


śn : 3 pancakes z bitą śmietaną, posypane orzechami herbatka malinowa, grahamka z grubą warstwą masła , polędwicą sopocką, sałatą, papryką i ogórkiem super

2 śn: jajecznica z dwóch jajek ze szczypiorkiem szynką i kurkami, kromka razowca, banan. chleb z masłem?

obiad : 200 gram makaronu świderki z przenicy durum z sosem pomidorowym, pałka z kurczaka, sałatka (200 gr) , 450 ( ! ) ml lodów Manhatann http://www.opinie.senior.pl/zdjecia/...-60655-big.jpg w sałatce nnkt było? ok

deser:rogal z czekoladą, garść suszonej żurawiny.

podwieczorek: tosty z szynką, serem żółtym i ketchupem, magnum almond( uzaleznienie ;p ) fajnie

kolacja: serek homo waniliowy, makrela wedzona do makreli chlebek?


jak ?
hmmm generalnie jadłospis jest fajny, ale chcesz przytyć i odzyskać okres, więc dawaj więcej orzechów, do sałatek oliwę/olej, smaruj chleb masłem itp.

Cytat:
Napisane przez Izaczka Pokaż wiadomość
p 44 już całe?/1,62

1. pancakes z kremem bananowym x2 --> to musiało być pyszne /musem malinowym/musem borówkowym x2/dżemem truskawkowo-waniliowym
3 gałki u Grycana; pistacjowe, biała czekolada, jogurtowe super

2. bułka z masłem&serem&papryką&pomi dorem
kilka ciastek maślanych domowych, pasek milki nom fajnie ale na Ciebie ciut za mało chyba

3. zupa cytrynowa z ryzem bialym
ziemniaki, kotlet drobiowy w ksztalcie serca w panierce i z oliwa, mizeria w ksztalcie serca, cóż za urozmaicenie bosko

big milk
4. fistaszki 200gr
Vitello straciatella super, że orzeszki wpadły

5. bagietka z masłem ziolowym, warzywa w sosie pikantnym na luzie

dokonczylam milke z nadzieja, ze poprawi mi humor tylko się zmarnowała
co jest hmm? pisz na pw
__________________
NIE MA MNIE TU!

znikajac jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:40.