Kwestia ograniczonych funduszy. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-16, 21:48   #1
Douleur
Raczkowanie
 
Avatar Douleur
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 33

Kwestia ograniczonych funduszy.


(Mam nadzieję, że takowego tematu jednak nie było... Ale jeśli tak, to proszę o skasowanie )

Witam.
No więc przeczytałam temat tylko dla zielonych Wiem już wszystko, co trzeba wiedzieć (ogólnie). Czyli jakie materiały mniej więcej mieć trzeba i co trzeba robić, żeby uzyskać pożądany efekt...
Ale teraz pojawia się problem. Nie potrafię stworzyć czegoś, nie mając przed oczami i nie mogąc dotknąć tych wszystkich materiałów. I, kurczę, na co tu się teraz zdecydować? Już nie mówię ile pięknych cudeniek widziałam u innych (a nie wiem kompletnie, skąd je wzięły), ale o tych koralikach chociażby z Qnsztu. Jest ich taka ogromna ilość, że gdybym zamówiła je wszystkie - nie wytrzymałabym finansowo Tym, którzy już zaczęli, na pewno jest łatwiej. Po prostu dokupują co i raz nowsze rzeczy i uzupełniają stare. A co zrobić, jak się zaczyna? Które koraliki opłaca się kupować, a których kompletnie nie warto? Co zrobić, jeżeli podobają mi się koraliki z różnych sklepów (masowe koszty wysyłki)? Czy lepiej kupować zapinki takie, czy takie? I tak dalej...
Chodzi mi o wymianę (a raczej zaczerpnięcie) doświadczeń doświadczonych (masło maślane) Wizażanek, które mogłyby powiedzieć mi, co warto kupić na początek. Po prostu ile kupić, żeby nie było za mało, ani za dużo. I które warto.

Naprawdę chciałabym zacząć się w to bawić. No i żeby nie było - próbowałam jakoś sama wypisać sobie rzeczy, które zamówić. Ale gubię się w tym.

Byłabym wdzięczna za pomoc. A jeśli nie, to trudno. Ale i tak dziękuję
__________________
Nie ma takiej siły która zniszczy to co w nas!
Douleur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-16, 22:09   #2
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Kwestia ograniczonych funduszy.

Douleur, bardzo praktyczna rada ode mnie (ja przez to mam teraz mnóstwo korali, z którymi nie wiem, co zrobić)- nie kupuj koralików, które Ci się podobają... Zanim wrzucisz je do wirtualnego koszyka, zastanów się, czy będziesz chodziła w biżuterii z nich wykonanej, lub czy będziesz miała ją komu podarować... Ja miałam na początku tak, że kupowałam te koraliki, które mi się podobały, po prostu wydawało mi się, że coś stracę jak ich nie kupię Teraz odwiedziny w wirtualnym sklepie dzielę ze względu na dwa cele: oglądać i kupować. Jedno z drugim naprawdę nie idzie w parze...
Poza tym ułóż sobie listę, tak jak to zrobiła jedna dziewczyna tutaj (poszukaj wątku). Napisz sobie, co chcesz zrobić, i co Ci jest dokładnie potrzebne do wykonania tej rzeczy. Policz ilość zawieszek, zapięć, ogniwek, przekładek, koralików "głównych" i te, które będą tworzyły tło w projekcie. Skrupulatność popłaca, naprawdę
Powodzenia życzę, no i czekam na Twoje dzieła
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-16, 23:10   #3
Tońka
Zakorzenienie
 
Avatar Tońka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 702
GG do Tońka
Dot.: Kwestia ograniczonych funduszy.

Na pewno, oprócz ozdobnych koralików, należy kupić nieco więcej zwykłych, jednokolorowych kulek, owali itp. Na początku miałam to samo. Teraz musiałam (i muszę nadal) znaleźć zastosowanie dla kilku Lampworków, siekanych kamieni, mimo że w sklepie wyglądały pięknie. A potem, po obejrzeniu wielu prac, stwierdziłam, że i w tych "zwykłych, nudnych" koralikach drzemie wielka siła.
Zwracaj uwagę na wielkości poszczególnych koralików, linijkę w łapkę i orientacyjnie wyobraź sobie ich rozmiary i wygląd w realu. Czasem koraliki, które na zdjęciu wyglądąły na 2 cm, mają tak naprawdę 1. A to duża różnica.
Najlepiej od razu zakup elementy do robienia różnych rodzajów biżuterii. Ja na początku chciałam robić tylko kolczyki, ale nagle poczułam chęć na bransoletki. I znowu muszę zamawiać (i czekać :/ ), tym razem dla zapięć.
Więc moim zdaniem najpierw lepiej zakupić trochę więcej i mieć spokój na jakiś czas. Powypisuj sobie wszystko co chcesz z poszczególnych miejsc, porównaj ceny, rozmiary i ilości koralików w opakowaniach, jednym słowem - kombinuj.
Tońka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-17, 00:16   #4
eklerka
Zakorzenienie
 
Avatar eklerka
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 149
Dot.: Kwestia ograniczonych funduszy.

Cytat:
Napisane przez Tońka
...
Zwracaj uwagę na wielkości poszczególnych koralików, linijkę w łapkę i orientacyjnie wyobraź sobie ich rozmiary i wygląd w realu. Czasem koraliki, które na zdjęciu wyglądąły na 2 cm, mają tak naprawdę 1. A to duża różnica.
...
Douleur, może uda Ci się jeszcze zamówić katalog. Tam są koraliki i kamienie w skali 1:1 i można sobie porównać. Niby zamawiałam w lutym, ale kto wie? Może się jeszcze uda Jest za free.
__________________

eklerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-17, 09:58   #5
Esme
Raczkowanie
 
Avatar Esme
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 192
Dot.: Kwestia ograniczonych funduszy.

Właśnie... Kiedy kupujesz jakieś koraliki, zastanów się, co z nich zrobisz i z czym połączysz... Bo potem zostanie Ci mnóstwo pięknych korali, które do niczego nie pasują Warto więc już przy robieniu zakupów stworzyć takie "mini-projekty" w głowie, do ładnych lampworków dokupić odpowiednio dobrane kryształki itp.

Sama nigdy nie planuję dokładnie i nie liczę, ile będzie mi potrzebnych ogniwek, a ile przekładek, choć pewnie to dobra metoda

Inna sprawa... Drut. Na początek radzę nie kupować srebrnego, tylko posrebrzany- trochę drutu się zmarnuje, loopiki niekoniecznie będą równiutkie...

Co koniecznie trzeba kupić? Moje pierwsze zamówienie składało się z dziesięciu par bigli, kilku metrów drutu 0,6 i 0,4 i koralików Tylko tyle Ogniwka, przekładki, łancuszki czy zawieszki- mogą być, ale przecież nie muszą. Wszystko zależy od tego, co zechcesz zrobić

Jeszcze przed jednym ostrzegam... Przed sieczką Na początku zamówiłam całkiem sporo nieregularnej sieczki różnych kamieni... Większość do tej pory leży i się kurzy; moim zdaniem nie daje ona zbyt dużego pola do popisu, ewentualnie można zrobić z niej prosty naszyjnik czy bransoletkę... Niektórzy oczywiście i z sieczki zrobią cudo, ale na początek lepsze będą jakieś ciekawe koraliki czy kamienie o regularnym kształcie

... Po przeczytaniu wątku dla początkujących pewnie odruchowo zajrzałaś na Qnszt... Zanim jednak zamówisz tam, poczytaj też o innych sklepach- może akurat coś Ci się bardziej spodoba http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=92956

No i czekamy na prace
Esme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-17, 10:30   #6
nikki999
Zakorzenienie
 
Avatar nikki999
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 22 119
Dot.: Kwestia ograniczonych funduszy.

o boże jakbym czytała o sobie mam kupe koralików, które kompletnie do siebie nie pasują

Właśnie i warto porównywać ceny sklepowe, wiele rzeczy się różni, no i może są osoby z miasta gdzie mieszkasz, wtedy zamawiając razem można uniknąć kosztów przesyłki

[jeżeli ktoś o tym pisał- przepraszam ]
__________________

BLOG -
zdrowe odżywianie, ćwiczenia, motywacja
Jeżeli chcesz się ze mną szybko skontaktować napisz mail
nikki999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-17, 10:59   #7
maghia
Rozeznanie
 
Avatar maghia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 946
GG do maghia
Dot.: Kwestia ograniczonych funduszy.

W sumie dziewczyny juz wszystko co najwazniejsze napisaly, ale chcialabym podkreslic jeszcze ten wybor koralikow, bo sama dalej sobie z tym nie radze
Jak sobie wchodze do takiego sklepu, to zamieniam sie w jakas szurnieta sroke, im bardziej kiczowaty i intensywny kolor koralikow, tym szybciej laduja w moim koszyku - np ostatni zakup motylkow cloisonne w Artfanie (co z tego, ze ladnie wykonane? nadaja sie dla dzieci chyba). Napakuje tych kolorkow dziwacznych, a potem nie mam co z tym zrobic, chyba powinnam miec zainstalowany jakis solidny monitoring zakupow

Jesli chodzi o sieczke, to tez nakupilam na poczatku sporo - dluuuugo lezala, ale teraz sie przyda

Powodzenia
maghia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-06-17, 11:03   #8
nikki999
Zakorzenienie
 
Avatar nikki999
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 22 119
Dot.: Kwestia ograniczonych funduszy.

mi też się przydaję ale strasznie dużo jej, a tyle mi nie potrzebne dlatego proponuje wymiane
eh ten kochany wizaz
__________________

BLOG -
zdrowe odżywianie, ćwiczenia, motywacja
Jeżeli chcesz się ze mną szybko skontaktować napisz mail
nikki999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-17, 15:45   #9
Douleur
Raczkowanie
 
Avatar Douleur
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 33
Dot.: Kwestia ograniczonych funduszy.

Cóż... Bardzo dziękuję za rady! ^^ Mimo wszystko... nadal mam problem Próbowałam wybrać coś, ale ostatecznie wychodzi tego bardzo dużo, bo nie wiem na co się zdecydować... Poza tym jestem trochę zła: czemu na Qnszcie nie ma tak wielu produktów? :[ I to tych, na których właśnie mi zależy? Na ArtFanie dostaję kompletnej głupawki, bo tam nic nie jest posegregowane szczegółowo tylko jak leci. I gupię się totalnie Boję się, że dam sobie spokój już na samym początku, bo nie mogę się w tym wszystkim odnaleźć... Trudno mi wybrać coś spośród tak wielu wzorków, kształków, kolorów i rozmiarów
__________________
Nie ma takiej siły która zniszczy to co w nas!
Douleur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-17, 15:54   #10
nikki999
Zakorzenienie
 
Avatar nikki999
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 22 119
Dot.: Kwestia ograniczonych funduszy.

Nie martw się każda z nas ma problem z wyrbaniem korali, a tym bardziej każad się denerwuje na qnszt
__________________

BLOG -
zdrowe odżywianie, ćwiczenia, motywacja
Jeżeli chcesz się ze mną szybko skontaktować napisz mail
nikki999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-21, 17:06   #11
natewa
Rozeznanie
 
Avatar natewa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 846
Dot.: Kwestia ograniczonych funduszy.

To i ja dorzucę swoje trzy grosze Więc ja za pierwszymrazem zaszalałam i zrobiłam zakupy chyba u 3 sprzedawców na Allegro za ponad 200zł łącznie.... Było to ogromne ryzyko, bo nie miałam żadnej gwarancji, że mi się to spodoba i będzie wychodzić, zwłaszcza, że często mam słomiany zapał...
Kupiłam wszystkiego po trochę i to pozwiliło mi zorientować się na przyszłość z jakimi materiałami najlepiej mi się pracuje.
A co do koralików to myślę, że im większy wybór masz ich pod ręką, tym łatwiej ci się "tworzy", ja np lubię mieć dużo koralików w tym samym lub podobnym kolorze, ale o innych kształtach i wielkościach.
Zasada jest taka, że te najprostsze koraliki dają ci największe pole do manewru i uruchomienia wyobraźni. Bo taki cloisonne możesz połączyć już tylko z kryształkiem, albo drugim cloisonnem. Często do tych bardzo ozdobnych koralików trudno jest coś dobrać, bo są one dekoracyjne same w sobie.
Jeśli miałabym ci dać jakąs radę tu kup dużo różnych koralików w swoim ulubionym kolorze. Na początek nie wybieraj też najdroższych egzemplarzy, bo pierwsze pary mogą być niekoniecznie udane Polecam też zamiast drutu -szpilki, no i koniecznie szczypce okrągłe (bp to warunek ładnych loopików).
Nie oczekuj, że któraś z nas wskaże ci które konkretnie koraliki masz kupić - tak się po prostu nie da. Zdaj się na włsną intuicję
natewa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-21, 17:39   #12
nikki999
Zakorzenienie
 
Avatar nikki999
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 22 119
Dot.: Kwestia ograniczonych funduszy.

ale szpilki są droższe i nie bardzo się to opłaca w szerszym tworzeniu... wydaje m isię, że najpierw powinna sobie kupic drut na ktorym bedzie cwiczyc i wtedy ładne loopiki sa lepsze niz gotowa szpilka
__________________

BLOG -
zdrowe odżywianie, ćwiczenia, motywacja
Jeżeli chcesz się ze mną szybko skontaktować napisz mail
nikki999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-21, 19:55   #13
eklerka
Zakorzenienie
 
Avatar eklerka
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 149
Dot.: Kwestia ograniczonych funduszy.

Cytat:
Napisane przez nikki999
(...) wydaje mi się, że najpierw powinna sobie kupic drut na ktorym bedzie cwiczyc i wtedy ładne loopiki sa lepsze niz gotowa szpilka
Radzę, Douleur kupić najtańszy drut w elektronicznym i na nim najpierw poćwiczyć same loopiki, zanim się zacznie naprawdę bizu robić. (Rok temu ćwiczylam na spinaczach )
__________________

eklerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-21, 20:52   #14
nikki999
Zakorzenienie
 
Avatar nikki999
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 22 119
Dot.: Kwestia ograniczonych funduszy.

Cytat:
Napisane przez eklerka
(Rok temu ćwiczylam na spinaczach )

ja miałam łatwiej, mój dziadek miał jakieś druty w szufladach
od różańców, bo kręcił kiedyś [chyba już to gdzieś pisaam ]
__________________

BLOG -
zdrowe odżywianie, ćwiczenia, motywacja
Jeżeli chcesz się ze mną szybko skontaktować napisz mail
nikki999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-23, 13:54   #15
canidia
Raczkowanie
 
Avatar canidia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 264
Dot.: Kwestia ograniczonych funduszy.

jak ja pierwszy raz zamówiłam to okazało się że wszystkiego za mało. Zamawiałam w Qnszcie, zresztą tam są poradniki - więc może dlatego. Ale jak natewa napisała, najlepiej zamówić w podobnych kolorze, trochę drobnych, trochę większych - proponuję same szklane, możesz też trochę kryształków, zawsze można urozmaicić, a te droższe z cloisane itp na razie sobie odpuść, ale możesz np kupić jakieś millefiori i pod ich kolor dokupić inne "gładkie" szklane. Zresztą z połączenia samych szklanych wychodzą ciekawe kolczyki, nie zawsze trzeba dawać jakiś wzorzysty.
Ja robię biżuterię z drutu srebrnego 0,5 - z tego co czytam to dziewczyny używają 0,6 i taki od razu kupowałam, nie robiłam z posrebrzanego, zresztą wydaje mi się że posrebrzany jest bardziej giętki, więc sama już zdecyduj.
I nie wiem czy warto na Qnszcie, czy na allegro od razu. Myślę żebyś zaczęła od zamówienia u bostarbb, on ma druciki, bigle, linki (do bransoletek i naszyjników musisz mieć linkę, łapaczki, ogniwka 0,5, kuleczki zaciskowe no i karabinczyki - aha ogniwka czasem się przydają też do kolczyków, można na nim zaczepiać korale z lopikami), koraliki tanie - ma naprawdę duży wybór. Więc wybierz swój ulubiony kolor i w takim i pokrewnym szukaj (np różowo-fioletowe, zielone i oliwkowe), możesz też zamówisz transparentne/przezroczyste - pasują wszędzie. Więc radzę kupić paczkę drobnych ok 2 mm lub 4 mm, parę dużych - ok 8 mm wzwyż, trochę spodków/płatków, kryształki, może wynajdziesz jakieś we wzorki - gdzie będą połączone twoje ulubione kolory - jednym słowem różne kształty koralików ale w 2-3 kolorów. Potem jak Ci się spodoba to możesz wprowadzać nowe kolory.
Aha no ale narzędzia - tzn szczypce okrągłe musisz koniecznie kupić, bostarbb ich nie ma, ale może zamów część w qnszcie (na qnszcie są tańsze linki i kuleczki zaciskowe i ogniwka ) a część u bostarbba (bostarbb ma tańsze korale). No niestety nie da się wszystkiego kupić u jednego dostawcy, ale jak już kupisz szczypce to możesz potem spokojnie u bostarbba kupować.
Pewnie samo masło maślane napisałam
Powodzenia
canidia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-23, 18:59   #16
Vildi
Rozeznanie
 
Avatar Vildi
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 841
Dot.: Kwestia ograniczonych funduszy.

Cytat:
Napisane przez Douleur
Cóż... Bardzo dziękuję za rady! ^^ Mimo wszystko... nadal mam problem Próbowałam wybrać coś, ale ostatecznie wychodzi tego bardzo dużo, bo nie wiem na co się zdecydować... (...)
Ja też zawsze mam taki problem Koraliki prawie zawsze zamawiam na allegro(wybór ogromny a i ceny przyzwoite)....i te najbardziej interesujące koraliki "wklejam" do zrobionej wcześniej tabeli, którą dzielę na parę kolumn(zdjęcie, ilośc koralików w paczce, cena i adres strony) Trochę ejst z tym roboty, ale mam przynajmniej wszystko posegregowane i usystematyzowane:P
I i cała tabelka wychodzi zazwyczaj na kilka(naście) stron A4... Wtedy zapraszam mojego TŻ i mówię, żeby powiedział, które jemu się nie podobają i żeby je wyrzucił.....ale gdy on zabiera sie do pracy
ja zawsze go przekonuje, że akurat TE koraliki MUSZĘ mieć...
Najlepiej zamknąć wtedy oczy i pozwolic działac komuś innemu....bo jak się jest nałogowym koralowcem to inaczej nie da rady Przynajmniej w moim wypadku
To chyba tyle one mnie:P

Acha! Proponuję wrzucic do koszyka kilka kolorów jakiejś drobnicym bo to fajny zapychacz i całkiem ładnie sie prezentuje
Vildi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-23, 20:59   #17
naila
Zakorzenienie
 
Avatar naila
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 7 712
Dot.: Kwestia ograniczonych funduszy.

Przepiszę Ci moje pierwsze zamowienie, z Qnsztu oczywiście

- bigle otwarte z kulką 1x
- bigle otwarte ze sprężynką 2x (możesz śmiało więcej)
- drut posrebrzany 0.6 mm 2m
- drut srebrny 0.3 mm 2m
- drut srebrny 0.4 mm 3m
- drut srebrny 0.6 mm 5m
- długie szczypce bociany 1x
- klej cyjanopan 1x
- koraliki 4 mm kolor zielony 1x
- kostki przezroczyste 5/7 mm 1 (teraz już ich nie ma )
- końcówki do rzemieni srebrne 1 mm 1x (tych jeszcze nie użyłam)
- końcówki do rzemieni srebrne 1.5 mm 1x (tych też nie użyłam)
- kryształki oliwka 4 mm 1x (nie ma ich już, szkoda)
- kryształki oliwka 6 mm 1x
- kryształki wino 4 mm 1x
- kryształki wino 6 mm 1x
- kryształki śnieg 4 mm 1x
- kryształki śnieg 6 mm 1x
- kuleczki zaciskowe srebrne 1.8 mm 1x (tych zawsze nie jest za dużo, nast. zamówienie było na 5 opakowań)
- linka stalowa 0.38 mm 1x
- linka stalowa zielona 0.45 mm 1x
- muszle cięte zielone 1x (nie ma ich, ale pasowały kolorystycznie do koralików 4mm kolor zielony)
- ogniwka srebrne 4 mm 1x
- rurki dystansowe faliste srebro 2 cm 1x (chyba już ich nie ma)
- szczypce okrągłe 1x
- sztyfty z kółeczkiem 3x

Kupiłam wszystko srebrne, oprócz jednego druta na ćwiczenia. Kryształków 4mm już nie ma na nszcie, a skoda, bo wdzięczny materiał. Zamiast nich, możesz kupić 8mm - byłoby do łączenia z 6mm w tym samym kolorze.

Kolory wybrałam 3, ulubione: bordowy i zielony, oraz przezroczyste, bo pasują do wszystkiego. Robiąc nast. zamówienie już dokładnie wiedziałam, czego chcę. M.in. srebrnych dodatków: kulek ozdobnych, więcej kulek zaciskowych i różnych wielkości, więcej bigli, więcej kryształków. Możesz też pomyśleć o koralikach ok. 3-4mm - na nszcie jest ich fajny wybór.

Mam nadzieję, że pomogłam chociaż troszkę
__________________

Moje Impresje jestem również Zakosmetykowana
naila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-24, 08:50   #18
czarny kot
Zakorzenienie
 
Avatar czarny kot
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Piaseczno k. Wawy
Wiadomości: 4 349
Dot.: Kwestia ograniczonych funduszy.

Cytat:
Napisane przez canidia
Aha no ale narzędzia - tzn szczypce okrągłe musisz koniecznie kupić, bostarbb ich nie ma, ale może zamów część w qnszcie (na qnszcie są tańsze linki i kuleczki zaciskowe i ogniwka ) a część u bostarbba (bostarbb ma tańsze korale). No niestety nie da się wszystkiego kupić u jednego dostawcy, ale jak już kupisz szczypce to możesz potem spokojnie u bostarbba kupować.
Pewnie samo masło maślane napisałam
Powodzenia
A ja polecam ardziej niz na qunszcie, kupic narzedzia w markecie budowalanym. Taniej, a dla poczatkujacej starcza. Po za tym wiele osob sie skarzylo ze narzedzia z qunsztu sie szybko rozsypuja, a sa niemal 2x drozsze od tych w np obi... Ja mam swoje a allegro i jestem zadowolona (choc udalo mi sie juz rozwalic sprezyne w tnacych bocznych, nie rozwieraja sie juz same tak ladnie po cieciu).
__________________
Dawno temu kotom oddawano boską cześć. Koty nigdy tego nie zapomniały.

Wątek z biżuterią
czarny kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-24, 10:54   #19
Color_flower
Raczkowanie
 
Avatar Color_flower
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 498
Dot.: Kwestia ograniczonych funduszy.

Ja mam narzędzia od taty - zapalonego majsterkowicza
jeżeli boisz się KOSZTÓW - może taniej wyszłoby własnoręczne wykonanie koralików..? np. z FIMO lub modeliny (modelina- http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=125778
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=77137 )
będziesz miała DOKŁADNIE takie koraliki jak chcesz
__________________
The clouds I can handle,
But I can't fight with the eclipse.
Color_flower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-24, 10:56   #20
zu_za
Raczkowanie
 
Avatar zu_za
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 195
GG do zu_za Send a message via Skype™ to zu_za
Dot.: Kwestia ograniczonych funduszy.

Popieram Czarnego Kota, narzędzia najlepiej kupić w markecie. Moją są z... Biedronki Kupilam je w październiku ubiegłego roku - dokładnie tego dnia złożyłam pierwsze zamowienie (w Qnszcie), w ktorym między innymi były szczypce uniwersalne (ktore swoją drogą odradzam, bo "jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego" ), a potem wieczorem w Biedronce wyczaiłam komplet małych szczypiec/szczypcy/szczypcow??? za 9.99 - 5 sztuk. Okrągle dokupiłam potemw obi.

Co do koralikow - z czasem będziesz poszerzała warsztat. a na pierwsze zakupy, wg mnie - najlepiej jest pomyśleć co chcesz zrobić, popatrzeć na zdjecia biżu - tu czy w galeriach - i wg tego kupować koraliki. Przy drugim zakupie już będziesz mądrzejsza i latwiej będzie Ci wybierać koraliki.

A - ważne - zwracaj uwagę na opisuy koralików i na wszelki wypadek sprawdzaj ich wielkość na linijce, jeszcze przed zakupem. Zdziwisz się, jak niewielkie są koralik 4 mm! choć przecież wydaje się to oczywiste.

No i półfabrykaty - duuużo. Bo one najszybciej schodzą. Drut przede wszystkim, ale też kuleczki zaciskowe (1,8 lub 2 mm), o biglach nawet nie wspominam.

Mam nadzieję, ze wszystkie razem pomogłyśmy.
I życzę udanej zabawy, bo chociaż na początku niech to bedzie zabawa, zanim rzucisz się do sprzedaży (każda w koncu wpada w te sidła). Pamiętaj tylko - to jest nałóg! Jak raz spróbujesz, to już nie przestaniesz!!

)
__________________
Nieopłacona reklama
zu_za jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-24, 11:46   #21
Douleur
Raczkowanie
 
Avatar Douleur
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 33
Dot.: Kwestia ograniczonych funduszy.

Ach, szkoda że dopiero teraz dostałam takie odpowiedzi Bo zamówienie już zrobiłam i koraliki dotarły. Zakupy, cóż, nie do końca udane, gratis nieciekawy, ale i tak jestem zadowolona. Choć uważam, że mało tego! A z tym rozmiarem, to owszem, sprawdzałam, a i tak kryształki okazały się przerażająco małe Poza tym zamówiłam chyba za mało drutu (posrebrzany 2m 0,4, 2m 0,6) i trochę się boję go marnować... Chyba jednak poćwiczę na czym innym, ale nie mam żadnego drucika w domu. Może kupię gdzieś coś taniego Co do narzędzi, to tata mnie poratował. Mam te okrągłe szczypce i takie do cięcia. Wystarczy? A jeśli chodzi o koraliki, to mam jeszcze troszkę swoich, trochę z zepsutych korali, trochę z dzieciństwa, więc nie jest źle ^^ Zbieram pieniądze na następne zamówienie (uuu kiedy to będzie :P), bo brakuje mi czegoś do pozłacanych bigli (po co je zamawiałam? ), poza tym kuleczek zaciskowych nie mam I pewnie jeszcze wiele się znajdzie takich potrzebnych rzeczy, których nie posiadam Dziękuję za pomoc!
__________________
Nie ma takiej siły która zniszczy to co w nas!
Douleur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-24, 12:31   #22
naila
Zakorzenienie
 
Avatar naila
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 7 712
Dot.: Kwestia ograniczonych funduszy.

Cytat:
Napisane przez Douleur
Co do narzędzi, to tata mnie poratował. Mam te okrągłe szczypce i takie do cięcia. Wystarczy?
Ja mam okrągłe do cięcia (te akurat z warsztatu TŻ wzięłam ) i bardzo przydają się dla mnie długie szczypce 'bociany' bez ząbków:
http://www.qnszt.pl/catalog/131/1002...e_bociany.html

'Bociany' przydają się, gdy trzeba coś docisnąć, przytrzymać, zacisnąć, zgiąć drut itp.
__________________

Moje Impresje jestem również Zakosmetykowana
naila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-24, 16:24   #23
zu_za
Raczkowanie
 
Avatar zu_za
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 195
GG do zu_za Send a message via Skype™ to zu_za
Dot.: Kwestia ograniczonych funduszy.

Cytat:
Napisane przez Douleur
Zakupy, cóż, nie do końca udane, gratis nieciekawy, ale i tak jestem zadowolona.
No proszę, początkująca biżuteryjka i już rozpieszczona
__________________
Nieopłacona reklama
zu_za jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-25, 22:07   #24
canidia
Raczkowanie
 
Avatar canidia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 264
Dot.: Kwestia ograniczonych funduszy.

ulala - skoro mówicie że są w marketach szczypce to sama pociśnę po nowe, bo tymi do cięcia to już chyba tylko gwoździe ze ścian można wyciągać
canidia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-09, 19:01   #25
miu miu
Wtajemniczenie
 
Avatar miu miu
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 968
Dot.: Kwestia ograniczonych funduszy.

Dziewczyny nie wiecie może czy w Nomi lub Bricomarche można dostać szczypce okrągłe, bociany i boczne do cięcia?
__________________
no risk, no fun
miu miu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-10, 11:19   #26
chilanes
Zakorzenienie
 
Avatar chilanes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 11 126
Dot.: Kwestia ograniczonych funduszy.

pewnie można tylko trzeba by poszukać.
chilanes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-10, 12:13   #27
Justin_14
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 3 310
Dot.: Kwestia ograniczonych funduszy.

Ja też miałam lekkie roblemy, ale chyba nie takie jak Ty. Wg mnie wszystko jest jasne. To prawda- duzy wybór, ale wiadomo, ze nie wszystko można kupic. No i nigdy wcześniej nie planuje, co chcę kupic i do czego to zużyję a jednak nie mam korali których jeszcze nie używałam i wszystko mi ladnie sie skomponowało. Co prawda teraz muszę zrobic następne zamówienie, ale na to nic nie poradzę
Justin_14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-10, 16:38   #28
miu miu
Wtajemniczenie
 
Avatar miu miu
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 968
Dot.: Kwestia ograniczonych funduszy.

Kupiłam Szczypce okrągłe i boczne do cięcia W sumie dużego wyboru tam nie było, ceny też nienajniższe ale ważne, że mam co chciałam Teraz próbuje robić kolczyki ze starych bransoletek metalowych bo drucika nie dostałam nigdzie
__________________
no risk, no fun
miu miu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:10.