zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy! - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-06-23, 09:59   #271
m0n!k@
Zadomowienie
 
Avatar m0n!k@
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 317
Dot.: zespół policystycznych jajników

Cytat:
Napisane przez betty31
Monka, a co masz konkretnie na myśli? ja mam np. zawsze za niski hematokryt, hemoglobinę i leukocyty
oraz rozjechane wszystkie prawie dane dotyczące płytek

odpowiedz proszę
Otoz moje wyniki gdzies wsiakly
ale jak tylko znajde to podam wszystko dokladnie
wiem na pewno ze mam 'niedobor czynnika 12' cokolwiek mialoby to onzaczac, w kazym razie to jest cos z krzepnieciem krwi
m0n!k@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-23, 10:19   #272
m0n!k@
Zadomowienie
 
Avatar m0n!k@
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 317
Dot.: zespół policystycznych jajników

Cytat:
Napisane przez roxi1980
Tak z czystej ciekawości - ile macie lat i kiedy planujecie dzidzię?

_________________________ _________________________ _____
: )
Ja mam 16 lat... tzn bedzie 16 w pazdzierniku
i dzidzi na razie nie planuje
ale tak sobie teraz pomyslalam... ze fajnie by bylo ZA KILKA LAT miec takie malenstwo
Cytat:
Napisane przez roxi1980
Ja bym chciała Sara (strasznie podoba mi się zdrobnienie: Sarenka ) lub Laura
No a jak już będzie synuś to: Norbert, Dominik, Piotr - zobaczymy..

Przepraszam, nie moglam sie powstrzymac... nie smieje sie z imion, tylko.... "Sarenka" to my na jednego kolege mowimy i mi sie teraz przypomnial
a zostal "Sarenka" (lub "Sarenkiem") z powodu... swojego 'sarniego' biegu Biegajacy Igor to prawdziwa tragedia
A imioka ladne wybralas
m0n!k@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-23, 16:39   #273
betty31
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 117
Dot.: zespół policystycznych jajników

monka, może chodzi o B12 - ale to ma związek z anemią, tzn, przyjmuje się ją w tabletkach, ponieważ jest jej niedobór przy pewnym rodzaju anemii. Można np. jeść sporo odpowiedniego jedzonka (mięsko, wątróbka, szpinak) ale organizm nie przyswaja sobie zawartego w nim żelaza i trzeba go uzupełniać, bo spowodowało to anemię. Ale być może jest i jakiś inny, jak to nazywasz "czynnik 12"

roxi, nie podałam wieku, bo mam go w nicku
tak, jak pisałam: jest sporo kobiet, które przed owulacją mają więcej pęcherzyków, które to potem albo pękną, albo się wchłoną. Przy PCOS jest tak, że te pęcherzyki nie pękają i są ciągle, tylko się kumulują i tworzą grubą otoczkę na krawędzi jajników. A skoro Ty robiłaś USG w fazie folikularnej, to skąd wiesz, że taki sam obraz jajników jest w fazie lutealnej? Może masz to szczęście i wcale nie chodzi u Ciebie o PCOS, tylko o np. zaburzenia tarczycy, prolaktyny - a te się dość łatwo "naprawia".
Pisząc że brałaś hormony i nie miałaś owulacji, domyślam się, że miałąś na myśli, że były to tabletki anty albo leki powodujące celowe wyciszenie Twych jajników. Bo przy braniu innych hormonów chodzi właśnie o to, by owulację indukować.

gizmiątko, kazali Ci takie zrobić badania, to zrób, ja Cię nie namawiam do bojkotu decyzji lekarza, ale poczytaj w opracowaniach na necie i uświadom sama siebie, że te badania i to robione w złych dniach cyklu (błędnie zapamiętałaś słowa lekarza, bo: niewiadomo ile Twoje krwawienie będzie trwało, więc nie mógłby użyć sformuowania "w 7 dniu krwawienia") nic nie dają. Hirsutyzm może być spowodowany przez androgeny (kilka hormonów męskich), ale na to wpływa także Kortyzol i Prolaktyna, które to powodują wyrzut Insuliny a ta na androgeny.
Dobrze, że badają Cię pod kątem Przysadka (TSH)-Tarczyca(FT4, FT3)
Mnie np. tylko zrobili TSH
Może oni Tobie zrobią np. progesteron w I fazie cyklu, a potem dla porównania także i w II. Na razie ich słuchaj, co Cię nie zwalnia od edukacji dla własnego dobra.
Badania musisz zrobić w jednym dniu (bo masz przecież jedno skierowanie), więc ja bym Ci radziła iść sobie (weź te workowe buciki jak masz w domu) w 3-4 dniu cyklu.

Ja np. także mylę pewne pojęcia, bo jestem nowicjuszką (w edukacji, a nie w chorobie) i chciałąbym by i mnie ktoś z Was czasem poprawił.
betty31 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-23, 20:46   #274
Gizmiatko
Zakorzenienie
 
Avatar Gizmiatko
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Śląsk :o)
Wiadomości: 4 375
GG do Gizmiatko
Dot.: zespół policystycznych jajników

Jedno co wiem to,to ze do 7 dnia krwawienia kazal mi zorbic badania ale poslucham ciebie i pojde w 3-4 dniu

tak w ogole to mi okres trwa od 3do 5 dni nie wiem skad facetowi przyslzo te 7dni ale co tam pojde zorbie bede miala z lgowy i bede dalej chodzic do lekarza i na badnaia az wkosncu powie mi co tak naprawde mi dolega!!!
__________________

24,07 - nasza data ;]
Szczęśliwa mama dwóch szkrabów

Nataniel urodzony 26.05,09 z masa ciała 1980 i długoscia 45 cm
Iga urodzona 12.02,2012 w 35 tygodniu ciąży masą ciała 3530 i długoscia 52 cm

udało sie -moj wykres
Gizmiatko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-24, 10:47   #275
m0n!k@
Zadomowienie
 
Avatar m0n!k@
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 317
Dot.: zespół policystycznych jajników

Cytat:
monka, może chodzi o B12 - ale to ma związek z anemią, tzn, przyjmuje się ją w tabletkach, ponieważ jest jej niedobór przy pewnym rodzaju anemii. Można np. jeść sporo odpowiedniego jedzonka (mięsko, wątróbka, szpinak) ale organizm nie przyswaja sobie zawartego w nim żelaza i trzeba go uzupełniać, bo spowodowało to anemię. Ale być może jest i jakiś inny, jak to nazywasz "czynnik 12"
Z tym to bylo tak, ze w ogolnym badaniu krwi wyszlo mi, ze mam zaburzenia krzepniecia... wiec mialam skierowanie do hematologa... ona mi zrobila badania bardziej szcegolowe pod tym katem i powiedziala ze to nie jest powazne, brak czynnika 12, ale to trzeba bedzie jedynie uzupelniac przed operacja, jesli mialabym miec. A anemie mialam swego czasu, ale bralam przez dluuuuugi czas zelazo i juz jest ok
m0n!k@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-24, 15:29   #276
betty31
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 117
Dot.: zespół policystycznych jajników

monka, ja dopiero raczkuję w hematologii, więc nie powiem Ci nic w takim razie o tym czynniku, bo to być może nie jest to B12, a może jest - nie wiem Pewnie w morfologii wyszły Ci złe parametry płytek (PLT-trombocyty). Wiem tylko, że już sporo osób z PCOS mówiło o problemach z krzepnięciem krwi - większości z nich dotyczyła za gęsta krew. Ja akurat mam za rzadką, a Ty?

gizmiątko, badania rób, bo przecież ja nie mówię, żebyś tego nie robiła. Ale apeluję o robienie ich w odpowiednich terminach, by były wiarygodne.
Może ten lekarz powiedział że masz pobrać krew do 7 dnia od krwawienia (co oznacza do 7 dnia cyklu) - bo ja naprawdę nie uwierzę by lekarz tak błędnie i nie fachowo się wyraził, do tego raczej byłoby źle gdyby kobieta tak długo krwawiła (choć i to się zdarza), ale lekarz by nie założył, że Twój okres będzie trwał ileś tam dni, bo tego po prostu nikt nie wie.
Ważne:
1. niektórych hormonów nie robi się w stresie, trzeba przed badaniem posiedzieć w spokoju - Kortyzol, Prolaktyna
2. większość robi się na czczo
3. niektórych nie powinno się badać gdy krwawienie miesiączkowe jeszcze trwa - zdaje się Prolaktyna
betty31 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-24, 17:51   #277
m0n!k@
Zadomowienie
 
Avatar m0n!k@
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 317
Dot.: zespół policystycznych jajników

Cytat:
Napisane przez betty31
monka, ja dopiero raczkuję w hematologii, więc nie powiem Ci nic w takim razie o tym czynniku, bo to być może nie jest to B12, a może jest - nie wiem Pewnie w morfologii wyszły Ci złe parametry płytek (PLT-trombocyty). Wiem tylko, że już sporo osób z PCOS mówiło o problemach z krzepnięciem krwi - większości z nich dotyczyła za gęsta krew. Ja akurat mam za rzadką, a Ty?
Ja tez mam za rzadka
wciaz szukam moich wynikow, ale one sie po prostu zapadly pod ziemie
Zapytam mamy, moze ona cos o nich wie i wtedy napisze dolkadnie co mam nie tak w tym momencie (bo wyniki sie pogorszyly)
m0n!k@ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-06-25, 12:04   #278
betty31
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 117
Dot.: zespół policystycznych jajników

monika (teraz chyba poprawnie napisałam nicka )
u mnie też się pogarsza morfologia, ale myślę, że to jest nie zależne od PCOS

pzdr
betty31 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-25, 17:42   #279
asia26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Z Poznania
Wiadomości: 1 208
GG do asia26 Send a message via Skype™ to asia26
Dot.: zespół policystycznych jajników

na zapsa naprawdę nie ma sie co denerwowac bo to nic nie pomoże.Zrób ze spokojem te badanie i idź do szpitala na dalsza diagnozę.Mysle,ze az tak źle nie moze byc w dzisiejszej medycynie żeby Ci nie pomogli.Jets coraz więcej sposobów walki z chorobami


asia27
asia26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-25, 21:12   #280
m0n!k@
Zadomowienie
 
Avatar m0n!k@
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 317
Dot.: zespół policystycznych jajników

Ha! Znalazlam wyniki badan krwi, wiec sie dziele
pisze tylko te nieprawidlowe wyniki, a w nawiasie podam 'norme'

Transferyna (s) 377.3 (198-337)
WWt 8.5 (?)
Retikulocyty (kp) 2 (5-20)
Hemoglobina 10.8 (12-15)
Hematokryt 33.3 (35-45)
MCV 75.4 (78-95)
MCH 24.4 (26-32)
RDW 16.6 (11.5-14)
% neutrocytow 42.7 (45-70)
% bazocytow 1.52 (<1)
liczba neutrocytow 1.82 (2.5-7)

Uff... to wszystko
Tylko ze mi to nic nie mowi i nie wiem wlasciwie co to jest, np MCV i co mi z tego ze mam tego czego niedobor:| chyba powinnam byla bardziej uwazac na bilogi
Jak ktoras to rozumie, to sie nie obraze za objasnienia

Pozdrawiam
m0n!k@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-26, 08:10   #281
starania
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 12
Dot.: zespół policystycznych jajników

niestety masz anemię powinnaś brać witaminy z żelazem
starania jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-26, 08:11   #282
starania
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 12
Dot.: zespół policystycznych jajników

acha a przy podejrzeniu PCOS i anemii koniecznie zbadać tarczycę, mogę wam wysłać opis tarczycy ale linka nie dam bo mnie banują jak coś pisać ewaaanalityk@autograf.pl
starania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-26, 14:56   #283
m0n!k@
Zadomowienie
 
Avatar m0n!k@
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 317
Dot.: zespół policystycznych jajników

Cytat:
Napisane przez starania
niestety masz anemię powinnaś brać witaminy z żelazem
Nie wiedzialam... no ale coz, z tym sie zyje dzieki za info bo nie moge sie dostac do hematologa
a te badania tarczycy to chodzi o hormony, tak?
bo mi juz pobrali krew() i niedlugo powinny byc wyniki
nie wiem dokladnie, ale na pewno badaja estrogen i testosteron, tylko tyle udalo mi sie zapamietac
a o jakim linku pisalas, Starania?? (bo do mnie trzeba jak do dziecka )
pozdrawiam
m0n!k@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-26, 15:19   #284
betty31
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 117
Dot.: zespół policystycznych jajników

monika, widzę, że masz jakoś więcej tych badań niż ja.
już tu Starania odpowiedziała o anemii, bo hematokryt i hemoglobina na nią wskazują
u mnie jest tak samo, tyle, że jeszcze PLT do kitu oraz Leukocyty

dziś zrobiłam sobie ponownie morfologię z rozmazem + OB oraz pruwatnie B12
Tobie także radzę, to B12 zrobić

a czemu nie możesz się dostać do hematologa? - przecież takie wyniki Cię do tego predysponują - chociaż ja także musiałam mojego rodzinnego internistę na ten trop naprowadzić

Badania tarczycy to najpierw przez krew, ale również badania palpacyjne (dotykowe), usg, i pewnie jeszcze jakieś inne
Hormony tarczycy: FT3,FT4,
Przeciwciała przeciwtarczycowe: TPo, TPg
Hormon przysadkowy: TSH
betty31 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-26, 18:01   #285
m0n!k@
Zadomowienie
 
Avatar m0n!k@
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 317
Dot.: zespół policystycznych jajników

Cytat:
Napisane przez betty31
monika, widzę, że masz jakoś więcej tych badań niż ja.
już tu Starania odpowiedziała o anemii, bo hematokryt i hemoglobina na nią wskazują
u mnie jest tak samo, tyle, że jeszcze PLT do kitu oraz Leukocyty

dziś zrobiłam sobie ponownie morfologię z rozmazem + OB oraz pruwatnie B12
Tobie także radzę, to B12 zrobić

a czemu nie możesz się dostać do hematologa? - przecież takie wyniki Cię do tego predysponują - chociaż ja także musiałam mojego rodzinnego internistę na ten trop naprowadzić

Badania tarczycy to najpierw przez krew, ale również badania palpacyjne (dotykowe), usg, i pewnie jeszcze jakieś inne
Hormony tarczycy: FT3,FT4,
Przeciwciała przeciwtarczycowe: TPo, TPg
Hormon przysadkowy: TSH
Ojej.
No to po kolei - hematolog. Otoz ta pani jest znajoma mojego taty (kiedys razem pracowali) wiec chodze po znajomosci - inaczej czekalabym ok 2-3 miesiecy, bo ona jest bardzo wazna na tym oddziale gdzie pracuje... zazwyczaj chodze do niej w niedziele, jesli ma dyzur, ale jakos nie moge trafic na nia ostatnio

a takie szczegolowe badania to wlasnie dlatego, ze lekarke zaniepokoila hemoglobina.

juz niedlugo bede miec wyniki hormonow i do endokrynologa pojde prywatnie, bo ta baba, u ktorej bylam, mnie wkurzyla
sie zapytala, po co w ogole przyszlam, bo ona tu nic niepokojacego nie widzi rozwalila mnie tym po prostu

PS nie wiecie moze co sie kryje pod tymi tajemniczymi nazwami WWT, MCV, MCH, RDW....?
m0n!k@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-26, 19:25   #286
betty31
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 117
Dot.: zespół policystycznych jajników

monika, wpisz sobie w wyszukiwarkę te skróty, a zobaczysz, że dużo Ci się wyświetli stronek, wśród których na pewno znajdziesz i te napisane przystępnym językiem dla laika (bez urazy). Bo w sumie to wiesz, to nie jest topik o morfologii, a może założymy nowy Chociaż w sumie dotyczy anemii, a ta towarzyszy problemom z tarczycą, a ta PCOS

mały fragment dla Ciebie
RDW - jest to wskaźnik rozkładu objętości krwinek czerwonych. Wyraża się go w %. Norma wynosi 11,5-14,5%. Podwyższona wartość wskaźnika przemawia za niedokrwistością z niedoboru żelaza.
betty31 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-26, 19:44   #287
m0n!k@
Zadomowienie
 
Avatar m0n!k@
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 317
Dot.: zespół policystycznych jajników

Cytat:
Napisane przez betty31
monika, wpisz sobie w wyszukiwarkę te skróty, a zobaczysz, że dużo Ci się wyświetli stronek, wśród których na pewno znajdziesz i te napisane przystępnym językiem dla laika (bez urazy). Bo w sumie to wiesz, to nie jest topik o morfologii, a może założymy nowy Chociaż w sumie dotyczy anemii, a ta towarzyszy problemom z tarczycą, a ta PCOS

mały fragment dla Ciebie
RDW - jest to wskaźnik rozkładu objętości krwinek czerwonych. Wyraża się go w %. Norma wynosi 11,5-14,5%. Podwyższona wartość wskaźnika przemawia za niedokrwistością z niedoboru żelaza.
heh, o tym nie pomyslalam
juz wpisuje w google
dzieki
m0n!k@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-26, 19:55   #288
Medżi_86
Raczkowanie
 
Avatar Medżi_86
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 435
Dot.: zespół policystycznych jajników

Moja siostra miala zespol policystycznych jajanikow,ale zanim go stwierdzono leczyla sie u 5 lekrzy i kazdy diagnozowal co innego.Wkoncu padla diagnza:policystyczne jajniki.W styczniu miala zabieg.W kwietniu juz byla w ciazy.Ma termin na grudzien. Jestem szczesliwa,ze wkoncu sie udalo,ze juz nie musza sie tak martwic i zalamywac...
Trzymam kciuki za wszystkie kobiety z tym zespolem
__________________
"Ja wiem, że lepiej byłoby nie czuć nic,
albo cofnąć czas (...)"





Medżi_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-27, 12:44   #289
betty31
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 117
Dot.: zespół policystycznych jajników

Medżi, Twoja siostra nadal go ma

póki co, PCOS jest nieuleczalny

ale i z nim, niektórym udaje się urodzić dzieci

pozdrów siostrę
betty31 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-27, 16:41   #290
Medżi_86
Raczkowanie
 
Avatar Medżi_86
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 435
Dot.: zespół policystycznych jajników

Cytat:
Napisane przez betty31
Medżi, Twoja siostra nadal go ma

póki co, PCOS jest nieuleczalny

ale i z nim, niektórym udaje się urodzić dzieci

pozdrów siostrę
Wiem,ze go ma,zle sie poprostu wyslowilam Dzieki,pozdrowie Ja tez pozdrawiam.
__________________
"Ja wiem, że lepiej byłoby nie czuć nic,
albo cofnąć czas (...)"





Medżi_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-27, 16:54   #291
roxi1980
Zakorzenienie
 
Avatar roxi1980
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 832
Dot.: zespół policystycznych jajników

Cześć Kobiety,
tak na chwilę tu wpadłam. Jutro chyba nie zajrzę, więc we czwartek rano trzymajcie kciuki - idę na MR (rezonans magnetyczny) głowy... bo boli diabelnie od długiego czasu i mam złe EEG. Kto wierzący, niech się modli, żeby wykryli tylko mózg (bez patologii)... Żarty sobie robię, żeby nie myśleć, bo o doła łatwo, jak się wszystko pierniczy.
Pozdrowionka
__________________

roxi1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-27, 16:54   #292
roxi1980
Zakorzenienie
 
Avatar roxi1980
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 832
Dot.: zespół policystycznych jajników

Cześć Kobiety,
tak na chwilę tu wpadłam. Jutro chyba nie zajrzę, więc we czwartek rano trzymajcie kciuki - idę na MR (rezonans magnetyczny) głowy... bo boli diabelnie od długiego czasu i mam złe EEG. Kto wierzący, niech się modli, żeby wykryli tylko mózg (bez patologii)... Żarty sobie robię, żeby nie myśleć, bo o doła łatwo, jak się wszystko pierniczy.
Pozdrowionka
__________________

roxi1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-27, 16:55   #293
roxi1980
Zakorzenienie
 
Avatar roxi1980
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 832
Dot.: zespół policystycznych jajników

coś mi się podójnie wysłało - sorki
__________________

roxi1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-27, 18:04   #294
m0n!k@
Zadomowienie
 
Avatar m0n!k@
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 317
Dot.: zespół policystycznych jajników

Cytat:
Napisane przez roxi1980
Cześć Kobiety,
tak na chwilę tu wpadłam. Jutro chyba nie zajrzę, więc we czwartek rano trzymajcie kciuki - idę na MR (rezonans magnetyczny) głowy... bo boli diabelnie od długiego czasu i mam złe EEG. Kto wierzący, niech się modli, żeby wykryli tylko mózg (bez patologii)... Żarty sobie robię, żeby nie myśleć, bo o doła łatwo, jak się wszystko pierniczy.
Pozdrowionka
trzymam mocno kciuki
ja w tamtym roku w EEG tez mialam cos nie tak, ale na rezonasie bylo wszystko ok, mam nadzieje, ze u Ciebie bedzie tak samo
pozdrawiam i trzymaj sie
m0n!k@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-28, 10:59   #295
betty31
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 117
Dot.: zespół policystycznych jajników

roxi, ja też się przyłączam do kciukotrzymaczy za Twoja głowę... oby wszystko było w porządku

Mam moje nowe wyniki i tak:
B12 mam idealnie w połowie normy
OB mam 12 - to trochę za dużo
Leukocyty poniżej normy, ale wyższe niż poprzednio
Hemoglobina i Hematokryt - też w połowie normy
RDW 17,2% (norma 10-16), czyli niedokrwistość z powodu braku żelaza (a żrę go nałogowo!!!)

Edytowane przez betty31
Czas edycji: 2006-06-28 o 17:21
betty31 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-29, 10:44   #296
roxi1980
Zakorzenienie
 
Avatar roxi1980
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 832
Dot.: zespół policystycznych jajników

Cześć,
już po badaniu - niesty wynik dopiero ok. środy

Betty - sprawdziłam w mnie w laboratorium - OB 12 - nie budzi niepokoju. Powinno być jak najniższe (u kobiet do 12, u facetów do 8) - najlepiej jednocyfrowe - ale wynik nawet do 20 nie jest podstawą do denerwowania się.

Przy okazji stwierdzam, że byłam bardzo niedouczona w kwestii wpływu ciąży na biochemię krwi i na poziomy wszystkich składników hormonalnych w kobiecym organizmie. TZN. wiedziałam, że "trochę" się zmienia, ale TYLE??!!
Zobaczcie co znalazłam:

Jakie w ciąży są zmiany w badaniach laboratoryjnych ?

Oto dość szczegółowa lista:
- przyspieszone OB
- zmniejszone stężenie w surowicy krwi albumin, witamin, kreatyniny, mocznika, kwasu moczowego, żelaza, cynku, ferrytyny
- umiarkowana niedokrwistość, zwiększona leukocytoza obojętnochłonna, zmniejszona oporność osmotyczna erytrocytów, makrocytoza
- hiperwolemia, hemodylucja
- zwiększona utajona zdolność wiązania żelaza
- zwiększone stężenie w surowicy krwi aldosteronu, testosteronu, T3, T4, PBI, TBG, reniny, kortyzolu, DOC A, estrogenów, erytropoetyny, insuliny, PTH, progesteronu, prolaktyny, AFP, ceruloplazminy, cholesterolu, miedzi, kriofibrynogenu, czynników krzepnięcia (I, II, VIII, IX, X, XII), alfa-globulin, lipidów, transferyny, HCG
- zwiększona aktywność w surowicy krwi AP (izoenzym łożyskowy), alfa-AM, CK, IGDH, heksozoaminidazy
- zwiększone wydalanie w moczu dobowym 17-OHKS (hydroksyketosterydów), 17-KS (ketosterydów), aldosteronu, estrogenów, gonadotropin, pregnantriolu, histydyny, treoniny, kreatyny, wodorowęglanów, FIGLU, glukozy, ciał ketonowych, laktozy, białka, 3-glukuronidazy
- zwiększona retencja BSP
- achlorhydria
- zwiększona aktywność fosfatazy zasadowej w granulocytach

Szok po prostu - połowy nie pojmuję, ale jest tego BARDZO DUŻO.
za jakieś 2 tygodnie idę na "przedciążowe badania" dam znać, czy wszystko gra (mam DUŻO nadziei, że tak)
Pozdrawiam Was gorąco - jak będę miała wyniki MR to też napiszę coś jeszcze.
__________________

roxi1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-29, 11:25   #297
Gizmiatko
Zakorzenienie
 
Avatar Gizmiatko
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Śląsk :o)
Wiadomości: 4 375
GG do Gizmiatko
Dot.: zespół policystycznych jajników

Witam kochane kobiety
troche tu nie zagladałam pozdrawiam wsyztskie.

Ale to ja całusna jestem hie hie
a wiec jeszcze nie bylam na badaniach bo ...jeszcze nie dostalam okresu ale staram sie nadal !! dzis 8 dzien jak biore luteine ..mam andzieje ze na dnaich odtsane okres w sumie to zawsze do 10 dnia brania luteiny odstalam okres no i pozniej do Katowic na badania ! Byle sie zmiescic sie w 7dniach

dalej bede pisac na bierząco

Medzi 86 pozdrow siostrzyczke
Roxi mam andzieje ze MR poszedl tobie fajnie i ze bedzie wsyztsko oki , ps mnie tez ostanio glowa strasznie boliiiii.
oczywscie trzymamy kciuki za badania przedciązowe i czekamy na dokladny opis -jestes nasza pionierka

jeszcze raz gorąco pozdrawiam

Acha jutro i w osbote mnie nie bedzie jade do krakowa na rajdzicho POzdrawiam jeszcze raz
__________________

24,07 - nasza data ;]
Szczęśliwa mama dwóch szkrabów

Nataniel urodzony 26.05,09 z masa ciała 1980 i długoscia 45 cm
Iga urodzona 12.02,2012 w 35 tygodniu ciąży masą ciała 3530 i długoscia 52 cm

udało sie -moj wykres
Gizmiatko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-29, 14:55   #298
betty31
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 117
Dot.: zespół policystycznych jajników

roxi, no to życzę ogromniastych zmian w Twym życiodajnym płynie

generalnie podwyższone OB wskazuje na stan zapalny w organiżmie i oznacza, że coś jednak już się tam dzieje
u mnie OB ma od 2 lat tendencję zwyżkową, ale przyznaję, że i tak trochę mnie uspokoiłaś - dzięki.

a jako ciekawostka dodam, że ostatnio w przychodni byłam świadkiem, jak kobieta wyszłą z gabinetu lekarskiego i się głośno żaliła, że pan dr stwierdził jej, że jest zdrowa a jej OB było UWAGA 48!!!

gizmiątko, zastanawiałam się gdzie się podziałąś - i czekałam na wieści z Kliniki, a tu proszę, chwilowy przestój masz - istnieje realna szansa, że się tam natkniemy na siebie
betty31 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-29, 15:53   #299
m0n!k@
Zadomowienie
 
Avatar m0n!k@
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 317
Dot.: zespół policystycznych jajników

Cytat:
Napisane przez Gizmiatko
ps mnie tez ostanio glowa strasznie boliiiii.
moze przez cisnienie??
bo i mnie boli ale od czego mamy kawe
niskie cisnienie chyba po tacie odzieczylam, a teraz jest tak strasznie goraca i duszno wiec chyba sie "nasila"

Cytat:
Napisane przez betty31
a jako ciekawostka dodam, że ostatnio w przychodni byłam świadkiem, jak kobieta wyszłą z gabinetu lekarskiego i się głośno żaliła, że pan dr stwierdził jej, że jest zdrowa a jej OB było UWAGA 48!!!

a ja narzekalam na moja lekarke.
m0n!k@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-29, 16:14   #300
Gizmiatko
Zakorzenienie
 
Avatar Gizmiatko
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Śląsk :o)
Wiadomości: 4 375
GG do Gizmiatko
Dot.: zespół policystycznych jajników

betty31 byc moze sie spotkamy ja nadal czekam i chodze jak nastolatka do kibelka ogladac bielizne czy juz sie cos pojawia i nadal nic :|
Ja jestem ciekawa kiedy ja bede miala porobione te wszytskie badania o kotrych wy mowicie!!

m0n!k@ co do cisnienia to ja niestety nie pijam kawy nawet capuchino czy jak sie to tam psize ogolnie tylko izmne napoje raz na jakis dlugi czas herbatka a tak to tylko zimne jak juz pisalam wyzej !
__________________

24,07 - nasza data ;]
Szczęśliwa mama dwóch szkrabów

Nataniel urodzony 26.05,09 z masa ciała 1980 i długoscia 45 cm
Iga urodzona 12.02,2012 w 35 tygodniu ciąży masą ciała 3530 i długoscia 52 cm

udało sie -moj wykres
Gizmiatko jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:58.