Egipt - zbiorczy - Strona 158 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-09-08, 13:46   #4711
Ccolette
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dublin/Bielsko - Biała
Wiadomości: 129
Dot.: Egipt - zbiorczy

Ja co prawda jeszcze nie bylam, ale rowniez wydaje mi sie, ze samo centrum to nie najlepsza lokalizacja, a o Sea Gullu czytalam dobre opinie o ile ktos nie mial pokoju z oknami na ulice, wtedy to ponoc porazka.

Za 20 dni Sharm!!!
__________________



"Żaden horyzont nie jest tak daleko by nie można było go przekroczyć
...
"
Ccolette jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-08, 13:54   #4712
Bzdzulka
Raczkowanie
 
Avatar Bzdzulka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 93
Dot.: Egipt - zbiorczy

A ja juz dzisiaj lece!!!

Mamy wylot o 22.40, wiec narazie siedze i sie pakuje, a stresuje sie jak cholera, czy na pewno wszystko wezme. Dziewczyny czy jeden cieply zestaw mi wystarczy, tzn. dla mnie dlugie legginsy i cardigram zapiany na guziczki, a dla tz jeansy i bluza, czy moze dla siebie tez wziasc jeansy?

Dodam, ze na lotnisko jestesmy zawożeni i potem z lotniska tez nas odbieraja.
Lece na dwa tygodnie.
Bzdzulka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-08, 15:59   #4713
goferek_go
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 166
Dot.: Egipt - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Bzdzulka Pokaż wiadomość
A ja juz dzisiaj lece!!!

Mamy wylot o 22.40, wiec narazie siedze i sie pakuje, a stresuje sie jak cholera, czy na pewno wszystko wezme. Dziewczyny czy jeden cieply zestaw mi wystarczy, tzn. dla mnie dlugie legginsy i cardigram zapiany na guziczki, a dla tz jeansy i bluza, czy moze dla siebie tez wziasc jeansy?

Dodam, ze na lotnisko jestesmy zawożeni i potem z lotniska tez nas odbieraja.
Lece na dwa tygodnie.
Hej
Ja byłam w egipcie rok temu na 2 tyg ( 17-30 wrzesien). Przez 2 tygodnie ani razu nie ubrałam niczego z długim rękawem. Jedynie co zakładałam to cieniutkie lniane spodnie, które ubierałam czasem gdy szliśmy na kolację do hotelowej restauracji, ale to ze względu raczej na to, że jest tam przyjęte, że szczególnie mężczyźni muszą mieć przy posiłkach ( nie pamiętam czy to tyczyło się tylko kolacji) dłuższe spodnie( niektórzy chodzili na kolacje w slipkach ;/) i przynajmniej krótki rękaw. U nas w hotelowej restauracji były nawet znaczki z przekreślonymi krótkimi spodenkami i podkoszulkami bez rękawów. Jest tam gorąco w dzień i w nocy, także jeden cieplejszy zestaw na osobę napewno wystarczy No i te cieplejsze rzeczy ubierzcie koniecznie na czas podróży i powrotu. Ja się z egiptu do domu wybrałam w miniówce i podkoszulce- i tak sobie wyszłam u nas 30 wrzesnia ok 00,00 godz. A tu w Krakowie z 5 stopni C było :P
__________________

Edytowane przez goferek_go
Czas edycji: 2010-09-08 o 16:04
goferek_go jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-08, 17:07   #4714
Nuria147
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 224
Dot.: Egipt - zbiorczy

Ja pojutrze lecę z koleżanką na 2 tygodnie do Hurghady do Sultan Beach - tak jak ruda_not_grazyna ; )
Długo przebierałyśmy w ofertach (choć aż tak dużego wyboru nie było) i ostatecznie postawiłyśmy na chyba pierwszy brany przez nas pod uwagę hotel. Miałam (mam) troche obaw co do Sultan Beach bo w sieci można się natknąć na sporo nieprzychylnych opinii, jednak post biia trochę mnie uspokoił. Oczywiście nie oczekuję luksusów, zwłaszcza za naprawdę niewygórowaną cenę, jednak chciałabym, żeby hotel był czysty no i z dobrym jedzeniem.
Biia- pisałaś, że okolica jest fajna- możesz napisać coś więcej na ten temat, ewentualnie polecić jakieś kluby?Ile kosztuje taksówka lub jakiś inny transport (bus) do centrum? Chciałabym się jeszcze dowiedzieć jak daleko jest do jakiejś fajniejszej plaży. Z góry dzięki za odpowiedź
Ruda_not_grazyna- być może do zobaczenia w Sultanie ; )
Nuria147 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-08, 19:11   #4715
Kinaa1
Wtajemniczenie
 
Avatar Kinaa1
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2 595
Dot.: Egipt - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ruda_not_grazyna Pokaż wiadomość
Ślicznie dziękuję, trochę mnie uspokoiłyście ufff. Chyba wreszcie przestanę się martwić tylko zacznę cieszyć, bo wyjazd juz za 10 dni! Stokrotne dzięki !


---------- Dopisano o 21:06 ---------- Poprzedni post napisano o 21:05 ----------

rinco, a tymi zdjęciami coraz bardziej mnie zachęcasz już nie mogę się doczekać.
ciesz się ciesz - niczym nie denerwuj - wakacje będą ok
__________________

Autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny
Kinaa1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-08, 19:51   #4716
biia
Wtajemniczenie
 
Avatar biia
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 984
Dot.: Egipt - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Nuria147 Pokaż wiadomość
Ja pojutrze lecę z koleżanką na 2 tygodnie do Hurghady do Sultan Beach - tak jak ruda_not_grazyna ; )
Długo przebierałyśmy w ofertach (choć aż tak dużego wyboru nie było) i ostatecznie postawiłyśmy na chyba pierwszy brany przez nas pod uwagę hotel. Miałam (mam) troche obaw co do Sultan Beach bo w sieci można się natknąć na sporo nieprzychylnych opinii, jednak post biia trochę mnie uspokoił. Oczywiście nie oczekuję luksusów, zwłaszcza za naprawdę niewygórowaną cenę, jednak chciałabym, żeby hotel był czysty no i z dobrym jedzeniem.
Biia- pisałaś, że okolica jest fajna- możesz napisać coś więcej na ten temat, ewentualnie polecić jakieś kluby?Ile kosztuje taksówka lub jakiś inny transport (bus) do centrum? Chciałabym się jeszcze dowiedzieć jak daleko jest do jakiejś fajniejszej plaży. Z góry dzięki za odpowiedź
Ruda_not_grazyna- być może do zobaczenia w Sultanie ; )
jest trochę klubów, ale <wstyd przyznać> byłam z rodzicami więc nie poszalałam. ale jak się wyjdzie z hotelu to kieruj się w prawo. w lewo nic za bardzo nie ma (tuż przy hotelu jest sklep z perfumami, który prowadzi sympatyczny egipcjanin i twierdzi, że nazywa się Adaś )

do centrum nie pamiętam ile płaciliśmy, ale jakieś grosze. tylko uważaj bo kierowcy kantują. wchodzimy do taxi (4 osoby) i mówimy, że do sea gull. on rzuca cenę, my się targujemy (nie pamiętam, 2 $? coś takiego). jedziemy do centrum. wysiadamy i dajemy 2$. a on co to? my, że tyle ustaliliśmy. a on, że chyba od osoby. wyśmialiśmy go i wysiedliśmy. rezydentka nas uprzedziła, że robią takie numery. ponoć czasem straszą policją, ale się nie przejmować i iść sobie

a fajniejsza plaża to nie mam pojęcia. nie wiem czy w Egipcie są publiczne plaże w ogóle. jak pojedziesz na wycieczkę (sea & sun) czyli taka do snurkowania, to potem spędza się godzinę czy dwie na ślicznej wyspie. cudownie to wychodzi na zdjęciach, ale piasek wcale nie jest taki "bałtycki" raczej ostrzejszy. jednak polecam. w hotelu można wykupić w ich lokalnym biurze (my tak jechaliśmy). coś koło 20$ za transport, rejs i posiłek i sprzęt do snurkowania. super wycieczka
__________________
Włosomaniaczka


biia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-08, 20:02   #4717
xxx3anahi3xxx
Zadomowienie
 
Avatar xxx3anahi3xxx
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 892
GG do xxx3anahi3xxx
Dot.: Egipt - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez biia Pokaż wiadomość
Czy sea gull nie jest w samym centrum Hurgady?
byłam w samym centrum i to było straszne. śmierdziało na ulicy! głośno. fuuuj.
ale widzę, że wszystkie masz w centrum. ja bym zmieniła lokalizację
Ale ja własnie chce być w centrum bo byłam w tym roku ale w hotelu Sun&Sea . Zdecydowałam się w końcu na Sea Gull i dziś zarezerwowałyśmy z mamą ostatni wolny pokój ;O Przynajmniej tak powiedziała pani z biura podróży .
__________________
2012- Egipt
2013 - Tunezja zima i lato
2014- Egipt
2015- Tunezja
2016 - Tunezja
2017 - Tunezja maj i październik! czekaaaaaam

Edytowane przez xxx3anahi3xxx
Czas edycji: 2010-09-08 o 20:05
xxx3anahi3xxx jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-08, 20:08   #4718
biia
Wtajemniczenie
 
Avatar biia
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 984
Dot.: Egipt - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez xxx3anahi3xxx Pokaż wiadomość
Ale ja własnie chce być w centrum bo byłam w tym roku ale w hotelu Sun&Sea . Zdecydowałam się w końcu na Sea Gull i dziś zarezerwowałyśmy z mamą ostatni wolny pokój ;O Przynajmniej tak powiedziała pani z biura podróży .
jeśli to jest twoja świadoma decyzja, to ok ;]
ja jakbym pojechała do centrum bym się totalnie załamała. cieszę się, że byłam tam gdzie byłam
__________________
Włosomaniaczka


biia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-09, 10:02   #4719
Dzindzej
Zakorzenienie
 
Avatar Dzindzej
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 6 327
Post Dot.: Egipt - zbiorczy

W tym roku pisałam reklamę Adamowi kazał koniecznie napisać Dla Adasia. Ja również polecam wycieczkę na 4 wyspy. Ta ostatnia wyspa, na której plażujemy jest niesamowicie piękna!! Po prostu Hawaje!! Woda ma niesamowity kolor, ale jest tak słona, że wystarczy, że się położysz i unosisz się na wodzie. Jest to Rajska Wyspa!! Rady nie są tak imponujące jak w Sharmie, ale wycieczka jest godna polecenia!!:e hem:
__________________
"Człowiek mało nauczy się z sukcesu, ale dużo z niepowodzenia"


Studia.

Cel: -6kg
Dzindzej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-09, 14:36   #4720
totolosz
Raczkowanie
 
Avatar totolosz
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 117
Dot.: Egipt - zbiorczy

Witam, dziewczyny, przewertowałam już wiele stron tego wątku ponieważ też miałam w planach wybrać się do Egiptu jeszcze we wrześniu , wczoraj będąc w biurze podrózy sterdzam że nie ma tak dużo ofert last minut jak w zeszłym roku i chyba troszkę ceny wzrosły, czy dobrze mi się wydaje? Nam mi i TŻ jako studentom niezbyt się to usmiecha ponieważ liczyliśmy że znajdziemy jakąs fajna oferte lasta do 1400 zł a co się okazuje nie ma za bardzo takich. Ile Wy płaciłyscie kochane? Czy jest szansa na znalezienie takiej oferty czy lepiej zdecydować się np na Tunezje?
totolosz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-09, 15:25   #4721
klajdla
Wtajemniczenie
 
Avatar klajdla
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 313
Dot.: Egipt - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez totolosz Pokaż wiadomość
Witam, dziewczyny, przewertowałam już wiele stron tego wątku ponieważ też miałam w planach wybrać się do Egiptu jeszcze we wrześniu , wczoraj będąc w biurze podrózy sterdzam że nie ma tak dużo ofert last minut jak w zeszłym roku i chyba troszkę ceny wzrosły, czy dobrze mi się wydaje? Nam mi i TŻ jako studentom niezbyt się to usmiecha ponieważ liczyliśmy że znajdziemy jakąs fajna oferte lasta do 1400 zł a co się okazuje nie ma za bardzo takich. Ile Wy płaciłyscie kochane? Czy jest szansa na znalezienie takiej oferty czy lepiej zdecydować się np na Tunezje?
Wg mnie znajdziesz oferte do 1400 zl
Ja w tym roku placilam dokladnie 1499 zl, ale to dlatego, ze zdecydowalismy sie na lepszy hotel i nie byl to taki typowy last minute Jednak last na kilka dni przed wylotem, hotel 4*, wyzywienie All widzialam od ok 1250 zl Oczywiscie mowie o pobycie tygodniowym

Edytowane przez klajdla
Czas edycji: 2010-09-09 o 15:58
klajdla jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-09, 15:48   #4722
Mandragorrka
Zakorzenienie
 
Avatar Mandragorrka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 289
Dot.: Egipt - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez totolosz Pokaż wiadomość
Witam, dziewczyny, przewertowałam już wiele stron tego wątku ponieważ też miałam w planach wybrać się do Egiptu jeszcze we wrześniu , wczoraj będąc w biurze podrózy sterdzam że nie ma tak dużo ofert last minut jak w zeszłym roku i chyba troszkę ceny wzrosły, czy dobrze mi się wydaje? Nam mi i TŻ jako studentom niezbyt się to usmiecha ponieważ liczyliśmy że znajdziemy jakąs fajna ofert last a do 1400 zł a co się okazuje nie ma za bardzo takich. Ile Wy płaciłyscie kochane? Czy jest szansa na znalezienie takiej oferty czy lepiej zdecydować się np na Tunezje?
Ta oferta jest akurat za 1500 zł ale hotel jest w centrum Hurgady i ma dobre opinie
http://www.easygo.pl/wycieczka/egipt...?od-2010-09-17
Zresztą warto zaglądać na easygo.pl i polować na jakąś ofertę. A jak już coś upolujesz to biegiem do biura podróży i rezerwować. )
Mandragorrka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-09, 15:56   #4723
Dzindzej
Zakorzenienie
 
Avatar Dzindzej
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 6 327
Post Dot.: Egipt - zbiorczy

Ja niestety płaciłam dużo więcej, ale warto było
__________________
"Człowiek mało nauczy się z sukcesu, ale dużo z niepowodzenia"


Studia.

Cel: -6kg
Dzindzej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-09, 19:03   #4724
xxx3anahi3xxx
Zadomowienie
 
Avatar xxx3anahi3xxx
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 892
GG do xxx3anahi3xxx
Dot.: Egipt - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Dzindzej Pokaż wiadomość
W tym roku pisałam reklamę Adamowi kazał koniecznie napisać Dla Adasia. Ja również polecam wycieczkę na 4 wyspy. Ta ostatnia wyspa, na której plażujemy jest niesamowicie piękna!! Po prostu Hawaje!! Woda ma niesamowity kolor, ale jest tak słona, że wystarczy, że się położysz i unosisz się na wodzie. Jest to Rajska Wyspa!! Rady nie są tak imponujące jak w Sharmie, ale wycieczka jest godna polecenia!!:e hem:
Hehe ! Ja pisałam ale Max'owi i Alibabie
__________________
2012- Egipt
2013 - Tunezja zima i lato
2014- Egipt
2015- Tunezja
2016 - Tunezja
2017 - Tunezja maj i październik! czekaaaaaam
xxx3anahi3xxx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-09, 19:26   #4725
Ccolette
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dublin/Bielsko - Biała
Wiadomości: 129
Dot.: Egipt - zbiorczy

Dziewczyny, czy na kolacje bede mogla isc w sukience z odslonietymi ramionami. W takiej bez ramiaczek w ogole?
__________________



"Żaden horyzont nie jest tak daleko by nie można było go przekroczyć
...
"
Ccolette jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-09, 19:57   #4726
Mandragorrka
Zakorzenienie
 
Avatar Mandragorrka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 289
Dot.: Egipt - zbiorczy

Dużo zależy od hotelu i przyjętych tam reguł. W niektórych kolacje są bardzo uroczyste, goście dostają "własne" stoliki na cały czas pobytu no i wymagają mniej roznegliżowanego wyboru. Moim zdaniem taka sukienka powinna być ok, ale o tym przekonasz się na miejscu

---------- Dopisano o 20:57 ---------- Poprzedni post napisano o 20:55 ----------

Cytat:
Napisane przez xxx3anahi3xxx Pokaż wiadomość
Hehe ! Ja pisałam ale Max'owi i Alibabie
Dziewczyny tak z ciekawości to jakiemu Adamowi i Maxowi i Alibabie robicie reklamę
Mandragorrka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-09, 19:57   #4727
Ccolette
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dublin/Bielsko - Biała
Wiadomości: 129
Dot.: Egipt - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Mandragorrka Pokaż wiadomość
Dużo zależy od hotelu i przyjętych tam reguł. W niektórych kolacje są bardzo uroczyste, goście dostają "własne" stoliki na cały czas pobytu no i wymagają mniej roznegliżowanego wyboru. Moim zdaniem taka sukienka powinna być ok, ale o tym przekonasz się na miejscu
Dzieki, wlasnie robie liste potrzebnych rzeczy
__________________



"Żaden horyzont nie jest tak daleko by nie można było go przekroczyć
...
"
Ccolette jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-10, 08:46   #4728
Dzindzej
Zakorzenienie
 
Avatar Dzindzej
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 6 327
Post Dot.: Egipt - zbiorczy

To Egipcjanie, którzy prowadzą własne sklepy. Adam ma perfumerię oraz sklep ze złotą i srebrną biżuterią. Często kiedy usłyszą język polski zapraszają na herbatę i rozmowę, oczywiście starają się również coś sprzedać, ale zawsze jest miło. Można się dowiedzieć ciekawych rzeczy. Pisałam również reklamie chłopakowi, który prowadził perfumerię na terenie klepu i mówił, że ma na imię Michał.
__________________
"Człowiek mało nauczy się z sukcesu, ale dużo z niepowodzenia"


Studia.

Cel: -6kg
Dzindzej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-10, 11:12   #4729
Ccolette
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dublin/Bielsko - Biała
Wiadomości: 129
Dot.: Egipt - zbiorczy

Lecial ktos liniami Koral Blue? Wlasnie sie dowiedzialam, ze nimi lecimy. Na forum turystycznym wiele negatywnych opini A mial byc AMC Airlines Do tego wylot o 22
__________________



"Żaden horyzont nie jest tak daleko by nie można było go przekroczyć
...
"
Ccolette jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-10, 12:51   #4730
klajdla
Wtajemniczenie
 
Avatar klajdla
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 313
Dot.: Egipt - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Ccolette Pokaż wiadomość
Lecial ktos liniami Koral Blue? Wlasnie sie dowiedzialam, ze nimi lecimy. Na forum turystycznym wiele negatywnych opini A mial byc AMC Airlines Do tego wylot o 22
Ja lecialam Bylam zadowlona Lot trwal 4 godziny i po 1,5 godzinie od wylotu przyszny catering Do Egiptu wolowinka, makaron z sosem i gorszek z marchewka, surowka z grzybow, bulka (z maslem), cos a'la budyn czekoladowy + napoje (kawa lub herbata a pozniej cola, woda, itp). W strone powrotna podobniek z tym, ze zamiast wolowiny kurczak, surowka z pomidora, marchewki i ogorka a deser truskawkowy.
Obsluga mija, ladowanie ladne.
Niestety tylko podczas wylotu z Wroclawia lot byl opozniony o prawie 4 godziny. Natomiast przy wylocie z Egiptu, punktualnie co do minuty
Aaa i pamietaj, ze limit bagazu to 15 kg. Mnie w biurze podrozy poinformowali, ze 20 kg.

Edytowane przez klajdla
Czas edycji: 2010-09-10 o 12:52
klajdla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-10, 13:33   #4731
Ccolette
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dublin/Bielsko - Biała
Wiadomości: 129
Dot.: Egipt - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez klajdla Pokaż wiadomość
Ja lecialam Bylam zadowlona Lot trwal 4 godziny i po 1,5 godzinie od wylotu przyszny catering Do Egiptu wolowinka, makaron z sosem i gorszek z marchewka, surowka z grzybow, bulka (z maslem), cos a'la budyn czekoladowy + napoje (kawa lub herbata a pozniej cola, woda, itp). W strone powrotna podobniek z tym, ze zamiast wolowiny kurczak, surowka z pomidora, marchewki i ogorka a deser truskawkowy.
Obsluga mija, ladowanie ladne.
Niestety tylko podczas wylotu z Wroclawia lot byl opozniony o prawie 4 godziny. Natomiast przy wylocie z Egiptu, punktualnie co do minuty
Aaa i pamietaj, ze limit bagazu to 15 kg. Mnie w biurze podrozy poinformowali, ze 20 kg.
Wlasnie, wszedzie o tych opoznieniach pisza. czytalam o przypadku, gdzie ludzie spedzili 16 godzin na lotnisku w Warszawie czekajac na samolot. A co do limitu, wczoraj napisalam maila do biura i dostalam odpowiedz, ze 20 kg na ich stronie tez tyle podaja. Musialas placic za nadbagaz?
__________________



"Żaden horyzont nie jest tak daleko by nie można było go przekroczyć
...
"

Edytowane przez Ccolette
Czas edycji: 2010-09-10 o 13:44
Ccolette jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-10, 13:52   #4732
Dzindzej
Zakorzenienie
 
Avatar Dzindzej
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 6 327
Post Dot.: Egipt - zbiorczy

Jak jak wracałam to jakaś dziewczyna miała 18kg nadbagażu i nic nie płaciła...
__________________
"Człowiek mało nauczy się z sukcesu, ale dużo z niepowodzenia"


Studia.

Cel: -6kg
Dzindzej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-10, 13:52   #4733
klajdla
Wtajemniczenie
 
Avatar klajdla
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 313
Dot.: Egipt - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Ccolette Pokaż wiadomość
Wlasnie, wszedzie o tych opoznieniach pisza. czytalam o przypadku, gdzie ludzie spedzili 16 godzin na lotnisku w Warszawie czekajac na samolot. A co do limitu, wczoraj napisalam maila do biura i dostalam odpowiedz, ze 15 kg. Musialas placic za nadbagaz? Kurcze myslalam, ze jak wybiore renomowane biuro to nie bedzie takich niespodzianek...
No niestety te opoznienie jest troche meczace. Wylot mial byc o 23:15, wiec o 21 zbiorka. Niestety z powodu opoznienia wylecielismy dopiero o 02:45... Ja zmeczona tragicznie, bo jeszcze tego dnia bylam od 6:30 na nogach, bo szlam do pracy. Jednak lotnisko zachowalo sie nalezycie i zapewnili nam kanapki i wode mineralna.
Co do bagazu, to mialam 15,7 kg, ale nie musialam placic, bo moj chlopak mial duzo mniej, a w sumie mielismy sie zmiescic z limitem 30 kg na pare.
A z tego co sie orientuje, to biuro podrozy nie ma wplywu na opoznienia przewoznika. Poza tym, biura zastrzegaja sobie, ze pierwszy i ostatni dzien 'imprezy' sa przeznaczone na dojazd a nie na docelowy wypoczynek
klajdla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-10, 14:22   #4734
Ccolette
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dublin/Bielsko - Biała
Wiadomości: 129
Dot.: Egipt - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez klajdla Pokaż wiadomość
No niestety te opoznienie jest troche meczace. Wylot mial byc o 23:15, wiec o 21 zbiorka. Niestety z powodu opoznienia wylecielismy dopiero o 02:45... Ja zmeczona tragicznie, bo jeszcze tego dnia bylam od 6:30 na nogach, bo szlam do pracy. Jednak lotnisko zachowalo sie nalezycie i zapewnili nam kanapki i wode mineralna.
Co do bagazu, to mialam 15,7 kg, ale nie musialam placic, bo moj chlopak mial duzo mniej, a w sumie mielismy sie zmiescic z limitem 30 kg na pare.
A z tego co sie orientuje, to biuro podrozy nie ma wplywu na opoznienia przewoznika. Poza tym, biura zastrzegaja sobie, ze pierwszy i ostatni dzien 'imprezy' sa przeznaczone na dojazd a nie na docelowy wypoczynek
No tak, ale niestety biura wybieraja chyba przewoznikow. Godziny spedzone na lotnisku dla nikogo nie sa przyjemne. Nadal nie rozumie tego limitu bagazu, biuro mowi, ze 20 kg + 5kg, taka sama informacja jest na stronie Koral Blue, jak to sie stalo, ze mieliscie limit 15?
__________________



"Żaden horyzont nie jest tak daleko by nie można było go przekroczyć
...
"

Edytowane przez Ccolette
Czas edycji: 2010-09-10 o 14:40
Ccolette jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-10, 15:46   #4735
Pinklady
Raczkowanie
 
Avatar Pinklady
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 336
Dot.: Egipt - zbiorczy

hej
wróciłam z Hurghady 3 tygodnie temu.

Ktos tu pytał czy lepiej tunezja, otóż zdecydowanie nie.
Byłam w Tunezji rok temu i powiem że Egipt o wiele ładniejszy i ciekawszy.
Polecam również wycieczkę na Rajską Wyspę, morze ma tam niesamowity kolor i woda jest dość chłodna.
My wykupiliśmy ją od rezydenta , inni od miejscowych.
Różnica była taka że my mieliśmy na plaży parasole i maty pod parasolami, oraz obiad i picie w cenie. Tamci bez picia i obiadu oraz smażyli się na plaży bez parasoli a było 48 stopni.
Poniżej kilka zdjęć:
Hurghada z samolotu, rafa koralowa i zdjęcie na wyspie.
__________________
"Zabijać to nie znaczy wyjąć rewolwer jak Buck Jones i zrobić pif-paf! To wcale nie tak. Można zabijać w sercu. Po prostu przestać kogoś kochać. I wtedy ten ktoś umiera."

Edytowane przez Pinklady
Czas edycji: 2010-09-10 o 16:07
Pinklady jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-10, 16:05   #4736
Pinklady
Raczkowanie
 
Avatar Pinklady
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 336
Dot.: Egipt - zbiorczy

Za wycieczkę na wyspę za 2 os dorosłe zapłaciłam 90 dolarów bo dziecko za free jak się u rezydenta od razu na spotkaniu 2 wycieczki wykupowało.
Za Luksor 3 os. 185 dolarów.

sprzęt do snurkowania lepiej mieć swój bo ich jest dość mocno zużyty i ciężko dopasować by nie przeciekał.

Na zdjęciach rasjka wyspa, parasol na wyspie i widok z mostku na wyspie.
__________________
"Zabijać to nie znaczy wyjąć rewolwer jak Buck Jones i zrobić pif-paf! To wcale nie tak. Można zabijać w sercu. Po prostu przestać kogoś kochać. I wtedy ten ktoś umiera."

Edytowane przez Pinklady
Czas edycji: 2010-09-10 o 16:07
Pinklady jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-10, 17:13   #4737
klajdla
Wtajemniczenie
 
Avatar klajdla
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 313
Dot.: Egipt - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Ccolette Pokaż wiadomość
No tak, ale niestety biura wybieraja chyba przewoznikow. Godziny spedzone na lotnisku dla nikogo nie sa przyjemne. Nadal nie rozumie tego limitu bagazu, biuro mowi, ze 20 kg + 5kg, taka sama informacja jest na stronie Koral Blue, jak to sie stalo, ze mieliscie limit 15?
Nie mam zielonego pojecia Dzwonilam kilka dni przed wylotem do mojego biura podrozy zapytac sie jakimi liniami lecimy i ile wynosi limit bagazu. Pani odp, ze Koral Blue i limit wynosi 15 kg glownego + 5 kg podrecznego. Natomiast na biletach lotniczych jest napisane 15 kg. Dobrze, ze sie zmiescilam w limicie Inaczej bym gadala, gdyby musiala placic za nadbagaz
klajdla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-10, 20:26   #4738
azurra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5
Dot.: Egipt - zbiorczy

Dziewczyny mam pytanko. Zamierzamy z mężem pojechać do Egiptu na przełomie grudnia i stycznia (26.12 - 02.01) i waham się, bo nie wiem czy jest tam wtedy ciepełko przyznam, ze chciałabym powylegiwać się i poopalać Liczę na Wasze odpowiedzi
azurra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-11, 13:44   #4739
Daria_P
Wtajemniczenie
 
Avatar Daria_P
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 2 470
Dot.: Egipt - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Ccolette Pokaż wiadomość
Lecial ktos liniami Koral Blue? Wlasnie sie dowiedzialam, ze nimi lecimy. Na forum turystycznym wiele negatywnych opini A mial byc AMC Airlines Do tego wylot o 22
Ja leciałam. 3.09 września do Hurghady, a wczoraj wróciłam.

CO do limitu, 20 kg. Ja miałam 17,5 kg bagaż i nic nie płaciłam, bo limit jest właśnie 20 kg. Nawet na stronie jest napisane: http://www.flykoralblue.com/koral/flightinfo.html
Jedzenie tak jak napisała klajdla. Z tym że w obydwie strony mieliśmy do wyboru kurczaka albo wołowinę, ja za każdym razem kurczaka brałam. Bardzo dobry posiłek jak na linie lotnicze.
Z Poznania do Hurghady mieliśmy 40 minut opóźnienia. Lot był średni z racji tego, że wpadliśmy w turbulencje i około pół godziny siedzieliśmy zapięci. Droga powrotna bez zarzutów, punktualni co do minuty. Do Poznania mieliśmy polską stewardessę, więc jak ktoś miał jakiś problem to Ona spokojnie tłumaczyła wszystko. Obsługa sympatyczna w obydwie strony.
A w drodze powrotnej bardzo szybko schodziliśmy z wysokości przez co rozbolała mnie głowa, a mój TŻ czuł się na tyle kiepsko, że po wejściu do domu musiał się położyć, ale to wiadomo co organizm to inaczej reaguje.
__________________
Pisz mi tylko Daria




Edytowane przez Daria_P
Czas edycji: 2010-09-11 o 13:45
Daria_P jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-11, 13:51   #4740
Ccolette
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dublin/Bielsko - Biała
Wiadomości: 129
Dot.: Egipt - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Daria_P Pokaż wiadomość
Ja leciałam. 3.09 września do Hurghady, a wczoraj wróciłam.

CO do limitu, 20 kg. Ja miałam 17,5 kg bagaż i nic nie płaciłam, bo limit jest właśnie 20 kg. Nawet na stronie jest napisane: http://www.flykoralblue.com/koral/flightinfo.html
Jedzenie tak jak napisała klajdla. Z tym że w obydwie strony mieliśmy do wyboru kurczaka albo wołowinę, ja za każdym razem kurczaka brałam. Bardzo dobry posiłek jak na linie lotnicze.
Z Poznania do Hurghady mieliśmy 40 minut opóźnienia. Lot był średni z racji tego, że wpadliśmy w turbulencje i około pół godziny siedzieliśmy zapięci. Droga powrotna bez zarzutów, punktualni co do minuty. Do Poznania mieliśmy polską stewardessę, więc jak ktoś miał jakiś problem to Ona spokojnie tłumaczyła wszystko. Obsługa sympatyczna w obydwie strony.
A w drodze powrotnej bardzo szybko schodziliśmy z wysokości przez co rozbolała mnie głowa, a mój TŻ czuł się na tyle kiepsko, że po wejściu do domu musiał się położyć, ale to wiadomo co organizm to inaczej reaguje.
Dziekuje, teraz juz sie nie obawiam zamieszania z bagazem.
Co do turbulencji to pilot nie ma wplywu na masy powietrza, a ladowania sa rozne, bardzo czesto latam i troche przeszlam w tych samolotach, tak wiec to norma. Troche niepokoily mnie wielogodzinne opoznienia i zamieszanie z tymi kg bagazu, ale teraz juz jestem pewna, ze 20 ( to tez widzialam na ich stronie) wiec zostalo trzymac kciuki za punktualnosc i szczesliwy lot
__________________



"Żaden horyzont nie jest tak daleko by nie można było go przekroczyć
...
"

Edytowane przez Ccolette
Czas edycji: 2010-09-11 o 16:49
Ccolette jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-17 13:13:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:41.