super szamponetka hennowa! :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-15, 20:43   #1
scenecunt
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 82

super szamponetka hennowa! :)


jest super -ta nowa szamponetka z venity, glownym skladnikiem jej - lubiana nadzwyczaj henna. kupilam kasztan i jestem zadowolona, tak jak sie spodziewalam, wyszly jasniejsze niz obiecywane na opakowaniu. warto wydac 4,50, serio lalki!
co jeszcze powiem? otóż, co myślicie - proszę proszę musicie mi powiedzieć jeśli tego próbowałyście! - o mieszaniu kilku składników - np. 1/2opakowania henna venita+pol wycisnietej cytryny+1/2innego koloru henny? przymierze sie do tego chyba ;>
scenecunt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-16, 20:52   #2
scenecunt
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 82
Dot.: super szamponetka hennowa! :)

ja dalej czekam na odpowiedzi ...
no już!
scenecunt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-16, 21:29   #3
Smerfetkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetkaa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: czasoprzestrzeń
Wiadomości: 9 180
Dot.: super szamponetka hennowa! :)

Cytat:
Napisane przez scenecunt Pokaż wiadomość
jest super -ta nowa szamponetka z venity, glownym skladnikiem jej - lubiana nadzwyczaj henna. kupilam kasztan i jestem zadowolona, tak jak sie spodziewalam, wyszly jasniejsze niz obiecywane na opakowaniu. warto wydac 4,50, serio lalki!
co jeszcze powiem? otóż, co myślicie - proszę proszę musicie mi powiedzieć jeśli tego próbowałyście! - o mieszaniu kilku składników - np. 1/2opakowania henna venita+pol wycisnietej cytryny+1/2innego koloru henny? przymierze sie do tego chyba ;>
ale po co chcesz mieszać??

PS. Nie oczekuj odpowiedzi tak zaraz, po kilku minutach
__________________
Sen włosomaniaka
Uzależniona od słodyczy.
moje W Ł O S Y
Smerfetkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-16, 21:46   #4
Maryha_ah
Zakorzenienie
 
Avatar Maryha_ah
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 3 909
Dot.: super szamponetka hennowa! :)

Tą cytrynę to bym sobie odpuściła. Bo i po co ona ma być? Lepiej zużyć do jakiejś maseczki odżywczej. A szamponetki możesz mieszać do woli, wiele dziewczyn tak robi więc i Ty możesz pomieszać kolory.
Maryha_ah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-16, 21:51   #5
Smerfetkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetkaa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: czasoprzestrzeń
Wiadomości: 9 180
Dot.: super szamponetka hennowa! :)

a tę cytrynę można np dodać do wody, którą sie opłucze włosy po np farbowaniu włosy będą lśniące tyle ze lepiej do blondu. A do ciemnych np odrobinka octu
__________________
Sen włosomaniaka
Uzależniona od słodyczy.
moje W Ł O S Y
Smerfetkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-16, 21:53   #6
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: super szamponetka hennowa! :)

Cytat:
Napisane przez Smerfetkaa Pokaż wiadomość
ale po co chcesz mieszać??

PS. Nie oczekuj odpowiedzi tak zaraz, po kilku minutach
Onan napisała post podbijający dzień po załozeniu tematu
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-16, 21:56   #7
Smerfetkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetkaa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: czasoprzestrzeń
Wiadomości: 9 180
Dot.: super szamponetka hennowa! :)

Cytat:
Napisane przez Shawtty Pokaż wiadomość
Onan napisała post podbijający dzień po załozeniu tematu
a to przepraszam, Autorce zwracam honor
__________________
Sen włosomaniaka
Uzależniona od słodyczy.
moje W Ł O S Y

Edytowane przez Smerfetkaa
Czas edycji: 2010-09-16 o 22:14
Smerfetkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-16, 22:11   #8
scenecunt
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 82
Dot.: super szamponetka hennowa! :)

kochane Wyyy ; * w porzadku. cierpliwosc mi dobrze zrobi.

cytryne chcialam zeby wzbogacic w odzywcze skladniki ta "farbe" a o co mi chodzilo glownie? zeby uzyskac jakis oryginalny kolorek... jednak nic z tego nie wyjdzie.z kasztanu nie ejstem do konca zadowolona, ani przekonana - jest za ciemny. moze i zmniejszylam roznice miedzy czarnymi koncowkami a naturalnym srednim brazem/blondem ale to nie jest tooo co chciaaalaaam
scenecunt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-16, 22:13   #9
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: super szamponetka hennowa! :)

Cytat:
Napisane przez Smerfetkaa Pokaż wiadomość
a to przepraszam, zwracam honor
A to mi nie musisz przecież

---------- Dopisano o 23:13 ---------- Poprzedni post napisano o 23:11 ----------

Cytat:
Napisane przez scenecunt Pokaż wiadomość
kochane Wyyy ; * w porzadku. cierpliwosc mi dobrze zrobi.

cytryne chcialam zeby wzbogacic w odzywcze skladniki ta "farbe" a o co mi chodzilo glownie? zeby uzyskac jakis oryginalny kolorek... jednak nic z tego nie wyjdzie.z kasztanu nie ejstem do konca zadowolona, ani przekonana - jest za ciemny. moze i zmniejszylam roznice miedzy czarnymi koncowkami a naturalnym srednim brazem/blondem ale to nie jest tooo co chciaaalaaam
Nie dodawaj cytryny, bo może wysuszyć
I ogólnie jakoś nie widzi mi się mieszanie szamponetek, farb itp z jakimis skladnikami swoimi

A szamponetki Jednej firmy możesz spokojnie ze sobą łączyć. Oczywiście bez szaleństw, bo kolor może wyjśc dziwny
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-16, 22:15   #10
Smerfetkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetkaa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: czasoprzestrzeń
Wiadomości: 9 180
Dot.: super szamponetka hennowa! :)

Cytat:
Napisane przez scenecunt Pokaż wiadomość
kochane Wyyy ; * w porzadku. cierpliwosc mi dobrze zrobi.

cytryne chcialam zeby wzbogacic w odzywcze skladniki ta "farbe" a o co mi chodzilo glownie? zeby uzyskac jakis oryginalny kolorek... jednak nic z tego nie wyjdzie.z kasztanu nie ejstem do konca zadowolona, ani przekonana - jest za ciemny. moze i zmniejszylam roznice miedzy czarnymi koncowkami a naturalnym srednim brazem/blondem ale to nie jest tooo co chciaaalaaam
a może zamiast mieszać postaraj sie jeszcze znaleźć odpowiedni odcień. A z tym czarnym to może byc problem...
__________________
Sen włosomaniaka
Uzależniona od słodyczy.
moje W Ł O S Y
Smerfetkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-16, 22:20   #11
Maryha_ah
Zakorzenienie
 
Avatar Maryha_ah
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 3 909
Dot.: super szamponetka hennowa! :)

Ja polecam szaponetki firmy marion, ale lubią "dłużej zostać" na moich jasnych włosach A szamponetki wenity miksuj bez stresu do woli, poki uzyskasz coś co Ci będzie pasować
Maryha_ah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-16, 23:05   #12
scenecunt
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 82
Dot.: super szamponetka hennowa! :)

teraz juz nie mam problemu jakotako z wypadaniem wlosow, ale jednak nie przestawie sie na jakiekolwiek inne swinstwo niz henna... chcialam kolor jasnyy brazik podchodzacy pod miedzianyy czyli moj naturalny kolor, ktorego nie odzyskam po durnej farbie : ((((
aha, fryzjerom to ja nie ufamm
scenecunt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-16, 23:11   #13
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: super szamponetka hennowa! :)

Cytat:
Napisane przez scenecunt Pokaż wiadomość
teraz juz nie mam problemu jakotako z wypadaniem wlosow, ale jednak nie przestawie sie na jakiekolwiek inne swinstwo niz henna... chcialam kolor jasnyy brazik podchodzacy pod miedzianyy czyli moj naturalny kolor, ktorego nie odzyskam po durnej farbie : ((((
aha, fryzjerom to ja nie ufamm
Henną nie wyjdzie niż jaśniejszy kolor
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-17, 09:12   #14
miss_alchemist
Raczkowanie
 
Avatar miss_alchemist
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 259
Dot.: super szamponetka hennowa! :)

Cały wątek o farbowaniu henną jest tutaj:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=42193

Faktycznie, do czystej, prawdziwej henny dodaje się sok z cytryny (albo sok z czegokolwiek kwaśnego), ponieważ lawson uwalnia się w kwaśnym środowisku przez 12 godzin.

Jeśli natomiast używasz balsamu Venity, to z henną niewiele ma to wspólnego (poza wyciągiem) i równie dobrze można używać zwykłych szamponetek. Jeśli używasz natomiast proszku zalewanego wrzątkiem, to dodanie do henny cytryny może Ci wysuszyć włosy (sama henna może wysuszyć). Ja do henny Eldu (w proszku) dodaję żółtko lub dwa oraz odrobinę odżywki, bo inaczej ciężko się ją rozprowadza.

Henną, niezależnie w jakiej formie, nie rozjaśnisz włosów.
miss_alchemist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-18, 23:10   #15
scenecunt
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 82
Dot.: super szamponetka hennowa! :)

taaaak, spodziewalam sie tego niestety. jedyny ratunek to czekanie na otalny odrost. ewentualne pasemka trwala farba dla rownowagi, zgadzacie sie?
macie jakis pomysl na pomalowanie samych odrostow (moj kolor ciemny blond) do spolki z cholernie ciemnobrazowymi/czarnuymi wrecz koncowkami?
ratujcie ; )
scenecunt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-19, 02:56   #16
karen_walker
Raczkowanie
 
Avatar karen_walker
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: LA/Tarnów
Wiadomości: 157
Dot.: super szamponetka hennowa! :)

Kochanie, idź do sklepu fryzjerskiego lub hurtowni z takimi akcesoriami i poproś o dekoloryzator ELGON. Kosztuje coś 17 zł saszetka ale na same końcówki Ci jedna starczy. Nie spali Ci włosów, nie wyjdzie Ci żaden rudy tylko po prostu zmyje ten ciemny , czarny kolor do prawie naturalnego. Włosy po tym nie są absolutnie zniszczone, wiem, bo dekoloryzowałam tym środkiem swoje włosy kilka razy, również swoim koleżankom ściągałam kolor za pomocą ELGONU. Na KWC znajdziesz o nim opinie. Także odradzam kolejne farbowanie, pasemka itd, a polecam ELGON, a tylko dlatego, że sama go stosowałam, znam jego działanie i efekty
karen_walker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-19, 13:28   #17
blondie123
Raczkowanie
 
Avatar blondie123
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Chorzów ;)
Wiadomości: 77
Dot.: super szamponetka hennowa! :)

a z tej henny jasny blond jest?
blondie123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-19, 13:34   #18
G12acka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: z nienacka
Wiadomości: 230
Dot.: super szamponetka hennowa! :)

Cytat:
Napisane przez scenecunt Pokaż wiadomość
teraz juz nie mam problemu jakotako z wypadaniem wlosow, ale jednak nie przestawie sie na jakiekolwiek inne swinstwo niz henna... chcialam kolor jasnyy brazik podchodzacy pod miedzianyy czyli moj naturalny kolor, ktorego nie odzyskam po durnej farbie : ((((
aha, fryzjerom to ja nie ufamm
Przykro mi, ale Venita to nie jest czysta henna, a zwykły balsam koloryzujący jedynie wzbogacony ekstraktem z henny :P
__________________
Hey you don't take me seriously please cause I don't take life seriously.

odstawiam detergenty
G12acka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-19, 17:58   #19
malenstwo666
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 76
Dot.: super szamponetka hennowa! :)

Cytat:
Napisane przez karen_walker Pokaż wiadomość
Kochanie, idź do sklepu fryzjerskiego lub hurtowni z takimi akcesoriami i poproś o dekoloryzator ELGON. Kosztuje coś 17 zł saszetka ale na same końcówki Ci jedna starczy. Nie spali Ci włosów, nie wyjdzie Ci żaden rudy tylko po prostu zmyje ten ciemny , czarny kolor do prawie naturalnego. Włosy po tym nie są absolutnie zniszczone, wiem, bo dekoloryzowałam tym środkiem swoje włosy kilka razy, również swoim koleżankom ściągałam kolor za pomocą ELGONU. Na KWC znajdziesz o nim opinie. Także odradzam kolejne farbowanie, pasemka itd, a polecam ELGON, a tylko dlatego, że sama go stosowałam, znam jego działanie i efekty

A mozesz cos wiecej napisać na ten temat??
malenstwo666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-20, 22:20   #20
karen_walker
Raczkowanie
 
Avatar karen_walker
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: LA/Tarnów
Wiadomości: 157
Dot.: super szamponetka hennowa! :)

Oczywiście, że mogę, ale myślę, że na KWC masz mnóstwo opinii na temat używania i efektów tego produktu. Poza tym sposób użytkowania masz podany na opakowaniu. Jest to podobne do farbowania, kładziesz na włosy , odczekujesz określoną ilość czasu , a potem myjesz włosy i wtedy usuwa Ci się stary pigment. Jest to ściągacz koloru a nie rozjaśniacz, więc nie masz się co martwić, że wyjdzie Ci kurczaczek albo jakaś marchewka, wrócisz do naturalnego ewentualnie bliskopodobnego koloru. Zapach jest bardzo niemiły, przypomina zgniłe jaja, ale da się wytrzymać. Rada, aby po tym ściągaczu użyć jaśniejszej o ton albo i dwa farby, gdyż włosy po tym wpijają farbę bardzo mocno i kolory wychodzą ciemniejsze. Włosy po tym zabiegu nie są absolutnie zniszczone, nawet w najmniejszym stopniu. Żadnego siana, połamanych końcówek , zmatowienia włosów, czy ich wypadania itd. Naprawdę świetny kosmetyk. Na wizażu jest też cały wątek zbiorczy o tym produkcie dlatego odsyłam do niego wszystkie bardziej zainteresowane

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=285962
karen_walker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-28, 13:01   #21
scenecunt
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 82
Dot.: super szamponetka hennowa! :)

O rany! KArywalker i jej cudownie polecany kosmetyk rozjasnajacy - to bostwo i nadzieja jedyna moja! domyslam sie , ze nie bedzie latwo to dostac<mysli> a juz mam! na stronce tanie wysylka.

oke. a terazradzcie, po dekoloryzacji samych koncowek uzyc bede chciala zapewne czegos na maxa naturalnego co co nada delikatny kolor - henna. njabardziej naturalna to firmy.. ?
scenecunt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:09.