BEZROBOTNI łączmy się:) - Strona 74 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-09-17, 19:44   #2191
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się:)

yhhhmmm... to jestes troche młodsza mysle
Ja twierdze, ze kazdy wiek jest dobry na szukanie pracy. I im jest sie mlodszym, tym mniej powinnysmy sie tym martwic. Kasa sama w sobie nie powinna na razie byc celem. Celem moze byc rozwoj, fajna pozycja, uznanie, umiejetnosci, wiedza, ale pieniadze? One z tym wszystkim przyjda. Wiec moze na razie dostan sie na jakis staz, praktyke, cokolwiek, w wolnym czasie dorabiaj jako niania, a w przyszlosci to zaplusuje i zobaczysz, ze bedzie lepiej

Dzisiaj na rozmowie bylam z kilkoma laskami, wiekszosc kolo mojego wieku - moze rok mlodsze, rok starsze. I powiem wam, ze dopiero dzisiaj zobaczylam, jak bardzo moze sie roznic poziom wiedzy, umiejetnosci, wyslawiania sie, doswiadczenia. I mozna by sie zastanowic - no ok, fajne dziewczyny, ale chwila, jak to mozliwe, ze jedne maja 6 letnie doswiadczenie podczas, gdy dziewczyny w tym samym wieku zerowe? Ale w niektorych pracasz doswiadczenie nie jest najwazniejsze. Najwazniejsze jest serce i zaangazowanie do pracy. I czesto ten z dosw. nie dostanie posady, a dostanie ją ta dziewcyna, ktora miala te dwie cechy Takze glowy do gory, weekend czas zaczac!!!!
pumas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-17, 19:47   #2192
KawaMarcepanowa
Zakorzenienie
 
Avatar KawaMarcepanowa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 306
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się:)

dzięki pumaska, podniosłaś mnie na duchu
mnie najbardziej załamuje moja siostra, która uważa, że nie pracuję bo uwaga uwaga - nie chcę po prostu nie wiem jakim cudem ona doszła do tak genialnego wniosku, ale ręce mi opadły

Edytowane przez KawaMarcepanowa
Czas edycji: 2010-09-17 o 19:49
KawaMarcepanowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-17, 19:55   #2193
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się:)

Kawa, bo wiesz, troche rozumiem siostre. Tez czasem mam wrazenie, ze niektore osoby po prostu nie chca pracowac. I jakby teraz spojrzec na mnie, to ja tez niezbyt duze mam checi, bo dobrze mi jest w domu, gdzie wstaje o 8-9, nie musze sie nigdzie spieszyc i stresowac spotkaniem z szefem
Nie patrz na innych, rob swoje, w koncu to Twoje zycie
pumas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-17, 19:58   #2194
KawaMarcepanowa
Zakorzenienie
 
Avatar KawaMarcepanowa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 306
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się:)

No wiem o co chodzi, ale o mnie na pewno nie można tego powiedzieć.. owszem, nie widzi ona ile ja wysyłam CV czy to przez neta czy idę osobiście, ale to nie powód żeby wygłaszać takie opinie Siedzenie w domu strasznie mnie męczy, o ile w lipcu fajnie było sobie odpocząć po studiach i zrobić sobie mini wakacje, to w sierpniu już miałam przez to takiego doła, że nawet nie chcę o tym myśleć.
No nic, płakać nie będę, robię swoje.
KawaMarcepanowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-17, 20:00   #2195
Jula
Zakorzenienie
 
Avatar Jula
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: wizaż
Wiadomości: 4 671
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się:)

A ja mam jakiś kompleks starości ostatnio. Jeszcze nie umieram ale mam wrażenie, że wszyscy są młodsi i mają lepsze możliwości. Skończyłam studia 2 lata temu (zaczęłam później, po drodze było 2letnie studium), machnęłam podyplomówkę na ostatnim roku i jedyne dośw. jakie mam to sprzedaż. Olałam naukę języków, bo przy pracy w syst. równoważnym ciężko było cokolwiek planować. Mam wrażenie, że przespałam moment na zmianę.

Moja siostra z kolei studiuje dziennie polonistykę. Też zaczęła 2 lata później, czyli skończy mając 26 lat. Właściwie nigdzie nie pracowała a do praktyk też jej nie śpieszno. Wiem, że nie chce być nauczycielem i współczuję jej, gdy będzie szukać pracy, bo na pewno będzie jej bardzo, bardzo trudno.
__________________
"Była jednak za duża na złodziejkę, zbyt uczciwa na skrytobójczynię, zbyt inteligentna na żonę i zbyt dumna, by podjąć jedyną powszechnie dostępną damską profesję.
Dlatego została wojowniczką.

/T.Pratchett, "Blask Fantastyczny"/


Jula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-17, 20:11   #2196
KawaMarcepanowa
Zakorzenienie
 
Avatar KawaMarcepanowa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 306
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się:)

oj ja też mam takie wrażenie, że wszyscy mają jakoś nie wiem... 23739 pozycji w CV, masę kursów, szkoleń, doświadczenie, umieją 5 języków i w ogóle
KawaMarcepanowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-17, 20:57   #2197
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się:)

To ja wam powiem, ze wlasnie tak nie jest. Moi znajomi wysylaja mi CV do korekty, sprawdzenia i wiecie co? Naprawde te CV sa dosc ubogie. Ludzie starsi ode mnie maja doswiadczenia w CV typu: koszenie trawnikow w UK, babysitter, kasjerka, sprzedawca itp. Przerazajace. Jak bylam w locie na rozmowie, to bylam rownoczesnie z dziewczyna, ktora widzac moje 2 str. dokumentow rzucila: ale odczep ten list motywacyjny od CV, po co Ci to na rozmowie? Na co ja zrobilam oczy, nie wiedzac, o co jej chodzi i powiedzialam, ze to jest tylko CV. Z kolei ona zrobila oczy i stwierdzila, ze nie wie, jak to zrobilam i co ja tam mam, ale ona jest ode mnie 5 lat starsza i ma tylko jedna strone...dosc ubogą....
pumas jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-17, 21:06   #2198
KawaMarcepanowa
Zakorzenienie
 
Avatar KawaMarcepanowa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 306
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się:)

kolejne CV wysłane!

pumaska no to pewnie też zależy... jakoś rocznik 86 i późniejsze są widać nadgorliwe to widać też na studiach, u mnie na roku jak ktoś nie chciał się uczyć to reszta tego nie komentowała, a z kolei kolega który spadł na rok niżej mówił mi, że jemu jakaś dziewczyna z roku powiedziała jak czegoś tam nie zaliczył "sorry, ale ty się nie nadajesz na te studia"..

Edytowane przez KawaMarcepanowa
Czas edycji: 2010-09-17 o 21:08
KawaMarcepanowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-17, 21:07   #2199
ania_ks
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 52
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się:)

oj, języki to i moja pięta achillesowa...uczyłam się tyle lat angielskiego, w międzyczasie w liceum niemieckiego, a studiach doszedł hiszpański i co... brzmi ładnie, tylko żaden nie jest nawet na dobrym poziomie a niemieckiego już zresztą nie pamiętam, po tylu latach przerwy. I to samo niedługo stanie się z hiszpańskim (a tak lubię ten język )
Któraś z Was zna bardzo dobrze jakiś język?

Co to doświadczenia hm...Kawa, ja też studiowałam dziennie i nie mogłam pracować (aczkolwiek ze względu na branże miałam trochę większe możliwości, bo zawsze mogłam szukać pracy zdalnej, przy kompie).
No ale w wakacje nie próbowałaś? w 3 miesiące można już coś zrobić, co potem da się wpisać w cv. U mnie to bylo tak, że nie szlam gdzieś do knajpy czy pubu na kelnerkę, bo nie tyle zależało mi na kasie, co na konkretnym doświadczeniu, więc zawsze staralam się szukać sobie takie zajęcia, które będą pasowały do jakiejś tam obranej przeze mnie ścieżki zawodowej i jak poszłam na staż na 4 roku to facet był wręcz zdziwiony, że w doświadczeniu mam takie a takie punkty.

I co z tego teraz, że mam w miarę ładne cv, jak ofert z moich branż jest jak na lekarstwo. Eh.

Swoją drogą, ja też mam cv na 2 strony (tzn nie całe, w zależności od stanowiska maleje do 1 i trochę, 1,5 albo ciut więcej:P) i serio nie mogłabym się zmieścić na 1 stronie, ale ja tam wrzucam sporo rzeczy typu zainteresowania, dodatkowe kursy, no i - jako osoba jeszcze dość świeżo po studiach - praktyki też, a było tego trochę

Edytowane przez ania_ks
Czas edycji: 2010-09-17 o 21:12
ania_ks jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-17, 21:17   #2200
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się:)

Ja w CV mam tylko doswiadczenie wybiorczo, nie wszystko, szkolenia, szkoly i zainteresowania. Ledwo na 2 sie zmiescilam.

---------- Dopisano o 22:17 ---------- Poprzedni post napisano o 22:15 ----------

Z jezykow podobno zawsze bylam dobra, szybko łapałam. Bedac x czasu w podrozy, bylam w stanie zlapac jezyk, by sie dogadac. Ale ja lgnelam zawsze do obcokrajowcow, do ich domow, kultury, unikalam komercyjnych miejsc. Teraz jezyki zaniedbalam, ale dogaduje sie w angielskim, wloskim, slowackim i serbskim.
pumas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-17, 21:21   #2201
Jula
Zakorzenienie
 
Avatar Jula
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: wizaż
Wiadomości: 4 671
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się:)

Jeśli chodzi o języki, to ja nie umiem żadnego dobrze. Najlepiej zawsze szło mi z angielskim, na starej maturze ustnej dostałam 6 nawet Potem to zaniedbałam.
Uczyłam się też rosyjskiego przez lo i łaciny przez pół roku. Rosyjski fajny i chciałabym do niego wrócić a łacina mi nie wchodziła niestety.
Zaczęłam się ostatnio uczyć samodzielnie hiszpańskiego (za pomocą rosetta stone) i zobaczymy, jakie będą efekty.

Co do CV - ja mam kilka wersji, ale każda ma 1 stronę. Było dłuższe, ale babeczka z goldenline (spec HR) mi przerobiła. Nie wypisuję wszystkich doświadczeń i nie zawsze wszystkie szkoły (lo oczywiście sobie darowałam). Obcinam górny i dolny margines jak tylko się da. Zawsze zapisuję w pdf.
Z dośw. wiem, że 2 strony i więcej się źle czyta. Zwłaszcza, jak jest duża czcionka, dużo "światła" i całość się rozjeżdża.
__________________
"Była jednak za duża na złodziejkę, zbyt uczciwa na skrytobójczynię, zbyt inteligentna na żonę i zbyt dumna, by podjąć jedyną powszechnie dostępną damską profesję.
Dlatego została wojowniczką.

/T.Pratchett, "Blask Fantastyczny"/


Jula jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-17, 21:23   #2202
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się:)

ja chetnie bym zmniejszyla Cv na jedna strone, ale naprawde nie mam takiej mozliwosci.

ja mam w planach hiszpana i rosjana, ale najpierw odswieze te, ktore juz umiem.
pumas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-17, 21:29   #2203
KawaMarcepanowa
Zakorzenienie
 
Avatar KawaMarcepanowa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 306
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się:)

kurde a ja w doc wysyłam, nie pomyślałam o pdf
KawaMarcepanowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-17, 21:30   #2204
ania_ks
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 52
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się:)

Nie no, więcej niż 2 strony to już faktycznie za dużo, ale jak dla mnie te niecałe 1,5 jest optymalne - przy 1 stronie miałabym poczucie, że to trochę za mało
ale zapewne to sztuka tak skompresować cv, żeby było właśnie na 1 s., a przy tym zawierało wszystkie ważne informacje

pumas, to coś Ty porabiała w tej Serbii czy inszych Słowacjach?
ania_ks jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-18, 07:40   #2205
Demolka23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 56
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się:)

Do cv nie warto wpisywać wszystkich prac, jakie się miało za sobą. Szczególnie, jeśli aplikujemy na konkretne stanowisko, a prace, jakie wykonywaliśmy wcześniej, nie mają z tym stanowiskiem żadnego związku. Najlepiej zamieścić w CV doświadczenie najmniej odległe w czasie i mogące dać rekruterowi, czy pracodawcy znak, że posiadamy jakieś konkretne umiejętności. Ja miałam do czynienia z takimi życiorysami, gdzie ktoś umieścił nawet roznoszenie ulotek sprzed 5 lat, a to raczej nie ma sensu.
A przy okazji dołaczam do bezrobotnych;-) Co prawda załapałam się na praktykę, co też nie było łatwe, bo musiałam przejść normalną rekrutację, no ale przynajmniej nie siedzę w domu i nie podjadam lodówki z nudów
Demolka23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-18, 18:06   #2206
K-H
Rozeznanie
 
Avatar K-H
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: WLKP
Wiadomości: 868
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się:)

Cytat:
Napisane przez pumas Pokaż wiadomość
ja chetnie bym zmniejszyla Cv na jedna strone, ale naprawde nie mam takiej mozliwosci.

ja mam w planach hiszpana i rosjana, ale najpierw odswieze te, ktore juz umiem.
Kurczę pumas, mogę Cię nieskromnie spytać ile Ty masz lat? Kiedy Tyś to wszystko robiła? Przy dwóch stronach CV poczułabym się taka malutka
__________________
Nie narażam życia. Noszę rewolwer. Życie musi być podniecające. W przeciwnym razie nie jest warte jednego naboju.
Isaac Baschevis Singer, "Spuścizna"
http://www.lastfm.pl/user/K-H/
A czego Ty słuchasz?
K-H jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-18, 19:21   #2207
KawaMarcepanowa
Zakorzenienie
 
Avatar KawaMarcepanowa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 306
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się:)

ja się chowam w ogóle
KawaMarcepanowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-18, 19:49   #2208
bossy
Zakorzenienie
 
Avatar bossy
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 3 547
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się:)

Nie musicie się czuć malutkie. Przecież ktoś mógł pracować po prostu dłużej w zaledwie kilku miejscach a nie np. w 12 jak ktoś inny. Nie zawsze takie długie CV to zaleta. Niektórzy pracujący xx lat mają np. 4-5 pozycji w CV doświadczenia, a wcale nie znaczy, że nie są doświadczeni, często wręcz przeciwnie.

Ja ze swojego CV wyrzuciłam zainteresowania, doświadczenie obcięłam i podaję od któregoś tam roku. Wychodzę z założenia, że zainteresowania w CV są zbędne, jak kogoś zainteresuje moja osoba pod względem doświadczenia i wykształcenia, to wtedy sięgnie do LM, gdzie to jest.
__________________
You can see in my eyes that no one is my chain..

.supergirls just fly.
bossy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-18, 19:50   #2209
KawaMarcepanowa
Zakorzenienie
 
Avatar KawaMarcepanowa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 306
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się:)

ja z kolei mam zainteresowania, wywaliłam cechy/zalety, czy jak to ludzie tytułują.
KawaMarcepanowa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-18, 19:58   #2210
bossy
Zakorzenienie
 
Avatar bossy
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 3 547
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się:)

Ja nie mam stricte zalet/cech a umiejętności. miałam tam wplecione zalety ale je wywaliłam. i w umiejętnościach mam certyfikat, obsługę kompa, języki, prawko. Bo w sumie te zalety charakteru to się w LM opisuje. Choć w sumie jak kto woli. Jak miałam małe doświadczenie to wpisywałam wszystko i zainteresowania i cechy, żeby zapełnić kartkę
Teraz doświadczenie mam i to całkiem fajne, i tym głównie chcę się "chwalić".

---------- Dopisano o 20:58 ---------- Poprzedni post napisano o 20:55 ----------

W ogóle czasem chodzę na kawę z dziewczyną z hr, która przeprowadzała ze mną testy i zajmowała się aplikacjami na moje stanowisko. Powiedziała, że na 100% przychodzących aplikacji nadaje się 50%. Z tych 50% kolejna połowa, która deklaruje b.dobrą znajomość MS Office nie potrafi nawet dobrze sformatować sobie w wordzie CV, więc zostaje 25%. No i mówiła, że trzeba pisać co należało do naszych obowiązków (ja mam wypunktowane przy każdej pracy co robiłam), bo w sumie nazwa stanowiska tylko rysuje z grubsza co kto robił a często wygląda to dosyć inaczej i warto się pochwalić, bo przy tym wychodzą również umiejętności. Bo np. jak ja mam napisane, że w ostatniej pracy koordynowałam 5 osobową grupą pracowników, tzn, że mam do tego predyspozycje i posiadam takie umiejętności. Więc wtedy HRowi w sumie nie potrzeba właśnie wypunktowanych naszych umiejętności bo nasze zadania mu to powiedzą. Zwłaszcza, jeżeli się gdzieś pracowało dłużej = sprawdzało się na tym stanowisku.
__________________
You can see in my eyes that no one is my chain..

.supergirls just fly.

Edytowane przez bossy
Czas edycji: 2010-09-18 o 20:00
bossy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-18, 20:28   #2211
stokrotka1404
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 1 140
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się:)

Kobitki,ale często jest tak, że ludzie troszkę ubarwiają wszystkoooo jeśli chodzi o cv
Ja taaaaka nigdy nie byłam i nie będę. Może dlatego znalazłam pracę w zawodzie, właśnie za tą szczerość. Pracowałam na produkcji. Prezes powiedział, było z 10 osób ( w tym ja, bez doświadczenia), wybrali mnie. Uznali, że nie boję się pracy, skoro ze studiami, poszłam pracować w takim charakterze. Dlatego z doświadczenia wiem , że warto brać cooookolwiek (naprawdę, mimo że wcześniej tak nie uważałam) szukać cały czas, jezdzić na inne rozmowy. Zawsze to lepiej gdzieś pracować, a nie siedzieć w domu...
stokrotka1404 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-18, 22:16   #2212
marta1210
mj
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 118
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się:)

Hej Kochane!

Grutuluje Dziewuszki tym którym się udało!

Nie miałam dostępu do neta bo w czwatrek i piątek byłam na tym wyjeździe z pracy.

Widzę, że była mowa o AC... ehhh jakoś taka forma zawsze mnie bardziej stresowała niż rozmowa bezpośrednia na osobności..chociaż z drugiej strony jeszcze bardziej mnie to motywowało.

Poza tym niestety moim minusem jest to że wyglądam bardzooo młodo, sama moja mama mówi, że się dziwi że mnie zatrudniają bo wyglądam na 16 lat....

Niestety nie dodaje to profesjonalizmu.. jednak moją zaletą jest to, iż mam gadane i potrafiłam się wybić i zapaść w pamięć... Chociaż ewolucja z milczka na codzień do osoby wygadanej była cholernie ciężkaaaaa....
Jednak chyba mi się udało gdyż w mojej już teraz byłej pracy, agent szefa (strasznie miły facet) mówił bym nie zapomniała do niego wpadać po drodze (gdyż z mojej nowej pracy po drodzę mogę przechodzić koło oddziału w którym on jest kierownikiem) i wspominając, iż właśnie szkoli nowe osoby stwierdził, że podobno bym się idealnie nadawała na agenta. Uznałam to za swego rodzaju komplement


Wiecie co... nie chce Was dołować ale myślałam, że po znalezieniu pracy się wszystko ułoży tak jak powinno... A ja nie wiem czy przez okres (w sensie miesiączkę) intensywniej wszystko odbieram negatywnie czy jak.. ale mam niestety problem w związku który bardzooo mnie dołuje, do tego spore problemy w dogadaniem się w rodzinie i to sprawia... że dosłownie czekoladę chłonęęęęęę... a i tak nic to nie daje... czuje się jak w depresji...

To chore bo pewnie nie jedna z Was ma ciężej, poza tym powinnam się cieszyć, że praca się znalazła (co jakby nie było mnie cieszy mimo stresu związanego z początkami) jednak czuję się jakby ze mnie wyssano wszelskie szczęście... (Coś w rodzaju jakbym padła ofiarą Dementorów <Harry Potter jeśli ktoś czytał>)....
Chyba nie do końca jestem normalna:/

Oglądacie KSW?
__________________
.

Edytowane przez marta1210
Czas edycji: 2010-09-18 o 22:19
marta1210 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-18, 22:37   #2213
IR1988
Zakorzenienie
 
Avatar IR1988
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 11 469
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się:)

Cytat:
Napisane przez marta1210 Pokaż wiadomość
Wiecie co... nie chce Was dołować ale myślałam, że po znalezieniu pracy się wszystko ułoży tak jak powinno... A ja nie wiem czy przez okres (w sensie miesiączkę) intensywniej wszystko odbieram negatywnie czy jak.. ale mam niestety problem w związku który bardzooo mnie dołuje, do tego spore problemy w dogadaniem się w rodzinie i to sprawia... że dosłownie czekoladę chłonęęęęęę... a i tak nic to nie daje... czuje się jak w depresji...

To chore bo pewnie nie jedna z Was ma ciężej, poza tym powinnam się cieszyć, że praca się znalazła (co jakby nie było mnie cieszy mimo stresu związanego z początkami) jednak czuję się jakby ze mnie wyssano wszelskie szczęście... (Coś w rodzaju jakbym padła ofiarą Dementorów <Harry Potter jeśli ktoś czytał>)....
Chyba nie do końca jestem normalna:/

Oglądacie KSW?
Poradziłaś sobie z problemem jakim jest brak pracy to i z problemami w związku i z rodziną sobie poradzisz a może to brak słońca, jesień?

Oglądamy
IR1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-19, 09:10   #2214
Jula
Zakorzenienie
 
Avatar Jula
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: wizaż
Wiadomości: 4 671
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się:)

Marta, to normalne, że chłoniesz czekoladę. jest jesień, masz nową pracę, miesiączkę, wszystko się skumulowało. Zwłaszcza miesiączka negatywnie wpływa na samopoczucie i reakcje na otoczenie. Daj sobie troszkę czasu i wtedy zobaczysz, jak faktycznie się czujesz. Trzymaj się ciepło

Co to KSW?
__________________
"Była jednak za duża na złodziejkę, zbyt uczciwa na skrytobójczynię, zbyt inteligentna na żonę i zbyt dumna, by podjąć jedyną powszechnie dostępną damską profesję.
Dlatego została wojowniczką.

/T.Pratchett, "Blask Fantastyczny"/


Jula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-19, 10:08   #2215
marta1210
mj
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 118
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się:)

Cytat:
Napisane przez Jula Pokaż wiadomość
Marta, to normalne, że chłoniesz czekoladę. jest jesień, masz nową pracę, miesiączkę, wszystko się skumulowało. Zwłaszcza miesiączka negatywnie wpływa na samopoczucie i reakcje na otoczenie. Daj sobie troszkę czasu i wtedy zobaczysz, jak faktycznie się czujesz. Trzymaj się ciepło

Co to KSW?
Pewnie macie racje Dziewczyny... muszę odczekać...

KSW w nawiązaniu do wczorajszej impreze w Atlas Arena w Łodzi, gdzie bił się Pudzian z Eric "Butterbean" Esch.

Chyba jestem mało obywatelsko nastawiona bo trzymałam kciuki za Butterbean :p
__________________
.
marta1210 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-19, 10:41   #2216
Jula
Zakorzenienie
 
Avatar Jula
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: wizaż
Wiadomości: 4 671
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się:)

Aha, ja takich rzeczy nie oglądam. Wczoraj spędziłam wieczór z 10 serią Przyjaciół

Mnie jesień też dobija. I to, że obiecałam nie kupować nowych ciuchów zanim schudnę.
Muszę szybko znaleźć FAJNĄ pracę to zajmę umysł czymś innym - nie tą nędzą w szafie.
Ech...
__________________
"Była jednak za duża na złodziejkę, zbyt uczciwa na skrytobójczynię, zbyt inteligentna na żonę i zbyt dumna, by podjąć jedyną powszechnie dostępną damską profesję.
Dlatego została wojowniczką.

/T.Pratchett, "Blask Fantastyczny"/


Jula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-19, 12:15   #2217
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się:)

Ja ogladalam KSW i oczywiscie kibicowałam Pudzianowi
Dziewczyny, dostalam te prace, co to bylam na rozmowie przed weekendem, w piatek. Kurde, jutro mam zaczac, ale mi sie nie chce tam isc. Nawet nie wiem, jakie beda moje obowiazki.... Nie wiem nic. A w czwartek mam isc na szkolenie do innej pracy, tam, gdzie juz umowe podpisalam. I nie wiem, co mam zrobic!!!!!!! Zadna z tych prac mi nie odpowiada 100 %.
jedna -czwartkowa - sama prowizja, praca luzna, ustalam godziny i czas kiedy chce. moge pracowac w domu.
druga, poniedzialkowa - 8h dziennie, podstawa nie jakas niska, ale nie zadowalajaca, plus dosyc fajne dodatki i premia.
Grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr rrrr

Odnosnie serbskiego - troche przebywałam na tamtych terenach, stad "znam". Odnosnie słowackiego - równiez "trochę" przebywałam na tamtych terenach, i nie turystycznie, ale zawodowo, wspolpracowalam ze Slowakami i do dzisiaj mam z nimi kontakt, wiec umiem sie dogadac.

Aha, i potwierdzam, ze duza ilosc pozycji w CV nie jest wskazana. Wazne, zeby Cv bylo precyzyjne, zeby obowiazki kazdego stanowiska byly czytelne i zrozumiale, bo to jest kluczem do sukcesu. Wiecie, Account Manager w jednej firmie to PH w innej, a jakie rozne nazwy i rozne skojarzenia.
Ja w Cv mam tylko 3 stanowiska wpisane. Reszte wywalilam, poniewaz mimo, ze cos wnosza do mojego zyciorysu, to skupiam sie na tamtych 3.
Czeste zmienianie pracy jest fatalna sprawa, z ktora ja sie borykam - a wszystko przez ostatnia firme.

Edytowane przez pumas
Czas edycji: 2010-09-19 o 12:19
pumas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-19, 13:13   #2218
Choji
Zakorzenienie
 
Avatar Choji
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5 931
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się:)

Pumas, chyba bym brała pracę z pewnymi stałymi godzinami i fajnymi dodatkami
__________________
Otwieraj śmiało nowe rozdziały życia





Choji jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-19, 13:20   #2219
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się:)

Choji, ja tez, ale zamykam sobie droge na szukanie czegos lepszego, bo z pracy sie nie bede mogla urwac....a wiem, ze to nie praca moich marzen, tylko ew. miejsce zarobku pieniedzy.
pumas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-19, 13:26   #2220
201701300931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 8 254
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się:)

Ja osobiście wybrałabym pracę ze stałymi godzinami i pensją. Ale wiadomo, że to zależy od danej osoby i jej oczekiwań Więc pumas - dobrze wiesz, że sama musisz podjąć decyzję, co dla Ciebie jest najlepsze

Ja mam zamiar od jutra zabrać się z nowym zapałem do szukania pracy, bo ostatni tydzień odpuściłam...
201701300931 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:43.