Ostatnio obejrzane filmy cz. III - Strona 148 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-09-28, 10:36   #4411
asia_00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 26
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

k-pax, polecam , o mezczyznie ktory twierdzi ze jest z innej planety..do konca nie wiem czy mial racje.. byly momenty ze zaczelam mu wierzyc tak jak i jego psychiatra w filmie ogladnijcie daje mu 7-10
asia_00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-28, 10:50   #4412
aleksandrajoanna
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 353
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Tak, k-pax jest super <3!
aleksandrajoanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-28, 11:27   #4413
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

nooo K pax wymiata
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-28, 11:34   #4414
alexandrika
Zadomowienie
 
Avatar alexandrika
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Wiadomości: 1 428
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

oświadczyny po Irlandzku bardzo fajny, miły lekki i przyjemny film, chociaż troszke przewidywalny 8/10
alexandrika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-28, 12:40   #4415
cosmos
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 57
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Ja dzisiaj wybieram się na "Wall street" - dam znać jak było
cosmos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-28, 22:50   #4416
201803300917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 3 074
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Kac Vegas- miałam dzień pt ,, nic mi się nie chce" a słyszałam, że to film lekki i zabawny wiec uznałam, że obejrzę. i rzeczywiście. Fakt momentami był mocno kretyński ale przy tym w miarę śmieszny. ot lekka komedia, można obejrzeć ale nic specjalnego. 6/10
201803300917 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-29, 12:59   #4417
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Kołysanka - w końcu jakaś odmiana dla kinowych produkcji polskich. Usmiałam się, chociaż pierwsze 20 minut trochę było nudnawe. Dla mnie 7/10.

Pamiętnik - trochę wzruszający, ciekawy, a rzadko interesują mnie melodramaty , dla mnie 8/10
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-29, 13:05   #4418
glizduha
Wtajemniczenie
 
Avatar glizduha
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 2 374
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

To nie tak jak myślisz kotku nie jest to chyba najnowsza komedia polska ale nie ważne, ważne, że naprawdę dobra. Nie typowo głupia bo i takie wychodzą, jak dla mnie 8/10. Dawno nie widziałam tak ciekawej komedii
__________________
My kobiety jesteśmy aniołami,
jednakże kiedy podcina nam się skrzydła,
pozostaje nam latać na miotle






glizduha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-29, 13:18   #4419
Amber7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Ja ostatnio wybrałam się do kina na "Kochałem ją" i chociaż na początku byłam sceptycznie nastawiona to film wywarł na mnie ogromne wrażenie.
Jest to historia dojrzałego mężczyzny, który zakochuję się w dużo młodszej od siebie kobiecie. Nawiązują płomienny romans, który po jakimś czasie okazuje się czymś więcej niż tylko romansem i namiętnością. Jest to prawdziwa miłość, która spada na dwoje bohaterów jak grom z jasnego nieba. Problem w tym, że mężczyzna ma rodzinę. Sytuacja jest więc dość patowa, jakakolwiek jego decyzja będzie zła bo zrani najbliższe jego sercu osoby. Film o wyborach życiowych, które tak jak w życiu pociągają za sobą różne konsekwencje. Wspaniałe aktorstwo Daniela Auteuil i Marie-Josée Croze, przepiękna i wzruszająca historia miłości. Szczerze polecam.
Jak dla mnie 10/10 w kategorii filmy o miłości.

__________________
Tylko od nas zależy, czy będziemy ubożsi o dzień, który minął, czy też bogatsi o to, czego w nim dokonaliśmy.
Amber7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-29, 13:51   #4420
HisHoney
Zakorzenienie
 
Avatar HisHoney
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 690
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez Futbolowa Pokaż wiadomość
No to może zacznę...

Udało mi się obejrzeć w kinie już pierwsze i ostatnie 40 minut "Wojny polsko-ruskiej" i coraz szerszy pogląd na ten film mam. Początkowo wydawał mi się śmieszny, ale im bardziej się w niego zagłębiam, tym większy dramat bohatera tam dostrzegam. Myślę, że mimo całego zagmatwania warto go zobaczyć, bo na pewno jest to coś nowego.
Ja bym chciała dać temu filmowi drugą szansę, bo ewidentnie nie dostrzegam chyba tego drugiego dna, o którym wiele osob mówi... ale szczerze mówiąc, nie wiem czy dam radę
__________________

'It's about how that one person makes you feel that you can't get enough, you want it, need it, can't imagine a day without it... Taking the bad with the good, because you know that's where you want to be.'


'
If a book is well written, I always find it too short.'


HisHoney jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-29, 14:05   #4421
klatka
Zakorzenienie
 
Avatar klatka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 10 084
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez HisHoney Pokaż wiadomość
Ja bym chciała dać temu filmowi drugą szansę, bo ewidentnie nie dostrzegam chyba tego drugiego dna, o którym wiele osob mówi... ale szczerze mówiąc, nie wiem czy dam radę
Dla mnie to był tak dramatyczny i smutny film, że nie mogłam słuchać tych śmiechów na sali. Zastanawiałam się, czy to ja nie rozumiem tego filmu czy cała reszta... Zdołował mnie seans do reszty i w żadnym momencie nie rozśmieszył.
__________________

klatka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-29, 14:58   #4422
Amber7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez klatka Pokaż wiadomość
Dla mnie to był tak dramatyczny i smutny film, że nie mogłam słuchać tych śmiechów na sali. Zastanawiałam się, czy to ja nie rozumiem tego filmu czy cała reszta... Zdołował mnie seans do reszty i w żadnym momencie nie rozśmieszył.

Zgadzam się z Tobą w 100%. Film pomimo powszechnego zachwytu mi się nie podobał. Jak dla mnie szkoda czasu.
__________________
Tylko od nas zależy, czy będziemy ubożsi o dzień, który minął, czy też bogatsi o to, czego w nim dokonaliśmy.
Amber7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-29, 15:41   #4423
atsenka
Zadomowienie
 
Avatar atsenka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 411
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Ja ostatnio byłam w kinie na :
Piranha w 3D- naprawdę gorąco polecam! Sporo śmiesznych momentów, czułam się jak na wakacjach, ładne krajobrazy, woda, roznegliżowane laski i sporo gorących facetów Niewiem jaką ocenę mu wystawić, takie 6,5/10

i Devil- Świetny thiller, trzyma w napięciu do ostatniej chwili. Początkowo myslałam że akcja która przez cały film rozgrywa się w windzie nie może zaskoczyć, a jednak. 7,5/10
__________________
Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czytają tylko jedną stronę 💖


Instagram
http://instagram.com/through_the_world_
atsenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-29, 17:13   #4424
sabbatha
Zakorzenienie
 
Avatar sabbatha
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 12 078
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

bo dzien swira to jest smutny film
__________________
Blog lakierowy - SpookyNails Zapraszam


sabbatha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-29, 17:59   #4425
glizduha
Wtajemniczenie
 
Avatar glizduha
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 2 374
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

No co Wy Dzień Świra smutny film?? Ja się na nim bawiłam jak nigdy, to jeden z moich ulubionych PL filmów
__________________
My kobiety jesteśmy aniołami,
jednakże kiedy podcina nam się skrzydła,
pozostaje nam latać na miotle






glizduha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-29, 19:51   #4426
Phynn
Zakorzenienie
 
Avatar Phynn
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 11 440
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

dziś obejrzałam "Pamiętnik", dość smutny, ale raczej lekki
chyba trochę mnie rozczarował
zwłaszcza patrząc na to, że nawet łzy nie uroniłam
6/10
__________________
feed me love


Rozsunąć suwak, by
Zdjąć skafander ciała
Zapomnieć
Wejść w nowe życie
W zwiewnej sukience



Edytowane przez Phynn
Czas edycji: 2010-09-29 o 19:52
Phynn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-29, 20:06   #4427
201607211724
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 109
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez sabbatha Pokaż wiadomość
bo dzien swira to jest smutny film

dla mnie też - depresjogenny wręcz

wczoraj - Gwiezdne wojny V - pełna satysfakcja po raz setny i jeszcze bez reklam
201607211724 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-29, 20:16   #4428
aniolusiek_
Zakorzenienie
 
Avatar aniolusiek_
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 7 690
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

chcę obejrzeć filmy Eastwooda opowiadające o wojnie z dwóch stron, który lepiej obejrzeć pierwszy? Listy z Iwo Jimy czy Sztandar chwały ?
potem oczywiście napiszę opinię
__________________

aniolusiek_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-29, 20:51   #4429
201803300917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 3 074
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Matka Teresa od kotów- opowieść o 2 braciach, którzy zamordowali własną matkę, czynnikach, które do tej zbrodni doprowadziły i relacjach panujących w dysfunkcyjnej (choć na pozór normalnej) rodzinie. Historia tym bardziej wstrząsająca, że oparta na faktach.
Przeczytałam wiele entuzjastycznych recenzji wiec szłam do kina z wysokimi wymaganiami. I nie zawiodłam się. Film jest ciężki, przygnębiający ( w sumie trudno się dziwić patrząc na tematykę) ale bardzo dobry. Najmocniejszą jego stroną jest genialne aktorstwo. Mateusz Kościuszkiewicz który we wszystko co kocham robił za uroczego, sympatycznego buntownika doskonale wcielił się w rolę przepełnionego agresją, maniakalnego i psychopatycznego Artura. Młodszy brat, matka i ojciec również świetni.
Film jest pełen napięcia, ponura, niebezpieczna atmosfera jest cały czas wyczuwalna. Wiele spraw pozostało dla mnie niejasnych (tajemnicza postać, która ,,gnębiła" Artura,wypowiadane przez niego ,, koty mają przej****, to dlaczego w zasadzie chłopcy postanowili pozbyć się ojca z domu, oraz rozmowa w radiowozie na temat ,,gry")
Rozumienie utrudnia też trochę chronologicznie odwrócona narracja ale z drugiej strony pozwala skupić się na motywach bohaterów a nie na tym co się za chwile stanie.
Strona techniczna również świetna. Zdjęcia, muzyka cały czas podtrzymują atmosferę napięcia.
Film daje dużo do myślenia i na pewno warto go zobaczyć. Coś dziwnego dzieje się z polskim kinem, tyle świetnych produkcji się ostatnio pojawia Zdecydowanie warto się wybrać. 9,5/10 ( symboliczna połóweczka odjęta za to, że parę wątków można by rozwinąć)

Edytowane przez 201803300917
Czas edycji: 2010-09-29 o 22:07
201803300917 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-29, 21:17   #4430
joanna975
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 260
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

"dom zły"
joanna975 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-29, 23:31   #4431
201803300917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 3 074
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

to nie wyliczanka, wypada skrobnąć chociaż mini recenzję

---------- Dopisano o 00:31 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:06 ----------

Cytat:
Napisane przez klatka Pokaż wiadomość
Dla mnie to był tak dramatyczny i smutny film, że nie mogłam słuchać tych śmiechów na sali. Zastanawiałam się, czy to ja nie rozumiem tego filmu czy cała reszta... Zdołował mnie seans do reszty i w żadnym momencie nie rozśmieszył.
hm dla mnie wojna-polsko ruska to taki film smutno-śmieszny.sporo przezabawnych scen(śmiałam się wiele razy) ale przekaz całościowy raczej mało optymistyczny

Edytowane przez 201803300917
Czas edycji: 2010-09-29 o 22:08
201803300917 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-30, 12:24   #4432
kitten von mew
Raczkowanie
 
Avatar kitten von mew
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 132
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Funny Games U.S. (2007) - Jestem cichą fanką Tima Rotha i w miarę możliwości staram się oglądać wszystkie filmy, w których wziął udział. Do produkcji Michaela Haneke opowiadającej o dwóch, młodych, znudzonych życiem chłopakach, którzy lubują się w drastycznych zabawach (mówiąc dosadnie - torturowanie ludzi sprawia im niezwykłą radość) przekonywałam się od dłuższego czasu. Zanim sięgnęłam po film, zapoznałam się z wieloma opiniami na jego temat - w większości były one negatywne. Tym bardziej wzmagała się we mnie ciekawość - co takiego strasznego jest w nim, że ludzie go tak nisko ocenili? Teraz już wiem. Przede wszystkim film jest zdecydowanie za długi - za dużo w nim powolnych przejść, za mało czystej akcji, która podwyższa poziom adrenaliny - w końcu mamy patrzeć na ludzkie cierpienie, a nie brać udziału w kółku młodocianych filozofów. Dużym problemem jest także brak odpowiedniej ścieżki dźwiękowej - niektóre sceny, aż proszą się o tło muzyczne. Ciężko jest polecić mi ten film, bo sama nie jestem do niego przekonana... Powiedzmy, że jest to taka "ostateczność", kiedy jesteśmy niezdecydowani, co obejrzeć. Mimo tego na uwagę zasługuje kreacja Naomi Watts, wspominanego już wyżej Tima Rotha, i - nie bójmy się użyć tego słowa - fenomenalnego Michaela Pitta. Filmowi daje mocną 4 na zachętę, bo wbrew pozorom nie jest to kolejny banalny thriller, choć aż prosi się, aby przy takiej obsadzie aktorskiej i dobremu scenariuszowi stworzyć coś "odrobinę" lepszego.

Maczeta (2010)
- Kto lubi filmy Roberta Rodrigueza? Ręka w górę! Rodriguez jest autorem "Od zmierzchu do świtu", jednej z moich ulubionych produkcji o wampirach. Tytułowa maczeta, a raczej osoba, którą się nią posługuje czyli niejaki Danny Trejo, sieka wszystkich na prawo i lewo, gdyż chce się zemścić na osobach, które zamordowały mu ukochaną żonę. Historia banalna, ale wciągająca z oczywiście, pozytywnym, zakończeniem. Dobro zwycięża, zło zostaje pokonane Do tego świetna obsada i dobra muzyka, czego chcieć więcej?

Get Him to the Greek (2010) - Mój borze sosnowy, co mnie podkusiło, aby obejrzeć ten film? Historia opowiada o chłopaku, który chce zrobić, powiedzmy, karierę w świecie muzycznego szołbizu. Aby zadowolić swojego szefa (w tej roli Sean Combs), musi zająć się pewną gwiazdą rocka mającej problemy z uzależnieniem (tutaj kłania się partner Katy Perry, Russel Brand) i doprowadzić ją w całości na rocznicowy koncert, który ma się odbyć w tytułowym Greek Theatre w LA. W filmie mamy też wątki poboczne, na które składają się problemy miłosne głównych bohaterów. Produkcja sama w sobie jest doprawdy śmieszna, ale zdarzają się też sceny, które są... mało śmieszne - po prostu poziom żartów jest momentami nie tyle, co żałosny, ale obsceniczny. Chyba, że ktoś lubi tak mało wyrafinowane dowcipy

Predators (2010)
- Nimród Antal jest reżyserem, którego polubiłam za "Kontrolerów", film opowiadający o pracy... kontrolerów biletów w węgierskim metrze. Później Antal zaliczył kilka wpadek pt. "Motel", "Opancerzony" czy "Predators", a jakość produkcji, które firmuje swoim nazwiskiem, coraz bardziej się pogarsza. Nie można mu jednak odmówić jednego - do swoich filmów angażuje zazwyczaj dobrych aktorów. Tutaj mamy Adriena Brody'ego, który trzyma cały film na swoich barkach. Co z tego skoro akcja kuleje, a scenariusz ma luki, które wymagają uzupełnień? Powstało sporo produkcji o predatorach, może więc czas skupić się na innych drapieżnikach, a nie iść na łatwiznę i korzystać ze starych schematów?

Wybuchowa para (2010) - Aż chce się zapytać: - Tom, why? - aby zaraz usłyszeć odpowiedź. - For money! Film jest iście wybuchowy - mnóstwo w nim strzelanin, eksplozji i zabaw w szpiega wyjętego spod prawa. Szkoda tylko, że historia jest mało porywająca, a gagi wykorzystane w produkcji smakują, jak kilkudniowy kotlet.

Edytowane przez kitten von mew
Czas edycji: 2010-09-30 o 12:27
kitten von mew jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-30, 14:21   #4433
glizduha
Wtajemniczenie
 
Avatar glizduha
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 2 374
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez maconha89 Pokaż wiadomość
Matka Teresa od kotów- opowieść o 2 braciach, którzy zamordowali własną matkę, czynnikach, które do tej zbrodni doprowadziły i relacjach panujących w dysfunkcyjnej (choć na pozór normalnej) rodzinie. Historia tym bardziej wstrząsająca, że oparta na faktach.
Przeczytałam wiele entuzjastycznych recenzji wiec szłam do kina z wysokimi wymaganiami. I nie zawiodłam się. Film jest ciężki, przygnębiający ( w sumie trudno się dziwić patrząc na tematykę) ale bardzo dobry. Najmocniejszą jego stroną jest genialne aktorstwo. Mateusz Kościuszkiewicz który we wszystko co kocham robił za uroczego, sympatycznego buntownika doskonale wcielił się w rolę przepełnionego agresją, maniakalnego i psychopatycznego Artura. Młodszy brat, matka i ojciec również świetni.
Film jest pełen napięcia, ponura, niebezpieczna atmosfera jest cały czas wyczuwalna. Wiele spraw pozostało dla mnie niejasnych (tajemnicza postać, która ,,gnębiła" Artura,wypowiadane przez niego ,, koty mają przej****, to dlaczego w zasadzie chłopcy postanowili pozbyć się ojca z domu, oraz rozmowa w radiowozie na temat ,,gry")
Rozumienie utrudnia też trochę chronologicznie odwrócona narracja ale z drugiej strony pozwala skupić się na motywach bohaterów a nie na tym co się za chwile stanie.
Strona techniczna również świetna. Zdjęcia, muzyka cały czas podtrzymują atmosferę napięcia.
Film daje dużo do myślenia i na pewno warto go zobaczyć. Coś dziwnego dzieje się z polskim kinem, tyle świetnych produkcji się ostatnio pojawia Zdecydowanie warto się wybrać. 9,5/10 ( symboliczna połóweczka odjęta za to, że parę wątków można by rozwinąć)

Bardzo mnie zaciekawiła Twoja wypowiedź i nie omieszkam oglądnąć tego filmu.
__________________
My kobiety jesteśmy aniołami,
jednakże kiedy podcina nam się skrzydła,
pozostaje nam latać na miotle






glizduha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-30, 16:50   #4434
agnieszka_g
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 391
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

REMEMBER ME

Dziewczyny tak zachwalały więc i ja się skusiłam. Film mi się podobał, zakończenie zaskakujące. Sam film nie jest może, aż tak porywający bo się trochę "ciągnie"ale końcówka sprawia, że całość wypada bardzo dobrze. Warty obejrzenia.

7,5/10
agnieszka_g jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-30, 23:02   #4435
aleksandrajoanna
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 353
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Zgadzam się!
aleksandrajoanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-01, 07:29   #4436
izuljanka
Zadomowienie
 
Avatar izuljanka
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 376
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

ostatnio oglądam Mentaliste - serial z Simonem Bakerem.

Tytułowym bohaterem serialu jest Patrick Jane (Simon Baker), który pracuje jako niezależny prywatny detektyw i konsultant w Kalifornijskim Biurze Śledczym. Wcześniej, dzięki niezwykłemu talentowi obserwacji i dedukcji, udawał on medium wykorzystując naiwność innych ludzi. Jednak gdy seryjny morderca Red John zabił jego żonę i córkę postanowił porzucić dotychczasowy zawód i pomagać policji. Stosując swoje zdolności oraz wykorzystując takie metody jak sugestia, hipnoza czy manipulacja potrafi rozwiązać najróżniejsze sprawy kryminalne.

polecam
izuljanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-01, 09:32   #4437
aklina
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 719
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez kitten von mew Pokaż wiadomość
Funny Games U.S. (2007)
oglądałam wersję niemiecką i mogę polecić... zazwyczaj wersje US są gorsze.
__________________
aklina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-01, 10:29   #4438
pieńkowa_dama
Zadomowienie
 
Avatar pieńkowa_dama
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Twin Peaks
Wiadomości: 1 149
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez kitten von mew Pokaż wiadomość
Funny Games U.S. (2007) - Jestem cichą fanką Tima Rotha i w miarę możliwości staram się oglądać wszystkie filmy, w których wziął udział. Do produkcji Michaela Haneke opowiadającej o dwóch, młodych, znudzonych życiem chłopakach, którzy lubują się w drastycznych zabawach (mówiąc dosadnie - torturowanie ludzi sprawia im niezwykłą radość) przekonywałam się od dłuższego czasu. Zanim sięgnęłam po film, zapoznałam się z wieloma opiniami na jego temat - w większości były one negatywne. Tym bardziej wzmagała się we mnie ciekawość - co takiego strasznego jest w nim, że ludzie go tak nisko ocenili? Teraz już wiem. Przede wszystkim film jest zdecydowanie za długi - za dużo w nim powolnych przejść, za mało czystej akcji, która podwyższa poziom adrenaliny - w końcu mamy patrzeć na ludzkie cierpienie, a nie brać udziału w kółku młodocianych filozofów. Dużym problemem jest także brak odpowiedniej ścieżki dźwiękowej - niektóre sceny, aż proszą się o tło muzyczne. Ciężko jest polecić mi ten film, bo sama nie jestem do niego przekonana... Powiedzmy, że jest to taka "ostateczność", kiedy jesteśmy niezdecydowani, co obejrzeć. Mimo tego na uwagę zasługuje kreacja Naomi Watts, wspominanego już wyżej Tima Rotha, i - nie bójmy się użyć tego słowa - fenomenalnego Michaela Pitta. Filmowi daje mocną 4 na zachętę, bo wbrew pozorom nie jest to kolejny banalny thriller, choć aż prosi się, aby przy takiej obsadzie aktorskiej i dobremu scenariuszowi stworzyć coś "odrobinę" lepszego.
Cytat:
Napisane przez aklina Pokaż wiadomość
oglądałam wersję niemiecką i mogę polecić... zazwyczaj wersje US są gorsze.
Obydwie wersje (Funny Games US jak i Funny Games z 1997) zostały wyreżyserowane przez Haneke. Przy czym wersja amerykańska jest dokładną kopią wersji austriackiej; te same ujęcia kamery, ta sama muzyka, nie wspominając już o samej fabule.
pieńkowa_dama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-02, 11:23   #4439
Madzia87
Zakorzenienie
 
Avatar Madzia87
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 4 277
GG do Madzia87
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Ratatuj
9/10
__________________
Nigdy nie jest za późno stać się tym czym mogłbyś się stać.
George Eliot
Człowiek ma w życiu albo wymówki, albo wyniki.
Jack Canfield i Mark Victor Hansen




Madzia87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-03, 17:08   #4440
wredo
Raczkowanie
 
Avatar wredo
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Przemyśl
Wiadomości: 66
Talking Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Byłam wczoraj w kinie na "Jedz, módl się, kochaj" i oceniam go 7/10 za widoki, muzykę i aurę
__________________
"Łatwiej zakochać się, nie kochając, niż odkochać, kiedy się kocha"..
wredo jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:53.