Jak poradzić sobie ze zmęczeniem ? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-11-07, 19:46   #31
Shandusia
Wtajemniczenie
 
Avatar Shandusia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 2 583
GG do Shandusia
zmęczona:(

hej mam taki mały(albo i nie)problem...mam teraz mature,duzo nauki i zajęć dodatkowych..i jestem baaardzo zmęczona..śpie po6-8 godzin,czyli nie tak mało,odzywiam się raczej dobrze..a jestem bardzo zmęczona..wiem,że to pora roku taka,ale mimo że sie wyśpie itd.jak tylko zaczynam się uczyć ogarnia mnie senność..i to nie dlatego,że nie lubie jakiegoś przedmiotu...
Shandusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-07, 19:52   #32
Maxine2
Raczkowanie
 
Avatar Maxine2
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 252
Re: zmęczona:(

ja mam tak samo tez mam mature no a z wysypianiem to u mnie roznie od 4 do 9 godz ale srednia 5-6 :/ wolalabym tak z 12 . Ale jest sposob mi pomaga. Pije dziennie takie tabletki musujace IQ (takie witaminki). 20 tabletek kosztuje ok 4-6zl (nie pamietam bo ostatnio nie mam czasu isc nawet na zakupy ). Jest w nich taki sklad witamin i mineralow specjalnie opracowany dla osob uczacych sie duzo (mozd zrzera najwiecej energii !!!) i do tego kofeina. Jak bardzo mi sie chce spac a musze sie jeszcze uczyc cala noc to biore 2 i nie spie do rana .
POZDRAWIAM
Maxine2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-07, 19:57   #33
sarimatha
Rozeznanie
 
Avatar sarimatha
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Radom/Lublin/Warszawa
Wiadomości: 620
GG do sarimatha Wyślij wiadomość przez Yahoo do sarimatha
Re: zmęczona:(

chciałabym tyle spać po 8 to ja śpie w niedziele ale też nie zawsze a obiady mam takie że same śmieci połykam no i już powoli się spodenki nie dopinaja najgorsze są zupki chińskie które namiętnie ostatnio sobie podjadam w czasie nauki i wiem ze bardzo źle wpływają na moje samopoczucie też wypijam hektolitry kawy ...achhh ta matura
ale ostatnio mam sposób...otóż wychodze wieczorem na chociaz 10minutowy w miarę szybki spacer, jest chłodne powietrze więc czapaja i szalik są nieodzowne ale od razu człowiek się dotlenia , pozatym proponuję magnez połykać raz na jakis czas, ja popijam jeszcze zieloną i ziołowe herbatki.Wieczorkiem wypijam pyszną melisę z pomarańczą(ale przed snem) zeby uspokoić się, łatwiej usnąć i nie myśleć o stresach natomiast w ciągu dnia ostatnio popijam klimuszko vite tu masz link http://www.bio-active.pl/index.pl?id...l&sid=679BF1D7 bardzo dziwna w smaku , bardzo malinowa ale z imbirem - w ogóle imbir to dobry sposób na jesienne zmęczenie , aha wieczorem dobrze jest też odprężyć się pod prysznicem używajac olejków Bielendy z drzewem sandałowym albo innym skłądnikim polecam
mam nadzieje że troszkę pomogłam
pozdrwaiam
również tegoroczna maturzystka
sari
sarimatha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-07, 20:09   #34
arielka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 343
Re: zmęczona:(

Witać na każdego stres działa inaczej... ya też mam maturę ale mnie stres mobilizuje i rozpiera mnie energia tylko właśnie przez to mam problemy z zasypianiem, mogę wam oddać trochę tego czasu, kiedy wierce się w łóżu i nie mogę za nic zmrużyć oka
__________________
*szczęście należy do tych, którzy w nie wierzą*
arielka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-07, 20:18   #35
sarimatha
Rozeznanie
 
Avatar sarimatha
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Radom/Lublin/Warszawa
Wiadomości: 620
GG do sarimatha Wyślij wiadomość przez Yahoo do sarimatha
Re: zmęczona:(

arielko polecam melise ( np.podwójna melisa czyli 2 torebki na szklanke przed snem) jak nie lubisz melisy mozesz wybrać jej kombinacje z truskawką,dziką różą lub pomarańczą.Innym sposbem jest szklanka gorącego mleka przed snem lub banan aha i przed pójściem spac wietrzymy pokój przez chwile i jeszcze staraj sie nie czytać w łózku ciężej sie wtedy zasypia bo organizm przyzwyczaja sie że w pozycji zamaist odpoczywać włącza się mózg i ejst nastawiony na pracę
sarimatha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-08, 05:55   #36
arielka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 343
Re: zmęczona:(

Dzięki Sarimatha, popróbuje o przypomniałam sobie, że najłatwiej mi zasnąć w ciągu dnia nad książką właśnie - bo wtedy nie mam takiego uczucia, że za mało dzisiaj zrobiłam i marnuje czas Jak myśle, że to już listopad...
__________________
*szczęście należy do tych, którzy w nie wierzą*
arielka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-08, 06:53   #37
Shandusia
Wtajemniczenie
 
Avatar Shandusia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 2 583
GG do Shandusia
Re: zmęczona:(

dzięki za wszystkie Wasze rady z niektórych juz korzystam od jakiegoś zcasu,a niektóre pomysły napewno wprowadze w życie.A z tym spaniem to ok.7h,ale budze sie nawet 3x w ciągu nocy i czuje się jeszcze gorzej niż spałabym powiedzmy 5h :/ale babcia już wczoraj mi meliske zaparzyła.A po kawie to ja śpie i jak mam się dłużej uczyć,to jest dla mnie męka,bo zasypiam zaraz
Shandusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-11-08, 07:55   #38
haima
Rozeznanie
 
Avatar haima
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 576
GG do haima
Re: zmęczona:(

Witaj
Jak ja miałam maturę to lekarka poleciła mi tabletki z żeńszeniem (albo żeń- szeniem, nie jestem pewna pisowni ). Ja jadłam "Gisane", ale jest droga, 3 lata temu kosztowała ponad 40 zł. Jej działanie ma 3 fazy:
FAZA I: przez około dwa tygodnie wcześnie kłądziesz się do łóżka, bo chce Ci się spać. Jednakże możesz się bez problemu obudzić o 4 nad ranem w pełni wypoczęta i z zapałem do pracy
FAZA II: to faza "głodu", która trwa też około 2 tygodni. Jest się głodnym prawie na okrągło i chodzisz i patrzysz co by tu zjeść. Widać organizm zbiera energię do pracy
FAZA III: pełna enrgii możesz się długo uczyć, więcej i szybciej przyswajasz wiedzę
W każdym bądź razie tak działało na mnie i na moją koleżankę
Poza tym jeśli możesz wyjdź rano na krótki spacer, muzg się dotlenia przez co lepiej pracuje. Przed snem wypij meliskę, uspokaja, szybciej zaśniesz.
Życzę powodzenia
haima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-08, 09:09   #39
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Re: zmęczona:(

spoko... matura to jeszce nic strasznego, lykaj rzenszen, naprawde pomaga, staraj sie nie pic za duzo kawy, bo od tego tylko zoladek potem boli, a herbate pij taka parzana 4 minuty, nie dluzej, bo im wiecej garbnikow tym mniej jest pobudzajaca, apoza tym polecam mate- prawdzony sposob przez studentow kupisz w kazdej dobrej herbaciarni, lyzeczke przeplukuje sie zimna woda, parzy jak zielona herbate i gotowe- swietny kop energii do nauki. Sprawdzilam na sobie i mojej grupie studentow. Polecam
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-08, 20:00   #40
Shandusia
Wtajemniczenie
 
Avatar Shandusia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 2 583
GG do Shandusia
Re: zmęczona:(

jest 21 a juz kleją mi sie oczy:/ i jak ja mam się uczyc nie wiem,co się ze mną dzieje co moge zrobić,żeby nie chciało mi się tak spać...oprócz kawy,bo po niej zasypiam
Shandusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-09, 08:41   #41
haima
Rozeznanie
 
Avatar haima
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 576
GG do haima
Re: zmęczona:(

Wiesz, może lepiej będzie jak jeden wieczór sobie odpuścisz i porządnie się wyśpisz? Bo jak jesteś zmęczona to nauka nie ma sensu...
haima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-11-09, 09:11   #42
koculek
Zakorzenienie
 
Avatar koculek
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 3 054
Re: zmęczona:(

Ja śpie 8-10 godzin na dobę i penwi edlatego jestem taka zmęczona. Dziwi mnie to, że mój naturalny rytm (czyli sama budzę się po tych 8 czy 10 godzinach) jest gorszy dla organizmu niż zrywanie sie z łóża po 7h. Jak wstawiam budzik na 6 (raz w tygodniu) to fakt nie chce mi się wstawać, ale jestem rześka juz po 10 minutach. Natomiast po 10godiznach snu to jestem senna strasznie.
__________________
Przeznaczenie rozdaje karty, my tylko w nie gramy.
koculek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-09, 10:11   #43
svenja
Wtajemniczenie
 
Avatar svenja
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Deutschland/Slovenija
Wiadomości: 2 802
Re: zmęczona:(

Andrea Taverney napisał(a):
> spoko... matura to jeszce nic strasznego,

...w porownaniu ze studiowaniem Zartuje

Z perspektywy czasu widze, ze sama matura nie byla strasznie trudna, raczej ostatni rok liceum, gdy trzeba bylo zajmowac sie tez innymi przedmiotami, co przeszkadzalo w przygotowaniach do matury.

Studia wspominam lepiej niz liceum Na studiach mialam wieksza mozliwosc wyboru zajec, a tu, na niemieckim uni jestem traktowana po doroslemu i moge sobie dobrac plan tak jak mi sie podoba. Znacznie bardziej mi sie to podoba, niz 14 licealnych przedmiotow, z ktorych tak naprawde lubilam moze ze 4...

__________________
Potłuczydło.
svenja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-11, 15:51   #44
Shandusia
Wtajemniczenie
 
Avatar Shandusia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 2 583
GG do Shandusia
Re: zmęczona:(

ja już nie wiem co robic aż się rozpłakałam ostatnio raczej się wysypiałam,dzis też się wyspałam,zaczęłam sie uczyć po 14 i ZASNĘŁAM!!!!juz nie wiem co robić! skoro kawa działa na mnie usypiająco,to witaminki musujące z kofeiną też mogą czy może to w połączeniu z witaminkami może działać jakoś inaczej?
Shandusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-11, 16:28   #45
agu.s
Zadomowienie
 
Avatar agu.s
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 1 063
Re: zmęczona:(

Gdizes kiedys wyczytalam, ze jesli kawa na kogos nie dziala pobudzająco tzn, ze czegos w organiźmie brakuje, chyba magnezu ale tego nie ejstem pewna. A poza tym polecam tableteczki bodymaxu(bylo o tym na wizazu) ja wlasnie ejstem w 3 tygdoniu lykania i nareszcie nie budze sie z mysla, że jak tylko wroce z pracy to ide spać
__________________
http://taktutak.blogspot.com/
agu.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-30, 13:33   #46
morella
Rozeznanie
 
Avatar morella
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 775
GG do morella
witaminki

Chciałabym kupić sobie jakies witaminki na zime. Wydaje mi sie ze brakuje mi takowych. Niewazne ile śpię 6 czy 10 godzin i tak cał dzień czuję sie niewyspana i zmeczona. Może Wy mi polecicie coś na wzmocnienie? Jakie Wy witaminy bierzecie?
__________________
Our greatest glory is not in never failing, but in rising up every time we fail
morella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-30, 14:09   #47
Carrie
Zadomowienie
 
Avatar Carrie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: WM
Wiadomości: 1 003
Dot.: witaminki

Ja przez jakis czas brałam lecytyne- to na koncentracje i pamiec, do tego magnez, tran w kapsułkach, oczywiscie witaminę C i beta-karoten z wit.B.
Masz tu mieszankę na wszystko
__________________
Mówisz-masz, chcesz-dostajesz...*
*czasem tylko płacisz.
Carrie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-30, 15:19   #48
koKOro
Zakorzenienie
 
Avatar koKOro
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 159
Dot.: witaminki

a może warto pomysleć nad zmianą sposobu żywienia?
__________________
narysuj mi baranka...

zakorzenienie
koKOro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-30, 15:48   #49
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: witaminki

Zestaw witamin nie zaszkodzi, podobno z takich typu 1 tabletka dziennie najlepiej skomponowany jest Vigor (gdzieś tak przeczytałam). Ale Twoje samopoczucie może być związane nie tyle z niedoborem witamin (jeśli się zdrowo odżywiasz i jesteś osobą młodą, to raczej niedoboru nie ma), co brakiem światła - tzw. depresja zimowa, jakieś jej pierwsze objawy. Na przezwyciężenie skutków braku światła, zimowego otępienia i rozespania Wizażanki i Wizażyści polecali niedawno aspargin, to mieszanka magnezu z czymś tam, poszukaj na forum Fitness.
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-30, 17:00   #50
roksanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: wrocław-właściwie to wieś pod ;/
Wiadomości: 494
Dot.: witaminki

ja polecam kupić sokowirówke i pic codzienni szklankę świerzego soku z marchwki. ja piję i od 3 lat nie byłam chora i czuję się ok. i pić herbatki ziołowe tez warto. sztuczne witaminy nie sa wcale takie super dobre dla orgenizmu i nidgy nie zastąpią naturalnych...
roksanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-30, 17:33   #51
Solmyr
Przyczajenie
 
Avatar Solmyr
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 25
GG do Solmyr
Dot.: witaminki

Warto pić tran
Solmyr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-30, 17:40   #52
Gabi2
Zakorzenienie
 
Avatar Gabi2
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 818
GG do Gabi2
Dot.: witaminki

a ja polecam witaminy musujące, są smaczne i mają witaminki właśnie
Gabi2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-30, 17:51   #53
fuksjaa
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 317
Dot.: witaminki

Ostatnio zasypiam na stojąco - dosłownie.
Ale u mnie to chyba raczej styl życia (nauka|nauka|trochę snu|pobudka|szkoła|nauka| nauka|trochę snu, i tak w kółko..), chcociaż nie twierdzę, że nie brakuje mi witamin.

Rano muszę wstawać o 5.30, żeby zdążyć dojechać na 8.00 do szkoły... Zasypiam w autobusie. Na zajęciach podczas ostatniej lekcji już nie kontaktuję..

Ale to było tak off topic.

A na temat - zażywam magnez i centrum.
fuksjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-30, 18:25   #54
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: witaminki

Ja polecam Ci falwit. Jest niedrogi 8 zł za opakowanie i starcza na miesiąc. Ma dobrene witaminy w sam raz dla kobiet. Ja bylam z niego bardzo zadowolona, bo uzupełnił mi braki w organizmie z racji nieregularnego odżywiania się.
A na podniesienie energii polecam Ci bodymax z żeńszeniem. Jest trochę droższy, ale po nim czułam się bardzo dobrze i nie miałam problemów z jesienno-zimowym osłabieniem.
No i przede wszystkim, żadne witaminy nie zastąpią Ci zdrowego, należycie długiego snu i regularnych pełnowartościowych posiłków.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-30, 18:55   #55
aniolek-tasmanski
Administrator
 
Avatar aniolek-tasmanski
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 735
Dot.: witaminki



Ja mam podobnie, zbliza sie zima a ja jak niedzwiedz zasypiam, jak jeszcze pada deszcz i widze jakies wygodne miejsce - to nie ma sily i tak zasne i moge spac 24 h

Witaminki faktycznie troche pomagaja, na mnie najlepiej dzialaja mrozone truskawki - nie wiem jaki maja zwiazek z zasypianiem, ale jak zjem pol paczki to chodze w miare przytomna przez ok 2-3 dni ( w ciagu dnia 2 kawy).

pozdrawiam
aniolek
mikroREKLAMA
Pomoc dla córki naszego kolegi Maćka
Prośba o pomoc dla córki naszego kolegi Maćka

Ta reklama pokazywana jest pod 5 735 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
aniolek-tasmanski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-30, 20:28   #56
Anul3k
Zakorzenienie
 
Avatar Anul3k
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 7 880
Wyślij wiadomość przez ICQ do Anul3k
Dot.: witaminki

Właśnie zasypiam na stojąco.. I zwątpiłam nawet w witaminki
__________________
Kontakt tylko via mail.
Anul3k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-30, 20:37   #57
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: witaminki

ja biorę Dromin (preparat drożdżowy wzmocniony składnikami mineralnymi)
i takie tabletki, do kupienia w praktycznie każdej aptece, w niebieskim opakowaniu 'wapń magnez cynk witamina C'
polecam
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-30, 21:20   #58
Bridget
Zakorzenienie
 
Avatar Bridget
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 12 574
Dot.: witaminki

Biorę Falvit albo Vitaral, do tego czasami dodatkowo Magnesol, taki rozpuszczalny
__________________

Bridget jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-01, 07:08   #59
lil' sexy
Zadomowienie
 
Avatar lil' sexy
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 818
Dot.: witaminki

A ja bym proponowała zajrzeć do lekarza i się dopytac - w końcu on najlepiej oceni czego Ci teraz najbardziej brakuje
__________________
"Piękność jest dla kobiet ważniejsza niż inteligencja, bo mężczyznom łatwiej przychodzi patrzenie niż myślenie."

MD
lil' sexy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-01, 09:43   #60
mary poziomkowa
Zakorzenienie
 
Avatar mary poziomkowa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Nigdziebądź
Wiadomości: 3 847
Dot.: witaminki

ja dołączam się do głosu Taverney. Polecam Falvit, bo wszystkie niezbędne witaminy i minerały, dodatkowo ma więcej żelaza, którego sporo tracimy w czasie 'tych trzech dni'. No i cena... 7-9 zeta, zależy od apteki))

Bodymax też świetny. Witaminy, minerały [sporo magnezu!] + żeń-szeń, czyli spora dawka energii))

ja brałam Bodymax granatowy i naprawde polecam! W czerwonym jest więcej żeń-szenia, więc jeszcze więcej energii))

tylko cena troche wyżesza niż Falvitu ;/
__________________
Nutka-Hanutka is in town <3 03.05.2011

Janutek is coming to town <3

vege!
mary poziomkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:26.