Bez pieniędzy a świat wali mi się na głowę - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-21, 21:46   #61
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Bez pieniędzy a świat wali mi się na głowę

Ale ja masz taki problem z kasą, to weź dziekankę, wyjedź z matką do pracy, odłożysz, zarobisz na studia i będzie ci zwyczajnie łatwiej.
Piszesz: 500 płacisz za mieszkanie, to poszukaj czegoś tańszego lub weź pokój w akademiku, przy niskich dochodach, masz szansę dostać.
Dziewczyny chciały ci zwyczajnie pokazać, że można usiąść i narzekać, a można spróbować robić coś z tym.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-21, 21:52   #62
minogowska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 7
Dot.: Bez pieniędzy a świat wali mi się na głowę

ale myślicie ,że ja nie robię ?
sama jestem zdziwiona ta szkołą
mam od pon do piatku zajecia od 8 do 19 z czego w domu jestem o 20-20.30
raz mam przerwę w ciagu zaje 4h-najdluzsza dzis i w weekendy terenowki i wcale sobie tego nie wymyslam
a pracę wcale nie jest latwo znalesc biorac ze nie moge byc na okresloe h ,no nie wiem gdzie te promocje się odbywaja bo moja kolezanka stoi w tesco w sobote i zarabia 20-40 zl
jak zrobią odsiew to na pewno będzie luźniej jeśli mi nie przyznadza tego stypendium to zacznę szukać czegoś może jakieś długopisy czy coś w domu jak bym miała te 2h wolnego czy coś zawsze można poskręcać
minogowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-21, 22:01   #63
ksiezniczkanajgorsza
Raczkowanie
 
Avatar ksiezniczkanajgorsza
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: USA, Kalifornia
Wiadomości: 398
Dot.: Bez pieniędzy a świat wali mi się na głowę

to jest chyba prowokacja
ksiezniczkanajgorsza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-21, 22:08   #64
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Bez pieniędzy a świat wali mi się na głowę

Cytat:
Napisane przez minogowska Pokaż wiadomość
oj należy, moja mama podciera starej babce tyłek wstaje w nocy a ma prawie 60lat (moja mama) i pracuje bo mój ojciec ma 550zl renty i jest chory

gdyby nie ona nie mielibyśmy co jeść,a to ,że zarabia tam dużo to normalne na zachodzie tak jest ale to nie nzaczy ,że jak ktoś pracuje za granicą to ma kokosy

wiesz gdyby nie zapłaciła to wyrzuciliby nas z domu spłata kredytu mieszkaniowego należny do wszystkich kto mieszka w blokach wprowadziliśmy się do nich 20 lat temu i przez tyle lat musiała spłacać ten kredyt ,jak ktoś jest bogaty to z góry płaci te 100tys czy ileś tam i ma z głowy moja mama spłacała w ratach aż w końcu musiała całościowo ,wiec nie gadajcie takich bzdur ,ze się nie należy
bo wszystkie pieniądze co moja mama zarobiła uratowały nas od głodu i od tego ze nie mieszkamy pod mostem - a każdy grosz w naszym domu jest ceniony i nigdy nikt go nie trwoni,bys zobaczyla jak moja mama ma zniszczone rece od roboty i w takim wieku musi dźwigać starsze kobiety to byś już tak nie mówiła
pracowałam w wakacje ,ale tylko przez chwilę sprzedawałam okulary a potem było b. trudno co kolwiek znaleźć musiałam za to kupić mikroskop i inne rzeczy ,nigdzie nie byłam na wakacjach
no niestety może wam starczyło by 900zl ale 500 płaci się za mieszkanie teraz prawie 100odejdzie na bilet a ja jeszcze muszę płacić za bilet do domu jakieś 30zl plus bilety na wyjazdy w teren które są obowiązkowe i kosztuja od 20-30 zl wyjazdy b. często od początku byliśmy już 3 razy
nie chce iść do pracy ? ty może studiujesz socjlogie lub inne rzeczy i masz kupę wolnego czasu a ja biotechnologie i ciągle mnie nie ma w domu bo muszę jeździć gdzieś badać różne rzeczy albo siedzieć do 20 od 14 w labolatorium w soboty na ćwiczeniach,

nie chce nic mówić ,ale najwidoczniej nie ma sensu pisac na takich forach bo kazdy wie tutaj lepiej byle kogoś zjechac

---------- Dopisano o 22:40 ---------- Poprzedni post napisano o 22:36 ----------

Biologia np. i Biotechnologia np. moja koleżanka z Biologii i mikrobiologii w niedziele jechała obserwować zwierzęta my jechaliśmy z nimi -
sprawdź sobie w graf nauk biologicznych my jeszcze mamy mało wyjazdów ale np. na uniwersytecie ostatnio jechali w niedzielę obserwować ptaki także kierunek bio -a wieczorami chodzą do muzeum antropologii bądź do ogrodu botanicznego z rana

---------- Dopisano o 22:45 ---------- Poprzedni post napisano o 22:40 ----------

pewnie ,ze jak dostane stypendium w takiej wysokości 1200zl będę bardzo zadowolona ,ale nie dostałam jeszcze decyzji i się martwię- i nie jem bog wie co robię zakupy w biedronce i oszczędzam ,szkoła naprawdę dużo kosztuje a mieć z tego np. 150 na jedzenie to nie jest dużo

A podobno w ładnym domu mieszkacie?

Skoro zaniżyłaś dochody = nie należy Ci się takie stypendium o jakim mowisz. Proste jak konstrukcja cepa




Też mi tu brzydkim słowem na "p" zapachniało


---------- Dopisano o 23:08 ---------- Poprzedni post napisano o 23:06 ----------

Cytat:
Napisane przez minogowska Pokaż wiadomość
ale myślicie ,że ja nie robię ?
sama jestem zdziwiona ta szkołą
mam od pon do piatku zajecia od 8 do 19 z czego w domu jestem o 20-20.30
raz mam przerwę w ciagu zaje 4h-najdluzsza dzis i w weekendy terenowki i wcale sobie tego nie wymyslam
a pracę wcale nie jest latwo znalesc biorac ze nie moge byc na okresloe h ,no nie wiem gdzie te promocje się odbywaja bo moja kolezanka stoi w tesco w sobote i zarabia 20-40 zl
jak zrobią odsiew to na pewno będzie luźniej jeśli mi nie przyznadza tego stypendium to zacznę szukać czegoś może jakieś długopisy czy coś w domu jak bym miała te 2h wolnego czy coś zawsze można poskręcać
zacytuje dla potomności



ps. nie wierzę, że siedzisz codziennie 8-19 na zajęciach i całe weekendy. Sorry, sama studiuję medycynę, mam znajomych- i na biologii, i biotechnologii, i analityce medycznej... i nikt tak nie ma. Chyba, że to zajęcia dodatkowe - to tez moge powiedziec ze "studiuje" rownież w weekendy- jak czasem dyżur sie trafi...
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-21, 22:30   #65
cerveza
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 584
Dot.: Bez pieniędzy a świat wali mi się na głowę

Nie rozumiem, dlaczego ludzie, którzy rzekomo nie mają pieniędzy, idą na płatne, dzienne studia? Co, nie ma państwowych, dobrych uczelni? Bez przesady. Albo darmowe dzienne (i masz wtedy więcej kasy na życie), albo płatne zaoczne i zapindalasz do roboty.

BTW. miałaś trzy miesiące wakacji, żeby jechać do tych Niemiec i zarobić parę tysięcy. Ale nie no jasne, lepiej żulić stypendium.
cerveza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-21, 23:05   #66
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Bez pieniędzy a świat wali mi się na głowę

Nie no, tak po prawdzie pisze dziewczyna o kredycie mieszkaniowym. Natomiast trochę się gubię w całej historii, skoro jesteś na 1szym roku, to studiujesz raptem 3 tyg ale piszesz, jakby to Twoje pomieszkiwanie i kłopoty finansowe /brak jedzenia gdyby nie wsparcie chłopaka/ z tym związane juz trochę trwało. Niezłośliwa jestem, czemu nie pracowałaś w okresie wakacyjnym? Czy może pracowałaś, ale pieniądze musiałas dać na dom? Czemu mówisz, że przez spóźnienie miałoby być 3,5 tyś, skoro wspominasz o braku wyrównania za październik, jak to dałoby tysiąc mniej? Raz piszesz, że masz dostać to stypendium, bo macie niski dochod na osobę, że nie wiesz, na co Ci to wystarczy, potem, że nie masz jeszcze decyzji.

---------- Dopisano o 00:05 ---------- Poprzedni post napisano o 00:01 ----------

Cytat:
nie wiem czy na cokolwiek będę miała,
kumam już, Tobie chyba chodzi o to, że nie wiesz, czy w ogóle będziesz miała pieniądze, czy to z domu czy z uczelni.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2010-10-21 o 23:03
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-21, 23:47   #67
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Bez pieniędzy a świat wali mi się na głowę

1. A ja sie zastanawiam skad kwota 3,5 tysiaca. Co to za stypednium?
2. Drogie ubrania sa a Ty "uboga". Litosci.
3. Poczytaj to, co dziewczyny napisaly. Jak trzeba to za 900 zlotych przezyjesz. Tobie sie nie chce bo na ubrania sie starczy. No, ale Ty czekasz na swoje 3,5 tysiaca .
4. Nie wierze, ze nie dasz rady pracowac. Moglabys poswiecic kilka godzin w tygodniu i postac jak Twoja kolezanka w Tesco. Zarobilabys te 100 czy 200 zlotych dodatkowo. No, ale po co .
5. Nie istnieja biedni ludzie, ktorych stac na wylozenie 60 tysiecy zlotych od reki. Poza tym Twoi rodzice zaplacili, zeby miec to z glowy. Ich sprawa jak gospodaruja pieniedzmi. Nie mow jednak, ze jestescie biedni itp itd.
6. Jak dla mnie jestes nieuczciwa. Twoj faktyczny dochod jest o wiele wiekszy skoro mama pracuje w Niemczech. Zdajesz sobie sprawe, ze przez to, ze Ty bedziesz dostawac stypedniu, ktore Ci sie nie nalezy (Twoja rodzina ma wiecej pieniedzy niz 200 zlotych na osobe) ktos faktycznie potrzebujacy tych pieniedzy nie dostal? Sa ludzie, ktorzy rzeczywiscie maja do rozdysponowania 200 zlotych na osobe. Dla mnie to jakas paranoja, gdy dziewcze bierze stypednium a rodzice maja 60 tysiecy na koncie.

Edytowane przez 4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Czas edycji: 2010-10-21 o 23:48
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-22, 00:25   #68
Asiaa90
Zakorzenienie
 
Avatar Asiaa90
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: R.
Wiadomości: 5 182
Dot.: Bez pieniędzy a świat wali mi się na głowę

Cytat:
Napisane przez minogowska Pokaż wiadomość
...i to z mojej winy.Jestem studentką i to bardzo ubogą,ale mam na tyle dobrze,że mieszkam ze swoim facetem dość "bogatym" ,który czasem kupi jakieś potrzebne rzeczy sam ,a nie na "spółkę" i jest mi trochę lżej .Gdyby nie on to już od połowy miesiąca nie miałabym co jeść za co wrócić do domu itd.On zna moje problemy wie ,że nie mam za dużo pieniędzy i często zaprasza mnie na obiad i płaci sam albo robi zakupy,żeby mnie odciążyć.Starałam się o stypendium socjalne i mi je chyba przyznadzą mam taką nadzieję i na początku miesiąca mam dostać 1200zl ,bo dostanę to najwyższe gdyż formalnie wychodzi na jednego członka 200zl u mnie w rodzinie ,nie formalnie jest inaczej moja mama pracuje za granicą stąd mamy pieniądzę ,ale niestety większością z nich musiała spłacać kredyt mieszkaniowy i dopiero od przyszlych miesiecy będziemy żyć o niebo lepiej.Nie jestem jakaś biedna mam ładny dom i drogie ubrania stąd ludzie nawet nie podejrzewają,że mogę mieć problemy,ale po prostu na zachodzie takie rzeczy są tanie i rodzice także przywożą,poza tym kiedyś kiedy mieliśmy więcej szmalu okupowałam się i mam tzw.zapas wszystkiego,ale musieliśmy zacisnąć pasa bo jednorazowo moi rodzice musieli wpłacić 60tysięcy ,żeby mieć to z głowy dlatego w tym miesiącu dostałam tylko 900 zl na życie na studiach,a w następnym nie dostane chyba już nic skoro dostanę stypendium a mama wyjedzie do pracy na 3 miesiące ,ale pojawiły się problemy nie miałam za bardzo pieniędzy nie chciałam pożyczać od chłopaka bo mu już wiszę 100zl od sierpnia,i nie kupilam sobie biletu miesięcznego kupowalam czasami 1 razowe i dzis zlapal mnie kanar ,wiem zaraz mnie zjedziecie ,ze to moja wina ,tak moja ,ale gdybym wydala te 60zl na bilet nie miałabym za co zapłacić rachunków- a dziś dostałam mandat 120zl, to byłoby nic ,ale obiecałam mamie ,że jak dostane stypendium to dam jej na bilet do Niemiec bo w domu pieniądze się kończą,a okazało się ,że nie dostanę prawdopodobnie z wyrównaniem za październik tylko za sam listopad ,nie wiem czy na cokolwiek będę miała,nie mam za co zapłacić za mandat bo zostało mi 100zl odstawione na rachunki ,nie powiedziałam jeszcze o tym mojemu facetowi - będzie zły,że nie kupiłam biletu itd. bo zawsze mnie upominał i prosił.Oprócz tego muszę zapłacić jeszcze 20zł i pewnie jeszcze się uzbiera więcej bo są różnego typu wydatki...nie wiem co mam zrobić jestem spłukana nie mam ani grosza a zostało 10 dni do końca miesiąca
do pracy ani mnie nie przyjmą bo nie mam żadnego doświadczenia,a nawet gdyby to ja nie mogę w każdy weekend bo chodzę na taki kierunek ,że nie dość ,że zajęcia w tygodniu to terenówki odbywają się często w niedzielę.Rodzicom nie powiem o tym, nie chce ich martwić byliby zawiedzeni za ten bilet.Siostra jest straszną panikarą ,zresztą sama by poleciała do matki i naskarżyła,to prawda ona ma pieniądze gdyż jej mąż dużo zarabia ,ale nie chce jej mówić o tych problemach,zaraz kazania i inne ...powiedziałaby mamie mama by się martwiła bo z natury o wszytsko i o nic się martwi i załamuje,poza tym z czego bym oddawała te pieniądze gdybym pożyczyła od znajomych?

Myślę,żeby zrezygnować ze szkoły...
jakas dziwna ta twoja "straszna bieda"
no to dom czy mieszkanie ? biedni nie jestescie z tego co widac
3.5 tys. stypendium ? taa ciekawe skad i jakie
podsumowujac -

Edytowane przez Asiaa90
Czas edycji: 2010-10-22 o 00:29
Asiaa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-22, 07:21   #69
lotta6
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 3 737
Dot.: Bez pieniędzy a świat wali mi się na głowę

Cytat:
Napisane przez Coma_ Pokaż wiadomość

900 zł? Łał. Ja za 700 utrzymywałam się w Warszawie. Pracę znalazłam będąc na studiach dziennych.

.
Wow. Albo mialas bardzo tanie miejsce do mieszkania albo nie wiem co. Tak czy inaczej- podziwiam.
lotta6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-22, 07:44   #70
minogowska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 7
Dot.: Bez pieniędzy a świat wali mi się na głowę

nie zaniżyłam dochodów nasz realne dochody to 550zl renty mojego ojca moja mama musi tam jezdzic zebysmy mieli gdzie spac co jesc to sa pieniadze na czarno za ciezka charowke ,ktora ja szanuje
gdy na dzien dzisiejszy przestala jezdzic to mielibysmy 550zl na miesiac dla 3 osob

TO SĄ STUDIA DZIENNE PANSTWOWE NA UNIWERSYTECE Wr!
jakie stypendium na jedzenie ,mieszkanie i wyzywienie gdy za osobe wychodiz w domu ok. 200zl dostaje sie 1200 za miesiac i mieli oddac za 2 miesiace wstecz ,ale tego prawdopodobnie nie bedzie dlatego mialo byc 3500,a bedzie 1200
widze ze nie myslicie

---------- Dopisano o 08:44 ---------- Poprzedni post napisano o 08:38 ----------

kazdy dostaje kto zlozy podanie o to i ja nikomu pieniedzy nie zabieram ,bo kazdy ma taka mozliwosc dostac to po1 po 2 gdyby nie to stypendium to musialabym wracac do domu i nie moglabym tu mieszkac ani studiowac bo niebyloby mnie stac,
prawda jest taka ze w tych czasach kazdy moze jechac za granice i na czarno isc do pracy jako sprzataczka czy cos innego ,my sobie radzimy zeby nie glodowac to inni tez moga ,i przeszkoda nie jest jezyk bo moja mama nie zna niemieckiego ani innego jezyka ,i gdyby nie stypendium to nie moglabym wyjechac sie uczyc tylko musialabym siedziec u siebie na wsi i nie wiem co robic skoro do miasta daleko a pracy na wsi nie ma dojezdzac i pracowa i miec wyksztalcenie srednie

ale ja nie zule moja matka juz nie ma sily jezdzic ma 60 lat ,niedlugo pewnie juz nie bedzie miala sily i co
wlasnie to jets mentalnosc ludiz polskich ze jak ktos jest za granica to ma kupe kasy a polowa idzie na rachunki na mieszkanie a 2 na zycie ,gdby nie stypendium musialbym zwijac sie do domu i nie moglabym mieszkac tutaj i studiowac
minogowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-22, 07:48   #71
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Bez pieniędzy a świat wali mi się na głowę

A co robiłaś w wakacje - pracowałaś, aby odłożyć choć trochę pieniędzy? Chyba mialaś świadomość, że studia, nawet teoretycznie bezpłątne, to wydatek, choćby ten bilet miesięczny. Pracowałaś przez wakacje czy odpoczywałaś? Poza tym dziewczyny sugerowały, aby część drogich ciuchów sprzedać choćby na Allegro. Nie przyszło Ci to do głowy?
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-22, 07:52   #72
minogowska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 7
Dot.: Bez pieniędzy a świat wali mi się na głowę

ale wlasnie takie sa fora ,ludzie nie rozumieja i tylko pojezdaja wiec nie mam zamiaru tutaj siedziec znikam trudno powodzenia wszytskim i jelsi ktos potrzebuje pieniedzy to moze je dostac tylko trzeba sie postarac a ja nikomu nie zabieram nic bo kazdemu kto potrzebuje sie nalezy ja potrzebuje nasz realne to 550zl a te ktore moja mama zdobywa moga w kazdej chwili sie skonczyc a wtedy wyladuje pod moste z niczym

---------- Dopisano o 08:52 ---------- Poprzedni post napisano o 08:51 ----------

przyszo probowalam na szafie bylo duzo chetnych w efekcie nikt nie kupil mimo ze byly b tanie uciekam do widzenia
minogowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-22, 07:56   #73
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Bez pieniędzy a świat wali mi się na głowę

Spróbowałaś na szafie, nikt nie kupił. I co, od razu się poddajesz?
Z takim podejściem to nawet mając 5000 na rękę nie będzie Cię na nic stać, bo nie potrafisz planować, oszczędzać, nic.
Co robiłaś w wakacje? Pracowałaś?
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655

Edytowane przez Aggie125
Czas edycji: 2010-10-22 o 07:57
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-22, 07:59   #74
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Bez pieniędzy a świat wali mi się na głowę

Cytat:
Napisane przez minogowska Pokaż wiadomość
to nie jest tak moja mama nie może wziąć pieniędzy na bilet od mojej siostry z powodów takich ze jej wisi 20tysiecy,które brakowało do spłaty kredytu mieszkaniowego poza tym nie chce się prosić już ona też ma rodzinę dzieci i swoje życie swoje rachunki,
place 500zl i wcale nie przejadam reszty pieniędzy musiałam zapłacić za indeks za legitymacje za fartuch gogle do laboratorium wyszlo 100zl plus 50 zl za wyjazdy w teren takze musialam zaplacic szkola nie jest darmowa tez trzeba duzo piniedzy na nie wydawac ,a jedzenie i cala reszta? nawet nie mam zapłaconego ubezpieczenia

bogaty napisałam w cudzysłowie żeby właśnie nie brać tego dosłownie ,ma więcej pieniędzy ode mnie,ale nie też a tyle bym ciągle brała pieniądze ja też czuje się niezręcznie ciągle prosząc-poza tym sam studiuje
Hmm, mnie to wygląda tak (subiektywne wrażenie, może się mylę), że nawyk nie do końca rozsądnego gospodarowania kasą wyniosłaś z domu. Kredyty, długi - no wybacz, ale dla mnie to mało rozsądne.

Ty masz niewiele kasy, a masz matce na bilet do Niemiec dawać - dorosła kobieta, niech sobie poradzi w inny sposób. Jakbyś miała dużo kasy, to jasne - powinnaś pomóc mamie, ale nie masz (chociaż prawie 1000 zł to jak dla studenta też nie tak straszliwie mało, jak napisałaś u "ubóstwie", to myślałam, że masz 500 zł na życie). Szukaj tańszego mieszkania (akademik Ci nie przysługuje?), zniżek, promocji, jakiegoś sposobu na chociażby drobne dorobienie sobie - 200-300 zł więcej to już będzie dla Ciebie odczuwalne. Usiądź nad kartką sama lub z facetem (lub kimś innym rozsądnym) i wylicz na co Cię stać, z czego możesz zrezygnować, ile Ci brakuje do w miarę stabilnej sytuacji, czy jesteś w stanie ciągnąć studia, czy jednak dobrym rozwiązaniem będzie wzięcie dziekanki i praca np. za granicą.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-22, 08:33   #75
a_dash_of_spinach
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 13
Dot.: Bez pieniędzy a świat wali mi się na głowę

No coz, wyglada mi to na kawke w starbaksie, lanczyk w kafejce studenckiej i uwazasz, ze jestes biedna, bo nie masz na jedzenie. Znam wielu zyjacych tak studentow. Ale ich stac....

Edytowane przez a_dash_of_spinach
Czas edycji: 2010-10-22 o 09:36
a_dash_of_spinach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-22, 09:07   #76
panierrka
Zadomowienie
 
Avatar panierrka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 323
Dot.: Bez pieniędzy a świat wali mi się na głowę

Też obstawiam prowokację.

Oszustów jest mnóstwo, leni też, ale

dzwonienie w celach zarobkowych do telegier?

__________________
1. Anonimowość w internecie to mit.
2. Wszystko wrzucone do internetu zostanie w nim na zawsze.
3. Jeżeli wyśmiewasz czyjś błąd ortograficzny to znaczy, że nie masz argumentów.

Rozsądek przede wszystkim.

Pisz poprawnie zamiast szukać wymówek...!
...albo chociaż się staraj - tak jak ja
panierrka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-22, 09:15   #77
Auksencja
Rozeznanie
 
Avatar Auksencja
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 552
Dot.: Bez pieniędzy a świat wali mi się na głowę

[QUOTE=madana;22808289]Ale ja masz taki problem z kasą, to weź dziekankę, wyjedź z matką do pracy, odłożysz, zarobisz na studia i będzie ci zwyczajnie łatwiej.
Piszesz: 500 płacisz za mieszkanie, to poszukaj czegoś tańszego lub weź pokój w akademiku, przy niskich dochodach, masz szansę dostać.

Dokładnie tak. Co to za żenujące biadolenie. Dziewczyno ogarnij się i przestań stękać. Robisz z siebie cierpiętnicę. Dziewczynko inni maja gorzej od Ciebie i żyją... Żal.
Auksencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-22, 09:30   #78
Madia
Zakorzenienie
 
Avatar Madia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 398
Dot.: Bez pieniędzy a świat wali mi się na głowę

Skoro UWr, to sorry ale bilet miesięczny (na wszystkie linie) nie kosztuje 100zł...skoro jesteś na studiach to masz ten za 49zł. Całość mi się nie klei jakoś.
__________________



Zakręcona na punkcie zakręconego włosa od 22.02.2012
Madia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-22, 09:31   #79
yoona
Zakorzenienie
 
Avatar yoona
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 9 032
Dot.: Bez pieniędzy a świat wali mi się na głowę

po pierwsze nie wierze w siedzenie na uczelni do 20 bite 7 dni w tygdniu.
po drugie: tak Ci mamusi zal, ze taka urobiona, a sama tyłka do pracy nie ruszysz zeby ja odciazyc, nawet w wakacje (i nie pitol, ze nie mozna nic znalezc)
po trzecie: chlop Cie prawie utrzymuje, mieszkanie 500zl, bilety, ok, ale cos zostaje jednak, a Ty narzekasz, mnie sie wydaje, ze narzekasz, bo juz na impreze i ciuszek nie starczy.
po czwarte: kolezanka w tesco NA PEWNO nie zarabia 40zl za caly weekend ( ja w TESCO we Wro za weekend mialam ok 150zl, 4 lata temu! to podejrzewam, ze teraz jest wiecej). ale widzisz, nawet 40zl do przodu i juz by bilet byl, ale nie, po co.

po piate: kupy mi sie ta historia nie trzyma.
__________________
Adoptuj Uszate Serduszko!
Klik!

Blogowy świat





Edytowane przez yoona
Czas edycji: 2010-10-22 o 09:36 Powód: klawiatura mi szwankuje:(
yoona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-22, 09:48   #80
paolyn
Rozeznanie
 
Avatar paolyn
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 911
Dot.: Bez pieniędzy a świat wali mi się na głowę

no to ja sie szyderczo zasmieje dziewczynjie zostaje tylko 400 zł na jedzienie ktore kupuje jej facet.. DD
__________________
więcej w wiary w siebie!

50 kg
75B -> 65E/F
paolyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-22, 10:06   #81
marysienka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 1 668
Dot.: Bez pieniędzy a świat wali mi się na głowę

prowokacja.
__________________
Będę mamcią..
marysienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-22, 10:42   #82
miss_bennet
Rozeznanie
 
Avatar miss_bennet
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 917
Dot.: Bez pieniędzy a świat wali mi się na głowę

Tez będę się skłaniała, że to prowokacja...

Ale jeszcze w ramach wyjaśnień: moja siostra studiuje biotechnologię na uniwersytecie. Wprawdzie nie wrocławskim, ale przypuszczam, że chociaż częściowo program się MUSI pokrywać. Po pierwsze: nie ma żadnych wyjazdów terenowych. ŻADNYCH. To już więcej miałam ja na wydziale geografii. I nawet, jak już wyjazdy terenowe były to zorganizowane w czasie wakacji (początek lipca, koniec września), lub jeśli w ciągu roku to jeden, góra 2 weekendy.
Wracając do moje siostry, która studiuje ten sam kierunek, to na pierwszym roku ma 5 przedmiotów (ale takie kobyły jak matma, fizyka, chemia) plus język i wf i w gruncie rzeczy dwa dni ma zapchana, a pozostałe dni ma 1-2 przedmioty. Więc nie siedzi dzień w dzień od 8 do 20. Wracając do chemii: nie słyszałam, by siostra się żaliła, że MUSI kupić mikroskop... Jeśli będzie miała laborkę to przypuszczam, że fartuch, jeśli będzie musiała sobie sprawić, to i tak aż świat.

I na papierze dochodu macie 200zł na osobę, ale ciuszki, dom oraz dodatkowa kasa jest, więc nie biadol dziewczyno, że nie oszukujesz
__________________
miss_bennet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-22, 10:56   #83
ksiezniczkanajgorsza
Raczkowanie
 
Avatar ksiezniczkanajgorsza
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: USA, Kalifornia
Wiadomości: 398
Dot.: Bez pieniędzy a świat wali mi się na głowę

Cytat:
Napisane przez minogowska Pokaż wiadomość

TO SĄ STUDIA DZIENNE PANSTWOWE NA UNIWERSYTECE Wr!


---------- Dopisano o 08:44 ---------- Poprzedni post napisano o 08:38 ----------

kazdy dostaje kto zlozy podanie o to i ja nikomu pieniedzy nie zabieram ,bo kazdy ma taka mozliwosc dostac to po1 po 2 gdyby nie to

Po 1 to pisałaś, że płacisz za studia, więc ściemniasz. Ciekawe w którym miejscu jeszcze...

Po 2: Moja droga. Jesteś studentką a masz mentalność przedszkolaka. Przepraszam, że tak ostro, ALE- pieniądze, które masz dostać nie wyrosły na drzewie. Są to pieniądze PODATNIKÓW pochodzące z budżetu państwa, więc jeśli one Ci nie przysługują, ale Ty i tak znajdujesz sposób, by je dostać to jest to WYŁUDZENIE. I tak- jest ich ograniczona ilość w budżecie- innymi słowy ZABIERASZ INNYM. Kapiszi?



A skoro Twoja mama pracuje w Niemczech to nawet i podatków w Polsce nie odprowadza. No i jak czujesz się z tym, że rościsz sobie prawo do cudzych pieniędzy?

Edytowane przez ksiezniczkanajgorsza
Czas edycji: 2010-10-22 o 11:00
ksiezniczkanajgorsza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-22, 11:00   #84
Asiaa90
Zakorzenienie
 
Avatar Asiaa90
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: R.
Wiadomości: 5 182
Dot.: Bez pieniędzy a świat wali mi się na głowę



teraz to juz jestem pewna czytajac te bajki
Asiaa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-22, 11:47   #85
miss_bennet
Rozeznanie
 
Avatar miss_bennet
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 917
Dot.: Bez pieniędzy a świat wali mi się na głowę

A jeszcze tytuł jest najlepszy...

Bez pieniędzy - bo 1200zł to przecież nie pieniądze
i
świat wali mi się na głowę - rzeczywiście, bo się okazało, że trzeba by d.upę ruszyć i coś zrobić, albo sprzedać swoje markowe ciuchy... i nie można już co tydzień chodzić na imprezę... Rzeczywiście, mój świat też by się zawalił.
__________________

Edytowane przez miss_bennet
Czas edycji: 2010-10-22 o 11:49
miss_bennet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-22, 14:37   #86
indigloo
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 542
Dot.: Bez pieniędzy a świat wali mi się na głowę

Masakra..

Jak przeprowadziłam się do Warszawy wynajęłam mieszkanie, za które płaciłam 800 zł, do tego miałam krechę na auto - 300 zł i miesięczne rachunki.... Praca nie była łatwa. Jak był dobry miesiąc to miałam 2,5 tyś. , ale jak nie było premii to dostawałm gołą podstawę - 1380 zł.. Mieszkanie + krecha = 1100 zł... Zostawało mi 280 zł na rachunki i życie... I nie miał mi kto pomagać bo rodzice sami nie mieli zbyt dużo kasy... Wiadomo, że czasami mami pojawiała się na progu z wałówką albo zapłaciła jakiś rachunek, ale też nie często... Mogłam sobie wybić z głowy dobre kosmetyki, nowe ciuchy itp.. Czasami był problem, żeby na tampony wyskubać.. To była dobra szkoła życia... Przekonałam się, że obiad można zrobić za niecałe 2,50 zł... Ciężko było, ale z sentymentem wspominam tamte czasy... Dobra szkoła to była....
__________________
Ever thine. Ever mine. Ever ours.

Edytowane przez indigloo
Czas edycji: 2010-10-22 o 14:39
indigloo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-22, 15:53   #87
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Bez pieniędzy a świat wali mi się na głowę

1.500 zl za pokoj jak sie nie ma to sie idzie do akademika albo sie w 3ce mieszka( wiem bo mieszkalam)
2. sciema jak nic z tymi wyjazdami. idz do roboty w weekendy i nie ciagnij od chlopaka...
3. jak sobie nie dajesz rady to idz na zaoczne. finito.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-22, 23:25   #88
,.dorota,.
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1
Dot.: Bez pieniędzy a świat wali mi się na głowę

Nie staje po jej stronie, bo jest wiele biedniejszych osob, troche przesadza, bo do innych standardow przywykla. Zgodnie z zasada, ze apetyt rosnie w miare jedzenia, kiedys zapewne im brakowalo, dlatego zdecydowala sie mama na wyjazd. Sama podziwiam osoby, ktore potrafia wyzyc, za "srednia" krajowa. Jednak w obenej sytacji jakiej sie znalazla radzilabym, zebys sie kobito wziela za siebie i przestala ogladac na rodzicow, chcesz skonczyc szkole, albo nie!!?? wybralas kierunek, ktory w przyszlosci ponoc bedzie Ci dawal satyswakcje. Nie pasi robota w Polsce niech mama znajdzie cos na wakacje, albo przerwy semestralne. Kryzys dopadl po raz pierwszy.. za miesiac gospodaruj z glowa, a bedzie lepiej.
Nie uwazam, ze jezeli ktos robi za granica to ma kasy jak lodu, na pewno ma lzej. Na te pieniadze ktos musi tyrac jak nie jeden robol na 3 etatach w naszym kraju. Szkoda, ze nie wszyscy biora to pod uwage..
,.dorota,. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-23, 07:00   #89
pavett
Zadomowienie
 
Avatar pavett
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Okolice Lbl
Wiadomości: 1 324
GG do pavett
Dot.: Bez pieniędzy a świat wali mi się na głowę

Wiesz co wydaje mi się że jestes leniwa. Najlepiej usiąść lamentować jak mi źle i ciężko i nic z ty nie robić!
Przecież jesteś zdrowa masz dwie ręce to poszukaj jakieś pracy, korona Ci z głowy nie spadnie!Piszesz ze pomoga Ci chłopak , zabiera Cie na kolację zaiast włoczyc się po knajpach sama cos ugotuj będziecie mieć taniej!
Gdy ja studiowałam rodzice nie mogli mi zbyt wiele poagać, poprostu nie było ich stać. A ja nie wyobrazam sobie żeby o siebie nie zadbać. Jasne było mi cholernie cieżko tym bardziej że studiowałam dwa kierunki jeden dziennie drugi zaocznie. chwytałam się każdej roboty i jakoś ciągnęłam.
Spróbuj jest tyle mozliwości możesz udzielać korepetycji, pracować na promocjach w hipermarketach lub przy wykładaniu towarów, załapać się do jakiegoś baru czy coś takiego. No i zostaje jeszcze rozdawanie ulotek-wiem podle zajęcie( też to przechodziłam) ale gdy nastają ciężkie czasy to trzeba zęby zacisnąć i jakoś to przeżyć.

Także nie przesadzaj nie masz źle.Tylko weź się do roboty!
__________________
Każdemu zdarza się być głupcem
Przynajmniej przez pięć minut dziennie.Mądrość polega na tym, by nie przekroczyć tego limitu.

Edytowane przez pavett
Czas edycji: 2010-10-23 o 07:14
pavett jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-23, 07:11   #90
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Bez pieniędzy a świat wali mi się na głowę

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;22809513]1. A ja sie zastanawiam skad kwota 3,5 tysiaca. Co to za stypednium?
[/QUOTE]


No właśnie. Prowokacja IMO. Nikt nie jest aż tak ech... socially challenged.

Ponadto styl pisania też nie pasuje mi do studentki (chciałabym wierzyć ).
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:26.