Pielęgnacja cery podczas ciąży - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-28, 19:26   #1
MadziA2010
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 172

Pielęgnacja cery podczas ciąży


Witajcie,
Zakładam nowy wątek, bo szperając po starych nie znalazłam pełnych odpowiedzi na moj pytania. Otóż, jestem w ciąży i mam problemy z cerą
Zaznaczę, że stan mojej cery nie pogorszył się pod wpływem ciąży. Już wcześniej tak było, niestety.
Mam tłustą cerę(szczególnie w strefie T) trądzikową. Wypryski pojawiają się szczególnie na brodzie, na czole też. Są zarówno czerwone, jak i ropne. Mam też blizny po trądziku. Poza tym rozszerzone pory w strefie T.
Wiem, że w ciąży nie ożna sobie pozwolić na eksperymentowanie ze wszystkimi kosmetykami, więc proszę Was o pomoc.
Może poradziłybyście mi jakieś preparaty, które mi pomogą a jednocześnie będą bezpieczne dla mego maluszka?
Proszę o propozycje..
MadziA2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-29, 10:44   #2
MadziA2010
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 172
Dot.: Pielęgnacja cery podczas ciąży

Proszę o propozycje, dziewczyny co z Wami?
MadziA2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-29, 14:50   #3
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Pielęgnacja cery podczas ciąży

Na biochemi zdaje sie mamy obszerny watek o pielegnacji w ciazy
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-30, 13:42   #4
MadziA2010
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 172
Dot.: Pielęgnacja cery podczas ciąży

Dzięki.
Hm... A nikt nic nie poradzi?
MadziA2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-30, 13:51   #5
sabi
Zadomowienie
 
Avatar sabi
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 399
GG do sabi
Dot.: Pielęgnacja cery podczas ciąży

Miałam - wciąż mam - bardzo podobny problem (błyszcząca cera, wysyp zaskórników, bolące, czerwone pryszcze na brodzie i w okolicach żuchwy, bardzo wolne gojenie się wszystkich wykwitów). W 12 tygodniu ciąży nie wytrzymalam nerwowo i poszłam do dermatologa. Lekarka zapisała mi Zineryt i Aknemycin, oba zawierają erytromycynę, która jest jednym z niewielu antybiotyków dopuszczanych do stosowania podczas ciąży. Do nawilżania twarzy poleciła kupić Cetaphil MD, odstawić dotychczasowe kremy, a do makijażu używać wyłącznie kosmetykow niekomedogennych (kupiłam na tą okoliczność podkład Unifiance Mat LRP).
Po dwóch tygodniach uczciwego stosowania erytromycyny dwa razy dziennie (rano Zineryt, na noc Aknemycin) widzę dużą poprawę. Preparaty mocno wysuszają, ale Cetaphil świetnie nawilża. Większość pryszczy się wygoiła, rzadziej wyskakują kolejne.
Ogólnie polecam wizytę u dermatologa
__________________
Hold me now
I'm six feet from the edge and I'm thinking
That maybe six feet
Ain't so far down

Edytowane przez sabi
Czas edycji: 2010-10-30 o 20:08 Powód: literówka
sabi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-31, 07:51   #6
MadziA2010
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 172
Dot.: Pielęgnacja cery podczas ciąży

Sabi dziękuję rdzo za radę
Zineryt tż kiedyś miałam przepisany przez dermatologa, stosowałam i pomagał. Trochę się uspokoiło wszystko i na tym poprzestałam. Ale odkąd jestem w ciąży, wszystko się powtarza. A do dermatologa się nie wybierałam, bo byłam przekonana, że w ciąży i tak niewiele mi pomoże. Ale skoro Tobie przepisał Zineryt, to może faktycznie lepiej zaryzykować.
Ja do tej pory (od połowy ciąży) twarz myję mydłam protex, przemywam naparem z zielonej herbaty, a miejscowo stosuję pastę cynkową. Dla nawilżenia używam humektan. Tak ogólnie tragedii nie ma, ale te pryszcze na brodzie takie bolące, czerwone, białe....
Więc pewnie wybiorę się do dermatologa, bo sama sobie nie pomogę.
MadziA2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-31, 19:15   #7
sabi
Zadomowienie
 
Avatar sabi
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 399
GG do sabi
Dot.: Pielęgnacja cery podczas ciąży

Cytat:
Napisane przez MadziA2010 Pokaż wiadomość
A do dermatologa się nie wybierałam, bo byłam przekonana, że w ciąży i tak niewiele mi pomoże. Ale skoro Tobie przepisał Zineryt, to może faktycznie lepiej zaryzykować.
Też tak myślałam - że dermaotolog mi teraz niewiele pomoże - ale stwierdziłam, że może ukręcą mi chociaż w aptece jakąś maść na receptę . Tymczasem pani dermatolog, dr nauk medycznych, oświadczyła, że erytromycyna jest nieszkodliwa dla płodu, i warto spróbować z Zinerytem, bo może akurat zareaguję odpowiednio na ten antybiotyk. Zanim jednak potraktowalam twarz Zinerytem przeczytałam ulotkę od A do Z (wyraźnie napisali, że można w ciąży) i skonsultowalam się ze swoją panią ginekolog, która potwierdzila, że nie ma przeciwskazań.
Po dwóch tygodniach jest znacząca poprawa, erytromycyna zwłaszcza dobrze przeciwdziała bolącym bulwom na żuchwie, i mam nadzieję, że ten stan się utrzyma (tzn. lek nadal będzie działał).
Życzę Ci szybkiego znalezienia skutecznego środka na ciążowy trądzik
__________________
Hold me now
I'm six feet from the edge and I'm thinking
That maybe six feet
Ain't so far down
sabi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-01, 17:15   #8
MadziA2010
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 172
Dot.: Pielęgnacja cery podczas ciąży

A co sądzicie o herbatce z bratka? Pomaga na trądzik?
MadziA2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-03, 10:12   #9
MadziA2010
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 172
Dot.: Pielęgnacja cery podczas ciąży

Albo acne derm czy też benzacne? Mam w domu ale nie wiem czy są skuteczne i czy w ciąży można stosować?
MadziA2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-03, 16:27   #10
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Pielęgnacja cery podczas ciąży

Cytat:
Napisane przez MadziA2010 Pokaż wiadomość
Proszę o propozycje, dziewczyny co z Wami?

Progesteron Ci mocno wzrósł, więc nie dziwne że problemy z cerą się zaostrzyły. Poszukaj na biochemii, z dermatologiem bym się wstrzymała bo jednak dzieciaczek chyba ważniejszy niż lekarstwa na trądzik?
Po herbatce z bratka mozesz się przygotować na mega wysyp skórny, tak miała moja koleżanka, dodam że nie była w ciąży.A próbowałś olejek z drzewa herbacianego ? Trzeba tylko sprawdzić na biochemii czy się nadaje.
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-04, 09:05   #11
MadziA2010
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 172
Dot.: Pielęgnacja cery podczas ciąży

Nie próbowałam tego olejku, a gdzie go można kupić i w jakiej cenie?
MadziA2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-04, 19:55   #12
sabi
Zadomowienie
 
Avatar sabi
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 399
GG do sabi
Dot.: Pielęgnacja cery podczas ciąży

Cytat:
Napisane przez żurawinka Pokaż wiadomość
Progesteron Ci mocno wzrósł, więc nie dziwne że problemy z cerą się zaostrzyły. Poszukaj na biochemii, z dermatologiem bym się wstrzymała bo jednak dzieciaczek chyba ważniejszy niż lekarstwa na trądzik?
Po herbatce z bratka mozesz się przygotować na mega wysyp skórny, tak miała moja koleżanka, dodam że nie była w ciąży.A próbowałś olejek z drzewa herbacianego ? Trzeba tylko sprawdzić na biochemii czy się nadaje.
Uważam, że bardziej rozsądne jest stosowanie leków na trądzik (nie doustnych przecież) zapisanych przez dermatologa, który wiedział, że zapisuje je ciężarnej i rodzaj leku uzależnił od tego, że pacjentka jest w ciąży (nawiasem mówiąc, na ulotce jest napisane, czy można lek stosowac w ciąży czy nie) i dodatkowo skonsultowanie ich używania z prowadzącym ciążę ginekologiem, niż stosowanie przypadkowo znalezionych w domu specyfików czy wypróbowanie tony kosmetykow, bo może któryś podziała. Nie wspominając o tym, że picie herbatek ziołowych w ciąży jest mocno dyskusyjne, i też trzeba rodzaj ziółek skonsultować z lekarzem.
__________________
Hold me now
I'm six feet from the edge and I'm thinking
That maybe six feet
Ain't so far down
sabi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-05, 09:29   #13
MadziA2010
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 172
Dot.: Pielęgnacja cery podczas ciąży

Co do picia herbaty z bratka, to już pytałam mego ginekologa i powiedział, że nie ma przeciwskazań. Do dermatologa pewnie się wybiorę, ale zanim doczekam się wizyty, szukam w międzyczasie może ktoś używał jakiejś niedrogiej maści, kremu, który pomaga i jest nieszkodliwy w ciąży. Jak nie pomoże nie będzie żal, bo szukam czegoś taniego jak narazie. A co przepisze dermatolog, zobaczymy.
MadziA2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:44.