Tabletki jakie? na poprawienie buzi i zmniejszenie bólu :/ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-02, 17:52   #1
milabeata86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 162

Tabletki jakie? na poprawienie buzi i zmniejszenie bólu :/


Witam, jutro rano idę do ginekologa i chcę żeby przepisał mi tabletki jakieś nie drogie na poprawę twarzy i na zmniejszenie bóli okresowych :/

mam parę pyt. może mi pomożecie:
1) czy zaskórniki się pomniejszają po braniu tabl.?
2) czy nie wyskakują tak pojedyńcze takie bolące wypryski co woda z nich leci?
3) czy przebarwienia po tabl. się pojawiaja?
4) jakie tabletki są dobre? żeby mi buzie poprawiły i żeby bóle ustąpiły oraz co ważne żebym nie przytyła i aby po odstawieniu jeżeli bym się zdecydowała to żeby mi się nic nie działo, bo kiedyś miałam yasminelle ale one raczej nie są żadne "lecznicze" więc tak się nie znam, wiem tyle ,że nie chciałabym przytyć po nich

doradźcie jakie są dobre, pozdrawiam
milabeata86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-02, 18:01   #2
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Tabletki jakie? na poprawienie buzi i zmniejszenie bólu :/

od problemow skornych jest dermatolog. od problemow kobiecych jest ginekolog. tabletek antykoncepcyjnych sie nie poleca. jedna moze miec wieksze probley skorne, inna plamienia a inna nerowosc.

tycie to sprawa indywidualna, plamienia moga sie pojawic po kontakcie ze sloncem, tzn po opalaniu - sprawa indywidualna. lekarz zdecyduje co dla ciebie jest najlepsze
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-02, 18:06   #3
morrigan1986
Wtajemniczenie
 
Avatar morrigan1986
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 288
Dot.: Tabletki jakie? na poprawienie buzi i zmniejszenie bólu :/

Cytat:
Napisane przez milabeata86 Pokaż wiadomość
Witam, jutro rano idę do ginekologa i chcę żeby przepisał mi tabletki jakieś nie drogie na poprawę twarzy i na zmniejszenie bóli okresowych :/

mam parę pyt. może mi pomożecie:
1) czy zaskórniki się pomniejszają po braniu tabl.?
2) czy nie wyskakują tak pojedyńcze takie bolące wypryski co woda z nich leci?
3) czy przebarwienia po tabl. się pojawiaja?
4) jakie tabletki są dobre? żeby mi buzie poprawiły i żeby bóle ustąpiły oraz co ważne żebym nie przytyła i aby po odstawieniu jeżeli bym się zdecydowała to żeby mi się nic nie działo, bo kiedyś miałam yasminelle ale one raczej nie są żadne "lecznicze" więc tak się nie znam, wiem tyle ,że nie chciałabym przytyć po nich

doradźcie jakie są dobre, pozdrawiam
Tabletki działają na każdego indywidualnie. To, że koleżanka nie przytyła po danych tabsach nie znaczy, że ty też. Dla jednych się cera psuje przy yasminelle, dla innych poprawia. Lekarz powinien przeprowadzić wywiad i zlecić badania, żeby dobrać pigułki odpowiednie dla ciebie. A co do problemów z cerą to w pierwszej kolejności zgłoś się do dermatologa, bo skąd pewność, że to przez hormony?
__________________
Instagram
BLOG


morrigan1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-02, 19:41   #4
natulka2807
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 48
Dot.: Tabletki jakie? na poprawienie buzi i zmniejszenie bólu :/

Właśnie hormony w okresie dojrzewania powodują problemy ze skórą. Jest kilka rodzajów hormonów które wypisuje sie tylko i wyłącznie przez wzgląd na duże problemy skórne, tj. łojotok. Proponuję Ci wybrać sie do dermatologa a nie ginekologa. No chyba że zależy Ci na działaniu antykoncepcyjnym...wtedy ginekolog będzie lepszą opcją.
Chcę tylko przypomnieć że podczas przyjmowania doustnej antykoncepcji nie zaleca sie korzystania z solarium oraz opalania ogólnie. Ja np opalam sie i nic mi się nie dzieje ale to już musisz sprawdzić na sobie jeśli się odważysz. Pozdrawiam
natulka2807 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-02, 20:00   #5
milabeata86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 162
Dot.: Tabletki jakie? na poprawienie buzi i zmniejszenie bólu :/

Cytat:
Napisane przez natulka2807 Pokaż wiadomość
Właśnie hormony w okresie dojrzewania powodują problemy ze skórą. Jest kilka rodzajów hormonów które wypisuje sie tylko i wyłącznie przez wzgląd na duże problemy skórne, tj. łojotok. Proponuję Ci wybrać sie do dermatologa a nie ginekologa. No chyba że zależy Ci na działaniu antykoncepcyjnym...wtedy ginekolog będzie lepszą opcją.
Chcę tylko przypomnieć że podczas przyjmowania doustnej antykoncepcji nie zaleca sie korzystania z solarium oraz opalania ogólnie. Ja np opalam sie i nic mi się nie dzieje ale to już musisz sprawdzić na sobie jeśli się odważysz. Pozdrawiam
nom własnie tez bym chciala antykoncepcje ,ale po yasminelle nic mi nie bylo ,ale mialam przebarwienia i chodzilam na dolke i teraz chyba mnie skad je mialam
wlasnie bym chciala zeby bole mi przeszly ,buzia troszke sie poprawila i antykoncepcja byla ale jakie tabletki sa w miare ok? bo o dianie rozne rzeczy slyszlalam, tak dla wlasnej wiedzy chcialam wiedziec, jutro ginekolog pewnie mi doradzi, a zaskorniki myslicie ze znikna troszke po tabl? nie mam typowego tradziku wlasciwie, wyskakuje mi czasami cos, brode mam zawalona bardziej czyms podskota(ale nie sa kaszaki to) jakby zaskorniki ale nie czarne i ciezko wychodza troszke, nosek i czolo tez zaskorniki, policzki tez takie mam nie najgorsze wlasciewie, ale to roznie jest, raz przed i po okrsie mam wysyp na placach, na buzi czasami ale to wypryski jak pisalam takie są duze, bolace, dlugo sie goja i nie da sie wycisnac i nie ropne, raz jest ze wyjda z 3-4 i jest ok, ale czasami mma wysyp ;/ i po okresie tez tak :/ czyli hormony raczej cos nie tak, ale chwilami plakac mi sie chcialo jak np. plecy mi wysadzilo
milabeata86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-04, 12:37   #6
caskada
Zakorzenienie
 
Avatar caskada
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: BXL
Wiadomości: 9 124
Dot.: Tabletki jakie? na poprawienie buzi i zmniejszenie bólu :/

kiedys mialam problemy skorne bolacy obfity okres i dostalam diane bralam ja jakies 6 lat to byly moje najlepsze tabletki bez efektow ubocznych cera okres wszystko sie unormowalo pozniej zaszlam w ciaze i po zmianie tabletek do dzis walcze z ich minusami zadne nie sa dobre niestety diany nie moge brac a bardzo bym chciala znow
__________________
dlugosc 74 /cel 80 cm
blond przyciemniony(7wn)
caskada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-04, 13:24   #7
natulka2807
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 48
Dot.: Tabletki jakie? na poprawienie buzi i zmniejszenie bólu :/

Niestety prawda jest taka że nikt na forum nie napisze Ci jakie tabletki będą najlepsze. Musisz wybrać się do ginekologa i zrobić badania hormonalne na podsatwie których lekarz wypisze Ci antykoncepcję albo po prostu testowac na sobie. Często same badania nie pomagają i po prostu trzeba trafić na odpowiednie tabletki dla siebie . Ja np biorę Cilest od samego poczatku mi przypasował. Poza tym jest tani
natulka2807 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:09.