Liceum we Wrocławiu - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 34 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-04, 19:39   #991
~*~Kejsi~*~
Raczkowanie
 
Avatar ~*~Kejsi~*~
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wrocław ;)
Wiadomości: 184
Dot.: Dobre liceum we Wrocławiu [;

No to super Dzięki wielkie. A mieszka tam może ktoś z 13?
__________________

~*~Kejsi~*~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-04, 19:52   #992
agusiencja
Rozeznanie
 
Avatar agusiencja
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 592
Dot.: Dobre liceum we Wrocławiu [;

Cytat:
Napisane przez ~*~Kejsi~*~ Pokaż wiadomość
No ja do tej pory mieszkałam w bursie na trzemeskiej i tam była jedna łazienka na dwa pokoje, słyszałam, że na gajowej są na korytarzach... Ale trudno, jakoś przeżyję.
A pokoje jakiej wielkości są? Idzie wytrzymać czy tylko dostać klaustrofobię? :P
pw )

Co do komentarzy o internacie to różne są... ale trzeba tam zamieszkać, żeby poznać prawdę od środka, bo takie ogólniki to trochę subiektywne poglądy. Jedzenie raz jest spoko raz nie, kiedy dostajesz na śniadanie szynkę drobiową, serek kanapkowy, rzodkiewkę, ogórka, sałatę, świeżego pomidora, i chrupiące bułeczki, jest cudownie.
A jak dostaniesz zwiędłego kawałek masła i zdechłego pociętego w plasterki kabanosa, i resztki chleba sprzed weekendu, to już super nie jest...
O klaustrofobiczne dwuosobowe pokoje to raczej ludzie się biją, ale są głównie dla wybrańców - maturzystek.
Czwórki są wielkie, ale zawsze panuje tam zamęt
Trójki takie średnie, da się żyć
__________________

agusiencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-05, 09:46   #993
Elegance
Rozeznanie
 
Avatar Elegance
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 791
Dot.: Dobre liceum we Wrocławiu [;

chciałabym w sumie mieszkać w internacie ;p Są jakies zasady zeby tam zamieszkać? Trzeba być pewnie zza Wrocłwia
__________________
Próbuje zrzucić kg dla siebie

Studentka Politechniki Wrocławskiej
Elegance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-08, 19:30   #994
ECC
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 36
Dot.: Dobre liceum we Wrocławiu [;

z kim będę miała przyjemność spotkać się na hist-wosie w XII? (:
__________________
szukam w całym czarnych dziur jak w żółtym serze
ECC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 21:13   #995
Viteri
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3
GG do Viteri
Dot.: Dobre liceum we Wrocławiu [;

ja właśnie chciałam iść do XII albo VII, i wybrałam jednak VII, ale nie wiem nic o tej szkole poza profilami i innymi takimi 'formalnymi' sprawami. Czy mógłby mi ktoś powiedzieć coś o tej szkole, np. o atmosferze, nauczycielach, uczniach, wyjazdach itd? Byłabym wdzięczna
Viteri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-23, 17:30   #996
hameron
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 349
Dot.: Dobre liceum we Wrocławiu [;

Hej dziewczyny
Poradźcie mi, do jakiego liceum iść. Mam duże zdolności językowe, jestem bardzo dobra z polskiego i angielskiego, jednak nie zdecyduję się na klasę humanistyczną, bo historia zupełnie mi nie idzie. Dla odróżnienia lubię matematykę.

Szukam szkoły cieszącej się dobrą opinią, o wysokim poziomie z języka angielskiego i możliwości uczenia się innych, ciekawych języków, ale nie chcę też by było nudno, jestem kreatywną osobą
__________________
wymianka
hameron jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-23, 17:45   #997
CzerwoneUsta
Rozeznanie
 
Avatar CzerwoneUsta
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 512
Dot.: Dobre liceum we Wrocławiu [;

Cytat:
Napisane przez hameron Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
Poradźcie mi, do jakiego liceum iść. Mam duże zdolności językowe, jestem bardzo dobra z polskiego i angielskiego, jednak nie zdecyduję się na klasę humanistyczną, bo historia zupełnie mi nie idzie. Dla odróżnienia lubię matematykę.

Szukam szkoły cieszącej się dobrą opinią, o wysokim poziomie z języka angielskiego i możliwości uczenia się innych, ciekawych języków, ale nie chcę też by było nudno, jestem kreatywną osobą
Może klasa filologiczna w lo13?
Masz rozszerzony ang i matematykę
A szkoła b.fajna
CzerwoneUsta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-23, 18:36   #998
hameron
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 349
Dot.: Dobre liceum we Wrocławiu [;

Właśnie mam lekkie obawy, moja kuzynka tam uczęszczała i z tego co mówiła, nie była zadowolona.
Za to moi rodziciele gorąco namawiają mnie na XIV, z tego co się orientuję, poziom niezły, ja do geniuszy nie należę, więc nie dość, że będę miała prawdopodobnie problemy z dostaniem się, to jeszcze boję się o nadążanie za materiałem

A najbardziej ciągnie mnie do XVII- angielski z elementami angielskiego biznesu
__________________
wymianka

Edytowane przez hameron
Czas edycji: 2010-09-23 o 19:12
hameron jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-03, 17:45   #999
dream awake
Raczkowanie
 
Avatar dream awake
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: wrocław.
Wiadomości: 198
Dot.: Dobre liceum we Wrocławiu [;

up !
__________________

czasem nie wolno odpuścić i stanąć z boku,
bo w życiu są sprawy dużo ważniejsze niż spokój .


  • uczę się francuskiego
  • zapuszczam włosy
  • dbam o paznokcie







dream awake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-25, 14:32   #1000
anussia93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6
Dot.: Dobre liceum we Wrocławiu [;

POMOCY !

Właśnie sie przeprowadziłam do Wrocławia z małej miejscowości Starachowice w woj. Świętokrzyskim... Tam chodziłam do Liceum Ogólnokształcącego nr III. Skończyłam tam pierwszą klasę i zaczełam drugą (byłam w klasie teatralnej). Powiem szczerze że to liceum nie miało zbyt wysokiego poziomu i dlatego teraz szukam szkoły najlepiej też liceum o nie za wysokim poziomie bo boje się że w jakimś dobrym liceum moge sobie nie poradzić zwłaszcza że nie za bardzo mogę się odnaleść w nowym mieście... Wy sie orientujecie w tych szkołach więc doradźcie mi coś błagam.. ;(
anussia93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-25, 18:48   #1001
groszz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3
Dot.: Dobre liceum we Wrocławiu [;

Bardzo chętnie Ci pomogę, ale napisz coś więcej o sobie. W jakich przedmiotach jesteś mocna, co zamierzasz robić po liceum itd.
Poza tym nie wiem jak to jest z przenoszeniem się w prawie listopadzie; przykro mi to mówić, ale w dobrych liceach raczej już nie ma miejsc...
Aha, dobrze by było, żebyś policzyła sobie punkty http://www.absolwenci.wroclaw.pl/pon...nuv=15&menuh=0 (z gimnazjum oczywiście) Jak dojdziesz do wyboru szkół, to wybierz np. 8, 17 i 4, a potem klasy na chybił - trafił

Edytowane przez groszz
Czas edycji: 2010-10-25 o 19:08
groszz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-27, 13:42   #1002
anussia93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6
Dot.: Dobre liceum we Wrocławiu [;

ale mi właśnie chodzi o to żeby to liceum nie było jakies z mega wysokim poziomem tylko z troche słabszym bo ja jestem taką przeciętną uczennicą...;] i wiem że tu jest temat dobrego liceum ale nie znalazłam żadnego innego fajnego forum o gorszych liceach więc poradźcie mi coś tutaj...pliss

Edytowane przez anussia93
Czas edycji: 2010-10-27 o 13:44
anussia93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-27, 16:05   #1003
groszz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3
Dot.: Dobre liceum we Wrocławiu [;

Tak jak już napisałam, nie mogę Ci nic doradzić bez chociażby minimalnej wiedzy o Tobie. Jakie przedmioty chcesz zdawać na maturze? Co chcesz po niej robić? Ile miałaś punktów po gimnazjum (patrz mój ostatni post)?
Jeśli chodzi o ten temat, to w większości (oczywiście nie przeczytałam wszystkich 34 stron) jest o raczej średnich liceach
groszz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-28, 18:37   #1004
klaudiaoo
Raczkowanie
 
Avatar klaudiaoo
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 91
Dot.: Dobre liceum we Wrocławiu [;

Odświeżę wątek. Chcę zapisać się do 1.III lo, klasy architektonicznej, 2.XII lo i 3.XIII lo, klasy przyrodniczej, bądź filologicznej angielskiej. Być może ktoś z was chodził do której z tych szkół i mógłby mi powiedzieć o ich wadach i zaletach, opisać jaka atmosfera panuje w szkole, jacy są nauczyciele itp. Czekam na odpowiedź.
klaudiaoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-02, 17:54   #1005
anussia93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6
Dot.: Dobre liceum we Wrocławiu [;

hmm... co ja moge o sobie napisać... na pewno jak większość z nas nie przepadam za nauką i jestem strasznym leniuchem ;( w mojej dotychczasowej szkole nazbierało mi sie tez troche godzin nieusprawiedliwionych. Nienawidze matmy i zupełnie sobie z nią nie radze ale za to bardziej radze sobie z polskim, z biologią i na upartego z historią. A mam jeszcze takie jedno pytanko może ktoś sie orientuje czy są we Wrocławiu jakies fajne licea prywatne? bo może w ostateczności będę sie musiała zapisać własnie do prywatnego...
anussia93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-03, 07:04   #1006
groszz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3
Dot.: Dobre liceum we Wrocławiu [;

Nie mam bladego pojęcia o liceach prywatnych niestety. Wiem tylko, że jak się zapłaci to przyjmą każdego
W dalszym ciągu nie napisałaś, jakie przedmioty chcesz zdawać na maturze i co chcesz po niej robić. Na razie dowiedziałam się, że profil mat-fiz/inf nie jest dla Ciebie
groszz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-03, 08:30   #1007
CzerwoneUsta
Rozeznanie
 
Avatar CzerwoneUsta
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 512
Dot.: Dobre liceum we Wrocławiu [;

Ja polecam Ci ALĘ
ALA to prywatne autorskie liceum. Jest świetne! Nauczyciele ok, dyrektorka super, uczy biol To liceum jest na Robotniczej. Może wygląd ma nijaki ale w sumie teraz w środku remontowali i wygląda nawet Poza tym mają świetne zajęcia na wf, nie jakaś zwykła siatka jak w każdej publicznej szkole ale wychodzisz na kręgle, łyżwy itd Jednak musiałabyś się wdrążyć w temat bo ta szkoła jest inna od pozostałych, tam wybierasz sb przedmioty na które bd chodzić a na które nie. Obowiązkowa jest matma, polski wf i coś jeszcze z tego co pamiętam I duży wybór jest klas np. dziennikarsko-literacka, jakaś tam aktorska była Dużo ciekawych warsztatów Jest to liceum "artystyczne" Dużo osób mówi, że ta szkoła to więcej zabawa niż szkoła. Wiesz, jak będziesz chciała z niej coś wynieść to wyniesiesz. A przy tym bd dobrze się bawiła na plenerach, warsztatach itd
Jedyne co może odstraszyć to cena- wpisowe 600 zł a miesięczne czesne chyba 450zł Ale to jedyne liceum prywatne , które polecam
Na Wiśniowej jest ale jest okropne, opłaty chyba 200zł miesięcznie.
CzerwoneUsta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-06, 16:21   #1008
anussia93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6
Dot.: Dobre liceum we Wrocławiu [;

a co do tej ALI to wysoki jest tam poziom nauczania? czy ogólnie jest lajtowo? ;p

---------- Dopisano o 17:21 ---------- Poprzedni post napisano o 17:16 ----------

Cytat:
Napisane przez groszz Pokaż wiadomość
Nie mam bladego pojęcia o liceach prywatnych niestety. Wiem tylko, że jak się zapłaci to przyjmą każdego
W dalszym ciągu nie napisałaś, jakie przedmioty chcesz zdawać na maturze i co chcesz po niej robić. Na razie dowiedziałam się, że profil mat-fiz/inf nie jest dla Ciebie

jak na tą chwile na maturze chce zdawac tylko obowiązkowe przedmioty i zastanawiam sie jeszcze nad wos'em albo geografią ale nie wiem co mi z tego wyjdzie... i moim największym problem jest to że ja wcale nie wiem co chce robić w życiu ale na pewno chce skończyć szkołę średnią a potem sie zobaczy
anussia93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-06, 19:52   #1009
ewwwwelina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2
Dot.: Dobre liceum we Wrocławiu [;

cześć ; )
w tym roku zdaję egzaminy..szczerze strasznie sie boje, ale trzeba wybrać lo. i tu jest moje pytanie. chciałabym pójsc do takiej szkoły z rozszerzeniem w której w 3 klasie uczy się tylko przedmiotów maturalnych ? a dokładnie chodzi mi o bio-chem.
Mam jeszcze pytanie.. co sądzicie o lo 6 lo 9 lo 15 i lo 17 i lo 30 ;P ( o 30 pytaam sie dlatego ze chcialabym wiedziećczy ktos z tego forum jest z tego lo, ale napewno tam nie pójde ; )) )
dziękuje
ewwwwelina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-06, 23:08   #1010
agusiencja
Rozeznanie
 
Avatar agusiencja
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 592
Dot.: Dobre liceum we Wrocławiu [;

Cytat:
Napisane przez ewwwwelina Pokaż wiadomość
cześć ; )
w tym roku zdaję egzaminy..szczerze strasznie sie boje, ale trzeba wybrać lo. i tu jest moje pytanie. chciałabym pójsc do takiej szkoły z rozszerzeniem w której w 3 klasie uczy się tylko przedmiotów maturalnych ? a dokładnie chodzi mi o bio-chem.
Mam jeszcze pytanie.. co sądzicie o lo 6 lo 9 lo 15 i lo 17 i lo 30 ;P ( o 30 pytaam sie dlatego ze chcialabym wiedziećczy ktos z tego forum jest z tego lo, ale napewno tam nie pójde ; )) )
dziękuje
w 8 chyba tak jest! w tych ogólnych klasach, fakultety są od 3 klasy.
A z tych szkół co wymieniłaś 9 najlepsza, ale nie radzę nikomu tam iść. Rzygam tą szkołą i nienawidzę.

Co do ALI to nie ogarniam jak ci ludzie w ogóle matury zdają ;d chodzą do szkoły jak chcą, zapisują się na lekcje jakie chcą, jak się nie zapiszą a jest coś obowiązkowe to mogą robić wszystko w domu. Jak nie zdasz będąc w innej szkole i przeniesiesz się do ALI to idziesz mimo tego klasę wyżej.... bajka, że aż przeraża.
__________________


Edytowane przez agusiencja
Czas edycji: 2010-11-06 o 23:11
agusiencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-06, 23:12   #1011
Dunka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 825
GG do Dunka
Dot.: Dobre liceum we Wrocławiu [;

Cytat:
Napisane przez ewwwwelina Pokaż wiadomość
cześć ; )
w tym roku zdaję egzaminy..szczerze strasznie sie boje, ale trzeba wybrać lo. i tu jest moje pytanie. chciałabym pójsc do takiej szkoły z rozszerzeniem w której w 3 klasie uczy się tylko przedmiotów maturalnych ? a dokładnie chodzi mi o bio-chem.
Mam jeszcze pytanie.. co sądzicie o lo 6 lo 9 lo 15 i lo 17 i lo 30 ;P ( o 30 pytaam sie dlatego ze chcialabym wiedziećczy ktos z tego forum jest z tego lo, ale napewno tam nie pójde ; )) )
dziękuje
Jesli masz pytania o 17 to pytaj
Dunka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-07, 11:09   #1012
CzerwoneUsta
Rozeznanie
 
Avatar CzerwoneUsta
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 512
Dot.: Dobre liceum we Wrocławiu [;

Cytat:
Napisane przez anussia93 Pokaż wiadomość
a co do tej ALI to wysoki jest tam poziom nauczania? czy ogólnie jest lajtowo? ;p

---------- Dopisano o 17:21 ---------- Poprzedni post napisano o 17:16 ----------




jak na tą chwile na maturze chce zdawac tylko obowiązkowe przedmioty i zastanawiam sie jeszcze nad wos'em albo geografią ale nie wiem co mi z tego wyjdzie... i moim największym problem jest to że ja wcale nie wiem co chce robić w życiu ale na pewno chce skończyć szkołę średnią a potem sie zobaczy
ALA jest ok moim zdaniem nie byłam uczennicą więc nie mogę się o niej wypowiedzieć ale myślę, że poziom jest ok. Słyszałam opinie takie, że jeżeli chcesz zdać dobrze mature to nie lepiej żebyś nie szła do tej szkoły ale nie wydaje mi się to prawdą, słyszałam wiele pozytywów o tej szkole zresztą, jeżeli bd chodzić na wszystkie lekcje i poświęcać minimum czasu w domu to chyba bd ok
Wejdź sb w plan lekcji mają bardzo ciekawy rozkład, w czwartek chyba dzień artystyczny i w piątek też coś ;] to nie jest taka typowa szkoła, gdzie uczysz się od pon-piątku, jest więcej luzu. Choć dla ambintych ludzi Ala to nie ta bajka ;] więc nie poszłam do tej sql
Jednak to co powiedziała agusiencja, ludzie się zapisują ale to nie oznacza, że nauki tam nie ma. Chodzi o to, że wybierasz sb na początku na jakie lekcje bd chodzić. Wiadomo, że przecież można iść na każdy i wtedy skoro to zadeklarujesz, bd musiała chodzić. Chodzą tacy co im nie zależy ale jest sporo osób co lubi tą szkołę i sie uczy jakoś i matury zdają. Więc wybór zależy od cb Najlepiej skontaktuj się z kimś kto uczęszcza do ALI
CzerwoneUsta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-14, 12:26   #1013
XburberryX
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: wrocław.
Wiadomości: 3
Exclamation Dot.: Dobre liceum we Wrocławiu [;

Bardzo proszę o pomoc, to ważne. Muszę podjąć ostateczną decyzję już dzisiaj.

Jestem w lo9 w 1 klasie, jednak z wielu powodów, w tym masakrycznie niskiego poziomu angielskiego [miały być grupy międzyoddziałowe, ale oczywiście nie ma...] ZAMIERZAM SIĘ PRZENIEŚĆ. Chcę mieć rozszerzoną historię i wos, myślałam nad lo12 [tutaj malutka prośba- nie piszcie, ze chyba nie ma miejsc, etc, bo to mi nie przeszkadza].
Czy jest ktoś z lo12/ lub ktoś, kto sie orientuje w sytuacji w tej szkole?
Czy po prawie 3 miesiącach w innej szkole poradzę sobie na tych... egzaminach semestralnych?
Czy jest cieżko z tym systemem punktowym? [jestem zdolną uczennicą, ale leniwą, poza tym mam problemy z matmą i fiz... ]
Czy nauczyciele są w porządku?
I- przede wszystkim- jak uczniowie? Czy zostanę miło przyjęta i nie będę miała problemów z 'wbiciem się' do towarzystwa jako osoba, która doszła do klasy? [jestem raczej silną osobowoscią] ;]
PROSZĘ O MOŻLIWIE SZYBKIE ODPOWIEDZI, MUSZĘ DZISIAJ PODJĄĆ DECYZJĘ... to dla mnie niewyobrażalnie ważne. Z góry dziękuję za pomoc
__________________
...and the superstars sucked into the Supermassive. [muse]
XburberryX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-04, 07:35   #1014
EgyptianCotton
Raczkowanie
 
Avatar EgyptianCotton
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Wrocław.
Wiadomości: 394
GG do EgyptianCotton
Dot.: Dobre liceum we Wrocławiu [;

Ja jestem uczennicą LO VIII i powiem Wam, że każdemu polecam tą szkołę. Wymagają dużo, ale nie aż tak dużo, jak np. w XII czy IX. Języki - francuski, rosyjski, niemiecki i angielski są na wysokim poziomie. Ciągle organizowane są różne imprezy - od września były już otrzęsiny, dzień życzliwości, Halloween, andrzejki, noc filmowa ( od 21:30 wczoraj do 6 rano dzisiaj oglądaliśmy filmy na dużej sali ) a w poniedziałek są mikołajki. Nie ma problemów z wyjściem do kina/teatru, jest liga klas czyli coś jak pkt w Hogwarcie w Harrym Potterze. Szkoła jest mała, przyjazna, na przerwach muzyka, ciągle kiermasze ciast więc można się najeść, w sklepiku kawa, zapiekanki, ciabaty, bułki słodkie, zwykłe. Ogólnie mi się bardzo podoba, są super ludzie!
EgyptianCotton jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-04, 20:13   #1015
dream awake
Raczkowanie
 
Avatar dream awake
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: wrocław.
Wiadomości: 198
Dot.: Dobre liceum we Wrocławiu [;

cześć, cześć. w tym roku również piszę egzaminy. może odświeżmy ten wątek?
mam na uwadze LO 12.
__________________

czasem nie wolno odpuścić i stanąć z boku,
bo w życiu są sprawy dużo ważniejsze niż spokój .


  • uczę się francuskiego
  • zapuszczam włosy
  • dbam o paznokcie







dream awake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-04, 20:27   #1016
Callitus
Zakorzenienie
 
Avatar Callitus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 461
Dot.: Dobre liceum we Wrocławiu [;

Cytat:
Napisane przez klaudiaoo Pokaż wiadomość
Odświeżę wątek. Chcę zapisać się do 1.III lo, klasy architektonicznej, 2.XII lo i 3.XIII lo, klasy przyrodniczej, bądź filologicznej angielskiej. Być może ktoś z was chodził do której z tych szkół i mógłby mi powiedzieć o ich wadach i zaletach, opisać jaka atmosfera panuje w szkole, jacy są nauczyciele itp. Czekam na odpowiedź.
Cytat:
Napisane przez dream awake Pokaż wiadomość
cześć, cześć. w tym roku również piszę egzaminy. może odświeżmy ten wątek?
mam na uwadze LO 12.
Ja jestem uczennicą I klasy w LO XII. Jestem na mat-fizie i żałuję, że tam poszłam.
Znaczy - atmosfera i ludzie są naprawdę świetni. Nauczyciele wymagający, poziom wysoki, ale daję radę nie ucząc sie specjalnie dużo. Ludzie są przeboscy, po prostu ich kocham

Ale - żałuję z jednego powodu - profilu I tak na dobrą sprtawę chętnie bym się przeniosła, ale na hist-wosie jest niezły zapieprz, a nie wyobrażam sobie spędzać czasu przy książkach i kuć dat. Tym bardziej, ze w planach mam filologię hiszpańską, wiec chętnie przeniosłabym się do IX. No ale będę sie meczyć 3 lata w XII...

Polecam szkołe, jeśli jesteś pewna czego chcesz - jeśli pasjonuje cie historia - to nawet się nie wahaj Najlepszy human we Wrocłaiwu moim zdaniem.
Mat - fiz - dobrego nauczyciela fizy nie uraczysz w tej szkole ;] Ja po miesiącu wybiłam sobie z głowy nawet podstawę na maturze z tego przedmiotu.
Biol - chem - zależy na kogo trafisz, ale legenda tej szkoły - prof. Szczęsny na pewno chemii nauczy Ale trzeba nauczyc sie z nim żyć...
Na temat mat-geo i hist-geo się nie wypowiem, bo to dla mnie profile całkowicie z
__________________
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.
Callitus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-04, 22:05   #1017
dream awake
Raczkowanie
 
Avatar dream awake
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: wrocław.
Wiadomości: 198
Dot.: Dobre liceum we Wrocławiu [;

właśnie ja humanistka, więc miałam w planach hist-wos. az tak źle z tym kuciem na profilu? ; )
__________________

czasem nie wolno odpuścić i stanąć z boku,
bo w życiu są sprawy dużo ważniejsze niż spokój .


  • uczę się francuskiego
  • zapuszczam włosy
  • dbam o paznokcie







dream awake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-04, 22:21   #1018
Callitus
Zakorzenienie
 
Avatar Callitus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 461
Dot.: Dobre liceum we Wrocławiu [;

Cytat:
Napisane przez dream awake Pokaż wiadomość
właśnie ja humanistka, więc miałam w planach hist-wos. az tak źle z tym kuciem na profilu? ; )
Jakby to powiedzieć: ja mówię z perspektywy największego opier.dalacza w tej szkole, znaczy się mat fiza Materiału jest sporo - w końcu to historia ;] Moje histwosiaczki mają co tydzień kartkówki, ale jest czas na życie towarzyskie, więc wszystko zależy jak Ty to sobie ustawisz
__________________
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.
Callitus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-05, 20:02   #1019
CzerwoneUsta
Rozeznanie
 
Avatar CzerwoneUsta
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 512
Dot.: Dobre liceum we Wrocławiu [;

Co do XII mam tam kilku znajomych, głównie właśnie na humanie był też jeden ewenement, co przeniósł się z lo4 do dwunastki i niby taki dobry, świetny a w sumie poległ na chemii, ciekawe na kogo trafił ;D
Hist, wos na baaaardzo wysokim poziomie. I to ok aczkolwiek jeżeli będziesz chciała dać coś sama z siebie to myślę, że i w gorszym humanie będziesz mieć duży zakres wiedzy i maturę rozszerzoną zdasz dobrze Ale ogólnie jako human, 12-stka jest świetna

Callitus, też zamierzam iść na filologię hiszpańską haha, trochę dziwni mnie fakt, że ścisłowiec idzie na filologię jakoś bardziej humanista pasuje mi na filologa Bo ciężko potem jest osobom na mat-fizie zdawać np. rozszerzoną hist, czy tam wos...
CzerwoneUsta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-05, 21:24   #1020
Callitus
Zakorzenienie
 
Avatar Callitus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 461
Dot.: Dobre liceum we Wrocławiu [;

Cytat:
Napisane przez CzerwoneUsta Pokaż wiadomość
Callitus, też zamierzam iść na filologię hiszpańską haha, trochę dziwni mnie fakt, że ścisłowiec idzie na filologię jakoś bardziej humanista pasuje mi na filologa Bo ciężko potem jest osobom na mat-fizie zdawać np. rozszerzoną hist, czy tam wos...
A co ma filologia do historii? Ja i tak w planach mam 2 kierunki (coś na polibudzie bądź UE ) Zresztą moje 'iście' na f, hiszp. na razie jest w planach, zobaczymy czy przez całe liceum starczy mi motywacji na samodzielną naukę
Ja jak na porządnego ścisłowca przystało, nie mam większych problemów z historią - mogłabym rzec nawet, że bardzo ją lubię Aczkolwiek na maturę z historii bym się nie porwała
__________________
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.

Edytowane przez Callitus
Czas edycji: 2010-12-05 o 21:25
Callitus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-06-25 10:41:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:13.