Wakacyjne maluszki opusciły nasze brzuszki - MAMUSIE LIPCOWO-SIERPNIOWE 2010 cz.III - Strona 80 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-11-20, 23:33   #2371
dzidziadziumdzia
Zakorzenienie
 
Avatar dzidziadziumdzia
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Szczecin/Bydgoszcz
Wiadomości: 3 841
Dot.: Wakacyjne maluszki opusciły nasze brzuszki - MAMUSIE LIPCOWO-SIERPNIOWE 2010 cz

Cytat:
Napisane przez Siala_Bala Pokaż wiadomość
jezuuu Dzidzia.. aleś wyliczyła trajektoria mogłabyś pracować dla NASA

Chyba bym się bała zajść do Ciebie na kawę
A wiesz, że mam wyniki z Mensy jako niby te 5% obywateli? Ale jakoś jeszcze się nikt do mnie w tej sprawie nie zgłosił .

Cytat:
Napisane przez Siala_Bala Pokaż wiadomość
AHAHAHAHAHAAAAA
To Pinky i jego kumpel mózg, mózg, mózg...

http://www.youtube.com/watch?v=aMpSuYOSiWg

Dzidzia!!! Jak Ty jesteś mózg to ja muszę być Pinky!
Pinky jest faaajny .

Byłam na izbie przyjęć za namową znajomej pielęgniarki pracującej na okulistyce. Na chwilę obecną nie znają przyczyny i dali mi skierowanie na dokładniejsze badania.
__________________
Wituś przyszedł na świat 18.09.2013; (33Hbd)

Aliska przyszła na świat 18.08.2010
. Witaj Kochanie


Aniołki 05.2009 i 08.2009 oraz Aniołek bliźniak 03.2013
dzidziadziumdzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-21, 00:20   #2372
Siala_Bala
Zakorzenienie
 
Avatar Siala_Bala
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Będzin
Wiadomości: 4 683
Dot.: Wakacyjne maluszki opusciły nasze brzuszki - MAMUSIE LIPCOWO-SIERPNIOWE 2010 cz

Cytat:
Napisane przez dzidziadziumdzia Pokaż wiadomość
A wiesz, że mam wyniki z Mensy jako niby te 5% obywateli? Ale jakoś jeszcze się nikt do mnie w tej sprawie nie zgłosił .
Bo my musimy działać razem
Jako geniusz i patałach
bo wiesz.. przy mnie to ta twoja wiedza będzie jeszcze bardziej uwydatniona
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/82down155vemfnqi.png
"I Panie Boże spraw żeby te wszystkie kilogramy poszły mi w cycki..."

Wzrost 175cm. Start: 90,2
Plan minimum: 70
Satysfakcja maksymalna: 61,4(max wg Dukana choć nie Dukam)

Obecnie: 74,2kg
Siala_Bala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-21, 07:52   #2373
justinak25
Raczkowanie
 
Avatar justinak25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 274
Dot.: Wakacyjne maluszki opusciły nasze brzuszki - MAMUSIE LIPCOWO-SIERPNIOWE 2010 cz

Byliśmy u lekarza, jesteśmy już 2 miesiące na Debridacie a dziecko jak wyło tak wyje, jeszcze doszły noce gdzie śpi łącznie może ze 4 godziny, jak smoczek wypadnie to znów wrzask więc i tak nie da się wyspać. Obawiam sie jak to bedzie jak wrócę do pracy - mąz pracuje na nocki stale a ja od rana więc chyba będe miała koc w aucie i gdzieś na mieści będę dosypiać
justinak25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-21, 08:03   #2374
karolcia228
Zakorzenienie
 
Avatar karolcia228
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: ŚWINOUJŚCIE
Wiadomości: 5 024
GG do karolcia228 Send a message via Skype™ to karolcia228
Dot.: Wakacyjne maluszki opusciły nasze brzuszki - MAMUSIE LIPCOWO-SIERPNIOWE 2010 cz

Cytat:
Napisane przez niezawsze Pokaż wiadomość
juz Dzidzia napisala 4tyg=28dni

tez mam astygmatyzm, ale chyba z tym sie nic nie robi ani okolarow nie potrzebuje ani nic

ja zostaje sama na 3 dni tz w delegacji nie cierpie jak jezdzi, mam nadzieje, ze padac nie bedzie, bo jak ja psa wyprowadze z dzieckiem
dzieki za odp. o sloiczkach
Jak ma się duży astygmatyzm to nosi się okulary moja mama nosi, siostra też ja mam niewielki więc nie trzeba, i Nastka chyba też ma po mnie, ale jeszcze nie można dokładnie sprawdzić.
Współczuje, ja nie lubię być sama
Cytat:
Napisane przez justinak25 Pokaż wiadomość
Byliśmy u lekarza, jesteśmy już 2 miesiące na Debridacie a dziecko jak wyło tak wyje, jeszcze doszły noce gdzie śpi łącznie może ze 4 godziny, jak smoczek wypadnie to znów wrzask więc i tak nie da się wyspać. Obawiam sie jak to bedzie jak wrócę do pracy - mąz pracuje na nocki stale a ja od rana więc chyba będe miała koc w aucie i gdzieś na mieści będę dosypiać
O rety...naprawdę współczuje....wtedy odechciewa się wszystkiego

Nastka spała do 6.30 zjadła i jeszcze coś tam pospała i obudziłyśmy się o 8.50
__________________
______Karolinka i Iruś______
Nasz ślub-08.09.2007
...Anastazja-ur.07.07.2010....
...Nasz Aniołek...20.08.2009...

http://s6.suwaczek.com/20070908640517.png

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cuay3rd5gps6p.png
karolcia228 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-21, 08:20   #2375
entertete
Rozeznanie
 
Avatar entertete
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 751
Dot.: Wakacyjne maluszki opusciły nasze brzuszki - MAMUSIE LIPCOWO-SIERPNIOWE 2010 cz

papeteria ja czuję coś w miejscu na lewą górną jedynkę, małż też, a moja mama to ponoć nawet coś zobaczyła, ale ja nie widzę

U nas zmiany atopowe się podgajają - bez sterydów, na łebku walczymy z ciemieniuchą - do tego stopnia to jest uciązliwe, że zaczęłam małego kłaść spać i na drzemki w czapce cienkiej, bo się drapie do krwi.
Zamówiłam jakieś kosmetyki z musteli na ciemienuchę i liczę, że pomoże nam to wygonić bezpowrotnie. Jeszcze we wtorek dermatolog.

I, mojego małża nie było 5 dni i jak wrócił to mówi, że widzi ogromną różnicę w wyglądzie i zachowaniu - a ja tego nie zauważam aż tak
entertete jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-21, 08:54   #2376
niezawsze
Zakorzenienie
 
Avatar niezawsze
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 5 991
Dot.: Wakacyjne maluszki opusciły nasze brzuszki - MAMUSIE LIPCOWO-SIERPNIOWE 2010 cz

Cytat:
Napisane przez justinak25 Pokaż wiadomość
Byliśmy u lekarza, jesteśmy już 2 miesiące na Debridacie a dziecko jak wyło tak wyje, jeszcze doszły noce gdzie śpi łącznie może ze 4 godziny, jak smoczek wypadnie to znów wrzask więc i tak nie da się wyspać. Obawiam sie jak to bedzie jak wrócę do pracy - mąz pracuje na nocki stale a ja od rana więc chyba będe miała koc w aucie i gdzieś na mieści będę dosypiać
o kurcze wspolczuje
Eter oby zniklo wszystko szybko, pewnie ten azs wzmaga ciemieniuszke, bo nam pomogla sama oliwka


u nas noc lepsza, zarelko o 1, 6 i 9,30, ale i tak sie nie wyspalam, bo poszlam spac po 2
__________________
Maja

Maciuś
niezawsze jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-21, 09:04   #2377
agravka
Wtajemniczenie
 
Avatar agravka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 378
Dot.: Wakacyjne maluszki opusciły nasze brzuszki - MAMUSIE LIPCOWO-SIERPNIOWE 2010 cz

Cytat:
Napisane przez jaszczka Pokaż wiadomość



właśnie skończyłam ładować nowe zdjęcia obrazów jak ktoś ma ochotę to zapraszam do oglądania
http://www.facebook.com/album.php?ai...00000551335046
cuuuudne!!!! Twoj tata musi byc bardzo wrazliwym człowiekiem
Cytat:
Napisane przez justinak25 Pokaż wiadomość
Byliśmy u lekarza, jesteśmy już 2 miesiące na Debridacie a dziecko jak wyło tak wyje, jeszcze doszły noce gdzie śpi łącznie może ze 4 godziny, jak smoczek wypadnie to znów wrzask więc i tak nie da się wyspać. Obawiam sie jak to bedzie jak wrócę do pracy - mąz pracuje na nocki stale a ja od rana więc chyba będe miała koc w aucie i gdzieś na mieści będę dosypiać
bardzo wspolczuje i zastanawiam sie co moze byc dziecku...karmisz piersia?

Cytat:
Napisane przez entertete Pokaż wiadomość

U nas zmiany atopowe się podgajają - bez sterydów, na łebku walczymy z ciemieniuchą - do tego stopnia to jest uciązliwe, że zaczęłam małego kłaść spać i na drzemki w czapce cienkiej, bo się drapie do krwi.
Zamówiłam jakieś kosmetyki z musteli na ciemienuchę i liczę, że pomoże nam to wygonić bezpowrotnie. Jeszcze we wtorek dermatolog.

I, mojego małża nie było 5 dni i jak wrócił to mówi, że widzi ogromną różnicę w wyglądzie i zachowaniu - a ja tego nie zauważam aż tak
z tego co piszeszz, to nadal jest jakies uczulenie...tylko na co?bo chyba karmisz mm,prawda?wspolczuje
agravka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-21, 09:06   #2378
wiolek1
Zadomowienie
 
Avatar wiolek1
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 202
Dot.: Wakacyjne maluszki opusciły nasze brzuszki - MAMUSIE LIPCOWO-SIERPNIOWE 2010 cz

itakasia cieszę się, że wyniki córy wyszły dobrze

hd jak zawsze pięknie

lazurowa za ząbka

Cytat:
Napisane przez scoobs Pokaż wiadomość
Jusdan, biedne Twoje dzieciaczki, tyle bdadan, powodzenia.

Moj Ali, odkad nie jem bialka, to rzadziej robi kupy, dzisiaj jeszcze nie robil, i prawie wcale nie spal, czesto placze biedaczek
kurcze naprawde mnie ciekawi czy u ciebie faktycznie jest ta skaza czy nie :/

dzidzia dobrze, że poszlaś na izbę przyjęć- i na pewno będzie dobrze wszystko nie martw się na zapas tylko rób badania

jaszczka twój tata poprostu cuda tworzy

Cytat:
Napisane przez FraniaPirania Pokaż wiadomość
nie ide do innego bo mysle ze to zwykle uczulenie na johnsona, odstawilam i plamy zchodza. dal mi oilatium do mycia i jakis olejek po

o widzisz u mnie nawet pediatra 5 razy mi powtarzała żeby absolutnie nie używać johnsona bo jest strasznie uczulający.
oby to było to

Cytat:
Napisane przez itakasia Pokaż wiadomość
ja mam ostatnio faze na pizze a w tv zawiesilam oko na Holiday, zobaczymy co bedzie
faze na pizze ja mam całe życie ( i na chleb i ser żółty- potrafiłam przez pół roku na śniadanie, obiad, kolacje jeść tylko grzanki z serem i nic innego dziwie się, że mi żołądek nie wysiadł )

Cytat:
Napisane przez justinak25 Pokaż wiadomość
Byliśmy u lekarza, jesteśmy już 2 miesiące na Debridacie a dziecko jak wyło tak wyje, jeszcze doszły noce gdzie śpi łącznie może ze 4 godziny, jak smoczek wypadnie to znów wrzask więc i tak nie da się wyspać. Obawiam sie jak to bedzie jak wrócę do pracy - mąz pracuje na nocki stale a ja od rana więc chyba będe miała koc w aucie i gdzieś na mieści będę dosypiać
kurcze ale musi być chyba jakas przyczyna przecież to nie jest normalne. kolki ma czy coś innego ?

entertete daj znać jak po wizycie we wtorek

idem trochę do klubu

Edytowane przez wiolek1
Czas edycji: 2010-11-21 o 09:08
wiolek1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-21, 09:27   #2379
aniaa22
Zakorzenienie
 
Avatar aniaa22
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: TOP/GD
Wiadomości: 5 948
Dot.: Wakacyjne maluszki opusciły nasze brzuszki - MAMUSIE LIPCOWO-SIERPNIOWE 2010 cz

Cytat:
Napisane przez dzidziadziumdzia Pokaż wiadomość
Ech... kiedyś pisałam, że mam czarne plamki w polu widzenia jednego oka. Od wczoraj pojawiają mi się błyski. Obawiam się, że to odwarstwienie siatkówki . Jestem załamana
dobrze ze poszlas na ip mam nadzieje ze to jednak nic powaznego

Cytat:
Napisane przez itakasia Pokaż wiadomość
ja mam ostatnio faze na pizze a w tv zawiesilam oko na Holiday, zobaczymy co bedzie
ja bardzo lubie ten film

Cytat:
Napisane przez Siala_Bala Pokaż wiadomość
AHAHAHAHAHAAAAA
To Pinky i jego kumpel mózg, mózg, mózg...

http://www.youtube.com/watch?v=aMpSuYOSiWg

Dzidzia!!! Jak Ty jesteś mózg to ja muszę być Pinky!
uwielbialam ta bajke

Cytat:
Napisane przez wiolek1 Pokaż wiadomość
faze na pizze ja mam całe życie ( i na chleb i ser żółty- potrafiłam przez pół roku na śniadanie, obiad, kolacje jeść tylko grzanki z serem i nic innego dziwie się, że mi żołądek nie wysiadł )
to tak samo jak ja

my wczoraj troche winkowalismy. misiek nawet ladnie spal bo pobudka po 2 nie spal godzine a potem o 6.20 sie obudzil i juz spac nie chcial ale zabral go damian a ja dospalam
aniaa22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-21, 10:20   #2380
modro
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 657
Dot.: Wakacyjne maluszki opusciły nasze brzuszki - MAMUSIE LIPCOWO-SIERPNIOWE 2010 cz

Cytat:
Napisane przez justinak25 Pokaż wiadomość
Byliśmy u lekarza, jesteśmy już 2 miesiące na Debridacie a dziecko jak wyło tak wyje, jeszcze doszły noce gdzie śpi łącznie może ze 4 godziny, jak smoczek wypadnie to znów wrzask więc i tak nie da się wyspać. Obawiam sie jak to bedzie jak wrócę do pracy - mąz pracuje na nocki stale a ja od rana więc chyba będe miała koc w aucie i gdzieś na mieści będę dosypiać

justi, cierpliwości i zrozumienia dla dziecka życzę, ja juz odstawiłam debridat jakieś 3 tygodnie temu, u mnie jest coraz lepiej, Mała uspokaja się i z dnia na dzień jest coraz lepiej. Oczywiście są czasami akcje, ale w sumie jest ok.
Powiem Ci, że chyba sporo też dała zmiana mojego podejścia do Małej. W kazdym razie rozumiem Cię i życzę poprawy.
__________________

modro jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-21, 10:39   #2381
papeteria
Zakorzenienie
 
Avatar papeteria
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 460
Dot.: Wakacyjne maluszki opusciły nasze brzuszki - MAMUSIE LIPCOWO-SIERPNIOWE 2010 cz

czesc dziewczyny jestem na 78 str czyli nie najgorzej .
ale zaraz wychodzimy na spacer a potem do rodzicow na obiad.
Widzialam temat krzeselek i chyba faktycznie wezme to co siala poleca nie kupowalabym pewnie krzeselka bo wydawalo mi sie to zbednym luksusem ..do czasu az zobaczylam jak szwagierka u nas karmila swojego synka a on sie wiercil i szarpal a jabluszko bylo wszedzie na naszym bezowym wypoczynku po prostu takie krzeselko bardzo ulatwia no i samo to ze do 3 roku jest to dobra inwestycja
a wogole to pomimo ze piers mam miekka to chyba jakis zastoj mi sie zrobil bo boli a jutro zapisze Adaska do pierwszego lepszego lekarza bo na tym rankingu na necie to jakas sciema jest i paru lekarzy na krzyz chociaz moze sprawdze jedna p.doktor ...nie pisze nic wiecej co by sie nie powtarzac u nas b.z.
ale ogolnie to jestem bojowo nastawiona na piatek przed szczepieniem ..bede miala 1000 pytan nt. tych kupek i boli brzuszka ale musze jeszcze zapisac na kartce co by nic nie pominac jestem wsciekla bo wczesniej skutecznie mnie zbywano tlumaczac ze jak na piersi to wszystko ok ale tym razem nie popuszcze i nie wyjde bez diagnozy lub chocby jakiegos podejrzenia a do tej co chodzilam prywatnie poki co nie ide bo to fanatyczka karmienia piersia.

---------- Dopisano o 10:39 ---------- Poprzedni post napisano o 10:24 ----------

Dziewczyny gratuluje co po niektorym przyplywu gotówki
anuszka te biedronkowe sa bardziej sztywne od rossmanow ale chyba grubsze niz pampki za to rownie miekkie.
agamarcio, scoobs tu moj profil tylko musze jakies aktualne fotki wrzucic kiedys
itakasia super ze z corcia w porzadku
hd sliczny album jak zawsze z reszta
marrisima super dzieciaczki i faktycznie nie duza roznica
lazurowa to super ze masz kompetentnego lekarza i ladnie J. wazy
__________________
Moja wymianka mineralna


Edytowane przez papeteria
Czas edycji: 2010-11-21 o 10:25
papeteria jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-21, 11:12   #2382
dzidziadziumdzia
Zakorzenienie
 
Avatar dzidziadziumdzia
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Szczecin/Bydgoszcz
Wiadomości: 3 841
Dot.: Wakacyjne maluszki opusciły nasze brzuszki - MAMUSIE LIPCOWO-SIERPNIOWE 2010 cz

Cytat:
Napisane przez Siala_Bala Pokaż wiadomość
Bo my musimy działać razem
Jako geniusz i patałach
bo wiesz.. przy mnie to ta twoja wiedza będzie jeszcze bardziej uwydatniona
Dooobra :P.

Cytat:
Napisane przez justinak25 Pokaż wiadomość
Byliśmy u lekarza, jesteśmy już 2 miesiące na Debridacie a dziecko jak wyło tak wyje, jeszcze doszły noce gdzie śpi łącznie może ze 4 godziny, jak smoczek wypadnie to znów wrzask więc i tak nie da się wyspać. Obawiam sie jak to bedzie jak wrócę do pracy - mąz pracuje na nocki stale a ja od rana więc chyba będe miała koc w aucie i gdzieś na mieści będę dosypiać
A podajesz tylko debridat? Próbowaliście czegoś innego?
__________________
Wituś przyszedł na świat 18.09.2013; (33Hbd)

Aliska przyszła na świat 18.08.2010
. Witaj Kochanie


Aniołki 05.2009 i 08.2009 oraz Aniołek bliźniak 03.2013
dzidziadziumdzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-21, 11:50   #2383
hd2005
Zakorzenienie
 
Avatar hd2005
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 3 456
Dot.: Wakacyjne maluszki opusciły nasze brzuszki - MAMUSIE LIPCOWO-SIERPNIOWE 2010 cz

Cytat:
Napisane przez jaszczka Pokaż wiadomość

Hd - nie bądź taka skromna a podstawą sukcesu jest kochać to co się robi

o taaak

---------- Dopisano o 12:50 ---------- Poprzedni post napisano o 12:48 ----------

papeteria, wiolek - dziękuję
__________________
HAART.pl blog DIY


hd2005 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-21, 12:09   #2384
FraniaPirania
Rozeznanie
 
Avatar FraniaPirania
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Dabrowa Gornicza, Manchester
Wiadomości: 597
Dot.: Wakacyjne maluszki opusciły nasze brzuszki - MAMUSIE LIPCOWO-SIERPNIOWE 2010 cz

Cytat:
Napisane przez wiolek1 Pokaż wiadomość
o widzisz u mnie nawet pediatra 5 razy mi powtarzała żeby absolutnie nie używać johnsona bo jest strasznie uczulający.
oby to było to
smaruje mu buzie kremem nawilzajacym tej firmy i jest ok, wiec naiwnie myslalam ze mu nic nie bedzie
FraniaPirania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-21, 12:37   #2385
niezawsze
Zakorzenienie
 
Avatar niezawsze
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 5 991
Dot.: Wakacyjne maluszki opusciły nasze brzuszki - MAMUSIE LIPCOWO-SIERPNIOWE 2010 cz

nie no Papi tyle stron nadrabiac
zastanawiam sie jak to bedzie jak wrocimy do pracy, pewnie bedzie mniej postow, bo i czasu, ciekawe kiedy przestaniemy pisac, no bo pewnie kiedys to nastapi
__________________
Maja

Maciuś
niezawsze jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-21, 13:05   #2386
karolcia228
Zakorzenienie
 
Avatar karolcia228
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: ŚWINOUJŚCIE
Wiadomości: 5 024
GG do karolcia228 Send a message via Skype™ to karolcia228
Dot.: Wakacyjne maluszki opusciły nasze brzuszki - MAMUSIE LIPCOWO-SIERPNIOWE 2010 cz

ania - fajnie masz z tym Damianem, mój nigdy nie wziął rano małej bym mogła pospać, zawsze ja i każe mi siedzie u nastki w pokoju bo on nie może spać

niezawsze - też ostatnio się zastanawiałam
__________________
______Karolinka i Iruś______
Nasz ślub-08.09.2007
...Anastazja-ur.07.07.2010....
...Nasz Aniołek...20.08.2009...

http://s6.suwaczek.com/20070908640517.png

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cuay3rd5gps6p.png
karolcia228 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-21, 13:15   #2387
jusdan77
Zadomowienie
 
Avatar jusdan77
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Żary
Wiadomości: 1 167
GG do jusdan77
Dot.: Wakacyjne maluszki opusciły nasze brzuszki - MAMUSIE LIPCOWO-SIERPNIOWE 2010 cz

Cytat:
Napisane przez wiolek1 Pokaż wiadomość
do tego dzisiaj 6 dzień bez słodyczy i jakoś tak się psychicznie lepiej czóje, że "cokolwiek" robię
za silną wolę i trzymam kciuki za dalszy upór Ja od 15-ego jestem na diecie bez słodyczy, nie jem pieczywa i ograniczam jedzenie ziemniaków, jutro będzie tydzień a na wadze 1,5 kg mniej.Mam nadzieję, że się szybko nie poddam Zaplanowałam sobie zgubienie 12 kg ale to będzie trudne.

Cytat:
Napisane przez AGAMARCIO Pokaż wiadomość


kurcze często piszecie o zdj.na NK a ja praktycznie rzadnej z Was nie mam
czy mogę się z wami powymieniać zaproszeniami ? chciałaby któraś z Was?
http://nk.pl/profile/12686105


Cytat:
Napisane przez dzidziadziumdzia Pokaż wiadomość
Byłam na izbie przyjęć za namową znajomej pielęgniarki pracującej na okulistyce. Na chwilę obecną nie znają przyczyny i dali mi skierowanie na dokładniejsze badania.
Dobrze że pojechałaś, mam nadzieję że poprzez badania szybko znajdą przyczynę.

Cytat:
Napisane przez justinak25 Pokaż wiadomość
Byliśmy u lekarza, jesteśmy już 2 miesiące na Debridacie a dziecko jak wyło tak wyje, jeszcze doszły noce gdzie śpi łącznie może ze 4 godziny, jak smoczek wypadnie to znów wrzask więc i tak nie da się wyspać. Obawiam sie jak to bedzie jak wrócę do pracy - mąz pracuje na nocki stale a ja od rana więc chyba będe miała koc w aucie i gdzieś na mieści będę dosypiać
A Debridat macie przepisany na refluks? Ja dawałam Martynie( starszej córce) przez 2 miesiące i nic jej nie pomógł Natomiast dla młodszej na bóle brzuszka i ulewanie (refluks) dostałam Gastrotuss Baby- bardzo jestem z niego zadowolona.Ulewanie praktycznie minęło.

Cytat:
Napisane przez entertete Pokaż wiadomość
U nas zmiany atopowe się podgajają - bez sterydów, na łebku walczymy z ciemieniuchą
Współczuję Atopowych zmian u maleństwa, przerabiałam to z Martyną, okropnie wyglądała i nic nie pomagało,nawet kąpiele w Oilatum, dopiero taka starsza pani dermatolog dziecięcy przepisała nam robione kremy i była poprawa.Dobrze że nie podajesz leków sterydowych, nas to nie minęło bo przez pewien czas tylko po nich była poprawa, na szczęście szybko znalazłam właśnie tą babkę dermatologa.
Na ciemieniuchę polecam obficie smarować główkę oliwką (najlepiej przed kąpielą), wmasować i zostawić na 10 min, potem porządnie wyczesać szczoteczką

Edytowane przez jusdan77
Czas edycji: 2010-11-21 o 13:16
jusdan77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-21, 14:05   #2388
alutka78
Rozeznanie
 
Avatar alutka78
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: dolnyśląsk
Wiadomości: 951
Dot.: Wakacyjne maluszki opusciły nasze brzuszki - MAMUSIE LIPCOWO-SIERPNIOWE 2010 cz

Czesc wszystkim. Wlasnie wrocilam z zakupow. w marketach kolorowo i swiatecznie. Dagusia nie mogla sie napatrzec.


Cytat:
Napisane przez justinak25 Pokaż wiadomość
Byliśmy u lekarza, jesteśmy już 2 miesiące na Debridacie a dziecko jak wyło tak wyje, jeszcze doszły noce gdzie śpi łącznie może ze 4 godziny, jak smoczek wypadnie to znów wrzask więc i tak nie da się wyspać. Obawiam sie jak to bedzie jak wrócę do pracy - mąz pracuje na nocki stale a ja od rana więc chyba będe miała koc w aucie i gdzieś na mieści będę dosypiać
Wspolczjue. Musi byc przeciez jakis powod.Przeciez to nienormalne. Moze zmien lekarza.
Cytat:
Napisane przez jusdan77 Pokaż wiadomość
za silną wolę i trzymam kciuki za dalszy upór Ja od 15-ego jestem na diecie bez słodyczy, nie jem pieczywa i ograniczam jedzenie ziemniaków, jutro będzie tydzień a na wadze 1,5 kg mniej.Mam nadzieję, że się szybko nie poddam Zaplanowałam sobie zgubienie 12 kg ale to będzie trudne.



http://nk.pl/profile/12686105


Współczuję Atopowych zmian u maleństwa, przerabiałam to z Martyną, okropnie wyglądała i nic nie pomagało,nawet kąpiele w Oilatum, dopiero taka starsza pani dermatolog dziecięcy przepisała nam robione kremy i była poprawa.Dobrze że nie podajesz leków sterydowych, nas to nie minęło bo przez pewien czas tylko po nich była poprawa, na szczęście szybko znalazłam właśnie tą babkę dermatologa.
Na ciemieniuchę polecam obficie smarować główkę oliwką (najlepiej przed kąpielą), wmasować i zostawić na 10 min, potem porządnie wyczesać szczoteczką
Zycze wytrwania w diecie. Co do ciemieniuchy to Dagusi tez wyszlo na glowce to paskudztwo. Musze wyprobowac Twoj sposob, a szczotka miekka czy twarda?
__________________
25.02.1997 24.12.2006
20.06.200910.08.2010http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv734rjke2qp.png
alutka78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-21, 14:57   #2389
scoobs
Rozeznanie
 
Avatar scoobs
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 742
Dot.: Wakacyjne maluszki opusciły nasze brzuszki - MAMUSIE LIPCOWO-SIERPNIOWE 2010 cz

Cytat:
Napisane przez papeteria Pokaż wiadomość


agamarcio, scoobs tu moj profil tylko musze jakies aktualne fotki wrzucic kiedys
a ja nie widze
scoobs jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-21, 16:50   #2390
justinak25
Raczkowanie
 
Avatar justinak25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 274
Dot.: Wakacyjne maluszki opusciły nasze brzuszki - MAMUSIE LIPCOWO-SIERPNIOWE 2010 cz

Debridat bierzemy na kolki(najpierw zielone śluzowe kupy, dosłownie zielona woda), zastanawiałam się czy to nie alergia bo starsza córka miała też kolki ale i skazę białkową i od razu przeszliśmy na bebilon pepti. Do piersi nie da się już przystawić, tak szalał że cała wydrapana bylam, karmiłam na fotelu obok takich płytek z kamienia, to sie tak odbijał nogami od drugiego oparcia ze głowę zdarł, tak szalał. Teraz pokarm odciągam o ile na chwilę przyśnie a daję nan pro. Szkoda bo pokarm w piersi jest, mało ale zawsze coś. Szczerze mówiac mam dośc karmienia piersią bo od poczatku był cyrk, najpierw mało pokarmu więc pompowanie laktatorem na sucho po karmieniu a potem jak zaczęła się laktacja rozkręcać to zaczęły się kolki i nie wytrzymałam podałam butelke po którejś nocy nie przespanej. Podaje jeszcze lekarstwo od innego lekarza, robiony proszek. Właściwie nie wiem jak to jest z grzecznym dzieckiem bo strasza córa też tak dała popalić ze 5 lat zwlekałam z drugim dzieckiem
justinak25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-21, 17:13   #2391
AGAMARCIO
Zadomowienie
 
Avatar AGAMARCIO
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: LBN
Wiadomości: 1 266
GG do AGAMARCIO
Dot.: Wakacyjne maluszki opusciły nasze brzuszki - MAMUSIE LIPCOWO-SIERPNIOWE 2010 cz

Cytat:
Napisane przez jusdan77 Pokaż wiadomość
Zaplanowałam sobie zgubienie 12 kg ale to będzie trudne.

trzymam kciuki i powodzenia

http://nk.pl/profile/12686105
dziękuję wysłałam zaproszenie (Agnieszka G. to ja)
Cytat:
Napisane przez papeteria Pokaż wiadomość
agamarcio, scoobs tu moj profil tylko musze jakies aktualne fotki wrzucic kiedys
Asiu chętnie Ci wyślę zaproszenie ale jak pisze scoobs twój profil mi się nijak nie otwiera
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlzbmhfwta0n05.png

09.08.2010r.g.7.35 2490g 51cm -Karolinka Nasze szczęście
AGAMARCIO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-21, 17:14   #2392
marissima
Zadomowienie
 
Avatar marissima
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Pl
Wiadomości: 1 490
GG do marissima
Dot.: Wakacyjne maluszki opusciły nasze brzuszki - MAMUSIE LIPCOWO-SIERPNIOWE 2010 cz

Dziewczyny mam pytanie pewnie juz takie było. Czy oprócz becikowego można cos jeszcze dostać z gminy na dziecko?
__________________
Życie jest zbyt krótkie żeby zakładać nudne ubrania.




http://shywordinmyhead.blogspot.com/


[ross_i]695240[/ross_i]
marissima jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-21, 17:47   #2393
aniaa22
Zakorzenienie
 
Avatar aniaa22
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: TOP/GD
Wiadomości: 5 948
Dot.: Wakacyjne maluszki opusciły nasze brzuszki - MAMUSIE LIPCOWO-SIERPNIOWE 2010 cz

Cytat:
Napisane przez karolcia228 Pokaż wiadomość
ania - fajnie masz z tym Damianem, mój nigdy nie wziął rano małej bym mogła pospać, zawsze ja i każe mi siedzie u nastki w pokoju bo on nie może spać
no mam fajnego mam tego meza
uzgodnilismy ze ja wstaje w nocy a damian rano zebym ja mogla odespac

Cytat:
Napisane przez marissima Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie pewnie juz takie było. Czy oprócz becikowego można cos jeszcze dostać z gminy na dziecko?
ja niestety nie mam pojecia

my mielismy debridat na refluks ale wcale nie pomagal ani problemow brzuszkowych nie zmniejszyl
moze to rzeczywiscie nietolerancja

nam misiek ostatnio zaczal wymiotowac duzo i myslalam ze to po szczepionce na rota ale tyle dni to raczej nie. i nie wiem moze go przekarmiamy bo dostaje teraz oprocz mleka obiadki i soczki a na noc kaszke i tak sobie mysle ze to moze za duzo...

no i jutro jedziemy do rodzicow tak jakos spontanicznie to wyszlo. mielismy dzis wieczorem wyjezdzac ale przyjezdza klient po moje twingo i nie damy rady.

zapomnialam napisac. damian przywiozl lezaczek od znajomych i okazalo sie ze to ten ktory Siala pokazywala ze dziecko wypadlo i jak na zlosc misio go strasznie polubil i jak wibracje wlaczymy to anioleczek. teraz siedzi w lezaczku i bajke oglada no ale nie zostawiam go ani na chwilke samego bo boje sie ze tez wypadnie
a kombinator z niego niezly. w lozeczku jak mu karuzele wlacze to zaraz sie przekreca i jedna reka trzyma sie karuzeli a druga guziczki wciska tak macha lapkami
aniaa22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-21, 17:57   #2394
wiolek1
Zadomowienie
 
Avatar wiolek1
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 202
Dot.: Wakacyjne maluszki opusciły nasze brzuszki - MAMUSIE LIPCOWO-SIERPNIOWE 2010 cz

aaa i znowu to samo :/
okropna jestem, zaczęłam budzić aleksa bo zasną o 16.30 i dalej nie wstwał więc o 18.20 zaczęłam go budzić delikatnie.
próbowałam przez 15 minu- głaskałam, mówiłam, puściłam melodyjkę - przez 10 minut się poruszał, tarł oczka, mamrotał, potem otworzył na chwile oczka i w płacz to wzięłam na ręce i po 2 minutach ten dalej śpi. no to go odłożyłam bo naprawdę nie dało rady obudzić
i pewnie o 3-4 w nocy będzie po spaniu aaaaaa co robić i jak go odzwyczaić jak zazwyczaj normalnie wstaje 7-8 idzie spać 20-21 a dzisiaj taki cyrk :/ ( swoją drogą 3 raz się to zdarzyło ale tamte 2 razy
jak pisałam na forum obudziłam go, no ale dzisiaj się nie dało poprostu )

przecież nie może tak być, że będę małego na siłę budzić ale znowu też nie może być że będzie wstawac mi o 3 w nocy

---------- Dopisano o 18:57 ---------- Poprzedni post napisano o 18:54 ----------

Cytat:
Napisane przez marissima Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie pewnie juz takie było. Czy oprócz becikowego można cos jeszcze dostać z gminy na dziecko?
ale oprócz becikowego tego co każdemu przysługuje czy becikowego dodatkowego ?
no można jeszcze rodzinne wdostać jeśli dochody nie przekraczają chyba 504 na osobe- to jest kwota 67 zł chyba

i o ile mi wiadomo to tylo.
wiolek1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-21, 18:00   #2395
karolcia228
Zakorzenienie
 
Avatar karolcia228
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: ŚWINOUJŚCIE
Wiadomości: 5 024
GG do karolcia228 Send a message via Skype™ to karolcia228
Dot.: Wakacyjne maluszki opusciły nasze brzuszki - MAMUSIE LIPCOWO-SIERPNIOWE 2010 cz

Cytat:
Napisane przez marissima Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie pewnie juz takie było. Czy oprócz becikowego można cos jeszcze dostać z gminy na dziecko?
Zależy jakie masz dochody, bo możesz dostać 1000zł dodatkowo

ania - to fajnie, że wypad spontaniczny, spontany najlepsze a na długo jedziesz?? dziś ja tez ustaliłam ze tz tez coś ma robić tzn. wstawać i karmić łyżeczką bo ja tez czasem chcem odpocząć


wiolek - może jakoś go przetrzymać lub wcześniej niech po śpi, u mnie Nastka nie zaśnie bez kąpieli
__________________
______Karolinka i Iruś______
Nasz ślub-08.09.2007
...Anastazja-ur.07.07.2010....
...Nasz Aniołek...20.08.2009...

http://s6.suwaczek.com/20070908640517.png

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cuay3rd5gps6p.png

Edytowane przez karolcia228
Czas edycji: 2010-11-21 o 18:07
karolcia228 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-21, 18:34   #2396
jusdan77
Zadomowienie
 
Avatar jusdan77
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Żary
Wiadomości: 1 167
GG do jusdan77
Dot.: Wakacyjne maluszki opusciły nasze brzuszki - MAMUSIE LIPCOWO-SIERPNIOWE 2010 cz

Cytat:
Napisane przez alutka78 Pokaż wiadomość
Co do ciemieniuchy to Dagusi tez wyszlo na glowce to paskudztwo. Musze wyprobowac Twoj sposob, a szczotka miekka czy twarda?
Taka zwykła do czesania niemowląt.Ja natłuszczałam, wcierałam a jak się "odmoczyło" to po chwili wyczesywałam.Czasami powtarzałam jeszcze raz.

Cytat:
Napisane przez justinak25 Pokaż wiadomość
Debridat bierzemy na kolki(najpierw zielone śluzowe kupy, dosłownie zielona woda), zastanawiałam się czy to nie alergia bo starsza córka miała też kolki ale i skazę białkową i od razu przeszliśmy na bebilon pepti. Do piersi nie da się już przystawić, tak szalał że cała wydrapana bylam, karmiłam na fotelu obok takich płytek z kamienia, to sie tak odbijał nogami od drugiego oparcia ze głowę zdarł, tak szalał. Teraz pokarm odciągam o ile na chwilę przyśnie a daję nan pro. Szkoda bo pokarm w piersi jest, mało ale zawsze coś. Szczerze mówiac mam dośc karmienia piersią bo od poczatku był cyrk, najpierw mało pokarmu więc pompowanie laktatorem na sucho po karmieniu a potem jak zaczęła się laktacja rozkręcać to zaczęły się kolki i nie wytrzymałam podałam butelke po którejś nocy nie przespanej. Podaje jeszcze lekarstwo od innego lekarza, robiony proszek. Właściwie nie wiem jak to jest z grzecznym dzieckiem bo strasza córa też tak dała popalić ze 5 lat zwlekałam z drugim dzieckiem
No to rzeczywiście może być alergia, z tego co wiem to zielone kupki często są objawem alergii u dzieci.Nie wiem co Ci poradzić, może zmień mleko.Spróbowałabym na twoim miejscu kupić mleko dla dzieci z alergią- tak na własną rękę żeby sie przekonać czy maleństwu minie.Kup jedno opakowanie i zobaczysz.Jeśli byłyby to tylko zwykłe kolki to pomógłby zwykły Espumisan choć powiem Ci , znalazłam ostatnio zastępczy lek na kolkę, ma ten sam składnik co Espumisan-(simeticon- czy jakoś tak ) i nazywa się BOBOTIC a jest o 10 zł tańszy.

Cytat:
Napisane przez aniaa22 Pokaż wiadomość
nam misiek ostatnio zaczal wymiotowac duzo i myslalam ze to po szczepionce na rota ale tyle dni to raczej nie. i nie wiem moze go przekarmiamy bo dostaje teraz oprocz mleka obiadki i soczki a na noc kaszke i tak sobie mysle ze to moze za duzo...
Biedny, może to rzeczywiście z przejedzenia.Spróbuj dawać mu mniej i zobacz czy przejdzie.
jusdan77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-21, 19:09   #2397
wiolek1
Zadomowienie
 
Avatar wiolek1
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 202
Dot.: Wakacyjne maluszki opusciły nasze brzuszki - MAMUSIE LIPCOWO-SIERPNIOWE 2010 cz

Cytat:
Napisane przez karolcia228 Pokaż wiadomość
wiolek - może jakoś go przetrzymać lub wcześniej niech po śpi, u mnie Nastka nie zaśnie bez kąpieli
wcześniej też spał i to baaardzo dużo bo od 9.45 do 12.20 i 13.55 do 14.45. ( zazwyczaj jego wszystkie drzemki dzienne to w sumie 3 godziny, dzisiaj jakoś długo śpi )
ale jak moge go przetrzymać jak to miała być drzemka ostatnio mi w ten nocy sen zasną po 15 ale wtedy udało mi się go dobudzić.
a nie mogę go przetrzymywać bez drzemek bo potem byłby ryk i masakra.
i ja go nie kąpie codziennie bo dla jego skórki to nie jest dobre- zawsze co 2 dzień i ogólnie mi ładnie śpi 20-21 tylko ostatnio coś mu się miesza
wiolek1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-21, 19:47   #2398
karolcia228
Zakorzenienie
 
Avatar karolcia228
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: ŚWINOUJŚCIE
Wiadomości: 5 024
GG do karolcia228 Send a message via Skype™ to karolcia228
Dot.: Wakacyjne maluszki opusciły nasze brzuszki - MAMUSIE LIPCOWO-SIERPNIOWE 2010 cz

wiolek - to rzeczywiście coś mu się miesza my dziś byliśmy wieczorem na spacerku i mała zjadła o 18.30 jabłuszko i po 20 kąpiel jedzonko i zasypia, mam nadzieje, że pośpi dłużej.
__________________
______Karolinka i Iruś______
Nasz ślub-08.09.2007
...Anastazja-ur.07.07.2010....
...Nasz Aniołek...20.08.2009...

http://s6.suwaczek.com/20070908640517.png

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cuay3rd5gps6p.png
karolcia228 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-21, 20:12   #2399
niezawsze
Zakorzenienie
 
Avatar niezawsze
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 5 991
Dot.: Wakacyjne maluszki opusciły nasze brzuszki - MAMUSIE LIPCOWO-SIERPNIOWE 2010 cz

Cytat:
Napisane przez jusdan77 Pokaż wiadomość
A Debridat macie przepisany na refluks? Ja dawałam Martynie( starszej córce) przez 2 miesiące i nic jej nie pomógł Natomiast dla młodszej na bóle brzuszka i ulewanie (refluks) dostałam Gastrotuss Baby- bardzo jestem z niego zadowolona.Ulewanie praktycznie minęło.
Gastrotuss Baby to jest na recepte?
Cytat:
Napisane przez aniaa22 Pokaż wiadomość

zapomnialam napisac. damian przywiozl lezaczek od znajomych i okazalo sie ze to ten ktory Siala pokazywala ze dziecko wypadlo i jak na zlosc misio go strasznie polubil i jak wibracje wlaczymy to anioleczek. teraz siedzi w lezaczku i bajke oglada no ale nie zostawiam go ani na chwilke samego bo boje sie ze tez wypadnie
a kombinator z niego niezly. w lozeczku jak mu karuzele wlacze to zaraz sie przekreca i jedna reka trzyma sie karuzeli a druga guziczki wciska tak macha lapkami
Aniu, ale to jest identyczny lezaczek co ma tu wiekszosc dziewczyn, tylko tapicerka jest inna a tak to plozy i kostrukcja te same, trzeba po prostu uwazac i juz, dobrze, ze Misiek polubil, bo chustawki chyba nie?
__________________
Maja

Maciuś
niezawsze jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-21, 20:20   #2400
entertete
Rozeznanie
 
Avatar entertete
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 751
Dot.: Wakacyjne maluszki opusciły nasze brzuszki - MAMUSIE LIPCOWO-SIERPNIOWE 2010 cz

dzięki dziewczyny, naszej skórze do ideału brak dużo - zwłaszcza na ciele, ale buzia i czółko całkiem znośne, tfu tfu

jusdan oliwą smaruję a jakże, dzięki temu schodzi trochę, ale mały śmierdzi jak stary olej z frytek w budce a oliwa nie byle jaka niby

A jak ze skórką teraz, to jakoś przeszło po tych maściach trwalej czy się odnawia?

wiolek
w momentach zaostrzeń też chyba musze myć co drugi dzień.

A moze ten sen to na pogodę? Raz na jakiś czas mój mały tak ma.
U nas ważny jest sen na spacerze - im dłużej tym lepiej - wtedy potem już nie śpi przed nocą, ale musimy wyjśc nie wcześniej niż 14 gdzieś i połazić - tylko teraz zima idzie to już problem będzie.



My na tapecie zaczynamy mieć nóżki - gapi się na nie, i próbuje dosięgnąć, za to chwilowo zapomniał jak przekręca się na brzuch.
Do tego coś kombinezonik przyciasnawy się robi, muszę na gwałt szukać, tylko jaki rozmiar??? Ma 66 cm, no to chyba 74?????

Kiedy dziecko hamuje trochę z rośnięciem???
entertete jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:52.