Problemy ze snem. Co robic? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-22, 18:50   #1
tequillaaaaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar tequillaaaaaa
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 607
GG do tequillaaaaaa Send a message via Skype™ to tequillaaaaaa

Problemy ze snem. Co robic?


Witam
Nasz maluszek ma prawie 8 miesiecy , od poczatku swojego zycia jest bardzo spokojnym , bezproblemowym i pogodnym dzieckiem , w nocy na jedzenie budzil sie przez pierwsze 3-4 miesiace zycia , potem jak jednej nocy zasnal to przespal cala noc (21-7) , bez bujania , przytulania , smoczka tez nie uzywamy wogole i tak juz zostalo - anioł nie dziecko.
Jednak od jakiegos czasu , 2-3 tygodni zaczal budzic sie w nocy tak co 2 godziny , czasami z głodu , ale czesciej po prostu sie budzi i zaczyna marudzic , wystarczy podejsc pogłaskac po głowie , albo pomasowac po plecach (dosłownie minutkę) i znowu usypia.
Dla mnie nie jest to wielkim problemem ,nie potrzebuje duzo snu , zreszta nie nosze go na rekach cala noc tylko budzimy się na chwilkę tylko maluszkowi na pewno lepiej by sie zylo gdyby spokojnie i bez placzu przesypial cala noc.
Nie wiem co moze byc powodem takiego niespokojnego snu, w pokoiku ma cieplo (spi sam) , od urodzenia zasypia sam w łozeczku, jest cichutko, nic mu nie przeszkadza , nawet smoczka probowalam mu dac ale juz jest taki duzy ze nie wie chyba o co chodzi i wypluwa

Proszę o rady!
tequillaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-22, 19:25   #2
justinak25
Raczkowanie
 
Avatar justinak25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 274
Dot.: Problemy ze snem. Co robic?

Boże zazdroszczę takiego grzecznego dziecka bo mój 3 miesięczny maluch wyje od 2 miesięcy, dzień i noc więc nie pomogę. Teraz dostaje przed snem viburcol bo by chyba cały czas sie wiercił. A może kolejny ząbek? Albo nadmiar wrażeń
justinak25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-22, 19:54   #3
samanthhha
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 571
Dot.: Problemy ze snem. Co robic?

Może Twój maluszek przechodzi skok rozwojowy albo niedlugo pojawi się jakiś ząbek?
Myśle że musisz to cierpliwie przeczekać

U nas właśnie niedawno był taki czas i nasz synek znowu sie uspokoił - miał skok i wyszły mu kolejne ząbki. To minie! Uszy do góry
samanthhha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-22, 22:29   #4
tequillaaaaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar tequillaaaaaa
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 607
GG do tequillaaaaaa Send a message via Skype™ to tequillaaaaaa
Dot.: Problemy ze snem. Co robic?

no ale wlasnie przy zabkowaniu dawałby tez jakies oznaki w ciagu dnia...a on mi nie wyglada na zabkujacego
o 21 go polozylam , dałam viburcol , poki co spi , zobaczymy jak bedzie
tequillaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-23, 07:38   #5
Jaatkaa85
Zadomowienie
 
Avatar Jaatkaa85
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Prosto z serca;)
Wiadomości: 1 614
Dot.: Problemy ze snem. Co robic?

To niekoniecznie jest ząbkowanie, czy głód. Dziecko w pewnym momencie odbiera jeszcze więcej bodźców niż przedtem i po prostu przezywa we śnie wszystko co widziało i słyszało.
Dzieci tak maja, ze budzą się i ryczą, a potem zasypiają. Najlepiej wtedy być przy nim , z czasem to przejdzie.
Jaatkaa85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-23, 08:36   #6
tequillaaaaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar tequillaaaaaa
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 607
GG do tequillaaaaaa Send a message via Skype™ to tequillaaaaaa
Dot.: Problemy ze snem. Co robic?

obudzil sie o 1 i o 6 i przed chwilką ale to tylko na jedzenie ...nie wiem czy to zasluga viburcolu
mam jeszcze pytanie , czy ktoras z Was probowala podawac w nocy wodę zamiast jedzenia, slyszalam ze to dobry sprosob aby dziecko przestalo wstawac w nocy , tylko ja chyba mam za dobre serce jak widze ze jest głodny to zawsze mu ulegnę
tequillaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-23, 08:44   #7
karenina19
Zakorzenienie
 
Avatar karenina19
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Niedersachsen
Wiadomości: 6 905
Send a message via Skype™ to karenina19
Dot.: Problemy ze snem. Co robic?

A moze ma troszke za cieplo w pokoju? Maluchom dobrze sie spi w nieco chlodniejszych temperaturach...

Ja nie podawalam wody...maly sam wyrosl z tego, ze nie pije w nocy...
Ale zeby uniknac karmienia w nocy karmilam go na spiocha - nie czekalam az sie obudzi tylko sama dawalam mu mleko kolo 23 (jadl je przez sen, nie wybudzal sie) i wtedy spokojnie spal do rana...teraz wlasnie ostatnie mleczko dostaje kolo 23 a pierwsze miedzy 6 - 6.30.

Ale prawie zawsze w trakcie skoku rozwojowego domagal sie mleczka w nocy wlasnie...


__________________
>> I nga wa o mua << Timszel...
"The world is getting so hypersensitive. Soon I won´t be able to make fun of mysel without offending someone"


Edytowane przez karenina19
Czas edycji: 2010-11-23 o 08:47
karenina19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-23, 10:05   #8
tequillaaaaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar tequillaaaaaa
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 607
GG do tequillaaaaaa Send a message via Skype™ to tequillaaaaaa
Dot.: Problemy ze snem. Co robic?

to moze rzeczywiscie przeczekamy
niech juz sobie skacze rozwojowo , ja jeszcze zdarze sie w zyciu wyspac
tequillaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-23, 12:26   #9
st_ella
Wtajemniczenie
 
Avatar st_ella
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: moje miasto
Wiadomości: 2 239
Dot.: Problemy ze snem. Co robic?

Wiesz miałam podobny problem jak Ty i założyłam kiedyś wątek https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=284841

i teraz wiem, ze to bzdury były do tej pory córka czasem budzi się w nocy i płacze (np po bardzo aktywnym dniu)

powodzenia!
bdzie dobrze a czas szybko leci
__________________

st_ella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-24, 11:16   #10
_agatka
Rozeznanie
 
Avatar _agatka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 802
Dot.: Problemy ze snem. Co robic?

no to ja jestem ciekawa, skoro karmi się dziecko na śpiocha tak o tej 23, to dalej jest to karmienie, i jak z tego potem się wycofac? zeby faktycznie sam przesypiał noc?
__________________
Dziecko jest jak miłość, która stała się widzialna...

_agatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-24, 12:40   #11
karenina19
Zakorzenienie
 
Avatar karenina19
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Niedersachsen
Wiadomości: 6 905
Send a message via Skype™ to karenina19
Dot.: Problemy ze snem. Co robic?

Cytat:
Napisane przez _agatka Pokaż wiadomość
no to ja jestem ciekawa, skoro karmi się dziecko na śpiocha tak o tej 23, to dalej jest to karmienie, i jak z tego potem się wycofac? zeby faktycznie sam przesypiał noc?

Zaczelabym od tego, ze po pierwsze chyba lepiej nakarmic o 23 i miec noc przespana niz wstawac o 1 czy 2 nocy...
I wtedy dziecko ma juz dluzsza przerwe miedzy ostatnim posilkiem a sniadaniem - od 23 do conajmniej 6, niz miedzy 1/2 a 6...
Poza tym co innego karmienie, na ktore dziecko samo sie wybudza a co innego przez sen - nawyk utrwala sie nie az tak.

A odchodzi sie od tego zwiekszajac proporcjonalnie dawki jedzenia w dzien i dziecko samo rezygnuje z posilku o 23.
__________________
>> I nga wa o mua << Timszel...
"The world is getting so hypersensitive. Soon I won´t be able to make fun of mysel without offending someone"

karenina19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-24, 21:57   #12
Elola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 39
Smile Dot.: Problemy ze snem. Co robic?

Cytat:
Napisane przez tequillaaaaaa Pokaż wiadomość
Witam
Nasz maluszek ma prawie 8 miesiecy , od poczatku swojego zycia jest bardzo spokojnym , bezproblemowym i pogodnym dzieckiem , w nocy na jedzenie budzil sie przez pierwsze 3-4 miesiace zycia , potem jak jednej nocy zasnal to przespal cala noc (21-7) , bez bujania , przytulania , smoczka tez nie uzywamy wogole i tak juz zostalo - anioł nie dziecko.
Jednak od jakiegos czasu , 2-3 tygodni zaczal budzic sie w nocy tak co 2 godziny , czasami z głodu , ale czesciej po prostu sie budzi i zaczyna marudzic , wystarczy podejsc pogłaskac po głowie , albo pomasowac po plecach (dosłownie minutkę) i znowu usypia.
Dla mnie nie jest to wielkim problemem ,nie potrzebuje duzo snu , zreszta nie nosze go na rekach cala noc tylko budzimy się na chwilkę tylko maluszkowi na pewno lepiej by sie zylo gdyby spokojnie i bez placzu przesypial cala noc.
Nie wiem co moze byc powodem takiego niespokojnego snu, w pokoiku ma cieplo (spi sam) , od urodzenia zasypia sam w łozeczku, jest cichutko, nic mu nie przeszkadza , nawet smoczka probowalam mu dac ale juz jest taki duzy ze nie wie chyba o co chodzi i wypluwa

Proszę o rady!
Miałam podobny problem z moim synkiem.Przez pół roku zasypiał sam,nawet bez smoczka i nagle zaczął popłakiwać po kilka razy. Okazało się, że to ząbki. Smarowaliśmy dziąsełka i z czasem przeszło. Myślę, że musisz przeczekać po prostu . To przejdzie. Teraz nasz synek ma 1,5 roczku i spi całą noc,sam zasypia.
Elola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-02, 21:41   #13
jucha
Wtajemniczenie
 
Avatar jucha
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 2 191
Dot.: Problemy ze snem. Co robic?

ja mam dokładnie to samo - Córcia do 6-ego m-ca spała całą noc albo tylko 1 raz budziła się na cycusia
teraz potrafi budzić się 3-4 razy, rekordy - co 2 h
też wszyscy tłumaczą mi, że to ząbkowanie, ale ząbków jeszcze nie ma chyba, że one tak długo męczą moją Niuńcię, zanim pokażą się naszym oczkom
jucha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-04, 21:03   #14
bydgoszczanka
Zakorzenienie
 
Avatar bydgoszczanka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 7 375
GG do bydgoszczanka
Dot.: Problemy ze snem. Co robic?

U mnie od 2 tygodni jest to samo. Moja córcia ma 7,5 m-ca. Do tej pory budziła się w nocy 2 razy na jedzonko ( jest cyckowa ). Teraz budzi się co godzinę z płaczem. Najpierw myślałam, że to ząbki ( może i tak, ale jakoś innych objawów nie ma ). Już parę razy brałam ją do naszego łóżka, ale nie chcę jej przyzwyczajać do spania z nami.
__________________
Łukasz

http://suwaczki.maluchy.pl/li-44203.png

Luiza

http://suwaczki.maluchy.pl/li-44331.png

Jaka jest różnica między kobietą z PMS a terrorystą?
Z terrorystą można negocjować.
bydgoszczanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-17, 15:31   #15
jucha
Wtajemniczenie
 
Avatar jucha
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 2 191
Dot.: Problemy ze snem. Co robic?

więc widać, że to dość "typowe"
pocieszmy się, że inni rodzice mają nieprzespane noce od narodzin, u nas - mam nadzieję - jest to chwilowe
też jednak tłumaczę to ząbkami....
jucha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-18, 05:43   #16
Jaatkaa85
Zadomowienie
 
Avatar Jaatkaa85
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Prosto z serca;)
Wiadomości: 1 614
Dot.: Problemy ze snem. Co robic?

U mnie nie jest od 2 tygodni, aod kiedy młody skonczył 3 miesiące.
Jaatkaa85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:52.