Szwajcaria naprawde warto! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-25, 09:49   #1
Robe
Raczkowanie
 
Avatar Robe
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Szwajcaria -Zürich
Wiadomości: 139
GG do Robe Send a message via Skype™ to Robe

Szwajcaria naprawde warto!


Polecam kazdemu , bo naprawde mozna w tym kraju wiele zobaczyc....Kraina jezior ,gor i serow ,a nie zapominajmy o czekoladzie .pokaze wam pare miejsc w ktorych sama bylam ,a wy same ocencie czy wam sie podobaja .A jesli Ktos juz byl w Szwajcarii to moze sam opowie jakie ma wrazenia...Serdecznie zapraszam!
__________________
. JAK NAZWAC SWOJ SALON
Robe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 09:54   #2
Robe
Raczkowanie
 
Avatar Robe
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Szwajcaria -Zürich
Wiadomości: 139
GG do Robe Send a message via Skype™ to Robe
Dot.: Szwajcaria naprawde warto!

moja ostatnia wyprawa.pokaze wam fotki niestety z netu bo moich nie moge zaladowac.To jest jeziorko (klöntalersee) w ololicach Glarus , otoczone Alpami.Woda jest turkusowa i pomimo duzej ilosci ludzi ktorzy spedaja tam wolne dni , jest niesamowicie czysta .Dotarlam narazie na 2000mnpm.widok cudowny , kilkaset metrow wyzej lezy snieg, a kolomnie pasa sie krowy.Nocowalam w Alpejskiej chatce, przy ktorej robia sery calkiem tradycyjnie bez maszyn .Prad czerpany jest z Baterii slonecznych ,a wody do picia jest bardzo malo ,wiec kazda kropla deszczu jest gromadzona w beczkach...Chatki w alpach sa niestety prywatne i niestety nie kazdy moze z nich kozystac.Koszt wyprawy:.Bilet autobusowy z Wroclawia do Zürich i z powrotem miesci sie w granicach 500 zl.Podroz trwa ok.12-14 godzin ,do glarus mozna dojechac np. pociagiem ok.1 godz. nastepnie do Klöntal autobusem ok.30 minut .potem juz 5 minut na nogach i jestesmy juz na placu kampingowym.Bilet laczny ( pociag i autobus w dwie strony ) kosztuje ok.65 Chf.Jest rowniez restauracja w ktorej mozna dobrze zjesc ( Vorauen).
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kloentalersee1.jpg (42,1 KB, 38 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 02.jpg (21,3 KB, 49 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 06.jpg (42,1 KB, 37 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 05.jpg (35,4 KB, 30 załadowań)
__________________
. JAK NAZWAC SWOJ SALON

Edytowane przez Robe
Czas edycji: 2006-07-25 o 10:18
Robe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 10:18   #3
mi.a
Zakorzenienie
 
Avatar mi.a
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 3 374
Dot.: Szwajcaria naprawde warto!

piękne miejsca zazdroszczę:P
__________________
MY IDEA OF HAPPINESS

HAPPINESS ONLY REAL WHEN SHARED

"Wierzę w styl, a nie modę" RL
mi.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-27, 23:33   #4
-Finezja-
Rozeznanie
 
Avatar -Finezja-
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 931
Dot.: Szwajcaria naprawde warto!

Moje nastepne wakacje planuję spędzić właśnie w Szwajcarii i już nie mogę się doczekać !
-Finezja- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-28, 10:52   #5
Joanna22
Zadomowienie
 
Avatar Joanna22
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Miasto cudów
Wiadomości: 1 655
GG do Joanna22
Dot.: Szwajcaria naprawde warto!

Tak wiec, mialam mozliwosc wyjazdu do Szwajcarii na okres ok miesiaca
Mieszkalam z starym zameczku w miejscowasci Giez.Jest to malutka wioska mieszczaca sie u podnoza szwajcarskich gor.

Moje wrazenia nie sa az takie jak Robe, byc moze dlatego, ze bylam tam w marcu, kiedy na dworzu bylo szaro a w gorach topnial snieg.

Ja kocham Francje, piekne turkusowe morze i czerwone skalki - byc moze dlatego Szwajcaria nie zrobila na mnie takiego wrazenia (a moze dlatego, ze nie mialam przyjemnosci zobaczyc naprawde pieknych szwajcarskich krajobrazow, jakie widziala Robe )

Zalaczam zdjecia z mojego pobytu w Szwajcarii
Pozdrawiam
__________________
" Każdy krok zostawia ślad.
Pracuj wytrwale a osiągniesz postępy "



Joanna22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-29, 20:18   #6
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Szwajcaria naprawde warto!

ja bylam w Basel czyli w Bazylei w okresie przedsiwatwecznym (grudzien).To najurokliwsze miasto w jakim byłam.Cudownie, klimat niesamowity, sliczne widoki.Tylko o ang mało gadaja.Miasto znajduje sie przy samej granicy niemiecko-francuskiej.cos wspaniałego.trafilismy akurat na jakis miejscowe swieto:winoz pomarancza pite na ulicy, wspaniałe ciastka ze szpinakiem na goraco popojane prawdzimym szampanem z plastikowych kieliszków.Cudownie.Polec am kazdemu.
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-02, 18:48   #7
Camomile
Zadomowienie
 
Avatar Camomile
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 065
Dot.: Szwajcaria naprawde warto!

Up up, podnosze watek.

W kwietniu jedziemy z TZ na tydzien do Szwajcarii (nigdy tam nie bylam, ale jak patrze na zdjecia wklejone przez Robe, to juz sie ciesze na ten wyjazd). Lecimy do Zurichu, i zastanawiamy sie co dalej. Nie zalezy nam na przebywaniu w miescie, chcemy pochodzic po gorach, moze przejechac sie jakas gorska kolejka, generalnie poruszac sie troche, popodziwiac widoki i pooddychac swiezym alpejskim powietrzem.
Wahamy sie pomiedzy Interlaken albo Rigi, moze ktos obeznany w temacie moglby nam cos doradzic? Bylabym naprawde bardzo wdzieczna.
__________________
Nadienka - ur. 12/05/11


Camomile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-03-07, 19:26   #8
olianna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 113
Dot.: Szwajcaria naprawde warto!

Camomile polecam ci forum polakow mieszkajacych w szwajcarii
http://www.helwecja.com/CH/linki.htm
W interlaken nie znalazlam nic ciekawego dla siebie. Bardzo podoba mi sie za to Luzerna. Na Rigi mozna wjechac i zjechac bardzo dympatyczna kolejka, piekne widoki. W jedna strone mozna tez na pieszo i zaliczyc troche sportu. Widok przepiekny. Wchodzilam tez na Klein Mythen (wejscie zajmuje ok 2h mozna dojechac do stop gory pociagiem chyba. Jest bardziej stroma i jest to wiekszy wyczyn niz Rigi ale widoki tez przepiekne.
Jesli chodzi o podziwianiu gorskich widokow i ogladaniu lodowcow z pociagu jest taki specjalny pociag turystyczny przejazd zajmuje kolo 5 godzin i nazywa sie to Glacier Express http://www.glacierexpress.ch/route.php
Polecam tez wycieczke do kantonow wloskich na poludnie (najlepiej Lugano) i nad wodospad do Schaffhausen http://www.rheinfall.ch/
olianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-12, 12:56   #9
Camomile
Zadomowienie
 
Avatar Camomile
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 065
Dot.: Szwajcaria naprawde warto!

Cytat:
Napisane przez olianna Pokaż wiadomość
Camomile polecam ci forum polakow mieszkajacych w szwajcarii
http://www.helwecja.com/CH/linki.htm
W interlaken nie znalazlam nic ciekawego dla siebie. Bardzo podoba mi sie za to Luzerna. Na Rigi mozna wjechac i zjechac bardzo dympatyczna kolejka, piekne widoki. W jedna strone mozna tez na pieszo i zaliczyc troche sportu. Widok przepiekny. Wchodzilam tez na Klein Mythen (wejscie zajmuje ok 2h mozna dojechac do stop gory pociagiem chyba. Jest bardziej stroma i jest to wiekszy wyczyn niz Rigi ale widoki tez przepiekne.
Jesli chodzi o podziwianiu gorskich widokow i ogladaniu lodowcow z pociagu jest taki specjalny pociag turystyczny przejazd zajmuje kolo 5 godzin i nazywa sie to Glacier Express http://www.glacierexpress.ch/route.php
Polecam tez wycieczke do kantonow wloskich na poludnie (najlepiej Lugano) i nad wodospad do Schaffhausen http://www.rheinfall.ch/
Dzieki za odpowiedz i linki.
Jeszcze zanim ja przeczytalam zarezerwowalismy kwatere w Lauterbrunnen (tutaj: http://www.staubbach.com/en/index.htm), niedaleko Interlaken. Przeczytalam wiele pozytywnych opinii o Lauterbrunnen, ze jest tam cicho i spokojnie, sa tam jakies podobno niesamowite wodospady, niezle widoki, i to dobre miejsce wypadkowe do gorskich wycieczek.
Mam wiec nadzieje, ze bedzie milo, dam znac po powrocie.
A do kantonow wloskich tez chcemy sie wybrac, ale juz chyba innym razem, teraz jedziemy tylko na siedem dni...
To forum helwecja tez jest bardzo pomocne (szczegolnie dla kogos, kto tam nigdy nie byl ), dzieki raz jeszcze.
__________________
Nadienka - ur. 12/05/11


Camomile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-16, 13:03   #10
espresso9
Raczkowanie
 
Avatar espresso9
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Europa
Wiadomości: 221
Dot.: Szwajcaria naprawde warto!

Witam serdecznie
Miałam przyjemność zobaczyć Zurych.Powiem tyle,że byłam tam 2 razy-latem i tej wiosny(jeszcze nie kalendarzowej) i za drugim razem Zurych spodobał mi się o wiele bardziej.Myśle,że to wina pogody,ponieważ teraz było bardzo słonecznie i lepiej widac było Alpy na tle Jeziora Zuryskiego.Widok niesamowity!Jeszcze te kwiaty wiosenne na trawniku
Wklejam kilka fotek

http://espresso-fotochwile.blogspot.com/
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zurych 012a.jpg (116,0 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zurych 017a.jpg (107,3 KB, 28 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zurych 038a.jpg (108,2 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zurych 048a.jpg (110,0 KB, 18 załadowań)

Edytowane przez espresso9
Czas edycji: 2011-02-09 o 08:27
espresso9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-22, 19:48   #11
Camomile
Zadomowienie
 
Avatar Camomile
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 065
Dot.: Szwajcaria naprawde warto!

Cytat:
Napisane przez espresso9 Pokaż wiadomość
Witam serdecznie
Miałam przyjemność zobaczyć Zurych.Powiem tyle,że byłam tam 2 razy-latem i tej wiosny(jeszcze nie kalendarzowej) i za drugim razem Zurych spodobał mi się o wiele bardziej.Myśle,że to wina pogody,ponieważ teraz było bardzo słonecznie i lepiej widac było Alpy na tle Jeziora Zuryskiego.Widok niesamowity!Jeszcze te kwiaty wiosenne na trawniku
Wklejam kilka fotek
Ladne zdjecia.
No wlasnie, dlatego jedziemy tam z TZ w drugiej polowie kwietnia (mam tez nadzieje, ze bedzie w miare cieplo).
Mam sentyment do gor wiosna.
__________________
Nadienka - ur. 12/05/11


Camomile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-02, 19:55   #12
Camomile
Zadomowienie
 
Avatar Camomile
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 065
Dot.: Szwajcaria naprawde warto!

Hophop, podnosze watek, dolaczam zdjecia zrobione miesiac temu na wakacjach i zachecam do odwiedzenia Szwajcarii, ktora ma wiele przepieknych miejsc do zaoferowania.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1010417.JPG (77,3 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1010404.JPG (53,5 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1010376.JPG (58,9 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1010216.JPG (66,9 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1010262.JPG (65,2 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1010283.JPG (62,0 KB, 13 załadowań)
Camomile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-05, 14:55   #13
Flofferek
Zakorzenienie
 
Avatar Flofferek
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: kosmos
Wiadomości: 13 670
Dot.: Szwajcaria naprawde warto!

dziewczyny piekne zdjecia marzy mi sie szwajcaria i wlasnie gory i te gorskie miasteczka, sa slodkie
Flofferek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-27, 20:22   #14
mi.a
Zakorzenienie
 
Avatar mi.a
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 3 374
Dot.: Szwajcaria naprawde warto!

rok temu zazdroscilam a w tym roku mi sie poszczescilo z moja praca au pair i jade miedzy innymi na 10 dni do Szwajcarii miasteczko Verbier, mam nadzieje, ze wyjazd bedzie udany i bede mogla pochwalic sie wspomnieniami i fotkami
pozdrowienia z Francji
__________________
MY IDEA OF HAPPINESS

HAPPINESS ONLY REAL WHEN SHARED

"Wierzę w styl, a nie modę" RL
mi.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-27, 16:27   #15
Bloou
Rozeznanie
 
Avatar Bloou
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 558
Dot.: Szwajcaria naprawde warto!

Odświeżam wątek.

Był ktoś może w regionie Szwajcarii blisko granicy z Liechtensteinem?
__________________

Nobody
, not even the rain, has such small hands
- Cummings


JESTEM ZA WPROWADZENIEM WIĘKSZYCH KAR DLA OSÓB, KTÓRE ZNĘCAJĄ SIĘ NAD ZWIERZĘTAMI.

Bloou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 08:47   #16
Agniesia666
Lady of Harley-Davidson
 
Avatar Agniesia666
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 10 081
Dot.: Szwajcaria naprawde warto!

ja bylam wiele razy u znajomych rodzicow, w Buchs (to jest Szwajcaria, ale jakies 3 km od granicy z Lichtensteinem). Wrzucam kilka zdjęć, robione jakoś w okresie wakacyjnym kilka lat temu

Bloou: a co bys chciala?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IM004465.jpg (56,0 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IM004457.jpg (154,9 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IM004463.jpg (55,8 KB, 20 załadowań)
__________________
Agniesia666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 10:20   #17
Bloou
Rozeznanie
 
Avatar Bloou
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 558
Dot.: Szwajcaria naprawde warto!

Cytat:
Napisane przez Agniesia666 Pokaż wiadomość
ja bylam wiele razy u znajomych rodzicow, w Buchs (to jest Szwajcaria, ale jakies 3 km od granicy z Lichtensteinem). Wrzucam kilka zdjęć, robione jakoś w okresie wakacyjnym kilka lat temu

Bloou: a co bys chciala?
A tak dowiedzieć się, jak jest Generalnie wszystko mnie interesuje, jeżeli chodzi o Li.
__________________

Nobody
, not even the rain, has such small hands
- Cummings


JESTEM ZA WPROWADZENIEM WIĘKSZYCH KAR DLA OSÓB, KTÓRE ZNĘCAJĄ SIĘ NAD ZWIERZĘTAMI.

Bloou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 08:29   #18
espresso9
Raczkowanie
 
Avatar espresso9
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Europa
Wiadomości: 221
Dot.: Szwajcaria naprawde warto!

Cytat:
Napisane przez Camomile Pokaż wiadomość
Hophop, podnosze watek, dolaczam zdjecia zrobione miesiac temu na wakacjach i zachecam do odwiedzenia Szwajcarii, ktora ma wiele przepieknych miejsc do zaoferowania.
Przepiękne miejsce!Cudo fotki
espresso9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-05, 09:48   #19
myaja
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 878
Dot.: Szwajcaria naprawde warto!

hej dziewczyny!

mam nadzieje ze cos podpowiecie...
otóż z męzem jestesmy w UK od 7msc pracujemy tu jako care assistance, jezyk anglieski bez problemu komunikatywny w pismie i mowie, pewnie ze nie perfekcyjny , pow bym ze mocno srednio zaawansowany

od juz jakiegos czasu myslimy o przeprowadzce do holandii/szwajcarii lub norwegii ...

Tylko ze jako nigdy nie bylismy w tym krajach, znamy je jedynie z zdjec i powiesci naszych przyjaciol chce wiedziec czy mamy jakiekolwiek szanse na znalezienie pracy? ... na poczatek zeby sie zaczepic jako ten care assistance... a moze sprzatanie? .. cokolwiek? ... w zadnym z ww karjow nie mamy nikogo z rodziny gdzie mozemy sie przyczepic na jakis czas... kase odlozona mamy na utrzymanie na jakis czas na poczatek...

jak najlepiej zaczac szukac pracy? ... przez agencje? jesli tak jaka i kiedy? a moze prywatnie? ale jesli tak to od czego zaczac? ... bd wczeczna za kazda pomoc czy to na forum czy prywatnie
myaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-08, 16:11   #20
eweska
Moderatoreska
 
Avatar eweska
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 20 100
Dot.: Szwajcaria naprawde warto!

Szwajcaria jest cudowna, nie są mi obce okolice Genewy również od strony Francuskiej, choć najbardziej znane mi się okolice Chamonix, Saint Gervais, ale to już Francja. Powiem Wam że sama Genewa nie zrobiła na mnie wielkiego wrażenia, jedynie Jezioro Genewskie, jest potężne, ale już miasteczka poza Genewą są cudowne, jak i w Szwajcarii jak i we Francji W tym roku jadę tam 6 raz na miesiąc i zawsze z chęcią tam powracam.
eweska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-05, 15:36   #21
lola_lola_lola
Raczkowanie
 
Avatar lola_lola_lola
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 109
Dot.: Szwajcaria naprawde warto!

Czy ktoś może mi podpowiedzieć jaką typowo szwajcarską whisky warto kupić??
lola_lola_lola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-05 16:36:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:30.