2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy cz.II - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-12-07, 21:00   #181
czita18
Raczkowanie
 
Avatar czita18
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Leszno
Wiadomości: 225
GG do czita18
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Weronisia Daniel ma 2,5 miesiąca i pije 100-120 ml mleczka w dzień co 3-3,5 godziny w nocy co 4-5 godzin

A ja się chcę pochwalić :P Zakupiłam dziś małemu strój świąteczny
http://allegro.pl/mothercare-swiatec...344040603.html

I czekamy też za nosidełkiem Cybex.i.Go Mam nadzieję że obie rzeczy jutro dotrą
czita18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-07, 21:32   #182
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Pandziolka, Szczesliwa, Czita dzieki za odpowiedz.
Teraz mija 2 godz i 15 minut, a Pascal dostaje juz szalu tak chce jesc. Chyba mu dam, bo inaczej nie zasnie.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-07, 22:20   #183
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez Weronisia Pokaż wiadomość
Klarissa, Falbala dzięki za odpowiedź. Uratowałyście mojego Pascalka przed śmiercią głodową. Właśnie mijały 3 godziny od ostatniego karmienia, a on już dostawał szału. Dałam mu więc flachę. Znowu wypił 95ml, a więc skoro wasze dzieci pija ok. 120ml i dostaja co 3 godziny, to ja tym bardziej mogę dac za 3 godziny
Ja bym na twoim miejscu spokojnie dawała mu częściej. Jeśli je ok. 100 ml co mniej więcej 2h to nie wydaje mi się to jakoś przesadnie często. Może to być upierdliwe, że co chwile je, ale myślę, że wszystko wynika z tego, że jest jeszcze malutki, ma więc maleńki żołądeczek i nie mieści mu się więcej. Z czasem na pewno zje większe porcje a rzadziej.

Cytat:
Napisane przez IlonaN2 Pokaż wiadomość
A to my
Fajne.
Aleś zapatuliła Franka, nie widać nic w tym wózku

Cytat:
Napisane przez cellaris Pokaż wiadomość
JA marta ma nową zabawę...zabawek nie chwyta,ale za to daje rączki do góry i ...kręci sobie loki na główce paluszkami
A ma co kręcić
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-08, 07:02   #184
gabisun
Zakorzenienie
 
Avatar gabisun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 659
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Witam! Najpierw muszę się pożalić, że dołączam do grona bez-kupowych to znaczy kupa już przyszła po 6 dniach i użyciu czopka glicerynowego, ale za to jaka..serio nie wiedziałam jak się do tego zabrać i krzyczałam do mamy ratunku! ciekawa jestem czy takei incydenty się będą teraz powtarzać
Kinia dostała od Mikołaja grzechotkę taką lekką ze smyka i teraz tłucze nią wszystko a wczoraj prawie karuzelę na siebie ściągnęła bo złapała zabawkę i ciągnęła z całej siły, jeszcze miała taką zaciętą minę aż się martwię o los krewetki przyczepionej do leżaczka
Jeszcze odkryłam fajną rzecz, jak robię "kosi kosi łapki" tak powoli to mała po chwili podnosi rączki i je łączy, tak jakby chciała naśladować, normalnie w szoku byłam powtarza to za każdym razem jak tak się bawimy mądra po mamusi

Mszu ja też nie przewijam już w nocy, ale się nie przyznawałam, żeby nie było że wyrodna matka ze mnie

Szczęsliwa u mnie nigdy nie ma suchej pieluszki, ale chyba nie masz się co martwić, co innego jakby po całej nocy była sucha

Martuszka mam nadzieję, że to nie padaczka, zresztą jak tylko 2 objawy są to raczej szanse nieduże na chorobę, ale przynajmniej Pata porządnie ci przebadają no i nie siwiej nam kochana bo masz zaj..isty kolor włosów a ja mam do ciebie jeszcze pytanko: jak u was wyglądał skok ten w 3 miesiącu? bo kurcze mała dzisiaj wstawała w nocy na jedzonko 4 razy, gdzie przeważnie ( od miesiąca) wstaje już tylko raz i się zastanawiam czy to skok się szykuje czy może taki jednorazowy wybryk
__________________
Czekamy...


gabisun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-08, 07:05   #185
ninaad
Wtajemniczenie
 
Avatar ninaad
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 2 745
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez Lenka* Pokaż wiadomość
Tak a propos- czy wasze maluchy ssą kciuk??? Martynka robi to strasznie często, ale smoczka nie tknie...
Ola też często ssie kciuk...niestety. Jak widzę to staram się wyjmować ten kciuk i odwracać jej uwagę albo dawać w zamian smoka (ale wtedy raczej nie chce smoczka), ale jakoś średnio to wychodzi

I to chyba nie był dobry pomysł ten wczorajszy spacer z Olą- jest teraz mocniej zakatarzona, w nocy budziła się często przez zatkany nosek
Chyba ją jednak przetrzymam w domu póki się nie wykuruje...
Tzn dziś i tak musimy wyjść- na usg główki, ale to zapakujemy małą w fotelik, do samochodu i tyle...
ninaad jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-08, 07:16   #186
martucha84
Zakorzenienie
 
Avatar martucha84
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: śląsk:)
Wiadomości: 13 438
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

aleście naskrobały na dwa razy będę pisać

pandziolka Eveliouses naked21 cellaris dziękuję za ciepłe słowa odnośnie kalendarzowego zdjęcia


Majka232 super że rehabilitacja się udała, my mamy ten projektor jest rewelacyjny nawet czasem jako samo radyjko bez obrazka, zasłaniamy górę i mały słucha tylko szumów przydatne szczególnie w środku nocy

Cytat:
Napisane przez Szczęśliwa Pokaż wiadomość
Gratulacje dla modelki! Zdjęcie naprawdę odzwierciedlające tytuł "Życie jest piękne". Ile babcia ma lat? Z wyglądu to przypomina mi moją już nieżyjącą prababcię, która dożyła lat 99.
dziękuję bardzo, moja babcia 4 grudnia skończyła równe 90
nasza kochana babulka

Cytat:
Napisane przez ycnan Pokaż wiadomość
martucha84[/B], super z tym kalendarzem
I to znaczy, że będziesz z babcią wisieć u nas w Kielcach na budynku KCK A to 2 minuty drogi ode mnie.
gratulujemy ukończenia kolejnego miesiąca, oooo to będę cie straszyć jak pójdziesz na spacer

Cytat:
Napisane przez mszu Pokaż wiadomość
no ja mysle... nie wiem tylko ile moj szanowny małzonek przewidział sobie urlopu ta na swiateczny okres, bo jak mi przyjdzie wracac do stolicy w IIswieto to raczej bedzie cieżko
ee no przeciez wiecznie jak w trumnie lezec nie bedzie, cos Ty matka na rozum upadła Moja tez juz sie sie dziwga, ale sama, bo ciagle jeszcze nie czai ze ma rece, mimo tego ze od paru dni usilnie staram sie jej pokazac ze je ma i moze je jakos wykorzystac...
mój pat tez długo nie czai i sam naglę zaczął kumać nie wiadomo skąd.. a teraz jak leży w bujaczku to łapie te zabawki i się na nich podciąga wariat
na każdą kruszynkę przyjdzie jej pora

Cytat:
Napisane przez cellaris Pokaż wiadomość
Kurcze mam wrażenie,ze mi część cytatów zwżarło i nie wiem co miaam jeszcze napisać...no nic to się pożalę....
Dziewczyny napiszcie mi czy wy też tak macie,że czasem łapiecie mega doły???? U mnie dziś taki dzień, mam poprostu dość. Od czerwca siedzę w domu i mam ograniczony kontakt ze światem zewnętrznym. Odkąd Marta się urodziła to moje słownictwo jest ograniczone do aguuu, buu i tym podobnych. Tż albo w pracy,albo czymś zajęty więc też z nim za bardzo nie pogadam....znajomi zapracowani i ewentualnie w weekend można na szybciocha z kimś się spotkać więc siedzę w domu i normalnie mam dość. Do tego pogoda do du.py. Patrzę na tę moją córcię i mam wrażenie,że jakaś taka mało rozwinięta w porównaniu do waszych dzieciaczków. Na brzuch nie ma szans jej położyć bo od razu ryk nie z tej ziemi i nawet nie wiem czy umie główkę samodzielnie podnieść. Dalej jak ją trzymam na rękach to muszę jej główkę asekurować bo jej nie trzyma sama i się kiwie na wszystkie strony. No a na domiar wszystkiego znów wczoraj kupy nie takie były Ja nie wiem, niby wiedziałam że jak mała się urodzi to będzie inaczej,ale mam wrażenie że wszystko powoli mnie przerasta....tż ma swoje życie, pracę i przede wszystkim kontakt z ludźmi i też jakoś się rozmijamy. Mó dzień to siedzenie w domu i próba "wyrobienia się" ze sprzątaniem,prasowaniem i gotowaniem między kolejnymi karmieniami....echhh już nic nie piszę bo się kompletnie rozkleję....
echsss nie łam się każda z nas to przechodzi... pozostaje mi tylko przytulić cię mocno no i zaproponować jakieś wyjście może w weekend wyjdz gdzies z koleżankami - zakupy kino?

Cytat:
Napisane przez czita18 Pokaż wiadomość
mszu nic lepszego juz dzis nie wymóżdżymy bo cieemno .... Może się któreś nada...
słodziak

Cytat:
Napisane przez Pomidora Pokaż wiadomość
Martucha, trochę się zaniepokoiłam, bo Tymcio ma te same objawy co Patryk (zresztą od początku miał to samo - drżąca bródka, zawiechy, zanoszenie się) i nie kierowali nas na żadne badania, tylko ta rehabilitacja Poruszę ten temat jeszcze jak będę 15 na badaniach. A z Patrykiem będzie wszystko dobrze, zobaczysz. Ale wierzę, ze masz łeb jak sklep
Kalendarz piękny! Wspaniała pamiątka!

Ja mam dziś wychodne Idę na piwo z przyjaciółką, w końcu! Mój kochant mężuś mnie wyrzuca z domu. Ostatnio to krzyczy na mnie nawet jak próbuję przy nim uciszać małego i wszystko chcę robić sama. Wywala mnie z pokoju i mówi, ze on jest ojcem i sam poradzi sobie z Tymkiem, a ja mam odpocząć i zająć się sobą. Kocham tego mojego męża

A teraz się pochwalę:
1 - zdjęcie może niewyraźne, ale dla mnie najpiękniejsze Tymcio zafascynowany nogami żyrafy!
2 - mój mąż szuka ostatnio perkusisty do zespołu, jak myślicie, kogo obstawia?
3 - oglądaliśmy z mężem koncert Kultu, Tymuszka był zafascynowany - z pieluchami wyniesie rockową duszę
dziękuję, i myślę że to moi lekarze spanikowali i to nie jest nic groźnego no ale upewnij się,
gratuluje wyjścia życzę udanej zabawy, mimo że już po,
no i cudne Tymkowe fotki





byłam wczoraj w kinie na harrym potterze poszłyśmy z przyjaciółką na coś "lekkiego" a trafiłyśmy na istny film wojenny


aaaa i bym zapomniała PAT wczoraj sam się obrócił na bok, sam ale miałam radoche, leży sobie na plecach grzechota grzechotką i nagle dup on jest na boku ! i nie ryczy! poleżał tak chwilę i głowa go przeciążyła i znowu znalazł się na plecach, ale byłam zdziwiona wowww może nareszcie się coś ruszy
__________________
Lubię pikniki na skraju drogi I lubię jadać w restauracjach Ciszy uwielbiam słuchać w górach I lubię bywać w gwarnych miastach
martucha84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-08, 07:18   #187
IlonaN2
Zadomowienie
 
Avatar IlonaN2
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 917
GG do IlonaN2
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez Weronisia Pokaż wiadomość
Ilona fajny ten twój synuś Wyglada na mniejszego od Pascalka
Ale u was dużo śniegu Mogę pomarzyć.
Chyba jest większy od Twojego Pascalka Dziś mamy sczepienie i ważenie myślę że 5000kg to on już waży

A śniegu dużo faktycznie ...choć już jest odwilż

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość

Fajne.
Aleś zapatuliła Franka, nie widać nic w tym wózku
No zapauliłam bo to była niedziela i -15 My wracaliśmy z wyborów i się spieszyłam żeby nie zmarzł A i tak poliki miał zimne

U nas noc inna Bo Franek obudził się pierwszy raz już po 3,5 h a nie po 5-5 I potem znowu jak w zegarku więc spać poszedł o 21-szej wstało 00.30 potem o 3,30 i 6,30 No ale może to jednorazowy incydent

Teraz też leży w łóżeczku coś tak gada i przysypia co chwila
IlonaN2 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-08, 07:38   #188
waniliaania2009
Wtajemniczenie
 
Avatar waniliaania2009
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Malopolskie
Wiadomości: 2 236
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez Weronisia Pokaż wiadomość
[B]
Teraz mija 2 godz i 15 minut, a Pascal dostaje juz szalu tak chce jesc. Chyba mu dam, bo inaczej nie zasnie.
ja bym mu dala jesc. Jezeli wypija mniej niz 150 ( a z tego co czytam mniej niz 120) to moze on sobie tak normuje, ze pije mniej a czesciej.
Nie mozna maluszka glodzic dawaj mu flaszke raz dwa...hihi!
waniliaania2009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-08, 07:50   #189
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez IlonaN2 Pokaż wiadomość
No zapauliłam bo to była niedziela i -15 My wracaliśmy z wyborów i się spieszyłam żeby nie zmarzł A i tak poliki miał zimne
My w niedzielę byliśmy w innym mieście, tam było troszkę cieplej

Nie wiem co się dzieje z tym spaniem - moja Natalka wczoraj najpierw koło północy dosłownie mi się porzygała całym mlekiem, które zjadła o 7:30... tak, że aż się zakrztusiła a potem ją nakarmiłam, ledwo co zjadła i spała do 7 rano... a ja aż bałam się spać myśląc co będzie jak się zacznie krztusić a ja nie usłyszę... na szczęście nic takiego się nie stało.

Nie mam pomysłu na prezent dla teściów i chyba zrobię im kalendarz z małą zrobiłam sesję grudniową mojej śnieżynki (i przy okazji przymiarkę sukienki). Sukienka za wielka, ale jakieś tam fotki wyszły. Natalka zniosła ze stoickim spokojem pomysły mamusi, a ja prezentuje wam najlepsze zdjęcia z sesji. Niestety ciemno dzisiaj jak w dupie, ale po przeczytaniu instrukcji obsługi aparatu odkryłam, że ma on więcej funkcji niż tylko "tryb automatyczny" i "tryb automatyczny z lampą" (których to dotychczas używałam ) i nawet kilka z tych zdjęć było z trybu ręcznego. Oto efekty mojej pracy - tadam!

Które zdjęcie wybrać? Sama nie wiem...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (105,2 KB, 51 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (106,0 KB, 38 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (101,7 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 4.jpg (98,2 KB, 31 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 5.jpg (107,3 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 7.jpg (94,9 KB, 53 załadowań)
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-08, 07:51   #190
IlonaN2
Zadomowienie
 
Avatar IlonaN2
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 917
GG do IlonaN2
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Jeszce raz pytanie do dziewczyn biorących Tabletki anty. Jak zaczęłyście brać je to kiedy dostałyście pierwszy okres?? po pierwszym opakowaniu, wcześniej czy może później?
IlonaN2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-08, 07:59   #191
martucha84
Zakorzenienie
 
Avatar martucha84
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: śląsk:)
Wiadomości: 13 438
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Piękne zdjęcie i super pamiątka
Moje babcie już nie żyją, ale mam zdjęcia ze ślubu kiedy jeszcze były z nami i też je sobie bardzo cenię.
tak właśnie w takich chwilach jak bliskich już nie ma, te pamiątki najbardziej się ceni..

Cytat:
Napisane przez IlonaN2 Pokaż wiadomość
] dziecko

Martucha
to zdjęcie jest takie magiczne...
Ja wróciłam od gina Dostałąm tą receptę pochwaliłam się moim incydentem łóżkowym Powiedziała że na 100% wykluczyć ciąży nie może za 9 dni mogę robić test jak coś choć liczy że nie bo na ostatnim USG nic nie wskazywało na powrót OWU a nawet jak to mam za wąskie endometrium...
ale masz aniołka
ciesze się że w brzuszku najprawdopodobniej nikt nie zamieszkał no chyba że chciałaś? ale myślę że nie

Cytat:
Napisane przez dash Pokaż wiadomość
martucha ale masz super pamiątkę!!! zdjęcie jest śliczne i pełne uczucia.
dziękuję, myślę że masz zdrowe podejście do tego co powinno... no ja już powoli też dostawałam na głowę ale trzeba się uspokoić trudno co ma być to będzie, statystyczne dziecko nie istnieje

Cytat:
Napisane przez ninaad Pokaż wiadomość
pewnie akty hehehe
.
na takie coś to ja się nie pisze
super że byliście na spacerze my też staramy się wychodzić ale już 2 razy było tak że mielismy sie ubrać i zaczął padac deszcz.. szlak to trafi..

Cytat:
Napisane przez Weronisia Pokaż wiadomość
]
Mam pytanko do mam karmiących mm
Czy udaje się Wam zachować odstępy między karmieniami 4 godziny? Co dajecie do picia pomiędzy karmieniami?
U nas karmienie piersią chyba jednak nie wyjdzie. Ja już mam tak okrojoną dietę, a Pascal co rusz płacze, drze się z bólu przy każdym bąku czy kupce. Żal mi go strasznie. A po mm nie płacze wcale.
Od wczoraj jest na mm, ale nie umie wytrzymać dłużej niż 2 godziny i znowu chce jeść.
Wypija 100ml i więcej nie da rady.
Do picia dawałam mu herbatkę dla niemowląt z koperkiem, anyżem i kminkiem, ale wypluwa jak tylko poczuje smak. To samo robi jak poczuje samą wodę.
Dałam mu przed chwilą mocno rozwodniony zwykły rumianek i go wypił, więc chyba to mu będę dawać.
Będę jeszcze próbować z piersią, ale nie nastawiam się na cuda Może jakoś wytrzymam aż Pascalek skończy 3 m-ce i może wtedy już nie będzie miał takich problemów z brzuszkiem i nie będzie cierpiał po karmieniu piersią....
fajnie że Pascal tak ładnie urósł
moje dziecie jest już duże więc nie bardzo z mm pomogę, aczkolwiek on ma niby jeść 4 razy po 180 plus jakieś zupki czy owoc, a kończy się na tym że raz zje 170 raz 100 raz 100 czasem wytrzyma 7 godzin i nie da się mu na siłę nic wpakować a czasem po 3 się drze i trzeba mu dać...
nie trafie za nim nigdy

Cytat:
Napisane przez falbala Pokaż wiadomość
czy któras z was ma maxi cosi?? kurcze mój wiktor wazy niecałe 8kg i jak zaloze mu kombinezon, to ledwo go wciskam w nosidelko, które jest podobno do 13 kg.. zastanawiam sie nad kupnem fotelika z opcja opuszczonego oparcia. Ma moze któras z was taki problem??
ja mam i też mam takie samo wrażenie, mój wprawdzie waży coś koło 7 kg ale w kombinezonie mamy ciasnawo a co dopiero 13, może jakby było lato to tak.. no ale przetrzymamy go do stycznia lutego i będziemy myśleć

a z tymi kg to jest śmieszne bo nawet na pampersach to widać że w 3 jest mu ciasno mimo że sa do 9 kg, a w 4 jest lekko luźno bo są od 7, no ale wolimy 4 bo trójki go cisną, więc pewno z fotelikami też tak jest...

Cytat:
Napisane przez IlonaN2 Pokaż wiadomość
A to my
super "D

Cytat:
Napisane przez pandziolka Pokaż wiadomość
ja też mam problem z tym podnoszeniem główki jak kładę Wojtka na brzuchu to on dosłownie na chwilkę podnosi głowę,a później leży z piąstką w buzi i gada do podłogi jak oglądam Wasze zdjęcia maluszków na brzuszkach to wydaje mi się,że on jeszcze jest troszeczkę zacofany w tej czynności dzisiaj skończył 3 m-ce,więc już powinien główkę podnosić wysoko.nie wiem jutro idziemy na szczepienie to zapytam pediatrę co i jak.
tak w ogóle to mam do niej sporo pytań - pewnie pomyśli sobie,że jakaś zeschizowana mamuśka jestem
eh tak szczerze to myślę że i pediatrzy i ginekolodzy się przyzwyczaili do "spanikowanych" mam

Cytat:
Napisane przez Lenka* Pokaż wiadomość
martucha, w tym schemacie jest, że gluten podaje się przez cały 5 i 6 miesiąc (czyli już po skończeniu 4). Ja też chciałam się na początku stosować do schematu (jeśli chodzi o gluten właśnie), ale byliśmy u alergologa i powiedziała nam, że ze względu na skazę białkową nie powinniśmy jej teraz glutenu podawać, dopiero ok. 9 miesiąca, bo teraz to prawdopodobnie ją uczuli:/ Bezglutenowych kaszek też na razie mam nie dawać, tylko warzywa i owoce po 4 miesiącu powinnam, bo Mała ma anemię.
no wiem wiem, idę w tym tygodniu do pediatry to będę z nią gadać, póki co to jakoś się rozmijamy.. zobaczymy co powie, ale myślałam o podawaniu łyżeczki do "zupki"

Cytat:
Napisane przez gabisun Pokaż wiadomość
Martuszka mam nadzieję, że to nie padaczka, zresztą jak tylko 2 objawy są to raczej szanse nieduże na chorobę, ale przynajmniej Pata porządnie ci przebadają no i nie siwiej nam kochana bo masz zaj..isty kolor włosów a ja mam do ciebie jeszcze pytanko: jak u was wyglądał skok ten w 3 miesiącu? bo kurcze mała dzisiaj wstawała w nocy na jedzonko 4 razy, gdzie przeważnie ( od miesiąca) wstaje już tylko raz i się zastanawiam czy to skok się szykuje czy może taki jednorazowy wybryk
dziękuję i mam taką samą nadzieję,
a co do skoku to różnie
większość była taka że częściej budziłs ię w nocy w dzień był marudny szybko się nudził, a jeden skok był taki że non stop spał non stop, teraz mieliśmy niby ten między 14-19 tygodniem i kulminacja miała być w 17 i jak w "mordę" strzelił cały 17 tydzień był niemożliwy.. a już teraz jest ok, szczerze to wcześniej ze 3-4 dni były hardcorowe i noce a reszta to spokojnie
__________________
Lubię pikniki na skraju drogi I lubię jadać w restauracjach Ciszy uwielbiam słuchać w górach I lubię bywać w gwarnych miastach
martucha84 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-08, 08:13   #192
Zuziczka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 908
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

TZ wyjechal wczoraj
a u nas byl sajgon... cala noc
Olek ryczal i ryczal, budzil sie co godzine..


i wszystko jak sie okazalo przez glupia matke



czekam na szefa- mial wpasc. chyba sie poloze w ciuchach i wezme komorke obok, w razie jakby przyszedl.
padam na pyszczek, nie spalam prawie nic.
__________________
Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni!-Alek 15.09.10
http://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hpgi2xjkbz.png
Zuziczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-08, 08:16   #193
martucha84
Zakorzenienie
 
Avatar martucha84
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: śląsk:)
Wiadomości: 13 438
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Które zdjęcie wybrać? Sama nie wiem...
współczuję nocnych "przygód" ja bym brałam 1 foto najfajniej na nim widac buzie

Cytat:
Napisane przez IlonaN2 Pokaż wiadomość
Jeszce raz pytanie do dziewczyn biorących Tabletki anty. Jak zaczęłyście brać je to kiedy dostałyście pierwszy okres?? po pierwszym opakowaniu, wcześniej czy może później?
wcześniej jeszcze okresu nie miałam po prostu zaczęłam brać tabletki - 7 dni trzeba uważać - a potem po opakowaniu brałam następne bez przerwy
__________________
Lubię pikniki na skraju drogi I lubię jadać w restauracjach Ciszy uwielbiam słuchać w górach I lubię bywać w gwarnych miastach
martucha84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-08, 08:24   #194
naked21
Wtajemniczenie
 
Avatar naked21
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Heaven
Wiadomości: 2 029
GG do naked21
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Dziewczyny to nie tak że Filek ma leżeć jak kłoda na plecach i najlepiej się nie ruszać Fajnie, że jest silny i coś juz tam próbuje z soba działać. Ale on jak go tylko położę to natychmiast podnosi główkę i czeka aż go chwylę za rączki- wtedy się podciąga. Non stop. Tak jakby juz nie chciał leżeć na pleckach, mimo że siedząc jes krzywy i lepek sie jeszcze delikatnie chwieje. Ale on uparty.

Byłam wczoraj na herbatce z ta moją niedoszłą teściową. Temat płacenia omijała bez słowa [jej to nie dotyczy], oczywiście ex nie wspomógł nas nadal ani grosikiem, zresztą tak myślałam... Nie dogadałyśmy się- konflikt interesów. Ona chce, żebym umożliwiała exowi kontakty z Filkiem, żeby miał motywację do leczenia psychiatrycznego i terapii, a ja że umożliwię jak już będzie wyleczony [w co też nie wierzę], ponieważ boję się o małego no i o siebie, spotykając ewentualnie z nim w takim stanie psychicznym. I tak w kółko ona swoje, ja swoje

Z jednej strony ją rozumiem, pewnie też bym chciała jak najlepiej dla SWOJEGO dziecka idąc nawet po trupach, tylko szkoda, że chcąc wykorzystać do tego celu niczemu nie winnego małego chłopczyka. W dodatku jej wnuka.

Do niczego mądrego nie doszłyśmy, nie zamierzam się z nią więcej spotykać. Nie wypytywała nawet o małego. My się dla niej nie liczymy.

Cytat:
Napisane przez IlonaN2 Pokaż wiadomość
A to my
sliczny maluszek u nas też tyle śniegu a ja zaraz mykam na przedświąteczne zakupy

Cytat:
Napisane przez gabisun Pokaż wiadomość
Witam! Najpierw muszę się pożalić, że dołączam do grona bez-kupowych to znaczy kupa już przyszła po 6 dniach i użyciu czopka glicerynowego, ale za to jaka..serio nie wiedziałam jak się do tego zabrać i krzyczałam do mamy ratunku! ciekawa jestem czy takei incydenty się będą teraz powtarzać
u nas już tylko się zdarzają takie incydenty kupal raz na 4, 5 lub 6 dni mega wielka po pachy. Też muszę wtedy wołać o pomoc. Jak będę sama to trudno, małego na podkład ja myk po wanienke i kąpiel konieczna

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Nie mam pomysłu na prezent dla teściów i chyba zrobię im kalendarz z małą zrobiłam sesję grudniową mojej śnieżynki (i przy okazji przymiarkę sukienki). Sukienka za wielka, ale jakieś tam fotki wyszły. Natalka zniosła ze stoickim spokojem pomysły mamusi, a ja prezentuje wam najlepsze zdjęcia z sesji. Niestety ciemno dzisiaj jak w dupie, ale po przeczytaniu instrukcji obsługi aparatu odkryłam, że ma on więcej funkcji niż tylko "tryb automatyczny" i "tryb automatyczny z lampą" (których to dotychczas używałam ) i nawet kilka z tych zdjęć było z trybu ręcznego. Oto efekty mojej pracy - tadam!

Które zdjęcie wybrać? Sama nie wiem...
kalendarz to świetny pomysł, moi dostaną na dzień babci i dziadka
piekna sesyjka i też sama nie wiem które zdjęcie wybrać..


Idę się wypindrzyć i na miast
Pierwszy raz od 8 miesiąca ciąży bo juz pod koniec błogosławionego stanu nie wyłaziłam do centrum, bo gdzie z tym brzuchem
__________________
"Lubię ten stan, rozkoszne sam na sam. Cisza i ja. Cisza, ja i czas(...)"

Edytowane przez naked21
Czas edycji: 2010-12-08 o 08:26
naked21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-08, 08:28   #195
kasienka1701
Zadomowienie
 
Avatar kasienka1701
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: East
Wiadomości: 1 024
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez gabisun Pokaż wiadomość
Witam! Najpierw muszę się pożalić, że dołączam do grona bez-kupowych to znaczy kupa już przyszła po 6 dniach i użyciu czopka glicerynowego, ale za to jaka..serio nie wiedziałam jak się do tego zabrać i krzyczałam do mamy ratunku! ciekawa jestem czy takei incydenty się będą teraz powtarzać
U mnie od dwóch tygodni też tak z kupą jest. Raz jej dalam pół czopka glicerynowego(usrała sie po pachy).Potem po 3-ech dniach sama zrobiła, i potem znowu 3 dni nic i dałam jest kilka kropel oleju i poszło(usrała sie po szyję).Nie wiem dlaczego tak się dzieje,to do tej pory robiła kilka dziennie,a tu nagle takie coś.Brzucha niby nie ma twardego,ale przy karmieniu wali bąki jak stary chłop i pręży się i marudzi...Dodam tylko,że żadnych eksperymentów z dietą nie było...
__________________

kasienka1701 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-08, 08:32   #196
IlonaN2
Zadomowienie
 
Avatar IlonaN2
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 917
GG do IlonaN2
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez martucha84 Pokaż wiadomość
wcześniej jeszcze okresu nie miałam po prostu zaczęłam brać tabletki - 7 dni trzeba uważać - a potem po opakowaniu brałam następne bez przerwy
No ja też zaczęłam je brać bez okresu Tylko pytam o to kiedy ten okres dostałyście po tych tabletkach? Po pierwszym opakowaniu czy jak?

---------- Dopisano o 09:32 ---------- Poprzedni post napisano o 09:30 ----------

Cytat:
Napisane przez Zuziczka Pokaż wiadomość
i wszystko jak sie okazalo przez glupia matke
.
Dlaczego?? Co się stało albo co zrobiłaś?
IlonaN2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-08, 08:41   #197
dash
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 241
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez gabisun Pokaż wiadomość
Witam! Najpierw muszę się pożalić, że dołączam do grona bez-kupowych to znaczy kupa już przyszła po 6 dniach i użyciu czopka glicerynowego, ale za to jaka..serio nie wiedziałam jak się do tego zabrać i krzyczałam do mamy ratunku! ciekawa jestem czy takei incydenty się będą teraz powtarzać
Jeszcze odkryłam fajną rzecz, jak robię "kosi kosi łapki" tak powoli to mała po chwili podnosi rączki i je łączy, tak jakby chciała naśladować, normalnie w szoku byłam powtarza to za każdym razem jak tak się bawimy mądra po mamusi
Gabisun współczuję,wiem co to znaczy jak cała rodzina czeka na kupę... 6 dni to naprawdę długo... Maja po dwóch dniach płacze, wygina się i prostuje nóżki, aż nie można ich zgiąć... My ostatnio też mięliśmy hardcore w domu... Czopki nie pomagały, w domu ryk potworny... Po kilku godzinach przytulania, chodzenia po mieszkaniu i kąpieli poszła kupa aż po pachy... Mam nadzieję, że u Ciebie nie będzie to się powtarzać... u mnie niestety ostatnio coraz częściej...A co do powtarzania to pisałam o tym wczoraj, że Maja próbuje naśladować niektóre dźwięki, ale mamy przy tym radochę!!! Ale mamy super bąble

Cytat:
Napisane przez Beata_Batumi Pokaż wiadomość
DASH- jestem mamusią 1 miesięcznej Lili i mam butelkę Lovi ale nie polecam- strasznie leci ze smoka i mała sie krztusiła bo łapczywie je, uzywamy zwykłych canpola i smoczków nuka z najwolniejszym przepływem, ale spróbuj bo może wystarczy wymienić wkład smoczka a butla będzie ok
Beata bardzo Ci dziękuję za odpowiedź!!! W takim razie nie kupię tej butelki. Chciałam tylko dlatego, że podobno smoki z Aventa pasują do niej... Mam wszystko z Aventa, ale trochę jest drogi i chciałam przejść na tańsze butle... A co u Ciebie? Lila ma kolki czy ominęły Was? Tak myślę kiedy to moja Maja miała miesiąc... za dwa dni kończy już 3 miesiące Pozdrawiam dziewczyny!!!

Cytat:
Napisane przez ninaad Pokaż wiadomość


dla TŻta zamówiłam kubeczek ze zdjęciem córci i album ze zdjęciami dawnego Gdańska- ale to sam sobie zamówił
Ja też już mam kubek dla Tż-ta, takiz serii serio qbki z facetem myjącym gary z napisem chyba super mąż czy coś takiego. COś jeszcze mu dokupię... A co do kalendarza to my mieszkamy z moją mamą, więc jej też kupiłam, my też z niego skorzystamy

Cytat:
Napisane przez Zuziczka Pokaż wiadomość
TZ wyjezdza i zostajemy z Olem sami na 3 dni..


Jak ja wezme prysznic w tym czasie? Czyzby 3 dniowy Dzien Dziecka?
troche sie boje..
Nie martw się kochana! My to zawsze sobie damy radę! Ja też nie lubię zostawać sama z Mają tak na długo, ale w rezultacie nie jest źle... Życzę Ci tylko aby Olek był grzeczniutki dla mamusi i dał jej się wykąpać

Cytat:
Napisane przez Weronisia Pokaż wiadomość



Mam pytanko do mam karmiących mm
Czy udaje się Wam zachować odstępy między karmieniami 4 godziny? Co dajecie do picia pomiędzy karmieniami?
U nas karmienie piersią chyba jednak nie wyjdzie.
4 godziny to chyba tylko w nocy... Bo rzeczywiście ostatnio Maja ładnie śpi i czasami nawet 6 godzin W ciągu dnia karmię ją bardzo różnie, czasami co 3 godz a czasami nawet co godzinę. Mała dużo ulewa i pediatra powiedziała, że lepiej aby piła częściej a w mniejszych ilościach. Jutro idę do lekarza to jeszcze zapytam... U mnie też karmienie piersią już nie wychodzi... Prawie juz nie mam pokarmu, karmię tylko w nocy, ale i tak muszę dokarmiać butlą.

Cytat:
Napisane przez cellaris Pokaż wiadomość
No będę musiała spróbować kłaść MArtę na siebie a nuż się uda. Dziwne bo jak była młodsza to umiała nawet zasnąć na brzuszku a teraz nie ma szans nawet na 15 sekund by spokojnie poleżała.
Maja też wcześniej zasypiała na brzuszku a teraz płacze jak ją kladę na siebie by zasnęła...

Cytat:
Napisane przez Lenka* Pokaż wiadomość

Tak a propos- czy wasze maluchy ssą kciuk??? Martynka robi to strasznie często, ale smoczka nie tknie...
Maja już w szpitalu zaczęłą ssać... 3 palce hihiih. Teraz bardzo lubi ssać swoją piąstkę, ale kciuka w buzi jeszcze nie widziałam...

Później Wam dokończę bo Mała się obudziła
dash jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-08, 08:48   #198
gabisun
Zakorzenienie
 
Avatar gabisun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 659
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

[QUOTE=naked21;23632635
u nas już tylko się zdarzają takie incydenty kupal raz na 4, 5 lub 6 dni mega wielka po pachy. Też muszę wtedy wołać o pomoc. Jak będę sama to trudno, małego na podkład ja myk po wanienke i kąpiel konieczna
[/QUOTE]

he he u nas też trzeba było kąpiel przyspieszyć dobrze, że byłaś twarda na rozmowie, Filkowi nie jest potrzebny ani taki tatuś ani tym bardziej babcia szkoda tylko, że dalej kaski nie ma...
Cytat:
Napisane przez kasienka1701 Pokaż wiadomość
U mnie od dwóch tygodni też tak z kupą jest. Raz jej dalam pół czopka glicerynowego(usrała sie po pachy).Potem po 3-ech dniach sama zrobiła, i potem znowu 3 dni nic i dałam jest kilka kropel oleju i poszło(usrała sie po szyję).Nie wiem dlaczego tak się dzieje,to do tej pory robiła kilka dziennie,a tu nagle takie coś.Brzucha niby nie ma twardego,ale przy karmieniu wali bąki jak stary chłop i pręży się i marudzi...Dodam tylko,że żadnych eksperymentów z dietą nie było...

to widzę,że niej estem sama, zmieni się pewnie jak zacznie się marchewka i jabłko u nas po wczorajszym musiałam ją cała rozebrać, uwalone spodenki, body i nie wiem jakim cudem kaftanik no i do kąpieli


Martucha dzięki za info odnośnie skoku
__________________
Czekamy...



Edytowane przez gabisun
Czas edycji: 2010-12-08 o 08:49
gabisun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-08, 09:01   #199
martucha84
Zakorzenienie
 
Avatar martucha84
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: śląsk:)
Wiadomości: 13 438
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez naked21 Pokaż wiadomość
Z jednej strony ją rozumiem, pewnie też bym chciała jak najlepiej dla SWOJEGO dziecka idąc nawet po trupach, tylko szkoda, że chcąc wykorzystać do tego celu niczemu nie winnego małego chłopczyka. W dodatku jej wnuka.
ehsss matka matka, więc tym bardziej powinna zrozumieć ciebie.. szkoda że nie zapytała nawet o wnuka, ja bym zrobiła na twoim miejscu dokładnie to samo dopóki nie podejmnie terapii nici z widzenia.. a on ma już coś stwierdzone?
a co z pieniędzmi?

Cytat:
Napisane przez IlonaN2 Pokaż wiadomość
No ja też zaczęłam je brać bez okresu Tylko pytam o to kiedy ten okres dostałyście po tych tabletkach? Po pierwszym opakowaniu czy jak?
wogóle jeszcze nie mam a biorę 3 opakowanie

Cytat:
Napisane przez gabisun Pokaż wiadomość
h
Martucha dzięki za info odnośnie skoku
proszę
__________________
Lubię pikniki na skraju drogi I lubię jadać w restauracjach Ciszy uwielbiam słuchać w górach I lubię bywać w gwarnych miastach
martucha84 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-08, 09:03   #200
gabisun
Zakorzenienie
 
Avatar gabisun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 659
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Dash obawiam sie ze to sie bedzie powtarzac do 4 miesiaca bo potem przy sloiczkach to juz bedzie szło u nas czopek pomogl po godzinie, ale mam nadzieję że już nie będzie takiej długiej przerwy...super z tym naśladowaniem dźwięków moja ostatnio to najcześciej krzyczy
__________________
Czekamy...


gabisun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-08, 09:06   #201
justysia8522
Raczkowanie
 
Avatar justysia8522
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Moje Małe Niebo....
Wiadomości: 140
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Nowa część wątku- jak ten czas szybko leci.....
Mam nadzieję, że znajdę więcej czasu na wizażyk i nie będę tylko podczytywać ale również udzielać się na forum

[QUOTE=Lenka*;23628721]

Tak a propos- czy wasze maluchy ssą kciuk??? Martynka robi to strasznie często, ale smoczka nie tknie...


Nasz Julia kciuka ssie już od około 2 tygodni dzieciaczki są na etapie zabaw rączkami, więc to chyba normalne, że wkładaja łapki do buzi

Dziewczyny, jakie zabawki kupujecie maluszkom pod choinkę????? Szukam czegoś odpowiedniego, ale ciężko coś znaleść w małej chciałabym, żeby było to coś odpowiedniego do wieku małej, bo zabawek na 6m+ jest mnóstwo, poniżej tego wieku są maskotki, mata i grzechotki. chyba pozostaje nam allegro
justysia8522 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-08, 09:07   #202
mszu
Zadomowienie
 
Avatar mszu
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 180
GG do mszu
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

kasienka, gabisun... moja od prawie miesiaca ma takie jazdy z kupa... czyli kupa co 5 dni do tej pory nie stosowalm zadnych czopkow, ale dzis mija 5 dzien i poza mega smierdzacymi pierdami kupala brak (własnie obdarzyla mnie jednym z nich... zaraz tu padne )

chyba dzis bede musiala jej zastosowac jakis medykament do tyłka...
__________________




Jestem, bo fotografuję....
http://martalipinska.blogspot.com/

_________________
fotografia rodzinna, noworodkowa, niemowlęca, ciążowa i ślubna
mszu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-08, 09:09   #203
waniliaania2009
Wtajemniczenie
 
Avatar waniliaania2009
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Malopolskie
Wiadomości: 2 236
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Moj maluch konczy dzis 3 miesiace


A ja mam pytanie odtyczace fotografowania. Nie wiem jak ustawic aparat (mam cyfrowke canona) aby nie byl zachowany ruch. Moj maly ciagle sie rusza i zadne zdjecie nie wychodzi bo robi sie taka poswita ;(

Edytowane przez waniliaania2009
Czas edycji: 2010-12-08 o 09:12
waniliaania2009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-08, 09:10   #204
aaneczka1984
Zadomowienie
 
Avatar aaneczka1984
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 1 624
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Hej mamusie..
wanilaania,..ja chciałam mieć parke ale wyszło inaczej i mam dwóch mężczyzn..no nic ..planuje trójka (ja planuje a tz nie)..więc może nam sie uda stworzyc dziewczynke
Ale przyznam że mieć 2 chłopców w tak małym odstępie wiekowym jest bardzo ekonomiczne, ciuszki mam wszystkie, do przedszkola pójda razem..bo u nas jest grupa 3-4 latków razem...
Poza tym na dziewczynki jest tyyyyle ciuszków że nie odparłabym sie pokusie i kupowałą, kupowałą i kupowała....
a to wszystko taaaaakie drogie
No i w póxneijszym wieku judnak wychowanie dziewczynki więcej kosztuje, bo chłopcy nie maja większych wymogów ciuszkowych a z dziewczynkami to róznei bywa..

Weronisiu..ja mojego karmie co 2,5 godziny (żadko co 3) po 120...ale nie zawsze wszystko wypija..

Pomidoro.jak ja Ci zazdroszcze takiego kochanego męża...
mój mi w niczym nie pomoze, nawet jakbym chciała sobie wieczorem wizazyk wączyc, to on sie nie zajmnie dzicmi tylko z tego wzglądu że ja sie głupotami zajmuje . Co innego jakbym miała mu do sklepu po piwo iść...wtedy by sie chwileczke zajoł...


Wczoraj byłam po strój do chrztu dla małego, u na skupuje ubranko chrzestna..Mi sie podobało inne ale 2 razy droższe..a bratowa jednak patrzyła na cene i w sumie to kuppiła nimal że takie same jak miał Dominik..kosztowało 75 z..mi sie podobało takie za 150
Nie wypadało mi mowić że dopłac te różnice, bo by sie nie zgodziłą, a tez mi nie wypadało mówić żeby to drogie wzieła

No nic..to i tak jednorazowe. ubranko....
ale za to chce mu kupic na później coś takiego...
fajne??
http://allegro.pl/ubranko-do-chrztu-...338237379.html
aaneczka1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-08, 09:17   #205
ninaad
Wtajemniczenie
 
Avatar ninaad
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 2 745
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez martucha84 Pokaż wiadomość
aaaa i bym zapomniała PAT wczoraj sam się obrócił na bok, sam ale miałam radoche, leży sobie na plecach grzechota grzechotką i nagle dup on jest na boku ! i nie ryczy! poleżał tak chwilę i głowa go przeciążyła i znowu znalazł się na plecach, ale byłam zdziwiona wowww może nareszcie się coś ruszy
pewnie, że się ruszy
Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Które zdjęcie wybrać? Sama nie wiem...
wszystkie fajne
Ja zamówiłam dla mamy taki 'wypasiony' kalendarz A3- inne zdjęcie na każdy miesiąc+okładka
Cytat:
Napisane przez naked21 Pokaż wiadomość
Byłam wczoraj na herbatce z ta moją niedoszłą teściową.
szkoda, że się nie dogadałyście...
ninaad jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-08, 09:20   #206
waniliaania2009
Wtajemniczenie
 
Avatar waniliaania2009
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Malopolskie
Wiadomości: 2 236
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez aaneczka1984 Pokaż wiadomość
No nic..to i tak jednorazowe. ubranko....
ale za to chce mu kupic na później coś takiego...
fajne??
http://allegro.pl/ubranko-do-chrztu-...338237379.html
baardzo fajne
waniliaania2009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-08, 09:21   #207
gabisun
Zakorzenienie
 
Avatar gabisun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 659
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Aneczka a po co ci na później takie drogie ubranko?

Mszu dawaj czopka u nas po godzinie byla kupa po pachy a bączki śmierdzące były zapowiedzią zbliżającej się katastrofy bo tak normalnie to robi bąki takie bezwonne koszt 10 sztuk to aż 3,80 dołączam się do mam-sępów- gdzie jest kolaż
__________________
Czekamy...


gabisun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-08, 09:24   #208
martucha84
Zakorzenienie
 
Avatar martucha84
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: śląsk:)
Wiadomości: 13 438
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

na dzien dobry tvn beda zaraz mówić o pożegnaniu ze smoczkiem kiedy co i jak

jak ktoś może jednym okiem patrzeć to informuję
może powiedzą coś ciekawego
__________________
Lubię pikniki na skraju drogi I lubię jadać w restauracjach Ciszy uwielbiam słuchać w górach I lubię bywać w gwarnych miastach
martucha84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-08, 09:30   #209
ninaad
Wtajemniczenie
 
Avatar ninaad
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 2 745
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Aaneczka ubranko fajne, ale mnie by było chyba szkoda kasy- bo założyłabym to pewnie max. kilka razy
ninaad jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-08, 09:44   #210
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez martucha84 Pokaż wiadomość
na takie coś to ja się nie pisze
A ja z kolei bym chciała, ale tż za nic by się nie zgodził, więc jakby problem mam z głowy Jak byłam młodsza (tak z 10 lat ) dostawałam mnóstwo propozycji do pozowania do zdjęć i obrazów ale się wstydziłam. A teraz żałuję.

Cytat:
Napisane przez martucha84 Pokaż wiadomość
współczuję nocnych "przygód" ja bym brałam 1 foto najfajniej na nim widac buzie
No wzięlam właśnie 1. Inne ujęcia też mi się podobają, ale nie są tak dobrze oświetlone (mam z 30 takich zdjęć ).

Cytat:
Napisane przez naked21 Pokaż wiadomość
Byłam wczoraj na herbatce z ta moją niedoszłą teściową.
Wcale się tobie nie dziwię, że się nie zgodziłaś. Może to będzie przesadna szczerość - ale niby dlaczego ty się masz przejmować rozchwianym emocjonalnie dupkiem, który cię porzucił w ciąży i jeszcze wciągać w to i narażać swoje dziecko? Czy ona się dobrze czuje? Może trzeba było jej powiedzieć, że być ojcem a zrobić dziecko to 2 różne rzeczy i to drugie wcale nie gwarantuje jeszcze tego pierwszego.

Dziękuję za uznanie dla zdjęć

Cytat:
Napisane przez ninaad Pokaż wiadomość
wszystkie fajne
Ja zamówiłam dla mamy taki 'wypasiony' kalendarz A3- inne zdjęcie na każdy miesiąc+okładka
Właśnie taki chcę zamówić - to jest msc. grudzień
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:20.