Odpowiednie zastosowanie przerwy w tabletkach anty :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-12-07, 19:52   #1
marynia92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 49

Odpowiednie zastosowanie przerwy w tabletkach anty :)


Może był już taki temat, ale nie umiem znaleźc dokładnie tego co by mnie satysfakcjonowało. Właśnie zaczęłam drugie opakowanie tabletek antykoncepcyjnych, tylko zastanawiam się czy dobrze zastosowalam tygodniową przerwę. Ostatnią tabletkę zażyłam w piątek, następnego piątku zażyłam pierwszą tabletkę drugiego opakowania. Hmm, no suma dni, wktórych nie bralam tabletki to 6. Czy będzie to miało jakikolwiek wpływ na ich działanie? prosze o pomoc bardziej doświadczone koleżanki )

Edytowane przez marynia92
Czas edycji: 2010-12-07 o 19:56 Powód: ortografia
marynia92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 19:57   #2
gringolada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 018
Dot.: Odpowiednie zastosowanie przerwy w tabletkach anty :)

mysle ze wplywu nie bedzie mialo, skoro skrocilas o 1 dzien ale w ulotce masz wyraznie napisane ze robi sie tygodniowa przerwe a tydzien ma 7 dni
gringolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 20:03   #3
malwi89
Zakorzenienie
 
Avatar malwi89
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: tam, gdzie aniołowie mówią szeptem...
Wiadomości: 5 559
GG do malwi89
Dot.: Odpowiednie zastosowanie przerwy w tabletkach anty :)

Cytat:
Napisane przez marynia92 Pokaż wiadomość
Może był już taki temat, ale nie umiem znaleźc dokładnie tego co by mnie satysfakcjonowało. Właśnie zaczęłam drugie opakowanie tabletek antykoncepcyjnych, tylko zastanawiam się czy dobrze zastosowalam tygodniową przerwę. Ostatnią tabletkę zażyłam w piątek, następnego piątku zażyłam pierwszą tabletkę drugiego opakowania. Hmm, no suma dni, wktórych nie bralam tabletki to 6. Czy będzie to miało jakikolwiek wpływ na ich działanie? prosze o pomoc bardziej doświadczone koleżanki )
wziełas ostatnią w piatek i z nastepnego opakowania pierwsza tez w piatek??

to gdzie tu jest 6 dni?
__________________
Motocyklistka 20.09.2012
Suzuki GSX 600F


"MOTOR" masz pod maską np. samochodu
"MOTOCYKL" to coś, co masz pod doopą pokonując w złożeniu winkle, to coś, na czym sam bądź w grupie możesz oderwać się od przytłaczającej rzeczywistości.
malwi89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 20:04   #4
marynia92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 49
Dot.: Odpowiednie zastosowanie przerwy w tabletkach anty :)

tak wiem, ale jakoś wracając z apteki wyrzuciłam opakowanie wraz z ulotką <sciana> hm, czyli następne opakowanie kończę w czwartek i drugie zaczynam w piątek ?

---------- Dopisano o 21:04 ---------- Poprzedni post napisano o 21:03 ----------

Cytat:
Napisane przez malwi89 Pokaż wiadomość
wziełas ostatnią w piatek i z nastepnego opakowania pierwsza tez w piatek??

to gdzie tu jest 6 dni?
chodzi mi że 6 dni bez przyjmowania tabletek, czyli: sobota, niedziela, poniedziałek, wtorek, środa, czwartek , bo w piątek już znów wziełam.
marynia92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 20:04   #5
justi96
Raczkowanie
 
Avatar justi96
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 51
Dot.: Odpowiednie zastosowanie przerwy w tabletkach anty :)

Według mnie , niema to znaczenia , działanie tabletek nie powinno być zakłócone . Gorzej jakbyś zrobiła przerwę dłuższa niż 7 dni. Podobno można nawet tej 7 dniowej przerwy nie robić wcale (np w celu przesunięcia sobie wystąpienia miesiączki ) ale lekarze ją zalecają ze wzgledu na komfort psychiczny .
justi96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 20:08   #6
marynia92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 49
Dot.: Odpowiednie zastosowanie przerwy w tabletkach anty :)

dziękuję za wszystkie wypowiedzi, już wiem jak je stosowac
marynia92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 20:10   #7
malwi89
Zakorzenienie
 
Avatar malwi89
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: tam, gdzie aniołowie mówią szeptem...
Wiadomości: 5 559
GG do malwi89
Dot.: Odpowiednie zastosowanie przerwy w tabletkach anty :)

Cytat:
Napisane przez marynia92 Pokaż wiadomość
tak wiem, ale jakoś wracając z apteki wyrzuciłam opakowanie wraz z ulotką <sciana> hm, czyli następne opakowanie kończę w czwartek i drugie zaczynam w piątek ?

---------- Dopisano o 21:04 ---------- Poprzedni post napisano o 21:03 ----------


chodzi mi że 6 dni bez przyjmowania tabletek, czyli: sobota, niedziela, poniedziałek, wtorek, środa, czwartek , bo w piątek już znów wziełam.
zawsze przyjmowałam tego samego dnia co konczyłam tabletki tak samo mam teraz na plastrach. (czyli konczysz w pt zaczynasz tydzien pozniej w pt raczej)

I pamietaj zebys nie przekombinowała bo to grozi dzieckiem.

a jak nie masz ulotki fizycznie to w necie wszystko znajdziesz nawet ulotke.
__________________
Motocyklistka 20.09.2012
Suzuki GSX 600F


"MOTOR" masz pod maską np. samochodu
"MOTOCYKL" to coś, co masz pod doopą pokonując w złożeniu winkle, to coś, na czym sam bądź w grupie możesz oderwać się od przytłaczającej rzeczywistości.
malwi89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-07, 20:32   #8
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 558
Dot.: Odpowiednie zastosowanie przerwy w tabletkach anty :)

Cytat:
Napisane przez malwi89 Pokaż wiadomość
zawsze przyjmowałam tego samego dnia co konczyłam tabletki tak samo mam teraz na plastrach. (czyli konczysz w pt zaczynasz tydzien pozniej w pt raczej)
A po co tak robisz? Przeciez to nie ma sensu. W ciagu roku przesuwasz sobie tym sposobem okres o prawie 2 tygodnie.
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 20:36   #9
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Odpowiednie zastosowanie przerwy w tabletkach anty :)

Przerwę można skracać ale NIGDY NIE WOLNO JEJ PRZEDŁUŻAĆ !!!!
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 20:54   #10
martusia351
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 363
GG do martusia351
Dot.: Odpowiednie zastosowanie przerwy w tabletkach anty :)

A może najłatwiej żeby sobie nie utrudniać to zapamiętać że każde opakowanie zaczynasz tego saego dnia tygodnia wiec jeżeli pierwszą tabletkę weżmiesz w środę ( czyli ostatnia we wtorek) to z następnego opakowania pierwsza też będzie w środe Tak jak ktoś już powiedział przerwy nigdy nie można przedłużyć ale skracanie tak jak sie chce też niekoniecznie jest wskazane, bo zaburza funkcjonowanie organizmu, wiec chyba najlepiej brać jak trzeba, a w ekstremalnych sytuacjach można wziąć np dwa opakowania pod rząd żeby uniknąć okresu... mi np wypadał w dniu ślubu więc wzięłam dwa opakowania pod rząd i bez problemu i w takiej sytuacji po 42 brania tabletek tez robisz 7 dni przerwy i znow zaczynasz tego samego dnia co zawsze
martusia351 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 21:17   #11
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Odpowiednie zastosowanie przerwy w tabletkach anty :)

Cytat:
Napisane przez martusia351 Pokaż wiadomość
A może najłatwiej żeby sobie nie utrudniać to zapamiętać że każde opakowanie zaczynasz tego saego dnia tygodnia wiec jeżeli pierwszą tabletkę weżmiesz w środę ( czyli ostatnia we wtorek) to z następnego opakowania pierwsza też będzie w środe Tak jak ktoś już powiedział przerwy nigdy nie można przedłużyć ale skracanie tak jak sie chce też niekoniecznie jest wskazane, bo zaburza funkcjonowanie organizmu, wiec chyba najlepiej brać jak trzeba, a w ekstremalnych sytuacjach można wziąć np dwa opakowania pod rząd żeby uniknąć okresu... mi np wypadał w dniu ślubu więc wzięłam dwa opakowania pod rząd i bez problemu i w takiej sytuacji po 42 brania tabletek tez robisz 7 dni przerwy i znow zaczynasz tego samego dnia co zawsze
działanie organizmu to już sam fakt brania tabletek zaburza

ja jestem zdania że jak ktoś ma wystarczająco oleju w głowie żeby zrozumieć jak tabsy działają, co wolno a czego nie wolno to niech sobie okres przesuwa, z bogiem, ile mu się podoba. to ogromna wygoda móc decydować kiedy się ma krwawienie a kiedy nie i nie skutkuje to żadnymi problemami [przy dobrze dobranych tabletkach oczywiście].
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-07, 21:40   #12
agnieszka8876
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 10
Dot.: Odpowiednie zastosowanie przerwy w tabletkach anty :)

Ja biore Yaz a kolezanka bierze chyba Yasminelle. SKladniki identyczne. Roznica: w yasminelle robi sie 7 dni przerwy a w Yaz 4 ( sa 4 tabletki placebo). Zastanawiam sie dlaczego tak jest. Niby na moich jest napisane ze nie moge miec dluzszej przerwy ale dlaczego nie skoro przy identycznych mozna? nie rozumiem...
agnieszka8876 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 22:14   #13
martusia351
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 363
GG do martusia351
Dot.: Odpowiednie zastosowanie przerwy w tabletkach anty :)

Cytat:
Napisane przez monius9 Pokaż wiadomość
działanie organizmu to już sam fakt brania tabletek zaburza
No to fakt niezaprzeczalny
martusia351 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 22:46   #14
yumeka
Raczkowanie
 
Avatar yumeka
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Głogów
Wiadomości: 138
Dot.: Odpowiednie zastosowanie przerwy w tabletkach anty :)

No mi wypadło akurat tak że w sumie muszę przedłużyć przerwę o 2 dni- 1 z braku kasy, a 2 bo dzisiaj mój gine miał zamknięte i nie odebrałam recepty :/ . osobiście trzymam sie jednej zasady, że jajeczko żyje w ekstremalnie sprzyjających warunkach ok 72 godz, czyli 3 dni. czyli jak jutro polecę bo tabletki i wezmę pierwszą to pierwszy raz pozwolę sobie współżyć za 3-4 dni. Gdy biorę w porę i tak profilaktycznie czekam dwie doby przed pierwszym współżyciem
przy końcu opakowania pamiętam by utrzymać opoło 48 godzin do końca działania ostatniej tabletki czyli 2 dni z tego samego powodu o którym mówiłam wcześniej . Do 48godz +/- 12 godz na owulacje która i tak tak szybko nie powinna przyjść.
Nigdy nie współżyję tuż przed ostatnią tabletką. Tak pawdopodonie urodziły się 2 córeczki moich znajomych
a ogólnie rozpieprzone mam to bo zwykle biorę co 8 dni, a dwa razy w ciągu pół roku musiałam połączyć opakowania [ze względu na wyjazd nad morze i na pokaz mody...]. i żyję i bez ciąży się mam. oby tak dalej :-P
__________________
od 12.12.2008 <3 z moim Starym Trollem
od 24.06.2010 pod jednym dachem - w trollovni

Edytowane przez yumeka
Czas edycji: 2010-12-07 o 22:48
yumeka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 22:49   #15
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Odpowiednie zastosowanie przerwy w tabletkach anty :)

Cytat:
Napisane przez yumeka Pokaż wiadomość
No mi wypadło akurat tak że w sumie muszę przedłużyć przerwę o 2 dni- 1 z braku kasy, a 2 bo dzisiaj mój gine miał zamknięte i nie odebrałam recepty :/ . osobiście trzymam sie jednej zasady, że jajeczko żyje w ekstremalnie sprzyjających warunkach ok 72 godz, czyli 3 dni. czyli jak jutro polecę bo tabletki i wezmę pierwszą to pierwszy raz pozwolę sobie współżyć za 3-4 dni. Gdy biorę w porę i tak profilaktycznie czekam dwie doby przed pierwszym współżyciem
przy końcu opakowania pamiętam by utrzymać opoło 48 godzin do końca działania ostatniej tabletki czyli 2 dni z tego samego powodu o którym mówiłam wcześniej . Do 48godz +/- 12 godz na owulacje która i tak tak szybko nie powinna przyjść.
Nigdy nie współżyję tuż przed ostatnią tabletką. Tak pawdopodonie urodziły się 2 córeczki moich znajomych
pr zedluzona przerwa,owulacja i pigulki ????
tyle słowem komentarza.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 23:12   #16
yumeka
Raczkowanie
 
Avatar yumeka
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Głogów
Wiadomości: 138
Dot.: Odpowiednie zastosowanie przerwy w tabletkach anty :)

tak mi to tlumaczyly laski na innym forum

---------- Dopisano o 00:12 ---------- Poprzedni post napisano o 00:10 ----------

paula78 jak tak nie jest to wytlumacz
__________________
od 12.12.2008 <3 z moim Starym Trollem
od 24.06.2010 pod jednym dachem - w trollovni
yumeka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 23:38   #17
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Odpowiednie zastosowanie przerwy w tabletkach anty :)

Cytat:
Napisane przez yumeka Pokaż wiadomość
No mi wypadło akurat tak że w sumie muszę przedłużyć przerwę o 2 dni- 1 z braku kasy, a 2 bo dzisiaj mój gine miał zamknięte i nie odebrałam recepty :/ . osobiście trzymam sie jednej zasady, że jajeczko żyje w ekstremalnie sprzyjających warunkach ok 72 godz, czyli 3 dni. czyli jak jutro polecę bo tabletki i wezmę pierwszą to pierwszy raz pozwolę sobie współżyć za 3-4 dni. Gdy biorę w porę i tak profilaktycznie czekam dwie doby przed pierwszym współżyciem
przy końcu opakowania pamiętam by utrzymać opoło 48 godzin do końca działania ostatniej tabletki czyli 2 dni z tego samego powodu o którym mówiłam wcześniej . Do 48godz +/- 12 godz na owulacje która i tak tak szybko nie powinna przyjść.
Nigdy nie współżyję tuż przed ostatnią tabletką. Tak pawdopodonie urodziły się 2 córeczki moich znajomych
a ogólnie rozpieprzone mam to bo zwykle biorę co 8 dni, a dwa razy w ciągu pół roku musiałam połączyć opakowania [ze względu na wyjazd nad morze i na pokaz mody...]. i żyję i bez ciąży się mam. oby tak dalej :-P
jak bierzesz pigułki to nie masz owulacji

zadziwiające, nie?

co do pogrubionego - jak znajome były tak tępe żeby zapomnieć o nowym opakowaniu to się nie dziwię że zaciążyły

a tak poza tym to gratulacje bo właśnie z braku kasy i z nie zdążenia do gina popełniasz najpoważniejszy błąd przy braniu pigułek. i proponuję pozwolić sobie współżyć nie wtedy kiedy wyniknie to z twoich absurdalnych obliczeń tylko wtedy, kiedy pozwoli ci na to ulotka, która tak się dziwnie składa przewiduje, że ktoś tabletki mógł zapomnieć i mówi, co wtedy zrobić należy.
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 23:51   #18
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Odpowiednie zastosowanie przerwy w tabletkach anty :)

Cytat:
Napisane przez yumeka Pokaż wiadomość
tak mi to tlumaczyly laski na innym forum

---------- Dopisano o 00:12 ---------- Poprzedni post napisano o 00:10 ----------

paula78 jak tak nie jest to wytlumacz

Umiesz korzystac z netu wiec poszukaj info sama ,mnie sie zwyczajnie nie chce uczyc czytać ze zrozumieniem od ulotek ,które mają góra 2 strony po podręczniki medyczne.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-08, 07:48   #19
yumeka
Raczkowanie
 
Avatar yumeka
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Głogów
Wiadomości: 138
Dot.: Odpowiednie zastosowanie przerwy w tabletkach anty :)

ulotkę przeczytałam od deski do deski. zwykły banał. skoro umiesz skrytykować to mogłabyś dać słowo wyjaśnienia albo przynajmniej powiedzieć czemu się mylę. internet pełny jest różnych sprzecznych informacji
__________________
od 12.12.2008 <3 z moim Starym Trollem
od 24.06.2010 pod jednym dachem - w trollovni
yumeka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-08, 08:05   #20
Black Rainbow
Zadomowienie
 
Avatar Black Rainbow
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 641
Dot.: Odpowiednie zastosowanie przerwy w tabletkach anty :)

Cytat:
Napisane przez yumeka Pokaż wiadomość
ulotkę przeczytałam od deski do deski. zwykły banał. skoro umiesz skrytykować to mogłabyś dać słowo wyjaśnienia albo przynajmniej powiedzieć czemu się mylę. internet pełny jest różnych sprzecznych informacji
Skoro ulotkę przeczytałaś, to dlaczego twierdzisz, że przyjmując pigułki masz dni płodne?

To jakaś bzdura kompletna.

Gdybyś czytała ulotkę to wiedziałabyś, że przerwy absolutnie wydłużać nie wolno, bo grozi to ciążą.

Gdybyś przeczytała ulotkę, to wiedziałabyś, że jeśli nie weźmiesz pierwszej pigułki z nowego opakowania na czas, to musisz się zabezpieczać dodatkowo przez 7 dni. A jeśli w trakcie przerwy miałaś stosunki seksualne, to są one niezabezpieczone.

Ty natomiast piszesz bzdury o tym, że po nieprzyjęciu 2 pigułek, będziesz mogła kochać się za 3-4 dni.

Ulotka mówi, że jeśli pominęłaś kilka pigułek z jednego opakowania należy poradzić się lekarza.

Ponadto robisz jakieś durne obliczenia kiedy możesz się kochać po przyjęciu pigułki, kiedy przed skończeniem opakowania.

Wybacz, ale nie masz o pigułkach zielonego pojęcia. Wtedy kiedy mogłabyś się bezpiecznie kochać, to Ty cudujesz, a wtedy kiedy nie powinnaś, to twierdzisz, że możesz.

Zapamiętaj sobie raz na zawsze: jeśli bierzesz pigułki codziennie, o tej samej porze, nie zapomniałaś żadnej, nie zwymiotowałaś po 4 godzinach od przyjęcia, to możesz się kochać CODZIENNIE po kilka razy. Nie czekasz żadnych 48 godzin (nawet 24...).

Nawet jak kończysz opakowanie, to możesz uprawiać seks i nie grozi to ciążą. Ba! Nawet w trakcie 7 dniowej przerwy możesz to robić, warunek jest jeden: musisz przyjąć na czas pierwszą pigułkę po przerwie z nowego opakowania!!

Radzę porozmawiać z ginekologiem na temat działania pigułek, bo Twoja wiedza, a raczej jej brak jest koszmarna.

Edytowane przez Black Rainbow
Czas edycji: 2010-12-08 o 08:06
Black Rainbow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-08, 13:51   #21
yumeka
Raczkowanie
 
Avatar yumeka
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Głogów
Wiadomości: 138
Dot.: Odpowiednie zastosowanie przerwy w tabletkach anty :)

Cytat:
Napisane przez Black Rainbow Pokaż wiadomość
Skoro ulotkę przeczytałaś, to dlaczego twierdzisz, że przyjmując pigułki masz dni płodne?

To jakaś bzdura kompletna.
okej, czytałam, substancja w tabletkach powoduje zatrzymanie jajeczkowania. dziewczyy na innym forum tłumaczyły yto że w czasie przerwy masz dni płodne. no i uważam że to może być prawdą patrząc od biologicznego punktu widzenia...

Cytat:
Gdybyś czytała ulotkę to wiedziałabyś, że przerwy absolutnie wydłużać nie wolno, bo grozi to ciążą.
Kochanie, jak nie współżyję, nie ma plenmika to nie ma ciąży..

Cytat:
Gdybyś przeczytała ulotkę, to wiedziałabyś, że jeśli nie weźmiesz pierwszej pigułki z nowego opakowania na czas, to musisz się zabezpieczać dodatkowo przez 7 dni. A jeśli w trakcie przerwy miałaś stosunki seksualne, to są one niezabezpieczone.
NIGDY nie współżyję ok 3-4 dni przed przerwą i przez całe jej trwanie

Cytat:
Ty natomiast piszesz bzdury o tym, że po nieprzyjęciu 2 pigułek, będziesz mogła kochać się za 3-4 dni.
źle się wyraziłam. musialam przyjąć później tabletę więc przerwa ta trwa tydz.

Cytat:
Ulotka mówi, że jeśli pominęłaś kilka pigułek z jednego opakowania należy poradzić się lekarza.
nie pominęłam. przesunęłam. nie mam dziury w cyklu pigułkowym

Cytat:
Ponadto robisz jakieś durne obliczenia kiedy możesz się kochać po przyjęciu pigułki, kiedy przed skończeniem opakowania.

Wybacz, ale nie masz o pigułkach zielonego pojęcia. Wtedy kiedy mogłabyś się bezpiecznie kochać, to Ty cudujesz, a wtedy kiedy nie powinnaś, to twierdzisz, że możesz.
obliczenia? tyle co mi powiedział lekarz - każda pigułka działa ~dobę + do 12h. biorąc to pod uwagę i te uwagi że seks podczas przerwy jest niezabezpieczony uważam że dosyć ryzykowne jest kochanie się w ostatniej dobie działania tabletek.


Cytat:
Zapamiętaj sobie raz na zawsze: jeśli bierzesz pigułki codziennie, o tej samej porze, nie zapomniałaś żadnej, nie zwymiotowałaś po 4 godzinach od przyjęcia, to możesz się kochać CODZIENNIE po kilka razy. Nie czekasz żadnych 48 godzin (nawet 24...).

Nawet jak kończysz opakowanie, to możesz uprawiać seks i nie grozi to ciążą. Ba! Nawet w trakcie 7 dniowej przerwy możesz to robić, warunek jest jeden: musisz przyjąć na czas pierwszą pigułkę po przerwie z nowego opakowania!!

Radzę porozmawiać z ginekologiem na temat działania pigułek, bo Twoja wiedza, a raczej jej brak jest koszmarna.
raz nic nie mówiłam o częstotliwości stosunków poczad okresu zabezpieczania się tabletkami. tyle że wychodzę z założenia że przy pierwszej tabletce pierwszego tygodnia nie ryzykuję, jestem normalnym człowiekiem, czasem organizm lubi spłatać psikusa, coś nagrzmocić i osobiście nie chciałabym w sierpniu odpakowywać grudniowego prezentu

biorę je codziennie o tej samej porze.

dwa no to decyzja - czy seks podczas przerwy jest niezabezpieczony czy bezpieczny.

trzy taki mam zamiar. za tydz środa godz 15.

no i o to mi chodziło zeby ktoc os konkretnie napisał a nie "o boze hahaha " któe więcej chrzani niż nie wnosi. jak mówię dalej coś źle to poprawcie mnie. a lekarza dopytam swoją drogą.
__________________
od 12.12.2008 <3 z moim Starym Trollem
od 24.06.2010 pod jednym dachem - w trollovni
yumeka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-08, 14:05   #22
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 999
Dot.: Odpowiednie zastosowanie przerwy w tabletkach anty :)

Cytat:
Napisane przez yumeka Pokaż wiadomość
no i o to mi chodziło zeby ktoc os konkretnie napisał a nie "o boze hahaha " któe więcej chrzani niż nie wnosi. jak mówię dalej coś źle to poprawcie mnie. a lekarza dopytam swoją drogą.
Ale dziewczyny już Ci wyżej napisały...
Przerwa pomiędzy opakowaniami to nie są dni płodne, jak piszesz. Owulacja MOŻE się odblokować, ale wtedy, gdy nie zaczniesz na czas następnego opakowania. Czyli w przypadku wydłużenia przerwy możesz zajść w ciążę, musisz się zabezpieczać dodatkowo przez tydzień.
A jeśli bierzesz pigułki regularnie, to nie trzeba wyliczać owulacji, dni płodnych i można się kochać przez cały miesiąc bez ograniczeń
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-08, 14:34   #23
201803080934
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 779
Dot.: Odpowiednie zastosowanie przerwy w tabletkach anty :)

o boże, yumeka, chyba nigdy nie czytałam większych bzdur, nie licząc prowokacji,

Cytat:
Napisane przez yumeka Pokaż wiadomość
dziewczyy na innym forum tłumaczyły yto że w czasie przerwy masz dni płodne. no i uważam że to może być prawdą patrząc od biologicznego punktu widzenia...
w czasie przerwy nie ma dni płodnych, jesteś zabezpieczona tak samo jak w inne dni. najlepiej po prostu przyjmij to do wiadomości, nie rozkminiaj dlaczego, bo o `biologicznym punkcie widzenia` nie masz pojęcia.

Cytat:
NIGDY nie współżyję ok 3-4 dni przed przerwą i przez całe jej trwanie
wydziwianie + współczuję facetowi.
Cytat:
seks podczas przerwy jest niezabezpieczony
seks może nie jest zabezpieczony, , ale ty jesteś.

Cytat:
dwa no to decyzja - czy seks podczas przerwy jest niezabezpieczony czy bezpieczny.
seks podczas przerwy zawsze jest bezpieczny, o ile tabletki przyjmowane są zgodnie z ulotką.
201803080934 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-08, 20:46   #24
yumeka
Raczkowanie
 
Avatar yumeka
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Głogów
Wiadomości: 138
Dot.: Odpowiednie zastosowanie przerwy w tabletkach anty :)

no i w końc zrozumiałam. no dziękuję.
naszęście i mój TŻ nie ma zbyt wygurowanych potrzeb i nie mamy problemu z przedłużaniem przerw właściwie to on zaproponował mi sprawdzenie tego, co się dowiedzziałam już wiecie. no. dziękuję
__________________
od 12.12.2008 <3 z moim Starym Trollem
od 24.06.2010 pod jednym dachem - w trollovni
yumeka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-08, 21:19   #25
malwi89
Zakorzenienie
 
Avatar malwi89
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: tam, gdzie aniołowie mówią szeptem...
Wiadomości: 5 559
GG do malwi89
Dot.: Odpowiednie zastosowanie przerwy w tabletkach anty :)

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;23628649]A po co tak robisz? Przeciez to nie ma sensu. W ciagu roku przesuwasz sobie tym sposobem okres o prawie 2 tygodnie.[/QUOTE]

yyyy w mojej ulotce bylo wyraźnie napisane, ze "dzien zmiany plastra" mam zawsze taki sam
(no chyba,ze
1. moja ulotka klamie,
2. ja nie potrafie czytac,
3. 1 i 2)
__________________
Motocyklistka 20.09.2012
Suzuki GSX 600F


"MOTOR" masz pod maską np. samochodu
"MOTOCYKL" to coś, co masz pod doopą pokonując w złożeniu winkle, to coś, na czym sam bądź w grupie możesz oderwać się od przytłaczającej rzeczywistości.
malwi89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-08, 21:37   #26
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 558
Dot.: Odpowiednie zastosowanie przerwy w tabletkach anty :)

Cytat:
Napisane przez malwi89 Pokaż wiadomość
yyyy w mojej ulotce bylo wyraźnie napisane, ze "dzien zmiany plastra" mam zawsze taki sam
(no chyba,ze
1. moja ulotka klamie,
2. ja nie potrafie czytac,
3. 1 i 2)
Cytat:
Napisane przez malwi89
zawsze przyjmowałam tego samego dnia co konczyłam tabletki tak samo mam teraz na plastrach. (czyli konczysz w pt zaczynasz tydzien pozniej w pt raczej)
Skoro ostatnia tabletke wzielas w piatek to nastepna powinnas 7 dni pozniej, czyli w sobote. Ty natomiast z tego, co napisalas to ostatnia tabletke bierzesz w piatek i w nastepny piatek zaczynasz brac kolejna. Twoja przerwa nie wynosi wiec 7 dni, ale 6. Tym sposobem rowniez "czyli konczysz w pt zaczynasz tydzien pozniej w pt raczej" przesuwasz sobie okres.

Edytowane przez 4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Czas edycji: 2010-12-08 o 21:40
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-08, 21:58   #27
malwi89
Zakorzenienie
 
Avatar malwi89
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: tam, gdzie aniołowie mówią szeptem...
Wiadomości: 5 559
GG do malwi89
Dot.: Odpowiednie zastosowanie przerwy w tabletkach anty :)

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;23649581]Skoro ostatnia tabletke wzielas w piatek to nastepna powinnas 7 dni pozniej, czyli w sobote. Ty natomiast z tego, co napisalas to ostatnia tabletke bierzesz w piatek i w nastepny piatek zaczynasz brac kolejna. Twoja przerwa nie wynosi wiec 7 dni, ale 6. Tym sposobem rowniez "czyli konczysz w pt zaczynasz tydzien pozniej w pt raczej" przesuwasz sobie okres.[/QUOTE]
mam plastry! dzien zmiany plastra jest stały i na yazach tez dzien pierwszej tabletki miałam stały. takie naklejki byly z dniami tygodnia
__________________
Motocyklistka 20.09.2012
Suzuki GSX 600F


"MOTOR" masz pod maską np. samochodu
"MOTOCYKL" to coś, co masz pod doopą pokonując w złożeniu winkle, to coś, na czym sam bądź w grupie możesz oderwać się od przytłaczającej rzeczywistości.

Edytowane przez malwi89
Czas edycji: 2010-12-08 o 22:00
malwi89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-08, 22:10   #28
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 558
Dot.: Odpowiednie zastosowanie przerwy w tabletkach anty :)

Cytat:
Napisane przez malwi89 Pokaż wiadomość
mam plastry! dzien zmiany plastra jest stały i na yazach tez dzien pierwszej tabletki miałam stały. takie naklejki byly z dniami tygodnia
Zatem widocznie wczesniej zle sie wyrazilas. Napisalas, ze ostatnia tabletke/plaster bierzesz w piatek i nastepna rowniez bierzesz w piatek. W ten sposob kazde opakowanie zaczynasz w inny dzien.
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-08, 22:12   #29
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Odpowiednie zastosowanie przerwy w tabletkach anty :)

Cytat:
Napisane przez malwi89 Pokaż wiadomość
mam plastry! dzien zmiany plastra jest stały i na yazach tez dzien pierwszej tabletki miałam stały. takie naklejki byly z dniami tygodnia
tak misiu, ale wątek jest [miał być? ] o tabletkach, a nie o plastrach czy NR
przy plastrach i NR wszystko robisz 1 dnia bo one działają 'od razu'. nie potrzebuja czasu na wchłonięcie się i takie tam.

przy tabletkach robisz sobie 7 dni bez tabletek. 8 dnia zaczynasz nowe opakowanie.
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-09, 07:05   #30
malwi89
Zakorzenienie
 
Avatar malwi89
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: tam, gdzie aniołowie mówią szeptem...
Wiadomości: 5 559
GG do malwi89
Dot.: Odpowiednie zastosowanie przerwy w tabletkach anty :)

Cytat:
Napisane przez monius9 Pokaż wiadomość
tak misiu, ale wątek jest [miał być? ] o tabletkach, a nie o plastrach czy NR
przy plastrach i NR wszystko robisz 1 dnia bo one działają 'od razu'. nie potrzebuja czasu na wchłonięcie się i takie tam.

przy tabletkach robisz sobie 7 dni bez tabletek. 8 dnia zaczynasz nowe opakowanie.
przy tabletkach yaz tez bralam zawsze stalego dnia... po prostu wychodzilo to samo z opakowania.
__________________
Motocyklistka 20.09.2012
Suzuki GSX 600F


"MOTOR" masz pod maską np. samochodu
"MOTOCYKL" to coś, co masz pod doopą pokonując w złożeniu winkle, to coś, na czym sam bądź w grupie możesz oderwać się od przytłaczającej rzeczywistości.
malwi89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:46.