Artizia/Harmonet/Kontracept/Logest/Sylvie 20/Artilla/Juliperla - wątek zbiorczy! - Strona 44 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-12-28, 15:07   #1291
natasia20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Daaaleko:-)
Wiadomości: 11 081
Dot.: Sylvie 20

Dziękuję Już troche się niepokoiłam że to może coś poważnego
natasia20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-28, 17:32   #1292
Kasiiiiia22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 6
Dot.: Tabletki antykoncepecyjne ARTIZIA.

Witam Zaczęłam je brać od wczoraj, na razie nic nie mogę powiedzieć o skutkach. Są to moje pierwsze tabletki i lekarz też jak dziewczynom wyżej nie zrobił mi żadnych badań
Kasiiiiia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-28, 17:48   #1293
Piekielny_Aniolek
Raczkowanie
 
Avatar Piekielny_Aniolek
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 344
Dot.: Sylvie - coś nowego ?

Ja zaczęłam brać drugie opakowanie i o dziwo jest dobrze nic nie boli, nie zasypiam na stojąco...
Zastanawiam się tylko nad odstawieniem antykoncepcji hormonalnej... i zabezpieczaniu się -gumkami...
Szczerze mówiąc jestem w kropce ... co Wy o tym myślicie?
__________________
To tylko Ja...
Kobieta rozedrgana setką nowości, w nieustannym
biegu i z własnymi przemyśleniami...

po prostu "Łobuziara na obcasach"

Kocham Cię R

http://www.suwaczek.pl/cache/c57bb5fe5d.png
Piekielny_Aniolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-28, 21:51   #1294
kaja_91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 14
Dot.: Tabletki antykoncepecyjne ARTIZIA.

Ja tez nie byłam specjalnie badana i jak koleżanka karola2324 poszłam to pani pare dni po okresie a później nie mogłam sie doczekać tylko kiedy zacznę brać. Dzisiaj połknełma swoją 5 tabletke i powiniwn mi się skończyć okres a nadal mam niewielkie ilości krwawienia czyli plamienie występuje również u mnie.
Zastanawiało mnie tylko to, że jeżeli nie przeszłam żadnych dokładniejszych badań to co by się stało jeśli bym już była wciąży a pani gin przepisała mi te tabletki lub jeśli bym zaszła w ciążę po przepisaniu tabletek a jeszce przed zażywaniem ??
kaja_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-28, 23:18   #1295
moniska11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5
Dot.: Tabletki antykoncepecyjne ARTIZIA.

hej dziewczynymam takie pytanko...przeważnie biorę tebletki o godzinie 21(moje pierwsze opakowanie)i zastanawiam się czy jeśli nie będę mogła wziąć ich o ustalonej godzinie a wezme je np o 19 to będzie wszystko w porządku?wiem że mogę je wziąć w przeciągu 12 godzin od planowanej godziny brania,ale zastanawiem się czy mogę ją wziąć dwie godziny wcześniej....

Edytowane przez moniska11
Czas edycji: 2010-12-29 o 10:30
moniska11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-29, 01:08   #1296
Bambino123
Wtajemniczenie
 
Avatar Bambino123
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 687
Dot.: Tabletki antykoncepecyjne ARTIZIA.

Cytat:
Napisane przez Kasiiiiia22 Pokaż wiadomość
Witam Zaczęłam je brać od wczoraj, na razie nic nie mogę powiedzieć o skutkach. Są to moje pierwsze tabletki i lekarz też jak dziewczynom wyżej nie zrobił mi żadnych badań
To pewnie była Wasza pierwsza wizyta u ginekologa?Ja bym się wręcz dopraszała o badanie Tak dla siebie samej, zobaczysz czy wszystko jest ok.
Bambino123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-29, 08:16   #1297
Ewelinka_00
Raczkowanie
 
Avatar Ewelinka_00
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 439
Dot.: Sylvie - coś nowego ?

A dlaczego nie chcesz brać tabletek? Masz jakieś przeciwwskazania?
Poprawnie brane są wg mnie lepsze od gumek.
1. Nie trzeba przerywać zabawy na założenie gumki ;]
2. Tabletki wystarczy brać o odpowiednich porach, nie wydłużać przerwy, sprawdzać czy inne przyjmowane leki nie zaburzają działania tabletek, więc na bieżąco wszystko pilnujesz, a w przypadku gumki, gdy pęknie, ratunkiem jest tabletka "po", która zawiera bardzo dużą dawkę hormonów i potrafi wywołać niezłe zamieszanie w organizmie
3. Jeżeli często się kochasz to może ci wyjść więcej za gumki niż za tabletki ;]
__________________
Kliknij!
Pomóż dzieciom!
http://pajacyk.pl
Pomóż zwierzakom!
http://www.pustamiska.pl
Ewelinka_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-29, 23:45   #1298
kaja_91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 14
Dot.: Tabletki antykoncepecyjne ARTIZIA.

Teraz to już chyba za późno. Następna wizyta w czerwcu ;]

Napiszecie ile kosztuje Artizia w waszych miastach ??

Edytowane przez kaja_91
Czas edycji: 2010-12-30 o 00:22 Powód: dodałam pytanie
kaja_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-30, 09:16   #1299
Kasiiiiia22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 6
Dot.: Tabletki antykoncepecyjne ARTIZIA.

Dlatego idę po nowym roku jeszcze raz, tylko już do innej lekarki. Po za tym mam jeszcze problem z bólami po prawej stronie brzucha podczas stosunku i po też. U mnie kosztują 24zł tabletki.
Kasiiiiia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-30, 13:49   #1300
kaja_91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 14
Dot.: Tabletki antykoncepecyjne ARTIZIA.

Mnie chłopak namawia na prywatną wizytę . Wiem, że ważne są próby wątroby. Niestety nie miałma nic takiego. Można powiedzieć, że praktycnie nic nie miałam, żadnych badań .
U mnie 23 czyli niewielka różnica, na necie w aptece internetowej widziałam po 19 z groszami ale do tego musiałąmbym doliczyć koszty paliwa.
kaja_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-02, 23:10   #1301
Paacyfa
Raczkowanie
 
Avatar Paacyfa
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 51
Dot.: Sylvie - coś nowego ?

ja miałam baaaardzo bolesne miesiączkowania przed antykoncepcją,a potem (ok.pół roku) gdy odstawiłam tabletki przez pierwsze dwa miesiące było dużo lżej - ale niestety ból powrócił,i złośliwa matka natura jest dla mnie bezwzględna w te dni
Paacyfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-03, 09:23   #1302
klaudia844
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 241
Dot.: Sylvie - coś nowego ?

Cytat:
Napisane przez Paacyfa Pokaż wiadomość
ja miałam baaaardzo bolesne miesiączkowania przed antykoncepcją,a potem (ok.pół roku) gdy odstawiłam tabletki przez pierwsze dwa miesiące było dużo lżej - ale niestety ból powrócił,i złośliwa matka natura jest dla mnie bezwzględna w te dni

Skoro temat o Sylvie, to domniemam, że właśnie je stosujesz Ja na Twoim miejscu powiedziałabym o tych bólach menstruacyjnych swojemu ginekologowi. On powinien na to coś zaradzić - może przepisać sylvie30..... albo jeszcze coś innego..... nie umiem w tym temacie napisać nic mądrego, dlatego uważam, że najlepszym wyjściem dla Ciebie będzie "spowiedź u ginekologa"
klaudia844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-03, 10:17   #1303
klaudia844
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 241
Dot.: Sylvie 20

Cytat:
Napisane przez natasia20 Pokaż wiadomość
Witam was :-
Dziewczyny mam pytanie tabletki sylvie20 biorę około 5 miesięcy. A że w sylwestra wypadało mi krwawienie z odstanienia więc wczoraj rozpoczełam 2 opakowanie talkbetek bez 7 dniowej przerwy. Zauważyłam dziś dziwny ból w podbrzuszu czy to normalne miała tak któraś z Was??? proszę o odpowiedż Pozdrawiam
Teraz już po sylwestrze, Ty zaczęłaś brac drugie opakowanie tabletek bez robienia przerwy i ja mam pytanie - miałaś w tym czasie jakieś lekkie plamienia oprócz tego bólu w podbrzuszu? Czy obyło się bez "rozlewu krwi"?
klaudia844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-03, 16:20   #1304
natasia20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Daaaleko:-)
Wiadomości: 11 081
Dot.: Sylvie 20

Obyło się bez rozlewu krwi plamień nie było tylko ten ból ale tylko przez jeden dzień
natasia20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 19:49   #1305
Lady Grey
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: ZKO
Wiadomości: 6
Dot.: Sylvie - coś nowego ?

Hej Dziewczyny. Jestem nowa na wizaż wieć po pierwsze witam wszystkie
.Chciałam coś od siebie dorzucic o Sylvie 30. Jestem w trakcie pierwszego opakowania, może za wcześnie na skutki uboczne....?Tymczasem: okres-trochę krótszy od "normalnego", bezbolesny (chociaż przed było raczej spokojnie), libido jak najbardziej na plus, waga-chyba za wczesnie na ważenie tym bardziej po Swiętach, żadnego balonika zamiast brzucha, biust fajny, nie poddaje się grawitacjii (nie powiększył się). Oprócz tego jestem jakas spokojniejsza...ja nerwus. No i fajna cena 24,19 (w zachodniopomorskim)
Lady Grey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 20:11   #1306
Ewelinka_00
Raczkowanie
 
Avatar Ewelinka_00
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 439
Dot.: Sylvie - coś nowego ?

No bo wiesz, tak ogólnie to to nie jest okres, dlatego jest krótszy, mniej obfity i bolesny ;]
__________________
Kliknij!
Pomóż dzieciom!
http://pajacyk.pl
Pomóż zwierzakom!
http://www.pustamiska.pl
Ewelinka_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 21:36   #1307
Rybulka
Zakorzenienie
 
Avatar Rybulka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 5 032
Dot.: Sylvie - coś nowego ?

Ja po trzech opakowaniach zmieniłam tabletki z Sylvie30 na Sylvie20, bo mam wrażenie, że cera mi sie pogorszyła. Na razie jestem po połowie pierwszego opakowania, ale coś chyba jeszcze bardziej mi cera szwankuje. Zobaczymy co będzie dalej, a jak i te mi nie będą, że tak powiem, "leżały", to lekarz obiecał przepisanie czegoś innego.
Rybulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-07, 12:33   #1308
Lady Grey
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: ZKO
Wiadomości: 6
Dot.: Sylvie - coś nowego ?

Ewelinka_00, napisałam okres, ponieważ to moje 1 opak, które zaczęłam zjadać w czasie tego "normalnego" okresu. A do Rybulki: u mnie cera ok jak najbardziej, zreszta nigdy nie mialam z nią problemów, a Ty zanim zaczęłaś stosowć sylvie???
Lady Grey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-07, 13:24   #1309
Rybulka
Zakorzenienie
 
Avatar Rybulka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 5 032
Dot.: Sylvie - coś nowego ?

Lady Grey, w okresie dojrzewania miałam problemy, potem przestałam je mieć, potem brałam Rigevidon i też cera była ok, potem przestałam brać i dostałam wysyp, potem była ciąża i buzia gładka jak pupcia niemowlęcia, po ciąży ok, a teraz jak biorę Sylvie, to jest gorzej
Rybulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-10, 15:24   #1310
rena-chan
Przyczajenie
 
Avatar rena-chan
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8
GG do rena-chan
Dot.: Logest - wątek zbiorczy!

Witam, jestem w podbramkowej sytuacji, ponieważ mój lekarz wylądował na zwolnieniu. Kończą mi się tabletki, więc jeśli któraś z Was odstawiła Logest itp., oraz ma zbędne opakowanie proszę o kontakt rena-chan@o2.pl. Z góry bardzo ładnie dziękuję
__________________
...a ja mam swój świat i swoje zabawki i nikt nie ma takich jak ja
rena-chan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-10, 17:50   #1311
afadro
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 215
Dot.: Sylvie - coś nowego ?

No i potwierdza się zasada, że jeden lek u różnych osób różnie działa. U mnie po sylvie20 cera zrobiła się ładniejsza. Zniknęło moje utrapienie czyli pojawiające się duże bolesne guzy na linii żuchwy, których nie dało się wycisnąć, one siniały i były sobie całymi tygodniami zanim wchłonęły się.
Teraz nie mam już z nimi problemu.
afadro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-10, 17:56   #1312
afadro
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 215
Dot.: Sylvie 20

Czyli jak wzięłaś kilka tabletek już z nowego opakowania i zrobiłaś przerwę to po przerwie lecisz tym rozpoczętym opakowaniem i weźmiesz mniej tabletek?
afadro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-10, 18:10   #1313
natasia20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Daaaleko:-)
Wiadomości: 11 081
Dot.: Sylvie 20

Ja osobiście wzięłam całe opakowanie więc narazie czekam na krwawienie z odstawienia
natasia20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-10, 18:54   #1314
Ewelinka_00
Raczkowanie
 
Avatar Ewelinka_00
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 439
Dot.: Sylvie 20

afadro, pytanie tylko ile ci zostało tabletek z opakowania.
Pełne zabezpieczenie, jak gdzieś tu na forum wyczytałam, występuje po zażyciu 15-17 tabletek (niech mnie ktoś poprawi jak się mylę)
Lepiej nie kombinuj, i tak chyba będziesz dalej chciała brać tabletki, więc nie lepiej zostawić to rozpoczęte opakowanie w razie zgubienia, zwymiotowania itd tabletki.
__________________
Kliknij!
Pomóż dzieciom!
http://pajacyk.pl
Pomóż zwierzakom!
http://www.pustamiska.pl

Edytowane przez Ewelinka_00
Czas edycji: 2011-01-10 o 19:48
Ewelinka_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-10, 19:01   #1315
natasia20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Daaaleko:-)
Wiadomości: 11 081
Dot.: Sylvie 20

Ewelinka ma rację zostaw je sobie wrazie by coś
natasia20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-11, 12:34   #1316
Lady Grey
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: ZKO
Wiadomości: 6
Dot.: Sylvie - coś nowego ?

A ja nigdy z cerą nie miałam jakichkolwiek problemów, więc trudno mi powiedziec cokolwiek na ten temat
Lady Grey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-11, 21:07   #1317
bfca8d39b0c33d1e642320d525f11dd69d86e6d3_6578f56ebc91f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 596
Dot.: Sylvie - coś nowego ?

Hej Ja też od jakichś dobrych dwóch tygodni biorę sylvie20 Na początku było dobrze, ale od kilku dni okropne plamienia :/ Mam nadzieję, że szybko miną...

Zmieniałam z plastrów evra, ponieważ po ponad roku stosowania zaczęłam co miesiąc plamić przez kilka dni i stało się to po pewnym czasie na maksa uciążliwe.

Ahh mam nadzieje, że mi się w końcu wszystko unormuje
bfca8d39b0c33d1e642320d525f11dd69d86e6d3_6578f56ebc91f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-12, 19:44   #1318
semi11
Przyczajenie
 
Avatar semi11
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 28
Dot.: Sylvie - coś nowego ?

biorę te tabletki od prawie roku,jedyna wada to to ze trochę przytyłam,jednak nie wiem czy to przez tabletki czy przez to ze tyle wcinam:P
okres trwa krocej,brzuch nie boli jak zza czasów nie brania tabletek.
__________________
I don't wanna miss one smile I don't wanna miss one kiss.

6.12.2007 r.
semi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-13, 18:45   #1319
Ewelinka_00
Raczkowanie
 
Avatar Ewelinka_00
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 439
Dot.: Sylvie - coś nowego ?

Ja już nie biorę tabletek ;]
Praktycznie równo po miesiącu po odstawieniu dostałam okres (dziś).
Strasznie jest sobie przypomnieć, co to znaczy ból brzucha podczas @ ....
__________________
Kliknij!
Pomóż dzieciom!
http://pajacyk.pl
Pomóż zwierzakom!
http://www.pustamiska.pl
Ewelinka_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-13, 20:18   #1320
megidoo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3
Dot.: Harmonet-wady i zalety. - zbiorczy

Harmonet popsuł moje zdrowie;/

Niestety, dziewczyny, środki antykoncepcyjne działają na naszą niekorzyść. Dopiero po kilku latach dowiedziałam się jak brzemienne w skutkach może być ich przyjmowanie.

Mam 23 lata i stosowałam antykoncepcję doustną ponad 2 lata. Przez pierwsze 6 miesięcy przyjmowałam cyprest. Niestety nie czułam sie po nim zbyt dobrze, często bolała mnie głowa, piersi urosły mi z rozmiaru małe B do takiego D, że nie mogłam ćwiczyć, biegać; pomijam już fakt, że przytyłam ponad 5 kg.

Wykonałam różne badania i ginekolog wybrał dla mnie harmonet. Już po pierwszym opakowaniu czułam, że wracam do formy. Schudłam momentalnie- nie dość, że zrzucilam te 5 kg to jeszcze dodatkowe 3,5 !. Czułam się szczupło, seksownie, poprawiła mi się cera, miałam lśniące włosy. Ba, znacznie zmniejszyło mi się owłosienie, ograniczałam więc golenie nóg do 2 razy w tygodniu co zdecydowanie wystarczało. Włoski jakby przestały rosnąć.
Wszystko więc było wspaniale, z harmonetem byłam jakaś silniejsza, mogłam objadać się kalorycznymi przękąskami tonami i nic nie przybywało. Do czasu jednak.

Po roku od ich przyjmowałam znacznie podupadłam na zdrowiu. Często łapałam infekcje dróg oddechowych, miewałam gorączki, zapalenia pochwy. Bardzo dbam o higienę, dobrze się odżywiam więc zaczełam sie niepokoić swoim stanem zdrowia.
Nikt nie wiedział co mi jest i dlaczego cały czas choruję - nadmienię, że przeleżalam w łóżku niemalże 5 miesięcy. W trakcie tego strasznego maratonu, przyjęłam około 6 opakowań antybiotyków, przyjeżdzało do mnie pogotowie, gdy gorączka przkraczała 40 stopni i niczym nie dało się jej zbić. Pomijając ciągłe zapalenie płuc, które wykańczało mnie fizycznie, wypadały mi włosy, byłam blada i nie miałam na nic siły. A wiadomo, że jak się nie ma zdrowia to wszystko zaczyna się walić. W pracy kłopoty, na studiach kłopoty, mase poopuszczanych zajęć. Kiedy antybiotyki przestały już na mnie działać zaczęłam leczyć się sama czosnkiem i wszystkimi domowymi sposobami, które pamiętała moja mama. Jakoś przetrwałam do wiosny i stan zdrowia zaczął się nieco poprawiać. Wyszłam z łóżka, w końcu na świeże powietrze! Tym razem za cel przyjęłam sobie odnaleźć przyczynę mojej półrocznej niedyspozycji. Robiłam badania niemalże na wszystko, ale nigdy nie pomyślałam, że u źródeł problemów leżą moje ukochane harmonet.


Niedługo później zerwałam z moim wówczas obecnym facetem. To jednak też nie spowodowało, że ostawiłam proszki. Mysłałam sobie: przecież harmonet mi tyle pomógł, to są tabletki stworzone właśnie dla mnie; myślałam o tym ile ważyłam zanim zaczęłam stosować harmonet, jak świecila mi się cera i jak matowe miałam włosy. Słowem, poszłam na łatwizne. Dalej utrzymywał mi się katar, cały czas kichałam, dołączyłam do grona alergików, mimo, że wcześniej nie odnajdowałam u siebie tych symptomów.

Miesiąc później zaczęłam spotykać się z moim obecnym narzeczonym. Świat odmienił mi o 360 stopni swoją dojrzałością i podejściem do wielu spraw. Był przeciwnikiem antykoncepcji doustnej. Ponieważ jego mama pracuje jako pielęgniarka, bardzo często spotyka się z kobietami, które po kilkuletnim stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych nie mogą zajść w ciąże; w szpitalu był nawet przypadek że po 10- letniej antykoncepcji zainteresowana urodziła dziecko obojnacze. Przeraziłam się i postanowiłam przestać stosować jakąkolwiek antykoncepcje doustną.

Tak jak wspominałam świat obrócił mi się o 360 stopni. Dopiero kiedy harmonet przestał być częścią mojego życia, ja zaczęłam żyć! Skończyły się choroby, ciągłe katary, zapalenia pochwy, swędzenia, duszności w płucach, ale też… spadek wagi.
Po odstawieniu proszków można powiedzieć, że wróciłam do swojej wagi momentalnie. Przybyło mi 5 kilogramów. Niestety zaczęły także pojawiać się niewielkie rozstępy na biodrach i pośladkach i co najbardziej mnie przeraża- celulitis. Staram się z nim walczyć, ćwicząc i uprawiając sporty ale na razie nie widać efektów. Mój ginekolog twierdzi, że wachlarz skutków ubocznych brania antykoncepcji doustnej jest cały czas nieograniczony i to może prawdopodobnie jeden ze skutków.
Po przeprowadzeniu ogromnej ilości badań okazało się także, że choruję na niedoczynność tarczycy. Antybiotykoterapia uszkodziła mi cały układ immunologiczny. Do końca życia muszę przyjmować tabletki regulujące poziom hormonu tarczycy w organizmie.

Dziś jestem doroślejsza o swoje doświadczenia. To co przeżyłam i ile się wycierpiałam wiem tylko ja. Każdy organizm reaguje inaczej na przyjmowane proszki, jednak nigdy nie wiesz czy nie spotka Cię los taki, jaki mnie spotkał.

Zapytałam swojego ginekologa: „Panie doktorze, skoro doktor wiedział, że harmonet jest niebezpieczny dla organizmu to dlaczego doktor mi je przepisywał przez tyle czasu”
Usłyszałam: „Kochana, to jest moje praca. Ja zrobiłem wszystko co do mnie należy, wykonałem szereg badań, z których wyszło, że właśnie one są dla Ciebie najodpowiedniejsze. Jak widać badania to nie wszystko. Na 10 kobiet, zawsze znajdzie się jedna która źle znosi przyjmowane tabletki – Pani jest właśnie jedną z dziesięciu. Dziś cieszę się, że spotkała Pani na swojej drodze mężczyznę, który najbardziej na świecie stawia na Pani zdrowie i w miare szybko obudziła się Pani ze snu pod tytułem ‘tabletki antykoncepcyjne nie stwarzają dla nikogo niebezpieczeństwa’ Teraz i ja i Pani jesteśmy bogatsi o tę wiedzę, że stwarzają ogromne niebezpieczeństwo.”
megidoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-13 00:29:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:04.