Nieprzyjemny zapach skóry, mimo mycia - Strona 57 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-01-12, 10:45   #1681
kicia777
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 18
Dot.: Nieprzyjemny zapach skóry, mimo mycia

MystQwerty
Jeszcze wcześniej, gdy pachniałam stęchlizną, zażywałam antybiotyk-nystatynę, bez większego rezultatu.
Wiecie co, tylu nas na tym forum, z takim samym problemem, a w życiu -
w realu, nie spotkałam takiej osoby.
Wcześniej też nie czułam zapachu skarpetek, ale on towarzyszył już na samym początku. Można było zaobserwować po reakcji ludzi, którzy cały czas kierowali głowę na dół, czy to nie od nich he he.
Matko, skąd to się bierze?
Na zagranicznych forach czytałam, że trzeba ograniczyć ilość spożywanego białka, bo ten zapach się niby bierze z tego, że wchłanianie białka jest upośledzone.
Perfekt też tak miałam wcześniej, że najpierw był zapach fekalny, puszczanych bąków??, i wtedy jednocześnie czułam te dwie kombinacje zapachowe.
Teraz to minęło, lecz pozostał zapach skarpetek, choć nie czuję go już tak "dosłownie". Pewnie wiecie o co chodzi.
kicia777 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-12, 12:50   #1682
smierdziel6000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 5
Dot.: Nieprzyjemny zapach skóry, mimo mycia

Witam, towarzysze
Słyszeliście może o uchyłkowatości jelita grubego? Choroba ta polega na pojawieniu się uwypukleń jelita w których zbiera się masa kałowa. Może to jest powodem naszych przygód zapachowych. Myślałem też nad nieszczelnością odbytu, może jest na tyle szczelny że nie wydostają się niespodzianki ale na tyle luźny że schodzi z nas powietrze. Lecz to nie wyjaśnia zapachu głowy który na początku mojej choroby mi dokuczał. Trzecim sposobem może być niewystarczająca produkcja śluzu w jelitach. Wszelkiego rodzaju patogeny resztki pokarmu i inny syf osiada się na jelitach i gnije. Można by było oczyścić je dużą ilością ozovitu lub jakimiś specyfikami mocno przeczyszczającymi i zaścielić nasze "rury" dużą ilością śluzu tylko jeszcze nie wiem jak pobudzić jego produkcje. Moją dodatkowa dolegliwością jest swędzące lewe ucho i słynna spływająca ślina tylko po lewej stronie. Chodziłem do laryngologów jeden wykrył mi reflux, drugi powiedzial z wszystko ok tylko pije za mało wody. Trzeci natomiast moją gęstą ślinę zwalił na krzywa przegrodę nosową, a swędzące ucho jest powodem jakiejś egzemy. Przepisał mi płukankę z ziół i krople do uszu. Niestety nic to nie zdziałało. Spróbuje poprawić te przegrodę ale podobno w moim mieście tego nie robią i tak pewnie trzeba będzie czekać 500 lat dzięki burdelowi w naszym kochanym nfzecie. Trzymajcie się bracia i siostry Pokój
smierdziel6000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-12, 13:46   #1683
sonia07
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 48
Dot.: Nieprzyjemny zapach skóry, mimo mycia

Moi Drodzy,nie zapominajcie o osłonie wątroby!!Polecam ESSENTIALE FORTE,osłania i odbudowuje wątrobę, co w wypadku łykania leków jest konieczne. Poza tym wiele zapachów pochodzi właśnie z dysfunkcji tego organu. Pozdrawiam
sonia07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-12, 15:08   #1684
wrestler
Raczkowanie
 
Avatar wrestler
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 115
Dot.: Nieprzyjemny zapach skóry, mimo mycia

Nie wiem czy ktos z was zamówił już olejek z oregano. Jeżeli nie to przestrzegam żeby nie kupować tego najtańszego. Ja kupiłem droższy, kapsułki łądnie pachną oregano i tymiankiem (oprócz skoncetrowanego olejku oregano zawierają carvacol który występuje zarówno w oregano jak i w np. tymianku). Wiem że tańsze kapsułki zawierają oliwę i trochę olejku oregano, ale głównie oliwę
wrestler jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-12, 18:36   #1685
drumla
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 537
Dot.: Nieprzyjemny zapach skóry, mimo mycia

Smierdziel (oj zmień ten nick, zmień)
Uchyłkowatość jelita grubego powinna jak ta lala wyjść na kolonoskopii. Parę osób miało to badanie. Kolonoskopia powinna zreszta od razu "załatwić" tez problem odbytu.

---------- Dopisano o 19:36 ---------- Poprzedni post napisano o 19:27 ----------

Zapach spoconych stóp był pierwszym, który mnie gnębił. Potem kolejność była taka: fermentujące wino zmieszane z moczem, ubikacja publiczna (czyli fekal z nutka taniego mydła i chloru), fekal solo. Ten fekal był potem przeplatany powrotami zapachu skarpet i szaletu oraz dodatkowo pizzą, czosnkiem, kiełbasą, kapustą, dymem z papierosów, spalenizną, kocim moczem...
Gdyby przez dłuższy czas zamiast tych ostatnich zapachów utrzymywał mi sie zapach spoconych stóp, to pewnie odebrałabym to jako wycofanie sie choroby do jej początków... W sumie optymistycznie by było
drumla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-12, 18:54   #1686
kicia777
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 18
Dot.: Nieprzyjemny zapach skóry, mimo mycia

Drumla
Może to jest jakieś rozsądne wytłumaczenie i myślenie. Ja też na początku miałam zapach spoconych stóp, potem przybierał te wszystkie inne( jakbym miała je dokładnie określić, to właśnie zrobiłaś to za mnie, he he). Teraz został już zapach, ten który pojawił się jako pierwszy. Równocześnie przeszły bulgotania i przelewania w brzuchu, biegunki, luźne stolce. Jelita się uspokoiły, ze strony układu pokarmowego nastąpiła znaczna poprawa.
Może to jest jakiś trop???
kicia777 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-12, 19:00   #1687
wrestler
Raczkowanie
 
Avatar wrestler
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 115
Dot.: Nieprzyjemny zapach skóry, mimo mycia

Drumla, tyle rodzajów zapachów i aż dziwne że żaden z nich nie jest przyjemny.
Na forum bodyodorsupport.com czytałem wpis że ktoś siedział w poczekalni do lekarza a pielęgniarka powiedziała że czuć zapach bananów i dodała że to dobry zapach. Potem koleś wrócił do chaty i jego koszulka pachniała bananami.
wrestler jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-12, 20:06   #1688
perfekt41
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 53
Dot.: Nieprzyjemny zapach skóry, mimo mycia

Wrestler..miałam podobną historię niedawno zaczoł mnie męczyć zapach jakby zupki chińskiej -zupy po prostu obiadu (w pracy totalne zdziwienie skąd) Ale jak w tym czasie znalazłam się w dużej przychodni panie z informacji biegały by to zlokalizować ( nawet pytały żartobliwie czy przechodzący lekarz nie ma w kieszeni obiadku, była godz. 10 .00)Towarzyszyło temu przelewanie w jelitach.. Jakiej firmy kupiłeś oregano ?? DRUMLA...istotnie wino też się przewinęło...jak i ropa i zgniłe jaja,kadzidło ...KICIA wracamy do zapachu z początków tej fatalnej historii by przechodzić na nowo kolejne etapy bynajmniej u mnie tak opserwuję ,czekam na pozytywny przełom . Może te oregano da nam nadzieje ...Natomiast co do kolonoskopi to miałam robioną wcześniej i niczego konkretnego nie wykryto jedynie co padło z ust lek. To mogą występować uchyłki jelita grubego ale nie ma tego w opisie jak i nie zalecono czegokolwiek w tym kierunku.Sama byłam w powarznej depresji wtedy i nie byłam w stanie walczyć ani się domagać leczenia.S.....6000 ;-) Tobie wykryto taką przypadłość ?? i co związku z tym ?? http://www.resmedica.pl/pl/archiwum/zdart49916.html Istotnie co niektórzy maja uchyłki żołądka czyli refluks....stosowałam otręby spory czas działały dobrze na wypróżnienie ale moje wizyty w toalecie znacznie się zwielokrotniły .Co niestety nie zmniejszyło problemu zapachowego ;-(

Edytowane przez perfekt41
Czas edycji: 2011-01-12 o 20:46
perfekt41 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-12, 21:32   #1689
isis 01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 243
Dot.: Nieprzyjemny zapach skóry, mimo mycia

Smierdziel -podzielam zdanie Drumli,te koncepcje przynajmniej mnie nie dotycza mialam robiona kolono.i nic nie wykazalo.Szczelina odbytu tez nie wystepuje a fekal byl taki ze hej.
Odnosnie twojej terapii ,to trzeba pamietac ,ze bakterie te karmia sie glownie weglowodanami i w pierwszym tygodniu nalezy je drastycznie ograniczyc a wiec przede wszystkim: warzywa gotowane lub na parze (to wygodniejsze i lepsze ,dobrze miec garnek tzw.parownik, byly niee dawno w lidlu) jak marchewka ,brokul,kalafior,seler ,pietruszka ,szpinak,jajka ,ryby( gotowane lub pieczone w foliii,)kurczak(tak samo),cukinia to byla mniej wiecej moja pierwsza dieta candida ktora mi bardzo pomogla -zadnego pieczywa ,kasz i ziemniakow w drugim tygodniu dodalam buraki i ziemniaki ,brazowy ryz, i szparagi,papryka pozniej dodalam kasze drobno ziarniste jak jadlam gryczana to ja przecieralam przez sito. na przekaske byly czipsy tortilla(sol,olej ,maka kukurydz.w skladzie) lub chrupki kukurydziane ale to duzo pozniej i nie za duzo na raz.
Multiwitamina(poszukac najlepiej bez cukru) i mineraly (zeby uzupelnic ubytki)
rano na czczo oregano tak jak proponowala kicia(oregano firmy SOLGAR mozna kupic w polskich aptekach google) w ciagu dnia srebro koloidalne do 3 lyzeczek dziennie (srebro tylko przez 3 tygodnie ,wiecej nie wskazane) pozniej bralabym propolis(tez silna bron) z citroseptem na zmiane i popijac Lapacho
Nie wszystko na raz bo co za duzo to nie zdrowo .Jakis preparat na watrobe.
Jezeli jestes bardzo zdeterminowany to dieta SCD intro + wszystkie etapy.Swedzenie w uchu (ja prawe)tez mialam gleboko w srodku ,ze ni cholery sie bylo podrapac to byla alergia i pomogly mi tabletki TELFAST (jedna zawsze wieczorem)

Solianko -jezeli robilas bledy w intro diety SCD to dalsza dieta nie ma sensu ,to musi byc robione na 100%!!!!!!!!!!!!! jezeli sie popelnia blad nalezy wrocic do poczatku inaczej diete szlak trafil.Do tej diety nalezy sie przygotowac ,bo tak jak piszesz jest ciezko rozpoczac to z marszu ,nalezy przygotowac sobie wczesniej porcje jedzenia i zamrozic (majonezy ,keczupy,rosoly ,pudingi marchwiowe ,czy kuleczki z kurczaka to co jest dozwolone w poszczegolnych etapach ja k mnie nie pomoze znowu moja dieta to zrobie SCD.
Chyba mam juz winowajce ,ktory rozwalil mi znowu flore bakt. to chyba znowu gluten ale musze czekac na badania i dalej jesc gluten do gastro .zeby badania wyszly wiarygodnie.
NO i niedokwasnosc(wlasnie wtedy jest uposledzone wchlanianie bialka i jezeli jecie bialko to enzym pepsyny jest niezbedny) ,bo kwas powinien zabic 90% tego dranstwa,przewlekle stany zapalne blony sluzowej (a taki w tej chwili chyba mam znowu)prowadzi do zaniku komorek okladzinowych produkujacych kwas solny ,jezeli ktos leczy sie homeopatycznie to polecam ACIDUM HYDROCHLORICUM D 12

Kiciu zapach starych skarpet i kadaweryne(rozkladajacy sie) mialam jak jadlam duzo bialka (ja sobie pisalam co jem tak doradzil mi lekarz) po ograniczenu zapach .znikl.Oregano na CIebie zadzialalo i zredukowalas bakterie a tym samym toksyny, produkowane przez nie i nastapila poprawa.Teraz tylko raz cos poczulam ale nie moge tego sprecyzowac ale pochrzakiwania slyszalam ,wiec cos sie wydziela.

Moim w miare znosnym zapachem byl zapach Kawy i to byl chyba ostatni jaki wtedy czulam.
Perfekt jak siedzisz teraz w domu i masz wiecej czasu, to sprobuj diety SCD jak nic ci nie pomagalo to moze ograniczenie skrobi w Twoim wypadku jest dobre?

---------- Dopisano o 22:32 ---------- Poprzedni post napisano o 22:20 ----------

Kiciu ,pisalas ,ze jeszcze nie spotkalas nikogo z ta choroba ,czytalam o takim spotkaniu kilku osob i nic od siebie nie wyczuwaly ,poza kaszlem czasami wszystko bylo ok. Takze jak sie wszyscy spotkamy to prawdopodobnie bedzie tak samo.
isis 01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-13, 07:29   #1690
wrestler
Raczkowanie
 
Avatar wrestler
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 115
Dot.: Nieprzyjemny zapach skóry, mimo mycia

Perfekt
Oregano firmy Gaia Herb.

29 i 30 stycznia będę w Polsce i mam wolny weekend. Może ktoś ma ochotę się spotkać? Fajnie byłoby zrobić szybki minizlot. Wiem jedno, że każdy po takim spotkaniu każdy poczuje się lepiej, więc może warto? Dobrze było by ustalić takie miejsce żeby każdy kto chciałby przyjechać nie musiał całego dnia przesiedzieć w pociągu.

Edytowane przez wrestler
Czas edycji: 2011-01-13 o 15:09
wrestler jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-13, 16:25   #1691
drumla
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 537
Dot.: Nieprzyjemny zapach skóry, mimo mycia

Przypomniałam sobie, ze kiedyś przez parę dni miałam przyjemny zapach - jakby karmelu
drumla jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-13, 16:35   #1692
wrestler
Raczkowanie
 
Avatar wrestler
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 115
Dot.: Nieprzyjemny zapach skóry, mimo mycia

Drumla, co myślisz o mini zlocie? Przyjechałabyś?
wrestler jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-13, 16:48   #1693
kicia777
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 18
Dot.: Nieprzyjemny zapach skóry, mimo mycia

Właśnie przeprowadzam drugą "falę uderzeniową" przy pomocy oregano. Wiecie co, nalot z języka praktycznie zniknął, a oddech znacznie się poprawił.
kicia777 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-13, 16:54   #1694
drumla
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 537
Dot.: Nieprzyjemny zapach skóry, mimo mycia

Cytat:
Napisane przez wrestler Pokaż wiadomość
Drumla, co myślisz o mini zlocie? Przyjechałabyś?
Oj nie wiem... Ja to chyba nie... Mam opory przed podróżowaniem. Może kiedyś dojrzeję do tej myśli, ale jeszcze nie teraz...
drumla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-13, 17:49   #1695
pawello666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 14
Dot.: Nieprzyjemny zapach skóry, mimo mycia

kicia mogla bys powiedziec jakie dokladnie oregano kupujesz i gdzie je kupujesz?
pawello666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-13, 18:11   #1696
kicia777
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 18
Dot.: Nieprzyjemny zapach skóry, mimo mycia

Pawello666
Mieszkam zagranicą, kupiłam olejek oregano w kapsułkach firmy SOLGAR, w sklepie ze zdrową żywnością.
Znalazłam go na necie, w Polsce również dostępny, tutaj masz linka
http://www.aptekawsieci.pl/go/_info/print.php?id=12711
kicia777 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-14, 16:27   #1697
smierdziel6000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 5
Dot.: Nieprzyjemny zapach skóry, mimo mycia

witam
isis dziękuje za rady napewno z nich skorzystam, parowar zakupiony. Co do kolonoskopi to nie miałem jej wykonywanej. Brak mi już sił i pieniedzy na te wszystkie badania. Robiono mi gastroskopie która wykazała że mam helcobakter pyroli przypisano mi duomox który potęgował odór. Łykałem rówież xifaxan który sobie załatwiłem sam za radą ludzi z forum. Była chwilowa poprawa niestety sie nie utrzymała. Pamiętam że po pierwszych dwóch tabletklach strasznie zaczęła mi "skakać" lewa powieka. Jak narazie najskuteczniejszym specyfikiem były ziółka agulli, zapach był obecny ale zauważyłem że ludzie przestali kaszlec i kichac w moim towarzystwie. Cała przygoda z tą dolegliwością miała swój początek jak zaczełem palić papierosy. Dodam jeszcze że piłem dużo alkoholu głównie piwo conajmniej 1 dziennie. Kombinuje jak koń pod góre co może być powodem tego aromatycznego cyrku. Ostatnio czytałem o kamicy żółciowej, która blokuje przepływ żółci do organizmu. Co o tym sądzice??
A co do nicku zmienie w niedalekiej przyszłośći jak bedę miał odrobine czasu. Może jakieś propozycje
smierdziel6000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-14, 16:41   #1698
wrestler
Raczkowanie
 
Avatar wrestler
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 115
Dot.: Nieprzyjemny zapach skóry, mimo mycia

s6000
Poruszyłeś interesującą kwestię. U mnie też to zaczęło być zauważalne jak zacząłem dużo palić. Początkowo było czuć ode mnie dymem papierosowym który zaczął się miksować z zapachem mojego ciała i potem już tak zostało.
wrestler jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-15, 18:25   #1699
mysliwa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 9
Dot.: Nieprzyjemny zapach skóry, mimo mycia

niestety nie mogę przeczytać dokładnie wszystkiego na forum przez brak czasu ale chcę, także mam problem z zapachem niekiedy jest intensywnie niekiedy w ogóle go nie ma. staram się na bieżąco spisywać jedzeniem i jestem na tym samym etapie co wy. Niestety nie doczytałam jeszcze czy u kogokolwiek z was stwierdzono zespół jelita drażliwego. Póki co zostawiam swoje gg i będę "sledzić " forum jak do jakiś wniosków dojdę to będę pisać. 4610154
mysliwa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-16, 17:38   #1700
Pasia37
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 95
GG do Pasia37
Dot.: Nieprzyjemny zapach skóry, mimo mycia

Witajcie
Zakupiłam sobie ten olejek oregano i niestety nie moge go zazywac. Bardzo źle się po nim czuję-jest mi niedobrze i w brzuchu jakoś tak dziwnie.

A propos pieczywa ryżowego. Ja na nim jadę już od sierpnia (nic innego nie mogę) i nie widzę żadnego wpływu na mój zapach).
Pasia37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-17, 16:02   #1701
201701140904
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 165
Dot.: Nieprzyjemny zapach skóry, mimo mycia

pasiu mogę odkupic od CIEBIE olejek i tam mam zamiar zamawiac

---------- Dopisano o 17:02 ---------- Poprzedni post napisano o 17:00 ----------

czy sa chetni na spotkanie??
narazie ja i wrestler gdyby jeszcze 2,3 osoby byloby super
201701140904 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-18, 16:19   #1702
Pasia37
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 95
GG do Pasia37
Dot.: Nieprzyjemny zapach skóry, mimo mycia

Małgosiu, dziękuję Ci bardzo.
Postanowiłam jednak nie poddawać się. Zrobię przerwę i jeszcze raz spróbuję. Ja zamawiałam w calivicie.

Ja póki co na spotkanie się nie piszę, chociaż bardzo bym chciała z kimś tak po prostu pogadać w cztery oczy i się nie krępować.
Pasia37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-18, 19:05   #1703
201701140904
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 165
Dot.: Nieprzyjemny zapach skóry, mimo mycia

ile pasiu zaplacilas za olejek oregano?
jak myslicie lepiej w tabletkach czy zwykly olejek? bo znalazlam na skapcu w najtanszych aptekach duze rozbieznosci w tych cenach suplementow
mam tez pytanie odnosnie chlorofilowych tabletek czy moze w plynie chlorofil..
kupilabym wszystko za obojetnie jaka cene gdyby tylko by pomoglo((((((((((
201701140904 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-21, 22:10   #1704
house91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3
Dot.: Nieprzyjemny zapach skóry, mimo mycia

witam wszystkich "blogoslawionych" )
mam pewna propozycje; zrobmy rekonesans wszystkiego co wiemy na 100% z tych 50 str. forum i waszych doswiadczen, przydalyby sie do tego ze dwie osoby, ktore sa na forum od poczatku. Wiecie, mam na mysli doglebny przeglad faktow( taka tablice sytuacji );p czy to jest okresowo czy caly czas, czy z rana czujecie zapach czy dopiero kolo poludnia, ustalmy co napewno szkodzi i co pomoga..
Wg mnie do zlikwidowania zapachu nie potrzebne sa te cuda o ktorych piszecie...Ewentualnie warto wspomoc sie chlorella, tym olejem z oregano i jakims probiotykiem. Na 100% pomoze regularna lewatywa(w tym okresie nie objadac sie i raczej bez miesa) bo problem siedzi w jelicie grubym. Z tym ze po pewnym czasie od przerwania lewatywy problem powroci (na dzien lub troszke dluzej), dlatego najwazniejszym zadaniem jest wybic zrodlo tej patologii co nie jest takie proste, ALE Z PEWNOSCIA DAMY RADE i to juz niebawem...Warto tez wlaczyc do programu post lub kto woli "glodowke" jednodniowa raz w tygodniu. co sadzicie?
Pozdrawiam wszystkich
house91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-22, 10:36   #1705
drumla
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 537
Dot.: Nieprzyjemny zapach skóry, mimo mycia

No to ja powiem o swoim doświadczeniu z czyszczeniem jelita - całego, nie tylko grubego.
Przed kolonoskopią czyściłam się fortransem, który oczyszcza układ pokarmowy z góry na dół. W dniu kolonoskopii rzeczywiście nie było zapachu - bo i w jelitach niczego nie było (byłam na czczo ). Zapach powrócił, kiedy zaczęłam normalnie spożywac posiłki - w następnym dniu po kolonoskopii już go czułam.
Według informacji Isis ( i ja sie z nią zgadzam) lewatywa jest wrecz odradzana. Moim zdaniem moze nawet ułatwić przechodzenie bakterii z jelita grubego do cienkiego (osłabienie zastawki kątniczo-krętniczej - moja teoria, możliwe, ze durna, ale tak właśnie myślę...Myślę, ze jeśli woda podczas lewatywy dociera az tam, to jej ciśnienie moze osłabić tę zastawkę...)
drumla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-22, 10:49   #1706
wrestler
Raczkowanie
 
Avatar wrestler
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 115
Dot.: Nieprzyjemny zapach skóry, mimo mycia

Ja uważam że większość z nas jest dostatecznie przeczyszczona dietami i suplementami przynajmniej jeżeli chodzi o jelito grube dlatego lewatywe można sobie robić jak ktoś chce ale jedynie dla "relaksu" .
wrestler jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-22, 16:33   #1707
house91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3
Dot.: Nieprzyjemny zapach skóry, mimo mycia

no coz, kazdy zrobi jak bedzie uwazal,
a kiedy odczuwacie ten zapach? jak pytalem wyzej, zaraz po przebudzeniu? czy moze pozniej i czy macie jakies dluzsze przerwy "wolnosci" od tego ...?
house91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-22, 23:16   #1708
isis 01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 243
Dot.: Nieprzyjemny zapach skóry, mimo mycia

house -dokladnie tak ,kazdy zrobi jak uwaza ,bo kazdy z nas jest innym przypadkiem i tyle, ile osob jest na tym forum, tyle oddzielnych przypadkow tej choroby.Jedyna rzecza ktora nas wszystkich laczy, jest zapach ale przyczyny moga byc juz rozne( niedokwasnosc,nadkwasnosc ,watroba,woreczek,trzustk a, przerost czy tmau)lub cos co laczy sie z ukl.trawiennym a do tej pory nie zostalo przez lekarzy zbadane.Ja moge jedynie powiedziec co jest pomocne w przeroscie bakteryjnym ,bo to zostalo u mnie zdjagnozowane i z dobrymi wynikami leczone bo moja "wolnosc"trwala az(albo tylko) prawie 7 miesiecy i jezeli ktos choruje na przerost to lewatywy i glodowki mo ga przyniesc wrecz odwrotny (czyli pogorszenie)skutek.Moge jedynie powiedziec ,ze bede probowla wszystkiego co jest dostene bez recepty lub na recepte i moze mi pomoc ,bo nie mam nic do stracenia ( oczywiscie w granicach zdrowego rozsadku i logiki)i olejek oregano lub dieta scd jak skoncze badania, czekaja w kolejce ,teraz popijam ziola aguli i wydziela sie jakas chemia ale i tak lepsze to, jak inne zapachy, ktore juz znam z wlasnego doswiadczenia.Na tym forum jest milion rad i ogolnych wskazowek jak z tym walczyc i kazdy powinien cos dla siebie znalezc i wykorzystac w zlikwidowaniu lub ograniczeniu (a to juz jest sukces)zapachu ,jednemu pomoze to drugiemu tamto ,kazdy organizm jest inny i szczegoly to juz tylko wedlug swoich potrzeb i mozliwosci..P

Smierdzielzapomnialam ci napisac ,ze kazdy srodek naturalny uzywa sie tylko ok. 4 do 6 tygodni ,poniewaz organizm przyzwyczaja sie szybko i lek przestaje po prostu dzialac i nalezy go zamienic na inny a po jakims czasie jak dawal dobre efekty powtorzyc.
isis 01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-24, 09:29   #1709
zaaaba
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 103
Dot.: Nieprzyjemny zapach skóry, mimo mycia

Witam po dłuższej przerwie ..

Mam jedno pytanie. Czy jecie cebulę (ew.czosnek)? Bo ja nie mogę i nie chodzi tylko o zgagę, którą najczęściej po niej dostaję tylko że od niedawna mam pogorszenie zapachu zaraz po jej zjedzeniu. Mam silny zapach bezpośrednio po spożyciu i jeszcze na drugi dzień. Dokładnie mówiąc , kicham i mocno mnie kręci w nosie bo zapachu nie czuje ale wczoraj ktoś w mojej obecności w grupce ludzi (na podwórku) powiedział że śmierdzi spalenizną (2 razy powtórzył, głośno i dosadnie..rozumiecie.. ) a ja nic nie czułam a obce zapachy to zawsze wyczuwam ! Trwa to na ogół 2 dni. I nie wiem czy to wina siarki czy witaminy C - cebula ma jej dużo a ja po witamince C mam też pogorszenie zapachu. A może i jedno i drugie w tym przypadku mi szkodzi.
Piszę o tym, ponieważ do niedawna jak jeszcze jadłam (a prawie nie jadłam) cebule to nie miałam takich gwałtownych reakcji po niej.

Pozdrawiam

Trzymajcie się

Edytowane przez zaaaba
Czas edycji: 2015-03-23 o 09:20
zaaaba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-26, 18:27   #1710
isis 01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 243
Dot.: Nieprzyjemny zapach skóry, mimo mycia

Zaaba -to raczej siarka ,ktora wystepuje w cebuli a tym bardziej ,ze piszesz o zapachu spalenizny ,jak szkodzi to wykreslic z jadlospisu i po klopocie, ja jej nie jadam bo za nia nie przepadam.Moje wydzielanie oparow chemicznych sie skonczylo ,bo zrobilam sobie 2 dni wysokich dawek wegla i na razie mam spokoj.
isis 01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-13 11:52:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:59.