Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro. - Strona 75 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-01-04, 17:20   #2221
Nati_kk
Zakorzenienie
 
Avatar Nati_kk
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 5 921
Dot.: Perełki z Allegro, część VIII

Mam nadzieję, że nie bo kliknęłam na rozbiórkę jeszcze w starej cenie!:P
__________________
Bo zawsze jest jakieś wyjście z sytuacji


Wymienię

Razem od 08.07.2009
Zaręczeni 17.09.2011
Ślubujemy 06.09.2014

Nati_kk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-04, 17:25   #2222
pin3ska
Zakorzenienie
 
Avatar pin3ska
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 999
Dot.: Perełki z Allegro, część VIII

Cytat:
Napisane przez Asiuuuuula Pokaż wiadomość
Toż to ta sama baba co tak samo zrobiła niedawno z miodkiem i Fleur de Noel, które kupiłam w pierwszej cenie . Dostałam potem maila, że towar uległ zniszczeniu i go niestety nie otrzymam . Ciekawe czy teraz też tak zrobi? .
Beznadziejna cwaniara .
Chamstwo po prostu.
__________________
It's so important to say these things when you can because when it's over, it's over


...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. (Coco Chanel)
pin3ska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-04, 17:26   #2223
pozzzziomka
Zakorzenienie
 
Avatar pozzzziomka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 11 374
Dot.: Perełki z Allegro, część VIII

Cytat:
Napisane przez Asiuuuuula Pokaż wiadomość
Toż to ta sama baba co tak samo zrobiła niedawno z miodkiem i Fleur de Noel, które kupiłam w pierwszej cenie . Dostałam potem maila, że towar uległ zniszczeniu i go niestety nie otrzymam . Ciekawe czy teraz też tak zrobi? .
Beznadziejna cwaniara .
Cwaniara to mało powiedziane.

A myślałam, że normalnie do Ciebie doszła ta woda.


Cytat:
Napisane przez Nati_kk Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że nie bo kliknęłam na rozbiórkę jeszcze w starej cenie!:P
Może tym razem tak nie zrobi, oby.
A jakby tfu tfu tak zrobiła jak w przypadku Asi, to trzeba by było to gdzieś zgłosić.
Znowu tajemnicze zniszczenie
Oby tym razem było ok.
__________________
pozzzziomka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-04, 17:29   #2224
pin3ska
Zakorzenienie
 
Avatar pin3ska
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 999
Dot.: Perełki z Allegro, część VIII

Cytat:
Napisane przez pozzzziomka Pokaż wiadomość


Może tym razem tak nie zrobi, oby.
A jakby tfu tfu tak zrobiła jak w przypadku Asi, to trzeba by było to gdzieś zgłosić.
Znowu tajemnicze zniszczenie
Oby tym razem było ok.
Zdaje sie, ze Vanilla miala z nią to samo...
__________________
It's so important to say these things when you can because when it's over, it's over


...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. (Coco Chanel)
pin3ska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-04, 17:35   #2225
pozzzziomka
Zakorzenienie
 
Avatar pozzzziomka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 11 374
Dot.: Perełki z Allegro, część VIII

Cytat:
Napisane przez pin3ska Pokaż wiadomość
Chamstwo po prostu.
Dokładnie.
__________________
pozzzziomka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-04, 17:41   #2226
agnes_bdg
perfumowy zawrót głowy
 
Avatar agnes_bdg
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 045
Dot.: Perełki z Allegro, część VIII

Jeżeli jest zakup przez KT, to nie może odwołać oferty, jeżeli odmawia zakupu i wymyśla pretekst, to powinien być założony spór i powinna mieć negatywy, nie bójcie się wystawiać bo na to zasługuje.

I ponadto chyba podczytuje wizaż, tylko coś niekumata, bo może w trakcie zmienić cenę o ile nie ma jeszcze oferty, a ona kończy przed czasem i wystawia nową.


w temacie - używka Jil Sander Sensations u Adamnex licytacja od 35zł
__________________

Rozpaczliwie poszukuję choć kropli Byzantine Rochas i AA Winter Delice



agnes_bdg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-04, 17:51   #2227
pozzzziomka
Zakorzenienie
 
Avatar pozzzziomka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 11 374
Dot.: Perełki z Allegro, część VIII

Cytat:
Napisane przez pin3ska Pokaż wiadomość
Zdaje sie, ze Vanilla miala z nią to samo...
Szok

Cytat:
Napisane przez agnes_bdg Pokaż wiadomość
Jeżeli jest zakup przez KT, to nie może odwołać oferty, jeżeli odmawia zakupu i wymyśla pretekst, to powinien być założony spór i powinna mieć negatywy, nie bójcie się wystawiać bo na to zasługuje.

I ponadto chyba podczytuje wizaż, tylko coś niekumata, bo może w trakcie zmienić cenę o ile nie ma jeszcze oferty, a ona kończy przed czasem i wystawia nową.


w temacie - używka Jil Sander Sensations u Adamnex licytacja od 35zł
Tzn. mi się wydaje, że ona nie kończy przed czasem, tylko po prostu ktoś kupuje w tych niższych cenach, a ona potem od razu wystawia nowe produkty w wyższych, a tym osobom, które kupiły w niższych cenach Asiuuuuula, Vanilla pisze później, że co to się strasznego stało z wodami.
Ja też bym wytoczyła spór.
__________________
pozzzziomka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-04, 18:12   #2228
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 108
Dot.: Perełki z Allegro, część VIII

Cytat:
Napisane przez pozzzziomka Pokaż wiadomość
Szok



Tzn. mi się wydaje, że ona nie kończy przed czasem, tylko po prostu ktoś kupuje w tych niższych cenach, a ona potem od razu wystawia nowe produkty w wyższych, a tym osobom, które kupiły w niższych cenach Asiuuuuula, Vanilla pisze później, że co to się strasznego stało z wodami.
Ja też bym wytoczyła spór.
Kończy . Wystawia np. 3 czy 4 sztuki, ktoś kupuje, ona kończy i wystawia znowu kilka sztuk z wyższą ceną, wtedy 3 razy kończyła i wystawiała o 5 zł drożej na każdej . A to zabronione nie jest .

No ale jak spór , nie udowodnię jej, że paczka do niej nie dotarła/dotarła zniszczona... Wystąpiła o zwrot prowizji, został jej przyznany, przy podaniu powodu "uszkodzenie towaru" kupujący nie dostaje ostrzeżenia. Jak to się nagminnie powtarza to chyba można zgłosić, ale raczej im to wisi .
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-04, 18:15   #2229
dottoressa
Zakorzenienie
 
Avatar dottoressa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 13 552
Dot.: Perełki z Allegro, część VIII

Cytat:
Napisane przez Asiuuuuula Pokaż wiadomość
Kończy . Wystawia np. 3 czy 4 sztuki, ktoś kupuje, ona kończy i wystawia znowu kilka sztuk z wyższą ceną, wtedy 3 razy kończyła i wystawiała o 5 zł drożej na każdej . A to zabronione nie jest .

No ale jak spór , nie udowodnię jej, że paczka do niej nie dotarła/dotarła zniszczona... Wystąpiła o zwrot prowizji, został jej przyznany, przy podaniu powodu "uszkodzenie towaru" kupujący nie dostaje ostrzeżenia. Jak to się nagminnie powtarza to chyba można zgłosić, ale raczej im to wisi .
napisz zgłoszenie do allegro poprzez formularz kontaktowy - podaj linki do aukcji, napisz, że za chwilę po zakończenieu aukcji i tłumaczeniu, że towar jest zniszczony, ponownie wystawiła przedmioty na aukcję, tym razem drożej. opisz jej staranie się o zwrot prowizji - jestem pewna, że coś z tym zrobią - kilka razy zgłaszałam podobne sprawy i błyskawicznie reagowali
__________________
Książką można czytelnikowi głowę, owszem przemeblować o tyle, o ile jakieś meble już w niej
przed lekturą stały.







ROZLICZENIA: klik
dottoressa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-04, 18:17   #2230
magdulenka
Zakorzenienie
 
Avatar magdulenka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: B-awaria ;)
Wiadomości: 8 630
Dot.: Perełki z Allegro, część VIII

Cytat:
Napisane przez pin3ska Pokaż wiadomość
Najpierw byly 4 sztuki po 65 zł. Potem ich ilość spadla do dwóch. a teraz sa wystawione 4 po 70 zł... Nieladnie.... ale jakby jednak ktos chcial to nowa aukcja:

http://allegro.pl/yves-rocher-eau-de...398289762.html

Znow nieladnie, bo w DE wlasnie sie poswiateczna promocja zaczela i sa po 9,95E
__________________
Wciąż szukam...





5269
magdulenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-04, 18:24   #2231
agnes_bdg
perfumowy zawrót głowy
 
Avatar agnes_bdg
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 045
Dot.: Perełki z Allegro, część VIII

Jeśli twierdzi, że produkt się uszkodził/zniszczył to jakim prawem wystawia następne?! To te tańsze się zniszczyły tak?

Mam propozycję, aby przenieść te wypowiedzi do wątku o bulwersujących praktykach na all, tutaj nam usuną i nie będzie śladu
__________________

Rozpaczliwie poszukuję choć kropli Byzantine Rochas i AA Winter Delice



agnes_bdg jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-04, 18:57   #2232
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 108
Dot.: Perełki z Allegro, część VIII

Dziewczyny, ale tamtych wód potem nie wystawiła .
Napisała tylko, że paczka z towarem uległa zniszczeniu . Na moje pytanie czy zniszczeniu uległy tylko te wody w pierwszej najniższej cenie czy wszystkie odpowiedziała, że wszystkie.
Ale robiła to samo co dziś, z tym że wtedy podwyższała chyba trzy razy o 5 zł, dziś chyba tylko raz . Ona robi tak, że jak ktoś kupi wodę to natychmiast kończy aukcję i wystawia drożej.
Miodek 100 ml ma znowy taniej, wtedy doszedł do 55 zł zdaje się, jakby teraz ktoś kliknął to zaraz wystawiłaby drożej .
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-04, 19:30   #2233
pozzzziomka
Zakorzenienie
 
Avatar pozzzziomka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 11 374
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez Asiuuuuula Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ale tamtych wód potem nie wystawiła .
Napisała tylko, że paczka z towarem uległa zniszczeniu . Na moje pytanie czy zniszczeniu uległy tylko te wody w pierwszej najniższej cenie czy wszystkie odpowiedziała, że wszystkie.
Ale robiła to samo co dziś, z tym że wtedy podwyższała chyba trzy razy o 5 zł, dziś chyba tylko raz . Ona robi tak, że jak ktoś kupi wodę to natychmiast kończy aukcję i wystawia drożej.
Miodek 100 ml ma znowy taniej, wtedy doszedł do 55 zł zdaje się, jakby teraz ktoś kliknął to zaraz wystawiłaby drożej .
Bo ja wtedy obserwowałam te aukcje i mi się wydawało, że to Fleur de Noel miała wystawione 2 ( i chyba Ty Asiu kupiłaś i ktoś jeszcze) i jak te się skończyły, to wystawiła chyba kolejne aukcje z wyższymi cenami (chyba 4), gdzie na 100% było tak, że dojrzała okazję i chciała wszystkie sprzedać po wyższych cenach i co i niby towary z wszystkich aukcji się zniszczyły, nie ma żadnych komentarzy od tamtego czasu
Zobaczymy na ile jest inteligentna i jak to będzie wyglądało teraz, przecież każdemu trudno byłoby uwierzyć w 1 takie coś, nikt nie uwierzy w drugie rzekome zniszczenie towaru.
Ale to o co jej tak naprawdę chodzi, bo ja już nie rozumiem, skoro zniszczył się cały towar, to żadna transakcja nie może dojść do skutku, czyli co wszystkie anulowała, a teraz będzie chciała je powystawiać na nowo w wyższych cenach.
I co ona uważa, że ktoś kupi po takich incydentach

---------- Dopisano o 20:30 ---------- Poprzedni post napisano o 20:29 ----------

Teraz doczytałam ona ma komentarze, to niby tylko te kilka wód uległo zniszczeniu
__________________

Edytowane przez pozzzziomka
Czas edycji: 2011-01-04 o 19:34 Powód: literówki
pozzzziomka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-07, 11:38   #2234
LillyS
Zadomowienie
 
Avatar LillyS
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 775
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

To mnie wkurza Czerwone jabłuszko od Niny znaczy takie teksty jak opis tej aukcji są OK, a odlewki już nie, bo może do fiolki nasikam

http://allegro.pl/czerwone-jabluszko...386271268.html


To zapach stworzony z najwyższej jakości komponentów,
cechujący się niesamowitą trwałością i perfekcyjnym wzorcem kompozycji zapachowej znanego na całym świecie włoskiego projektanta.

Każda firma ma prawo do korzystania z tych samych komponetów zapachowym a co za tym idzie i do wypracowania takiej samej kompozycji zapachowej.
100ml

Perfumy te cechują się wysoką jakością oraz trwałością zapachu , lecz mają nad innymi przewagę - przystępną cenę, dzięki której stać na nie każdego a do tego maja bardzo estetyczne wykonanie.
Dobry produkt za rozsądną cenę !!!!!!!


Podoba mi się ten komentarz:
WIELKI NEGATYW. WYLICYTOWAŁAM ,ZAPŁACIŁAM A PERFUM NIE DOSZEDŁ PRZEZ TRZY TYG.DOMAGAM SIE ZWROTU PINIĘDZY
__________________
Na wylocie flakony:
Flower by Kenzo Le Parfum - 40 ml/75
Halle Berry, Reveal, 14,5/50 ml
i próbki
tu

Edytowane przez LillyS
Czas edycji: 2011-01-07 o 11:50
LillyS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-07, 12:08   #2235
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez LillyS Pokaż wiadomość
To mnie wkurza Czerwone jabłuszko od Niny znaczy takie teksty jak opis tej aukcji są OK, a odlewki już nie, bo może do fiolki nasikam
droga Lilly, niestety, jak nasikasz do fiolki, smiem przypuszczac, ze to juz nie bedzie "taka sama kompozycja zapachowa"
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-07, 13:24   #2236
Vanilla
Zakorzenienie
 
Avatar Vanilla
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 5 115
Dot.: Perełki z Allegro, część VIII

Cytat:
Napisane przez pin3ska Pokaż wiadomość
Zdaje sie, ze Vanilla miala z nią to samo...
dokladnie tak.
napisała mi, w jednym zdaniu ze towar uległ zniszczeniu, a w drugim ze już otrzymała prowizję od Allegro. Zdziwiłam się, bo jesli faktycznie komuś przydarzyłaby się taka historia to raczej najpierw by przeprosił, coś próbował naprawiać, pomyślałby o rekompensacie.... a ona "lekką ręką" załatwiła wszystko na raz - i informację dla mnie, i prowizję dla siebie.
Napisałam do niej, żeby wysłała mi zdjęcia tego zniszczeń, a nuż zniszczyło się tylko opakowanie.. oczywiście, jak można było się domyslić- nie było to możliwe.
Pytałam jej także czy będzie miała te wody wsytawione jeszcze, odpowiedziała, że już nie.
Ale i tak nie wierzę jej, ze się zniszczyły.. jestem wręcz tego pewna, ze ktoś jej zaproponowal wyższą cenę i szybcikiem sprzedałe je komus innemu, a nie Asiuli i mnie
__________________
odlewki szukają nowego domu https://www.fragrantica.pl/board/viewtopic.php?id=7025
Vanilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-07, 13:47   #2237
Nati_kk
Zakorzenienie
 
Avatar Nati_kk
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 5 921
Dot.: Perełki z Allegro, część VIII

Do mnie dzisiaj napisała maila, że niestety ale otrzymała od dostawcy wersję migdałową, a nie czekoladową i czy chcę ją czy nie....
__________________
Bo zawsze jest jakieś wyjście z sytuacji


Wymienię

Razem od 08.07.2009
Zaręczeni 17.09.2011
Ślubujemy 06.09.2014

Nati_kk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-14, 17:22   #2238
ChatNoir86
Raczkowanie
 
Avatar ChatNoir86
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Białystok/okolice
Wiadomości: 247
GG do ChatNoir86
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Dziewczyny, poratujcie trochę - wkręciłam się w debilną sytuację na Allegro (kupiłam perfidną podróbę perfum), po czym zgłosiłam do All o fakcie, że użytkownik taki i taki handluje podróbami no i baba mi teraz wyjeżdża z przykrymi tekstami na maila - czy w polskim prawie handel podróbkami nie jest nielegalny? Może jakiś link do stosownego przepisu?
__________________
ChatNoir86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-14, 17:44   #2239
pozzzziomka
Zakorzenienie
 
Avatar pozzzziomka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 11 374
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez ChatNoir86 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, poratujcie trochę - wkręciłam się w debilną sytuację na Allegro (kupiłam perfidną podróbę perfum), po czym zgłosiłam do All o fakcie, że użytkownik taki i taki handluje podróbami no i baba mi teraz wyjeżdża z przykrymi tekstami na maila - czy w polskim prawie handel podróbkami nie jest nielegalny? Może jakiś link do stosownego przepisu?
Oczywiście, że jest nielegalne.
Sprzedaż podrób, to nie tylko sprzedawanie produktów niezgodnych z opisem, ale przede wszystkim PRZESTĘPSTWO.
__________________
pozzzziomka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-14, 18:04   #2240
magda s.
Zakorzenienie
 
Avatar magda s.
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 545
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez ChatNoir86 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, poratujcie trochę - wkręciłam się w debilną sytuację na Allegro (kupiłam perfidną podróbę perfum), po czym zgłosiłam do All o fakcie, że użytkownik taki i taki handluje podróbami no i baba mi teraz wyjeżdża z przykrymi tekstami na maila - czy w polskim prawie handel podróbkami nie jest nielegalny? Może jakiś link do stosownego przepisu?
handel podrobkami JEST PRZESTEPSTWEM, JEST NIELEGALNY i JEST ZAKAZANY PRAWEM...a ze allegro ma to gdzies i nie usuwa 'trefnych' aukcji moze miec takie problemy jak e-bay...

tutaj kilka linkow do artykulow:
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomos...3,4447612.html

http://biznes.gazetaprawna.pl/artyku...odrobkami.html

http://webinside.pl/news/1031

przepisy - prawo wlasnosci intelektualnej, kodeks cywilny (naruszenie dob osobistych, dobrego imienia firmy), kodeks karny...
magda s. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-14, 18:24   #2241
ChatNoir86
Raczkowanie
 
Avatar ChatNoir86
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Białystok/okolice
Wiadomości: 247
GG do ChatNoir86
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Dziękuję Wam bardzo za pomoc! Trochę chaotycznie wyrwałam się z takim pytaniem tutaj, ale to jest właśnie to, co mnie bardzo bulwersuje. Ci z Allegro opowiedzieli na moją informację dając mi do zrozumienia, że mimo iż jest im przykro - oni umywają ręce. Oj, zabolałoby gdyby stracili prowizję ze sprzedaży tych wszystkich śmierdzących podrób.
__________________
ChatNoir86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-23, 13:41   #2242
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 697
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Bulwersują mnie akcje typu "towar uległ uszkodzeniu" opisywane tutaj wcześniej - kolejny przykład na tej aukcji http://allegro.pl/everyday-minerals-...415798451.html. Wszystkie pędzle nagle uległy uszkodzeniu, taaak

Wkurza mnie coś takiego - jeśli ktoś chce otrzymać konkretną cenę za towar, który jego zdaniem jest dużo warty to niech wystawi w opcji kup teraz zamiast odwoływać aukcję godzinę przed końcem bo cena go nie satysfakcjonuje (najwyższa oferta to 102,50 a sądzę, że w ciągu tej godziny poszłaby w górę)
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-24, 09:01   #2243
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

moj osobisty bulwers:
wystawialam na Allegro Miss Dior Cherie, w opisie i tytule mialam do nazwy dodane "edt" - zwyczajowy moj zabieg, zawsze dodaje, nawet jesli dany zapach wystepuje jedynie w wersji wody perfumowanej badz toaletowej. i dostalam w piatek takiego mejla:
Cytat:
Witam,
proszę Pani, Pani chyba nie wie co oznacza EDT skrót edt oznacza ze jest to woda toaletowa a nie perfumowana. A Pani uzywa tego skrótu jakgdyby była do jakas odmiana, inna nazwa czy dodatek do nazwy miss dior cherie.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-24, 09:23   #2244
skarbiatko
Zakorzenienie
 
Avatar skarbiatko
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 20 564
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
moj osobisty bulwers:
wystawialam na Allegro Miss Dior Cherie, w opisie i tytule mialam do nazwy dodane "edt" - zwyczajowy moj zabieg, zawsze dodaje, nawet jesli dany zapach wystepuje jedynie w wersji wody perfumowanej badz toaletowej. i dostalam w piatek takiego mejla:



ech Ty...siarko...... byś sie naumiała najpierw a nie wystawiasz niewiadomoco
__________________
blog ( nie dla sztywniaków )

skarbiatko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-24, 09:30   #2245
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
moj osobisty bulwers:
wystawialam na Allegro Miss Dior Cherie, w opisie i tytule mialam do nazwy dodane "edt" - zwyczajowy moj zabieg, zawsze dodaje, nawet jesli dany zapach wystepuje jedynie w wersji wody perfumowanej badz toaletowej. i dostalam w piatek takiego mejla:

po co robisz taki zabieg?
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-24, 09:39   #2246
pozzzziomka
Zakorzenienie
 
Avatar pozzzziomka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 11 374
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
moj osobisty bulwers:
wystawialam na Allegro Miss Dior Cherie, w opisie i tytule mialam do nazwy dodane "edt" - zwyczajowy moj zabieg, zawsze dodaje, nawet jesli dany zapach wystepuje jedynie w wersji wody perfumowanej badz toaletowej. i dostalam w piatek takiego mejla:


Szok.

Jak będę miała zły humor, to sobie przeczytam tę ich mądrość.
__________________
pozzzziomka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-24, 09:46   #2247
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
po co robisz taki zabieg?
zeby precyzyjnie okreslic towar, ktory sprzedaje. jesli zapach wystepuje w obu wersjach, dodatek pozwala wskazac, z ktora z wod ma sie do czynienia (zwlaszcza przy MDCh jest to istotne, bo to wszak 2 rozne zapachy - edp i edt), zas przy zapachu wystepujacym w jednej tylko wersji, kupujacy tez od razu wie czy to woda toaletowa, czy perfumowana, przeciez nie kazdy sam z sobie posiada wiedze na temat tego czy taki na przyklad Poison wystepuje jedynie w wersji wody toaletowej.
przy czym co ciekawe, piszacy mejla nie zwrocil uwagi na dodatek "2010" w opisie, ktory juz byl specjalnie przeze mnie "stworzony"
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.

Edytowane przez siarka40
Czas edycji: 2011-01-24 o 09:49
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-24, 09:51   #2248
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
zeby precyzyjnie okreslic towar, ktory sprzedaje. jesli zapach wystepuje w obu wersjach, dodatek pozwala wskazac, z ktora z wod ma sie do czynienia (zwlaszcza przy MDCh jest to istotne, bo to wszak 2 rozne zapachy - edp i edt), zas przy zapachu wystepujacym w jednej tylko wersji, kupujacy tez od razu wie czy to woda toaletowa, czy perfumowana, przeciez nie kazdy sam z sobie posiada wiedze na temat tego czy taki na przyklad Poison wystepuje jedynie w wersji wody toaletowej.
przy czym co ciekawe, piszacy mejla nie zwrocil uwagi na dodatek "2010" w opisie, ktory juz byl specjalnie przeze mnie "stworzony"

__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-24, 14:56   #2249
agape74
Raczkowanie
 
Avatar agape74
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 51
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
moj osobisty bulwers:
wystawialam na Allegro Miss Dior Cherie, w opisie i tytule mialam do nazwy dodane "edt" - zwyczajowy moj zabieg, zawsze dodaje, nawet jesli dany zapach wystepuje jedynie w wersji wody perfumowanej badz toaletowej. i dostalam w piatek takiego mejla:

Niestety Siarko, ale wpisem EDT w tytule aukcji wprowadzasz potencjalnego kupca w błąd. Lepiej już nie określać rodzaju wody w tytule, tylko szczegóły podać w opisie. Na allegro jest zbyt wiele towarów - ludzie wyszukują interesujące ich rzeczy po frazach i oczekują, że wyszukiwarka wyrzuci to, czego potrzebują. Ja osobiście, jeśli jestem zainteresowana EDP, szukam po tej frazie lub wśród "wód perfumowanych". Wkurzyłabym się również, gdybym po zaznaczeniu, że interesuje mnie wersja EDP zobaczyła tytuł w dopiskiem EDT.
Lepiej zaniechaj tej praktyki.
pzdr.
agape74 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-24, 15:01   #2250
dottoressa
Zakorzenienie
 
Avatar dottoressa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 13 552
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez agape74 Pokaż wiadomość
Niestety Siarko, ale wpisem EDT w tytule aukcji wprowadzasz potencjalnego kupca w błąd. Lepiej już nie określać rodzaju wody w tytule, tylko szczegóły podać w opisie. Na allegro jest zbyt wiele towarów - ludzie wyszukują interesujące ich rzeczy po frazach i oczekują, że wyszukiwarka wyrzuci to, czego potrzebują. Ja osobiście, jeśli jestem zainteresowana EDP, szukam po tej frazie lub wśród "wód perfumowanych". Wkurzyłabym się również, gdybym po zaznaczeniu, że interesuje mnie wersja EDP zobaczyła tytuł w dopiskiem EDT.
Lepiej zaniechaj tej praktyki.
pzdr.
ale jak nie wpiszą EDT bądź EDP, EDC to i tak aukcje, które zawierają te słowa zostaną wyświetlone.

Siarka nie wprowadza w błąd kupujących - przecież ona określa rodzaj wody, nie rozumiem Cię nie wali przecież wszystkich możliwych oznaczeń przy wodzie
ale ona tego nie robi uważnie przeczytaj to, co napisała.
ech...
__________________
Książką można czytelnikowi głowę, owszem przemeblować o tyle, o ile jakieś meble już w niej
przed lekturą stały.







ROZLICZENIA: klik

Edytowane przez dottoressa
Czas edycji: 2011-01-24 o 15:05
dottoressa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:53.