Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady - Strona 27 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-20, 19:58   #781
zania
Matka buldoga
 
Avatar zania
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 7 641
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez Marsiglia Pokaż wiadomość
Dziekuje Wam dziewczyny za pomoc.

Koles moze mi skoczyc :P


A co do 1 sprawy to sprzedajacy zaproponowal mi zwrot z własnej kieszeni 50% tego czego poczta nie zwrocila. Istnieja jednak uczciwi sprzedajacy
Podczytuje watek, wiec jestem w temacie
Takze wielki szacunek dla tego pana. Nie musial ci nic zwracac, a jednak sam z siebie zdobyl sie na taki gest. Brawo
__________________
"Nie mam nic do ukrycia...oprócz strzykawek, skalpeli i pił do kości, które mam w ukrytej szufladzie..."
zania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-21, 19:54   #782
soulie
Wtajemniczenie
 
Avatar soulie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 480
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Dziewczyny, przyszłam się pożalić Chodzi o sprzedawcę Grazynka_Smerf Kupiłam u niej Aliena, pieniądze wpłaciłam od razu po kliknięciu i tak już czekam dwa tygodnie na paczkę Napisałam do tej Pani trzy maile z prośba o jakikolwiek kontakt i wyjaśnienie co się dzieje z paczką i głucha cisza Mogłabym jeszcze zrozumieć opóźnienia w wysyłce jeśli dostałabym maila z wyjaśnieniem i przeprosinami ale takie olewanie klientów jest dla mnie nie do przyjęcia.

Myślę, że Grazynka_Smerf powinna trafić na listę nieuczciwych sprzedawców. Co z tego, że towar ma oryginalny skoro traktuje kupujących jak źródło darmowej pożyczki. Jestem wściekła, że nie dopłaciłam i nie kupiłam Kosmity u wiarygodnego sprzedawcy.
soulie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-21, 20:04   #783
rudzia77
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: białystok
Wiadomości: 1 730
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez soulie Pokaż wiadomość
Dziewczyny, przyszłam się pożalić Chodzi o sprzedawcę Grazynka_Smerf Kupiłam u niej Aliena, pieniądze wpłaciłam od razu po kliknięciu i tak już czekam dwa tygodnie na paczkę Napisałam do tej Pani trzy maile z prośba o jakikolwiek kontakt i wyjaśnienie co się dzieje z paczką i głucha cisza Mogłabym jeszcze zrozumieć opóźnienia w wysyłce jeśli dostałabym maila z wyjaśnieniem i przeprosinami ale takie olewanie klientów jest dla mnie nie do przyjęcia.

Myślę, że Grazynka_Smerf powinna trafić na listę nieuczciwych sprzedawców. Co z tego, że towar ma oryginalny skoro traktuje kupujących jak źródło darmowej pożyczki. Jestem wściekła, że nie dopłaciłam i nie kupiłam Kosmity u wiarygodnego sprzedawcy.
Jeśli czytałaś mój post wcześniej to pewnie pamiętasz,że ja przelałam pieniądze 30 listopada i do tej pory czekam na paczkę.Przedwczoraj napisałam maila i zero odzewu,dzisiaj zadzwoniłam, odebrała jakaś kobieta i powiedziała,że jedzie do firmy,to sprawdzi kiedy paczka została nadana.Miała oddzwonić i się nie odezwał.I co ja mam w tej sytuacji zrobić?
rudzia77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-21, 20:08   #784
wankaw
Zakorzenienie
 
Avatar wankaw
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 28 466
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez rudzia77 Pokaż wiadomość
Jeśli czytałaś mój post wcześniej to pewnie pamiętasz,że ja przelałam pieniądze 30 listopada i do tej pory czekam na paczkę.Przedwczoraj napisałam maila i zero odzewu,dzisiaj zadzwoniłam, odebrała jakaś kobieta i powiedziała,że jedzie do firmy,to sprawdzi kiedy paczka została nadana.Miała oddzwonić i się nie odezwał.I co ja mam w tej sytuacji zrobić?
dzwonic, dzwonic, dzwonic...
pisac, pisac, pisac i nie dac jej spokoju
wankaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-21, 20:08   #785
soulie
Wtajemniczenie
 
Avatar soulie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 480
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez rudzia77 Pokaż wiadomość
Jeśli czytałaś mój post wcześniej to pewnie pamiętasz,że ja przelałam pieniądze 30 listopada i do tej pory czekam na paczkę.Przedwczoraj napisałam maila i zero odzewu,dzisiaj zadzwoniłam, odebrała jakaś kobieta i powiedziała,że jedzie do firmy,to sprawdzi kiedy paczka została nadana.Miała oddzwonić i się nie odezwał.I co ja mam w tej sytuacji zrobić?
Przeczytałam posty ale jakoś umknęło mi, że już tak długo czekasz na paczkę. Ja bym na twoim miejscu wystawiła negatywa, zgłosiła sprawę do allegro i zażądała zwrotu pieniędzy. Ja czekam jeszcze tydzień i właśnie tak zrobię. Mam już dosyć tej Pani.
Poza tym odpowiedzi sprzedającej na negatywne i neutralne komentarze są po prostu żenujące.
soulie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-21, 20:19   #786
Marsiglia
BAN stały
 
Avatar Marsiglia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 444
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Przeczytajcie jej stronę "O mnie" http://allegro.pl/my_page.php?uid=16725591
Marsiglia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-21, 20:26   #787
soulie
Wtajemniczenie
 
Avatar soulie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 480
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez Marsiglia Pokaż wiadomość
Przeczytajcie jej stronę "O mnie" http://allegro.pl/my_page.php?uid=16725591
Eh, czytałam.
Ale jestem zła Napisałam do niej kolejnego maila
Przejrzałam komentarze i nie ma jeszcze żadnego komentarza do aukcji, na której kupowałam (było chyba 5 sztuk wystawionych i wszystkie poszły więc wnioskuję, że żadna z osób, które kupiły na tej aukcji nie dostała jeszcze paczki) a kilka dni później wystawiła znowu kilka sztuk Aliena
soulie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-21, 20:36   #788
sotie
Zadomowienie
 
Avatar sotie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 1 717
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

współczuję Wam tego użerania i niepewności...
ja czekałam równe 3 tygodnie, z czego dwa czy trzy razy prosiłam o numer nadania paczki, na końcu postawiłam ultimatum - albo towar albo zwrot kasy. Myślę, że to chyba jakoś podziałało. Chyba..
Jej strone "o mnie" czytałam przed zakupem i już wtedy czułam, że ładuję się w kłopoty, bo kobita jest conajmniej specyficzna. Ale cena zaślepiła zdrowy rozsądek
Rudzia, a Ty prosiłaś o skan nadania? Jeśli rzeczywiscie wysłali Ci przesyłkę, to G_S bez problemu wyśle Ci skan. Bo może faktycznie paczka gdzies zaginęła na poczcie, to chyba niemożliwe, żeby aż tak zwlekali? nie ma innej rady, trzeba ją męczyć do bólu, jak Wańka pisze, w końcu wyśle..
kibicuję Wam całym sercem
__________________

napełnij pustą miskę KLIK!
sotie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-21, 20:43   #789
soulie
Wtajemniczenie
 
Avatar soulie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 480
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez sotie Pokaż wiadomość
współczuję Wam tego użerania i niepewności...
ja czekałam równe 3 tygodnie, z czego dwa czy trzy razy prosiłam o numer nadania paczki, na końcu postawiłam ultimatum - albo towar albo zwrot kasy. Myślę, że to chyba jakoś podziałało. Chyba..
Jej strone "o mnie" czytałam przed zakupem i już wtedy czułam, że ładuję się w kłopoty, bo kobita jest conajmniej specyficzna. Ale cena zaślepiła zdrowy rozsądek
Rudzia, a Ty prosiłaś o skan nadania? Jeśli rzeczywiscie wysłali Ci przesyłkę, to G_S bez problemu wyśle Ci skan. Bo może faktycznie paczka gdzies zaginęła na poczcie, to chyba niemożliwe, żeby aż tak zwlekali? nie ma innej rady, trzeba ją męczyć do bólu, jak Wańka pisze, w końcu wyśle..
kibicuję Wam całym sercem
Dzięki sotie za słowa pocieszenia

Dziewczyny, wyobraźcie sobie, że G_S właśnie mi odpisała na maila sprzed paru minut. Napisała, że już mi odpisywała (nieprawda) i że ma gdzieś skan nadania i żeby dać jej czas do jutra Zobaczymy
soulie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-21, 20:52   #790
Marsiglia
BAN stały
 
Avatar Marsiglia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 444
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Ta kobieta po prostu wystawia na allegro towar, ktorego fizycznie nie ma. Usprawiedliwia sie niskimi cenami, ale bez przesady. Za ta samą cene mozna kupic perfumy u innych, polecanych i uczciwych sprzedajacych. To jest nie do przyjecia co ona wyprawia. Ciekawa jestem kiedy allegro zareaguje, bo wg mnie otrzymali juz kilkanaście ( sadzac po wystawionych juz komentarzach) monitów.
Marsiglia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-21, 21:45   #791
rudzia77
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: białystok
Wiadomości: 1 730
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez sotie Pokaż wiadomość
współczuję Wam tego użerania i niepewności...
ja czekałam równe 3 tygodnie, z czego dwa czy trzy razy prosiłam o numer nadania paczki, na końcu postawiłam ultimatum - albo towar albo zwrot kasy. Myślę, że to chyba jakoś podziałało. Chyba..
Jej strone "o mnie" czytałam przed zakupem i już wtedy czułam, że ładuję się w kłopoty, bo kobita jest conajmniej specyficzna. Ale cena zaślepiła zdrowy rozsądek
Rudzia, a Ty prosiłaś o skan nadania? Jeśli rzeczywiscie wysłali Ci przesyłkę, to G_S bez problemu wyśle Ci skan. Bo może faktycznie paczka gdzies zaginęła na poczcie, to chyba niemożliwe, żeby aż tak zwlekali? nie ma innej rady, trzeba ją męczyć do bólu, jak Wańka pisze, w końcu wyśle..
kibicuję Wam całym sercem
Ja nie miałam o co prosić,bo oni nie mieli tych perfum,więc nie mieli mi czego wysłać.Tak jak pisałam wyżej ,dzisiaj zadzwoniłam i odebrała laska,która powiedziała,że się odezwie, jak sprawdzi w firmie co z tą paczką i się więcej nie odezwała.Podejrzewam,że nadal nie mają towaru,więc przed chwilą wysłałam maila z prośbą o zwrot pieniędzy.A wystawienie negatywa nic nie da,bo dostane w odwecie takiego samego a wolę najpierw odzyskać kasę.

Właśnie dostałam maila,że w poniedziałek przeleje mi pieniądze.Pożyjemy, zobaczymy.W sumie to nieźle,przez dwa miesiące obracać czyimiś pieniędzmi.Może ja otworzę taki interes?Po co mi kredyty ?

---------- Dopisano o 22:45 ---------- Poprzedni post napisano o 22:01 ----------

Cytat:
Napisane przez Marsiglia Pokaż wiadomość
Ta kobieta po prostu wystawia na allegro towar, ktorego fizycznie nie ma. Usprawiedliwia sie niskimi cenami, ale bez przesady. Za ta samą cene mozna kupic perfumy u innych, polecanych i uczciwych sprzedajacych. To jest nie do przyjecia co ona wyprawia. Ciekawa jestem kiedy allegro zareaguje, bo wg mnie otrzymali juz kilkanaście ( sadzac po wystawionych juz komentarzach) monitów.
Dokładnie tak.Mnie dzisiaj napisała,że w dniu składania zamówienia były a potem przyszły jakieś felerne.Z tego wynika,że dopiero po kliknięciu ona zamawia towar i to tłumaczy tak długi czas wysyłki,zanim ludzie naklikają odpowiednią ilość ,bo po jedną butelkę się nie opłaca gdzieś tam jeździć ,zanim zapakują,wyślą paczki ,to tyle to niestety trwa.

Edytowane przez rudzia77
Czas edycji: 2011-01-21 o 21:39
rudzia77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-22, 17:12   #792
Emiks
Zakorzenienie
 
Avatar Emiks
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Seventh Heaven
Wiadomości: 4 411
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez Marsiglia Pokaż wiadomość
Przeczytajcie jej stronę "O mnie" http://allegro.pl/my_page.php?uid=16725591
[...] JESTEM MIŁA OSOBĄ, UCZCIWĄ [...] (w domyśle: o czym świadczą moje komentarze
niezły materiał do wątku z chichotem
Najwyraźniej komuś pomyliły się priorytety.


Cytat:
Napisane przez Marsiglia Pokaż wiadomość
Ta kobieta po prostu wystawia na allegro towar, ktorego fizycznie nie ma. Usprawiedliwia sie niskimi cenami, ale bez przesady. Za ta samą cene mozna kupic perfumy u innych, polecanych i uczciwych sprzedajacych. To jest nie do przyjecia co ona wyprawia. Ciekawa jestem kiedy allegro zareaguje, bo wg mnie otrzymali juz kilkanaście ( sadzac po wystawionych juz komentarzach) monitów.
Pewnie tak jest, jednak niskie ceny nie są usprawiedliwieniem, ani wytłumaczeniem dla niskiego poziomu traktowania klienta i braku profesjonalizmu, a Allegro nie reaguje, bo najprawdopodobniej klienci nie zgłaszają problemów ze sprzedającą.

rudzia77, miałam nadzieję, że już dostałaś swoje perfumy, podobnie jak sotie - Twoje kłopoty już mają swój finał


Cytat:
Napisane przez soulie Pokaż wiadomość
Dzięki sotie za słowa pocieszenia

Dziewczyny, wyobraźcie sobie, że G_S właśnie mi odpisała na maila sprzed paru minut. Napisała, że już mi odpisywała (nieprawda) i że ma gdzieś skan nadania i żeby dać jej czas do jutra Zobaczymy
Cóż za dwuznaczność

soulie, rudzia77, trzymam za pomyślne sfinalizowanie zamówień: perfumy/zwrot gotówki, najlepiej już w poniedziałek

Edytowane przez Emiks
Czas edycji: 2011-01-22 o 17:14
Emiks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-22, 17:52   #793
soulie
Wtajemniczenie
 
Avatar soulie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 480
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez Emiks Pokaż wiadomość
[...] JESTEM MIŁA OSOBĄ, UCZCIWĄ [...] (w domyśle: o czym świadczą moje komentarze
niezły materiał do wątku z chichotem
Najwyraźniej komuś pomyliły się priorytety.





Pewnie tak jest, jednak niskie ceny nie są usprawiedliwieniem, ani wytłumaczeniem dla niskiego poziomu traktowania klienta i braku profesjonalizmu, a Allegro nie reaguje, bo najprawdopodobniej klienci nie zgłaszają problemów ze sprzedającą.

rudzia77, miałam nadzieję, że już dostałaś swoje perfumy, podobnie jak sotie - Twoje kłopoty już mają swój finał




Cóż za dwuznaczność

soulie, rudzia77, trzymam za pomyślne sfinalizowanie zamówień: perfumy/zwrot gotówki, najlepiej już w poniedziałek


Moja sprawa ma ciąg dalszy . Otóż dostałam dziś maila od Pani, że już dzwoniła (oczywiście nieprawda) i że jeszcze zadzwoni. Po około godzinie dostałam telefon od Pana, który przeprosił za zwłokę i za to, że nie odpowiadali na maile ale nawał pracy, pracownik ich oszukał bla bla bla i że ludzie wystawiają niesprawiedliwie negatywy. Trochę ciężko go było zrozumieć ale z tego co udało mi się wyłowić z tego potoku słów (Pan mówi bardzo szybko) paczkę wyślą w poniedziałek. Czekam zatem do poniedziałku
soulie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-22, 18:11   #794
rudzia77
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: białystok
Wiadomości: 1 730
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez soulie Pokaż wiadomość


Moja sprawa ma ciąg dalszy . Otóż dostałam dziś maila od Pani, że już dzwoniła (oczywiście nieprawda) i że jeszcze zadzwoni. Po około godzinie dostałam telefon od Pana, który przeprosił za zwłokę i za to, że nie odpowiadali na maile ale nawał pracy, pracownik ich oszukał bla bla bla i że ludzie wystawiają niesprawiedliwie negatywy. Trochę ciężko go było zrozumieć ale z tego co udało mi się wyłowić z tego potoku słów (Pan mówi bardzo szybko) paczkę wyślą w poniedziałek. Czekam zatem do poniedziałku
Moja sprawa też ma ciąg dalszyPo tym jak wczoraj naklepałam do niej jeszcze jednego maila i wszystko wygarnęłam,pani Grażyna dziś odpisała,że bardzo jej przykro,nie miała zamiary nikogo oszukać,bardzo przeprasza i zwróci pieniądze z nawiązką.No to zobaczymy czy to nie kolejne czcze obietnice
rudzia77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-22, 18:54   #795
Emiks
Zakorzenienie
 
Avatar Emiks
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Seventh Heaven
Wiadomości: 4 411
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez soulie Pokaż wiadomość


Moja sprawa ma ciąg dalszy . Otóż dostałam dziś maila od Pani, że już dzwoniła (oczywiście nieprawda) i że jeszcze zadzwoni. Po około godzinie dostałam telefon od Pana, który przeprosił za zwłokę i za to, że nie odpowiadali na maile ale nawał pracy, pracownik ich oszukał bla bla bla i że ludzie wystawiają niesprawiedliwie negatywy. Trochę ciężko go było zrozumieć ale z tego co udało mi się wyłowić z tego potoku słów (Pan mówi bardzo szybko) paczkę wyślą w poniedziałek. Czekam zatem do poniedziałku
Niesprawiedliwe negatywy dobre sobie zresztą chyba skuteczne, są juz odpowiedzi na maile, telefony, więc może też będzie spełniona obietnica z poniedziałkową wysyłką


Cytat:
Napisane przez rudzia77 Pokaż wiadomość
Moja sprawa też ma ciąg dalszyPo tym jak wczoraj naklepałam do niej jeszcze jednego maila i wszystko wygarnęłam,pani Grażyna dziś odpisała,że bardzo jej przykro,nie miała zamiary nikogo oszukać,bardzo przeprasza i zwróci pieniądze z nawiązką.No to zobaczymy czy to nie kolejne czcze obietnice
Eeee... no chyba nie wątpisz w szczerość tych słów
Może profilaktycznie poproś o podanie terminu zwrotu, bo Twój okres oczekiwania bije już wszelakie rekordy

Mało komfortowa sytuacja, szczerze Wam współczuję tych wszystkich przeżyć, ale głowa do góry będzie lepiej.

Edytowane przez Emiks
Czas edycji: 2011-01-22 o 18:59
Emiks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-23, 10:31   #796
rudzia77
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: białystok
Wiadomości: 1 730
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez Emiks Pokaż wiadomość
Niesprawiedliwe negatywy dobre sobie zresztą chyba skuteczne, są juz odpowiedzi na maile, telefony, więc może też będzie spełniona obietnica z poniedziałkową wysyłką




Eeee... no chyba nie wątpisz w szczerość tych słów
Może profilaktycznie poproś o podanie terminu zwrotu, bo Twój okres oczekiwania bije już wszelakie rekordy

Mało komfortowa sytuacja, szczerze Wam współczuję tych wszystkich przeżyć, ale głowa do góry będzie lepiej.
Podobno zrobi przelew w poniedziałekMam nadzieję,że to już będzie koniec tej historii
rudzia77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-24, 08:39   #797
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez Asiuuuuula Pokaż wiadomość
Marsiglia, panu się po prostu odwidziało albo zapach mu się nie spodobał i myśli, że jak sypnie paragrafami to się posikasz ze strachu .
On się opiera o prawo przysługujące mu przy kupnie na odległość... tylko nie wie (albo rżnie głupa), że to tylko ma uzasadnienie jak kupuje od firmy .
Sam nie wie na co ma się powołać i wrzucił wszystko do jednego wora, i ten przepis i to, że niby woda nie jest oryginalna...
Cytat:
Napisane przez pin3ska Pokaż wiadomość
A na jakim Ty koncie sprzedajesz? Pewnie na prywatnym?

to wtedy za przeproszeniem facet pieprzy trzy po trzy. Po mojemu to on ma g... nie prawników to po pierwsze. Po drugie zmontowal sobie pisemko z tego co mu w łapy wpadło w necie, a zeby jeszcze doczytał doładnie...

1) jako osoba prywatna nie musisz uwzględniac zwrotów.

2) "Z tytułu niezgodności towaru z umową oraz w oparciu o prawo przysługujące mi jako kupującemu" --> to prawo przysługuje konsumentom kupującym od FIRM i nie jest to reklamacja tylko zwrot z powodu, ze "bo tak".

3) on sobie moze pieniędzy żądać... najpierw musi odesłac towar, a jak stwierdzisz, ze mial racje (a nie ma) to wtedy zwrot kasy. W innym wypadku towar czeka az chlop uiści ponownie opłatę za wysyłkę.


Asiuuuuula, o właśnie!
Marsiglio, nie wiem jak sie sprawa ostatecznie skonczyla, bo niestety od czwartkowego popoludnia bylam odcieta od netu (podziekowania kieruje do Tepsy ), ale popieram w calej rozciaglosci zdanie dziewczyn
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-24, 10:20   #798
Marsiglia
BAN stały
 
Avatar Marsiglia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 444
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Pan się nie odzywa
Chyba zmienił zdanie. Badz pobiegl do sadu juz zlozyc pozew hihi.
Marsiglia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-24, 10:26   #799
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez Marsiglia Pokaż wiadomość
Badz pobiegl do sadu juz zlozyc pozew hihi.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-24, 16:17   #800
Marsiglia
BAN stały
 
Avatar Marsiglia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 444
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

No i stalo sie...
Odeslal perfumy za potwierdzeniem odbioru a paczke odebrala moja siostra.
A w srodku pisemko, ktore wrzucam tutaj. I co ja mam mu odpisac?
Zarzuty sa smieszne! Poza tym nawet gdyby firmie chcial zwrocic towar to z tego co sie orientuje odstapic od umowy mozna gdy towar jest nowy, nieuzywany w stanie nienaruszonym. A ten Pan uzywal perfum!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC07233.jpg (66,1 KB, 66 załadowań)
Marsiglia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-24, 16:27   #801
pin3ska
Zakorzenienie
 
Avatar pin3ska
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 999
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez Marsiglia Pokaż wiadomość
No i stalo sie...
Odeslal perfumy za potwierdzeniem odbioru a paczke odebrala moja siostra.
A w srodku pisemko, ktore wrzucam tutaj. I co ja mam mu odpisac?
Zarzuty sa smieszne! Poza tym nawet gdyby firmie chcial zwrocic towar to z tego co sie orientuje odstapic od umowy mozna gdy towar jest nowy, nieuzywany w stanie nienaruszonym. A ten Pan uzywal perfum!

Jakim cudem towar który uzywał zwraca w stanie nienaruszonym???

Popatrz na perfumy, jesli jestes pewna oryginalności wyslij mu za zwrotnym potwierdzeniem odbioru reklamacje rozpatrzona negatywnie wraz z kontem na które ma wpłacic koszt ponownej wysyłki perfum do niego.
__________________
It's so important to say these things when you can because when it's over, it's over


...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. (Coco Chanel)
pin3ska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-24, 16:32   #802
Marsiglia
BAN stały
 
Avatar Marsiglia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 444
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez pin3ska Pokaż wiadomość
Jakim cudem towar który uzywał zwraca w stanie nienaruszonym???

Popatrz na perfumy, jesli jestes pewna oryginalności wyslij mu za zwrotnym potwierdzeniem odbioru reklamacje rozpatrzona negatywnie wraz z kontem na które ma wpłacic koszt ponownej wysyłki perfum do niego.


Wlasnie o ten nienaruszony stan mi chodzi. Sam sobie przeczy.
Oryginalnosci jestem pewna na 10000%. Najchetniej utarlabym mu nosa robiac ekspertyze, ale czy cos takiego moge wogole zrobic? Co myslecie wogole o jego argumentach, typu utrzymywanie sie perfum i kod? Przeciez utrzymywanie sie perfum to sprawa indywidualna, a kody na perfumach diora (np. hypnotic poison) mam takie same jak w tych reklamowanych przez niego- tzn. wybity kod na naklejce, a nie na butelce, pomalowany rowniez czarną farbą, ktory on chamsko wydrapal, ale jest wybity kod i nawet z tą zdrapana farbą go widac.
Marsiglia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-24, 16:50   #803
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Nie wiem jak to ubrać w paragrafy ale trza Panu odpowiedzieć, tak już wcześniej mówiłyśmy, że co do oddania towaru przy zakupach na odległość to tu nie ma znaczenia bo kupił nie od firmy a osoby fizycznej. Perfumy są używane więc o jakim stanie nienaruszonym mowa? . Masz fakturę, dowód ich zakupu i ponieważ nie uznajesz jego reklamacji (bo tylko o reklamacji mże moim zdaniem tu być mowa) prosisz o przesłanie na swoje konto kosztów przesyłki, wtedy odeślesz mu zakupiony towar.
A z trwałością to tak jaki mówisz, uświadom Pana, że to sprawa indywidualna...
A dalej co on z tym zrobi to nie wiem, może założyć Ci sprawę ewentualnie, trzymaj tę wodę w razie gdyby potem trzeba było zrobić ekspertyzę podczas rozprawy, przy okazji poinformuj go, że jak będzie robiona taka ekspertyza przy sprawie to jak okaże sie oryginalna to ona ponosi koszty takiej ekspertyzy .
A Ty ją sprzedałaś jaką absolutną nówkę czy była psiknięta czy jak? Co było w opisie?
Zrobiłaś zdjęcia dna zanim on coś tam pościerał?
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-24, 17:13   #804
Marsiglia
BAN stały
 
Avatar Marsiglia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 444
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Sprzedałam Panu juz dosyc dawno J'adore L'Absolu. Perufmy byly nowe bo kupilam 2 sztuki na zapas. Nawet sie nimi nie psikalam. Jednak nie zuzywalam ich tak czesto jak myslalam, wiec postanowilam je sprzedac, a kase przeznaczyc na Alchimie na ktore juz dawno sie czailam
Niestety nie robilam zdjecia naklejki przed wysylka.
Oto zdjecia moich perfum ktore Pan uwaza za podrobione.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC07237.jpg (35,2 KB, 45 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC07238.jpg (52,2 KB, 36 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC07239.jpg (41,0 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC07240.jpg (71,1 KB, 34 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC07244.jpg (52,1 KB, 30 załadowań)
Marsiglia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-24, 17:29   #805
pin3ska
Zakorzenienie
 
Avatar pin3ska
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 999
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez Marsiglia Pokaż wiadomość
Oto zdjecia moich perfum ktore Pan uwaza za podrobione.
Ten Pan chyba sam ma cos podrobione. Obstawiam rozum.



A ja na moich w 100% oryginalnych j'adore kod mam również na nalepce, wiec niech nie kręci. W j'adore chyba zdarzaja sie kody na naklejkach i takie grawerowane na butelkach. Toi chyba od daty produkcji zalezy czy cos.
__________________
It's so important to say these things when you can because when it's over, it's over


...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. (Coco Chanel)

Edytowane przez pin3ska
Czas edycji: 2011-01-24 o 17:40
pin3ska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-24, 18:13   #806
magda s.
Zakorzenienie
 
Avatar magda s.
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 545
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez Marsiglia Pokaż wiadomość
Sprzedałam Panu juz dosyc dawno J'adore L'Absolu. Perufmy byly nowe bo kupilam 2 sztuki na zapas. Nawet sie nimi nie psikalam. Jednak nie zuzywalam ich tak czesto jak myslalam, wiec postanowilam je sprzedac, a kase przeznaczyc na Alchimie na ktore juz dawno sie czailam
Niestety nie robilam zdjecia naklejki przed wysylka.
Oto zdjecia moich perfum ktore Pan uwaza za podrobione.
moim zdaniem to oryginal...a rozwiazanie tej sprawy to odeslanie mu pisma informujacego:
1. ze perfumy nie zostaly zwrocone w stanie nienaruszonym
2. powolanie sie na par 6 KC (niech robi ekspertyze na swoj koszt i na tej podstawie wniesie sprawe cywilna)...ale
3. na twoja korzysc przemawia par 7 KC (domniemanie dobrej wiary) - o czym nie musisz go informowac
4. wyrazna informacja, ze jestes osoba prywatna i jako taka sprzedajesz, nie jestes 'firma' (to byla licytacja czy KT? bo to tez ma znaczenie - przy firmach, a pan wyraznie myli terminy )
5. informacje o NEGATYWNYM rozpatrzeniu reklamacji
6. dane do przelewu na koszty ponownej przesylki

powodzenia
magda s. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-24, 18:15   #807
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Oczywiście, że nie są podrobione , mam takie same, nawet z takim samym kodem . Wydaje mi się, że albo jemu/jego żonie nie przypasowały, ew. myslała, że to klasyczne edp, i teraz wymyślają coś żeby je oddać...
Co jak co, ale one są bardzo trwałe, już nie wiedzą do czego mają się doczepić i łapią się wszystkiego bez ładu i składu.
Jeżeli masz dużo samozaparcia to nie popuść i zrób jak pisałyśmy z pine3ką, napisz, że się nie zna, jego zarzuty są bezpodstawne i śmieszne, nie uznajesz jego reklamacji, jego pismo to stek bzdur i jak chce ponieść koszty to niech założy sprawę i tyle. Nerwy człowieka biorą na takich debili. Ale i Ty będziesz musiała się uzbroić w cierpliwość niestety. Powodzenia.
Jak wpadnie tu Siarka to zapewne coś konkretniejszego doradzi .
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-24, 18:20   #808
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Ja się tylko szybką wtrance i dodam , że IMO również perfumy są oryginalne.

Tylko co do tego domniemania, Magdo, nie wiem, niech prawnik mnie poprawi, jeśli się mylę, ale sprzedaż podróbek, nawet nieuświadomiona, jest ścigana przez prawo. Tu nie ma to ofkors zastosowania, bo Jadore to oryginał. Natomiast była taka dosyć głośna sprawa w UK.
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-24, 18:27   #809
magda s.
Zakorzenienie
 
Avatar magda s.
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 545
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
Ja się tylko szybką wtrance i dodam , że IMO również perfumy są oryginalne.

Tylko co do tego domniemania, Magdo, nie wiem, niech prawnik mnie poprawi, jeśli się mylę, ale sprzedaż podróbek, nawet nieuświadomiona, jest ścigana przez prawo. Tu nie ma to ofkors zastosowania, bo Jadore to oryginał. Natomiast była taka dosyć głośna sprawa w UK.

no bardzo przepraszam Aniu, ale
:
1. perfumy sa kupione w perfumerii
2. wygladaja na oryginalne (i zapewne sa)

wiec przeslanki dobrej wiary zachowane sa...poza tym to tylko info do autorki, nie do skarzacego pana
(awaryjna linia obrony, choc nie sadze, aby byla potrzebna w tej sprawie)
magda s. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-24, 18:46   #810
Marsiglia
BAN stały
 
Avatar Marsiglia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 444
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Dziewczyny jak zwykle baaardzo dziekuje Wam za chęci i za pomoc. Zaraz wysmaruje pisemko do owego Pana. Nie wiem na co on liczy, ale jemu wydaje sie, ze jest "ekspertem" w sprawie perfum... I chyba nie zdaje sobie sprawy co go czeka po przegranej ewentualnie sprawie.... koszty, koszty i koszty.

A tak poza tym to orientujecie sie moze jak wyglada ekspertyza perfum, kto to wykonuje, gdzie to mozna zrobic i ile takie cos kosztuje?
Marsiglia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-12-28 08:50:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:01.