Mamy wrzesień-październik 2011 :) - Strona 24 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-01-31, 21:08   #691
lewaloff
Rozeznanie
 
Avatar lewaloff
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 620
Send a message via Skype™ to lewaloff
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Cytat:
Napisane przez Grennie Pokaż wiadomość
No właśnie przeczytałam gdzieś, że jesteśmy tak naprawdę chronione przez zwolnieniem dopiero po 90 dniach, czyli po 3 miesiącu....
to się zgadza, o ile jesteś zatrudniona na czas określony, na czas wykonywania konkretnej czynności lub na okres próbny dłuższy niż jeden miesiąc. Jeżeli jesteś zatrudniona na czas nieokreślony, to z powodu ciąży jesteś chroniona i już.. Warto oficjalnie poinformować pracodawcę - dostarczyć wystawione przez lekarza zaświadczenie o ciąży - wtedy np. możesz iść na niezbędne badania ciążowe odpłatnie w godzinach pracy.

ja powiedziałam szefowej, bo musi wiedzieć, że mogę nie przyjść z powodu złęgo samopoczucia itp.
__________________
płodek
lewaloff jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-31, 21:27   #692
MalgosiaM8
Zakorzenienie
 
Avatar MalgosiaM8
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Okolice Lublina
Wiadomości: 4 467
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Małgosia to fajne imię jest Podobno fajne dziewczyny
__________________
Obrączkę mi wcisnał na rękę... 5.09.2009

Staś wziął rodziców z zaskoczenia i już jest z nami!
25.08.2011

Stanisław wywrócił moje życie do góry kołami
MalgosiaM8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-31, 21:37   #693
lewaloff
Rozeznanie
 
Avatar lewaloff
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 620
Send a message via Skype™ to lewaloff
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Cytat:
Napisane przez 19natka88 Pokaż wiadomość
Na katar polecam wodę morską - ja mam Marimer, fajnie oczyszcza nos, albo krople Euphorbium, można je stosować w ciąży ale mi jakoś niezbyt pomagają No i mi bardzo pomagały inhalacje, można robić z rumianku. Ale mimo wszystko katar leczony tydzień a nieleczony 7 dni niestety
Marimer mam, zaraz sobie zapuszczę, do tego wapno i jakieś homeopatyczne cudo na gardło, układam stos poduszek i idę spać na półsiedząco, jak jakaś królewna
__________________
płodek
lewaloff jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-31, 22:07   #694
eloteteie
Zadomowienie
 
Avatar eloteteie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 1 649
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Dziewczyny, zaglądam z sentymentu w 2 lata po zobaczeniu 2 kresek na teście
Dużo zdrowia i spokoju na najbliższe miesiące!

mama Mai z 09.2009
eloteteie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-31, 22:11   #695
moniboa
Przyczajenie
 
Avatar moniboa
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11
GG do moniboa
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

witam ponownie,
nie bylo mnie tylko dwa dni a tu tyle nas przybylo,
dzis bylam przepisac sie na 3 lutego na pierwsza wizyte do pani doktor, i ona mi powiedziala ze nie ma potrzeby zeby przebadala mnie wczesniej niz 10 luty. wedlug kalendarza internetowego jestem w 6 tygodniu ciazy a termin mam na 30 wrzesnia. wiec z tego co czytalam to dwie inne kobitki z forum tez tak maja .
o odnosnie samopoczucia to niby czuje sie dobrze ale chcialabym zeby mi ktos potwierdzil ze serduszko bije i jest wszytsko wporzadku.
mam straszne zachwiania nastrojow, strasznie zaczyna mnie to denerwowac. ps czy to normalne ze mam uplawy takie dosc intensywne i troszke mnie swedzi, poza tym nie moge spac, ani w dzien ani w nocy... moge brac jakies tabletki ziolowe na sen ??

---------- Dopisano o 23:11 ---------- Poprzedni post napisano o 23:10 ----------

Ps mi imie dla dziewczynki to podoba sie Melania, Marika, Nadia, a dla chłopca Nikołaj, Szymon, Dawid.
moniboa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-31, 22:36   #696
Grennie
Raczkowanie
 
Avatar Grennie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 69
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Cytat:
Napisane przez lewaloff Pokaż wiadomość
to się zgadza, o ile jesteś zatrudniona na czas określony, na czas wykonywania konkretnej czynności lub na okres próbny dłuższy niż jeden miesiąc. Jeżeli jesteś zatrudniona na czas nieokreślony, to z powodu ciąży jesteś chroniona i już.. Warto oficjalnie poinformować pracodawcę - dostarczyć wystawione przez lekarza zaświadczenie o ciąży - wtedy np. możesz iść na niezbędne badania ciążowe odpłatnie w godzinach pracy.

ja powiedziałam szefowej, bo musi wiedzieć, że mogę nie przyjść z powodu złęgo samopoczucia itp.
haha juz ja widzę jak mówię szefowej cos takiego nie ma szans, żebym robiła badania odpłatnie w godz pracy, kiepsko sie czuje i jutro wzięłam dzień urlopu to juz był problem...
no ja niestety umowę mam na 3 lata, więc chyba lepiej jak poczekam jeszcze z wiadomością albo pójdę na zwolnienie i już...
__________________
Bejbik

Edytowane przez Grennie
Czas edycji: 2011-01-31 o 22:39
Grennie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-01, 06:40   #697
gabisun
Zakorzenienie
 
Avatar gabisun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 659
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Witam dziewczynki! ja jak zwykle was podczytuję
Usg prenatalne jest już normą i robi je większość lekarzy bez względu na wiek. To normalne usg tylko trzeba je zrobić w odpowiednim czasie, u nas prawie wszystkie dziewczyny miały robione

dobra spadam już
__________________
Czekamy...


gabisun jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-01, 08:23   #698
19natka88
Zakorzenienie
 
Avatar 19natka88
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 4 606
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Cytat:
Napisane przez Grennie Pokaż wiadomość
No właśnie przeczytałam gdzieś, że jesteśmy tak naprawdę chronione przez zwolnieniem dopiero po 90 dniach, czyli po 3 miesiącu....
Jesteśmy chronione od początku chyba, że masz umowę na zastępstwo lub podobną, albo masz umowę na czas określony i kończy się przed upływem 3 miesiąca. W takich przypadkach niestety nic nas nie chroni. Ale jeśli masz umowę na czas określony (ja mam np do końca maja) i kończy się po 3 miesiącu, muszą przedłużyć Ci umowę do dnia porodu, a zasiłek macierzyński będzie płacił ZUS. Także nic się nie martw
Moja kierowniczka się orientowała u nas w kadrach i tak będę mieć przedłużoną umowę, także spokojnie posiedzę w domu a pieniążki będą

Cytat:
Napisane przez lewaloff Pokaż wiadomość
Marimer mam, zaraz sobie zapuszczę, do tego wapno i jakieś homeopatyczne cudo na gardło, układam stos poduszek i idę spać na półsiedząco, jak jakaś królewna
Z katarem jest przerąbane
__________________
Szymek

Dominik

Martynka
19natka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-01, 08:42   #699
MalgosiaM8
Zakorzenienie
 
Avatar MalgosiaM8
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Okolice Lublina
Wiadomości: 4 467
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Cytat:
Napisane przez 19natka88 Pokaż wiadomość
Jesteśmy chronione od początku chyba, że masz umowę na zastępstwo lub podobną, albo masz umowę na czas określony i kończy się przed upływem 3 miesiąca. W takich przypadkach niestety nic nas nie chroni. Ale jeśli masz umowę na czas określony (ja mam np do końca maja) i kończy się po 3 miesiącu, muszą przedłużyć Ci umowę do dnia porodu, a zasiłek macierzyński będzie płacił ZUS. Także nic się nie martw
Moja kierowniczka się orientowała u nas w kadrach i tak będę mieć przedłużoną umowę, także spokojnie posiedzę w domu
Jeśli posiadacie działalność gospodarczą, można wziąć większy zasiłek macierzyński trzeba tylko wcześniej się tym zainteresować
__________________
Obrączkę mi wcisnał na rękę... 5.09.2009

Staś wziął rodziców z zaskoczenia i już jest z nami!
25.08.2011

Stanisław wywrócił moje życie do góry kołami
MalgosiaM8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-01, 09:36   #700
19natka88
Zakorzenienie
 
Avatar 19natka88
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 4 606
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Cytat:
Napisane przez MalgosiaM8 Pokaż wiadomość
Jeśli posiadacie działalność gospodarczą, można wziąć większy zasiłek macierzyński trzeba tylko wcześniej się tym zainteresować
O takim czymś nie słyszałam, ale i tak nie mamy działalności

Acelinka jak tam po wizycie??
__________________
Szymek

Dominik

Martynka
19natka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-01, 10:08   #701
gabisun
Zakorzenienie
 
Avatar gabisun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 659
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Cytat:
Napisane przez MalgosiaM8 Pokaż wiadomość
Jeśli posiadacie działalność gospodarczą, można wziąć większy zasiłek macierzyński trzeba tylko wcześniej się tym zainteresować
tak ,tak potwierdzam, nawet jak się nie pracuje to mozna dostać, wystarczy że tż ma działalność i jest się małżeństwem

dziewczyny mam nadzieję, że was nie wnerwiam tym swoim podglądaniem jakby co to piszcie to sobie pójdę
__________________
Czekamy...


gabisun jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-01, 10:36   #702
cotynato
Zakorzenienie
 
Avatar cotynato
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: wroclove
Wiadomości: 29 129
Send a message via Skype™ to cotynato
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Cytat:
Napisane przez gabisun Pokaż wiadomość
tak ,tak potwierdzam, nawet jak się nie pracuje to mozna dostać, wystarczy że tż ma działalność i jest się małżeństwem

dziewczyny mam nadzieję, że was nie wnerwiam tym swoim podglądaniem jakby co to piszcie to sobie pójdę
Nigdzie nie idź
Ja się cieszę, że są osoby które ciążę przeszły i mogą dużo poradzić i pomóc
__________________
FILIP'11 MIKI'13

Wymianka.
cotynato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-01, 10:48   #703
mucka21
Rozeznanie
 
Avatar mucka21
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 819
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

dziewczyny jak jest u was z objawami? mi ręce często drętwieją i mam kłopoty z pamięcią (z gazetki dla mam się dowiedziałam że to są objawy) ale najlepsze jest to że zapominam jak się nazywam! wiem że na K mogę ci powiedzieć rzecz którą jest jak nie jest nazwiskiem ale nie powiem ci jak się nazywam! i dziś w nocy musiałam wstać siku i to było straszne bo nie chciało mi się wyjść z ciepłego łóżeczka a łazienka jest na dole
moja mama powiedziała żebym się przyzwyczajała spać z brzegu bo jak dziecko się urodzi żebym nie musiała przez tż przechodzić, ale tak mi się źle spało, że tż powiedział że już mi będzie dzidzię podawać w nocy
__________________
27.11.2006r - mój książę
27.12.2010r - jestem szczęśliwą żonką
21.01.2011r - II kreski
05.02.2011- nasz aniołek jeden bliźniak [*]
Izunia jest już z nami
30.IX.2011 g.17:20, 2790g, 57cm
Kochamy Cię



mucka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-01, 11:00   #704
lullaby_ml
Zakorzenienie
 
Avatar lullaby_ml
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 688
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Cytat:
Napisane przez mucka21 Pokaż wiadomość
dziewczyny jak jest u was z objawami? mi ręce często drętwieją i mam kłopoty z pamięcią (z gazetki dla mam się dowiedziałam że to są objawy) ale najlepsze jest to że zapominam jak się nazywam! wiem że na K mogę ci powiedzieć rzecz którą jest jak nie jest nazwiskiem ale nie powiem ci jak się nazywam! i dziś w nocy musiałam wstać siku i to było straszne bo nie chciało mi się wyjść z ciepłego łóżeczka a łazienka jest na dole
moja mama powiedziała żebym się przyzwyczajała spać z brzegu bo jak dziecko się urodzi żebym nie musiała przez tż przechodzić, ale tak mi się źle spało, że tż powiedział że już mi będzie dzidzię podawać w nocy

Heh u mnie co prawda nie ma dretwien konczyn, ale za to hormony tak buzuja, ze nie nadążam za własnym samopoczuciem, byle co moze mnie doprowadzić do łez, jestem strasznie senna, a na koniec dnia czuje sie jakbym pracowala ciezko fizycznie i wczesniej sie klade spac nie wspominajac o tym, ze moje bimbałki widmo tak mnie bolą, że nie daje rady, chyba przestane w ogóle nosić stanik
lullaby_ml jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-01, 11:09   #705
eveline22
Raczkowanie
 
Avatar eveline22
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 69
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Cytat:
Napisane przez 19natka88 Pokaż wiadomość
O takim czymś nie słyszałam, ale i tak nie mamy działalności

Acelinka jak tam po wizycie??
ja mam działalnosć ale nie płacę sobie chorobowego...pozatym nie wiem o co chodzi za bardzo z tym 5 tyś macierzyńskim.
Byłam w piątek u gina,powiedziała że ciąża jeszcze jest bardzo młoda na jej starym sprzęcie jeszcze nie widać,następną wizyte mam 10 lutego.
Mdłości mam paskudne,często mi się chce spać,na słodycze nie mogę patrzeć,ale akurat to na dobre mi wyjdzie.Jak zobaczyłam siebie na pierwszej stronie tego wątku aż łezka mi się w oku zakręciła...2 lata czekałam na ten moment,który okazał się wieeeeelka niespodzianką
eveline22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-01, 11:55   #706
MalgosiaM8
Zakorzenienie
 
Avatar MalgosiaM8
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Okolice Lublina
Wiadomości: 4 467
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Cytat:
Napisane przez eveline22 Pokaż wiadomość
ja mam działalnosć ale nie płacę sobie chorobowego...pozatym nie wiem o co chodzi za bardzo z tym 5 tyś macierzyńskim.
Byłam w piątek u gina,powiedziała że ciąża jeszcze jest bardzo młoda na jej starym sprzęcie jeszcze nie widać,następną wizyte mam 10 lutego.
Mdłości mam paskudne,często mi się chce spać,na słodycze nie mogę patrzeć,ale akurat to na dobre mi wyjdzie.Jak zobaczyłam siebie na pierwszej stronie tego wątku aż łezka mi się w oku zakręciła...2 lata czekałam na ten moment,który okazał się wieeeeelka niespodzianką
a masz ksiegowac czy sama się rozliczasz ? Ja wiedziałam już wcześniej o macierzyńskim, a księgowa mi wyjaśniła tą kwestie dobitnie i teraz od lutego już będę płaciła podwyższony ZUS , jeśli się da to czemu nie skorzytsać ?

Co do samopoczucie to ja już od dłuższego czasu chodzę ze stanem "nic mi się nie chcę" no może po za jednym : spaniem!
Kończe 8 tydzień czy kiedyś to uczucie się kończy ?
Najchętniej nie wychodziłabym z domu, czytała książke i leżała. Na dłuższą metę mam nadzieję że się poprawi...
__________________
Obrączkę mi wcisnał na rękę... 5.09.2009

Staś wziął rodziców z zaskoczenia i już jest z nami!
25.08.2011

Stanisław wywrócił moje życie do góry kołami

Edytowane przez MalgosiaM8
Czas edycji: 2011-02-01 o 11:58
MalgosiaM8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-01, 11:58   #707
agnyska81
Zakorzenienie
 
Avatar agnyska81
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 13 040
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Cytat:
Napisane przez 19natka88 Pokaż wiadomość
Tak o to chodzi, bada się przezierność karkową - to badanie ma wykluczyć zespół Downa. Dostałam je gdybym chciała iść bo gin uważa, że nie mam ani wieku ani nic nie wskazuje na to, że maleństwo mogło by być chore. Jest obowiązkowe ale po 35 roku życia.
Ja zrobię

Cytat:
Napisane przez 19natka88 Pokaż wiadomość
Ale mimo wszystko katar leczony tydzień a nieleczony 7 dni niestety
Czyżby? Ja mam już miesiąc i świetnie się ma, nigdzie się ode mnie nie wybiera

Cytat:
Napisane przez gabisun Pokaż wiadomość
Usg prenatalne jest już normą i robi je większość lekarzy bez względu na wiek. To normalne usg tylko trzeba je zrobić w odpowiednim czasie, u nas prawie wszystkie dziewczyny miały robione
Tak mi się coś wydawało, bo moje koleżanki miały robione, mimo że młode
Mi tam nie przeszkadza Twoje zaglądanie nic a nic

Ciągle zapominam:
Darusiu, przykro mi, tym bardziej, że widziałam jak się cieszysz na myśl o ciąży Ciągle jest szansa na dołączenie do nas, czego Ci życzę
__________________

Joga z rana jak śmietana.
agnyska81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-01, 12:29   #708
eveline22
Raczkowanie
 
Avatar eveline22
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 69
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

mam księgową już dawno pytałam ją o co chodzi z tym macierzyńskim ale ona sama nic o tym nie wie,mówiła że bym musiała płacić dużo wyższą składkę,nie jestem pewna ale czy na okres mojego macierzyńskiego musiałabym chyba zawiesić działalność,ja nie mogę tego zrobić bo zatrudniam pracowników
eveline22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-01, 12:53   #709
mysiaedysia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 357
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Dziewczyny jak na razie jestem w fazie starań o dziecko, ale czasami Was podczytuję. Mam nadzieję, że nie macie mi tego za złe

Jestem księgową, co prawda z krótkim stażem, ale jednak Widzę, że piszecie na temat zasiłku macierzyńskiego dla kobiet prowadzących działalność. Właśnie dzisiaj szukałam informacji na ten temat. Otóż w najlepszej sytuacji jest kobieta, która jest na bezrobociu a powiedzmy w 8 lub 9 miesiącu założy działalność i ubezpieczy się od najwyższej aktualnie kwoty (coś koło 6 czy 7 tysięcy). Normalnie zasiłek wylicza się ze średniej z ostatnich 12 m-cy pracy, ale jak ktoś pracował 2 m-ce przed porodem, to liczy się średnią z tych przepracowanych miesięcy To jest dobre rozwiązanie dla bezrobotnych. U mnie coś takiego nie przejdzie, bo mam etat i ta wyższa składka z ostatniego miesiąca przed porodem rozłożyłaby mi się na 12 m-cy. Ale faktem jest, że i tak byłoby to parę groszy więcej
Mam nadzieję, że nic nie pomyliłam, bo jak pisałam jestem początkującą księgową

Pozdrawiam Was serdecznie
mysiaedysia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-01, 13:41   #710
AgnesD
Rozeznanie
 
Avatar AgnesD
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: miasto marzeń
Wiadomości: 809
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Wiecie może ile kosztuje takie badanie prenatalne ze skierowaniem lub bez???
__________________
Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę.
Ja o Twe zdrowie najgoręcej proszę.
Jestem przy Tobie od pierwszego grama.
Tyś moje dziecko, a ja... Twoja mama.
Igor ur. 16.09.2011
Mia ur. 13.08.2014

AgnesD jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-01, 13:43   #711
agnyska81
Zakorzenienie
 
Avatar agnyska81
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 13 040
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Cytat:
Napisane przez AgnesD Pokaż wiadomość
Wiecie może ile kosztuje takie badanie prenatalne ze skierowaniem lub bez???
Wydaje mi się, że to cena jak za normalne usg.
__________________

Joga z rana jak śmietana.
agnyska81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-01, 13:46   #712
AgnesD
Rozeznanie
 
Avatar AgnesD
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: miasto marzeń
Wiadomości: 809
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

No własnie nie wiem, mój gin wysyła ze skierowaniem do szpitala moja kupela dostała, a że mamy tego samego to ja pewnie też dostanę, tyle że wizyte mam dopiero 16.02. a ona jeszcze nie była
__________________
Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę.
Ja o Twe zdrowie najgoręcej proszę.
Jestem przy Tobie od pierwszego grama.
Tyś moje dziecko, a ja... Twoja mama.
Igor ur. 16.09.2011
Mia ur. 13.08.2014

AgnesD jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-01, 13:49   #713
agnyska81
Zakorzenienie
 
Avatar agnyska81
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 13 040
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Cytat:
Napisane przez AgnesD Pokaż wiadomość
No własnie nie wiem, mój gin wysyła ze skierowaniem do szpitala moja kupela dostała, a że mamy tego samego to ja pewnie też dostanę, tyle że wizyte mam dopiero 16.02. a ona jeszcze nie była
Może nie ma dobrego sprzętu albo nie jest specem od tego i dlatego woli zlecić komu innemu. Wiem, że mój robi sam te badania, bo koleżanka prowadziła u niego ciążę i pamiętam jak o tym wspominała.
__________________

Joga z rana jak śmietana.
agnyska81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-01, 13:49   #714
cotynato
Zakorzenienie
 
Avatar cotynato
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: wroclove
Wiadomości: 29 129
Send a message via Skype™ to cotynato
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Cytat:
Kiedy badania inwazyjne?

Inwazyjne badania prenatalne są obarczone ryzykiem poważnych komplikacji ciąży ( w 0,5%-1% przypadków). Dlatego też zaleca się przeprowadzanie tego badania tylko w przypadkach gdy istnieje uzasadniona obawa zaburzeń.
to ja nie chce
__________________
FILIP'11 MIKI'13

Wymianka.
cotynato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-01, 13:52   #715
agnyska81
Zakorzenienie
 
Avatar agnyska81
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 13 040
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Cytat:
Napisane przez cotynato Pokaż wiadomość
to ja nie chce
Ale inwazyjne to amniopunkcja (edit: właśnie sobie sprawdziłam, że nie tylko, bo są jeszcze jakies inne). To jest badanie jak masz wyniki usg prenatalnego niedobre, możesz się wtedy na amniopunkcję zdecydować, żeby dokładniej zbadać co to za wada może być.

To o czym mowa to usg, na którym po prostu lekarz dokonuje pomiarów pewnych rzeczy (np. przezierność karkowa czyli grubość takiego fałdu na karku, który w tym okresie akurat u płodu występuje, pomiar wielkości kości nosowej czy długość kości udowej). To jest bezpieczne jak każde usg

Agnes, jak badanie w szpitalu to pewnie nie będzie płatne
__________________

Joga z rana jak śmietana.

Edytowane przez agnyska81
Czas edycji: 2011-02-01 o 13:59
agnyska81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-01, 13:59   #716
AgnesD
Rozeznanie
 
Avatar AgnesD
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: miasto marzeń
Wiadomości: 809
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Cytat:
Napisane przez agnyska81 Pokaż wiadomość
Ale inwazyjne to amniopunkcja (edit: właśnie sobie sprawdziłam, że nie tylko, bo są jeszcze jakies inne). To jest badanie jak masz wyniki usg prenatalnego niedobre, możesz się wtedy na amniopunkcję zdecydować, żeby dokładniej zbadać co to za wada może być.

To o czym mowa to usg, na którym po prostu lekarz dokonuje pomiarów pewnych rzeczy (np. przezierność karkowa czyli grubość takiego fałdu na karku, który w tym okresie akurat u płodu występuje, pomiar wielkości kości nosowej czy długość kości udowej). To jest bezpieczne jak każde usg

Agnes, jak badanie w szpitalu to pewnie nie będzie płatne
lekarz jest świetny i w porządku i z tego co wiem, to on robi te badania i dla pewności jeszcze wysyła, po co to nie wiem, kupeli też mówiłam że jak w szpitalu ze skierowaniem to za darmo, jak pójdzie to wam napisze co i jak
__________________
Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę.
Ja o Twe zdrowie najgoręcej proszę.
Jestem przy Tobie od pierwszego grama.
Tyś moje dziecko, a ja... Twoja mama.
Igor ur. 16.09.2011
Mia ur. 13.08.2014

AgnesD jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-01, 14:50   #717
andruszki
Raczkowanie
 
Avatar andruszki
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: dolny sląsk
Wiadomości: 314
GG do andruszki
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

wszystkim przyszłym mamom polecam (jak jeszcze nie widziałyście)
film na vod.onet.pl 'Życie przed życiem'. Ja właśnie się zabieram do oglądania po raz drugi
andruszki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-01, 15:06   #718
moniboa
Przyczajenie
 
Avatar moniboa
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11
GG do moniboa
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

hej dziewczynki,
widze ze zaczely si rozmowy odnosnie pieniążków,
chcialam zapytac o wychowawcze, tz zaqsilek wychowawczy, na jaki czas go wydaja i w jakiej kwocie.
moniboa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-01, 15:21   #719
19natka88
Zakorzenienie
 
Avatar 19natka88
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 4 606
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Cytat:
Napisane przez gabisun Pokaż wiadomość
dziewczyny mam nadzieję, że was nie wnerwiam tym swoim podglądaniem jakby co to piszcie to sobie pójdę
Zostań jak najbardziej

Cytat:
Napisane przez MalgosiaM8 Pokaż wiadomość
Co do samopoczucie to ja już od dłuższego czasu chodzę ze stanem "nic mi się nie chcę" no może po za jednym : spaniem!
Kończe 8 tydzień czy kiedyś to uczucie się kończy ?
Najchętniej nie wychodziłabym z domu, czytała książke i leżała. Na dłuższą metę mam nadzieję że się poprawi...
Oj to ja tak mam od początku ciąży W dni kiedy nie muszę nigdzie iść to leżałabym w łóżku cały dzień

Cytat:
Napisane przez agnyska81 Pokaż wiadomość
Ja zrobię


Czyżby? Ja mam już miesiąc i świetnie się ma, nigdzie się ode mnie nie wybiera


Tak mi się coś wydawało, bo moje koleżanki miały robione, mimo że młode
Mi tam nie przeszkadza Twoje zaglądanie nic a nic
Ja się jeszcze waham, trochę czasu mam na zastanowienie

Cytat:
Napisane przez AgnesD Pokaż wiadomość
Wiecie może ile kosztuje takie badanie prenatalne ze skierowaniem lub bez???
Tam gdzie ja mam iść kosztuje ok 300zł ale nie wiem jak w szpitalu ze skierowaniem.

Cytat:
Napisane przez cotynato Pokaż wiadomość
to ja nie chce
Ale to ma być zwykłe usg tylko na lepszym sprzęcie i dokładniejsze. Takie inwazyjne badania to rzadko się robi
__________________
Szymek

Dominik

Martynka
19natka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-01, 15:27   #720
gabisun
Zakorzenienie
 
Avatar gabisun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 659
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Cytat:
Napisane przez agnyska81 Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że to cena jak za normalne usg.
tak bo to jest normalne usg, tylko dokładnie się bada wszystkie narządy i mierzy przeziernosć karkową

Fajnie, że mnie nie wyganiacie
wpadłam tu ze względu na Agnyskę i tak jakoś ciągle wracam
Fajny czas przed wami

A co do tego zasiłu to mnie tż zarejestrował 2 miesiące przed porodem i wystarczyło
__________________
Czekamy...


gabisun jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:57.