Straszny Wątek ;) - Strona 124 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-01-27, 20:51   #3691
soulone
Wtajemniczenie
 
Avatar soulone
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 506
Dot.: Straszny Wątek ;)

Cytat:
Napisane przez gramwzielone Pokaż wiadomość
No jak nie? Czytałam parokrotnie (i nawet pisałam o tym w tym wątku) paraliż senny (czyli "zmora") wynika po prostu z niedotlenienia mózgu w wyniku spania w jakiejś pozycji, a wiadomo że przy niedotlenieniu różne rzeczy się widzi, słyszy i czuje. Wystarczy zmienić ułożenie ciała podczas snu i człowiekowi od razu lepiej się oddycha i przestaje mieć zwidy. A że kiedyś wiedza ludzka była dużo mniejsza to ludzie tłumaczyli sobie to jak umieli i myśleli że oszukali rzekomą zmorę.
Skąd takie informacje, że to wynika z niedotlenienia mózgu?
soulone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-27, 21:29   #3692
gramwzielone
Wtajemniczenie
 
Avatar gramwzielone
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 275
Dot.: Straszny Wątek ;)

Cytat:
Napisane przez soulone Pokaż wiadomość
Skąd takie informacje, że to wynika z niedotlenienia mózgu?
Napisałam że czytałam o tym. Między innymi w książce o ludowych wierzeniach i zwyczajach pogrzebowych, a także o różnych zabobonach.

Łatwiej w XXI wieku wierzyć w ponadnaturalne źródło paraliżu sennego i oszukiwać rzekomą zmorę nadstawiając jej pupę do całowania (we wspomnianej przeze mnie książce napisano że stosowano również inny sposób - wsadzanie sobie palca w d... ) niż przyjąć proste i logiczne wyutłumaczenie?
gramwzielone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-27, 21:36   #3693
NoPasaran
Zadomowienie
 
Avatar NoPasaran
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 292
GG do NoPasaran
Dot.: Straszny Wątek ;)

Jako, że jestem na hotelarstwie, miałam ostatnio styczność z ruchomą bazą noclegową m.in statkami. Zaciekawił mnie ten temat i postanowiłam poszperać w necie Zobaczcie co znalazłam:

Statek Queen Mary został zbudowany w 1936 roku i był najnowocześniejszym liniowcem linii Cunard. W czasie II wojny światowej stał się częścią floty brytyjskiej marynarki wojennej i dopiero po wojnie powrócił na wycieczkowe trasy. W 1967 roku przeszedł na „emeryturę” i na zawsze zacumował na Long Beach w USA.

Statek ma niezwykłą historię, więc nic dziwnego, że jego sława obiegła cały świat. Queen Mary to miejsce, gdzie straszy wiele duchów i zachodzą przedziwne zjawiska paranormalne. Za drzwiami nr 13 w maszynowni mieszka duch mężczyzny, który został zgnieciony na śmierć podczas testu wodoszczelnych drzwi. Wielu pasażerów i członków załogi twierdziło, że widziało młodego mężczyznę w niebieskim kombinezonie przechadzającego się niedaleko tych drzwi.

Najwięcej duchów ukazuje się nad basenem na statku. Często pojawiają się tam duchy kobiet ubranych w staromodne kostiumy kąpielowe. Podobno widziano ślady mokrych stóp, nawet wtedy, kiedy w basenie nie było wody. W każdym nawiedzonym miejscu pojawia się zwykle biała dama. Statek na też swoją damę w bieli. Podobno można ją zobaczyć, jak sama tańczy w salonie na statku.

Na statku duchy straszą także przy dźwiękach muzyki. Queen Mary ma ducha pianistę, który zadziwia gości swoimi upiornymi dźwiękami.
__________________
Miss U Less See U More Love To Know U Better

Edytowane przez NoPasaran
Czas edycji: 2011-01-27 o 21:41
NoPasaran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-27, 21:51   #3694
MarudexuS
Zakorzenienie
 
Avatar MarudexuS
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Boat City
Wiadomości: 5 447
GG do MarudexuS
Dot.: Straszny Wątek ;)

Cytat:
Napisane przez gramwzielone Pokaż wiadomość
Napisałam że czytałam o tym. Między innymi w książce o ludowych wierzeniach i zwyczajach pogrzebowych, a także o różnych zabobonach.

Łatwiej w XXI wieku wierzyć w ponadnaturalne źródło paraliżu sennego i oszukiwać rzekomą zmorę nadstawiając jej pupę do całowania (we wspomnianej przeze mnie książce napisano że stosowano również inny sposób - wsadzanie sobie palca w d... ) niż przyjąć proste i logiczne wyutłumaczenie?
Ale Soulone pytała skąd wiesz, że chodzi o niedotlenienie mózgu?
Z tego co ja czytałam paraliż senny przypisuje się narkoleptykom i kataleptykom (dobrze napisałam? )
No i trafiłam jeszcze na takie cos:

Uważa się, że z paraliżem sennym mają do czynienia osoby cierpiące na bezsenność, zestresowane, alkoholicy, narkomani oraz osoby przyjmujące leki.

Hehe nic z tego powyżej mnie nie dotyczy a paraliże niestety od dziecka tak ...

p.s. jedyne co mi przychodzi jeszvze do głowy - gdzieś czytałam, że bezdech też może powodować paraliże, tu faktycznie powodem byloby niedotlenienie .. ale kurka, chyba na to też nie cierpię
__________________
Gdyby wybory miały coś zmienić już dawno byłyby zakazane ...
MarudexuS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-27, 22:03   #3695
soulone
Wtajemniczenie
 
Avatar soulone
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 506
Dot.: Straszny Wątek ;)

Cytat:
Napisane przez gramwzielone Pokaż wiadomość
Napisałam że czytałam o tym. Między innymi w książce o ludowych wierzeniach i zwyczajach pogrzebowych, a także o różnych zabobonach.

Łatwiej w XXI wieku wierzyć w ponadnaturalne źródło paraliżu sennego i oszukiwać rzekomą zmorę nadstawiając jej pupę do całowania (we wspomnianej przeze mnie książce napisano że stosowano również inny sposób - wsadzanie sobie palca w d... ) niż przyjąć proste i logiczne wyutłumaczenie?
Ależ ja absolutnie nie każę nikomu wierzyć w zmory . To była taka ciekawostka dotycząca ludowych wierzeń, tłumaczeń zjawisk.
A co do tego co napisałaś na temat niedotlenienia mózgu - to nie jest proste i logiczne wytłumaczenie dlatego, że nie jest udowodnione naukowo i według moich badań (właśnie napisałam pracę naukową na temat paraliżu sennego) ta teoria kompletnie nie pokrywa się z tym co się dzieje ze świadomością i ciałem człowieka podczas porażenia przysennego.
Koniec offtopa, to nie miejsce na takie dyskusje
soulone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-27, 23:17   #3696
MarudexuS
Zakorzenienie
 
Avatar MarudexuS
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Boat City
Wiadomości: 5 447
GG do MarudexuS
Dot.: Straszny Wątek ;)

Cytat:
Napisane przez soulone Pokaż wiadomość
(właśnie napisałam pracę naukową na temat paraliżu sennego)
Soulone, zaciekawiłaś mnie .. czy gdzieś może jest dostępna Twoja praca? albo możesz polecić jakieś ciekawe linki?
Interesuje mnei ten temat, jako, że problem mnie dotyczy a w internecie znajduję albo krótkie i lakoniczne opisy, albo strony poświęcone zjawiskom paranormalnym, OBE itp ... a chciałabym poczytać coś konkretnego
__________________
Gdyby wybory miały coś zmienić już dawno byłyby zakazane ...
MarudexuS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-28, 02:13   #3697
gramwzielone
Wtajemniczenie
 
Avatar gramwzielone
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 275
Dot.: Straszny Wątek ;)

Cytat:
Napisane przez soulone Pokaż wiadomość
Ależ ja absolutnie nie każę nikomu wierzyć w zmory . To była taka ciekawostka dotycząca ludowych wierzeń, tłumaczeń zjawisk.
A co do tego co napisałaś na temat niedotlenienia mózgu - to nie jest proste i logiczne wytłumaczenie dlatego, że nie jest udowodnione naukowo i według moich badań (właśnie napisałam pracę naukową na temat paraliżu sennego) ta teoria kompletnie nie pokrywa się z tym co się dzieje ze świadomością i ciałem człowieka podczas porażenia przysennego.
Koniec offtopa, to nie miejsce na takie dyskusje
A to zwracam honor Wybacz, ale pomyślałam że Ty rzeczywiście w to wierzysz
gramwzielone jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-28, 08:13   #3698
Agniesia666
Lady of Harley-Davidson
 
Avatar Agniesia666
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 10 083
Dot.: Straszny Wątek ;)

Cytat:
Napisane przez Karinio Pokaż wiadomość
Też ostatnio oglądałam ten film.Fajny
Przymierzam się do oglądnięcie Paranormal Activity 2,bo jedynka była fajna
jedynka byla duuuuuzo lepsza, w dwojce pierwsze pol filmu sie absolutnie nic nie dzieje, potem sie minimalnie rozkreca, ale to i tak nie to co jedynka
__________________
Agniesia666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-28, 12:49   #3699
peggy_blue
Zakorzenienie
 
Avatar peggy_blue
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 5 240
Dot.: Straszny Wątek ;)

paranormal jedynka mnie prawie nie ruszył(poza momentem, kiedy facet wszedł do tej dziury w suficie, byłam pewna że wyskoczy z niej ta dziewczynka z reca), to skoro tak, to nie oglądnę dwójki
peggy_blue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-28, 13:08   #3700
Karinio
Zakorzenienie
 
Avatar Karinio
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 348
Dot.: Straszny Wątek ;)

Agniesia,łeee a ja myślałam że PA2,jest o wiele lepsza niż jedynka.Zawiodłam się,ale tak czy siak oglądne 2-jke z ciekawości
Karinio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-28, 13:55   #3701
veronicas15
Zakorzenienie
 
Avatar veronicas15
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 14 392
Dot.: Straszny Wątek ;)

A ja żadnej części nie oglądałam, skończyłam z horrorami na dłuższy czas bo potem właśni dostaje schiz i boję się w nocy iść do łazienki No ale skoro mówicie, że jedynka dobra no to może...
__________________
"Take my mind and take my pain
Like an empty bottle takes the rain
And heal, heal, heal, heal."
veronicas15 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-29, 22:36   #3702
boinnenazwybylyzajete
Zakorzenienie
 
Avatar boinnenazwybylyzajete
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 4 588
Dot.: Straszny Wątek ;)

Cytat:
Napisane przez Dagusiac Pokaż wiadomość
No właśnie! Spałam przodem do drzwi, jak opowiedziałam to koleżance natychmiast kazała mi zmienić pozycję. Zmieniłam i jak ręką odjął!
a ja mam pytanie jakie znaczenie ma spanie przodem do drzwi? Przyznaje, że od kilku miesięcy mam niespokojny sen, budze się w nocy, mam wrażenie, że coś mnie obserwuje, dziwne odgłosy. Jasne, że to wszystko to może być moja wyobraźnia + stres, zmęczenie, ale śpie zawsze przodem do drzwi no i mnie zaintrygowałaś
__________________


Mother
Tell your children not to walk my way
Tell your children not to hear my words
boinnenazwybylyzajete jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-29, 22:49   #3703
A taka jedna
Zakorzenienie
 
Avatar A taka jedna
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5 433
Dot.: Straszny Wątek ;)

A miewacie takie jakby świadome sny?
Ja mam coś takiego, że często śni mi się zmarły dziadek i (ja w tym śnie wiem, że on nie żyje) normalnie mam możliwość powiedzenia tego, co chcę powiedzieć.
Mogę decydować o tym, co robię w tym śnie.
__________________
Jeśli kopiuję, to tylko w punktach ksero,
Gdy ktoś powiela kogoś,
Uważam go za zero,
Mówię prawdę szczerą,
Bo nie lubię, gdy ktoś kłamie,
Służę pomocą, nie na każde zawołanie,
Mam własne zdanie i szereg racji,
Niezmienna niezależnie od miejsca, czasu i akcji


Reggae


BLESS!
A taka jedna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-29, 23:24   #3704
AnikZgr
Wtajemniczenie
 
Avatar AnikZgr
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Zgierz/ Łódź
Wiadomości: 2 976
Dot.: Straszny Wątek ;)

Ja też tak mam. Śni mi się tata, a ja wiem że to sen ze on nie żyje i opowiadam mu o wszystkim itp. dziwne to, ale bardzo lubię te sny
__________________
Zapuszczam włosy
obecnie; 65 cm (1.02.2013)
cel : 65 cm zdrowych włosów



Buty
AnikZgr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-30, 01:59   #3705
witchwq
Zakorzenienie
 
Avatar witchwq
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 6 798
Dot.: Straszny Wątek ;)

a ja mam pytanie (moze soulone zna odpowiedz, albo ktos inny) czy paraliz senny moze wywolac zludzenie, ze sie czlowiek sam uszczypnal? chodzi o to, ze widzialam kiedys zjawe, myslalam, ze to sen, wiec sie uszczypnelam, ale ona nadal tam byla....
generealnie od zawsze lubilam zjawiska paranoramlne i nawet w tamtej chwili, gdy ta zjawe widzialam, wyrzucalam sobie w myslach, ze jestem zbyt strachliwa, zeby jej cos powiedziec, zapytac o cokolwiek... wolalam sie wlasnie uszczypnac, (po czym zjawa nie zniknela), a potem zarzucic sobie koldre na glowe (czego nigdy nie robie, bo pod kolda sie po prostu dusze, wiec w sumie wytrzymalam kilka sekund)... zjawa nadal tam byla.
i to na bank byla zjawa. zreszta pisalam juz o tym wczesniej w tym watku - akurat o tym przypadku. po prostu zastanawiam sie na ile mogly to byc "zabawy" mojego umyslu w czasie "polsnu" a na ile mogla to jednak byc prawda - znaczy na prawde widzialam, na prawde sie uczszypnelam, na prawde narzucialm koldre na glowe...

to dotyczy rowniez wypadkow z ostatniego roku... czy naprawde obudzilo mnie pukanie do drzwi sypialni i kogo wtedy zaprosilam, skoro nie byly to moje dzieci? czy naprawde slyszalam "szpitalny krok" - szuranie kapciami, wleczenie za soba kropowki (takie bylo moje pierwsze skojarzenie - ze moja babcia jest w szpitalu, chociaz z moich wiadomosci wynikalo, ze ma sie dobrze i jest w domu). dzien pozniej okazalo sie, ze nasz dobry znajomy chcial popelnic samobojstwo i tylko dlatego ze akurat ktos wrocil do domu wczesniej - przerzyl. czy to jego noc wczesniej slyszalam, czy po prostu teraz tak sobie tlumacze?
a jesli jego wtedy slyszalam, to dlaczego nic nie u mnie w domu nie stalo, gdy zmarla moja ostatnia babcia, z ktora bylam dosc mocno zwiazana emocjonalnie? czy to nie bylo zbyt mocno, czy zbyt dlugo sie z nia nie widzialam, nie rozmawialam.... czy wiez sie rozwiala...

jak to wyjasnic? ponoc takie sprawy zdarzaja sie czlowiekowi przynajmniej raz w zyciu... ale mnie sie zdarzaja dosc czesto i chcialabym znalesc wyjasnienie... nie lubie byc "kassandra" - a jestem... nawet w tym miesiacu... wiele przykrosci nas spotkalo, a ja mialam zle sny i mowie TZ, ze to jeszcze nie koniec przykrosci... nie uwierzyl... doslownie 2 dni pozniej auto nam zdechlo na amen... na serio chce zeby ta zla passa sie skonczyla, bo juz dluzej nie wytrzymamy... ile zlego moze spotkac czlowieka w jeden miesiac? i co przyniesie caly rok, skoro styczen jest tak tragiczny?
__________________
Windows is now a 64 bit tweak of a 32 bit extension to a 16 bit user interface for an 8 bit operating system based on a 4 bit architecture from a 2 bit company that can't stand 1 bit of competition.
witchwq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-01, 01:52   #3706
Dagusiac
Zakorzenienie
 
Avatar Dagusiac
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Konin/Toruń
Wiadomości: 5 566
Dot.: Straszny Wątek ;)

Cytat:
Napisane przez boinnenazwybylyzajete Pokaż wiadomość
a ja mam pytanie jakie znaczenie ma spanie przodem do drzwi? Przyznaje, że od kilku miesięcy mam niespokojny sen, budze się w nocy, mam wrażenie, że coś mnie obserwuje, dziwne odgłosy. Jasne, że to wszystko to może być moja wyobraźnia + stres, zmęczenie, ale śpie zawsze przodem do drzwi no i mnie zaintrygowałaś
Nie wiem ale po tych "paraliżach sennych" koleżanka natychmiast kazała mi zmienić pozycję. Zmieniłam i ustąpiło. Spróbuj
__________________
"Nigdy wcześniej nie interesowali mnie niebieskoocy blondyni, ale Pan Idealny nigdy nie zjawia się w postaci jaką sobie wymarzyłyśmy"
Dagusiac jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-01, 08:36   #3707
Anisia25
Zakorzenienie
 
Avatar Anisia25
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Gliwice :)
Wiadomości: 48 128
GG do Anisia25
Dot.: Straszny Wątek ;)

Cytat:
Napisane przez witchwq Pokaż wiadomość
a ja mam pytanie (moze soulone zna odpowiedz, albo ktos inny) czy paraliz senny moze wywolac zludzenie, ze sie czlowiek sam uszczypnal? chodzi o to, ze widzialam kiedys zjawe, myslalam, ze to sen, wiec sie uszczypnelam, ale ona nadal tam byla....
generealnie od zawsze lubilam zjawiska paranoramlne i nawet w tamtej chwili, gdy ta zjawe widzialam, wyrzucalam sobie w myslach, ze jestem zbyt strachliwa, zeby jej cos powiedziec, zapytac o cokolwiek... wolalam sie wlasnie uszczypnac, (po czym zjawa nie zniknela), a potem zarzucic sobie koldre na glowe (czego nigdy nie robie, bo pod kolda sie po prostu dusze, wiec w sumie wytrzymalam kilka sekund)... zjawa nadal tam byla.
i to na bank byla zjawa. zreszta pisalam juz o tym wczesniej w tym watku - akurat o tym przypadku. po prostu zastanawiam sie na ile mogly to byc "zabawy" mojego umyslu w czasie "polsnu" a na ile mogla to jednak byc prawda - znaczy na prawde widzialam, na prawde sie uczszypnelam, na prawde narzucialm koldre na glowe...

to dotyczy rowniez wypadkow z ostatniego roku... czy naprawde obudzilo mnie pukanie do drzwi sypialni i kogo wtedy zaprosilam, skoro nie byly to moje dzieci? czy naprawde slyszalam "szpitalny krok" - szuranie kapciami, wleczenie za soba kropowki (takie bylo moje pierwsze skojarzenie - ze moja babcia jest w szpitalu, chociaz z moich wiadomosci wynikalo, ze ma sie dobrze i jest w domu). dzien pozniej okazalo sie, ze nasz dobry znajomy chcial popelnic samobojstwo i tylko dlatego ze akurat ktos wrocil do domu wczesniej - przerzyl. czy to jego noc wczesniej slyszalam, czy po prostu teraz tak sobie tlumacze?
a jesli jego wtedy slyszalam, to dlaczego nic nie u mnie w domu nie stalo, gdy zmarla moja ostatnia babcia, z ktora bylam dosc mocno zwiazana emocjonalnie? czy to nie bylo zbyt mocno, czy zbyt dlugo sie z nia nie widzialam, nie rozmawialam.... czy wiez sie rozwiala...

jak to wyjasnic? ponoc takie sprawy zdarzaja sie czlowiekowi przynajmniej raz w zyciu... ale mnie sie zdarzaja dosc czesto i chcialabym znalesc wyjasnienie... nie lubie byc "kassandra" - a jestem... nawet w tym miesiacu... wiele przykrosci nas spotkalo, a ja mialam zle sny i mowie TZ, ze to jeszcze nie koniec przykrosci... nie uwierzyl... doslownie 2 dni pozniej auto nam zdechlo na amen... na serio chce zeby ta zla passa sie skonczyla, bo juz dluzej nie wytrzymamy... ile zlego moze spotkac czlowieka w jeden miesiac? i co przyniesie caly rok, skoro styczen jest tak tragiczny?
Jesli babcia nie "utknęła" tylko przeszła na tamtą stronę, to wtedy nie mozna wyczuć jej obecnosci..
kiedys natknelam sie na ciekawy artykuł.. sprobuje znalezc linka..

http://www.egzorcysta.pl/smierc.html

mnie osobiscie ten artykul sie podoba
__________________
Los uniósł brew: I bez żadnych sztuczek, Pani.
Któż zdoła oszukać Los? - zapytała
Nikt - wzruszył ramionami. A mimo to wszyscy próbują.

It is what it is


Anisia25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-01, 08:42   #3708
witchwq
Zakorzenienie
 
Avatar witchwq
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 6 798
Dot.: Straszny Wątek ;)

Cytat:
Napisane przez Anisia25 Pokaż wiadomość
Jesli babcia nie "utknęła" tylko przeszła na tamtą stronę, to wtedy nie mozna wyczuć jej obecnosci..
kiedys natknelam sie na ciekawy artykuł.. sprobuje znalezc linka..

http://www.egzorcysta.pl/smierc.html

mnie osobiscie ten artykul sie podoba
czyli ze lepiej, ze smierci babci nie odczulam....
chociaz tyle dobrego

dzieki za artykul, zabieram sie za czytanie.
__________________
Windows is now a 64 bit tweak of a 32 bit extension to a 16 bit user interface for an 8 bit operating system based on a 4 bit architecture from a 2 bit company that can't stand 1 bit of competition.
witchwq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-01, 09:07   #3709
Anisia25
Zakorzenienie
 
Avatar Anisia25
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Gliwice :)
Wiadomości: 48 128
GG do Anisia25
Dot.: Straszny Wątek ;)

Cytat:
Napisane przez witchwq Pokaż wiadomość
czyli ze lepiej, ze smierci babci nie odczulam....
chociaz tyle dobrego

dzieki za artykul, zabieram sie za czytanie.
Proponuję poczytac tez fragmenty książki pani Wandy.. mnie osobiscie geba otwiera sie o tak i musze przyznac, ze ma to sens...
__________________
Los uniósł brew: I bez żadnych sztuczek, Pani.
Któż zdoła oszukać Los? - zapytała
Nikt - wzruszył ramionami. A mimo to wszyscy próbują.

It is what it is


Anisia25 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-02, 10:45   #3710
Denise
Raczkowanie
 
Avatar Denise
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: okolice Manchesteru
Wiadomości: 448
Dot.: Straszny Wątek ;)

Cytat:
Napisane przez Anisia25 Pokaż wiadomość
Jesli babcia nie "utknęła" tylko przeszła na tamtą stronę, to wtedy nie mozna wyczuć jej obecnosci..
kiedys natknelam sie na ciekawy artykuł.. sprobuje znalezc linka..

http://www.egzorcysta.pl/smierc.html

mnie osobiscie ten artykul sie podoba
Fajny artykuł , rzeczywiście ma sens... A masz w domu również książkę ?
Denise jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-02, 10:58   #3711
Anisia25
Zakorzenienie
 
Avatar Anisia25
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Gliwice :)
Wiadomości: 48 128
GG do Anisia25
Dot.: Straszny Wątek ;)

Cytat:
Napisane przez Denise Pokaż wiadomość
Fajny artykuł , rzeczywiście ma sens... A masz w domu również książkę ?
właśnie ją kupilam w necie, bo szczerze interesują mnie i Kołowrót życia i "Opętani przez duchy", część fragmentów pochodzi właśnie z tej książki.
__________________
Los uniósł brew: I bez żadnych sztuczek, Pani.
Któż zdoła oszukać Los? - zapytała
Nikt - wzruszył ramionami. A mimo to wszyscy próbują.

It is what it is


Anisia25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-03, 12:09   #3712
Baby14
Zakorzenienie
 
Avatar Baby14
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 12 206
Dot.: Straszny Wątek ;)

Cytat:
Napisane przez A taka jedna Pokaż wiadomość
A miewacie takie jakby świadome sny?
Ja mam coś takiego, że często śni mi się zmarły dziadek i (ja w tym śnie wiem, że on nie żyje) normalnie mam możliwość powiedzenia tego, co chcę powiedzieć.
Mogę decydować o tym, co robię w tym śnie.

Jak byłam dzieckiem to często takie miałam ,później zniknęły na jakiś czas i ostatnio znów się pojawiły.
Dzisiaj w nocy miałam 3 świadome sny jeden po drugim ,ale bardziej zabawne były. Słyszałam ,że w świadomym śnie można się przenieść w jakieś miejsce ,ale mi się to niestety nie udaje i tkwię w jednym.


Co do paraliżu przysennego to mam takie pytanie. Bo pisałam już parę dni temu na innym wątku i niektórzy twierdzą ,że to co mi sie ostatnio przytrafiło to paraliż był .
Otóż nie mogłam zasnąć i coś zaczęło mnie nagle ciągnąć za rękę bardzo mocno. Na początku myślę : co jest , cholera ? siadam na łóżku i próbuje przeciągnąć rękę w moją stronę ,ale się nie da bo to coś dalej ciągnie. No to ja chcę obudzić brata , chcę wołać o pomoc a tu nagle cisza. Niemy krzyk :O wewnątrz krzyczę jak głupia a mimo to nie wydaję żadnego dźwięku. A to coś dalej szarpie , ja już panika i w ogóle po czym stwierdziłam ze się pomodle . Powiedzialam Aniele Boży i to poszło. Zaświeciłam światło i dalej nie dowierzałam w to co się stało. Możliwe że tak wygląda paraliż ?

I w ten sam dzien cos sie tłukło na dole w piecu . Tzn. to wyglądało tak jakby ktoś do niego dorzucał coś no nie wiem , zamykał go i otwierał. Ja i mój brat byliśmy przekonani że to mama albo babcia tam była ,ale rano okazało się że ani jedna ani druga tam nie zajrzała. One też były zdziwione bo mama myslala ze byla tam babcia a babcia ze mama.
Baby14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-03, 12:57   #3713
talkshit
Zakorzenienie
 
Avatar talkshit
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: bawimy się powietrzem.
Wiadomości: 16 564
Dot.: Straszny Wątek ;)

Cytat:
Napisane przez Baby14 Pokaż wiadomość

Jak byłam dzieckiem to często takie miałam ,później zniknęły na jakiś czas i ostatnio znów się pojawiły.
Dzisiaj w nocy miałam 3 świadome sny jeden po drugim ,ale bardziej zabawne były. Słyszałam ,że w świadomym śnie można się przenieść w jakieś miejsce ,ale mi się to niestety nie udaje i tkwię w jednym.


Co do paraliżu przysennego to mam takie pytanie. Bo pisałam już parę dni temu na innym wątku i niektórzy twierdzą ,że to co mi sie ostatnio przytrafiło to paraliż był .
Otóż nie mogłam zasnąć i coś zaczęło mnie nagle ciągnąć za rękę bardzo mocno. Na początku myślę : co jest , cholera ? siadam na łóżku i próbuje przeciągnąć rękę w moją stronę ,ale się nie da bo to coś dalej ciągnie. No to ja chcę obudzić brata , chcę wołać o pomoc a tu nagle cisza. Niemy krzyk :O wewnątrz krzyczę jak głupia a mimo to nie wydaję żadnego dźwięku. A to coś dalej szarpie , ja już panika i w ogóle po czym stwierdziłam ze się pomodle . Powiedzialam Aniele Boży i to poszło. Zaświeciłam światło i dalej nie dowierzałam w to co się stało. Możliwe że tak wygląda paraliż ?

I w ten sam dzien cos sie tłukło na dole w piecu . Tzn. to wyglądało tak jakby ktoś do niego dorzucał coś no nie wiem , zamykał go i otwierał. Ja i mój brat byliśmy przekonani że to mama albo babcia tam była ,ale rano okazało się że ani jedna ani druga tam nie zajrzała. One też były zdziwione bo mama myslala ze byla tam babcia a babcia ze mama.
dokladnie , to paraliz senny
__________________
Dopiero gdy ulegamy pasji, jesteśmy naprawdę sobą.
Ze wszystkich naszych namiętności
najbardziej określają nas te,
których nie potrafimy okiełznać.

Motocykl
- mój sposób na życie.



talkshit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-03, 13:58   #3714
wyszukiwarka
Zadomowienie
 
Avatar wyszukiwarka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 644
Dot.: Straszny Wątek ;)

też myślę,że to paraliż senny
__________________
Filologia germańska-Wir beginnen ...
wyszukiwarka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-03, 14:04   #3715
mandragona
Marudziara
 
Avatar mandragona
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Z Krainy Kota ...
Wiadomości: 9 061
Dot.: Straszny Wątek ;)

Pamiętam w czasach "młodości" lat 12-16 miałam dziwne sny na "jawie"
czułam wtedy że latam i zwiedzam miasto czy też domy, mieszkania znajomych - dziwne uczucie mogłam się znaleźć tam gdzie chciałam z czasem to zanikło.
__________________


mandragona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-04, 14:02   #3716
veronicas15
Zakorzenienie
 
Avatar veronicas15
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 14 392
Dot.: Straszny Wątek ;)

Cytat:
Napisane przez mandragona Pokaż wiadomość
Pamiętam w czasach "młodości" lat 12-16 miałam dziwne sny na "jawie"
czułam wtedy że latam i zwiedzam miasto czy też domy, mieszkania znajomych - dziwne uczucie mogłam się znaleźć tam gdzie chciałam z czasem to zanikło.
Może doświadczałaś OOBE

Moja mama przestraszyła się dzisiaj odbicia plakatu Johna Lennona w lusterku na moim biurku. Niektórym niewiele potrzeba
__________________
"Take my mind and take my pain
Like an empty bottle takes the rain
And heal, heal, heal, heal."
veronicas15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-04, 14:07   #3717
talkshit
Zakorzenienie
 
Avatar talkshit
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: bawimy się powietrzem.
Wiadomości: 16 564
Dot.: Straszny Wątek ;)

Cytat:
Napisane przez veronicas15 Pokaż wiadomość
Może doświadczałaś OOBE

Moja mama przestraszyła się dzisiaj odbicia plakatu Johna Lennona w lusterku na moim biurku. Niektórym niewiele potrzeba
ja sie kiedys swojego cienia przestraszylam
__________________
Dopiero gdy ulegamy pasji, jesteśmy naprawdę sobą.
Ze wszystkich naszych namiętności
najbardziej określają nas te,
których nie potrafimy okiełznać.

Motocykl
- mój sposób na życie.



talkshit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-04, 14:33   #3718
wyszukiwarka
Zadomowienie
 
Avatar wyszukiwarka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 644
Dot.: Straszny Wątek ;)

Cytat:
Napisane przez talkshit Pokaż wiadomość
ja sie kiedys swojego cienia przestraszylam
__________________
Filologia germańska-Wir beginnen ...
wyszukiwarka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-04, 15:30   #3719
kucyk ponny
Zakorzenienie
 
Avatar kucyk ponny
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 10 505
Dot.: Straszny Wątek ;)

Ja przedwczoraj, może się nie wystraszyłam ale dziwnie się poczułam. Zaścielałam właśnie łóżko i postanowiłam że nie będę go przykrywać kocem. Odwracam się do krzesła gdzie położyłam poduszki, podnosze je i znow odwracam się do łóżka żeby je tam położyć patrze a na łóżku jest piach. Skąd się wziął nie mam pojęcia, bo byłam w skarpetach zreszta nie wchodziłam na łóżko.
Ogólnie mieszkam w UK w dziwnym domu. Mój chłopak lubi miksować, ma takie dwa adaptery. Raz coś robił na nich, dwa działały, nagle patrzy a przycisk stop sam się wcisnął na jednym z nich zaraz patrzy na drugi adapter a tam długi czarny włos leży gdzie wcześniej go nie było. Dodam że mnie wtedy w ogóle w UK nie było i nie mam czarnych włosów.
U nas dużo sie jeszcze działo, ale Tż odmówił jakąś specjalną modlitwe i wszystko ustało.
__________________
"Victory is Mine"



❤Jasmine❤
❤Ruby❤
kucyk ponny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-04, 15:33   #3720
talkshit
Zakorzenienie
 
Avatar talkshit
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: bawimy się powietrzem.
Wiadomości: 16 564
Dot.: Straszny Wątek ;)

Cytat:
Napisane przez kucyk ponny Pokaż wiadomość
Ja przedwczoraj, może się nie wystraszyłam ale dziwnie się poczułam. Zaścielałam właśnie łóżko i postanowiłam że nie będę go przykrywać kocem. Odwracam się do krzesła gdzie położyłam poduszki, podnosze je i znow odwracam się do łóżka żeby je tam położyć patrze a na łóżku jest piach. Skąd się wziął nie mam pojęcia, bo byłam w skarpetach zreszta nie wchodziłam na łóżko.
Ogólnie mieszkam w UK w dziwnym domu. Mój chłopak lubi miksować, ma takie dwa adaptery. Raz coś robił na nich, dwa działały, nagle patrzy a przycisk stop sam się wcisnął na jednym z nich zaraz patrzy na drugi adapter a tam długi czarny włos leży gdzie wcześniej go nie było. Dodam że mnie wtedy w ogóle w UK nie było i nie mam czarnych włosów.
U nas dużo sie jeszcze działo, ale Tż odmówił jakąś specjalną modlitwe i wszystko ustało.
dziwne

mi mama opowiadala ze jak byla w liceum to z kolezankami wywolaly ducha i ponoc potem krzeslo sie samo przesuwalo , lozko bylo cieple jakby ktos na nim lezal itp no nie wiem czy w to wierzyc ale po co by miala mnie mama oklamywac
__________________
Dopiero gdy ulegamy pasji, jesteśmy naprawdę sobą.
Ze wszystkich naszych namiętności
najbardziej określają nas te,
których nie potrafimy okiełznać.

Motocykl
- mój sposób na życie.



talkshit jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-04 17:12:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:51.