Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :) - Strona 102 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-02-04, 12:07   #3031
Iris
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 480
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Czy nakładałyście CDL Pixie na jakiś zielony korektor? Z jakim współpracuje? Dziś dałam na Mint Everyday Minerals, podkład zwarzył się bardziej niż zwykle, powchodził w pory i po 4 godzinach zaczął w niektórych miejscach znikać. Korektora powinnam używać niemal na całej twarzy Nałożyłam na frakcję sojową. A może między frakcją a Mintem dać jeszcze puder?
Iris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-04, 12:51   #3032
_Ewelka___
Zakorzenienie
 
Avatar _Ewelka___
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 672
GG do _Ewelka___
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Cytat:
Napisane przez Moniabunia Pokaż wiadomość
Witam, mam troszku dziwne pytanie Powiedzcie mi proszę, czy to opakowanie na puder z Pixie jest trwałe? Tzn czy się obrazek ściera? Bo zastanawiam się czy kupić pełnowymiarowe opakowanie (bardzo mi się podoba), ale jednak taniej wychodzi kupno 7 próbek
ja kupuje uzupelnienie - refill, za 27 zl.i wsypuje do innego opakowania po podkladzie EDM. Mozna do tego uzyc innego zwyklego opakowaniu po pudrze, kremie mi refill starcza na 3 miesiace no niecale 3

poza tym 1ml to nie jest 1 gram!
__________________
W życiu chodzi o ludzi których spotykasz na swojej drodze i o wszystko co z nimi możesz stworzyć!

Edytowane przez _Ewelka___
Czas edycji: 2011-02-04 o 12:53
_Ewelka___ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-04, 12:57   #3033
Yasinisi
Zakorzenienie
 
Avatar Yasinisi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 9 247
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Dziewczyny mam na wydaniu żółty korektor Pixie.. Zużycie niewielkie ze względu na dużą wydajność.. Myślę, że jakieś 10%.. Ważny do 01.2012.
Nakładany palcem a nie pędzelkiem..
__________________
WYMIANKA

NIE PRZESYŁAM TŁUMACZEŃ KSIĄŻEK!!!
Yasinisi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-04, 13:05   #3034
Moniabunia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Cytat:
Napisane przez _Ewelka___ Pokaż wiadomość
ja kupuje uzupelnienie - refill, za 27 zl.i wsypuje do innego opakowania po podkladzie EDM. Mozna do tego uzyc innego zwyklego opakowaniu po pudrze, kremie mi refill starcza na 3 miesiace no niecale 3

poza tym 1ml to nie jest 1 gram!
Tak wiem tylko nie doczytałam( myślałam że próbka 1gram) Mam właśnie kupione specjalne pudełeczko na podkłady mineralne, ponieważ kupuje sobie tylko próbki Ale tak jak już mówiłam zakochałam się w tym opakowaniu Więc zostanę posiadaczką 1 pełnowymiarowego pudru.
Moniabunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-04, 16:07   #3035
wani
Rozeznanie
 
Avatar wani
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 746
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Pojawily sie aukcje z pedzlem

Ostatecznie sie was poradze moje drogie...
Tak jak pisalam, kolor FLN z EDM byl dla mnie ok. Z pixie na probeczki wybralam sobie:
- Calista 1
- Calista 2
- Breena 2
Czy numerki sa ok? A moze Calista 1 jest bez sensu?
wani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-04, 16:29   #3036
CruelOrchid
Wtajemniczenie
 
Avatar CruelOrchid
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 500
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

moim zdaniem calista 1 ok.. ja mam FLN i na mnie jest on jaśniejszy niż calista 2... dlatego z EDM np używam beige neutral który jest z odcieni Buff jak FLN ale ciut ciemniejsze niż FLN
CruelOrchid jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-04, 16:59   #3037
wani
Rozeznanie
 
Avatar wani
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 746
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

ok, to niech zostanie tak! sprawdze na swojej buzi. Dzieki
wani jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-04, 17:14   #3038
Anchesenpaaton
Przyczajenie
 
Avatar Anchesenpaaton
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 25
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Ja pomimo mojej jasnej cery zmuszona jestem kupić Tinkerbell 3 Jeśli komuś to się przyda - Tinkerbell jest ogólnie sporo jaśniejszy od swoich odpowiedników wśród innych odcieni - Tinkerbell 2 a np. Callista 2 to niebo a ziemia

Co do trwałości pudełeczka - moje bez jednej rysy przetrwało rąbnięcie o podłogę w kuchni (kafelki). A już byłam pewna że po lustereczku zostanie wspomnienie
Anchesenpaaton jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-04, 19:13   #3039
Riddim
Zadomowienie
 
Avatar Riddim
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Ost
Wiadomości: 1 160
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Ja zaczęłam dziś swoją przygodę z minerałami (przyszła przesyłka od Pixie ). Flat topem jestem zachwycona i koniecznie muszę kupić kabuki!

Z zamówionych przeze mnie próbek nie trafiłam w kolory Nigdy nie miałam do czynienia z minerałami, więc próbowałam sama próbować czegoś w kierunku oliwki na poziomie 0, ale jak mówię - bez szału
Na szczęście Pani Sylwia w gratisie do pędzelka wrzuciła mi próbki innych podkładów, które mogłyby pasować i chyba trafiła Najbardziej podpasowały mi kolorki: Calista 1 i Shaylee 0 i stąd moje pytanie - czy to możliwe, że będą dobre dwa, według mnie odległe kolory? Calista jest ziemista przecież a Shaylee ma w sobie tony żółte. A może szukać dalej?

Przy nakładaniu podkładu po raz pierwszy, pod podkład nałożyłam korektor Inglot, który koło minerałów nawet nie leżał. Efekt fatalny, porobiły się takie jakby placki, do których przylepił się podkład. Może korektor powinnam nakładać na podkład? Czy może podkłady mineralne lubią się tylko z korektorami mineralnymi?

Dziękuję tym, którzy przeczytali tego tasiemca i proszę o ewentualne rozwianie moich wątpliwości
__________________
wymieniam kosmetyki
Riddim jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-04, 20:09   #3040
kawa.
Raczkowanie
 
Avatar kawa.
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 363
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Cytat:
Napisane przez Riddim Pokaż wiadomość
Najbardziej podpasowały mi kolorki: Calista 1 i Shaylee 0 i stąd moje pytanie - czy to możliwe, że będą dobre dwa, według mnie odległe kolory? Calista jest ziemista przecież a Shaylee ma w sobie tony żółte. A może szukać dalej?
Kilka osób na forum pisało, że pasuje im nawet po kilka odcieni i w każdym z nich dobrze wyglądają, ale to zazwyczaj były poziomy jaśniejsze: 0 i 1, przy ciemniejszych o wiele bardziej widać różnice w odcieniach (używam Calista 3, a w Shaylee wyglądałam jak chory chińczyk)
Cytat:
Napisane przez Riddim Pokaż wiadomość
Przy nakładaniu podkładu po raz pierwszy, pod podkład nałożyłam korektor Inglot, który koło minerałów nawet nie leżał. Efekt fatalny, porobiły się takie jakby placki, do których przylepił się podkład. Może korektor powinnam nakładać na podkład? Czy może podkłady mineralne lubią się tylko z korektorami mineralnymi?

Dziękuję tym, którzy przeczytali tego tasiemca i proszę o ewentualne rozwianie moich wątpliwości
Kremowe korektory nakładamy na podkład mineralny, bo do nich prochy mocno przywierają i tworzą plamy
kawa. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-04, 20:35   #3041
Yasinisi
Zakorzenienie
 
Avatar Yasinisi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 9 247
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Ja mam 3 różne odcienie w 3 różnych poziomach: Sinnie 1, Cameo 2 i Blossom 3 i w sumie wszystkie mi pasują.. Wystarczy, że jestem odrobineczkę mniej lub więcej opalona i zmieniam odcień.. Na dziś najlepiej leży Cameo 2 (bo w listopadzie byłam w Egipcie i zostało ciut opalenizny) ale przed wyjazdem super pasowało mi Sinnie.. Blossom w sumie też spokojnie mogę teraz nałożyć i ładnie stapia się ze skórą..
Jedynie Sinnie jest wyraźnie jaśniejsza ale cała reszta dla mnie niewiele się różni..
__________________
WYMIANKA

NIE PRZESYŁAM TŁUMACZEŃ KSIĄŻEK!!!
Yasinisi jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-04, 21:06   #3042
Riddim
Zadomowienie
 
Avatar Riddim
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Ost
Wiadomości: 1 160
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Cytat:
Napisane przez kawa. Pokaż wiadomość
Kilka osób na forum pisało, że pasuje im nawet po kilka odcieni i w każdym z nich dobrze wyglądają, ale to zazwyczaj były poziomy jaśniejsze: 0 i 1, przy ciemniejszych o wiele bardziej widać różnice w odcieniach (używam Calista 3, a w Shaylee wyglądałam jak chory chińczyk)

Kremowe korektory nakładamy na podkład mineralny, bo do nich prochy mocno przywierają i tworzą plamy
Ooo, to jest jakiś trop Spróbuję podnieść ton Shaylee do 1 i Caliste do 2, zobaczymy jak będzie.
Radę z korektorem wykorzystam Dziękuję

Cytat:
Napisane przez Yasinisi Pokaż wiadomość
Ja mam 3 różne odcienie w 3 różnych poziomach: Sinnie 1, Cameo 2 i Blossom 3 i w sumie wszystkie mi pasują.. Wystarczy, że jestem odrobineczkę mniej lub więcej opalona i zmieniam odcień.. Na dziś najlepiej leży Cameo 2 (bo w listopadzie byłam w Egipcie i zostało ciut opalenizny) ale przed wyjazdem super pasowało mi Sinnie.. Blossom w sumie też spokojnie mogę teraz nałożyć i ładnie stapia się ze skórą..
Jedynie Sinnie jest wyraźnie jaśniejsza ale cała reszta dla mnie niewiele się różni..
O proszę, no to ja lepiej zachowam wszystkie próbki, nawet te pozornie nie pasujące Dziękuję za wskazówki
__________________
wymieniam kosmetyki
Riddim jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-04, 21:15   #3043
Astro
Zadomowienie
 
Avatar Astro
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 692
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Cytat:
Napisane przez kawa. Pokaż wiadomość
Kremowe korektory nakładamy na podkład mineralny, bo do nich prochy mocno przywierają i tworzą plamy
Nie wyobrażam sobie nałożyć zielony korektor na podkład
__________________
NELSON-X
Astro jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-04, 21:39   #3044
Yasinisi
Zakorzenienie
 
Avatar Yasinisi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 9 247
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Cytat:
Napisane przez Astro Pokaż wiadomość
Nie wyobrażam sobie nałożyć zielony korektor na podkład
Ja tez nie..
__________________
WYMIANKA

NIE PRZESYŁAM TŁUMACZEŃ KSIĄŻEK!!!
Yasinisi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-04, 22:00   #3045
apewu
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Centrum Polski
Wiadomości: 1 961
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Ja też niestety nie mam patentu na zielony korektor. Różowy, żółty i beżowy nie wybija mi się spod podkładu i ładnie stapia, a zielony tak trupio wyłazi, fuj.
apewu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-05, 11:15   #3046
kawa.
Raczkowanie
 
Avatar kawa.
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 363
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Cytat:
Napisane przez Astro Pokaż wiadomość
Nie wyobrażam sobie nałożyć zielony korektor na podkład
No fakt, zapomniałam o zielonych w kremie Używałam tylko EDMowego minta i nakładałam go pod podkład
kawa. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-05, 12:53   #3047
wani
Rozeznanie
 
Avatar wani
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 746
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Czy kosmetyki Pixie maja jakis SPF?
wani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-06, 04:20   #3048
katty86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 634
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Cytat:
Napisane przez wani Pokaż wiadomość
Czy kosmetyki Pixie maja jakis SPF?
Na pewno mają jakiś spf, tylko nie wiadomo jaki.Właściwie to każde kosmetyki mineralne ( i nie tylko) zawierające dwulenek tytanu i/lub tlenek cynku mają pewien spf, ponieważ są to filtry mineralne.
Problem z traktowaniem kolorówki (zarówno mineralnej jak i zwykłych podkładów z filtrami) jako dobre zabezpieczenie przeciwsłoneczne jest taki, że raczej nie nałożysz tyle podkładu, żeby otrzymać porządną ochronę przeciwsłoneczną.
Dlatego, jeśli z jakichś względów (kwasy, leki uwrażliwiające na słońce) zależy Ci na ochronie przeciwsłonecznej to wtedy musisz stosować filtry i to nie spf 5 czy spf 10 tylko np. spf30 czy 50.
Jeśli jednak nie masz jakichś specjalnych wymagań w tym zakresie to kosmetyki mineralne zawierają filtr mineralny w sobie, choć nie jest on duży.
katty86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-06, 07:51   #3049
wani
Rozeznanie
 
Avatar wani
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 746
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Cytat:
Napisane przez katty86 Pokaż wiadomość
Na pewno mają jakiś spf, tylko nie wiadomo jaki.Właściwie to każde kosmetyki mineralne ( i nie tylko) zawierające dwulenek tytanu i/lub tlenek cynku mają pewien spf, ponieważ są to filtry mineralne.
Problem z traktowaniem kolorówki (zarówno mineralnej jak i zwykłych podkładów z filtrami) jako dobre zabezpieczenie przeciwsłoneczne jest taki, że raczej nie nałożysz tyle podkładu, żeby otrzymać porządną ochronę przeciwsłoneczną.
Dlatego, jeśli z jakichś względów (kwasy, leki uwrażliwiające na słońce) zależy Ci na ochronie przeciwsłonecznej to wtedy musisz stosować filtry i to nie spf 5 czy spf 10 tylko np. spf30 czy 50.
Jeśli jednak nie masz jakichś specjalnych wymagań w tym zakresie to kosmetyki mineralne zawierają filtr mineralny w sobie, choć nie jest on duży.
No wlasnie, bylam ciekawa czy wiadomo, jakiej wartosci jest ten filt mineralny.

Moze dziwnie to zabrzmi, ale moj dermatolog zakazal mi stosowania, jakichkolwiek filtrow, ktore naklada sie w postaci plynnej/kremowej itp. Ogolnie moja pielegnacja jest obecnie dosc uboga, bo ogranicza sie do mydla w kostce, kremu nivea w wersji tresciwej, toniku spirytusowego i atredermu Obecnie uzywam mineralow z clinique i na nim wyraznie pisze, ze ma SPF 15. Jestem tez bliska zainteresowania sie produktem z BareMinerals o SPF 30. Bardzo chcialabym stosowac pixie, ale obawiam sie o ta ochrone...
wani jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-06, 08:48   #3050
katty86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 634
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Cytat:
Napisane przez wani Pokaż wiadomość
No wlasnie, bylam ciekawa czy wiadomo, jakiej wartosci jest ten filt mineralny.

Moze dziwnie to zabrzmi, ale moj dermatolog zakazal mi stosowania, jakichkolwiek filtrow, ktore naklada sie w postaci plynnej/kremowej itp. Ogolnie moja pielegnacja jest obecnie dosc uboga, bo ogranicza sie do mydla w kostce, kremu nivea w wersji tresciwej, toniku spirytusowego i atredermu Obecnie uzywam mineralow z clinique i na nim wyraznie pisze, ze ma SPF 15. Jestem tez bliska zainteresowania sie produktem z BareMinerals o SPF 30. Bardzo chcialabym stosowac pixie, ale obawiam sie o ta ochrone...
No tak, ale spf jest wyznaczane przy określonej ilości produktu na twarzy (nie pamiętam dokładnie 0.5-1ml na twarz i szyję). W każdym razie nie jesteś w stanie nałożyć tyle podkładu, żeby nie straszyć otoczenia i mieć określone spf. Natomiast jakaś ochrona na pewno jest, tyle że znacznie mniejsza.

W ogóle to dopiero zauważyłam, że niechcący wprowadziłam Cię w błąd. Patrzę akurat na skład pixie w formule natural finish i zaczynam się zastanawiać jak w nim jest z tymi filtrami i nie tylko, gdyż
dwutlenek tytanu i tlenek cynku są dopiero na końcu składu i to opcjonalnie. Wyżej jest natomiast tin oxide. Może mi ktoś wytłumaczyć co to jest tin oxide?
katty86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-06, 09:01   #3051
serenitasi
Przyczajenie
 
Avatar serenitasi
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 16
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Dziewczyny mam takie pytanie, czy któraś z was zamawiała Pixie w drogerii internetowej Kosmedika?

Złożyłam zamówienie i zaczynam żałować tej "pozornej oszczędności", ponieważ zamówienie ma cały czas status przyjęte mimo, że pieniążki wpłaciłam juz dawno temu, ja rozumiem, że wg. regulaminu realizacja może wynosić 5 dni roboczych, no ale...

Ile czekałyście na swoje Pixie z tego sklepu?
serenitasi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-06, 09:16   #3052
tiramisu_
Wtajemniczenie
 
Avatar tiramisu_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 702
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Cytat:
Napisane przez kawa. Pokaż wiadomość
Kremowe korektory nakładamy na podkład mineralny, bo do nich prochy mocno przywierają i tworzą plamy
Nie zgadzam się z tym. Może źle nakładasz czy coś, albo Twój korektor jest niekompatybilny z danym podkładem... Ja bardzo lubię to w podkladzie mineralnym, że pod mogę nałożyć korektory tam, gdzie potrzebuję i przykryć podkladem i mam super ujednoliconą cerę. Nie mam żadnych plam ani nic w tym stylu Z płynnymi nie jest to takie proste, bo korektor potrafi się nieco zetrzeć..
tiramisu_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-06, 10:06   #3053
Katrina93
Rozeznanie
 
Avatar Katrina93
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 542
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Mnie ciekawi dlaczego w sklepie kosmedika są tylko pędzle od pixie, a podkładów już nie ma. Czyżby wszystkie zostały wykupione? Chociaż to dziwne
Katrina93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-06, 10:11   #3054
kawa.
Raczkowanie
 
Avatar kawa.
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 363
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Cytat:
Napisane przez tiramisu_ Pokaż wiadomość
Nie zgadzam się z tym. Może źle nakładasz czy coś, albo Twój korektor jest niekompatybilny z danym podkładem... Ja bardzo lubię to w podkladzie mineralnym, że pod mogę nałożyć korektory tam, gdzie potrzebuję i przykryć podkladem i mam super ujednoliconą cerę. Nie mam żadnych plam ani nic w tym stylu Z płynnymi nie jest to takie proste, bo korektor potrafi się nieco zetrzeć..
Korektor Pixie u mnie nie sprawdza się w żaden sposób, pod podkład tym bardziej. Odpowiadałam przede wszystkim na posta o korektorze z Inglota, który pod podkładem robił komuś plamy - i tu z doświadczenia wiem, że na tych korektorach (są dość tłuste) robią się plamy z podkładu mineralnego (próbowałam obydwie formuły z Pixie i EDM semi-matte)
kawa. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-06, 10:58   #3055
skarpetta
Wtajemniczenie
 
Avatar skarpetta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lubin (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 2 136
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Cytat:
Napisane przez wani Pokaż wiadomość
No wlasnie, bylam ciekawa czy wiadomo, jakiej wartosci jest ten filt mineralny.

Moze dziwnie to zabrzmi, ale moj dermatolog zakazal mi stosowania, jakichkolwiek filtrow, ktore naklada sie w postaci plynnej/kremowej itp. Ogolnie moja pielegnacja jest obecnie dosc uboga, bo ogranicza sie do mydla w kostce, kremu nivea w wersji tresciwej, toniku spirytusowego i atredermu Obecnie uzywam mineralow z clinique i na nim wyraznie pisze, ze ma SPF 15. Jestem tez bliska zainteresowania sie produktem z BareMinerals o SPF 30. Bardzo chcialabym stosowac pixie, ale obawiam sie o ta ochrone...
Minerały mają spf do 20.

Edytowane przez vril
Czas edycji: 2011-02-10 o 13:34
skarpetta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-06, 11:53   #3056
wani
Rozeznanie
 
Avatar wani
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 746
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Cytat:
Napisane przez katty86 Pokaż wiadomość
No tak, ale spf jest wyznaczane przy określonej ilości produktu na twarzy (nie pamiętam dokładnie 0.5-1ml na twarz i szyję). W każdym razie nie jesteś w stanie nałożyć tyle podkładu, żeby nie straszyć otoczenia i mieć określone spf. Natomiast jakaś ochrona na pewno jest, tyle że znacznie mniejsza.
Tego nie wiedzialam! To jest bardzo cenna informacja, dzieki

Edytowane przez vril
Czas edycji: 2011-02-10 o 13:35
wani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-06, 12:38   #3057
aania88
Rozeznanie
 
Avatar aania88
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 613
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Dziewczyny, doradźcie, bo nie wiem czy rezygnować z minerałów teraz w okresie zimowym. Kończę już jeden podkład NF, skóra się przyzwyczaiła, ale naturalnie mam suchą. W lecie minerały były super, a teraz, nie wiem czy tak męczyć skórę. No i co bedzie lepsze: tabletki, kremy nawilżające i minerały, czy zwykła kolorówka...sama już nie wiem.
aania88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-06, 12:40   #3058
NaKrawedzi
Zakorzenienie
 
Avatar NaKrawedzi
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Moon
Wiadomości: 3 923
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

ja zimą porzuciłam minerały na rzecz tradycyjnych podkładów, ale na wiosnę wracam do minerałków
__________________
NK- Natural Killer


Nakarm pieska



Wymienię
NaKrawedzi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-06, 13:53   #3059
skarpetta
Wtajemniczenie
 
Avatar skarpetta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lubin (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 2 136
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Wiadomo kiedy będzie nowa formuła? Miała byś już na początku roku.

Edytowane przez vril
Czas edycji: 2011-02-10 o 13:35
skarpetta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-06, 15:40   #3060
_Ewelka___
Zakorzenienie
 
Avatar _Ewelka___
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 672
GG do _Ewelka___
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

ja korektor pixie uzywam zwykle na podklad, bo tak moim zdaniem wygląda lepiej, delikatnie wklepując miejsce po miejscu. Zdarza mi sie nalozyc pod podklad, nie zauwazylam zadnej roznicy

mam bezowy, dostalam jako gratis, fajny byl pod oczy, ale rzeczywiscie jak ktos pisal - podkreslal zmarchy
__________________
W życiu chodzi o ludzi których spotykasz na swojej drodze i o wszystko co z nimi możesz stworzyć!

Edytowane przez vril
Czas edycji: 2011-02-10 o 13:36
_Ewelka___ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-29 13:42:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:02.