Ile oszczędzacie / wydajecie pieniędzy na miesiąc? - Strona 61 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-02-13, 11:58   #1801
czarna_kawa80
Zakorzenienie
 
Avatar czarna_kawa80
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 9 993
GG do czarna_kawa80
Dot.: Ile oszczędzacie / wydajecie pieniędzy na miesiąc?

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
W sensie że przy małych prędkościach duże spalanie? To kupowanie Japońców na miasto mały sens ma, dobrze że nie kupiłam Yarisa (bo taki był plan) tylko Piżo
w sensie przy kazdych predkosciach duze spalanie, to wszystko zalezy od tego jak sie jezdzi, bo oczywiscie mozna uprawiac jazde emerycka ale wtedy po co kupowac japonczyka
__________________
Panna Żelazny Zad
wizażuję sobie https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=343695 ZAPRASZAM


https://wizaz.pl/Mikroreklama






jestem zbyt za✂✂✂ista żeby ociekac za✂✂✂istością, to za✂✂✂istość ocieka mną


czarna_kawa80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-13, 12:05   #1802
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Ile oszczędzacie / wydajecie pieniędzy na miesiąc?

Cytat:
Napisane przez czarna_kawa80 Pokaż wiadomość
to wszystko zalezy od tego jak sie jezdzi, bo oczywiscie mozna uprawiac jazde emerycka ale wtedy po co kupowac japonczyka
Ja właśnie jeżdżę emerycko a Japończyka chciałam ze względu na niezawodność więc jest jeszcze możliwa taka motywacja. Ale wyszło Piżo ze względu na możliwość przedłużenia gwarancji producenta na kolejne 3 lata (kupiłam niespełna dwulatka z małym przebiegiem, w takim przypadku Pg daje taką opcję). Teraz pozostaje się modlić by był niezawodny jak Japończyk

W kwestii oszczędności na paliwie, można mieć i to i Japończyka. W rodzinie egzystuje hybryda - Prius (nie moja niestety) który pali coś 5.5 /100 (silnik 1.5).
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-13, 12:45   #1803
painka
Zadomowienie
 
Avatar painka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 202
Dot.: Ile oszczędzacie / wydajecie pieniędzy na miesiąc?

Też jestem z tych "wygodnych". Nawet do sklepu 300m od domu samochodem podjeżdżam, ale to dlatego, że nie chce mi się nosic zakupów. Chociaż teraz przymierzam się do sprzedaży samochodu, bo chcę kupic nowszy, mam już coś na oku ale mi sporo brakuje. Wszystko co by poszło na paliwo itp. itd. wpłacę na konto i z czasem się uzbiera, w kredyty jakoś nie chcę się pakowac

Za 1500zł można dorwac fajną wycieczkę, ale chyba tylko z last minute. Mi udało się kiedyś upolowac Tunezję 5* all inc. za 1250zł za osobę. Ale to już było tzn. "last second" - wycieczka kupiona w środę o 16, w czwartek o 9 rano siedziałam w samolocie

Ah i zarobiłam 170zł na allegro to się pochwalę, zawsze coś do przodu. Byłam na zwolnieniu przez 10 dni więc był czas na zrobienie zdjęc i powrzucanie na allegro
__________________
TP 18.09.2015
painka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-13, 13:24   #1804
agusiownik
Zakorzenienie
 
Avatar agusiownik
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 5 193
Dot.: Ile oszczędzacie / wydajecie pieniędzy na miesiąc?

painka ja też się przymierzam do wystawienia rzeczy na all i zebrać się nie mogę
__________________

agusiownik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-13, 16:15   #1805
pimboLowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 281
Dot.: Ile oszczędzacie / wydajecie pieniędzy na miesiąc?

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
Ja właśnie jeżdżę emerycko a Japończyka chciałam ze względu na niezawodność więc jest jeszcze możliwa taka motywacja. Ale wyszło Piżo ze względu na możliwość przedłużenia gwarancji producenta na kolejne 3 lata (kupiłam niespełna dwulatka z małym przebiegiem, w takim przypadku Pg daje taką opcję). Teraz pozostaje się modlić by był niezawodny jak Japończyk

W kwestii oszczędności na paliwie, można mieć i to i Japończyka. W rodzinie egzystuje hybryda - Prius (nie moja niestety) który pali coś 5.5 /100 (silnik 1.5).
Japończyk i power- oczywiście porządny japończyk z fajnym silnikiem to możemy mówić o przyspieszeniu, ale nie powiedziałabym o niezawodności, 5-10lat temu można było o tych autkach mówić, że są niezawodne, ale nie teraz, co chwile wychodzą różne dziwne sprawy choćby ostatnio problem z Yarisem. Spora wada produkcyjna z układem hamulcowym. Poza tym mój francuz 1,9diesel ostatnio bez problemu śmignął 2,0 benzyna toyota. No ja akurat wiem, że francuz z dobrym dieslem to wygoda, niska norma i przyjemna jazda, jedyny problem to elektryka i komputer. Jak jakaś kontrolka się pojawi to mało który mechanik garażowy sobie poradzi, bo oni mają hopla na punkcie swojej technologii więc trzeba się wybrać do serwisu. No i wymiana żarówek, kurde jak palą to ok, ale jak się przepalą to masakra, bo jest mega problem z dostaniem się do lampy.
pimboLowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-13, 17:06   #1806
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Ile oszczędzacie / wydajecie pieniędzy na miesiąc?

Nie będę się spierać - co do Yarisów nie mam zdania bo nie jeździłam, opinię nt niezawodności tych aut opieram na naszej Corolli, ale to już prawie 10-latka, więc być może tak jak mówisz, to były inne czasy. Fakt faktem, tylko dlatego nie kupiłam Yariski (miałam już upatrzoną konkretną), że okazało się przy okazji wizyty w serwisie (wiadomix że przed zakupem używanego auta, nawet i stosunkowo nowego, ładujemy go na pełen przegląd w ASO), że to jeden z egzemplarzy z felernym fabrycznie pedałem gazu i czymś tam jeszcze. Niby naprawione ale...nie czułam się z tym komfortowo i nie kupiłam tego auta. I koniec końców mam kupiłam co kupiłam i wielką nadzieję że moje doświadczenia z francuską marką będę równie pozytywne

Co do śmignięcia to to akurat dla mnie nie ma znaczenia, jeżdżę ostrożnie, nigdy nie przekraczam dozwolonej prędkości. Ten silnik wystarcza mi w zupełności, zresztą 207 jak na auto w zasadzie miejskie jest sporawy i w nawet trasę ruszyć nim można, choć to auto to jest z założenia mój transport do pracy, która jest nieodległa, i jako taki był pomyślany. Trochę mnie przeraża ta ewentualnie psująca się elektronika i bajery, ale cóż...trzeba mieć nadzieję.

OT nam się chyba zrobił, przepraszam

Edytowane przez anka_res
Czas edycji: 2011-02-13 o 17:08
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-13, 18:47   #1807
kreska333
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 374
Dot.: Ile oszczędzacie / wydajecie pieniędzy na miesiąc?

hejka, całkiem ciekawy off top

ja muszę sie odmóżdżyć po dniu z ksiązką

muszę Wam powiedziec, ze wdrożyłam projekt denko... z powodu braku czasu zużyłam niemal wszytskie potrójne produkty do pielegnacji twarzy. ufff, jeszcze tylko 3 szampony w zapasie i wyjdę na prostą w kosmetykach do wlosów
kreska333 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-13, 19:34   #1808
pimboLowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 281
Dot.: Ile oszczędzacie / wydajecie pieniędzy na miesiąc?

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
OT nam się chyba zrobił, przepraszam
chyba kolezanki się nie obrażą, bo zdarza nam się całkiem często odbiec ot tematu

---------- Dopisano o 20:34 ---------- Poprzedni post napisano o 20:30 ----------

Cytat:
Napisane przez kreska333 Pokaż wiadomość
hejka, całkiem ciekawy off top

ja muszę sie odmóżdżyć po dniu z ksiązką

muszę Wam powiedziec, ze wdrożyłam projekt denko... z powodu braku czasu zużyłam niemal wszytskie potrójne produkty do pielegnacji twarzy. ufff, jeszcze tylko 3 szampony w zapasie i wyjdę na prostą w kosmetykach do wlosów
ojj to ja powinnam zajrzeć w książki,
mój projekt denko wdrążony, w sumie wykańczam puszki i suche jedzenie, od makaronów po ryże i kasze, a jeśli chodzi o łazienke to też całkiem nieźle mi idzie, kremy pomału się kończą, balsamy również póki co mijam wielkim łukiem dział chemiczny w marketach
pimboLowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-13, 19:59   #1809
painka
Zadomowienie
 
Avatar painka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 202
Dot.: Ile oszczędzacie / wydajecie pieniędzy na miesiąc?

Cytat:
Napisane przez agusiownik Pokaż wiadomość
painka ja też się przymierzam do wystawienia rzeczy na all i zebrać się nie mogę
Też ciężko mi się zebrac, a jak się wystawi 3-4 rzeczy to "giną" one przy tej ilości aukcji. Teraz miałam w końcu czas wystawic ich więcej i na szczęście coś tam się sprzedało

A co do allegro to po prostu jestem od tego serwisu uzależniona, dosc sporo kupuję. Korzystam z programu PayBack i dzięki temu mam już punkty na czajnik albo żelazko. Ale zbieram dalej na odkurzacz
__________________
TP 18.09.2015
painka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-13, 20:38   #1810
agusiownik
Zakorzenienie
 
Avatar agusiownik
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 5 193
Dot.: Ile oszczędzacie / wydajecie pieniędzy na miesiąc?

byłam dzisiaj w sklepie i zamiast spożywki nakupiłam słodyczy a miałam przestać się opychać...
__________________

agusiownik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-13, 21:14   #1811
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Ile oszczędzacie / wydajecie pieniędzy na miesiąc?

Cytat:
Napisane przez ViLLeMkA Pokaż wiadomość
no może i bardzo średni, ale all inclusive
Hmmm wiesz, mnie opcja all bardzo nie podnieca, a wiem, jakie sa opcje all w srednich hotelach, patrz niżej.

Cytat:
Napisane przez painka Pokaż wiadomość
Też jestem z tych "wygodnych". Nawet do sklepu 300m od domu samochodem podjeżdżam, ale to dlatego, że nie chce mi się nosic zakupów. Chociaż teraz przymierzam się do sprzedaży samochodu, bo chcę kupic nowszy, mam już coś na oku ale mi sporo brakuje. Wszystko co by poszło na paliwo itp. itd. wpłacę na konto i z czasem się uzbiera, w kredyty jakoś nie chcę się pakowac

Za 1500zł można dorwac fajną wycieczkę, ale chyba tylko z last minute. Mi udało się kiedyś upolowac Tunezję 5* all inc. za 1250zł za osobę. Ale to już było tzn. "last second" - wycieczka kupiona w środę o 16, w czwartek o 9 rano siedziałam w samolocie

Ah i zarobiłam 170zł na allegro to się pochwalę, zawsze coś do przodu. Byłam na zwolnieniu przez 10 dni więc był czas na zrobienie zdjęc i powrzucanie na allegro
Też mi się kiedys udało wyhaczyc Turcje all "niby" dobry hotel za 1500 zł (chyba, cos kolo tego), kupowana 2 dni przed. Z tym, ze ta opcja all miala sie nijak do All z innego hotelu. ubogo to malo powiedziane, ogolnie bida z nedza, glodna chodzilam Lepiej doplacic i miec spokojna glowe.
pumas jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-18, 00:24   #1812
agusiownik
Zakorzenienie
 
Avatar agusiownik
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 5 193
Dot.: Ile oszczędzacie / wydajecie pieniędzy na miesiąc?

jutro jadę na zakupy do lidla
__________________

agusiownik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-18, 14:06   #1813
Mallutka
Zadomowienie
 
Avatar Mallutka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 136
Dot.: Ile oszczędzacie / wydajecie pieniędzy na miesiąc?

Cytat:
Napisane przez Mallutka Pokaż wiadomość
Chodzi o to by popłacić rachunki <u mnie to ok 600zl mieszkanie + 100zl media + 50 zl tel + 80 KKM + 110 zł ortodonta>
a resztę pieniędzy, co u mnie wynosi ok. 1000 zł podzielić na koperty:
5 x koperta na tydzień na jedzenie, myślałam o 100 zł, myślicie, że to realne??
i wydatki typu przyjemności, chciałam się zmieścić w 200zł, w tym są książki, ciuchy, kino, jedzenie na mieście itp itd.

W ten sposób zostawałoby mi ok. 300 zł miesięcznie.

Do tego założyłam sobie słoiczek do którego wrzucam drobniaki na wyprawę w nieznane
Kurcze Dziewczyny został mi tydzień do kolejnego napływu gotówki, a ja:
  • mam 180zł na koncie (zazwyczaj 15 każdego miesiąca korzystam z debetu)
  • mam na oszczędnościowym 278zł i właśnie oglądam wymarzone słuchawki
a zamiast raz byłam u ortodonty 2 razy w tym miesiącu
Aha i źle policzyłam, po opłaceniu rachunków zostaje mi 800zł, a nie 1000zł. Ale nie wiedząc o tym i tak zaoszczędziłam

Podejrzewam, że marzec będzie troszkę trudniejszy, bo ma 5, a nie 4 tygodni. No i pojawiły mi się braki w kosmetyczce.

Ale i tak się nieziemsko cieszę, bo to cudowne uczucie jak zamiast paniki człowiek czuje, że mu po prostu starczy do 1
Mallutka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-18, 15:20   #1814
trupiegi
Zadomowienie
 
Avatar trupiegi
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: z krzesła
Wiadomości: 1 404
Dot.: Ile oszczędzacie / wydajecie pieniędzy na miesiąc?

Cytat:
Napisane przez Mallutka Pokaż wiadomość
Kurcze Dziewczyny został mi tydzień do kolejnego napływu gotówki, a ja:
  • mam 180zł na koncie (zazwyczaj 15 każdego miesiąca korzystam z debetu)
  • mam na oszczędnościowym 278zł i właśnie oglądam wymarzone słuchawki
a zamiast raz byłam u ortodonty 2 razy w tym miesiącu
Aha i źle policzyłam, po opłaceniu rachunków zostaje mi 800zł, a nie 1000zł. Ale nie wiedząc o tym i tak zaoszczędziłam

Podejrzewam, że marzec będzie troszkę trudniejszy, bo ma 5, a nie 4 tygodni. No i pojawiły mi się braki w kosmetyczce.

Ale i tak się nieziemsko cieszę, bo to cudowne uczucie jak zamiast paniki człowiek czuje, że mu po prostu starczy do 1
Jakkolwiek to zabrzmi, przykro mi się zrobiło, gdy przeczytałam te słowa. Niestety wielu uczciwie pracujących Polaków pod koniec miesiąca nie ma już nic w portfelu.
No, ale cieszę się, że udało Ci się zaoszczedzić.
__________________
Śmieciowata telewizja, śmieciowate reklamy, śmieciowate sklepy, śmieciowate sławy, śmieciowate jedzenie, śmieciowata cywilizacja, śmieciowate umowy, śmieciowata sytuacja w kraju, śmieciowate umysły. A ja tak lubię porządek.
trupiegi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-18, 15:28   #1815
Mallutka
Zadomowienie
 
Avatar Mallutka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 136
Dot.: Ile oszczędzacie / wydajecie pieniędzy na miesiąc?

Cytat:
Napisane przez trupiegi Pokaż wiadomość
Jakkolwiek to zabrzmi, przykro mi się zrobiło, gdy przeczytałam te słowa. Niestety wielu uczciwie pracujących Polaków pod koniec miesiąca nie ma już nic w portfelu.
trupiegi a dlaczego ci się zrobiło przykro??
bo ja się jakoś tak "nieuczciwie" poczułam po tych słowach i nie bardzo wiem co dokładnie chciałaś napisać??
Mallutka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-18, 15:50   #1816
trupiegi
Zadomowienie
 
Avatar trupiegi
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: z krzesła
Wiadomości: 1 404
Dot.: Ile oszczędzacie / wydajecie pieniędzy na miesiąc?

Cytat:
Napisane przez Mallutka Pokaż wiadomość
trupiegi a dlaczego ci się zrobiło przykro??
bo ja się jakoś tak "nieuczciwie" poczułam po tych słowach i nie bardzo wiem co dokładnie chciałaś napisać??
Jestem jak najbardziej pozytywnie nastawiona do Twojej osoby. Chodziło mi o to, że w Polsce za normalną, uczciwą pracę płaci się tak mało, że człowiek musi sobie wielu podstawowych rzeczy odmawiać, a pod koniec miesiąca i tak już nie ma.
Oczywiście nie twierdzę, że ci, którzy zarabiają dużo, są nieuczciwi. Niektórzy nie mają wyboru i biorą taką pracę, jaka jest.
Niedługo kończę studia i boję się co będzie dalej... Dlatego mi smutno.
Wracam do pisania pracy mgr.
__________________
Śmieciowata telewizja, śmieciowate reklamy, śmieciowate sklepy, śmieciowate sławy, śmieciowate jedzenie, śmieciowata cywilizacja, śmieciowate umowy, śmieciowata sytuacja w kraju, śmieciowate umysły. A ja tak lubię porządek.
trupiegi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-18, 16:10   #1817
Mallutka
Zadomowienie
 
Avatar Mallutka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 136
Dot.: Ile oszczędzacie / wydajecie pieniędzy na miesiąc?

Cytat:
Napisane przez trupiegi Pokaż wiadomość
Jestem jak najbardziej pozytywnie nastawiona do Twojej osoby.


Cytat:
Chodziło mi o to, że w Polsce za normalną, uczciwą pracę płaci się tak mało, że człowiek musi sobie wielu podstawowych rzeczy odmawiać, a pod koniec miesiąca i tak już nie ma.
Nie wiem czy ja tutaj mogę wrzucić linka do wysokich obcasów??
Tam jest fantastyczny wywiad o pracy dla humanistów, który obala to stwierdzenie:

Cytat:
Niektórzy nie mają wyboru i biorą taką pracę, jaka jest.

Cytat:
Niedługo kończę studia i boję się co będzie dalej... Dlatego mi smutno.
A to akurat chyba naturalne, też się boję, bo po prostu samodzielny start jest trudny i finansowo i psychicznie.
Dla mnie momentami to taka mieszanka lęku przed samodzielnością, przed drogą w nieznane i jednocześnie chęć sprawdzenia się, zobaczenia jak sobie poradzę
Dlatego się uczę i zabezpieczam na wszystkich frontach, bo umiejętność oszczędzania to nie jest coś co wyniosłam z domu, a chciałabym sobie po prostu dobrze z tym co mam radzić
Mallutka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-18, 16:35   #1818
trupiegi
Zadomowienie
 
Avatar trupiegi
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: z krzesła
Wiadomości: 1 404
Dot.: Ile oszczędzacie / wydajecie pieniędzy na miesiąc?

Cytat:
Napisane przez Mallutka Pokaż wiadomość




Nie wiem czy ja tutaj mogę wrzucić linka do wysokich obcasów??
Tam jest fantastyczny wywiad o pracy dla humanistów, który obala to stwierdzenie:






A to akurat chyba naturalne, też się boję, bo po prostu samodzielny start jest trudny i finansowo i psychicznie.
Dla mnie momentami to taka mieszanka lęku przed samodzielnością, przed drogą w nieznane i jednocześnie chęć sprawdzenia się, zobaczenia jak sobie poradzę
Dlatego się uczę i zabezpieczam na wszystkich frontach, bo umiejętność oszczędzania to nie jest coś co wyniosłam z domu, a chciałabym sobie po prostu dobrze z tym co mam radzić
To poproszę o link do artykułu, chociażby na priv.
U mnie oszczędzanie polega na tym, że porównuję ceny, mam pewne nawyki, ulubione marki (chociażby czytam KWC przed wizytą w Rossmannie albo śledze biedronkowe promocje, np. potrzebowałam patelni, a tu oferta za 25 zł). Ale nie odmawiam sobie batonika podczas nauki czy bluzki z lumpka czy wyprzedaży. Na szczęście jeszcze nie muszę płacić rachunków, za pokój mam stałą opłatę, na razie pomieszkuje u mnie TŻ, więc dorzuca połowę, dlatego luty jest lekki.
Boję się co będzie, gdy prądy, gazy, wody, telefony będą atakować mnie z każdej strony... A rodzice nie pomogą, stypy naukowej też nie będzie... Po skończeniu studiów nie chcę, by na moje utrzymanie dawali mi rodzice. Na razie opłacają mi pokój, sieciówkę i jedzenie (niecały 1000 zł; duże miasto akademickie). Resztę (kosmetyki, książki, ubrania itd.) kupuję za swoje.
No, ale na lato mam nadzieję się obronić i odciążyć ich. Zobaczymy jak to będzie.
Po raz trzeci wracam do mojej magisterki :P.
__________________
Śmieciowata telewizja, śmieciowate reklamy, śmieciowate sklepy, śmieciowate sławy, śmieciowate jedzenie, śmieciowata cywilizacja, śmieciowate umowy, śmieciowata sytuacja w kraju, śmieciowate umysły. A ja tak lubię porządek.
trupiegi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-18, 16:53   #1819
Mallutka
Zadomowienie
 
Avatar Mallutka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 136
Dot.: Ile oszczędzacie / wydajecie pieniędzy na miesiąc?

wrzucam dla wszystkich

http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-...bez_etatu.html
Mallutka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-18, 19:45   #1820
agusiownik
Zakorzenienie
 
Avatar agusiownik
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 5 193
Dot.: Ile oszczędzacie / wydajecie pieniędzy na miesiąc?

Cytat:
Napisane przez Mallutka Pokaż wiadomość
Kurcze Dziewczyny został mi tydzień do kolejnego napływu gotówki, a ja:
  • mam 180zł na koncie (zazwyczaj 15 każdego miesiąca korzystam z debetu)
  • mam na oszczędnościowym 278zł i właśnie oglądam wymarzone słuchawki
a zamiast raz byłam u ortodonty 2 razy w tym miesiącu
Aha i źle policzyłam, po opłaceniu rachunków zostaje mi 800zł, a nie 1000zł. Ale nie wiedząc o tym i tak zaoszczędziłam

Podejrzewam, że marzec będzie troszkę trudniejszy, bo ma 5, a nie 4 tygodni. No i pojawiły mi się braki w kosmetyczce.

Ale i tak się nieziemsko cieszę, bo to cudowne uczucie jak zamiast paniki człowiek czuje, że mu po prostu starczy do 1
__________________

agusiownik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-18, 21:41   #1821
TusiaeM
Zakorzenienie
 
Avatar TusiaeM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Z laptopa
Wiadomości: 4 443
Dot.: Ile oszczędzacie / wydajecie pieniędzy na miesiąc?

Cytat:
Napisane przez trupiegi Pokaż wiadomość
Jakkolwiek to zabrzmi, przykro mi się zrobiło, gdy przeczytałam te słowa. Niestety wielu uczciwie pracujących Polaków pod koniec miesiąca nie ma już nic w portfelu.
No, ale cieszę się, że udało Ci się zaoszczedzić.
Ja w tej wypowiedzi nie odczytałam nic negatywnego.
Przecież Mallutka ani nikogo nie oceniała ani nie krytykowała, tylko ucieszyła się, że w tym miesiącu nie ma debetu.
Jestem pewna, że te wszystkie uczciwie pracujące osoby tak samo by się ucieszyły, że udało im się zaoszczędzić.
__________________

I like my money right where I can see it... hanging in my closet!


My life is happening now, not in a one or two years, but now.
TusiaeM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-19, 12:35   #1822
mandarynkka86
Rozeznanie
 
Avatar mandarynkka86
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 798
Dot.: Ile oszczędzacie / wydajecie pieniędzy na miesiąc?

Dziewczyny wiecie co nurtuje mnie od jakiegoś czasu pewna kwestia....
Mam już meza, prace dobra, normalnie w miarę poukladana zycie, ale zawsze klocimy się o to samo Trwa nasza scysja nie dluzej jak 10 min, ale denerwuje mnie to... Moj maz mimo tego, że dobrze zarabiamy (akurat zrządzenie losu) i nie jest nam finansowo ciezko upiera się przy kupowaniu ciuszkow na bazarach, targach itd
Zawsze jak on wraca z zakupow, to przynosi ...ehhh kupuje sobie jakies dżinsy za 40 zł i smieszny top za 30 zł. Nie chodzi o to ze oszczedza, ale on jest zdania tego, że woli miec 10 par dzinsów za 40 zł niż tak jak ja, jedną parę za np 400 zł
dzisiaj znowu masakra w sklepie. Poszlam kupić sobie buty, ktore widzialam już kilka dni temu i bardzo mi się podobaly. Nie zalozę ich do pracy, bo nei wypada, ale na jakies wyjscie czy zakupy jak najbardziej. No i poszlam z nim oczywiscie. Jak zobaczył cene to na caly sklep "ryknął" ze za 380 zł, on kupi sobie przynajmniej 7 par!! Ale siara!! Straszne. Ja i tak je kupilam bo ja wole miec mniej a porzadnych rzeczy a on ...wygladamy razem smiesznie. On w dzinsach za 40 zł i topie za 20-30 zł z butami za 50 zł, a ja odwrotnie. Z ta roznica ze ja mam np 10 par butow na zime, a on ma 30 Ale jakości marnej i wyglad hmmmm.....

Macie tez takie problemy z swoimi facetami, ze wola kupic taniej a wiecej ? Czy to moze ja powinnam przejsc na "jego stronę" i tez tak robic?
__________________
mandarynkka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-19, 12:48   #1823
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Ile oszczędzacie / wydajecie pieniędzy na miesiąc?

Ja bym na Twoim miejscu nie przechodziła na "jego" stronę, bo też nie widzę się w butach za 70 czy 100 zł, a z drugiej strony są osoby, które nie wyobrażają sobie zakupu butów za 400 zł i to moim zdaniem też OK, co kto lubi. Natomiast szczerze mówiąc nie widzę problemu z tym, gdzie Twój men się ubiera - to, że coś jest z targu i za 30 zł to jeszcze nie znaczy z automatu, że to aż wali po oczach i wygląda śmiesznie, zwłaszcza, jeśli kolor & fason są w miarę klasyczne...Z tym, że też nie kumam kupowania 30 (!) par tanich butów. Tak czy tak, chodzi w butach marnej jakości, więc po co topić w tym tyle kasy

Myślę, że to też zależy od Waszej sytuacji finansowej, przychodów, ew. zadłużenia, może on ma to na uwadze?; wiem, że napisałaś, że nie jest Wam ciężko, ale to w sumie nic nie mówi - dla jednego "nie jest ciężko" oznacza, że wystarcza mu do 1., dla drugiego odkładanie 2000 zł / miesiąc to niewiele

Jedyny problem, jak ja bym miała, to gdyby mąż zakazywał mi kupowania lepszych ubrać czy strzelał focha; a poza tym - niech chodzi w czym chce, byle czyste i nie zniszczone!

My two cents ;-)

Edytowane przez anka_res
Czas edycji: 2011-02-19 o 12:50
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-19, 19:40   #1824
mandarynkka86
Rozeznanie
 
Avatar mandarynkka86
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 798
Dot.: Ile oszczędzacie / wydajecie pieniędzy na miesiąc?

Heh wlasnie nie mamy zadnych kredytów, zadluzen, mamy swoja firmę , stabilna pracei i branże w ktorej niegdy nie zgubimy klientow. On wychodzi po prostu z zalozenia, ze woli codziennie zalozyc do pracy inne buty , a ja znowuż wole miec mniej a porządne. Jak widze gatunek tych za 50 zł, a tych za 400 zl-not o nie ma co mowic, roznica jest ogromna , wystarczy sie troche przyjrzec. Nie mamy dzieci, zarabiamy sami na siebie, kancelaria kręci się dobrze. Mi po prostu wstyd jest , jak idziemy np na jakies spotkanie służbowe i tam faceci w garniturach z "wzyszej " pólki a moj maz nie da się przekonac i idzie na takie spotkanie z roznymi waznymi ludźmi w gajerku za 300 zł, dla mnie to koszmar. Jestesmy razem juz kupę lat i wciaz jest tak samo-bez względu na to, czy mamy w miesiacu więcej czy mniej. Czuję sie po porstu źle, kiedy idziemy na jakies przyjecie i tam wystrojone babeczki z mezami, w dobrze skrojonych garniturach. ja zawsze o to dbam, ale ON....i tu jest ten problem.
Wkurza mnie tez to, że on nie widzi nic słego w tym, ze np idzie do sądu (do pracy) w dżinsach za 50 zl, kiedy inni (powiedzmy ze 90% prawnikow) smigają po sądzie w garniturach, albo przynajmniej spodniach "nieco" lepszych, a on wyglada tak jakby zarabial 500 zł niesiecznie i nie stac go bylo na nic lepszego. To mnie najbardziej wkurza.
__________________
mandarynkka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-19, 21:44   #1825
trupiegi
Zadomowienie
 
Avatar trupiegi
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: z krzesła
Wiadomości: 1 404
Dot.: Ile oszczędzacie / wydajecie pieniędzy na miesiąc?

Cytat:
Napisane przez TusiaeM Pokaż wiadomość
Ja w tej wypowiedzi nie odczytałam nic negatywnego.
Przecież Mallutka ani nikogo nie oceniała ani nie krytykowała, tylko ucieszyła się, że w tym miesiącu nie ma debetu.
Jestem pewna, że te wszystkie uczciwie pracujące osoby tak samo by się ucieszyły, że udało im się zaoszczędzić.
Ech, nieporozumienie. Myślę, że każdy pracujący człowiek nie powinien się martwić, czy mu wystarczy do końca miesiąca. Godne płace powinny być normą. Nawet nie przyszło mi do głowy krytykować autorki postu, chodzi mi o to, że pracodawcy płacą tak, że człowiek opłaca rachunki, zapełni lodówkę i nic nie zostaje.
Nie umiem się wypowiadać na tym forum, bo często moje wypowiedzi są źle odczytywane.
__________________
Śmieciowata telewizja, śmieciowate reklamy, śmieciowate sklepy, śmieciowate sławy, śmieciowate jedzenie, śmieciowata cywilizacja, śmieciowate umowy, śmieciowata sytuacja w kraju, śmieciowate umysły. A ja tak lubię porządek.
trupiegi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-19, 22:04   #1826
Mallutka
Zadomowienie
 
Avatar Mallutka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 136
Dot.: Ile oszczędzacie / wydajecie pieniędzy na miesiąc?

Cytat:
Napisane przez trupiegi Pokaż wiadomość
Nie umiem się wypowiadać na tym forum, bo często moje wypowiedzi są źle odczytywane.

trupiegi
ja też na początku poczułam się urażona ale dopytałam i złapałam o co ci chodzi
Może po prostu stosujesz za duże skróty myślowe
Mallutka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-20, 09:13   #1827
bybella
Wtajemniczenie
 
Avatar bybella
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: piernikowe miasto i okolice
Wiadomości: 2 344
Dot.: Ile oszczędzacie / wydajecie pieniędzy na miesiąc?

Cytat:
Napisane przez trupiegi Pokaż wiadomość
Ech, nieporozumienie. Myślę, że każdy pracujący człowiek nie powinien się martwić, czy mu wystarczy do końca miesiąca. Godne płace powinny być normą. Nawet nie przyszło mi do głowy krytykować autorki postu, chodzi mi o to, że pracodawcy płacą tak, że człowiek opłaca rachunki, zapełni lodówkę i nic nie zostaje.
Nie umiem się wypowiadać na tym forum, bo często moje wypowiedzi są źle odczytywane.
ja akurat zrozumiałam o co ci chodzi bo przechodzę właśnie taki okres, że cały czas myślę o pieniądzach i o tym jak ludzie sobie dają rade utrzymując się i zarabiając po 1 tys. zł. ja zarabiam troszkę więcej, mój tż też, mamy plan się wyprowadzić, ale cały czas myślimy czy damy sobie radę. i z czego będziemy odkładać na jakąś wspólna przyszłość, trochę przyjemności, jego studia i ewentualnie nasze skromne przyjęcie weselne w przyszłości. szlag mnie trafia jak myślę o małych zarobkach w tym kraju i wciąż rosnących cenach <typu chleb niedługo po 5 zł!> . niestety mieszkam w małym mieście, wiec w ofertach lepszej pracy niż moja nie przebieram.
A tak w ogóle to lubię podczytywać ten wątek, jest kopalnia pomysłów na to jak oszczędzać itd.
__________________
Szczęśliwy ten, kto ma kogo kochaćhttp://www.suwaczek.pl/cache/4dc7bc6f13.png
Jestem mamą
bybella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-20, 09:23   #1828
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Ile oszczędzacie / wydajecie pieniędzy na miesiąc?

Cytat:
Napisane przez bybella Pokaż wiadomość
ja akurat zrozumiałam o co ci chodzi
I ja też

To prawda, że pracodawcy są często aż podli, oferując takie a nie inne stawki (czekam na jakiegoś miłośnika Lewiatana z tekstem, że oni nie mogą więcej bo Zus podatki bla bla bla ) - prawda jest taka, że niektórzy może i nie mogą więcej płacić, a większość po prostu podle wykorzystuje sytuację (mam na myśli głównie "małych prywatnych"), takie doświadczenia miałam szukając rokk temu pracy w Pl i na szczescie udało mi się uniknąć zatrudnienia u takich np. kwiatków jak pan byznesmen, który uważa, że etat standardowo ma się składać z 60 h tygodniowo rozłożonych na 6, czasem 7 dni za kwotę rzędu 1500 zł .

Z tym, że moja sytuacja finansowa jest na tyle stabilna, że mogłam sobie pozwolić na szukanie pracy przez czasu dłuższy na zasadach płacowych i innych które mi odpowiadały i odrzucić oferty "byznesmenów"; przyznam jednak, że sama często się zastanawiałam - co zrobiłabym z taką "super" ofertą, gdybym miała finansowy nóż na gardle? I chyba jednak nie poszłabym do pracy na zasadach wyzysku. Gdyby ludzie nie zgadzali się na to, pracodawcy musieliby oferować uczciwe warunki (nie mam na myśli wcale 3 tys na start dla każdego; ale przynajmniej kwotę, za jaką się da utrzymać na skromnym poziomie + normalną ilość godzin na etacie, a nadgodziny płatne).
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-20, 09:44   #1829
amfora
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 52
Dot.: Ile oszczędzacie / wydajecie pieniędzy na miesiąc?

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
Gdyby ludzie nie zgadzali się na to, pracodawcy musieliby oferować uczciwe warunki (nie mam na myśli wcale 3 tys na start dla każdego; ale przynajmniej kwotę, za jaką się da utrzymać na skromnym poziomie + normalną ilość godzin na etacie, a nadgodziny płatne).
Koncepcja słuszna, ale mamy wysokie bezrobocie i tak właśnie działa wolny rynek - jeśli można mieć pracownika taniej, to po co płacić więcej. Niektórzy są zdesperowani, aby dostać jakąkolwiek pracę. Do tego dochodzą studenci, którzy mieszkają z rodzicami i mają stosunkowo niskie wymagania finansowe, a za wszelką cenę chcą zdobyć doświadczenie.

Był taki czas przed kryzysem, kiedy to częściej pracownicy mogli stawiać wymagania. Teraz niestety znowu pracodawcy mają silniejszą pozycję. Miejmy nadzieję, że to się w końcu zmieni.
amfora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-20, 11:50   #1830
trupiegi
Zadomowienie
 
Avatar trupiegi
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: z krzesła
Wiadomości: 1 404
Dot.: Ile oszczędzacie / wydajecie pieniędzy na miesiąc?

Właśnie o to mi chodzi. O ten wyzysk. Wiem, że nasza gospodarka nie ma się co równać z niemiecką, ale dobija mnie robienie europejskich cen i wschodnich zarobków; nie oczekuję 35-40 zł za godzinę pracy bez doświadczenia jak w Niemczech, lecz nieco więcej niż 5-6 zł za godzinę stania na mrozie z ulotkami, bo to dla mnie chamstwo ze strony pracodawców. (Przeglądałam oferty pracy na gumtree i tak to wygląda. Na szczęście jeszcze się uczę i mam stypendium).

Nie chcę już dalej pisać na ten temat, bo to do niczego nie prowadzi, jedynie mnoży gorycz. Zastanawiam się jedynie, co można zrobić, by zmienić politykę państwa. Wielu młodych pracuje za granicą, a od 1 maja spodziewamy się kolejnej fali emigracji, tym razem do Niemiec. Czy to władzom nie daje nic do myślenia?

Chciałabym, żeby wszystkie dziewczyny z tego wątku nie musiały oszczędzać, by wystarczyło do końca miesiąca, a żeby oszczędzanie dotyczyło tylko przyjemności
Tego życzę sobie i Wam.
__________________
Śmieciowata telewizja, śmieciowate reklamy, śmieciowate sklepy, śmieciowate sławy, śmieciowate jedzenie, śmieciowata cywilizacja, śmieciowate umowy, śmieciowata sytuacja w kraju, śmieciowate umysły. A ja tak lubię porządek.
trupiegi jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:23.