Stanie w kolejkach w zaawansowanej ciąży... - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-14, 00:28   #91
aquana2607
Raczkowanie
 
Avatar aquana2607
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 79
GG do aquana2607
Dot.: Stanie w kolejkach w zaawansowanej ciąży...

Mnie brat niedawno opowiedział sytuacje z Warszawskiego autobusu, wstał żeby ustąpić miejsca ciężarnej, a tu ... staruszka pod ramieniem mu siada. Staruszka jechała 1 przystanek...
__________________
“Death is a natural part of life. Rejoice for those around you who transform into the Force. Mourn them do not. Miss them do not. Attachment leads to jealously. The shadow of greed, that is.”

“Train yourself to let go of everything you fear to lose.”

aquana2607 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-14, 09:05   #92
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Stanie w kolejkach w zaawansowanej ciąży...

Cytat:
Napisane przez aquana2607 Pokaż wiadomość
Mnie brat niedawno opowiedział sytuacje z Warszawskiego autobusu, wstał żeby ustąpić miejsca ciężarnej, a tu ... staruszka pod ramieniem mu siada. Staruszka jechała 1 przystanek...
oj bo te babcie to takie spryciary są że hej!
gdzie tam do nich kobietom w ciąży...jakiś czas temu miałam ciut podobną akcję no może nie ze staruszką ale z taką "dzidzią piernik"- pani wytleniona na blond z doczepianymi pasemkami różowych włosów, tipsiki dłuższe niż moje całe palce, obcisłe jasne jeansy, różowa kurtka puchowa i ok.50-ciu kilku lat na karku...no dzidzia-piernik jednym słowem...siedzę sobie w najlepsze w autobusie a obok mnie inna dziewczyna (ona od okna), wysiadała, więc przeprosiła mnie- ja jako ciążówka z naprawdę juz dużym brzuszkiem jakoś się wygramoliłam z siedzenia i jej ustępuję w drodze do drzwi autobusu...a w tym samym czasie "dzidzia piernik" bach! swoje torby na miejsce tamtej dziewczyny, bach! swój tyłek na moje miejsce i siedzi zadowolona
ustąpiłam dziewczynie na kilka sekund- żeby wyszła a tamta już się wtranżoliła..przy czym ja stałam obok tego miejsca siedzącego, więc na bank zauważyła moją ciążę i na bank widziała że nie szykuję się do wyjścia...
mówię do niej- na dwóch miejscach pani siedzi?
a ona- nie. Ale nie mam gdzie toreb postawić.
normalnie zatkało mnie...nie wiedziałam co odpowiedzieć
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-14, 09:42   #93
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Dot.: Stanie w kolejkach w zaawansowanej ciąży...

Cytat:
Napisane przez la'Mbria Pokaż wiadomość
ustąpiłam dziewczynie na kilka sekund- żeby wyszła a tamta już się wtranżoliła..przy czym ja stałam obok tego miejsca siedzącego, więc na bank zauważyła moją ciążę i na bank widziała że nie szykuję się do wyjścia...
mówię do niej- na dwóch miejscach pani siedzi?
a ona- nie. Ale nie mam gdzie toreb postawić.
normalnie zatkało mnie...nie wiedziałam co odpowiedzieć
co za babsztyl
Tylko nie mów, że nic jej nie powiedziałaś i stałaś dalej, a ona w najlepsze zajmowała dwa miejsca?
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-14, 09:45   #94
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Stanie w kolejkach w zaawansowanej ciąży...

Dziewczyny współczuję, ale najlepsze że przeważnie każda z nas by się postawiła w takiej sytuacji gdyby nie była w ciąży a teraz jesteśmy " miękkie" , hormony buzują i dajemy za wygraną.

Przepraszam za taki mały off top - la'Mbria gdzie postanowiłaś urodzić ( bo widziałam Cię na wątku o szpitalach a myślałam o tym samym )
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-14, 09:57   #95
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: Stanie w kolejkach w zaawansowanej ciąży...

zurawinka - to pewnie tez zalezy od hormonow w ciazy bo w pierwszej dalabym za wygrana, teraz to za fraki bym chyba wziela
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl
83monia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-14, 10:10   #96
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Stanie w kolejkach w zaawansowanej ciąży...

Cytat:
Napisane przez 83monia Pokaż wiadomość
zurawinka - to pewnie tez zalezy od hormonow w ciazy bo w pierwszej dalabym za wygrana, teraz to za fraki bym chyba wziela

dobre , ale w sumie z taką znieczulicę spotykałam się nie tylko na zewnątrz ale też w szpitalach , patologiach, u lekarzy ginów ... czyli u osób które powinny pomagać
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-14, 10:29   #97
aja1
Zakorzenienie
 
Avatar aja1
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: z domu :)
Wiadomości: 4 644
Dot.: Stanie w kolejkach w zaawansowanej ciąży...

Cytat:
Napisane przez la'Mbria Pokaż wiadomość
mówię do niej- na dwóch miejscach pani siedzi?
a ona- nie. Ale nie mam gdzie toreb postawić.
normalnie zatkało mnie...nie wiedziałam co odpowiedzieć
Ja to bym jej powiedziała "Najlepiej na głowie, jak Pani nie wie gdzie "
Dobrze, że ja nie jeżdżę komunikacją miejską bo normalnie
__________________
Moja Kasia 02.02.2004
Moja Basia 17.04.2011

Mój Aniołek 30.12.2016
aja1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-15, 11:53   #98
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Stanie w kolejkach w zaawansowanej ciąży...

Cytat:
Napisane przez aja1 Pokaż wiadomość
Ja to bym jej powiedziała "Najlepiej na głowie, jak Pani nie wie gdzie "
Dobrze, że ja nie jeżdżę komunikacją miejską bo normalnie
wiecie- jechałam jeszcze jeden przystanek tylko, a autobus już ruszył...no i szczerze mówiąc- wmurowało mnie, szczęka opadła...nic jej bezpośrednio nie powiedziałam tylko sobie mruknęłam pod nosem, ze jak ciężarnej się nie ustąpi to cała masa nieszczęść ją oblegnie- czego serdecznie życze- tak mruknęłam żeby pół autobusu słyszało...
Akurat jak skończyłam to autobus dojechał na mój przystanek- więc tylko sie szeroko uśmiechnęłam i powiedziałam "niech pani uważa na siebie, zeby nogi nie złamać"
tak wiem- wredna czarownica ze mnie no ale co miałam pyskować?
a tak- niedaj boże cokolwiek sie jej stanie, ot-pośliźnie się, to sobie przypomni...hehe...złośli wą ciężarną

---------- Dopisano o 12:53 ---------- Poprzedni post napisano o 12:51 ----------

Cytat:
Napisane przez żurawinka Pokaż wiadomość
Przepraszam za taki mały off top - la'Mbria gdzie postanowiłaś urodzić ( bo widziałam Cię na wątku o szpitalach a myślałam o tym samym )
tak tak...będziemy się razem meczyć w sali poporodowej typu "trójka" w 6 babeczek wesoło będzie...oby nam się udały lekkie i bezbolesne porody i zebyśmy trafiły na fajną "ekipę"...
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 21:51   #99
traicionera
Zakorzenienie
 
Avatar traicionera
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 10 917
Dot.: Stanie w kolejkach w zaawansowanej ciąży...

Ja akurat nie mam problemów z ustępowaniem miejsca, bo praktycznie zawsze od razu wstaje przynajmniej jedna osoba (z przewaga kobiet, a jeśli mężczyźni, to raczej ci młodsi, bo takim w wieku 50 w gore już chyba za ciężko). Co ciekawe, dość często się zdarza, ze ustępują mi miejsca już takie mocno starsze panie (brzuch mam naprawdę wielki ) A jeśli się zdarzy, ze mnie w tłoku nikt nie zauważa, to nie bawię się w sentymenty, tylko pytam pierwszego lepszego młodzieńca, czy mógłby mi ustąpić miejsca. może i nie mam ciąży zagrożonej, ale w komunikacji miejskiej tak zarzuca, ze po minucie takiego stania niechybnie wylądowałabym brzuchem na jakimś drążku czy oparciu, a bezpieczeństwo mojej dzidzi jest dla mnie priorytetem. I nie uważam, żeby to była jakaś swiętokrowowatość, ale zdrowy rozsadek.
traicionera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-16, 20:03   #100
bianeczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar bianeczkaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 13 955
Dot.: Stanie w kolejkach w zaawansowanej ciąży...

Teraz jest o tyle dobrze, że u mnie w marketach można zrobić zakupy przez internet. Ale tak na ogól to jest różnie. U mnie w Tesco kasjerki same odsyłają do kas uprzywilejowanych, dużym udogodnieniem są kasy samoobsługowe Są 4 i jest mnóstwo miejsca. Innym rozwiązaniem są zakupy z osobą towarzyszącą. Np. mąż stoi przy kasie a ty idziesz na ławeczkę. Można też chodzić do sklepu w godzinach kiedy nie ma tłoku. No nie wiem, dla mnie to nie problem zorganizować sobie czas. Bo skoro wiem, że nie mogę stać w kolejce, to nie idę do sklepu po 16 jak wszyscy wychodzą z pracy Co do odpowiednich kas. Nigdy bardziej mnie nie denerwowało, jak przychodziła laska z brzuchem, w szpilkach! i z zacięciem mówi, że ja "mam ją przepuścić!" Prawda jest taka, że ja mogę ją przepuścić, ale nie muszę i czasem cieżarnym kobietom też przydałoby się trochę kultury. Wystarczyłoby grzeczne "przepraszam, czy mogłabym skorzystać z pierwszeństwa" Osobiście jak widzę to staram się ustępować i miejsca w autobusie i w innych sytuacjach. Sama juz niedługo odczuję to na własnej skórze. Chyba będę wypinać brzuch i wzdychać

---------- Dopisano o 21:03 ---------- Poprzedni post napisano o 20:58 ----------

Cytat:
Napisane przez la'Mbria Pokaż wiadomość
oj bo te babcie to takie spryciary są że hej!
gdzie tam do nich kobietom w ciąży...jakiś czas temu miałam ciut podobną akcję no może nie ze staruszką ale z taką "dzidzią piernik"- pani wytleniona na blond z doczepianymi pasemkami różowych włosów, tipsiki dłuższe niż moje całe palce, obcisłe jasne jeansy, różowa kurtka puchowa i ok.50-ciu kilku lat na karku...no dzidzia-piernik jednym słowem...siedzę sobie w najlepsze w autobusie a obok mnie inna dziewczyna (ona od okna), wysiadała, więc przeprosiła mnie- ja jako ciążówka z naprawdę juz dużym brzuszkiem jakoś się wygramoliłam z siedzenia i jej ustępuję w drodze do drzwi autobusu...a w tym samym czasie "dzidzia piernik" bach! swoje torby na miejsce tamtej dziewczyny, bach! swój tyłek na moje miejsce i siedzi zadowolona
ustąpiłam dziewczynie na kilka sekund- żeby wyszła a tamta już się wtranżoliła..przy czym ja stałam obok tego miejsca siedzącego, więc na bank zauważyła moją ciążę i na bank widziała że nie szykuję się do wyjścia...
mówię do niej- na dwóch miejscach pani siedzi?
a ona- nie. Ale nie mam gdzie toreb postawić.
normalnie zatkało mnie...nie wiedziałam co odpowiedzieć
zapytałam ją czy skasowała bilet za torby, no chyba że już jeździ jako emerytka
__________________
Pozdro

Zapraszam na mojego BLOGA KOSMETYCZNEGO
http://carlacosmetics.blogspot.com/

22.08.2015 - Nasza Jagodzianka

Wspólnie zamawiamy buty
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778031


bianeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-17, 13:43   #101
Foka29
Zadomowienie
 
Avatar Foka29
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 567
Dot.: Stanie w kolejkach w zaawansowanej ciąży...

Cytat:
Napisane przez la'Mbria Pokaż wiadomość
oj bo te babcie to takie spryciary są że hej!
gdzie tam do nich kobietom w ciąży...jakiś czas temu miałam ciut podobną akcję no może nie ze staruszką ale z taką "dzidzią piernik"- pani wytleniona na blond z doczepianymi pasemkami różowych włosów, tipsiki dłuższe niż moje całe palce, obcisłe jasne jeansy, różowa kurtka puchowa i ok.50-ciu kilku lat na karku...no dzidzia-piernik jednym słowem...siedzę sobie w najlepsze w autobusie a obok mnie inna dziewczyna (ona od okna), wysiadała, więc przeprosiła mnie- ja jako ciążówka z naprawdę juz dużym brzuszkiem jakoś się wygramoliłam z siedzenia i jej ustępuję w drodze do drzwi autobusu...a w tym samym czasie "dzidzia piernik" bach! swoje torby na miejsce tamtej dziewczyny, bach! swój tyłek na moje miejsce i siedzi zadowolona
ustąpiłam dziewczynie na kilka sekund- żeby wyszła a tamta już się wtranżoliła..przy czym ja stałam obok tego miejsca siedzącego, więc na bank zauważyła moją ciążę i na bank widziała że nie szykuję się do wyjścia...
mówię do niej- na dwóch miejscach pani siedzi?
a ona- nie. Ale nie mam gdzie toreb postawić.
normalnie zatkało mnie...nie wiedziałam co odpowiedzieć
Jakby na mnie trafiła byłby opr.
Ciężarna czy nie - czegoś takiego się po prostu nie robi nikomu!
A torby można wziąc na kolana albo postawic pod nogami.
Foka29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-17, 18:15   #102
bianeczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar bianeczkaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 13 955
Dot.: Stanie w kolejkach w zaawansowanej ciąży...

Dzisiaj zrobiłam test w aptece, wywaliłam jeszcze nie taki duży brzuch, kolejka ogromna, a gdzie tak, wszyscy przylepieni do lady, ostro oglądają co jest na wystawie a przy kasie kartka, że bez kolejki są obsługiwani:
kombatańci (nie wiem czy dobrze to napisała
osoby po przeszczepach
dawcy do przeszczepów
i coś tam jeszcze, ale o kobietach w ciąży ani widu, ani słychu
__________________
Pozdro

Zapraszam na mojego BLOGA KOSMETYCZNEGO
http://carlacosmetics.blogspot.com/

22.08.2015 - Nasza Jagodzianka

Wspólnie zamawiamy buty
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778031


bianeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-18, 07:53   #103
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: Stanie w kolejkach w zaawansowanej ciąży...

bianeczka - bo w mło której instytucji jest nakaz puszczania cieżarnych czyz dziećmi poza kolejnością. że tak powiem za komuny był taki przepis ale go znieśli i teraz musimy liczyć na... tfu... kulturę stojacych w kolejce
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl
83monia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-18, 22:58   #104
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Stanie w kolejkach w zaawansowanej ciąży...

Cytat:
Napisane przez 83monia Pokaż wiadomość
bianeczka - bo w mło której instytucji jest nakaz puszczania cieżarnych czyz dziećmi poza kolejnością. że tak powiem za komuny był taki przepis ale go znieśli i teraz musimy liczyć na... tfu... kulturę stojacych w kolejce
oj sie to "TFU" ciśnie na usta...
dziś wypróbowałam metodę na "pan też w ciąży?!" w markecie- śmiech na trzy kasy był z gościa...ale niestety nie działa- jak burak wyłożył swoje zakupy na taśmę to juz po ptokach
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-19, 22:34   #105
traicionera
Zakorzenienie
 
Avatar traicionera
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 10 917
Dot.: Stanie w kolejkach w zaawansowanej ciąży...

Mnie ostatnio powiedział pan na kasie w takim mniejszym markecie, po tym jak odstałam dobrych 10 minut w kolejce, żebym następnym razem wchodziła poza kolejnością, bo tam akurat nie ma kas dla uprzywilejowanych. Jeśli tylko gdzieś są, to idę i korzystam, nie mam sentymentów wobec młodych chłopaków ze zgrzewkami piwa, którzy najgłośniej protestują
traicionera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-20, 09:10   #106
roxi1980
Zakorzenienie
 
Avatar roxi1980
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 832
Dot.: Stanie w kolejkach w zaawansowanej ciąży...

Cytat:
Napisane przez la'Mbria Pokaż wiadomość
oj sie to "TFU" ciśnie na usta...
dziś wypróbowałam metodę na "pan też w ciąży?!" w markecie- śmiech na trzy kasy był z gościa...ale niestety nie działa- jak burak wyłożył swoje zakupy na taśmę to juz po ptokach
niemniej jednak uważam, że warto było... choćby dla tej reakcji słyszących (tak, tak... wredna jestem... )
__________________

roxi1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-14, 13:44   #107
Martha82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 120
Dot.: Stanie w kolejkach w zaawansowanej ciąży...

Mnie się wydaje, że z takimi ludźmi trzeba ostro postępować. Tylko z drugiej strony łatwo mówić, trudno zrobić. Sama zazwyczaj muszę się nieźle wkurzyć, żeby komuś nawrzucać ;-)

Ostatnio np. sąsiad pierwszy był przy drzwiach do klatki, otworzył je, ale jeszcze nogą sobie przytrzymał przy podnoszeniu siatek, żeby tylko nie wpuścić mnie pierwszej. Szkoda gadać po prostu.

Z kolejkami w sklepach na razie nie mam problemów, bo brzuszek mam dość mały i dolegliwości związane z mrowieniem czy drętwieniem nóg dopiero się zaczynają. Ale zdarzyło mi się umówić do lekarza i czekać 40 minut (po tym czasie już poszłam do domu i jak się okazało, lekarz była wolna dopiero po godzinie od momentu, w którym miałam do niej wejść), mimo że pacjenci się nie kłócili o to, kto ma pierwszy wejść tylko lekarz wzywała po kolei. A już wchodząc do gabinetu mnie widziała - mojego stanu też już wtedy nie dało się ukryć.
__________________
Przebieg ciąży i porodu - dla ciężarnych i młodych mamusiek
Parentingowo - a to już dla rodziców małych dzieci
Martha82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-14, 13:50   #108
traicionera
Zakorzenienie
 
Avatar traicionera
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 10 917
Dot.: Stanie w kolejkach w zaawansowanej ciąży...

jak idę do lekarza, to tez czekam na swoja kolejkę, chociaż jestem w 9 miesiącu ciąży. i nie uważam tego za dziwne, ważne, żebym miała gdzie usiąść. Tak samo na poczcie-biorę numerek, siadam i czekam, a kolejki są zawsze pierońskie. Za to w recepcji przychodni czy w zabiegowym zawsze jest wywieszona karteczka, ze ciężarne i inwalidzi maja pierwszeństwo i nie czekam nigdy w kolejce, jak mnie pielęgniarka nawet nie przyuważy (a zawsze przyuważa), to sama wejdę, bo nie będę na czczo wysiadywać gdzieś i czekać, aż zemdleje.
__________________
przeczytane książki
2018 rok -100
2017 rok-100
2016 rok -100
2015 rok -105
2014 rok-61
2013 rok-58
2012 rok-35


Komu komu, czyli książki do oddania
traicionera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-08, 10:26   #109
beatkap1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 212
Dot.: Stanie w kolejkach w zaawansowanej ciąży...

A ja powiem tylko tyle - do 7 miesiąca wychodziłam z założenia, że to nie choroba. Kolejki, jazda autobusem, noszenie toreb - wszystko było ok. A tu nagle informacja, ze mam duzo lezeć, nie przemęczać się, odpoczywać, bo jesli nie to czeka mnie przedwczesny poród. Zmienia to punkt widzenia o 180 stopni. Nie należę do osób, które wykłócą się o miejsce w kolejce, wiec do sklepów zabieram męża i on walczy za mnie rozstawiając po kątach wszystkich emerytów, którzy moją zagrożoną przedwczesnym porodem ciążę traktują jako coś "mniej uprzywilejowanego" niż ich kartę emeryta/rencisty. Mam ogromny szacunek do starszych ludzi, zawsze idę im na rękę, przed ciążą i w I i II trymestrze nie było mowy bym traktowała siebie lepiej niż ich. Ale to się zmienia, jeśli wiesz, że po prostu nie powinnaś tego robić. Ze długie stanie może Ci zagrozić, albo że trzymanie się szyb w zatłoczonym autobusie nie jest tak bezpieczne jak siedzenie w fotelu. I obiecuję sobie, że choćbym była 20 lat po porodzie i po ciąży, zawsze kobiecie w takiej sytuacji pójdę na rękę. Bo wiem, jak czasami jest ciężko. Tak więc nie będę za 40 lat tą staruszką, która zarzuci jakiejś ciężarówce że ma stać, bo ja jestem starsza
beatkap1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-08, 13:18   #110
dygotka8
Zakorzenienie
 
Avatar dygotka8
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: xxxxxx
Wiadomości: 7 692
Dot.: Stanie w kolejkach w zaawansowanej ciąży...

beatkap1 to prawda,że Ci starsi ludzie uważają,że każdy powinien im ustapić,a czerwone światło na przejściu dla pieszych od razu powinno być zielone gdy tylko do niego podejdą....mają do nas młodych pretensję,a sami pokazują klase wykłucając się,ze ja stojąc obok czesto się wstydzę za tych starszych ludzi....
ja od I trymestru muszę na siebie uważać,doktor kaze mi zawsze siadać w autobusie bo nie daj Boże przyhamuje i co wtedy...dźwigać też mi nie wolno,ale i tak na zakupy musze chodzić sama.
pamiętam,że to był II trymestr,akurat byłam po usg genetycznym- wsiadłam do autobusu,usiadłam-przede mną stała dziewczyna w 7 może m-cu,ale nikt jej miejsca nie ustapił(w maju to było cieplutko bardzo),ale ja wstałam i jej ustąpiłam miejsca modląc się w duchu by kierowca nie musiał jakichś dziwnych manerwów wykonywać bym nie ucierpiła na tym....

ale co mnie drażni ?to to,że jak młoda mamusia idzie z wózkiem to NIGDY nei zjedzie nawet 5 cm z drogi by wyminąć się bezproblemowo-to zawsze ja musze schodzić mimo,że z torbami pełnymi zakupów idę....ehh
__________________

dygotka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-08, 13:41   #111
beatkap1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 212
Dot.: Stanie w kolejkach w zaawansowanej ciąży...

Cytat:
Napisane przez dygotka8 Pokaż wiadomość
beatkap1 to prawda,że Ci starsi ludzie uważają,że każdy powinien im ustapić,a czerwone światło na przejściu dla pieszych od razu powinno być zielone gdy tylko do niego podejdą....mają do nas młodych pretensję,a sami pokazują klase wykłucając się,ze ja stojąc obok czesto się wstydzę za tych starszych ludzi....
ja od I trymestru muszę na siebie uważać,doktor kaze mi zawsze siadać w autobusie bo nie daj Boże przyhamuje i co wtedy...dźwigać też mi nie wolno,ale i tak na zakupy musze chodzić sama.
pamiętam,że to był II trymestr,akurat byłam po usg genetycznym- wsiadłam do autobusu,usiadłam-przede mną stała dziewczyna w 7 może m-cu,ale nikt jej miejsca nie ustapił(w maju to było cieplutko bardzo),ale ja wstałam i jej ustąpiłam miejsca modląc się w duchu by kierowca nie musiał jakichś dziwnych manerwów wykonywać bym nie ucierpiła na tym....

ale co mnie drażni ?to to,że jak młoda mamusia idzie z wózkiem to NIGDY nei zjedzie nawet 5 cm z drogi by wyminąć się bezproblemowo-to zawsze ja musze schodzić mimo,że z torbami pełnymi zakupów idę....ehh
to wszystko racja, co piszesz. Własnie najgorsze jest to, że najczęściej to kobiety tak traktują kobiety. A jak już słyszę taką jedną z drugą, że "w jej czasach to się rodziło w polu podczas wykopywania ziemniaków" to mnie krew zalewa... Są czasy niestety inne. o ciąże jest trudno, o doczekanie do szczęśliwego rozwiązania również jest trudno. Dlatego nie daj się, nie ustepuj nikomu. Bo nie robisz tego dla siebie!
A dlaczego na zakupy sama? Zosia -Samosia z ciebie czy takie życie, że nie ma towarzysza czy rodzinki w pobliżu? Nie wtrącam się, ale wiesz... czasami warto poprosić o pomoc, choćby mamę Chociaż ja to tez należę do takich istot co wszystko chcą same robic... Ale kiedy w gre wchodzi dobro mojej Hanki to wyłączam wszystkie wyrzuty sumienia i wykorzystuję kogo trzeba
beatkap1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-08, 13:53   #112
dygotka8
Zakorzenienie
 
Avatar dygotka8
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: xxxxxx
Wiadomości: 7 692
Dot.: Stanie w kolejkach w zaawansowanej ciąży...

jestem na zwolnieniu i w ciągu dnia jestem sama,a mąż pracuje więc dobrze,że sklep mam blisko-no i spacer dzięki temu zapewniony oczywiście zgrzewki wody nie kupuję tylko to co na dany dzien potrzbuję.a rodzina mieszka gdzie indziej więc musze liczyć na siebie
__________________

dygotka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-09, 08:43   #113
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: Stanie w kolejkach w zaawansowanej ciąży...

Cytat:
Napisane przez dygotka8 Pokaż wiadomość
beatkap1 to prawda,że Ci starsi ludzie uważają,że każdy powinien im ustapić,a czerwone światło na przejściu dla pieszych od razu powinno być zielone gdy tylko do niego podejdą....mają do nas młodych pretensję,a sami pokazują klase wykłucając się,ze ja stojąc obok czesto się wstydzę za tych starszych ludzi....
Jakby mi ktoś z ust wyjął

Pisałam tu pół roku temu bedac w I trymestrze, teraz jestem w III i nietrudno nie zauwazyc mojego brzucha w letnie dni.

W kolejce w laboratorium przepuszczono mnie az RAZ i tylko dlatego,ze narobiła kobieta szumu, ze duszno i ze nikt nie widzi młodej mamy.
Nie przepychałam sie, bo byłam swiadkiem jak dosc,ze nikt nie przepuscił, to nie ustapił miejsca, tu cytuje Pana w wieku 70+ "pi***** sie potrafi" .

W hipermarkecie moj maz robi zakupy a ja z reguł siedze na łąweczc ei czekam,bo nie mam siły chodzic i pojawia sie problem jak ida dziadki obładowane jakby sie III wojna swiatowa zblizała i dupenklac i wyjmuja zakupy i układaja na ławeczce. wtedy mama tyłek ciezki jak z marmuru, bo nie widze sensu ustepowania 5 kilu cukru

Nie ma szacunku w naszym społeczenstwie do młodych mam, szczegolnie z ust osob starszych mozna usłyszec ciekawe komenatrze. Moja tesciowa tez uwaza,ze wyolbrzymiam,że ciaza to nic takiego,ze co moze mi się stać.
Niestety jestesmy słąbszego zdrowia, ciezej nam sie zachodzi w ciaze i ciezej ja donosi- stres, zywnosc i wiek, jestesmy starsze od naszych mam i babć.

Po porodzie za to wszyscy zagladaja do wozeczka- jaki piekny jaki cudny bobas podobny do mamusi...
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-09, 10:37   #114
traicionera
Zakorzenienie
 
Avatar traicionera
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 10 917
Dot.: Stanie w kolejkach w zaawansowanej ciąży...

Zauważyłam, ze teraz, gdy chodzę czy jeżdżę komunikacja miejska z dzieckiem w nosidełku, to ludzie prędzej ustępują miejsca czy przepuszczają w kolejce niż gdy miałam wielki brzuch.
__________________
przeczytane książki
2018 rok -100
2017 rok-100
2016 rok -100
2015 rok -105
2014 rok-61
2013 rok-58
2012 rok-35


Komu komu, czyli książki do oddania
traicionera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-09, 11:04   #115
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: Stanie w kolejkach w zaawansowanej ciąży...

Cytat:
Napisane przez traicionera Pokaż wiadomość
Zauważyłam, ze teraz, gdy chodzę czy jeżdżę komunikacja miejska z dzieckiem w nosidełku, to ludzie prędzej ustępują miejsca czy przepuszczają w kolejce niż gdy miałam wielki brzuch.
o tym pisałam. A w ciazy byłąs niewidoczna
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-09, 11:36   #116
meeg_
Raczkowanie
 
Avatar meeg_
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 248
Dot.: Stanie w kolejkach w zaawansowanej ciąży...

Ja miałam szczęście w aptece - mega kolejka, bo tam są bardzo tanie leki i stoi zawsze tyle osób jak za papierem toaletowym w PRL-u A tu jeden mężczyzna o dziwo na cały głos - Pani jest w ciąży i nie powinna Pani stać w kolejce. Powiedział to na tyle głośno, że wszyscy dobrze usłyszeli ale inne osoby już nie były tak entuzjastycznie nastawione do przepuszczenia.
W Tesco stojąc przy kasie dla "uprzywilejowanych" zostałam raz poproszona o przejście do przodu. Ale mina Pani, która właśnie miała być obsługiwana była tak wiele mówiąca, że aż mi się głupio zrobiło i jakieś głupie wyrzuty sumienia miałam, że skorzystałam z oferty "bez kolejki".
Na poczcie tylko raz jedna Pani stwierdziła, że powinnam podejść bez kolejki - ale to było stwierdzenie Pani, która stała za mną a nie przede mną i inni nie zwrócili na to uwagi, a ja nie umiem wykorzystywać takich sytuacji niestety i stałam grzecznie dalej.

Raz w banku miałam śmieszną historię, gdy jedna z kasjerek miała jakiś dość duży problem i zrobiła się meeegaa kolejka. Wtedy wyszedł ochroniarz i zaproponował mi krzesło do siedzenia, ale najlepszy był jeden facet za mną, który tak się miotał, że musi stać w kolejce i taki był wkurzający, że sama zaproponowałam, że go przepuszczę - no i głupio mu się zrobiło, po czym sobie poszedł

Ja mam jeszcze jeden patent - zauważyłam, że w Leclercu na moim osiedlu są kasy na stoisku alkoholowym - ale są to kasy ogólne (czyli nie muszę kupować alkoholu aby z nich skorzystać) i tam jeśli w ciągu dnia stoi jedna osoba to max - więc nawet nie podchodzę do kasy pierszeństwa a od razu idę na stoisko alkoholowe

No i niestety przychodnia - tutaj dopiero interwencja kogoś z personelu pomaga. Jeszcze młodsi ludzie przepuszczą, ale starsi niestety nigdy, a na dodatek zwyzywać mogą....

Z masowej komunikacji na szczęście nie korzystam
meeg_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-09, 14:58   #117
traicionera
Zakorzenienie
 
Avatar traicionera
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 10 917
Dot.: Stanie w kolejkach w zaawansowanej ciąży...

Cytat:
Napisane przez lemoorka Pokaż wiadomość
o tym pisałam. A w ciazy byłąs niewidoczna
Nie no, sporo ludzi widziało, ale się zdarzały czasem fajne kwiatki, ze ktoś się gapi w mój brzuch jak sroka w gnat, obcina od góry do dołu, a jak w końcu poprosiłam o ustąpienie miejsca, to nagle- o jeju, nie zauważyłem pani Na poczcie zawsze musiałam odczekać swoje i nigdy nikt mi nie zaproponował przepuszczenia w kolejce, mimo, ze duszno tam było niesłychanie, nawet jak siedziałam, to mi się w głowie kręciło, a teraz tylko weszłam z dzieckiem i zaraz babki jednogłośnie, ze muszę bez kolejki, ze powinny być specjalne dla kobiet z dziećmi (zaznaczam, ze dzieć spal, wiec nie był dokuczliwy dla uszu)
__________________
przeczytane książki
2018 rok -100
2017 rok-100
2016 rok -100
2015 rok -105
2014 rok-61
2013 rok-58
2012 rok-35


Komu komu, czyli książki do oddania
traicionera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-12, 19:02   #118
bella7
Zakorzenienie
 
Avatar bella7
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 5 507
GG do bella7
Dot.: Stanie w kolejkach w zaawansowanej ciąży...

to mnie w komunikacji miejskiej po porodzie (cc) ustępowali miejsca bo miałam brzuszek po ciążowy...
__________________
Lenka i Lilianka 26.04.2011r.
Miłosz 19.01.2014r.
bella7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:28.