partner chce, żebym schudła - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-15, 21:14   #1
Sanana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 9

partner chce, żebym schudła


czy to zawsze oznacza, że czas go zostawić? półtora roku temu, kiedy zaczynaliśmy faktycznie byłam 10 kg lżejsza, nie jest to mało ale nie mam nadwagi. przybrałam na wadze ze względu na chorobę i pomimo prób bardzo ciężko jest mi zrzucić nawet 1-2kg, choć gdybym się bardzo postarała pewnie by się udało.często słyszę uwagi o tym, że już nie jestem taka szczupła z jego strony, oczywiście tylko w żartach, ale przyciśnięty do muru przyznał, że chciałby, żebym wyglądała jak na początku i stąd to się bierze. nie widzę w tym nic złego, że woli kiedy wyglądam atrakcyjniej, ale skoro tak często wraca do tego tematu to może problem jest większy?
Sanana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 21:17   #2
3asiex
Zadomowienie
 
Avatar 3asiex
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 169
Dot.: partner chce, żebym schudła

A co jeśli będziesz 20 lat starsza i i pojawią się zmarszczki? Szpachle Ci zaproponuje żebyś je wypełniła?
__________________
Love Is A Losing Game...

Miałem taki piękny sen, że byłem ostatnim ssakiem na ziemi.(Mort: a ja w nim byłem?) Tak ale jako padlina.

3asiex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 21:29   #3
new woman in town
Zakorzenienie
 
Avatar new woman in town
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 218
Dot.: partner chce, żebym schudła

hmm...
niby wiązał się z chudszą dziewczyną, być może tylko bardzo chude dziewczyny mu się podobają i stad to wynika
tylko że zastanówmy się - ważniejszy na tym etapie na jakim teraz jesteście jest wygląd czy to że jesteś taka a nie inną osobą, jego kobieta

proste że każdy wolałby aby partner był atrakcyjny , jednak czasem w życiu choroba czy inne czynniki zmieniają wygląd i wtedy co - wyrzucić na śmietnik ukochaną osobę?
new woman in town jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 21:31   #4
Sanana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 9
Dot.: partner chce, żebym schudła

tak, takie myśli też mam, ale czy to jest takie czarno-białe? mam oczekiwać pełnego uwielbienia zawsze, niezależnie od moich wad?
Sanana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 21:34   #5
BJean
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 827
Dot.: partner chce, żebym schudła

moim zdaniem nie ma w tym nic złego to tylko waga na którą masz spory wpływ, co innego gdyby chciał zmieniac elementy wymagajace ingerencji chirurga to juz kosmos, ale schudniecie?? ma prawo, teoretycznie to nic złego, pozostaje tylko kwestia NIETAKTU, bo takim zachowaniem pokazuje ze nie akcpetuje Cie w pelni...

musicie o tym porozmawiac.
__________________
CZYTAJ SKŁAD ! ! !


masz prawo wiedzieć co jesz.

BJean jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 21:34   #6
Arrianna
Zakorzenienie
 
Avatar Arrianna
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 134
Dot.: partner chce, żebym schudła

Mooooże - mówię może jeszcze bym zaakceptowała to gdybym się totalnie zapuściła, miała nadwagę przez jedzenie śmieciowego żarcia, nie próbowała schudnąć a facet mówiłby to nie tylko dlatego że woli mnie atrakcyjniejszą ale i z obawy o moje zdrowie. Natomiast to co sie dzieje tu jest trochę przykre moim zdaniem. Partner wykazuje co najważniejsze ZERO zrozumienia odnośnie twojej choroby i tego że twoje ciało zmienia się nie przez zaniedbanie i nie przez to że nie chcesz mu się podobać ale przez to ze coś jest z nim nie tak i ciężko ci wrócić do dawnej wagi.

Jak dla mnie to go zupełnie dyskwalifikuje jako kandydata do poważnego związku.
Arrianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 21:36   #7
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: partner chce, żebym schudła

Burak. Owszem, ma prawo powiedziec Ci, ze przytylas. Powtarzanie jednak tego czesto jest juz po prostu chamskie.
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-15, 21:37   #8
3asiex
Zadomowienie
 
Avatar 3asiex
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 169
Dot.: partner chce, żebym schudła

Tu nie chodzi o to kopnij go w zad bo chce żebyś schudła.
new woman in town dobrze napisała nikt nie chce się wiązać z pokrakiem ale ciało młodej bogini nie powinno być wyznacznikiem być albo nie być związku ani tego że partner teraz krzywo na Ciebie patrzy. Takie coś z ust faceta to początek problemów z samooceną itp. No chyba że w odpowiedni sposób Cię zmotywuje a nie: zrób coś z sobą bo się na Ciebie patrzeć nie mogę.
__________________
Love Is A Losing Game...

Miałem taki piękny sen, że byłem ostatnim ssakiem na ziemi.(Mort: a ja w nim byłem?) Tak ale jako padlina.

3asiex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 21:39   #9
Sanana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 9
Dot.: partner chce, żebym schudła

Cytat:
Napisane przez new woman in town Pokaż wiadomość
hmm...
niby wiązał się z chudszą dziewczyną, być może tylko bardzo chude dziewczyny mu się podobają i stad to wynika
powiedzmy, że tak jest, nawet prawdopodobne. czy ja mogę mieć o to pretensje?
związek jest poważny, to nie sprawia, że przestałam go pociągać, nie naciska na mnie, ale 'chciałby', a ja nie wiem jak się w tym odnaleźć.
Sanana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 21:42   #10
Narrhien
Zakorzenienie
 
Avatar Narrhien
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 757
Dot.: partner chce, żebym schudła

Ech, nie wiem. Z jednej strony to zrozumiałe, ze facet, który związał się z dziewczyną o określonym wyglądzie nie jest zbyt szczęśliwy, gdy ten wygląd zmienia się wg niego na gorsze. Ma prawo mu się to nie podobać. To tak z racjonalnego punktu widzenia.

Z drugiej strony - przytyłaś po chorobie, nie z niedbalstwa. Starasz się zrzucić, ale jest ciężko - wiem coś o tym, miałam identyczną sytuację, przytyłam 10kg po ciężkiej chorobie i pobycie w szpitalu (a dokładnie po lekach), do tej pory udało mi się zrzucić tylko 4kg, a było to ponad rok temu. Takie kilogramy czasem ciężej zrzucić niż te, które nabyło się drogą obżarstwa i braku ruchu, niestety...

Tylko że mój TŻ wielbi mnie pod niebiosa i wychwala, że teraz mam takie seksowne boczki i brzusio. A ja stanęłam na granicy nadwagi.

I szczerze mówiąc czułabym się okropnie, gdyby mój facet wypominał mi te kilogramy. Co innego, gdybym żarła jak świnia i nie ruszała tyłka z kanapy, ale skoro regularnie zażywam ruchu i staram się zdrowo odżywiać, to kurde, naprawde nieprzyjemne.
I mimo że chłopak w sumie obiektywnie rzecz biorąc miałby prawo wyrazić swą opinię, że stałam się dla niego mniej atrakcyjna, to i tak byłabym rozżalona i wściekła. Powinien mnie kochać bez względu na to, jak wyglądam - a co, jeśli kiedyś po chorobie pozostaną mi nie wiem, blizny na twarzy czy wyłysieję? Co, jeśli po ciąży pozostanie mi sflaczały brzuch i stado galopujących rozstępów? Cały czas bałabym się, że mnie zostawi.

Mój wniosek z tego taki - generalnie obiektywnie rzecz biorąc chłopak ma prawo stwierdzić, że grubsza partnerka jest dla niego mniej atrakcyjna, ale partnerka ma prawo stwierdzić, że skoro jej facet wie, w jakich okolicznościach przytyła i że ciężko jej to zrzucić, a jednak ma o to delikatne pretensje, to najwyraźniej nie kocha jej tak, jak powinien.
__________________
"Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu."


Narrhien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 21:46   #11
Sanana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 9
Dot.: partner chce, żebym schudła

i jeszcze jedno o czym nie wspomniałam. on jest jedną z takich osób, które praktycznie nie muszą kiwnąć palcem a wyglądają świetnie. kiedy zaczęłam rozmowę na ten temat, to on nie widział problemu, bo to tylko sugestia i nie wziął pod uwagę, że takie żarty bolą, bo nigdy nie miał kompleksów na punkcie swojego wyglądu. wiem, że ten temat już nie wróci, tylko teraz nie wiem czy dlatego, że to było tylko takie gadanie, nic aż tak istotnego dla niego czy będzie go to gryzło a nic nie powie, żeby mi nie było przykro.
Sanana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-15, 21:48   #12
Narrhien
Zakorzenienie
 
Avatar Narrhien
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 757
Dot.: partner chce, żebym schudła

Cytat:
Napisane przez Sanana Pokaż wiadomość
tak, takie myśli też mam, ale czy to jest takie czarno-białe? mam oczekiwać pełnego uwielbienia zawsze, niezależnie od moich wad?
Czym innym są twoje wady a czym innym zmiana wyglądu wynikająca z choroby.

Poza tym, co do wad - gdy człowiek się z kimś wiąże, powinien wiedzieć, że partner nie jest idealny i gdy już się poznają, powinien ocenić, czy akurat te wady, które u partnera widzi, jest w stanie zaakceptować. Jeśli nie - związek może mieć problem z przetrwaniem, bo niestety, charakteru raczej zmienić się nie da, więc wad raczej też nie. I mówię tutaj o prawdziwych wadach, nie o złych, denerwujących nawykach czy zachowaniach, które z kolei zmieniać można.

Na tym polega naturalna selekcja przy doborze partnera życiowego. Te wady, które dla jednej osoby będą człowieka dyskwalifikowały, dla innego nie będą zbyt ważne albo nawet nie bedą postrzegane jako wady.

Suma summarum - tak, powinien cię uwielbiać mimo twoich wad. Nie da się żyć z kimś i wiecznie mu wady wypominać.

---------- Dopisano o 22:48 ---------- Poprzedni post napisano o 22:46 ----------

Cytat:
Napisane przez Sanana Pokaż wiadomość
i jeszcze jedno o czym nie wspomniałam. on jest jedną z takich osób, które praktycznie nie muszą kiwnąć palcem a wyglądają świetnie. kiedy zaczęłam rozmowę na ten temat, to on nie widział problemu, bo to tylko sugestia i nie wziął pod uwagę, że takie żarty bolą, bo nigdy nie miał kompleksów na punkcie swojego wyglądu. wiem, że ten temat już nie wróci, tylko teraz nie wiem czy dlatego, że to było tylko takie gadanie, nic aż tak istotnego dla niego czy będzie go to gryzło a nic nie powie, żeby mi nie było przykro.
Może jednak powinnaś z nim jeszcze raz na ten temat porozmawiać i szczerze powiedzieć, co czujesz i jak sprawa wygląda z twojej strony?

Może on po prostu nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ciężko jest pozbyć się takich kilogramów i podświadomie uważa cię za leniwą, bo "Co to za problem, raz w tygodniu na siłownię i po miesiącu będziesz wyglądać jak wcześniej"?
__________________
"Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu."


Narrhien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 21:51   #13
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: partner chce, żebym schudła

Powiem ci tak. Może to mu przeszkadzać i może ci zwrócić uwagę no ale powtarzanie tego to moim zdaniem nie ten :/ jeżeli to naprawdę przez chorobę to powinien cie wspierać. Może nie schudniesz, to prawda, ale możesz zadbać o siebie może uprawiając sport? W tym momencie powinien ci zaproponować wyjście na basen czy wspólny karnet na siłownie. Może nie schudniesz ale ujędrnisz troche ciało i nabierzesz masy mięśniowej... Moim zdaniem zwrócić uwagę to nic złego nic nie wiem o sposobie w jaki zwraca uwagę mówisz że nie naciska. No właśnie.

---------- Dopisano o 22:50 ---------- Poprzedni post napisano o 22:49 ----------

Cytat:
Może jednak powinnaś z nim jeszcze raz na ten temat porozmawiać i szczerze powiedzieć, co czujesz i jak sprawa wygląda z twojej strony?

Może on po prostu nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ciężko jest pozbyć się takich kilogramów i podświadomie uważa cię za leniwą, bo "Co to za problem, raz w tygodniu na siłownię i po miesiącu będziesz wyglądać jak wcześniej"?
Nom, dokładnie.

---------- Dopisano o 22:51 ---------- Poprzedni post napisano o 22:50 ----------

Cytat:

Suma summarum - tak, powinien cię uwielbiać mimo twoich wad. Nie da się żyć z kimś i wiecznie mu wady wypominać.
Ale autorka wątku WYRAŹNIE napisała że to nie sprawia że mniej go pociąga. Pociąga go nadal i podnieca nadal. Po prostu przytyła na co on zwraca uwagę. Kocha ją, ona go pociąga. A jak faktycznie przytyła a on to faktycznie widzi no to ma kłamać?
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 21:52   #14
Meredith_G
Raczkowanie
 
Avatar Meredith_G
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 153
Dot.: partner chce, żebym schudła

Ja myślę tak : powiedzieć można wiele ale wszystko zależy od tego jak się to coś mówi.

Jeśli przytyłaś 10 kg to jest to na pewno widoczne.
To,że partner woli Cię szczuplejszą wcale nie jest równoznaczne z tym,że moc jego uczuć do Ciebie spadła.
__________________
"Just put one foot in front of the other. Just get through the day."
Meredith_G jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 21:55   #15
Sanana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 9
Dot.: partner chce, żebym schudła

Cytat:
Napisane przez Narrhien Pokaż wiadomość
]

Może jednak powinnaś z nim jeszcze raz na ten temat porozmawiać i szczerze powiedzieć, co czujesz i jak sprawa wygląda z twojej strony?

Może on po prostu nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ciężko jest pozbyć się takich kilogramów i podświadomie uważa cię za leniwą, bo "Co to za problem, raz w tygodniu na siłownię i po miesiącu będziesz wyglądać jak wcześniej"?
Temat był obgadany dość obszernie, trudno mi tylko wszystko ująć w kilku postach.
Akurat to, że nie jestem leniwa to wie, dużo czasu spędzamy razem i wie ile silnej woli kosztuje mnie dieta.
To nie jest tak, że słyszę jedynie te docinki, bo często po nich słyszę coś w stylu 'i tak uwielbiam twoje ciało' itd. tyle, że jak jest to poprzedzone czymś mniej przyjemnym to w głowie kołacze mi tylko pierwsza część wypowiedzi. bo skoro tak uwielbia to po co to gadanie? mógłby to przemilczeć, ale coś mu nie pozwala i to jest problem.
Sanana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 21:59   #16
Narrhien
Zakorzenienie
 
Avatar Narrhien
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 757
Dot.: partner chce, żebym schudła

Cytat:
Napisane przez muszynianka Pokaż wiadomość


Ale autorka wątku WYRAŹNIE napisała że to nie sprawia że mniej go pociąga. Pociąga go nadal i podnieca nadal. Po prostu przytyła na co on zwraca uwagę. Kocha ją, ona go pociąga. A jak faktycznie przytyła a on to faktycznie widzi no to ma kłamać?
Ja to pisałam tak bardziej ogólnie i trochę offtopowo, odnośnie konkretnego zdania Autorki, dokładnie tego:
Cytat:
mam oczekiwać pełnego uwielbienia zawsze, niezależnie od moich wad?
Nie chodziło mi konkretnie o to przytycie, tylko raczej o to, by Autorce moją całą wypowiedzia uświadomić, że jest różnica między wadami charakteru a zmianą wyglądu wynikłą z choroby

---------- Dopisano o 22:59 ---------- Poprzedni post napisano o 22:55 ----------

Cytat:
Napisane przez Sanana Pokaż wiadomość
Temat był obgadany dość obszernie, trudno mi tylko wszystko ująć w kilku postach.
Akurat to, że nie jestem leniwa to wie, dużo czasu spędzamy razem i wie ile silnej woli kosztuje mnie dieta.
To nie jest tak, że słyszę jedynie te docinki, bo często po nich słyszę coś w stylu 'i tak uwielbiam twoje ciało' itd. tyle, że jak jest to poprzedzone czymś mniej przyjemnym to w głowie kołacze mi tylko pierwsza część wypowiedzi. bo skoro tak uwielbia to po co to gadanie? mógłby to przemilczeć, ale coś mu nie pozwala i to jest problem.
A powiedziałaś mu, że ranią cię takie żarty i poprosiłaś, by po prostu ich nie mówił?
__________________
"Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu."


Narrhien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 21:59   #17
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: partner chce, żebym schudła

Cytat:
mógłby to przemilczeć, ale coś mu nie pozwala i to jest problem.
Moja droga, dla mojego faceta jestem piękna zawsze wszędzie, nawet poparzona i nieumyta, w szpitalu z ptasim gniazdem na głowie czy Bóg wie czym... i mnie to martwi, może jedne by były szczęśliwe że facet je zagłaskuje na śmierć, ale przez to jego 'przestań, wyglądasz świetnie' nigdy nie mogę zabrać się za dietę, bo jak schudnę to 'ty zawsze byłaś boska' ta...

KOBIECIE NIE DOGODZISZ!!!!
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 22:00   #18
new woman in town
Zakorzenienie
 
Avatar new woman in town
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 218
Dot.: partner chce, żebym schudła

Cytat:
Napisane przez Sanana Pokaż wiadomość
powiedzmy, że tak jest, nawet prawdopodobne. czy ja mogę mieć o to pretensje?
związek jest poważny, to nie sprawia, że przestałam go pociągać, nie naciska na mnie, ale 'chciałby', a ja nie wiem jak się w tym odnaleźć.
pytanie czy on powinien w tej sytuacji robić ci aluzje do twojej wagi
i jego powinnaś zapytać do ilu kg jest w stanie być z Tobą

w życiu jest tak że ciało człowieka ulega zmianie w miarę upływu lat, ktoś schudnie, ktoś przyje, osiwienie, wyłysieje, pojawią cię zmarszczki, ciąża, rozstępy...problem zaczyna się raczej kiedy zmienia się charakter człowieka
i jeśli odpowiesz sobie sama na pytanie czy możesz mieć pretensje do niego czy nie negatywnie ( czyli on może mieć do ciebie że przytyłaś) to współczuje związku tak płytkiego który opiera się tylko na wyglądzie zewnętrznym
słaby to fundament

Edytowane przez new woman in town
Czas edycji: 2011-03-15 o 22:03
new woman in town jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 22:02   #19
Sanana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 9
Dot.: partner chce, żebym schudła

Cytat:
Napisane przez Meredith_G Pokaż wiadomość
Jeśli przytyłaś 10 kg to jest to na pewno widoczne.
To,że partner woli Cię szczuplejszą wcale nie jest równoznaczne z tym,że moc jego uczuć do Ciebie spadła.
Gdyby to była kwestia uczuć nie pisałabym tutaj i nie miała dylematu, dawno posłałabym go w diabły.
jestem wściekła, rani mnie to co on robi a jeszcze bardziej zastanawia.
Sanana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-15, 22:02   #20
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: partner chce, żebym schudła

Cytat:

w życiu jest tak że ciało człowieka ulega zmianie w miarę upływu lat, ktoś schudnie, ktoś przyje, osiwienie, wyłysieje, pojawią cię zmarszczki, ciąża, rozstępy...
Wzrok też ulega zmianie, ale nie udawajmy że jesteśmy ślepi. Trzeba być świadomym zmian i akceptować te zmiany. Pewne rzeczy da się poprawić, innych się nie da.
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 22:03   #21
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: partner chce, żebym schudła

Cytat:
Napisane przez Sanana Pokaż wiadomość
czy to zawsze oznacza, że czas go zostawić? półtora roku temu, kiedy zaczynaliśmy faktycznie byłam 10 kg lżejsza, nie jest to mało ale nie mam nadwagi. przybrałam na wadze ze względu na chorobę i pomimo prób bardzo ciężko jest mi zrzucić nawet 1-2kg, choć gdybym się bardzo postarała pewnie by się udało.często słyszę uwagi o tym, że już nie jestem taka szczupła z jego strony, oczywiście tylko w żartach, ale przyciśnięty do muru przyznał, że chciałby, żebym wyglądała jak na początku i stąd to się bierze. nie widzę w tym nic złego, że woli kiedy wyglądam atrakcyjniej, ale skoro tak często wraca do tego tematu to może problem jest większy?
On zdaje sobie sprawę z tego, że nie przytyłaś od leżenia plackiem na kanapie i zajadania chipsów, ale z powodów jakichś tam zburzeń, choroby? Jeżeli tak, to powinien Cię wspierać. Oczywiście, ma prawo pragnąc, abyś była szczuplejsza - przyzwyczaił się do tamtej Twojej figury, ale pragnąć, a wymagać to dwie różne sprawy - powiedział Ci to dopiero, gdy - jak sama stwierdziłaś - przycisnęłaś go do muru, więc nie jest tak, że on Cię tym dręczy i sam Ci to mówi na zasadzie wywierania na Ciebie presji. To w końcu on sam wraca do tego tematu, czy tak naprawdę Ty wracasz, przyciskasz go do muru i jak on Ci to mówi, to się oburzasz? Czy on wiem, że Ty się starasz unormować wagę? Czy zdaje sobie sprawę, że nie zawsze będziesz wyglądała w "określony sposób"? Pogadajcie o tym, ale gdy wymagasz od niego szczerości, to przygotuj się na to, że nie zawsze to będzie dla Ciebie miłe.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 22:05   #22
kreolkaa
Rozeznanie
 
Avatar kreolkaa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 953
Dot.: partner chce, żebym schudła

Cytat:
Napisane przez Sanana Pokaż wiadomość
czy to zawsze oznacza, że czas go zostawić? półtora roku temu, kiedy zaczynaliśmy faktycznie byłam 10 kg lżejsza, nie jest to mało ale nie mam nadwagi. przybrałam na wadze ze względu na chorobę i pomimo prób bardzo ciężko jest mi zrzucić nawet 1-2kg, choć gdybym się bardzo postarała pewnie by się udało.często słyszę uwagi o tym, że już nie jestem taka szczupła z jego strony, oczywiście tylko w żartach, ale przyciśnięty do muru przyznał, że chciałby, żebym wyglądała jak na początku i stąd to się bierze. nie widzę w tym nic złego, że woli kiedy wyglądam atrakcyjniej, ale skoro tak często wraca do tego tematu to może problem jest większy?
A ty jak się na to zapatrujesz? Nie chciałabyś wrócić do dawnej wagi? Chyba jednak tak, skoro przejmujesz się tymi komentarzami Natomiast jeśli lepiej czujesz się z obecną wagą, to puszczaj to mimo uszu. W końcu mu się znudzi

Cytat:
Napisane przez muszynianka Pokaż wiadomość
Powiem ci tak. Może to mu przeszkadzać i może ci zwrócić uwagę no ale powtarzanie tego to moim zdaniem nie ten :/ jeżeli to naprawdę przez chorobę to powinien cie wspierać. Może nie schudniesz, to prawda, ale możesz zadbać o siebie może uprawiając sport? W tym momencie powinien ci zaproponować wyjście na basen czy wspólny karnet na siłownie. Może nie schudniesz ale ujędrnisz troche ciało i nabierzesz masy mięśniowej... Moim zdaniem zwrócić uwagę to nic złego nic nie wiem o sposobie w jaki zwraca uwagę mówisz że nie naciska. No właśnie.
popieram.
Powinien skończyć komentować, a zamiast tego jakoś wesprzeć cię w dążeniu do mniejszej wagi, wyciągać cię na basen albo zapisać się z tobą na kurs tańca.

Sanana, piszesz też, że on nie musi palcem kiwnąć, żeby wyglądać świetnie. Masz pewnie na myśli, że jest szczupły, bo jakoś nie wierzę, że mógłby mieć muskulaturę i kaloryfer na brzuchu bez żadnych ćwiczeń Może zasugeruj mu, że facet jednak powinien mieć trochę mięśni i zapiszcie się razem na siłownię, dobrze zrobi to wam obojgu Ty wymodelujesz sobie sylwetkę i nabierzesz pewności siebie, a on przekona się, że efekty wymagają jakiegoś poświęcenia i nakładu pracy
kreolkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 22:08   #23
new woman in town
Zakorzenienie
 
Avatar new woman in town
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 218
Dot.: partner chce, żebym schudła

Cytat:
Napisane przez muszynianka Pokaż wiadomość
Wzrok też ulega zmianie, ale nie udawajmy że jesteśmy ślepi. Trzeba być świadomym zmian i akceptować te zmiany. Pewne rzeczy da się poprawić, innych się nie da.
właśnie to miałam na myśli
są zmiany na które człowiek nie ma wpływu i fajnie jest wiedzieć że to nie będzie powód złamania "umowy o współpracy" z partnerem

ale każdy mierzy według siebie
albo mu przeszkadza i odchodzi
albo zostaje bo nie przeszkadza i przestaje cie meczyc psychicznie
new woman in town jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 22:10   #24
Sanana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 9
Dot.: partner chce, żebym schudła

Cytat:
Napisane przez new woman in town Pokaż wiadomość
pytanie czy on powinien w tej sytuacji robić ci aluzje do twojej wagi
i jego powinnaś zapytać do ilu kg jest w stanie być z Tobą

w życiu jest tak że ciało człowieka ulega zmianie w miarę upływu lat, ktoś schudnie, ktoś przyje, osiwienie, wyłysieje, pojawią cię zmarszczki, ciąża, rozstępy...problem zaczyna się raczej kiedy zmienia się charakter człowieka
i jeśli odpowiesz sobie sama na pytanie czy możesz mieć pretensje do niego czy nie negatywnie ( czyli on może mieć do ciebie że przytyłaś) to współczuje związku tak płytkiego który opiera się tylko na wyglądzie zewnętrznym
słaby to fundament
new woman in town: Twoje wypowiedzi dobrze mi robią na umyśle
kiedy powiedziałam o tym, że mnie boli kiedy tak mówi, to co prawda sam powiedział, że czy przytyje jeszcze 5 czy 20 kilo to nie ma znaczenia i zawsze będę najpiękniejsza itd i nie o fundamenty tego związku się boję, kochamy się, lubimy, podziwiamy i szanujemy (choć tu się zaczynam zastanawiać).
próbuję zrozumieć rozdźwięk między takimi wypowiedziami jak przed chwilą przytoczyłam a tym jego pragnieniem, żeby było jak kiedyś.
Sanana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 23:04   #25
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: partner chce, żebym schudła

Cytat:
Napisane przez Sanana Pokaż wiadomość
czy to zawsze oznacza, że czas go zostawić? półtora roku temu, kiedy zaczynaliśmy faktycznie byłam 10 kg lżejsza, nie jest to mało ale nie mam nadwagi. przybrałam na wadze ze względu na chorobę i pomimo prób bardzo ciężko jest mi zrzucić nawet 1-2kg, choć gdybym się bardzo postarała pewnie by się udało.często słyszę uwagi o tym, że już nie jestem taka szczupła z jego strony, oczywiście tylko w żartach, ale przyciśnięty do muru przyznał, że chciałby, żebym wyglądała jak na początku i stąd to się bierze. nie widzę w tym nic złego, że woli kiedy wyglądam atrakcyjniej, ale skoro tak często wraca do tego tematu to może problem jest większy?
Ja bym takiego zostawiła.

Rozumiem, że woli mieć chudą i w jego mniemaniu, bardziej atrakcyjną kobietę. Nie ma w tym niczego złego. Ale jak można kochanej przez siebie osobie powiedzieć, że ma schudnąć, kiedy się wie, że ta osoba przytyła z powodu choroby?! Powiem szczerze, że nie chciałabym być z facetem, dla którego jestem nieatrakcyjna

Tutaj to tylko(!) kwestia kilku kilogramów, które pewnie da radę zrzucić. Ale co by było gdybyś np. w jakimś wypadku została poparzona albo cokolwiek? Rzuciłby Cię, bo już nie byłoby szans, że wyglądałabyś tak samo jak wcześniej?
Jak się kogoś kocha, to się kocha nie za wygląd Zwłaszcza, że Ty przecież nie zapuściłaś się tylko zachorowałaś
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 23:06   #26
Brookit
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 584
Dot.: partner chce, żebym schudła

Cytat:
Napisane przez Sanana Pokaż wiadomość
powiedzmy, że tak jest, nawet prawdopodobne. czy ja mogę mieć o to pretensje?
związek jest poważny, to nie sprawia, że przestałam go pociągać, nie naciska na mnie, ale 'chciałby', a ja nie wiem jak się w tym odnaleźć.
A ja bym chciała by mój TŻ miał trzecie oko.....

Związek to nie jest "kącik życzeń". Albo kocha i akceptuje Ciebie albo chce mieć chude ciało obok... (zwłaszcza, że nie przytyłaś nie wiadomo ile i przede wszystkim zwłaszcza, że jest to w jakiś sposób powiązane z chorobą).

Po pierwsze. Rozmowa. Szczera bez nerwów. Powiedzieć, że te żarciki Cię bolą.

Jak nie zadziała poważna rozmowa to nie mam wiecej pomysłów poza jednym ale dość głupim. Zacząć podobnie żartować o nim....
Bo skoro facet na spokojnie nie potrafi tego zrozumieć to widocznie był bardziej przywiązany do Twojego ciałka niż do Ciebie.
Brookit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 23:18   #27
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: partner chce, żebym schudła

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Ja bym takiego zostawiła.

Rozumiem, że woli mieć chudą i w jego mniemaniu, bardziej atrakcyjną kobietę. Nie ma w tym niczego złego. Ale jak można kochanej przez siebie osobie powiedzieć, że ma schudnąć, kiedy się wie, że ta osoba przytyła z powodu choroby?! Powiem szczerze, że nie chciałabym być z facetem, dla którego jestem nieatrakcyjna

Tutaj to tylko(!) kwestia kilku kilogramów, które pewnie da radę zrzucić. Ale co by było gdybyś np. w jakimś wypadku została poparzona albo cokolwiek? Rzuciłby Cię, bo już nie byłoby szans, że wyglądałabyś tak samo jak wcześniej?
Jak się kogoś kocha, to się kocha nie za wygląd Zwłaszcza, że Ty przecież nie zapuściłaś się tylko zachorowałaś
moim zdaniem partnerowi w takich sytuacjach ma prawo się coś nie podobać ale na pewno nie jest tutaj żadnym wyjście to jak on ci to oznajmia
ciągłe średnio przyjemne odzywki to nie jest dobry sposób na informowanie kogoś kogo się kocha o problemie a już nie na pewno w Twojej sytuacji kiedy to przybranie na wadze związane jest z chorobą a nie lenistwem

według mnie w takich sytuacjach to trzeba partnera wspierać a nie mu wytykać wady
przecież on nie jest głupi, widzi chyba że Ty zdajesz sobie sprawę ze swojej wagi a i pewnie widzi, że starasz się coś z tym zrobić - więc mógłby z łaski swojej powiedzieć, że widzi problem i że chce Ci pomóc zamiast niegrzecznie komentować
ja przynajmniej tak to widze.. bo czy tak trudno jest kogoś wyciągnąć pobiegać, zamiast do kina zabrać na wycieczkę rowerową a zamiast zamawiać pizze na kolacje przygotować porządną sałatkę? Fakt, to nieco trudniejsze niż głupie docinki ale chyba można by się poświęcić z miłości.

btw. ja uważam, że związek nie może nigdy opierać się na tym, że kochany miś będzie nam mówić "jesteś piękna i wspaniała" bez względu na to czy przytyjemy 10 czy 30 czy 50kg bo wole usłyszeć, że mogłam bym zacząć ćwiczyć niż słodkie kłamstwo... moim zdaniem człowiek ma prawo wymagać od drugiej połówki dbania o siebie etc i ja osobiście nie widzę w tym nic złego (a dbanie o ciało, włosy, czysty strój - podobnie jak chociażby dbanie o własny intelekt, rozwój osobisty, poszerzanie horyzontów, uczenie się etc. nie ma nic wspólnego chociażby ze starzeniem się bo akurat atrakcyjną i zadbaną można być bez względu na wiek i zmarszczki) tyle, że jednak sytuacja autorki jest nieco inna z uwagi na jej problemy zdrowotne jak i w takich sprawach wypadałoby zachowywać kulturę a nie zachowywać się jak pozbawiony taktu 15sto letni szczeniak
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥

Edytowane przez eyo
Czas edycji: 2011-03-15 o 23:21
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 23:19   #28
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: partner chce, żebym schudła

a to taki problem zeszczupleć?
jak dla mnie to po prostu weź się za siebie a nie przeżywaj, że facet wolał wersję szczuplejszą.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-16, 00:07   #29
201803080934
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 779
Dot.: partner chce, żebym schudła

ciężko mi jakoś bardziej uwierzyć, że po chorobach aż tak trudno jest schudnąć [a w ogóle to pierwszy raz o tym słyszę], może on też nie wie/nie wierzy?
wiem, że w trakcie choroby, jak się bierze leki, to wtedy może być ciężko utrzymać wagę bądź ją zmniejszyć, ale już po wszystkim, że jest tak trudno zgubić choćby 2kg, to nie wiedziałam.
201803080934 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-16, 00:56   #30
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: partner chce, żebym schudła

Cytat:
Napisane przez Grin Pokaż wiadomość
ciężko mi jakoś bardziej uwierzyć, że po chorobach aż tak trudno jest schudnąć [a w ogóle to pierwszy raz o tym słyszę], może on też nie wie/nie wierzy?
wiem, że w trakcie choroby, jak się bierze leki, to wtedy może być ciężko utrzymać wagę bądź ją zmniejszyć, ale już po wszystkim, że jest tak trudno zgubić choćby 2kg, to nie wiedziałam.
Owszem, czasami tak bywa. Wszystko zależy od tego na co się chorowało. Ja np schudłam po chorobie i niestety nie mogę przytyć. W drugą stronę to też działa.

Do autorki:
Przyznam, że przeczytałam tylko część wypowiedzi, więc jeśli coś mi umknęło - wybacz. Twojego posta przeczytałam dokładnie.
Powiem Ci, jakie jest moje zapatrywanie się na sprawę. Uważam, że partner ma prawo wyrazić jakoś fakt, że Twój wygląd zmienił się na niekorzyść. Nie wiem ile teraz ważysz, ale +10kg zwykle jest dość intensywnie widoczne. Niestety, czy stety, ale atrakcyjność fizyczna odgrywa pewną rolę w związku, u niektórych bardziej, u innych mniej istotną. Nie zgadzam się z wypowiedziami, które mówią, żebyś zapytała do ilu kg będzie Cię kochał, a co jak się zestarzejesz itd. Gdyby było tak, że kocha Cię do iluś tam kg, to zupełnie inaczej by się zachował, albo od razu by Cię zostawił, albo o wiele wyraźniej by sygnalizował fakt, że masz schudnąć.
Przyznam Wam rację, że niezbyt fortunne jest wypowiadanie swojego niezadowolenia w "niby to" żartach. Ale wg mnie on to zrobił dlatego, że po prostu nie wiedział jak ma Ci ten fakt przekazać. Powiedz mu po prostu, że ranią Cię takie żarty i żeby takie rozmowy przeprowadzać bez ironii, która źle wpływa na Twój nastrój.
Ale nie rozumiem dlaczego on miałby udawać, że wszystko jest ok? Jest z Tobą szczery, na tym chyba polega partnerstwo. Sama piszesz, że przytyłaś PO chorobie, więc wnioskuję, że już nadszedł czas, kiedy teoretycznie mogłabyś zacząć się odchudzać, tylko jest to bardzo trudne. Jeśli on nie robił Ci wyrzutów, gdy chorowałaś, to wg mnie jego zachowanie jest po prostu normalne.
Sama powiedziałam kiedyś mojemu partnerowi, który naprawdę nigdy nie ma żadnych krytycznych uwag do mojego ciała, że jak będę gruba/niezgrabna/zaniedbana, to żeby mnie jakoś o tym poinformował.
Wg mnie nie jest tak, że jedna osoba może się zapuścić, to druga nie ma prawa nic na ten temat powiedzieć, bo przecież się kochają (oczywiście wiem, że w tym przypadku się nie zapuściłaś, tylko byłaś chora). Ale właśnie na tym polega wg mnie miłość, że można powiedzieć drugiej osobie - kochanie, zaczyna być Cię za dużo
Zupełnie inaczej bym się na to zapatrywała, gdyby Twój chłopak groził Ci, że odejdzie, jak nie schudniesz, albo coś w tym stylu.

A tak? On Ci po prostu powiedział prawdę, jesteś dla niego mniej atrakcyjna i to jest fakt, a ukrywanie go nie wpływa jakoś wybitnie dobrze na jakość relacji, więc doceń jego szczerość.

To jedna sprawa, ale nie pytaj, czy masz prawo być zła, czy możesz mieć o to pretensje. To nie ma znaczenia, przecież i tak je masz Wg mnie niesłusznie.

Ale to tylko moje zdanie
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:03.