jesli chcesz schudnac obzeraj sie przed snem - hm?:) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-23, 19:23   #1
Atram
xxyy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 037

jesli chcesz schudnac obzeraj sie przed snem - hm?:)


Cytat:
Tak wynika z badań amerykańskiego neurologa Marka Mattsona (pisze brytyjski dziennik "The Daily Mail").

Mark Mattson przeprowadzał eksperymenty w Narodowym Instytucie Starzenia w Baltimore na szczurach, które jednego dnia głodzono, a następnego - pozwalano im jeść do woli. Okazało się, że szczury straciły na wadze i żyły dłużej niż pozostałe gryzonie, które miały stały dostęp do pokarmu i - w efekcie - jadły, co, kiedy i ile chciały. Naukowiec zauważył także, że szczury tracące na wadze spożywały o 40% pokarmu mniej. Ponadto miały niższe ciśnienie krwi, arterie krwionośne bez złogów cholesterolowych i mniej były narażone na ryzyko wystąpienia cukrzycy.
M.M., po wypróbowaniu tej metody na gryzoniach, teraz sprawdza, co się dzieje, gdy ludzie w ciągu dnia poszczą, a wieczorem objadają się. Czy - poza schudnięciem - będą też korzyści w postaci niższego ciśnienia krwi, ochrony przed chorobami serca i udarem? A patrząc w przyszłość - czy ryzyko zachorowania na chorobę Alzheimera czy Parkinsona też mogłoby być w ten sposób minimalizowane?
Troszkę złośliwie można by powiedzieć: też mi odkrycie! Od wielu lat taki model odżywiania się preferują Francuzki, które cały dzień biegają o kilku kęsach bagietki lub croissanta maczanych w cienkiej porannej kawie. W ciągu dnia "żywią" się wodą mineralną, a dopiero wieczorem zasiadają do posiłku w typie naszej obiado-kolacji, do tego suto popijanej winem. Potem jeszcze często coś słodkiego i sery. I co ? I są szczupłe. Jak wynika z różnych długofalowych badań i statystyk - są najszczuplejsze z Europejek. I mają najbardziej płaskie brzuchy, jak wynika z własnych naocznych obserwacji.
Jak dotychczas, jednak większość lekarzy radzi, by jadać regularne posiłki, najlepiej 5 razy dziennie, nie rezygnować ze śniadania, natomiast kolacja ma być lekka. Niektóre z nas - zwłaszcza chcą schudnąć - często rezygnują zupełnie z kolacji. A może całkiem niesłusznie?
Czekamy niecierpliwie na wyniki dalszych badań Marka Mattsona. A siadając wieczorem do obiado-kolacji po całym dniu biegania z "pustym brzuchem" (z braku czasu, a nie niechęci do jedzenia) będziemy z mniejszymi wyrzutami sumienia mogły wreszcie zjeść.

co o tym sadziecie
__________________
Nie należy sie bać zmian , które powo...
Atram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-23, 21:08   #2
Vegetka
Zakorzenienie
 
Avatar Vegetka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 329
Dot.: jesli chcesz schudnac obzeraj sie przed snem - hm?:)

nie wiem co o tym myslec... nie chce mi sie w to wierzyc za bardzo bo wiem np jak wyglada moj brzuch jak przez caly dzien malo jem a wieczorem ide np na urodziny i tam zjem troche wiecej... wiem jak wyglada na nastepny dzien ;d
Vegetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-23, 22:44   #3
forgotka
Przyczajenie
 
Avatar forgotka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2
Dot.: jesli chcesz schudnac obzeraj sie przed snem - hm?:)

nie wierzę w to,
ani trochę.
wiadomo, że wieczorem tempo przemiany materii się zmniejsza.
jak można chudnąc jedząc na noc,
przeciez nie ma tego kiedy zużyć na energię.
co innego zjeśc duże śniadanie,
i potem nic przez cały dzień.
choć to tez nie jest zdrowe rozwiązanie.
forgotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-24, 06:19   #4
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: jesli chcesz schudnac obzeraj sie przed snem - hm?:)

Mi też coś trudno w to uwierzyć Wątpię, żeby wszystkie Francuzki tak się odżywiały Wogóle nie podobają mi się takie uogólnienia. Szczupła sylwetka zależy również w dużej części od genów i stylu życia, no i nie wszystkie Francuzki są szczupłe

A co do kolacji to zgadzam się, że nie należy z niej rezygnować, zwłaszcza jeśli ktoś bardzo późno chodzi spać, albo spędza wieczór poza domem. No chyba, że spędza ten wieczór w barze ze znajomymi przy piwku i zapiekance
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-24, 09:11   #5
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: jesli chcesz schudnac obzeraj sie przed snem - hm?:)

Też mi się nie chce w to wierzyć, zwłaszcza że szczurami nie jesteśmy . Wiem sama po sobie, że jak jem regularnie przez cały dzień, łącznie z kolacją to wszystko jest o.k. ale jak tylko pojawi się odstępstwo np. w postaci całodobowego pobytu poza domem bez możliwości zjedzenia i potem po późnym powrocie muszę coś zjeść - nastepnego dnia mam wagę na plusie jak w banku - kilka razy sprawdziłam!
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-24, 12:51   #6
sboja
Przyczajenie
 
Avatar sboja
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 18
Dot.: jesli chcesz schudnac obzeraj sie przed snem - hm?:)

Cytat:
Napisane przez forgotka
nie wierzę w to,
ani trochę.
wiadomo, że wieczorem tempo przemiany materii się zmniejsza.
jak można chudnąc jedząc na noc,
przeciez nie ma tego kiedy zużyć na energię.
co innego zjeśc duże śniadanie,
i potem nic przez cały dzień.
choć to tez nie jest zdrowe rozwiązanie.
Akurat się mylisz, podczas snu, żołądek trawi lepiej niż w ciągu dnia. System nerwowy nie jest wtedy obciążony innymi czynnościamia, a jedynie skupia się na czynnościach żołądka. To raczej kwestia złego snu przyzwyczaił nas do tego by nie jeść na noc. Bo wiadomo, kiedy żołądek pracuje gorzej nam się śpi.
__________________
Dom bez kota jest jak człowiek bez duszy... Nie ma w nim życia!
sboja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-24, 12:56   #7
Kachulec
Zakorzenienie
 
Avatar Kachulec
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa - Vienna
Wiadomości: 6 338
Dot.: jesli chcesz schudnac obzeraj sie przed snem - hm?:)

Cytat:
Napisane przez sboja
Akurat się mylisz, podczas snu, żołądek trawi lepiej niż w ciągu dnia. System nerwowy nie jest wtedy obciążony innymi czynnościamia, a jedynie skupia się na czynnościach żołądka. To raczej kwestia złego snu przyzwyczaił nas do tego by nie jeść na noc. Bo wiadomo, kiedy żołądek pracuje gorzej nam się śpi.
Ja wręcz z penym żołądkiem nie mogę zasnąć. Nie mogę zjeść kolacji później jak na 3 godziny przed położeniem sie spać.
__________________


Nieprzyzwoicie uparta i troszkę złośliwa




Kachulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-24, 19:17   #8
Voila Hexe
Przyczajenie
 
Avatar Voila Hexe
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 27
Dot.: jesli chcesz schudnac obzeraj sie przed snem - hm?:)

Bardzo często odżywiam się w ten sposób. Rano najczęściej wpadam na genialny pomysł żeby zacząć "mądrą" dietę i do wieczora prawie nie jem, natomiast wieczorem stwierdzam, że nie chce mi się odchudzać i robię najazd na kuchnię I co? I chudzinką się nie staję, a wręcz tyję, bo podczas tych najazdów zjadam przeważnie więcej kcal niż moje zapotrzebowanie <wygłodzony organizm>. No ale gdyby zjadać powiedzmy 200 w dzień i 1000kcal wieczorem, to myślę że schudnąć by się na pewno dało jak na zwykłym 1200, to co byśmy wieczorem zgromadziły spaliłybyśmy w dzień następny chyba Jak ktoś lubi padać z głodu na pysk to metoda rewelacyjna Myślę, że sednem całej teorii jest to że "szczury tracące na wadze spożywały o 40% pokarmu mniej". Po prostu szczury które nie mają fiksa na odchudzanie, nie są w stanie jednorazowo się tak napchać jak sfiksowana kobita, zjedzą tyle by głód zaspokoić. Czyli potwierdzenie że chudniemy od zmniejszenia liczby kalorii pochłanianych. Hmm?
Voila Hexe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-24, 22:24   #9
Sathi
Zakorzenienie
 
Avatar Sathi
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: uroczysko
Wiadomości: 5 656
Dot.: jesli chcesz schudnac obzeraj sie przed snem - hm?:)

Nie wierzę w to, taki tryb odżywiania sprzyja tyciu a przede wszystkim jest szkodliwe dla organizmu!
__________________
Połam język
Spadł bąk na strąk, a strąk na pąk. Pękł pąk, pękł strąk, a bąk się zląkł.


MIŁEGO DNIA
Sathi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-24, 22:29   #10
Atram
xxyy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 037
Dot.: jesli chcesz schudnac obzeraj sie przed snem - hm?:)

Cytat:
Napisane przez Sathi
Nie wierzę w to, taki tryb odżywiania sprzyja tyciu a przede wszystkim jest szkodliwe dla organizmu!
tez tak uwazam
__________________
Nie należy sie bać zmian , które powo...
Atram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-24, 22:56   #11
RosesAreRed
Moderatorka z pazurem
 
Avatar RosesAreRed
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13 256
Dot.: jesli chcesz schudnac obzeraj sie przed snem - hm?:)

Niezdrowe. Wiem po sobie, jak zjem wieczorem tzn przed snem to pozniej boli mnie zoladek albo mam zgage wiec zle to wplywa na organizm. Zreszta co to za glodzenie sie w dzien i obzeranie na noc?? Bez sensu
RosesAreRed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-25, 06:47   #12
Agaimka
Rozeznanie
 
Avatar Agaimka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 716
Dot.: jesli chcesz schudnac obzeraj sie przed snem - hm?:)

Nie radzę nikomu tak się odżywaić! ja w swojej młodości, kiedy to przerabiałm najróżniejsze diety, sposoby odzywiania też coś takiego próbowałam - efekt przytułam, rozwaliłam sobie metabolizm :-(
Agaimka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-25, 08:35   #13
Sylviiaa
Raczkowanie
 
Avatar Sylviiaa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Varsovie
Wiadomości: 114
GG do Sylviiaa
Dot.: jesli chcesz schudnac obzeraj sie przed snem - hm?:)

ot bujda na resorach ....
Sylviiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-25, 10:47   #14
malaga777
Raczkowanie
 
Avatar malaga777
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 134
Dot.: jesli chcesz schudnac obzeraj sie przed snem - hm?:)

Moim zdaniem to tez raczej nie fajy pomysł. Moim zdaniem najlepsza dieta to 5 posiłków z obfitym śniadaniem i raczej skromna kolacją zawsze jak udaje mi sie tak odżywiać czuje sie leiej i lepiej wygladam dla mnie też zmorą jest kolacja bo własnie wtedy mam dużą ochote na jakies dobre jedzonko pozdrawiam
__________________
malaga777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-25, 11:20   #15
kas!a
Zakorzenienie
 
Avatar kas!a
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 11 188
Dot.: jesli chcesz schudnac obzeraj sie przed snem - hm?:)

na mnie to by chyba nie podziałało..
__________________
I'd love to stay and chat, but you're a total bi*ch.

wymiana książek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=774155
kas!a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:44.