Co na katar dla malucha? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-21, 09:58   #1
molinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 52

Co na katar dla malucha?


Czy macie jakieś sprawdzone preparaty dla dzieci na katar? Moje dziecię ostatnio ma gil po pas i niestety otrivin baby jakoś się nie sprawdza Nos zapchany niemożliwie, a wydmuchiwać jeszcze nie umie
molinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-21, 10:43   #2
karolinaP103
Zadomowienie
 
Avatar karolinaP103
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 1 313
Dot.: Co na katar dla malucha?

Jeśli gile wypływają to można na noc podać nasivin soft, ale tylko na noc żeby bąbelek spał i tylko przez 3-4 dni. Jeśli wydzielina jest zielona lub żółtozielona trzeba do lekarza bo to prawdopodobnie infekcja bakteryjna. W dzień dobre są sole morskie a jeśli katar jest intensywny to sole hipertoniczne( działają dodatkowo przeciwalergicznie i przeciwzapalnie). Na wieczór daje do pokoju małej ciepłą wodę na spodeczku z dodatkiem 2-3kropli olejku eukaliptusowego. warto też trochę dłużej posiedzieć w łazience przy kąpieli bo od pary z wody ładnie gile schodzą. Niektóre mamy chwalą aspiratory do usuwania wydzieliny ale niech wypowie się ktoś,kto tego używał. Powodzenia.
karolinaP103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-21, 10:44   #3
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Co na katar dla malucha?

Zapytaj w aptece o maść vick odpowienia dla wieku dziecka i olejek na inhalacji oil olbas.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-21, 13:25   #4
gosiaizbyszek
Raczkowanie
 
Avatar gosiaizbyszek
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Gorlice
Wiadomości: 308
Dot.: Co na katar dla malucha?

Na lejący katar Nasivin raczej nie pomoże, trzeba potraktować katar wodą morską i jak dziecko małe to odciągać glutki aspiratorem, polecam do tego celu fridę albo takie urządzonko podłączane do odkurzacza - katarek. Mój syn już smarka sam w chusteczkę ale dopóki się nie nauczył, przy wielkich wrzaskach używaliśmy fridy. Potem posmaruj pod noskiem maścią majerankową i przez jakiś czas powinien być spokój.
Swojemu synkowi przy dużym katarze smaruję klatę i plecki maścia pulmex baby, tylko nie wolno jej stosować przed snem i można tylko przez kilka dni.
Jak katar jest gęsty to procedura taka sama tylko po oczyszczeniu noska zakraplam Nasivinem dla dzieci.
Daję też syrop z cebuli, witaminkę C i Sanosvit Calcium jak przeziębienie jest duże.
Podobno pomaga też pokrojenie cebuli i położenie jej na noc przy łóżeczku, ja tak kroję czosnek. Czy pomaga to nie wiem, na pewno nie zaszkodził
Można też kupić takie kropelki olejku do pokropienie piżamki albo pościeli. Nie używałam więc nie wiem.
Powodzenia!
__________________
16.10.2008r. - Adaś
05.04.2012r. - Piotruś


gosiaizbyszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-21, 15:03   #5
jo@n@
Zakorzenienie
 
Avatar jo@n@
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 496
GG do jo@n@
Dot.: Co na katar dla malucha?

Nam pomógł Euphorbium Comp. Oraz odciąganie, odciąganie i odciąganie. Pulmex Baby na klatkę piersiową i plecki oraz stópki. Krople Inhalol na gorącą wodę postawione w pokoju
__________________

If you're out on the road
Feeling lonely and so cold
All you have to do is call my name
And I'll be there on the next train

jo@n@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-24, 18:19   #6
silesianna
Zakorzenienie
 
Avatar silesianna
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 884
Dot.: Co na katar dla malucha?

jak moją córę na początku września dopadł katar, to samym marimerem wyleczyłyśmy. psikałam z 7 razy dziennie i odciągałam wydzielinę, żeby nie spływała do gardła. i przeszło, po 4 dniach już tylko śladowe ilości kataru zostały, nie zeszło do gardła ani nigdzie indziej
silesianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-25, 09:27   #7
molinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 52
Dot.: Co na katar dla malucha?

Też mi ostatnio ktoś polecał ten marimer, że to idealny i bezpieczny sposób na katar i podobno też jest aspirator do tego, którym można ściągać glutki. Używałyście może? A nasivin, to mi się bardziej kojarzy, że to dla dorosłych i jakoś bardzo nos wysusza (przynajmniej ja tak mam).
molinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-26, 12:32   #8
karolinaP103
Zadomowienie
 
Avatar karolinaP103
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 1 313
Dot.: Co na katar dla malucha?

Nasivin w zależności od stężenia jes dla dorosłych, dla niemowląt albo dla dzieci 1-6 lat. Jego działanie polega na wysuszaniu i dlatego nie można go stosować dłużej niż 4-5 dni i dlatego też nie można stosować u dzieci jeśli nie jesteś pewna,że ta wydzielina tam w nosku siedzi i zatyka. Jeśli jest mało kataru to nasivin takwysuszy śluzówkę,że aż będzie w nosie bolało. Marimer jest dużo bezpieczniejszy bo działa zupełnie inaczej.
karolinaP103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-26, 15:45   #9
silesianna
Zakorzenienie
 
Avatar silesianna
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 884
Dot.: Co na katar dla malucha?

mam takie samo zdanie - zbadałam na sobie, wszelkie krople typu xylometazolin, nasivin i otrivin juz na trzeci dzień dają wrażenie tak wysuszonego nosa, że hej, a czwartego dnia zaczynały się u mnie krwotoki...
molinka, jest dostępny aspirator marimer, to jest taki aspirator z rurką - wsadzasz tam kłaczek waty do środka, końcówkę wtykasz do noska, a rurkę sobie do buzi i odciągasz - bezpieczniejsze to niż gruszki i łatwe w stosowaniu.
mnie też kiedyś kusił ten katarek, który się podłącza do odkurzacza, ale jak sobie pomyślałam, że 10 razy dziennie (w tym w nocy) będę musiała wyciągać odkurzacz i dziecię do tego podpinać, to mi się odechciało aspirator praktyczniejszy
silesianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 08:39   #10
Agaluk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 162
Dot.: Co na katar dla malucha?

Nam też pomógł Euphorbium. Poza tym także odciąganie, odciąganie i odciąganie. Smarowałam plecy i klatkę piersiową Pulmex Baby i ten zestaw szybko pomógł. Po trzech dniach nie było już kataru.
Agaluk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 21:21   #11
Ewelinka13
Rozeznanie
 
Avatar Ewelinka13
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 830
Dot.: Co na katar dla malucha?

Nasivin soft krople bądź Euforbium Comp S. plus odciąganie. A mój pediatra się ze mną założył jak córka dostała kataru, że mam nic nie robic 3 dni, glutki wycierac i obiecać mu, że naprawdę jej niczym nie psiknę i wtedy katar ustąpi. Nie chciałam wierzyć, ale jak obiecałam tak zrobiłam i faktycznie, katar zniknął raz na zawsze. Zakład przegrałam. Pediatra powiedział, że im więcej psikamy tym bardziej pobudzamy nosek do produkcji wydzieliny.
Ewelinka13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-23, 19:01   #12
anior
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 335
Dot.: Co na katar dla malucha?

A ja polecam Katarek. To świetna metoda na błyskawiczne, skuteczne, bezpieczne i łagodne oczyszczenie noska z kataru. Podpina się to to do odkurzacza i po chwili wszystkie gile na zewnątrz noska. Trochę mnie przerażał na początku ten odkurzacz, ale wypróbowałam na sobie i przekonałam się, że jest to łagodna i bezpieczna metoda. Wypróbowałam na 2 miesięcznym maluchu i naprawde polecam. Żałuję, że nie było Katarka gdy moja starsza córka była bobasem... a po odciągnięciu wydzieliny zapuszczam Sterimar baby i jest ok.
anior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-23, 19:26   #13
Natala84
Zakorzenienie
 
Avatar Natala84
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 243
Dot.: Co na katar dla malucha?

ja tez polecam Katarek, wydaje mi sie to najskuteczniejszym sposobem na odciąganie. córeczki mojego brata są już starsze i jak mają katar to same sobie odciągają
a ja robie tak, że najpierw psikam jakąś wodą morską, potem odciągam i na koniec psikam euphobrium. 3-4 dni i katar przechodzi no i najważniejsze, nie spływa nigdzie do gardła czy do oskrzeli, płuc. aha, jak mała śpi to stawiam przy łóżeczku garnek z wrzącą wodą do którego wsypuje około 2-3 łyżek soli morskiej
Natala84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-25, 17:14   #14
ASIA1408
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4
Dot.: Co na katar dla malucha?

mojemu synkowi pomaga też maść majerankowa (smaruję mu pod noskiem)
ASIA1408 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-28, 14:20   #15
klaudia844
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 241
Dot.: Co na katar dla malucha?

Krople Euphorbium, odciąganie i maść majerankowa. Chyba te trzy sposoby są najbardziej skuteczne przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa. Katarek przechodzi już po 2-3-4 dniach.
klaudia844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-28, 17:10   #16
Ineczka33
Wtajemniczenie
 
Avatar Ineczka33
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 067
Dot.: Co na katar dla malucha?

W jakim wieku musi być dziecko, żeby móc zacząć stosować Euphprbium?
Czy 6 miesięczny maluch już się łapie?
__________________
Życie na czas?
Czas na życie!
Ineczka33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-29, 07:55   #17
Natala84
Zakorzenienie
 
Avatar Natala84
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 243
Dot.: Co na katar dla malucha?

na pewno Nasza mała miała 4 miesiące, gdy lekarz zalecił Euphorbium
Natala84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-31, 14:31   #18
klaudia844
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 241
Dot.: Co na katar dla malucha?

Cytat:
Napisane przez Ineczka33 Pokaż wiadomość
W jakim wieku musi być dziecko, żeby móc zacząć stosować Euphprbium?
Czy 6 miesięczny maluch już się łapie?
Niby na opakowaniu tudzież ulotce euphorbium pisze, aby nie stosować u dzieci poniżej 2 roku życia, ale lekarze i tak je przepisują młodszym dzieciom. No, ale niemniej jednak o zastosowaniu u maluszków niech lepiej zadecyduje lekarz, a nie my sami.
klaudia844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:33.