Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :) - Strona 49 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-04-07, 07:21   #1441
Kashaya
Zakorzenienie
 
Avatar Kashaya
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 035
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Cytat:
Napisane przez Sandra_92 Pokaż wiadomość
Kashaya: nie. nie brałam nigdy tabletek antykoncepcyjnych, zastanawiałam się jednak nad ich braniem. Czy mają one jakiś wpływ na włosy?

Ewunia77: myślałam, żeby pójsc do endokrynologa, boję się jednak, że władują we mnie hormony, które i tak mi nie pomogą...
a Tobie pomógł endokrynolog? jak tak, to w jakim stopniu?

---------- Dopisano o 18:50 ---------- Poprzedni post napisano o 18:31 ----------

Ewunia77: aaa, Ty się nie leczyłaś u endokrynologa, przepraszam, nie doczytalam
Z tym braniem pigułek to lepiej poczekaj aż nie będziesz miała diagnozy.
Hormony tarczycy badałaś. TSH, FT3, FT4, przeciwciała Anty TPO, Anty Tg+ USG tarczycy. Żelazo i ferrytynajak wygląda u ciebie (wiem, wiem nudna z tym żelazem jestem, ale czasami proste rozwiązania są najlepsze)?.
Piszesz, że masz trochę testosteron podwyższony, a PCOS masz wykluczone? To też częsty problem ujawniający się w tym wieku.
I głowa do góry, masz dopiero 19 lat więc będzie dobrze. To, że pigułek nie brałaś to bardzo dobrze, bo one potrafią nieźle namieszać. Chyba, ze PCOS to wtedy pomagają.

---------- Dopisano o 08:21 ---------- Poprzedni post napisano o 08:12 ----------

Cytat:
Napisane przez MM-1968 Pokaż wiadomość
U mnie kryzys.....wszyscy chwalili ja sama byłam happy....a teraz coś się odmieniło i zaczeły znowu lecieć jak głupie.....porażka
A wcześniej jak było? Też miałaś takie okresy spokoju, a potem rzuty zwiększonego wypadania? Ja własnie tak mam. Parę miesięcy spokój. Wydawałoby się, że jestem uzdrowiona, potem znowu jazda i tak w kółko.

Edytowane przez Kashaya
Czas edycji: 2011-04-07 o 07:14
Kashaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-07, 08:06   #1442
ewunia77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 113
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Cytat:
Napisane przez MM-1968 Pokaż wiadomość
U mnie kryzys.....wszyscy chwalili ja sama byłam happy....a teraz coś się odmieniło i zaczeły znowu lecieć jak głupie.....porażka
U MNIE TEŻ TAK JEST-JAK zaczęłam kuracje to przez 3 miesiace miałam spokój,a teraz patrze jak te krótkie które z taką czułością hodowałam-LECĄ zresztą zawsze tak było:leczenie,wciery,tabl etki-max3 miesiące spokoju i od nowa cała historia z łysieniem.Mam dość,ale co -poddać się?nie mogę muszę walczyć tylko ciekawe ile człowiek to wytrzyma

---------- Dopisano o 09:06 ---------- Poprzedni post napisano o 09:00 ----------

Cytat:
Napisane przez Kashaya Pokaż wiadomość
Z tym braniem pigułek to lepiej poczekaj aż nie będziesz miała diagnozy.
Hormony tarczycy badałaś. TSH, FT3, FT4, przeciwciała Anty TPO, Anty Tg+ USG tarczycy. Żelazo i ferrytynajak wygląda u ciebie (wiem, wiem nudna z tym żelazem jestem, ale czasami proste rozwiązania są najlepsze)?.
Piszesz, że masz trochę testosteron podwyższony, a PCOS masz wykluczone? To też częsty problem ujawniający się w tym wieku.
I głowa do góry, masz dopiero 19 lat więc będzie dobrze. To, że pigułek nie brałaś to bardzo dobrze, bo one potrafią nieźle namieszać. Chyba, ze PCOS to wtedy pomagają

A wcześniej jak było? Też miałaś takie okresy spokoju, a potem rzuty zwiększonego wypadania? Ja własnie tak mam. Parę miesięcy spokój. Wydawałoby się, że jestem uzdrowiona, potem znowu jazda i tak w kółko.
tylko najgorsze jest,ze ta jazda trwa tak długo,a samo zahamowanie wypadania tak króciutko -to jest straszna męka,człowiek nie może skupić się na niczym innym
ewunia77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-07, 08:10   #1443
Kashaya
Zakorzenienie
 
Avatar Kashaya
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 035
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Tak długo wytrzyma dopóki się nie pogodzi z tym faktem. Ja się jeszcze nie pogodziłam i walczę. Jak teraz nic nie pomoże to biorę verospiron. Taki mam plan B
Hmmm, ja tak sobie myślę, że to jest kalectwo - kalectwo estetyczne
Kashaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-07, 08:16   #1444
ewunia77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 113
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Wiesz mi tez przepisano ten verospiron i do tego dexamethazon no i propecie-ale ja się tego boję jak
ewunia77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-07, 08:34   #1445
Weronika_Julia
Raczkowanie
 
Avatar Weronika_Julia
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 106
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Jestem pod ogromny wrażeniem. Tego co piszesz Dobrarada!
Co myslisz o stosowaniu tej metody u mężczyzn? Mówiłaś o powiększjących się piersiach, coś jeszcze?
Weronika_Julia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-07, 08:38   #1446
Kashaya
Zakorzenienie
 
Avatar Kashaya
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 035
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Ewunia, Eeee, verospiron akurat z tego zestawu nie taki zły. Najwyżej ciśnienie obniży. Ludzie z nadciśnieniem latami go biorą. Dwóch pozostałych to bym się też bała. Lokson to taki verospiron w płynie. Kombinuję tylko, czy verospiron pomoże skoro Lokson nie bardzo pomaga? Ale notowania przy walce z ŁA ma całkiem dobre.

---------- Dopisano o 09:38 ---------- Poprzedni post napisano o 09:35 ----------

Cytat:
Napisane przez Weronika_Julia Pokaż wiadomość
Jestem pod ogromny wrażeniem. Tego co piszesz Dobrarada!
Co myslisz o stosowaniu tej metody u mężczyzn? Mówiłaś o powiększjących się piersiach, coś jeszcze?
Dobrarada raczej nie odpowie. Już parę m-cy się tutaj nie odzywa. Też chcielibyśmy wiedzieć co u niej.
Kashaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-07, 08:43   #1447
ewunia77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 113
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Ale moja endo twierdzi,ze verospiron sam nic nie da,musi być w zestawieniu z tamtymi lekami.Własnie ten dexamethazon ma blokować to dht,ale to jest STERYD który niesie ze sobą dużo skutków ubocznych
ewunia77 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-07, 08:49   #1448
Kashaya
Zakorzenienie
 
Avatar Kashaya
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 035
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Jak długo dexamethazon trzeba by brać? Jakie ma skutki uboczne?
Kashaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-07, 09:04   #1449
neo999
Rozeznanie
 
Avatar neo999
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 566
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Cytat:
Napisane przez Weronika_Julia Pokaż wiadomość
Jestem pod ogromny wrażeniem. Tego co piszesz Dobrarada!
Co myslisz o stosowaniu tej metody u mężczyzn? Mówiłaś o powiększjących się piersiach, coś jeszcze?
Hehe, ja jestem tutaj królikiem doświadczalnym.
Metodę stosuję od końca października 2010.
Piersi mi się nie powiększyły, ale fot nie zamieszczę bo się wstydzę.
Natomiast urosło to co powinno, tzn.... włosy.
Fotki są na wątku, choć mało wyraźne.

---------- Dopisano o 10:04 ---------- Poprzedni post napisano o 09:59 ----------

Cytat:
Napisane przez MM-1968 Pokaż wiadomość
U mnie kryzys.....wszyscy chwalili ja sama byłam happy....a teraz coś się odmieniło i zaczeły znowu lecieć jak głupie.....porażka
MM-1968, nie poddawaj się , może to tylko takie wiosenne linienie.
Albo tak jak o tym gdzieś czytałem: jeśli zaczynają po palmie wyrastać włoski, to z początku ich żywot może być krótszy niż normalnie.
I potem w ich miejsce wyrosną następne.
neo999 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-07, 09:08   #1450
ewunia77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 113
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Cytat:
Napisane przez Kashaya Pokaż wiadomość
Jak długo dexamethazon trzeba by brać? Jakie ma skutki uboczne?
Takna początek 3 miesiące,a pózniej badania kortyzolu.Ale wydaje się że 3 miesiące to za mało!poprawa będzie,ale jak się zaprzestanie ,włos poleci.Tak więc co byśmy nie brały i tak jesteśmy skazane na to do końca życia.Skutki uboczne-to zależy od dawki,ale tak za zwyczaj to:depresja,stany lękowe,obrzmienie twarzy,nienaturalny przyrost wagi,brry
ewunia77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-07, 09:34   #1451
Kashaya
Zakorzenienie
 
Avatar Kashaya
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 035
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Cytat:
Napisane przez ewunia77 Pokaż wiadomość
Ale moja endo twierdzi,ze verospiron sam nic nie da,musi być w zestawieniu z tamtymi lekami.Własnie ten dexamethazon ma blokować to dht,ale to jest STERYD który niesie ze sobą dużo skutków ubocznych
Czytałam własnie o dexamethazonie na łysienie.info i tam piszą, ze lekarze zalecają go, gdy podejrzewają łysienie autoimmunologiczne i przy podwyższonych przeciwciałach i że przy normalnym poziomie androgenów nie pomaga. Czytam dalej

---------- Dopisano o 10:34 ---------- Poprzedni post napisano o 10:12 ----------

Nie, to za mądre jest. Więcej czasu potrzeba żeby to dokładnie zgłębić.
Ewcia, u ciebie zalecenie dexamethazonu to z uwagi na 17 oH prog. z tego co pamiętam zespól nadnerczowy ( ja mam 17 oh i kortyzol badane z dobowej zbiórki moczu i mam ok), więc u ciebie to akurat sam dexa może pomóc. Przemyśl to jeszcze.
Kashaya jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-07, 09:47   #1452
ewunia77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 113
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

nie ,nie !ja tego nie chcę zażywać-jeden gin powiedział mi ,że to bardzo drastyczne leczenie,a sposób jaki mi zaleciła endo jest trochę ostry.Gin powiedział mi,że jak już miała bym podjąć się leczeniu dexa to tylko przez 5 dni w miesiącu kiedy jest największe stężenie androgenów.co jeden lekarz wymyśla coś innego-jestem już głupia od tych zaleceń.Właśnie zarejestrowałam się do nowej dermatolog,pójdę z całą historią mojej choroby,ze wszystkimi zaleceniami i zobaczę co ona nowego wymyśli.Jak będzie coś kręcić daje sobie definitywnie spokój z lekarzami i nadal będę kombinować po swojemu.
ewunia77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-07, 10:14   #1453
Kashaya
Zakorzenienie
 
Avatar Kashaya
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 035
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Mi kiedyś dermatolog wypisał Androcur, ale nawet nie wykupiłam. Po co, skoro działa tylko wtedy gdy się go łyka. Obniża testosteron, tylko ja mam testosteron w dolnej granicy normy.

Ja sobie jeszcze selen dołożyłam ze względu na przeciwciała. To raczej nie zaszkodzi.
Kashaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-07, 10:22   #1454
ewunia77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 113
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Łykam sobie ten Prostenal,no i zobaczymy Jak będę u dermatolog to jej powiem o tym-ciekawa jestem jak zareaguje i co o tym powie? C oś mi się zdaje,że będzie mi to odradzała-no zobaczymy
ewunia77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-07, 11:24   #1455
benia1169
Zadomowienie
 
Avatar benia1169
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 162
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Cytat:
Napisane przez ewunia77 Pokaż wiadomość
Łykam sobie ten Prostenal,no i zobaczymy Jak będę u dermatolog to jej powiem o tym-ciekawa jestem jak zareaguje i co o tym powie? C oś mi się zdaje,że będzie mi to odradzała-no zobaczymy
Sama jestem ciekawa co Ci powie - napisz koniecznie!
Ja się chyba nie zdecyduję na razie na ten Prostenal, ostrożna jestem, a nie mam pewności, że to moje łysienie jest typu męskiego.
Za to postanowiłam zainwestować w soję - w końcu przekroczyłam 40-tkę, więc chyba byłaby wskazana, im wcześniej tym lepiej. W razie złej reakcji organizmu - odstawię. Powiedzcie mi tylko - bo widzę, że tu wszyscy stawiają na Soyfem - czy Menoplant Soya 40+ w czymś mu ustępuje?
Menoplant Soya: 30szt. kosztuje 14zł, bierze się 1-2 tabl. dziennie, Skład: Substancja czynna: standaryzowany ekstrakt z soi (Glycine max). 1 kapsułka zawiera 35 mg izoflawonów w postaci genistyny, genisteiny, daidzyny, glicytyny. Substancja pomocnicza: talk. Skład kapsułki: tlenek tytanu (barwnik kapsułki), żelatyna.
Soyfem: Skład: 1 tabl. powl. zawiera 100 mg wyciągu z nasion soi (w tym 26 mg zespołu izoflawonów przeliczonych na genisteinę).
zażywa się 2x dziennie 1-2 tabl, czyli 2xtyle, co menoplant, a cena - 30zł za 60szt.
Wynika stąd, że Menoplant ma więcej izoflawonów, tylko jest jeszcze cała ta chemia, której nie rozumiem. Za to Menoplant o połowę tańszy. Pomoże ktoś? Który preparat lepiej wybrać?
benia1169 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-07, 12:06   #1456
partytura
Zadomowienie
 
Avatar partytura
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: 2ga strona kabla ;) [Lubuskie]
Wiadomości: 1 220
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Brrr.. to się naczytałam o tym dexametzonie.. Miałam w klinice badanie kortyzolu z podaniem 1mg tego, jak się właśnie dzięki Wam dowiedziałam, sterydu.. by wykluczyć jakąs tam chorobę związaną z nadnerczami zdaje się. Nie mam pamięci i już mi uleciało co to było, bo wyszło na to, że nadnercza mam ok i już nie pamiętam czego ja się wtedy naczytałam Prędzej nie intwresowałam się czym ten dexa jest, wystarczyła mi świadomość, że wynik badania był dla mnie dobry. No, ale miło się doinformować co to było hehe....Miałam też kortyzol i 17-oh-progesteron w teście z synactenem i aż sobie zaraz zerknę co to za specyfik, dla zaspokojenia ciekawości :-P Swoją drogą ciekawa sprawa, że nie miałam progesteronu jako takiego, a z tym synacthenem owszem. Wydaje mi się, że polecieli po całości by wykluczyć badaniami to co podejrzewali i już.
A jak już przy sprawach zdrowotnych jesteśmy to zarejestrowałam się dziś do endokrynolog , bo nie widziałam się z nią od hmm.. października ubiegłego roku..bo przydało by się pogadać o wynikach starych i wziąć być może receptę na wskazane niby dla mnie hormony, której nie doczekałam z kliniki W sumie mam czas do Lipca.. Chyba, że mnie najdzie i pójdę do niej spróbować czy mnie nie "przygarnie"
Benia - dobrze rozkminiasz, jak nasz Neo Tylko ja się nie podejmę odpowiedzi. Przydał by się nam "szpec" po farmacji
partytura jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-07, 12:25   #1457
Kashaya
Zakorzenienie
 
Avatar Kashaya
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 035
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

partytura, progesteronu ci nie robili, bo jego wahania dobowe sa bardzo duże i jest to badanie niemiarodajne. Mi też nie badali na endo. A z tego co czytam to jesteś dokładniej przebadana. Ja testu z dexa nie miałam, syno coś tam też nie.
Kashaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-07, 13:04   #1458
Leili
Rozeznanie
 
Avatar Leili
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa i okolice
Wiadomości: 779
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Cytat:
Napisane przez ewunia77 Pokaż wiadomość
PROSTENAL to nie finasteryd
Wiem że to nie to, ale pomyślałam że taka wiadomość przyda wam się, bo napewno stosujecie różne specyfiki.
Leili jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-07, 13:24   #1459
ewunia77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 113
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Cytat:
Napisane przez Leili Pokaż wiadomość
Wiem że to nie to, ale pomyślałam że taka wiadomość przyda wam się, bo napewno stosujecie różne specyfiki.
Wiemy,wiemy ze chciałas dobrze-to taki żarcikJa łykam prostenal i mam się dobrze
ewunia77 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-07, 13:40   #1460
kasiek4112
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Środek a chcę na południe...
Wiadomości: 54
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Hej hej!!!

Jestem po wizycie u trychologa. Powiem wam, że bradzo fajnie mnie kobitka potraktowała. Po raz pierwszy spotkałam się z pełnym zrozumieniem i wyraźną chęcia pomocy.

Badanie polegało na obejrzeniu skóry głowy mikrokamerką. Widać wyraźnie było całą skórę głowy. No i niestety najgorsze co widziałam, to puste mieszki włosowe... mnóstwo pustych mieszków aż mi sie płakać chciało jak to zobaczyłam. Mam pojedyncze odrosty ale jest tego bardzo bardzo mało jeżeli chodzi o czubek głowy. Boki głowy i tył obfituje w odrosty włosków, jest ich dużo i fajnie to wygląda .
Do tych pustych mieszków dochodzi jeszcze kompletny brak ukrwienia skóry głowy na czubku. Nie widać ani jednego naczynka krwionośnego skóra głowy jest biała jak papier. Oczywiście tył i boki są pięknie książkowo ukrwione - wręcz widać jak płynie krew i odżywia moje włoski.
Zalecone mam badanie hormonów (bo nie robiłam do tej pory). Dostałam preparat poprawiający ukrwienie skóry głowy + maska oczyszczająca + szampon na przetłuszczającą się skóre głowy.
Za miesiąc mam bezpłatną kontrolę. Będziemy oglądać pod kamerką czy cokolwiek się zmieniło.
Zaproponowała mi też odstawienie (stopniowe) Loxonu - ale nad tym sie jeszcze zastanawiam.
Ogólnie to jestem zadowolona z wizyty - ktos w końcu wykazał zainteresowanie moim problemem to duży plus. Ciekawa jestem czy te preparaty przyniosą choć minimalna poprawę.

Pozdrawiam wszystkich
kasiek4112 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-07, 13:40   #1461
partytura
Zadomowienie
 
Avatar partytura
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: 2ga strona kabla ;) [Lubuskie]
Wiadomości: 1 220
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Cytat:
Napisane przez Kashaya Pokaż wiadomość
partytura, progesteronu ci nie robili, bo jego wahania dobowe sa bardzo duże i jest to badanie niemiarodajne. Mi też nie badali na endo. A z tego co czytam to jesteś dokładniej przebadana. Ja testu z dexa nie miałam, syno coś tam też nie.
Kashya, no tez mi się zdaje, że nie mam co narzekać. W końcu w klinice byłam to musieli dokładniej popatrzeć co mi jest Po prostu czytałam tu, że dziewczyny miały progesteron sam, a potem z czymś tam, a ja miałam tylko z dexa, więc zupełnie inaczej Zespół nadnerczowy itd. zdaje się wykluczyć chcieli więc ufam, że wiedzieli co robią Zwyczajnie ciekawi mnie to o czym jedna z nas pisała, że progesteron miała w normie póki był solo, bo z czymś tam podanym to już zły wynik. Zaciekawiło mnie to co by mi wyszło przy takich badaniach, a tego nie wiem
No, ale jak czytam co napisałaś, że są wahania dobowe to zaczynam rozumieć rozbieżność wyników u koleżanek wizażanek, bo może to miało też znaczenie.
partytura jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-07, 13:50   #1462
ewunia77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 113
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

kasiek,a powiedz proszę jaki szamponik dostałaś?bo wiesz ja ciągle szuka czegoś dobrego na przetłuszczanie,a wręcz łojotok
ewunia77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-07, 13:51   #1463
partytura
Zadomowienie
 
Avatar partytura
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: 2ga strona kabla ;) [Lubuskie]
Wiadomości: 1 220
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Cytat:
Napisane przez kasiek4112 Pokaż wiadomość
Hej hej!!!

Jestem po wizycie u trychologa. Powiem wam, że bradzo fajnie mnie kobitka potraktowała. Po raz pierwszy spotkałam się z pełnym zrozumieniem i wyraźną chęcia pomocy.
(...)
Kasiek, cieszę się prawie jakbym to ja wróciła zadowolona SUPER!
Eh marzy mi się takie badanie jak kilka z Was tutaj obecnych miało - takie właśnie u trychologa, a mieszkam w dziurze, kasy nie mam i mogę póki co pomarzyć Mam nadzieję, że to co Ci pani dr poleciła pomoże
Coś mi mówi, że z tym ukrwieniem to mamy podobnie... I z "tłuszczeniem się" skalpu zresztą też
A ten preparat na ukrwienie to można dostać bez recepty czy się nie orientujesz? Napisałaś, że go dostałaś więc pewnie nie wiesz, yh
Mogłabyś mi napisać nazwę? Kurcze muszę poczytać co pomaga na ukrwienie skóry głowy poza masowaniem, bo zielona jestem, a zakupiony przeze mnie masażer to rozpadający się bubel
partytura jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-07, 13:51   #1464
benia1169
Zadomowienie
 
Avatar benia1169
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 162
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Cytat:
Napisane przez kasiek4112 Pokaż wiadomość
Hej hej!!!

Jestem po wizycie u trychologa.
.......
Zalecone mam badanie hormonów (bo nie robiłam do tej pory). Dostałam preparat poprawiający ukrwienie skóry głowy + maska oczyszczająca + szampon na przetłuszczającą się skóre głowy.
...........

Pozdrawiam wszystkich
No to super, że byłaś na takiej wizycie
Ale gadaj nam tu o szczegółach:
Ile zapłaciłaś za wizytę? Jakie badania hormonów pani dr Ci zleciła i czy będą bezpłatne?
Co to za preparaty masz zapisane?
No i informuj nas o wynikach leczenia .
Qrcze, chyba jeszcze nikt tu się nie chwalił, że był u trychologa, ja to nawet nie wiem, gdzie miałabym takiego specjalistę najbliżej mojego miejsca zamieszkania

Aleśmy się na Ciebie rzuciły, jakbyś z zaświatów wróciła i Pana Boga widziała

Edytowane przez benia1169
Czas edycji: 2011-04-07 o 13:54
benia1169 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-07, 13:58   #1465
partytura
Zadomowienie
 
Avatar partytura
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: 2ga strona kabla ;) [Lubuskie]
Wiadomości: 1 220
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Hehe, Benia, co racja to racja, naskok wyszedł z tych naszych pytań -.- '' Parę razy tu już czytałam o takich wizytach, bo jestem tu dłużej niż Ty i już nie po raz pierwszy czuję tę ciekawość co i Ty kochana Też nie wiem gzie najbliżej taki spec, ale wiem jedno - nie byłoby mnie teraz stać, więc staram się.. nie przejmować za mocno, co nie jest takie proste
partytura jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-07, 16:01   #1466
Kashaya
Zakorzenienie
 
Avatar Kashaya
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 035
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Kasiek, a pani trycholog mówiła coś dlaczego sugeruje odstawić lokson? I jak to jest wg niej odstawić stopniowo?
A trycholog to lekarz, czy fryzjer z taką dodatkową "specjalizacją"? Bo coś mi się wydaje, że to drugie.

Edytowane przez Kashaya
Czas edycji: 2011-04-07 o 16:03
Kashaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-07, 16:25   #1467
benia1169
Zadomowienie
 
Avatar benia1169
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 162
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Cytat:
Napisane przez Kashaya Pokaż wiadomość
Kasiek, a pani trycholog mówiła coś dlaczego sugeruje odstawić lokson? I jak to jest wg niej odstawić stopniowo?
A trycholog to lekarz, czy fryzjer z taką dodatkową "specjalizacją"? Bo coś mi się wydaje, że to drugie.
Ale nas kasiek zostawiła w niepewności i z pytaniami bez odpowiedzi .
Kashaya, Ty masz chyba rację, to był pewnie tego typu gabinet http://www.trycholog-sacz.pl/index/onas , a to chyba nie są lekarze .
Chociaż ....... patrząc z innej strony: komu z nas pomógł lekarz? A jak już na jedno pomógł, to zwykle na inne zaszkodził . O, matko! aż mnie przeraziło to, co napisałam!
A te gabinety trychologiczne - ciekawe, czy pomagają prawdziwie, czy tylko naciągają zdesperowanych ludzi na koszty wizyt i zakupu preparatów .
benia1169 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-07, 18:15   #1468
Kashaya
Zakorzenienie
 
Avatar Kashaya
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 035
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Kasiek, z serca radzę zrób koniecznie badania. Jeśli nie masz zmian na skórze głowy to przyczyna wypadania jest wewnątrz i specyfiki do stosowania zewnętrznego to jako wspomagacz można traktować.

Edytowane przez Kashaya
Czas edycji: 2011-04-07 o 18:17
Kashaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-07, 19:07   #1469
kasiek4112
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Środek a chcę na południe...
Wiadomości: 54
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Cytat:
Napisane przez ewunia77 Pokaż wiadomość
kasiek,a powiedz proszę jaki szamponik dostałaś?bo wiesz ja ciągle szuka czegoś dobrego na przetłuszczanie,a wręcz łojotok
Szampon firmy Villa Lodola Umbria Remedium Sebi - mam nadzieję, że nic nie pomieszałam w nazwie bo to jakiś włoski produkt.

To szampon, który stosuje sie na suchą skórę głowy. Mam kroplę szamponu rozprowadzić na włosach a najbardziej starac się na skóre i dopiero po chwili połączyć z wodą.

Jest to (prawdopodobnie) szampon ekologiczny - w 100% naturalny tak podaje producent.

Jutro będę myła nim pierwszy raz wloski, więc dam znać jak to wygląda w realu . I jakie są włoski po nim.

---------- Dopisano o 19:37 ---------- Poprzedni post napisano o 19:19 ----------

Cytat:
Napisane przez benia1169 Pokaż wiadomość
No to super, że byłaś na takiej wizycie
Ale gadaj nam tu o szczegółach:
Ile zapłaciłaś za wizytę? Jakie badania hormonów pani dr Ci zleciła i czy będą bezpłatne?
Co to za preparaty masz zapisane?
No i informuj nas o wynikach leczenia .
Qrcze, chyba jeszcze nikt tu się nie chwalił, że był u trychologa, ja to nawet nie wiem, gdzie miałabym takiego specjalistę najbliżej mojego miejsca zamieszkania

Aleśmy się na Ciebie rzuciły, jakbyś z zaświatów wróciła i Pana Boga widziała
Za wizytę zapłaciłam 59 złotych !!! Cena extra!!! Ale ja to kupiłam przez taki portal myDeal - oni tam oferują różne uslugi dużo dużo taniej.
Zleciła mi badanie tych wszystkich hormonów, o których zawsze piszecie czyli, testosteron, progesteron, prolaktyna i prolaktyna po 1h, DHTA i androstendion, TSH. Badania oczywiście mam wykonać we własnym zakresie, w swojej przychodni.
Co do preparatów to szampon, o którym już pisałam - Villa Lodola Umbrai remedium Sebi, do tego Kuracja oczyszczająca tej samej firmy ( to jest jakaś maska na włosy, którą mam wcierać dwa razy w tygodniu) i preparat na poprawę ukrwienia skóry głowy firmy ORising. Kompletnie są mi nieznane te produkty ale wypróbuję.

---------- Dopisano o 19:45 ---------- Poprzedni post napisano o 19:37 ----------

[QUOTE=Kashaya;26215152]Kasiek, a pani trycholog mówiła coś dlaczego sugeruje odstawić lokson? I jak to jest wg niej odstawić stopniowo?
A trycholog to lekarz, czy fryzjer z taką dodatkową "specjalizacją"? Bo coś mi się wydaje, że to drugie.[/QUO

Szczerze to nie mam pojęcia czy ta pani jest lekarzem... ale na pewno była bardzo miła i przejęła sie mną bardzo, miala wiedzę na temat włosów i ich wypadania większą niż moja lekarka dermatolog. Nie przeszkadza mi to, że może nie mieć wykształcenia medycznego. Żaden lekarz mi nie pomógł, więc pozostaje mi zaufać innym...

Co do Loxonu to szczerze mi powiedziała, że nikt nie przeprowadzał badań odnośnie działania tego preparatu z zaleconym preparatem na poprawę ukrwienia skóry glowy (ORising). Mam tego nie łączyć a jeżeli zdecyduję sie odstawić Loxon to mam to robić bardzo stopniowo.

---------- Dopisano o 19:53 ---------- Poprzedni post napisano o 19:45 ----------

Cytat:
Napisane przez Kashaya Pokaż wiadomość
Kasiek, z serca radzę zrób koniecznie badania. Jeśli nie masz zmian na skórze głowy to przyczyna wypadania jest wewnątrz i specyfiki do stosowania zewnętrznego to jako wspomagacz można traktować.
Oczywiście kochana, że zrobię badania. Już robiłam rozszerzoną morfologię - wszystkio wyszło idealnie. Więc teraz robię hormony, nawet jeżeli będe musiała za to zapłacić.
Tą wizytę traktuję jako wspomagacz duszy . Musze wypróbować wszystko... a nóż coś mi pomoże.
A swoją drogą pod tą kamerką widziałam jak mieszki włosowe są zapchane - obrzydliwy widok. Więc liczę, że te preparaty zregenerują moją skórę głowy.
Ja nie sądzę, że to jest przyczyna wypadania moich włosków ale na pewno te zabiegi im pomogą. Przyczyny będę szukać wewnątrz siebie niestety.

---------- Dopisano o 19:57 ---------- Poprzedni post napisano o 19:53 ----------

I wiecie, co mnie najbardziej przeraziło... To, że moja skóra na czubku głowy wogóle nie jest ukrwiona . Wygląda jak biała kartka papieru. Nie widać ani jednego naczynka krwionośnego . Z boku głowy i z tyłu wyraźnie było widać mnóstwo malutkich żyłek wokół mieszka włosowego... natomiast na czubku glowy NIC, pusto. Dziwne to ...

---------- Dopisano o 20:07 ---------- Poprzedni post napisano o 19:57 ----------

Cytat:
Napisane przez partytura Pokaż wiadomość
A ten preparat na ukrwienie to można dostać bez recepty czy się nie orientujesz? Napisałaś, że go dostałaś więc pewnie nie wiesz, yh
Mogłabyś mi napisać nazwę? Kurcze muszę poczytać co pomaga na ukrwienie skóry głowy poza masowaniem, bo zielona jestem, a zakupiony przeze mnie masażer to rozpadający się bubel
Dzięki kochana za miłe słowa . Szczerze to wszystkim polecam takie badanie, bo przynajmniej można zobaczyć co nam siedzi na głowie .
A ten preparat na poprawę ukrwienia jest bez recepty. Jest ziolowy ale podobno silny, na bazie cynamonu, który poprawia krążenie - podobno . Jego nazwa to - ORising Olejek VS/I. Musisz poczytać sobie o nim... chociaż to jakiś nowy produkt na naszym rynku, więc chyba jeszcze mało jest w internecie. Ja nie szukałam, bo nie chcę się zrazić. Na razię wierzę, że zadziała.

Edytowane przez kasiek4112
Czas edycji: 2011-04-07 o 18:21
kasiek4112 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-07, 19:36   #1470
partytura
Zadomowienie
 
Avatar partytura
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: 2ga strona kabla ;) [Lubuskie]
Wiadomości: 1 220
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Cytat:
Napisane przez kasiek4112 Pokaż wiadomość
Za wizytę zapłaciłam 59 złotych !!! Cena extra!!! Ale ja to kupiłam przez taki portal myDeal - oni tam oferują różne uslugi dużo dużo taniej.
Zleciła mi badanie tych wszystkich hormonów, o których zawsze piszecie(...)
Oczywiście kochana, że zrobię badania. Już robiłam rozszerzoną morfologię - wszystkio wyszło idealnie. Więc teraz robię hormony, nawet jeżeli będe musiała za to zapłacić.
Tą wizytę traktuję jako wspomagacz duszy . Musze wypróbować wszystko... a nóż coś mi pomoże.
A swoją drogą pod tą kamerką widziałam jak mieszki włosowe są zapchane - obrzydliwy widok. Więc liczę, że te preparaty zregenerują moją skórę głowy.
(...)
I wiecie, co mnie najbardziej przeraziło... To, że moja skóra na czubku głowy wogóle nie jest ukrwiona . Wygląda jak biała kartka papieru. Nie widać ani jednego naczynka krwionośnego . Z boku głowy i z tyłu wyraźnie było widać mnóstwo malutkich żyłek wokół mieszka włosowego... natomiast na czubku glowy NIC, pusto. Dziwne to ...

---------- Dopisano o 20:07 ---------- Poprzedni post napisano o 19:57 ----------

Dzięki kochana za miłe słowa . Szczerze to wszystkim polecam takie badanie, bo przynajmniej można zobaczyć co nam siedzi na głowie .
A ten preparat na poprawę ukrwienia jest bez recepty. Jest ziolowy ale podobno silny, na bazie cynamonu, który poprawia krążenie - podobno . Jego nazwa to - ORising Olejek VS/I. Musisz poczytać sobie o nim... chociaż to jakiś nowy produkt na naszym rynku, więc chyba jeszcze mało jest w internecie. Ja nie szukałam, bo nie chcę się zrazić. Na razię wierzę, że zadziała.

Kasiek
nie ma za co dziękować, jesteśmy tu z Tobą, w końcu wiemy co czujesz
To badanie to faktycznie niedrogo! Prędzej pisane było po pareset złotych, więc super cena 59zł !
Dziękuję za nazwy preparatów, coś mi mówi, że Twoje wrażenia optyczne obrazu z kamerki pasowały by do mnie i dlatego szczególnie korci mnie ten środek na pobudzenie krążenia i ukrwienia I bez recepty, no proszę
Piszesz, że nie chcesz się zrazić i nie szperasz,i rozumiem to.. (tak samo jak to, że to takie chwilowe ukojenie duszy gdy spotykasz się ze zrozumieniem i zaangażowaniem, w dodatku kogoś kto może pomóc )
Ja dla odmiany zaraz zerknę, znajdę cenę i spochmurnieję zapewne
Teraz poszukaj możliwie taniego labolatorium, żeby zaoszczędzić na badaniach hormonów, bo to będzie kolejny wydatek ALE WARTO, zrób to by się zorientować co jest grane i ukierunkować poszukiwania i zwalczanie przyczyn

Edytowane przez partytura
Czas edycji: 2011-04-07 o 19:42
partytura jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:32.