Majowe Panny Młode - część IV - Strona 124 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-04-12, 13:34   #3691
Dark lady
Zakorzenienie
 
Avatar Dark lady
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 6 099
Dot.: Majowe Panny Młode - część IV

Ewcia ja miałam z kwasami, ale powiem ci że jednak wysuszyło mi skórę, i pare wyprysków powyłaziło.
__________________
I był ślub

kochanie


No i jesteś

Dark lady jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 13:39   #3692
ewka1368
Zakorzenienie
 
Avatar ewka1368
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 893
Dot.: Majowe Panny Młode - część IV

Cytat:
Napisane przez Dark lady Pokaż wiadomość
Ewcia ja miałam z kwasami, ale powiem ci że jednak wysuszyło mi skórę, i pare wyprysków powyłaziło.
kurcze no sama nie wiem
i jeszcze przed bede miec okres wiec mi chrostki powychodza
kurde moze w 3 tygodnie sie by mi to zagoilo
__________________
19.12.2014
ewka1368 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 13:47   #3693
monita01
Zakorzenienie
 
Avatar monita01
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Poludnie
Wiadomości: 10 949
Dot.: Majowe Panny Młode - część IV

Jejku, na smierc zapomnialam, ze musze sie na czyszczenie zapisac. Biegne po pracy do kosmetyczki!
monita01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 13:49   #3694
Dark lady
Zakorzenienie
 
Avatar Dark lady
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 6 099
Dot.: Majowe Panny Młode - część IV

Może tak (ja miałam bardziej ingerujący bo z kwasami, bez kwasów może być ok), tylko pamiętaj że po tym nie wolno się opalać!

---------- Dopisano o 14:49 ---------- Poprzedni post napisano o 14:48 ----------

Monita dobrze że ci się przypomniało. Ja zaraz biegnę na wybielanie, trochę się boję.
__________________
I był ślub

kochanie


No i jesteś

Dark lady jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 13:55   #3695
monita01
Zakorzenienie
 
Avatar monita01
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Poludnie
Wiadomości: 10 949
Dot.: Majowe Panny Młode - część IV

Dark, bedzie dobrze! Ja mam druga sesje na poczatku maja
monita01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 13:55   #3696
ewka1368
Zakorzenienie
 
Avatar ewka1368
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 893
Dot.: Majowe Panny Młode - część IV

Cytat:
Napisane przez Dark lady Pokaż wiadomość
Może tak (ja miałam bardziej ingerujący bo z kwasami, bez kwasów może być ok), tylko pamiętaj że po tym nie wolno się opalać!

---------- Dopisano o 14:49 ---------- Poprzedni post napisano o 14:48 ----------

Monita dobrze że ci się przypomniało. Ja zaraz biegnę na wybielanie, trochę się boję.
a to juz nie wiem chyba sobie podaruje
__________________
19.12.2014
ewka1368 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 13:59   #3697
Dark lady
Zakorzenienie
 
Avatar Dark lady
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 6 099
Dot.: Majowe Panny Młode - część IV

Jeśli zależy ci na opalaniu to powinnaś zrezygnować.
__________________
I był ślub

kochanie


No i jesteś

Dark lady jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-12, 14:21   #3698
betty0502
Wtajemniczenie
 
Avatar betty0502
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 864
GG do betty0502
Dot.: Majowe Panny Młode - część IV

Oj zła jestem, muszę dłużej w pracy zostać....
Propo solarium to na ile min chodzicie? Ja chodzę po 7 min.
betty0502 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 14:23   #3699
ewka1368
Zakorzenienie
 
Avatar ewka1368
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 893
Dot.: Majowe Panny Młode - część IV

Cytat:
Napisane przez Dark lady Pokaż wiadomość
Jeśli zależy ci na opalaniu to powinnaś zrezygnować.
rezygnuje
Cytat:
Napisane przez betty0502 Pokaż wiadomość
Oj zła jestem, muszę dłużej w pracy zostać....
Propo solarium to na ile min chodzicie? Ja chodzę po 7 min.
ja bylam najpierw 4 pozniej 6 pozniej 7 a teraz moze na 10 pojde zobaczymy
__________________
19.12.2014
ewka1368 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 14:32   #3700
betty0502
Wtajemniczenie
 
Avatar betty0502
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 864
GG do betty0502
Dot.: Majowe Panny Młode - część IV

Ostatnio babka z solarium mnie wkurzyła powiedziała mi tak " Za niedługo masz ten ślub dziewczyno jak Ty się chcesz opalić, jak Ty tak rzadko chodzisz (2-3 razy w tyg) i na tak mało min. Powinnaś chodzić conajmniej na 10 min i ze 4 razy w tyg lub więcej" Powiem Wam, że ona wpuszcza osoby, które są pierwszy raz na 10 min na nowe lampy. Ja jej powiedziałam, że wolę się opalić a nie spalić. Wkurza mnie.

---------- Dopisano o 15:30 ---------- Poprzedni post napisano o 15:29 ----------

Szkoda słów....

a chodzicie na tubę czy na łóżko?

---------- Dopisano o 15:31 ---------- Poprzedni post napisano o 15:30 ----------

Kurcze mam nadzieję, że zdąrzę na 17 mam zawieść pieski i chcę jeszcze podjechać do babci do szpitala o ile mnie wpuszczą...

---------- Dopisano o 15:32 ---------- Poprzedni post napisano o 15:31 ----------

Coś ten wątek ostatnio ucichł jakoś wcześniej więcej pisałyśmy
betty0502 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 14:32   #3701
ewka1368
Zakorzenienie
 
Avatar ewka1368
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 893
Dot.: Majowe Panny Młode - część IV

Cytat:
Napisane przez betty0502 Pokaż wiadomość
Ostatnio babka z solarium mnie wkurzyła powiedziała mi tak " Za niedługo masz ten ślub dziewczyno jak Ty się chcesz opalić, jak Ty tak rzadko chodzisz (2-3 razy w tyg) i na tak mało min. Powinnaś chodzić conajmniej na 10 min i ze 4 razy w tyg lub więcej" Powiem Wam, że ona wpuszcza osoby, które są pierwszy raz na 10 min na nowe lampy. Ja jej powiedziałam, że wolę się opalić a nie spalić. Wkurza mnie.

---------- Dopisano o 15:30 ---------- Poprzedni post napisano o 15:29 ----------

Szkoda słów....

a chodzicie na tubę czy na łóżko?
to chyba jakas walnieta
ja chodze w sumie dwa razy w tyg co prawda dopiero zaczelam ale skora juz jest inna juz ma fajny kolorek

ja chhodze na stojace bo do lezacegop bym za cholere nie "weszla"(znana scena z oszukac przeznaczenie)
__________________
19.12.2014
ewka1368 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-12, 14:35   #3702
betty0502
Wtajemniczenie
 
Avatar betty0502
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 864
GG do betty0502
Dot.: Majowe Panny Młode - część IV

Propo bolerka - moje będzie bardzo ładne ale też dużo więcej kosztuje :/ mama też mnie namawiała na takie futerko, rozumiem, że będzie mi cieplej (ja też jestem straszny zmarzluch) ale jakoś nie pasuje mi to bolerko i mam nadzieję, że będzie ciepło. Mam bolerko z tego samego materiału co suknia i 3/4 rękaw. Mam nadzieję, że nie zmarznę Tylko jak będzie zimno to jak ja mam o tym nie myśleć....?

---------- Dopisano o 15:35 ---------- Poprzedni post napisano o 15:34 ----------

Ewka:
hehe no faktycznie strasznie. Powiem tak: wg mnie łóżko opala najbardziej brzuch i nogi a tuba twarz i dekold ale nie nawidzę tego stania. Wczoraj byłam ale tylko tuba była wolna, myślałam, że się przewrócę.
betty0502 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 14:36   #3703
olik04
Zakorzenienie
 
Avatar olik04
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 929
Dot.: Majowe Panny Młode - część IV

Cytat:
Napisane przez ewka1368 Pokaż wiadomość
a to juz nie wiem chyba sobie podaruje
Kup sobie peeling enzymatyczny np pharmaceris, jest skuteczny a nie aż tak inwazyjny jak mikrodermabrazja.
__________________
olik04 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 14:41   #3704
betty0502
Wtajemniczenie
 
Avatar betty0502
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 864
GG do betty0502
Dot.: Majowe Panny Młode - część IV

Spać mi się chce....strasznie ziewam...nie chce mi się tu siedzieć i pomyśleć, że to dopiero wtorek.

---------- Dopisano o 15:41 ---------- Poprzedni post napisano o 15:37 ----------

Oliko a co tak w niedzielę? (ślub)
betty0502 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 14:47   #3705
ewka1368
Zakorzenienie
 
Avatar ewka1368
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 893
Dot.: Majowe Panny Młode - część IV

Cytat:
Napisane przez olik04 Pokaż wiadomość
Kup sobie peeling enzymatyczny np pharmaceris, jest skuteczny a nie aż tak inwazyjny jak mikrodermabrazja.
i to sobie moge sama zrobic??czy to kosmetyczka robi??
a jak u ciebie z przygotowaniami bo tego samego dnia slubujemy
__________________
19.12.2014
ewka1368 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 14:55   #3706
olik04
Zakorzenienie
 
Avatar olik04
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 929
Dot.: Majowe Panny Młode - część IV

Cytat:
Napisane przez betty0502 Pokaż wiadomość
Spać mi się chce....strasznie ziewam...nie chce mi się tu siedzieć i pomyśleć, że to dopiero wtorek.

---------- Dopisano o 15:41 ---------- Poprzedni post napisano o 15:37 ----------

Oliko a co tak w niedzielę? (ślub)
Ponieważ chcieliśmy wziąć ślub jakoś nie za długo po zaręczynach A ponieważ zwykle na fajne i nie najdroższe sale czeka się dwa lata, to my skróciliśmy czekanie i wybraliśmy niedzielę, bo z tym nie ma problemu .

---------- Dopisano o 14:55 ---------- Poprzedni post napisano o 14:51 ----------

Cytat:
Napisane przez ewka1368 Pokaż wiadomość
i to sobie moge sama zrobic??czy to kosmetyczka robi??
a jak u ciebie z przygotowaniami bo tego samego dnia slubujemy
robisz sama, peeling kupuje się w aptece, po "zabiegu" skóra jest mięciutka o, to ten produkt -> https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...ymatyczny.html
Ja polecam, bo mam skórę wrażliwą, a z tym kosmetykiem nie miałam problemu.

Właśnie widziałam, że u Ciebie też 1 maja. Planowałaś, czy ta data to tak przez przypadek?
No przygotowania pełną parą, coraz więcej rzeczy do załatwienia, o których wcześniej nie miałam pojęcia (np że można wybrać czytanie w kościele, i trzeba wyznaczyć osoby do czytania, do śpiewania psalmu i może jeszcze niesienia darów). A jak u Ciebie?
__________________
olik04 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 15:05   #3707
ewka1368
Zakorzenienie
 
Avatar ewka1368
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 893
Dot.: Majowe Panny Młode - część IV

Cytat:
Napisane przez olik04 Pokaż wiadomość
Ponieważ chcieliśmy wziąć ślub jakoś nie za długo po zaręczynach A ponieważ zwykle na fajne i nie najdroższe sale czeka się dwa lata, to my skróciliśmy czekanie i wybraliśmy niedzielę, bo z tym nie ma problemu .

---------- Dopisano o 14:55 ---------- Poprzedni post napisano o 14:51 ----------


robisz sama, peeling kupuje się w aptece, po "zabiegu" skóra jest mięciutka o, to ten produkt -> https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...ymatyczny.html
Ja polecam, bo mam skórę wrażliwą, a z tym kosmetykiem nie miałam problemu.

Właśnie widziałam, że u Ciebie też 1 maja. Planowałaś, czy ta data to tak przez przypadek?
No przygotowania pełną parą, coraz więcej rzeczy do załatwienia, o których wcześniej nie miałam pojęcia (np że można wybrać czytanie w kościele, i trzeba wyznaczyć osoby do czytania, do śpiewania psalmu i może jeszcze niesienia darów). A jak u Ciebie?
poprostu szukalismy wolnego terminu a ze bylo ciezko wypadlo na niedziele i sie bardzo ciesze bo sie jeszcze okazalo ze to beatyfikacja Jana Pawla II

a przygotowania co wieksze zalatwione a teraz jakies tam szczegoliki drobne jak kosciol ubior czytania organista bukiet makijaz winietki i takie tam drobiazgi a i jeszcze podziekowania dla rodzicow i pierwszy taniec

klurde w pieron tego zostalo jeszcze
__________________
19.12.2014

Edytowane przez ewka1368
Czas edycji: 2011-04-12 o 15:06
ewka1368 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 16:01   #3708
I_K
Zakorzenienie
 
Avatar I_K
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 6 984
Dot.: Majowe Panny Młode - część IV

Cytat:
Napisane przez ewka1368 Pokaż wiadomość
dziewczyny prosze napiszcie jak wasza cera reagowala po mikrodermabrazji
Ewcia byłam wczoraj mikrodermabrazji uwielbiam ten zabieg znalazłam trochę tańszy niż w irena eris w cenie była maseczka borowinowa, no po prostu super, tylko tydzień się nie mogę opalać a skórę trzeba dobrze nawilżać zwykłym kremem. Powiedziała mi że mogę jeszcze tydzień przed ślubem sobie zrobić, wtedy cera będzie ładna i makijaż będzie się dobrze trzymał, więc 3 tyg to myślę że spoko.
__________________
maj 2011
I_K jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 16:44   #3709
kuleczka777
Zakorzenienie
 
Avatar kuleczka777
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: B.....o
Wiadomości: 6 392
GG do kuleczka777
Dot.: Majowe Panny Młode - część IV

Oj dziewczynki a ja muszę zacząć pakować rzeczy swoje do kartonów bo u mnie po świętach remont całego pokoju. Mama będzie sobie sypialnie robić. Pomieszkam sobie jeszcze w nowych wnętrzach niecały miesiąc
__________________
Szczęśliwe małżeństwo to takie, w którym mąż rozumie każde słowo, którego żona ... nie wypowiedziała.

http://www.suwaczki.com/tickers/fdqg6c7e8qnfz160.png
kuleczka777 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-12, 17:16   #3710
Haniula
Zakorzenienie
 
Avatar Haniula
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 818
Dot.: Majowe Panny Młode - część IV

dzien dobry moje majowki, chcialam sie pochwalić dzisiejszą kolejną fryzurą próbną

Jest lepiej niz z loczkami, czuje sie mocno się trzyma, aczkolwiek boki juz troche wychodzą bo są pocieniowane
I tak siedze i pokazuje kazdemu bo sama nie wiem czy wymyslac cos jeszcze innego czy juz przy tym zostać, a moze zwyczajnie wyprostowane, tylko kwiat z boku

na łyso sie zgole chyba
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_3586.jpg (84,8 KB, 46 załadowań)
Haniula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 18:25   #3711
kuleczka777
Zakorzenienie
 
Avatar kuleczka777
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: B.....o
Wiadomości: 6 392
GG do kuleczka777
Dot.: Majowe Panny Młode - część IV

Haniula koczek ładny tylko niech Ci bardziej przymocuje to włosy co tak zwisają bo chyba tak nie ma być

Kurczę pregapiłam mój 1000 post
__________________
Szczęśliwe małżeństwo to takie, w którym mąż rozumie każde słowo, którego żona ... nie wypowiedziała.

http://www.suwaczki.com/tickers/fdqg6c7e8qnfz160.png

Edytowane przez kuleczka777
Czas edycji: 2011-04-12 o 18:30
kuleczka777 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 18:37   #3712
Haniula
Zakorzenienie
 
Avatar Haniula
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 818
Dot.: Majowe Panny Młode - część IV

Cytat:
Napisane przez kuleczka777 Pokaż wiadomość
Haniula koczek ładny tylko niech Ci bardziej przymocuje to włosy co tak zwisają bo chyba tak nie ma być

Kurczę pregapiłam mój 1000 post
to moj fryzjer miał wizje zeby do slubu doczepić włosy i zrobić loczki puszczone na ramieniu, ale ja byłabym za tym zeby schowac. Sama juz nie wiem czy taka fryzure chce miec. Przed chwila byłam na krótkim spacerze z psem i juz mi grzywka wypadła

czy któraś z was planuje proste włosy, tzn bez upięcia, i bez loków ? Bo ja chyba najlepiej w takliej bym sie czuła, ale chcialabym zeby to jednak troche bardziej wieczorowe było niz codzienne ale włosy mam do obojczyka wiec tez duzego pola do popisu nie ma
Haniula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 19:14   #3713
takaya
Zakorzenienie
 
Avatar takaya
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 10 636
Dot.: Majowe Panny Młode - część IV

Hej dziewczynki tylko się witam i lecę podczytywać was. w zamian zostawiam wam moje kociaczki
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg PIC_0183.jpg (125,9 KB, 34 załadowań)
takaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 19:15   #3714
evelkan
Raczkowanie
 
Avatar evelkan
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 423
Dot.: Majowe Panny Młode - część IV

Witam
Zaniosłam dzisiaj materiał na bolerko do krawcowej. Będę mieć z organtyny, krótki rękaw. Po prostu liczę, że będzie ciepło
Dzisiaj przyszedł mi zamówiony na allegro welon i biżuteria Chyba polubię zakupy przez internet
Na solarium byłam na razie trzy razy, raz 5min i dwa razy po 7min. I chwilowo mam przymusową przerwę od opalania

Edytowane przez evelkan
Czas edycji: 2011-04-12 o 19:17
evelkan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 19:21   #3715
passion80
Zakorzenienie
 
Avatar passion80
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 15 643
Dot.: Majowe Panny Młode - część IV

Cytat:
Napisane przez Haniula Pokaż wiadomość
dzien dobry moje majowki, chcialam sie pochwalić dzisiejszą kolejną fryzurą próbną
mi sie podoba, oprócz tego zwisającego, tak to jestem na tak

Cytat:
Napisane przez kuleczka777 Pokaż wiadomość
Kurczę pregapiłam mój 1000 post
ja tez przegapiłam bo Cie obserwowałam
ale ale

Cytat:
Napisane przez takaya Pokaż wiadomość
Hej dziewczynki tylko się witam i lecę podczytywać was. w zamian zostawiam wam moje kociaczki
jakie slodziutkie gdyby tylko TZ sie zgodzil to w sumie nie wiem ktorego bym wybrala
__________________
28.05.2011
29.08.2013
passion80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 19:38   #3716
qsloncu
Wtajemniczenie
 
Avatar qsloncu
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: NL
Wiadomości: 2 723
Dot.: Majowe Panny Młode - część IV

Witajcie
Natknęłam się przypadkiem i dodam od tak. A może was zainteresuje:
Przebieg Mszy Św. Ślubnej

Wejście do kościoła
Obrzędy wstępne Mszy obrzędowej za nowożeńców mogą się rozpocząć na 3 sposoby:
a) Kapłan udaje się z ministrantami do drzwi kościoła i tam wita narzeczonych. Następnie wprowadza ich procesjonalnie do prezbiterium przy śpiewie na wejście.
b) narzeczeni sami podchodzą do ołtarza po wejściu księdza. Ksiądz wita ich przy ołtarzu.
c) Pan młody ze świadkami staje przy ołtarzu, przed krzesłami dla narzeczonych. Po wyjściu księdza ojciec prowadzi pannę młodą od drzwi kościoła. Następuje przekazanie narzeczonej Panu młodemu. Pan młody wita się z narzeczoną, całuje w rękę, (wg amerykańskiej tradycji właśnie w tym momencie pierwszy raz ją widzi w sukni ślubnej),podaje dłoń teściowi. Następnie narzeczonych wita ksiądz, i zajmują miejsca przy ołtarzu. Podprowadzanie narzeczonej należy uzgodnić z księdzem.
Wszyscy goście przed wyjściem księdza muszą już być w kościele i zająć miejsca.
Gdy wszyscy zajmą swoje miejsca, kapłan zwraca się do narzeczonych i zgromadzonych, aby wprowadzić ich do udziału w obrzędach.

Liturgia słowa
Ma na celu uwydatnić znaczenie małżeństwa w dziejach zbawienia oraz jego zadania i obowiązki, zwłaszcza dotyczące uświęcenia małżonków i dzieci. Mogą być trzy czytania, z których pierwsze powinno być ze Starego Testamentu. Jest życzeniem Kościoła, aby przy wyborze tekstów biblijnych i ich wygłaszaniu czynnie uczestniczyli sami nowożeńcy lub ktoś z ich rodziny lub przyjaciół. Wypada sprawy te omówić z duszpasterzem podczas bezpośredniego przygotowania do małżeństwa.

Liturgia sakramentu
Po homilii wszyscy wstają, a narzeczeni zbliżają się do ołtarza i stają przed kapłanem. Kapłan zadaje im pytania dotyczące dobrowolnej zgody na małżeństwo, woli wytrwania w wierności oraz gotowości na przyjęcie i wychowanie potomstwa.
(Imię i imię) czy chcecie dobrowolnie i bez żadnego przymusu zawrzeć związek małżeński?.

Narzeczeni odpowiadają: Chcemy. NIE MÓWIMY "TAK" TYLKO" CHCEMY"

Czy chcecie wytrwać w tym związku w zdrowiu i chorobie, w dobrej i zlej doli, aż do końca życia?
Narzeczeni: Chcemy.
Czy chcecie z miłością przyjąć i po katolicku wychować potomstwo, którym was Bóg obdarzy?
Narzeczeni: Chcemy.

Następnie wszyscy stojąc śpiewają trzy zwrotki hymnu do Ducha Świętego.
Kapłan teraz zwraca się do narzeczonych, aby wyrazili zgodę małżeńską. Narzeczeni zwracają się do siebie i podają sobie prawe dłonie. Kapłan wiąże je końcem stuły.

Narzeczeni powtarzają teraz kolejno za kapłanem: (pierwszy Pan młody) (Młodzi mogą również sami wypowiadać słowa przysięgi, bez powtarzania za księdzem)

Ja (imię) biorę Ciebie (imię) za żonę (męża) i ślubuję Ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz że Cię nie opuszczę aż do śmierci. Tak mi dopomóż, Panie Boże Wszechmogący, w Trójcy Jedyny i wszyscy Święci.

Po wypowiedzeniu przez kapłana słów potwierdzenia małżeństwa usuwa stułę z dłoni nowożeńców.
Następuje teraz błogosławieństwo obrączek i nałożenie ich wzajemne przez małżonków, jako znak miłości i wierności małżeńskiej. Mąż nakłada na serdeczny palec żony obrączkę przeznaczoną dla niej, a następnie czyni to żona wypowiadając przeznaczone na ten moment słowa.

(Imię) przyjmij tę obrączkę jako znak mojej miłości i wierności. W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.
(ważne jest aby założyć obrączkę do połowy palca wypowiedzieć w/w słowa a następnie wsunąć ją do końca. Dzięki temu fotograf i kamerzysta będą mogli uchwycić moment zakładania obrączek) Przed założeniem obrączki należy ją pocałować. Pan młody całuje żonę w rękę po założeniu obrączki , panna młoda już NIE.
Czasem po ślubie następuje pocałunek pary młodej, jak również ksiądz inicjuje oklaski zgromadzonych w kościele

Liturgia sakramentu kończy się modlitwą powszechną, która obejmuje nowożeńców, ich bliskich oraz potrzeby całego Kościoła. Podane intencje należy dostosować do okoliczności. Nowożeńcy mogą uczestniczyć w ustaleniu brzmienia wezwań modlitwy powszechnej. Intencje podaje kantor albo sam kapłan.. Także nowożeńcy mogą podać intencje dotyczące ich rodziców, bliskich i zgromadzonych.
__________________
Make every day a happy day


qsloncu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 19:41   #3717
takaya
Zakorzenienie
 
Avatar takaya
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 10 636
Dot.: Majowe Panny Młode - część IV

Ufffff dużo tego ale się uporałam

Cytat:
Napisane przez Dark lady Pokaż wiadomość
Mi podoba się ostatnia!

Cytat:
Napisane przez betty0502 Pokaż wiadomość
Dziewczyny tak myślę jeszcze nad tymi podziękowaniami i sama nie wiem co może być
Puchary i inne takie zakurzacze odpadaja, ale koszuki to fajny pomysł
Sama się zastanawiałam bo mama lubi w taty T-shirtach chodzić po domu to chodziła by wtedy w super mamie Poza tym TŻ będzie miał spinki Supermana.
Tyle,że my jednak podziękowań nie robimy.

Cytat:
Napisane przez ewka1368 Pokaż wiadomość
dziewczyny prosze napiszcie jak wasza cera reagowala po mikrodermabrazji
Ja mialam ją robioną razem z oczyszczaniem i bylam zachwycona! Owszem póxniej coś tam wyskoczyło, ale trudno mi powiedzieć czy to przez oczyszczanie (zawsze tak mam po)

Cytat:
Napisane przez monita01 Pokaż wiadomość
Jejku, na smierc zapomnialam, ze musze sie na czyszczenie zapisac. Biegne po pracy do kosmetyczki!
Ja zapisałam się na jedno czyszczenie, ale powinnam na dwa;/ tyle,że już moja kosmetyczka nie ma terminów Powiedziała, że jak coś się będzie działo przed ślubem to będziemy działały

Cytat:
Napisane przez Haniula Pokaż wiadomość
dzien dobry moje majowki, chcialam sie pochwalić dzisiejszą kolejną fryzurą próbną
W sumie ładniutka, ale lepiej jakby Ci te wąsy schowała, doczepiane będą miały inny odcien i będzie widać, że to nie twoje, chyba że pofarbujesz włosy.


Passion a koteczki już wszystkie pozajmowane
takaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 20:02   #3718
monita01
Zakorzenienie
 
Avatar monita01
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Poludnie
Wiadomości: 10 949
Dot.: Majowe Panny Młode - część IV

Fryzurka mi się tak sobie podoba niestety Zapisałam się natomiast na peeling kawitacyjny, zamiast zwykłego oczyszczania: zobaczymy, czy "da radę".
monita01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 20:02   #3719
Dark lady
Zakorzenienie
 
Avatar Dark lady
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 6 099
Dot.: Majowe Panny Młode - część IV

Cytat:
Napisane przez Haniula Pokaż wiadomość
to moj fryzjer miał wizje zeby do slubu doczepić włosy i zrobić loczki puszczone na ramieniu, ale ja byłabym za tym zeby schowac. Sama juz nie wiem czy taka fryzure chce miec. Przed chwila byłam na krótkim spacerze z psem i juz mi grzywka wypadła

czy któraś z was planuje proste włosy, tzn bez upięcia, i bez loków ? Bo ja chyba najlepiej w takliej bym sie czuła, ale chcialabym zeby to jednak troche bardziej wieczorowe było niz codzienne ale włosy mam do obojczyka wiec tez duzego pola do popisu nie ma
To masz włosy tej samej długości co ja i fryzjerka mnie uczesała mocno i tak jak ja chciałam (z małymi modyfikacjami ze względu an długość), we fryzurze przespałam! całą noc i na następny dzień jeszcze w niej chodziłam.
__________________
I był ślub

kochanie


No i jesteś

Dark lady jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 20:03   #3720
passion80
Zakorzenienie
 
Avatar passion80
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 15 643
Dot.: Majowe Panny Młode - część IV

Cytat:
Napisane przez takaya Pokaż wiadomość
Passion a koteczki już wszystkie pozajmowane
uf, to problem z glowy
lubie kotki, chicałavym miec szarego u mojego był przez chwilę,spał mu np na tyłku i imie miał oryginalne, głupi ch.. może dlatego uciekł
__________________
28.05.2011
29.08.2013
passion80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:01.