Przymierzacie buty na gołą stopę? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-15, 16:28   #31
Dzikun
Zakorzenienie
 
Avatar Dzikun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 5 729
Dot.: Przymierzacie buty na gołą stopę?

[1=9b13fa772a089c950fe6533 92ec6a155eb1c8e79_6035971 53b11b;26389146]serio myślisz, że każdy się do tego stosuje ? to, że jest gdzieś w CCC napisane, to wiesz.. nikt klientów nie kontroluje tak naprawdę [/QUOTE]

Ale w takich małych sklepikach z butami, gdzie jest jedna pani za ladą i pokazuje to, co się podoba i bacznie patrzy, jak idzie mierzenie to zwróci uwagę
Dzikun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-15, 16:30   #32
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9 304
Dot.: Przymierzacie buty na gołą stopę?

Ale wtedy mają przeważnie stopki pod tą swoją ladą
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-15, 17:03   #33
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 678
Dot.: Przymierzacie buty na gołą stopę?

Prawie zawsze przymierzam na skarpetkę, głównie dlatego, że gdyby każdy mierzył na gołą stopę, jeszcze po kilku godzinach latania po sklepach to te buty nie byłyby zbyt świeże... zdarzyło mi się bez skarpetki na pewno, ale staram się unikać. Grzybicą pewnie i tak można sie zarazić przez takie cieniutkie rajstopki...
Wg mnie zakaz przymierzania na gołą stopę jest ok, tylko z wyjątkiem japonek
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-15, 17:42   #34
panierrka
Zadomowienie
 
Avatar panierrka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 323
Dot.: Przymierzacie buty na gołą stopę?

Zawsze mierzę w stopkach - to kwestia kultury. Coś jak niesikanie na deskę w publicznej toalecie
__________________
1. Anonimowość w internecie to mit.
2. Wszystko wrzucone do internetu zostanie w nim na zawsze.
3. Jeżeli wyśmiewasz czyjś błąd ortograficzny to znaczy, że nie masz argumentów.

Rozsądek przede wszystkim.

Pisz poprawnie zamiast szukać wymówek...!
...albo chociaż się staraj - tak jak ja
panierrka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-15, 17:47   #35
malina333
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 466
Dot.: Przymierzacie buty na gołą stopę?

Cytat:
Napisane przez Dzikun Pokaż wiadomość
To co ona ma za stopy, jak pingwin, że zamyka sobie w nich krążenie?

nie wiem, nie wnikałam
__________________
włosomaniaczka

Rośnijcie
malina333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-15, 19:19   #36
CytrynowaPannica
Zadomowienie
 
Avatar CytrynowaPannica
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 825
Dot.: Przymierzacie buty na gołą stopę?

Nie przymierzam butów na bosą stopę, poza japonkami. Bardzo cenię sobie sklepy, w których (tak, jak m.in. w Deichmannie) można użyć skarpetek jednorazowych. Mimo to, kiedy wybieram się na zakupy, a moim celem jest kupno obuwia, to zawsze mam w torebce podkolanówki lub zwykłe, czyste skarpetki (w zależności jaki rodzaj butów chcę kupić). Myślę, że jest to jakiś sposób na "bezpieczne" mierzenie butów. Prawdę mówiąc, na niewiele się to zdaje osobom, którym nadmiernie pocą się stopy, ale przecież są preparaty, które pomagają dbać o ich higienę.

Swoją drogą, nie kupiłabym i nie przymierzyłabym nawet butów, które śmierdzą lub są brudne.

A co z kolczykami"? Ich też przecież nie powinno się przymierzać ze względów higienicznych.
A co z testerami w drogeriach? Masa dziewczyn używa testerów bezpośrednio na twarz.

__________________
CytrynowaPannica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-15, 19:30   #37
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Przymierzacie buty na gołą stopę?

Staram się mierzyć w "stopkach", chociaż osobiście uważam, że niekoniecznie dają one jakąkolwiek ochronę
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-15, 19:31   #38
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 678
Dot.: Przymierzacie buty na gołą stopę?

Cytat:
Napisane przez CytrynowaPannica Pokaż wiadomość

A co z kolczykami"? Ich też przecież nie powinno się przymierzać ze względów higienicznych.
A co z testerami w drogeriach? Masa dziewczyn używa testerów bezpośrednio na twarz.

Rzadko widzę jak ktoś przymierza kolczyki, dla mnie to jest obrzydliwe i zdecydowanie gorsze od mierzenia butów na gołą stopę... jak kupuję to zazwyczaj czyszczę bigle, jeśli pamiętam... w ogóle nie rozumiem po co przymierzać kolczyki, nie wystarczy przytrzymać ich na takiej wysokości jak dziurka w uchu?
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-15, 19:56   #39
srebrnykot
stary jednooki dachowiec
 
Avatar srebrnykot
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 327
Dot.: Przymierzacie buty na gołą stopę?

Cytat:
Napisane przez CytrynowaPannica Pokaż wiadomość
A co z kolczykami"? Ich też przecież nie powinno się przymierzać ze względów higienicznych.
A co z testerami w drogeriach? Masa dziewczyn używa testerów bezpośrednio na twarz.
Nie przymierzam kolczyków i dezynfekuję je po zakupie.
Testery używam tylko na ręce.
__________________
"Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Wierz mi, malutka, żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się." A. Sapkowski
srebrnykot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-15, 20:34   #40
lupinka
Zadomowienie
 
Avatar lupinka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 125
Dot.: Przymierzacie buty na gołą stopę?

jasne, wszystko zależy od kultury ludzi. też jestem za mierzeniem butów w stopkach, co sama praktykuję (a jeśli sandałki czy japonki w stopce pasują i podobają mi się na tyle , że chcę je kupić muszę przymierzyć na bosą stopę).

ale nikomu nie zabronimy mierzyć jakichkolwiek butów na boso, czy kolczyków w niektórych sklepach. musimy się liczyć z tym co już tu wiele osób napisało, mogło to mierzyć i 100 osób przed nami, a przecież nie odkażamy wszystkiego co kupimy.
__________________
The most courageous act is still to think for yourself. Aloud.
______________________
&
lupinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-15, 22:43   #41
CytrynowaPannica
Zadomowienie
 
Avatar CytrynowaPannica
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 825
Dot.: Przymierzacie buty na gołą stopę?

Cytat:
Napisane przez Wenress Pokaż wiadomość
Rzadko widzę jak ktoś przymierza kolczyki
(...)
nie wystarczy przytrzymać ich na takiej wysokości jak dziurka w uchu?

A ja to widzę bardzo często.
Dlaczego mnie o to pytasz?
__________________
CytrynowaPannica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-16, 09:19   #42
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Przymierzacie buty na gołą stopę?

Pewnie będę w mniejszosci, ale ja wiele z butów- klapki, sandały czy baleriny przymierzam bez skarpetek. Mam strasznie wrażliwe stopy, takie buty przede wszystkim noszę bez rajstopowych wynalazków, więc mierzenie w nich byłoby zupełnie niemiarodajne, bo nie widziałabym czy są wygodne, czy od razu nie obetrą czy trzymają się stopy itp.
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-16, 10:57   #43
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: Przymierzacie buty na gołą stopę?

Cytat:
Napisane przez echme Pokaż wiadomość
Hej, dziewczyny

Jestem częstą bywalczynią w sklepach obuwniczych i czasami zdarzy mi się zobaczyć ludzi przymierzających buty na gołą stopę. Wg mnie jest to mało higieniczne, bo nie wiadomo kto przymierzał te buty przed Tobą. Ale nawet jeśli przymierzamy buty (np. peep toe) w podkolanówkach to po kupieniu ich nosimy je na gołą stopę, wtedy już nie obawiamy się grzybicy?

Co o tym sądzicie? Zapraszam do dyskusji
Cytat:
Napisane przez Fanata Pokaż wiadomość
Nigdy nie przymierzam butów na gołą stopę.
Ja tak samo. Ze względów... estetyczno-higienicznych. Dla samej siebie.

Cytat:
Napisane przez Fanata Pokaż wiadomość
Ale zwróciłaś mi uwagę na ciekawy fakt, później noszę te buty na gołą stopę i nie zastanawiam się nad tym, że wcześniej ktoś je przymierzał i mógł mieć grzybicę. Może dlatego, ze wtedy już sa 'moje'
Bo jak ktoś ma grzybicę, to grzyby spadochroniarze tylko czekają aż buta przymierzy, przeskakują chwytają się sandałka, a następnie czekają przyczajone na nowego potencjalnego żywiciela?

Wydaje mi się, że mimo wszystko trzeba jednak trochę więcej zachodu, choć przyznaję, że nie jestem za przymierzaniem na gołą stopę i jakoś tak kawałek nylonu wydaje mi się dość dobrą izolacją, co wcale prawdą być nie musi. Nie każdy ma suche stopy jak wchodzi do sklepu, nie każdy ma zdrowe i mimo wszystko... chyba wolę niewiedzę na temat tego, czy w ogóle ktoś przymierzał je przede mną, niż widzieć to, a potem zakładać po kimś jeszcze ciepłe.

Edytowane przez cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Czas edycji: 2011-04-16 o 10:59
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-16, 11:07   #44
apollinka
Rozeznanie
 
Avatar apollinka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 985
GG do apollinka
Dot.: Przymierzacie buty na gołą stopę?

ja staram się przymierzać na skarpetki jednorazowe (wychodzi różnie), po tym jak pracuje w sklepie obuwniczym to widzę jakie stopy mierzą buty. Niestety często zdarza się, że po jednej takiej stopie but już pachnie niemiłosiernie. Po zakupie butów dezynfekuje je, chyba że mam pewność że mierzyłam je tylko ja

"Testsery" obuwia są nie realne musiałyby być z każdego modelu, co najmniej 7 par [każdy rozmiar] czasami +3 [male, i duze niestandardowe]. A co z nimi jak buty model się sprzeda albo będzie już niemodny?

A najpopularniejsze rozmiary to nie 37 wbrew pozorom a 38-39-40
apollinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-22, 12:31   #45
aszbi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4
Dot.: Przymierzacie buty na gołą stopę?

Aż się zarejestrowałem aby odpowiedzieć )) a nie zauważyłyście że te stópki czy pończoszki czy jak to się tam nazywa w sklepie też każdy zakłada ? rzadko kiedy ktoś ma swoją przy sobie, bierze tą co jest na sklepie a przecież co i raz ktoś ją wkłada i przymierza potem ściąga i odkłada. Czyli i tak i tak wychodzi na to samo Także te stópki do przymierzania to nie służy higienie a ochronie obuwia, nie wszystkie obuwie jest stworzone do chodzenia bez ochrony stopy. Wiadomo stopa się poci przesiąka wszystko i tak np skórzane buty ze skórzaną wkładką to raz wkładka zaraz zrobi się czarna i zmechacona od wkładania wyjmowania stopy... Pozdr
aszbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-22, 12:41   #46
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9 304
Dot.: Przymierzacie buty na gołą stopę?

Cytat:
Napisane przez aszbi Pokaż wiadomość
Aż się zarejestrowałem aby odpowiedzieć )) a nie zauważyłyście że te stópki czy pończoszki czy jak to się tam nazywa w sklepie też każdy zakłada ? rzadko kiedy ktoś ma swoją przy sobie, bierze tą co jest na sklepie a przecież co i raz ktoś ją wkłada i przymierza potem ściąga i odkłada. Czyli i tak i tak wychodzi na to samo Także te stópki do przymierzania to nie służy higienie a ochronie obuwia, nie wszystkie obuwie jest stworzone do chodzenia bez ochrony stopy. Wiadomo stopa się poci przesiąka wszystko i tak np skórzane buty ze skórzaną wkładką to raz wkładka zaraz zrobi się czarna i zmechacona od wkładania wyjmowania stopy... Pozdr
Tych stopek, które dostajesz się nie oddaje przecieżone nie są wielokrotnego użytku..
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-22, 12:52   #47
30766aa7dce2531e8b37b15ae86c8847ef0755ae_5f137ef245055
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 878
Dot.: Przymierzacie buty na gołą stopę?

przymierzam w stopkach i proszę, żeby każdy też tak robił...
bardzo mi się podoba pomysł jednorazowych skarpetek. często w lecie człowiek nie przygotowany na zakupy, a tu coś ładnego wpadnie przypadkiem w oko i co zrobić
szkoda, że nie wymyślili nic jeszcze na ochronę ubrań. ostatnio w Zarze patrzę - ładna biała sukienka, podchodzę bliżej, a tam na każdej jednej z pięciu wiszących beżowe ślady fluidu przy kołnierzu i przy pachach a fe... taki towar to już tylko po przecenie powinni sprzedawać...
30766aa7dce2531e8b37b15ae86c8847ef0755ae_5f137ef245055 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-22, 13:14   #48
Dzikun
Zakorzenienie
 
Avatar Dzikun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 5 729
Dot.: Przymierzacie buty na gołą stopę?

Cytat:
Napisane przez aszbi Pokaż wiadomość
Aż się zarejestrowałem aby odpowiedzieć )) a nie zauważyłyście że te stópki czy pończoszki czy jak to się tam nazywa w sklepie też każdy zakłada ? rzadko kiedy ktoś ma swoją przy sobie, bierze tą co jest na sklepie a przecież co i raz ktoś ją wkłada i przymierza potem ściąga i odkłada. Czyli i tak i tak wychodzi na to samo Także te stópki do przymierzania to nie służy higienie a ochronie obuwia, nie wszystkie obuwie jest stworzone do chodzenia bez ochrony stopy. Wiadomo stopa się poci przesiąka wszystko i tak np skórzane buty ze skórzaną wkładką to raz wkładka zaraz zrobi się czarna i zmechacona od wkładania wyjmowania stopy... Pozdr

No to aż Ci odpowiem
Przecież te stopki są jednorazowego użytku, chłopie. Co Ty za obserwacje przeprowadzasz?
Stopki w sklepach niezałożone na stoę co wielkości kwadracika 4x4 cm i WIDAĆ że są nieużywane.
pozdr
Dzikun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-22, 13:35   #49
tiramisu_
Wtajemniczenie
 
Avatar tiramisu_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 702
Dot.: Przymierzacie buty na gołą stopę?

Cytat:
Napisane przez srebrnykot Pokaż wiadomość
Swoją drogą mam wątpliwości, czy takie np. cienkie rajstopy/podkolanka/cienkie stopki są w stanie chronić przed zarażeniem w razie czego... Wie któraś z Was może, jak to jest?
Nie jest w stanie specjalnie chronić, może nieco ograniczyć..
tiramisu_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-22, 13:48   #50
agniesikk
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 183
Dot.: Przymierzacie buty na gołą stopę?

Wszystkie przymierzam we własnych skarpetkach, albo tych sklepowych. Wyjątkiem są japonki. Jeśli ktoś przymierzał buty z grzybicą, to przynajmniej ja się nie zarażę, bo po mnie nikt nie zachoruje, mam zdrowe stopy.
agniesikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-22, 13:50   #51
puszka_pandory
Rozeznanie
 
Avatar puszka_pandory
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: znikąd
Wiadomości: 889
Dot.: Przymierzacie buty na gołą stopę?

Nie mierzę butów na gołe stopy, ani też nie chodzę w butach na gołe stopy, bo po prostu nie lubię.
__________________
.

"Tych, co upadną, (...) inni rozrywają na strzępy" /V.Woolf/
--------------------------------------------------------------------------------------------------

„Ludzie mówią, że życie to jest to, ale ja wolę sobie poczytać” /M.T.C./
<3 LC
puszka_pandory jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-22, 14:10   #52
agniesikk
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 183
Dot.: Przymierzacie buty na gołą stopę?

Cytat:
Napisane przez puszka_pandory Pokaż wiadomość
Nie mierzę butów na gołe stopy, ani też nie chodzę w butach na gołe stopy, bo po prostu nie lubię.
A buty z odkrytymi palcami, japonki?
agniesikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-22, 15:13   #53
puszka_pandory
Rozeznanie
 
Avatar puszka_pandory
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: znikąd
Wiadomości: 889
Dot.: Przymierzacie buty na gołą stopę?

Cytat:
Napisane przez agniesikk Pokaż wiadomość
A buty z odkrytymi palcami, japonki?
Nie chodzę w japonkach
__________________
.

"Tych, co upadną, (...) inni rozrywają na strzępy" /V.Woolf/
--------------------------------------------------------------------------------------------------

„Ludzie mówią, że życie to jest to, ale ja wolę sobie poczytać” /M.T.C./
<3 LC
puszka_pandory jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-22, 15:34   #54
201804100943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 037
Dot.: Przymierzacie buty na gołą stopę?

Nigdy nie przymierzam na gołą stopę. I dziwię się dziewczynom które nie dbają o względy czysto higieniczne/zdrowotne (grzybica itp)
201804100943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-22, 15:36   #55
Patryla20
Raczkowanie
 
Avatar Patryla20
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 131
Dot.: Przymierzacie buty na gołą stopę?

Cytat:
Napisane przez puszka_pandory Pokaż wiadomość
Nie mierzę butów na gołe stopy, ani też nie chodzę w butach na gołe stopy, bo po prostu nie lubię.
Ja też w japponkach pierwszy raz chodziłąm w tamtym roku na plaży(oczywiście na gołą stopę)
Jedynie w butach, które już są odpowiednio rozciągnięte przeze mnie i dopasowane do mojej stopy, chodzę na gołą stopę, ale to rzadko.
A w sklepie nawet wygodniej jest włożyć buta w podkolanówce/stopce

Chyba najpopularniejszy jest rozmiar 38 i 39. Rozmiary malutkie i duże - zawsze jest po kilka par, a 39 szybko się sprzedaje.
Patryla20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:47.