Ile oszczędzacie / wydajecie pieniędzy na miesiąc? - Strona 84 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-04-20, 12:55   #2491
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Ile oszczędzacie / wydajecie pieniędzy na miesiąc?

A ja właśnie mam dzisiaj dzień wolny i szukam pracy. Zabrałam się za to ok. 8.30 teraz robie sobie przerwę, a wysłąłam może tylko z 10 aplikacji Strasznie czasu to zabiera i małe efekty są. Już pomijam fakt, ze składam CV na stanowiska, które średnio by mi dopowiadały. No nic, idę coś zjeść i szukać dalej.
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-20, 13:15   #2492
gabisolis
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: TAM OD PLAŻ HELU PO Międzyzdroje:)
Wiadomości: 581
Dot.: Ile oszczędzacie / wydajecie pieniędzy na miesiąc?

,,dziś znowu wyśle CV i już nie zdziwi mnie to, że zamiast odpowiedzi znowu będzie echo''-dj 600 Volt- i żeby bylo normalnie
dlatego ja juz nawet nie wysylam nic od paru m-cy, bo to strata czasu jak sama zauwazylas, w piatek ide na rozmowe, mam ogloszenie na niani, jak ktos chce, to sam dzwoni, a dzwonia czesto.
ja za to ide w piatek do kosmetyczki, wiec znowu pewnie poplyne z kasa, ale to lubie i na to sobie nie zaluje. sporo kasy na zabiegi wydaje, za to na ciuchy bardzo malo.

Edytowane przez gabisolis
Czas edycji: 2011-04-20 o 13:41
gabisolis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-20, 14:07   #2493
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Ile oszczędzacie / wydajecie pieniędzy na miesiąc?

Ja lubię ciuchy, dużo i dobrych, markowych, różnie to bywa, wiadomo, ale im więcej się ma, tym ciuchy są w nienaruszonym stanie, do oddania lub wymiany z kimś innym. To samo buty itp. Ostatnio założyła buty, które kupiłam...6 lat temu. Nówki. Rzadko noszone, bo sportowe i, bo tego typu butów mam kilka par.

W ostatnim czasie zaoszczędziłam pare stów na paliwo - od kiedy mam gaz - ale gdzieś się rozeszły na "inne potrzeby". Ehhh.
pumas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-20, 14:07   #2494
Mallutka
Zadomowienie
 
Avatar Mallutka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 136
Dot.: Ile oszczędzacie / wydajecie pieniędzy na miesiąc?

gabisolis trochę mnie to zadziwia, że anka_res jest na delegacji, twój TŻ jest na delegacji, beatiska wysyła CV, ty też wysyłasz CV, ktoś tam coś tam ty też od razu to samo.

Zaskakuje mnie i zadziwia to co się dzieje tutaj na forum czasem

A ja w ramach oszczędzania jadę zaraz na Ukrainę, a tuż po świętach mam rozmowę kwalifikacyjną do baaardzo fajnej pracy <także trzymajcie kciuki
raz cobym mi dobrze poszło
dwa cobym na nią z tej Ukrainy wróciła, bo musiałam wyjazd przeorganizować i nie mam biletu powrotnego !! i muszę go kupić na ichniejszym PKP >


Ach i jeszcze w ramach podróży na "tamtą część forum" poczyniłam odkrycie, że mój biust to raczej 65 C aniżeli 75 A, co niestety chyba uderzy mnie po portfelu, bo rzeczywiście zawsze mi coś ze stanikami nie grało. Ehhh
No nic lojalnie uprzedzam, że część moda, biochemia kosmetyczna i KWC to samo zło !! :-D

Edytowane przez Mallutka
Czas edycji: 2011-04-20 o 14:11 Powód: dopisek
Mallutka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-20, 14:12   #2495
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Ile oszczędzacie / wydajecie pieniędzy na miesiąc?

Cytat:
Napisane przez gabisolis Pokaż wiadomość
,,dziś znowu wyśle CV i już nie zdziwi mnie to, że zamiast odpowiedzi znowu będzie echo''-dj 600 Volt- i żeby bylo normalnie
dlatego ja juz nawet nie wysylam nic od paru m-cy, bo to strata czasu jak sama zauwazylas, w piatek ide na rozmowe, mam ogloszenie na niani, jak ktos chce, to sam dzwoni, a dzwonia czesto.
ja za to ide w piatek do kosmetyczki, wiec znowu pewnie poplyne z kasa, ale to lubie i na to sobie nie zaluje. sporo kasy na zabiegi wydaje, za to na ciuchy bardzo malo.
Może na nianię można tak sobie zostawić ogłoszenie, ale dla takiej zwykłej biurowej pracy jest duża konkurencja, wic pracodawcy wygodniej jest zamieścić ogłoszenie i przeglądać te otrzymane niż poszukiwać pracownika. Poza tym, najcześciej to rodzice szukają niani, niż niania rodziców maluchów Tak mi się wydaje, ze ten rynek pracy działa odwrotnie
----------------------

Ale właśnie zostałam zaproszona na jutro na rozmowe Jednak jakoś specjalnie się 'nie napalam'

---------- Dopisano o 15:12 ---------- Poprzedni post napisano o 15:10 ----------

Cytat:
Napisane przez Mallutka Pokaż wiadomość
gabisolis trochę mnie to zadziwia, że anka_res jest na delegacji, twój TŻ jest na delegacji, beatiska wysyła CV, ty też wysyłasz CV, ktoś tam coś tam ty też od razu to samo.

Zaskakuje mnie i zadziwia to co się dzieje tutaj na forum czasem

A ja w ramach oszczędzania jadę zaraz na Ukrainę, a tuż po świętach mam rozmowę kwalifikacyjną do baaardzo fajnej pracy <także trzymajcie kciuki
raz cobym mi dobrze poszło
dwa cobym na nią z tej Ukrainy wróciła, bo musiałam wyjazd przeorganizować i nie mam biletu powrotnego !! i muszę go kupić na ichniejszym PKP >
Będę trzymać kciuki, tylko mi przypomnij jak będziesz szła
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-20, 14:23   #2496
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Ile oszczędzacie / wydajecie pieniędzy na miesiąc?

Cytat:
Napisane przez Mallutka Pokaż wiadomość
gabisolis trochę mnie to zadziwia, że anka_res jest na delegacji, twój TŻ jest na delegacji, beatiska wysyła CV, ty też wysyłasz CV, ktoś tam coś tam ty też od razu to samo.

Zaskakuje mnie i zadziwia to co się dzieje tutaj na forum czasem

A ja w ramach oszczędzania jadę zaraz na Ukrainę, a tuż po świętach mam rozmowę kwalifikacyjną do baaardzo fajnej pracy <także trzymajcie kciuki
raz cobym mi dobrze poszło
dwa cobym na nią z tej Ukrainy wróciła, bo musiałam wyjazd przeorganizować i nie mam biletu powrotnego !! i muszę go kupić na ichniejszym PKP >


Ach i jeszcze w ramach podróży na "tamtą część forum" poczyniłam odkrycie, że mój biust to raczej 65 C aniżeli 75 A, co niestety chyba uderzy mnie po portfelu, bo rzeczywiście zawsze mi coś ze stanikami nie grało. Ehhh
No nic lojalnie uprzedzam, że część moda, biochemia kosmetyczna i KWC to samo zło !! :-D
Też mam podobne zdanie... ;-)

Mnie też stanikomania pociągnie po kieszeni, bo znalazłam swój prawidłowy rozmiar, a niestety to trochę kosztuje...
pumas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-20, 14:27   #2497
gabisolis
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: TAM OD PLAŻ HELU PO Międzyzdroje:)
Wiadomości: 581
Dot.: Ile oszczędzacie / wydajecie pieniędzy na miesiąc?

MALLUTKA CZYSTY PRZYPADEK, W POLOWIE MAJA MOJ tż TEZ JEDZIE NA DELEGACJE NAD MORZE NA 2 DNI,WIEC JAK JAKAS Pani stad tez bedzie jechac, to nie mow, ze znowu zgapiam, jedziemy tez 17.09.do Hiszpanii na tydzien na wakacje, wiec wole napisac z wyprzedzeniam zeby taka maruda jak Ty mi nie wypominala pozniej co robie, nasza sprawa. poza tym ja nie wysylalam cv tylko rodzice sami do mnie zadzwonili. moze ktoras z Pan stad tez idzie w piatek do kosmetyczki? to pewenie tez od jakiejs zgapilam,buahahaha
dokladnie, to rodzice do mnie dzwonia, a nie ja do nich, ja mam o tyle dobra sytuacje, ze w tej branzy, ze tak powiem mam juz wyrobiona renome i czasami w 1dnym tyg. mam az 4 chetne rodziny. tu jest duzo latwiej. co do biura czy urzedow, wiem jak jest, bo jestem po administracji i tez szukalam, wiec zdaje sobie sprawie, ze tam nie jest latwo. beatiska powodzenia na rozmowie, 3mam kciuki.
moim zdaniem pracodawcy czesto robia ten blad, ze nie zawezaja kryteriow rekrutacji, i ze np. na jakies stanowisko, ktore wymaga konkretnej wiedzy i wyksztalcenia pisza w ogloszeniu-wyksztalcenie srednie wymagane, wtedy niech sie nie dziwia, ze im po 120 osob na 1 miejsce przychodzi, a tak byloby 20 i wieksze szanse na dostanie pracy, bo ja jakbym byla pracodawca i by mi przyszlo ponad 100 cv na 1 miejsce, to tez bym nikogo nie wybrala i jeszcze w depresje jakas wpadla, ze tylko ludzi nie ma pracy.

Edytowane przez gabisolis
Czas edycji: 2011-04-20 o 14:33
gabisolis jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-20, 15:31   #2498
Mallutka
Zadomowienie
 
Avatar Mallutka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 136
Dot.: Ile oszczędzacie / wydajecie pieniędzy na miesiąc?

Cytat:
Napisane przez gabisolis Pokaż wiadomość
MALLUTKA CZYSTY PRZYPADEK, W POLOWIE MAJA MOJ tż TEZ JEDZIE NA DELEGACJE NAD MORZE NA 2 DNI,WIEC JAK JAKAS Pani stad tez bedzie jechac, to nie mow, ze znowu zgapiam, jedziemy tez 17.09.do Hiszpanii na tydzien na wakacje, wiec wole napisac z wyprzedzeniam zeby taka maruda jak Ty mi nie wypominala pozniej co robie, nasza sprawa. poza tym ja nie wysylalam cv tylko rodzice sami do mnie zadzwonili. moze ktoras z Pan stad tez idzie w piatek do kosmetyczki? to pewenie tez od jakiejs zgapilam,buahahaha
gabisolis tutaj masz regulamin:

https://wizaz.pl/forum/announcement.php?f=53

a teraz proszę nie obrażaj mnie, nie używaj w stosunku do mnie epitetów "maruda" jako i ja się do ciebie z szacunkiem odnoszę
Mallutka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-20, 16:43   #2499
gabisolis
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: TAM OD PLAŻ HELU PO Międzyzdroje:)
Wiadomości: 581
Dot.: Ile oszczędzacie / wydajecie pieniędzy na miesiąc?

a po co mi regulamin? maruda to nie obraza, Ty mnie obrazilas stwierdzajac, ze zgapiam od innych, otoz Cie oswiece, teraz u TŻta w pracy zaczal sie sezon na delegacje i bedzie jezdzil czesto, a co?tylko baby moga jezdzic? najczesciej facieci jezdza. pociesza mnie to, ze moze ktos z tego forum przyjdzie do niego na zakupy kiedys, a On dosc, ze kogos zdoi, to mu jeszcze kitu nawciska i na tym zarobihe he.
gabisolis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-20, 16:50   #2500
mmademoiselle
Raczkowanie
 
Avatar mmademoiselle
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 73
Dot.: Ile oszczędzacie / wydajecie pieniędzy na miesiąc?

ambicje..
mmademoiselle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-20, 16:52   #2501
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Ile oszczędzacie / wydajecie pieniędzy na miesiąc?

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;26470938]Ja kupuję dużo na wyprzedażach, dużo mam ciuchów Atmosphere, bo one zawsze tanie, ale lubię też małe sklepy tzw. "no name".
A czy średniej jakości to się nie zgodzę. Zwykły t-shirt z Jackpota za 120zł (kilka lat temu) nie wytrzymał pierwszego prania, a niektóre cholery "bazarowe" przez dłuższy czas miały się dobrze.
[/QUOTE]
Zgadzam się do bawełenek i inszych takich i chyba się niejasno wyraziłam. Przez inwestowanie mam na myśli raczej "większe" rzeczy - garnitur, marynarki, kurtki, moje ukochane skóry, dodatki. Na skórze nie da sie oszukać, fajna dobrej jakości musi kosztować (choć staram sie szukać jakichś przecen, ale marnie z tym). Natomaist co do piżam, t-shirtów, sweterków itp to jak najbardziej przywiozłam sobie ich mnóstwo z Penneys'a. Ale już płaszcza tam nie kupiłabym, są imo niefajnie skrojone.
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-20, 16:56   #2502
gabisolis
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: TAM OD PLAŻ HELU PO Międzyzdroje:)
Wiadomości: 581
Dot.: Ile oszczędzacie / wydajecie pieniędzy na miesiąc?

Cytat:
Napisane przez mmademoiselle Pokaż wiadomość
ambicje..
uderz w stol, a nozyce sie odezwa. Psy Szczekają, karawana idzie dalej.
u mnie ,,problem''z ciuchami rozwiazuje sie sam, gdyz w pracy z dziecmi owszem, trzeba byc czysto i w miare ladnie ubranym-najlepiej na kolorowo. dlatego mam cos z hello kitty czy disneya koszulek jakiś pare. dzieci lubia takie klimaty, ale nie kupuje duzo ciuchow i nie gonie za trendami, gdyz w tej pracy sie czesto brudzi i najwazniejsze ciuchy musza byc wygodne-zabawy z dziecmi, na podworku, wiec sie szybko wszystko brudzi, wyciaga i niszczy, czasami dziecko cos wyleje, czasami cos gorszego, wiec szkoda kasy na ciuchy w takiej pracy.

Edytowane przez gabisolis
Czas edycji: 2011-04-20 o 16:59
gabisolis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-20, 17:41   #2503
agusiownik
Zakorzenienie
 
Avatar agusiownik
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 5 193
Dot.: Ile oszczędzacie / wydajecie pieniędzy na miesiąc?

Cytat:
Napisane przez painka Pokaż wiadomość
Tak, wiem - ja miałam byc 2 tygodnie, ale na trzeci tydzień zatrzymał mnie w Tajlandii wybuch wulkanu w Europie A pracodawca chcąc nie chcąc musiał to zrozumiec Jeśli chodzi o takie miejsca jak Tajlandia to jest najczęściej kwestia drogiego biletu. Np. pan Cejrowski sugeruje podróż do Meksyku czy Tajlandii za droższy bilet i tam zabawę i super wakacje za grosze, niż do Hiszpanii za tani bilet Wizzairem - a potem człowiekowi szkoda na piwo wydać bo wszystko w euro.
A co do robactwa to hmmm Lepiej niech się martwi o jaszczurki i szczury

---------- Dopisano o 23:34 ---------- Poprzedni post napisano o 23:34 ----------


Zdradzisz na co chomikujesz?
na mieszkanie
__________________

agusiownik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-20, 18:00   #2504
jelonki
Wtajemniczenie
 
Avatar jelonki
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: wieje chłodem
Wiadomości: 2 316
Dot.: Ile oszczędzacie / wydajecie pieniędzy na miesiąc?

Cytat:
Napisane przez agusiownik Pokaż wiadomość
na mieszkanie

__________________
No silicone



jelonki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-20, 18:07   #2505
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Ile oszczędzacie / wydajecie pieniędzy na miesiąc?

Cytat:
Napisane przez agusiownik Pokaż wiadomość
na mieszkanie
widzę, że nie tylko mnie taki wydatek czeka... Tylko u mnie to troskzę bardziej odległa przyszłość. Choć nie ukrywam, że chcialabym jak najszybciej.

czy któraś wizażanka kupowała może miekszanie z przetargu?
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-20, 18:51   #2506
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Ile oszczędzacie / wydajecie pieniędzy na miesiąc?

Ja osobiście nie, ale znam osoby, które kupiły z przetargu już kilka mieszkań. BARDZO się opłaca. Ale trzeba mieć szczęście, bo akurat te osoby kupiły mieszkanie za cene minimalna, bo nikt inny na licytacji się nie pojawił, więc poszło za bezcen.

Po przeanalizowaniu moich wydatków już wiem, gdzie sie rozeszła ta kasa zarobiona na paliwie - przecież kupiłam do mieszkania kolejne graty ! Ot co.

A z ta pracą to jest tak, że jak się wpadnie w jakiś zawód, w jakąś branżę, to bardzo ciężko z niej wyjść, zatem gabisolis, powodzenia w szukaniu.... nie można całe życie być nianią. No chyba, że ktoś to lubi i nie ma większych ambicji, a do tego ma kasiastego faceta, który nas utrzyma nie mając pretensji o naszą "profesję".
pumas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-20, 18:54   #2507
dziuba85
Zakorzenienie
 
Avatar dziuba85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 838
Dot.: Ile oszczędzacie / wydajecie pieniędzy na miesiąc?

Chyba na wkład na mieszkanie?

Bo 300 tysięcy zł to trochę ciężko uzbierać
__________________
10.08.2008
28.04.2012

Córcia 21.04.2018 <3

dziuba85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-20, 19:00   #2508
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Ile oszczędzacie / wydajecie pieniędzy na miesiąc?

Cytat:
Napisane przez pumas Pokaż wiadomość
Ja osobiście nie, ale znam osoby, które kupiły z przetargu już kilka mieszkań. BARDZO się opłaca. Ale trzeba mieć szczęście, bo akurat te osoby kupiły mieszkanie za cene minimalna, bo nikt inny na licytacji się nie pojawił, więc poszło za bezcen.

Po przeanalizowaniu moich wydatków już wiem, gdzie sie rozeszła ta kasa zarobiona na paliwie - przecież kupiłam do mieszkania kolejne graty ! Ot co.

A z ta pracą to jest tak, że jak się wpadnie w jakiś zawód, w jakąś branżę, to bardzo ciężko z niej wyjść, zatem gabisolis, powodzenia w szukaniu.... nie można całe życie być nianią. No chyba, że ktoś to lubi i nie ma większych ambicji, a do tego ma kasiastego faceta, który nas utrzyma nie mając pretensji o naszą "profesję".
Dobrze słyszeć, bo na razie słyszalam tylko jedną pozytywną opinię od koleżanki, której też się udało tanio kupić na przetargu mieszkanie. A od innych słyszałam, ze trzeba bardzo uważać. Na razie z TZtem sie rozglądamy, jeszcze nie przystępujemy do żadnych przetargów, dopóki moja sytuacja finansowa się nie ustabilizuje. Nie chcę być na utrzymaniu TŻta lub mieć znikomy wkład w rodzinne finanse

Cytat:
Napisane przez dziuba85 Pokaż wiadomość
Chyba na wkład na mieszkanie?

Bo 300 tysięcy zł to trochę ciężko uzbierać
No, no, ja na wkład... ale może niektórym akurat do tych 300tys niewiele brakuje
----------------------

Myślicie już o emeryturze? Zabezpieczacie się już na przyszłe lata?
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-20, 19:02   #2509
jelonek1985
Zakorzenienie
 
Avatar jelonek1985
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: ~Noord Holland~
Wiadomości: 62 381
GG do jelonek1985
Dot.: Ile oszczędzacie / wydajecie pieniędzy na miesiąc?

Cytat:
Napisane przez dziuba85 Pokaż wiadomość
Chyba na wkład na mieszkanie?

Bo 300 tysięcy zł to trochę ciężko uzbierać
To chyba zależy od zarobków i od tego jakie mieszkanie i gdzie chce się kupić.
Jak ktoś dobrze zarabia i przyciśnie pasa przez jakiś tam czas to myślę, że uzbiera.
Ja wprawdzie mieszkania nie kupowałam ale robiłam kapitalny remont domu i dobudówkę do niego (z Tż) i na wszystko sami uzbieraliśmy choć ciągnęło się to 3 lata prawie.
__________________


"Idź własną drogą

Bo w tym cały sens istnienia
Żeby umieć żyć
Bez znieczulenia
Bez niepotrzebnych niespełnienia
Myśli złych
"



22.10 - 4.11
jelonek1985 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-20, 19:05   #2510
hauuu
Wtajemniczenie
 
Avatar hauuu
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Miasto Gołębi
Wiadomości: 2 753
Dot.: Ile oszczędzacie / wydajecie pieniędzy na miesiąc?

Cytat:
Napisane przez gabisolis Pokaż wiadomość
MALLUTKA CZYSTY PRZYPADEK, W POLOWIE MAJA MOJ tż TEZ JEDZIE NA DELEGACJE NAD MORZE NA 2 DNI,WIEC JAK JAKAS Pani stad tez bedzie jechac, to nie mow, ze znowu zgapiam, jedziemy tez 17.09.do Hiszpanii na tydzien na wakacje, wiec wole napisac z wyprzedzeniam zeby taka maruda jak Ty mi nie wypominala pozniej co robie, nasza sprawa. poza tym ja nie wysylalam cv tylko rodzice sami do mnie zadzwonili. moze ktoras z Pan stad tez idzie w piatek do kosmetyczki? to pewenie tez od jakiejs zgapilam,buahahaha
dokladnie, to rodzice do mnie dzwonia, a nie ja do nich, ja mam o tyle dobra sytuacje, ze w tej branzy, ze tak powiem mam juz wyrobiona renome i czasami w 1dnym tyg. mam az 4 chetne rodziny. tu jest duzo latwiej. co do biura czy urzedow, wiem jak jest, bo jestem po administracji i tez szukalam, wiec zdaje sobie sprawie, ze tam nie jest latwo. beatiska powodzenia na rozmowie, 3mam kciuki.
moim zdaniem pracodawcy czesto robia ten blad, ze nie zawezaja kryteriow rekrutacji, i ze np. na jakies stanowisko, ktore wymaga konkretnej wiedzy i wyksztalcenia pisza w ogloszeniu-wyksztalcenie srednie wymagane, wtedy niech sie nie dziwia, ze im po 120 osob na 1 miejsce przychodzi, a tak byloby 20 i wieksze szanse na dostanie pracy, bo ja jakbym byla pracodawca i by mi przyszlo ponad 100 cv na 1 miejsce, to tez bym nikogo nie wybrala i jeszcze w depresje jakas wpadla, ze tylko ludzi nie ma pracy.
Pisałas, że po pedgogice

Co do ubrań to ja staram się kupowac na wyprzedaży rzeczy unwersalne, które wiem, że posłużą mi długo bez względu na modę. Rzeczy modne w danym sezonie kupuje w sieciówkach. no i lubię sh

Co do pracy to wiem jak jest... Zanim znalazłam pracę wysłałam setki CV i byłam nieźle załamana. Nie chcieli mnie nawet na darmowe staże Ale jakos się udało znaleźc pracę związana z moim humanistycznym nieprzyszłosciowym kierunkiem
hauuu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-20, 19:15   #2511
dziuba85
Zakorzenienie
 
Avatar dziuba85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 838
Dot.: Ile oszczędzacie / wydajecie pieniędzy na miesiąc?

W Warszawie, jak się wynajmuje mieszkanie i odkłada połowę pensji, to i tak nie jest łatwo odłożyć

Dołuje mnie to strasznie.
Wiem, że wkład musi wynosić 20% wartości kredytu. Ale jak pomyślę, że trzeba mieć umowę na czas nieokreślony, do tego sporo zarabiać ( a często podstawa legalna jest niska a reszta w kopertach) i tyle lat spłacania, to mi się słabo robi
__________________
10.08.2008
28.04.2012

Córcia 21.04.2018 <3

dziuba85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-20, 19:21   #2512
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Ile oszczędzacie / wydajecie pieniędzy na miesiąc?

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
Dobrze słyszeć, bo na razie słyszalam tylko jedną pozytywną opinię od koleżanki, której też się udało tanio kupić na przetargu mieszkanie. A od innych słyszałam, ze trzeba bardzo uważać. Na razie z TZtem sie rozglądamy, jeszcze nie przystępujemy do żadnych przetargów, dopóki moja sytuacja finansowa się nie ustabilizuje. Nie chcę być na utrzymaniu TŻta lub mieć znikomy wkład w rodzinne finanse

No, no, ja na wkład... ale może niektórym akurat do tych 300tys niewiele brakuje
----------------------

Myślicie już o emeryturze? Zabezpieczacie się już na przyszłe lata?
Na przetargi przychodzą tez osoby, które skupują takie mieszkania. I jesli pojawia się "normalny" człowiek, to ten co skupuje, daje w łapę całej reszcie, żeby się wycofała z licytacji. Także można też na tym zarobić....

Ja nie myślę o emeryturze, choć wiem, że trzeba będzie na nią zacząć odkładać za jakieś 10 lat. Na razie mam co robić z pieniedzmi

Cytat:
Napisane przez jelonek1985 Pokaż wiadomość
To chyba zależy od zarobków i od tego jakie mieszkanie i gdzie chce się kupić.
Jak ktoś dobrze zarabia i przyciśnie pasa przez jakiś tam czas to myślę, że uzbiera.
Ja wprawdzie mieszkania nie kupowałam ale robiłam kapitalny remont domu i dobudówkę do niego (z Tż) i na wszystko sami uzbieraliśmy choć ciągnęło się to 3 lata prawie.
My robiliśmy ostry remont mieszkania wraz z wymianą wszystkich mebli i trwało to prawie rok. Ucierpieliśmy finansowo strasznie, ale nie ma to jak własne gniazdko, urządzone po swojemu

Cytat:
Napisane przez hauuu Pokaż wiadomość
Pisałas, że po pedgogice

Co do ubrań to ja staram się kupowac na wyprzedaży rzeczy unwersalne, które wiem, że posłużą mi długo bez względu na modę. Rzeczy modne w danym sezonie kupuje w sieciówkach. no i lubię sh

Co do pracy to wiem jak jest... Zanim znalazłam pracę wysłałam setki CV i byłam nieźle załamana. Nie chcieli mnie nawet na darmowe staże Ale jakos się udało znaleźc pracę związana z moim humanistycznym nieprzyszłosciowym kierunkiem
Szczęściara...

Też miałam przeboje związane z pracą, ogólnie od początku studiów pracowałam i zdobywałam różne doświadczenia, a jak przyszło co do czego, to nie chciano mnie tam, gdzie ja bym chciała. Obecnie wylądowałam w branży w której nigdy nie przypuszczałabym, że się znajdę, no ale cóż. Życie pisze dziwne scenariusze. Ciekawe, co ma dla mnie na przyszłość
pumas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-20, 19:22   #2513
jelonek1985
Zakorzenienie
 
Avatar jelonek1985
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: ~Noord Holland~
Wiadomości: 62 381
GG do jelonek1985
Dot.: Ile oszczędzacie / wydajecie pieniędzy na miesiąc?

Cytat:
Napisane przez dziuba85 Pokaż wiadomość
W Warszawie, jak się wynajmuje mieszkanie i odkłada połowę pensji, to i tak nie jest łatwo odłożyć

Dołuje mnie to strasznie.
Wiem, że wkład musi wynosić 20% wartości kredytu. Ale jak pomyślę, że trzeba mieć umowę na czas nieokreślony, do tego sporo zarabiać ( a często podstawa legalna jest niska a reszta w kopertach) i tyle lat spłacania, to mi się słabo robi
My z Tż braliśmy kredyt na auto i było bardzo ciężko. Oboje pracujemy za granicą, mamy roczne kontrakty i to był duży problem. Na całość byśmy chyba w żadnym banku nie dostali ale na szczęście udało się dostać 50/50. Połowę ceny samochodu płacimy teraz a drugą połowę w przyszłym roku.
__________________


"Idź własną drogą

Bo w tym cały sens istnienia
Żeby umieć żyć
Bez znieczulenia
Bez niepotrzebnych niespełnienia
Myśli złych
"



22.10 - 4.11
jelonek1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-20, 19:29   #2514
dziuba85
Zakorzenienie
 
Avatar dziuba85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 838
Dot.: Ile oszczędzacie / wydajecie pieniędzy na miesiąc?

Cytat:
Napisane przez jelonek1985 Pokaż wiadomość
My z Tż braliśmy kredyt na auto i było bardzo ciężko. Oboje pracujemy za granicą, mamy roczne kontrakty i to był duży problem. Na całość byśmy chyba w żadnym banku nie dostali ale na szczęście udało się dostać 50/50. Połowę ceny samochodu płacimy teraz a drugą połowę w przyszłym roku.

No tak, tylko auto jest tańsze. Ja mam z TŻem umowę na 2 lata, więc możemy się pożegnać jak na razie z własnym mieszkaniem.
A ślub w przyszłym roku. O dziecku to nie myślę, bo nie chcę takich warunków serwować na dzień dobry Maluszkowi
__________________
10.08.2008
28.04.2012

Córcia 21.04.2018 <3

dziuba85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-20, 19:30   #2515
gabisolis
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: TAM OD PLAŻ HELU PO Międzyzdroje:)
Wiadomości: 581
Dot.: Ile oszczędzacie / wydajecie pieniędzy na miesiąc?

mam dosc tego forum, ludzie tutaj sa jacys dziwni, czytac nie potrafia ze zrozumieniem i nie czytaja watku od poczatku, pozniej nie wiedza o co chodzi i sie czepiaja jak co niektorzy stad co chwile, mgr z pedagogiki, podyplomowka-prawo administracyjne i samorzadowe. ile razy do k..nedzy mozna psiac to samo? ja pier...,ale zwal.
co do oszczedzania, to ja mysle o emeryturze, stad lokaty i pieniadze odkladam na konto, nie wierze, ze dostane normalna kase, ktora mi na stare lata pozwoli godnie zyc i w miare normalnie funkcjonowac.

Edytowane przez gabisolis
Czas edycji: 2011-04-20 o 19:35
gabisolis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-20, 19:31   #2516
fuksjaa
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 317
Dot.: Ile oszczędzacie / wydajecie pieniędzy na miesiąc?

Cytat:
Napisane przez gabisolis Pokaż wiadomość
ja pier......mam dosc tego forum, ludzie tu sa poye........i nienormalni, jacys dziwni, czytac nie potrafia ze zrozumieniem i nie czytaja watku od poczatku, pozniej nie wiedza o co chodzi i sie czepiaja jak co niektorzy stad co chwile, mgr z pedagogiki, podyplomowka-prawo administracyjne i samorzadowe. ile razy do k..nedzy mozna psiac to samo? ja pier...,ale zwal.
Kultura słowa bardzo wysoka jak widzę.
fuksjaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-20, 19:32   #2517
jelonek1985
Zakorzenienie
 
Avatar jelonek1985
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: ~Noord Holland~
Wiadomości: 62 381
GG do jelonek1985
Dot.: Ile oszczędzacie / wydajecie pieniędzy na miesiąc?

.
__________________


"Idź własną drogą

Bo w tym cały sens istnienia
Żeby umieć żyć
Bez znieczulenia
Bez niepotrzebnych niespełnienia
Myśli złych
"



22.10 - 4.11
jelonek1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-20, 19:33   #2518
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Ile oszczędzacie / wydajecie pieniędzy na miesiąc?

Cytat:
Napisane przez hauuu Pokaż wiadomość
Co do pracy to wiem jak jest... Zanim znalazłam pracę wysłałam setki CV i byłam nieźle załamana. Nie chcieli mnie nawet na darmowe staże Ale jakos się udało znaleźc pracę związana z moim humanistycznym nieprzyszłosciowym kierunkiem
Ja własnie jestem nawet tak zdesperowana, że mogę pracować za półdarmo, byle tylko zdobyć to doświadczenie na konkretnym stanowisku. No, ale nikt mnie nie chce...

Cytat:
Napisane przez pumas Pokaż wiadomość
Na przetargi przychodzą tez osoby, które skupują takie mieszkania. I jesli pojawia się "normalny" człowiek, to ten co skupuje, daje w łapę całej reszcie, żeby się wycofała z licytacji. Także można też na tym zarobić....

Ja nie myślę o emeryturze, choć wiem, że trzeba będzie na nią zacząć odkładać za jakieś 10 lat. Na razie mam co robić z pieniedzmi

Też miałam przeboje związane z pracą, ogólnie od początku studiów pracowałam i zdobywałam różne doświadczenia, a jak przyszło co do czego, to nie chciano mnie tam, gdzie ja bym chciała. Obecnie wylądowałam w branży w której nigdy nie przypuszczałabym, że się znajdę, no ale cóż. Życie pisze dziwne scenariusze. Ciekawe, co ma dla mnie na przyszłość
O kurcze o tych dawaniu w łape nie słyszałam, może zacznę ot tak sobie chodzić Tylko trzeba na to wadium wyłożyć, no i czasami przetargi nie są ustne.

Im wczesniej się pomyśli o emeryturze, tym więcej można zaoszczędzić. Wiem to, a ciężko mi odkładać na emeryture, bo też mam co z pieniędzmi robić

Zawrotnośc losu jest czasami baaardzo zaskakująca Ja tez mogę wylądować w branży, w której się nie kształcę
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-20, 19:34   #2519
jelonek1985
Zakorzenienie
 
Avatar jelonek1985
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: ~Noord Holland~
Wiadomości: 62 381
GG do jelonek1985
Dot.: Ile oszczędzacie / wydajecie pieniędzy na miesiąc?

Cytat:
Napisane przez dziuba85 Pokaż wiadomość
No tak, tylko auto jest tańsze. Ja mam z TŻem umowę na 2 lata, więc możemy się pożegnać jak na razie z własnym mieszkaniem.
A ślub w przyszłym roku. O dziecku to nie myślę, bo nie chcę takich warunków serwować na dzień dobry Maluszkowi
Tak, wiem, że tańsze ale ja tylko chciałam przekazać, że też miałam problem z dostaniem kredytu, bo zarobki to nie wszystko. Liczy się przede wszystkim umowa a my mamy roczne kontrakty no i pracujemy poza granicami PL.
__________________


"Idź własną drogą

Bo w tym cały sens istnienia
Żeby umieć żyć
Bez znieczulenia
Bez niepotrzebnych niespełnienia
Myśli złych
"



22.10 - 4.11
jelonek1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-20, 19:36   #2520
gabisolis
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: TAM OD PLAŻ HELU PO Międzyzdroje:)
Wiadomości: 581
Dot.: Ile oszczędzacie / wydajecie pieniędzy na miesiąc?

a o te mieszkania z przetargu to gdzie sie mozna dowiadywac, bo ja bym byla moze i chetna na takie lokum. dziex za odp., a co do kultury, to wyrywana jestem, juz po Tacie tak mam, ktory lubi ...siekiere
gabisolis jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:31.