Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2 - Strona 30 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-05-13, 08:18   #871
M-lenka
Raczkowanie
 
Avatar M-lenka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 116
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Właśnie też się martwię tym... że nie będę mogła mieć dzieci . Dzisiaj idę na usg transwaginalne,żeby sprawdzić czy to nie PCO przypadkiem.
Tobie radziłabym iść do ginekologa i zrobić badania hormonalne, bo najczęściej to chyba sprawa hormonów jest.
__________________
Jeśli trzymasz miłość zbyt słabo, odleci,
jeśli ją ściśniesz za mocno, umrze.
Oto jedna z zagadek.

Tom T. Hall

Edytowane przez M-lenka
Czas edycji: 2011-05-13 o 08:19
M-lenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-13, 12:17   #872
wiktoria112233
Raczkowanie
 
Avatar wiktoria112233
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 226
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Nie miałam 2 miesiace okresu a pojawił mi sie tylko dlatego (tak myslę) ze byłam chora i brałam duzo polopiryny a polopiryna rozrzedza krew.
wiktoria112233 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-13, 16:19   #873
MiciaKicia
Zakorzenienie
 
Avatar MiciaKicia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 14 220
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Hej
Ja wczoraj dosta,lam krwawienie z odstawienia tak jak zwykle. Więc narazie jest ok. Ciekawe jak to będzie za jakiś tydzień
__________________
Czekamy na poród: luty2015

Kroimy: 2016(?)
MiciaKicia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-13, 21:18   #874
Kachula82
Zakorzenienie
 
Avatar Kachula82
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 573
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cześć dziewczyny. Mam pytanie. Odstawiłam Cilest po niecałych dwóch tygodniach z powodu dziwnego mrowienia w nogach i bólu przy chodzeniu. Byłam u gina i powiedział że przy takich objawach dobrze zrobiłam. Przepisał mi teraz inne które mam zacząć brać. Minęły 3 dni i właśnie dziś dostałam chyba miesiączkę bo krwawię. Czy mam już zacząć brać te nowe tabletki czy to tylko jakieś krwawienie po odstawieniu czy to już okres tak szybko?
__________________
http://zwyczajnienic.blogspot.com
o włosach, kosmetykach i takich tam


Aby mi się tak chciało jak mi się nie chce...

Kachula82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-14, 16:30   #875
meesha
Zakorzenienie
 
Avatar meesha
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: wroclaw
Wiadomości: 7 301
Send a message via Skype™ to meesha
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

po jakim czasie od odstawienia moge zrobic badania, zeby wyniki nie byly zafalszowane tabletkami?

i bezpieczna przerwa w braniu to min. 3 miesiace, tak?
__________________
What is popular is not always right.
What is right is not always popular.
meesha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-14, 17:47   #876
wiktoria112233
Raczkowanie
 
Avatar wiktoria112233
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 226
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez Kachula82 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny. Mam pytanie. Odstawiłam Cilest po niecałych dwóch tygodniach z powodu dziwnego mrowienia w nogach i bólu przy chodzeniu. Byłam u gina i powiedział że przy takich objawach dobrze zrobiłam. Przepisał mi teraz inne które mam zacząć brać. Minęły 3 dni i właśnie dziś dostałam chyba miesiączkę bo krwawię. Czy mam już zacząć brać te nowe tabletki czy to tylko jakieś krwawienie po odstawieniu czy to już okres tak szybko?
Czyli 3 dni temu odstawiłaś i dostałaś okres dobrze rozumiem? Na ulotce powinnas miec napisane kiedy wziac pierwsza tabletke gdy wczesniej brało sie inne.
wiktoria112233 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-14, 19:15   #877
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez meesha Pokaż wiadomość

i bezpieczna przerwa w braniu to min. 3 miesiace, tak?
przerwa zdrowotna to min. 3 miesiące!
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-14, 21:52   #878
Kachula82
Zakorzenienie
 
Avatar Kachula82
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 573
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez wiktoria112233 Pokaż wiadomość
Czyli 3 dni temu odstawiłaś i dostałaś okres dobrze rozumiem? Na ulotce powinnas miec napisane kiedy wziac pierwsza tabletke gdy wczesniej brało sie inne.
Tam każą od razu następnego dnia po odstawieniu poprzednich. Tak dziwnie. Ja miałam przerwę 3 dni i wystąpiła miesiączka tak samo jak w przypadku przerwy siedmiodniowej. Tabletkę wzięłam dziś. Jak zrobiłam coś źle to trudno... Może powinnam po miesiączce, czyli po 7 dniach? Na razie i tak będziemy uważać przez tą 3 dniową przerwę. Gumki pójdą w ruch Dziwi mnie tylko, że gin nic nie doradził i nie powiedział jak poinformowałam go o odstawieniu. Przepisał inne na moją prośbę bo ten od razu poleca wkładkę ale ja nic w sobie nie zamierzam nosić.
__________________
http://zwyczajnienic.blogspot.com
o włosach, kosmetykach i takich tam


Aby mi się tak chciało jak mi się nie chce...

Kachula82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-16, 09:08   #879
_cherry_
Rozeznanie
 
Avatar _cherry_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 830
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez meesha Pokaż wiadomość
po jakim czasie od odstawienia moge zrobic badania, zeby wyniki nie byly zafalszowane tabletkami?

i bezpieczna przerwa w braniu to min. 3 miesiace, tak?
Chodzi Ci zapewne o badania hormonalne- mi lekaż kazała zrobić po drugim naturalnym okresie (nie wliczając tego z odstawienia), wyszło to akurat równo 3 miesiące po odstawieniu tabsów. Najlepiej jest odczekać te 3 miesiące, więc jeśli cykle będziesz mieć bez opóźnień to możesz zrobić też po 3 naturalnym okresie.
_cherry_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-18, 17:02   #880
margerites
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 19
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cześć dziewczyny
Przymierzam się do odstawienia tabletek (novynette) ze względu na pogarszające się z opakowania na opakowanie samopoczucie. (m.in. pajęczaki na nogach-w nocy budził mnie przeszywający ból w lewej nodze tj w środku bo przy dotyku nic nie czułam, wysypało mi okrutnie twarz a nigdy nie miałam takich problemów,a teraz co tabletka to jest coraz gorzej, bóle żołądka, piesi, głowy, ogólnie mix). I tutaj nasuwa się moje pytanie: "czy któraś z Was spotkała się z podobnymi objawami? I czy jeśli tak to czy po odstawieniu objawy zniknęły czy nasiliły się?
Wizytę u gina mam umówioną dopiero na koniec maja, choć nie jest pewna z powodu wyjazdu, stąd moje pytanie tutaj.
Z góry dziękuję i pozdrawiam!
margerites jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-18, 19:44   #881
hederahelix
Raczkowanie
 
Avatar hederahelix
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Deutschland/UK
Wiadomości: 131
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

ja brałam te tabsy...odstawiłam je w styczniu bo nie wytrzymywałam właśnie tych siniaków, pajączków i małych naczyniaków nie mówiąc o wzdęciach, bólach brzucha i skrajnie niskim(...ujemnym?) libido...objawy zniknęły, przestałam być opuchnięta, ale ciągle leczę niedobór magnezu no i...czekanie 100 dni na miesiączkę to koszmar- dziś dopiero dostałam( wymuszoną duphastonem)
hederahelix jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-18, 19:50   #882
margerites
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 19
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Hederahelix dziękuje za odpowiedź mam nadzieje, że nie będę musiała tyle czekać na normalną miesiączkę... szczerze Ci tego współczuje.
Ale niestety u mnie też libido zerowe... teraz jest już trochę lepiej, ale dalej pozostawia wiele do życzenia, nie jest to co wcześniej. (zapomniałam wspomnieć o tym wcześniej, bardziej przejęłam się tymi nagłymi bólami nóg), wzdęcia też się pojawiły ale nie jestem do końca przekonana czy to wina tabletek. Na szczęście opuchnięta nie jestem, wręcz przeciwnie ciągle chudne, nie mam apetytu. Wręcz popadam chwilami w stany depresyjne :/
jak tylko odstawię tabletki (dopiero kilka dni temu rozpoczęłam opakowanie) dam znać jak to u mnie przebiega...
margerites jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-19, 05:42   #883
hederahelix
Raczkowanie
 
Avatar hederahelix
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Deutschland/UK
Wiadomości: 131
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

oby było dobrze
ja przez ponad rok brałam i na początku było super- nawet na wizażu je zachwalałam, a po jakimś czasie coś się zmieniło... Znam wiele osób, które biorą i nic im nie jest, a nawet pomaga- na cerę, włosy, wiele moich znajomych odstawiało tabsy- i też nie miały żadnych objawów, okres dostawały po 28 dniach, więc to nie reguła, ze jest źle.
Nie potrzebnie nastraszyłam chyba
hederahelix jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-19, 07:37   #884
MiciaKicia
Zakorzenienie
 
Avatar MiciaKicia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 14 220
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Ja w poniedziałek miałam rozpocząć opakowanko, dziś już czwartek. Czuję się ok, wiadomo.. Jeszcze nie minęło dużo czasu. Obadamy za jakiś tydzień Zauważyłam tylko zmniejszenie apetytu
__________________
Czekamy na poród: luty2015

Kroimy: 2016(?)
MiciaKicia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-19, 07:51   #885
T'ai
Zakorzenienie
 
Avatar T'ai
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 24 494
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

to i ja się przyłączam
po 6 latach rzucam, zostały mi 3 tabletki i odstawiam
żadnego problemu przy tabletach nie miałam - samopoczucie było ok, libido też, przytyłam może z 2-3kg w ciągu 6 lat

zobaczymy co będzie teraz bo niektóre wasze wypowiedzi mnie dołują
T'ai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-19, 11:07   #886
margerites
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 19
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez hederahelix Pokaż wiadomość
oby było dobrze
ja przez ponad rok brałam i na początku było super- nawet na wizażu je zachwalałam, a po jakimś czasie coś się zmieniło... Znam wiele osób, które biorą i nic im nie jest, a nawet pomaga- na cerę, włosy, wiele moich znajomych odstawiało tabsy- i też nie miały żadnych objawów, okres dostawały po 28 dniach, więc to nie reguła, ze jest źle.
Nie potrzebnie nastraszyłam chyba
Ja też biore rok i około 2-3 miesiące. I dopiero od 2-3miesięcy pojawiły się wcześniej wymienione objawy. Ale mam nadzieje że po odstawieniu będzie w miare dobrze jestem przygotowana na wszelkie okoliczności ważne by się tego pozbyć w końcu a na początku byłam tak samo zachwycona jak Ty z tych tabletek. jednak wszystko się zmieniło. i trzeba wrócić do mechanicznych metod zabezpieczania
dzięki za odpowiedz bardzo pomogłaś
margerites jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-19, 16:23   #887
MiciaKicia
Zakorzenienie
 
Avatar MiciaKicia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 14 220
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez T'ai Pokaż wiadomość
to i ja się przyłączam
po 6 latach rzucam, zostały mi 3 tabletki i odstawiam
żadnego problemu przy tabletach nie miałam - samopoczucie było ok, libido też, przytyłam może z 2-3kg w ciągu 6 lat

zobaczymy co będzie teraz bo niektóre wasze wypowiedzi mnie dołują
ja rzucam po 5 latach hihihi
__________________
Czekamy na poród: luty2015

Kroimy: 2016(?)
MiciaKicia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-19, 18:11   #888
_cherry_
Rozeznanie
 
Avatar _cherry_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 830
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez margerites Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny
Przymierzam się do odstawienia tabletek (novynette) ze względu na pogarszające się z opakowania na opakowanie samopoczucie. (m.in. pajęczaki na nogach-w nocy budził mnie przeszywający ból w lewej nodze tj w środku bo przy dotyku nic nie czułam, wysypało mi okrutnie twarz a nigdy nie miałam takich problemów,a teraz co tabletka to jest coraz gorzej, bóle żołądka, piesi, głowy, ogólnie mix). I tutaj nasuwa się moje pytanie: "czy któraś z Was spotkała się z podobnymi objawami? I czy jeśli tak to czy po odstawieniu objawy zniknęły czy nasiliły się?
Wizytę u gina mam umówioną dopiero na koniec maja, choć nie jest pewna z powodu wyjazdu, stąd moje pytanie tutaj.
Z góry dziękuję i pozdrawiam!
Ja miałam podobnie: wysypało mnie, drętwiała mi lekko lewa ręka, bóle głowy- co prawda niewielkie obeszło się bez tabletek ale nigdy nie miałam z tym problemu. Ze względyu na cerę zmieniłam na inne i jak się poprawiła to odstawiłam. Teraz samopoczucie dużo lepsze- głowa nie boli i nie chodzę cały czas śpiąca, zadnych drętwień nie mam, lepsze libido. Tylko cera nie jest tak ładna jak przed braniem tabsów, coś tam wychodzi na brodzie no ale walcze z tym i mam nadzieję ze się unormuje, bo do tabletek wracać już nie chce.
Wiem że jest wiele dziewczyn które biorą i odstawiają bez żadnych przebojów, ale ja niestety (kiedyś fanka antykonceptów) uważam ze w moim przypadku tabletki przyniosły owiele więcej szkody jak pożytku. I gdybym mogła cofnąc czas to... wiadomo
_cherry_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-19, 20:03   #889
margerites
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 19
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez _cherry_ Pokaż wiadomość
Ja miałam podobnie: wysypało mnie, drętwiała mi lekko lewa ręka, bóle głowy- co prawda niewielkie obeszło się bez tabletek ale nigdy nie miałam z tym problemu. Ze względyu na cerę zmieniłam na inne i jak się poprawiła to odstawiłam. Teraz samopoczucie dużo lepsze- głowa nie boli i nie chodzę cały czas śpiąca, zadnych drętwień nie mam, lepsze libido. Tylko cera nie jest tak ładna jak przed braniem tabsów, coś tam wychodzi na brodzie no ale walcze z tym i mam nadzieję ze się unormuje, bo do tabletek wracać już nie chce.
Wiem że jest wiele dziewczyn które biorą i odstawiają bez żadnych przebojów, ale ja niestety (kiedyś fanka antykonceptów) uważam ze w moim przypadku tabletki przyniosły owiele więcej szkody jak pożytku. I gdybym mogła cofnąc czas to... wiadomo
ja również byłam wielką fanką tabsów. wręcz nie wyobrażałam sobie innej metody zabezpieczenia. ale teraz wychodzę z założenia że wole przyzwyczaić się do prezerwatyw niż zadręczać fatalnym samopoczuciem. (ostatnimi czasy doszła okropna samokrytyka-nic mi we mnie nie pasuje, źle czuje się we własnych ciele, jakby to nie było moje ciało.) Najbardziej jednak przeszkadza wszechobecne ''zawieszenie'' i widzenie wszystkiego na czarno mimo braku problemów i jakichkolwiek stresów. Chłopak całe szczęście dzielnie znosi moje humorki.
teraz z perspektywy czasu też wybrałabym inną metodę zabezpieczenia.
margerites jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-21, 09:10   #890
curry
Zadomowienie
 
Avatar curry
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 153
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Yh dziewczyny 2 cykle po odstawieniu normalnie (29 dni, chociaz przed anty mialam cykle 30-kilkudniowe) a 3 "spoznia sie", dzis miaja 36 dzien cyklu. Test zrobilam po dniu spodziewanej miesiaczki(30 dc.) wyszedl negatywny(zabezpieczam sie oczywiscie), w pn bylam u gina(niepokoił mnie bol brzucha "jak na okres"-bez okresu). Zbadal, zrobil USG (brzucha) zeby zprawdzic w jakiej fazie jest endometrium i powiedzial, ze moge sie okresu spodziewac w przeciagu kilku dni. Dzis sobota i czekam na ten okres nadal Tabletki bralam 8 miesiecy.
__________________

curry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-21, 15:24   #891
e_myszka
Zakorzenienie
 
Avatar e_myszka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 137
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Zastanawiam się czy odłożenie tabletek rozwiąże moje problemy...
brałam je od 16 roku życia i biorę nadal (mam 22lata). Jedyną przerwę w tabletkach robiłam 2 lata temu na 1 m-c i zmieniłam tabsy z yasmin na yasminelle.
Ale chyba pora dać odpocząć organizmowi... poza tym liczę, że może coś się zmieni... od 15 roku życia mam infekcje (grzybice i bakterie to męcząca codzienność) a ostatnio duże problemy z libido i bardzo sucho w pochwie nawet podczas podniecenia
Tabletki odstawia się po skończonym blistrze prawda? w połowie nie powinno się?
__________________
e_myszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-21, 17:21   #892
_cherry_
Rozeznanie
 
Avatar _cherry_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 830
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez e_myszka Pokaż wiadomość
Zastanawiam się czy odłożenie tabletek rozwiąże moje problemy...
brałam je od 16 roku życia i biorę nadal (mam 22lata). Jedyną przerwę w tabletkach robiłam 2 lata temu na 1 m-c i zmieniłam tabsy z yasmin na yasminelle.
Ale chyba pora dać odpocząć organizmowi... poza tym liczę, że może coś się zmieni... od 15 roku życia mam infekcje (grzybice i bakterie to męcząca codzienność) a ostatnio duże problemy z libido i bardzo sucho w pochwie nawet podczas podniecenia
Tabletki odstawia się po skończonym blistrze prawda? w połowie nie powinno się?
Teoretycznie po skończonym bilistrze, ale nic Ci się złego nie stanie jak odstawisz wcześniej, jeśli się bardzo z nimi męczysz.
_cherry_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-21, 17:45   #893
e_myszka
Zakorzenienie
 
Avatar e_myszka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 137
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

chyba jednak już doczekam do końca ale po porównaniu z ulotką wychodzi na to, że mam sporo objawów tych rzadko występujących. Chyba pora dać odpocząć organizmowi, ale boję się co się będzie z nim dziać :O
__________________
e_myszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-21, 19:51   #894
_cherry_
Rozeznanie
 
Avatar _cherry_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 830
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez e_myszka Pokaż wiadomość
chyba jednak już doczekam do końca ale po porównaniu z ulotką wychodzi na to, że mam sporo objawów tych rzadko występujących. Chyba pora dać odpocząć organizmowi, ale boję się co się będzie z nim dziać :O
Nie martw się na zapas, moze akurat u Ciebie obejdzie się bez większych rewolucji A tabletki brałaś tylko w celch antykoncepcyjnych czy leczniczo?
_cherry_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-22, 08:50   #895
e_myszka
Zakorzenienie
 
Avatar e_myszka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 137
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cherry - tylko antykoncepcyjnie. Nigdy nie miałam robionych żadnych badań hormonalnych w celu sprawdzenia czy są dobrze dobrane czy nie. Może bedzie ok w każdym razie jeszcze 2 tygodnie z tabletkami a potem pora odpoczynku dla organizmu
__________________
e_myszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-24, 07:49   #896
kikolina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 70
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

witajcie,
mam dość pilną sprawę...
robię przerwę w tabsach (yaz) i dziś wypada że wezmę ostatnią tabletkę (24) i tu moje pytanie do której tabletki jestem bezpieczna?
czy jeszcze dziś jestem bezpieczna czy już nie ryzykować?
co z faktem że stosunek był na 21, 22 tabletce, czy nie ma powodów żeby myśleć, że to będzie nie do końca bezpieczne?

trochę się naczytałam o tym że przy odstawieniu to tydzień przed spodziewanym zakończeniem opakowania trzeba się powstrzymać od współżycia...
__________________
- Your world would be easier if I didn't come back.

- That's true. But it wouldn't be my world without you in it.

<3
kikolina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-24, 08:09   #897
_cherry_
Rozeznanie
 
Avatar _cherry_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 830
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez kikolina Pokaż wiadomość
witajcie,
mam dość pilną sprawę...
robię przerwę w tabsach (yaz) i dziś wypada że wezmę ostatnią tabletkę (24) i tu moje pytanie do której tabletki jestem bezpieczna?
czy jeszcze dziś jestem bezpieczna czy już nie ryzykować?
co z faktem że stosunek był na 21, 22 tabletce, czy nie ma powodów żeby myśleć, że to będzie nie do końca bezpieczne?

trochę się naczytałam o tym że przy odstawieniu to tydzień przed spodziewanym zakończeniem opakowania trzeba się powstrzymać od współżycia...
Wiem że napewno niebezpieczne było by gdybyś współżyła w tej siedmiodniwej przerwie jeśli nie zamierzasz zaczynać kolejnego opakowania. Nic mi niewiadomo o tym że trzeba się powstrzymywać tydzień przed skończonym opakowaniem i nie wydaje mi się żeby to była prawda- dopóki łyka się tabletki jest się zabezpieczonym, no ale moze jeszcze ktoś się wypowie.
_cherry_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-24, 08:16   #898
T'ai
Zakorzenienie
 
Avatar T'ai
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 24 494
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez _cherry_ Pokaż wiadomość
Wiem że napewno niebezpieczne było by gdybyś współżyła w tej siedmiodniwej przerwie jeśli nie zamierzasz zaczynać kolejnego opakowania. Nic mi niewiadomo o tym że trzeba się powstrzymywać tydzień przed skończonym opakowaniem i nie wydaje mi się żeby to była prawda- dopóki łyka się tabletki jest się zabezpieczonym, no ale moze jeszcze ktoś się wypowie.
jestem w takiej sytuacji, ostatnią wzięłam w sobotę, teraz mam 7-dniową przerwę i czekam na okres
i przyznam się że współżyję normalnie
w sumie i tak będzie okres, a po drugie organizm nie przestawi się chyba zaraz
po okresie zacznę się zabezpieczać
T'ai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-24, 09:36   #899
meesha
Zakorzenienie
 
Avatar meesha
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: wroclaw
Wiadomości: 7 301
Send a message via Skype™ to meesha
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez T'ai Pokaż wiadomość
jestem w takiej sytuacji, ostatnią wzięłam w sobotę, teraz mam 7-dniową przerwę i czekam na okres
i przyznam się że współżyję normalnie

w sumie i tak będzie okres, a po drugie organizm nie przestawi się chyba zaraz
po okresie zacznę się zabezpieczać
tu akurat blad, bo stosunki z przerwy sa bezpieczne tylko i wylacznie wtedy kiedy po 7 dniach zacznie sie brac tabletki
__________________
What is popular is not always right.
What is right is not always popular.
meesha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-24, 09:40   #900
T'ai
Zakorzenienie
 
Avatar T'ai
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 24 494
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez meesha Pokaż wiadomość
tu akurat blad, bo stosunki z przerwy sa bezpieczne tylko i wylacznie wtedy kiedy po 7 dniach zacznie sie brac tabletki
dzięki wielkie ktoś mi tak poradził po prostu
tabletkę miałabym brać w niedzielę 29-go także mam nadzieję że będzie ok
a od dziś będę pamiętać już o gumkach

Edytowane przez T'ai
Czas edycji: 2011-05-24 o 09:41
T'ai jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-28 17:26:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:00.